امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

کاش میشد دست آگاهی رو گرفت و ولش نکرد
تا هی یادمون نره از یه مسیر چندین بااار اشتباه نریم منحرف نشیم

بنظرتون چجوری میشه همیشه سطح انرژی رو در بالاترین موقعیتش نگه داشت؟
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
همیشه چیزایی که رامین تعریف میکنه اخر خندست Khansariha (13)

جالبه این همه خاطره داره....
(1397 شهريور 3، 8:49)chika نوشته است: کاش میشد دست آگاهی رو گرفت و ولش نکرد

به نظر من مشکل از کمبود تقواست . اگه بتونیم تقوا (ترس درونی از به گناه افتادن) را در خودمون افزایش بدیم دیگه خیلی بعیده که مرتکب گناه بشیم . حالا بحث اینجاست که تقوا چطور افزایش پیدا می کنه .  این رو باید از عالمای علم اخلاق جویا شد . ولی تا جایی که من میدونم و همونطور که در قران و حدیث هست نماز خوندن خودش یکی از مواردی هست که از فحشا جلوگیری می کنه و هر چقدر بهتر خوندن بشه تاثیر بیشتری داره . 
خیلی بحث مفیدی میتونه باشه از دوستان تقاضا میکنم در این بحث شرکت کنند  302
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

(1397 شهريور 3، 12:10)pirooz97 نوشته است:
(1397 شهريور 3، 8:49)chika نوشته است: کاش میشد دست آگاهی رو گرفت و ولش نکرد

به نظر من مشکل از کمبود تقواست . اگه بتونیم تقوا (ترس درونی از به گناه افتادن) را در خودمون افزایش بدیم دیگه خیلی بعیده که مرتکب گناه بشیم . حالا بحث اینجاست که تقوا چطور افزایش پیدا می کنه .  این رو باید از عالمای علم اخلاق جویا شد . ولی تا جایی که من میدونم و همونطور که در قران و حدیث هست نماز خوندن خودش یکی از مواردی هست که از فحشا جلوگیری می کنه و هر چقدر بهتر خوندن بشه تاثیر بیشتری داره . 
خیلی بحث مفیدی میتونه باشه از دوستان تقاضا میکنم در این بحث شرکت کنند  302

چقدر توضیح قشنگی دادی داداش
یاد یکی از توصیه های علمای اخلاق افتادم، که می گن به هیچ وجه بیشتر از 1 هفته طول نکشه هیئت و مجلس دعا رفتنتون...
و نمی دونم چه سری هست که توصیه می کنن حتما توی خود جلسه باشید!

یه تجربه شخصی هم در جواب خانم چیکا دارم:
همنشینی با آدمای مومن واسه من خیلی جواب داده
یعنی شده توی بدترین شرایط معنوی باشم، اما همین که رفتم و نگاه کردم به صورت یه مومن و یه مقدار کنارش نشستم، آنچنان انرژی گرفتم که انگار تازه شروع کردم کار رو!
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

یه مساله بدی که در این کانون متوجه شدم اینه که تقریبا نود درصد توابین اینجا بعد از یه مدت طولانی ترک در حد چند ماه اکثرا شکست خوردند و دوباره گرفتار شدند شاید وضعیتشون بهتر که نشده بدتر هم شده . نمونه ش خود من یادمه تا ده ماه پاکی هم رفته بودم و تقریبا کلا فکر اینکار از سرم بیرون رفته بود ولی یادم نمیاد دلیلش چی بود که دوباره گرفتار شدم ? شاید بی دلیل و از روی وسوسه ناگهانی شاید به خاطر کنترل نکردن نگاه یا ذهن بود هر چی بود نمی دونم چی بود ولی الان فکر کنم یکساله که دارم می جنگم و شکست میخورم . تنها موردی که احساس پیروزی کردم و واقعا حس زیبایی بود برام اون دو روزی بود که زیر فشار جنسی و فکری مقاومت کردم و دو روز سخت را گذروندم تا بالاخره روز سوم یکم سبک شدم بدون اینکه دوباره خ.ا کنم .
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

سپاس شده توسط
حالا سوال اینجاست که چطور باید همیشه مقاومت کرد و شکست نخورد تا به پاکی ابدی برسیم. من یه سری راه حل دارم ولی  منتظر حضور دوستان می مونم تا راه حل کامل تری را پیدا کنیم و بتونیم با همدیگه پاکی ابدی را تجربه کنیم  Khansariha (69)
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

سپاس شده توسط
ممنو از یادداشتت . دیروز یه سرچی تو گوگل زدم. و با یک سوال که یکی از کاربرا ارسال کرده بود مواجه شدم از بقیه خواسته بود راهنمایی کنند چطور  خ.ا را کنار بگذاره بدون اینکه ورزش کنه یا نماز بخونه . 
همونطور که میدونیم ورزش باعث میشه فشار جنسی تا حدی تخلیه بشه و راحت تر بشه دربرابر میل جنسی مقاومت کرد . پس تو اینکار فکر نمی کنم مناسب باشه که فقط به علایقمون مشغول بشیم باید به چیزایی خودمون را مشغول کنیم که به ما واقعا کمک می کنه پاک بمونیم  302
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

سپاس شده توسط
یکی از مشکلاتی که خیلی وقتی جلوی پاکی ابدی را برای من گرفته همین اینترنته تا وقتی میل جنسی در حالت فروکش هست که همین جام یا جاهای بدی نمی رم ولی امون از اون زمانی که وسوسه شیطون میاد تو کار . دیگه فکر کردن به کارهایی که ایندم رو میسازه خیلی مشکل میشه . 
شما چطور جلوی تحریکات فضای مجازی را می گیرید  Shyق
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

سلام.جلوی  خیلی از تحریک شدن ها  رو میشه با پرش فکر گرفت.....ذهنتون رو سریع منحرف کنین. و به یه چیز دیگه فکر کنین...یه چیزی که تمرکز نیاز هم باشه....
مثلا همون لحظه بلند شید چند بار بالا پایین بپرید... دور خودتون بچرخید که تعادلتون بهم بخوره....اینطوری ذهن حواسش پرت میشه به اون عمل و شاید پی اون جیزارو نگیره..
مثلا میشه یه مسئله ضرب و جمع و تفریقو تقسیم تند تند حل کنید. الکی...مثلا تند بگید 2 +2 ضرب در 3 + 522 ضربدر 1999!!!
من خودم گاهی با پلک زدن محکم و تند منحرف میکنم...جواب داده برام فکرکنم. حتی سرمو به طرفین تکون دادن و حینش محکم و تند تند پلک زدن.ضربه زدن به شقیقه.....هشدار گونه به خودمون سیلی بزنیم... خلاصه یه دادی چیزی سر خودمون بزنیم..!!! 4chsmu1 Swear1

و درست وقتی که تصویر یا هرچیز محرکی مقابلتون قرار گرفت دستتون رو بذارید روی چشماتون......و لپتاپو ببندید. راحته... شاید اولین بار نباشه ها. ولی به محض اینکه یه بار جلو ی این وسوسه ایستادین احساس قدرت میکنیین!! 4chsmu1

شاید این به دردتون بخوره. یکی از اقایون داخل اورژانس پیشنهاد دادن برای ترک اینطور چیزا...... خودم فقط ویس مقدمه شو گوش دادم که خوب بود. بقیش مطلع نیستم.
توی 5 شش جلسه، ترکش می ارزه فکر کنم....
ترک پو...
کرمانشاه هم تا میگی چیکار کنم زرتی  زلزله میاد  الان دیدم تختم به شدت  داره تکون میخوره اول فکر کردم جنه. بعد دیدم چرراغ همسایه روشن شد همه زدن ببیرون Khansariha (13)
خدا لعنت کنه موسس پروژه ی  هارپ رو...
(1397 شهريور 4، 1:53)AufBau نوشته است: کرمانشاه هم تا میگی چیکار کنم زرتی  زلزله میاد  الان دیدم تختم به شدت  داره تکون میخوره اول فکر کردم جنه. بعد دیدم چرراغ همسایه روشن شد همه زدن ببیرون Khansariha (13)
خدا لعنت کنه موسس پروژه ی  هارپ رو...

سلام. خوبین؟
چه خبر؟ مردم خوبن؟

مثل زلزله قبلی بوده؟؟؟؟؟  63

یا خــــــــداااااااااا
سلام . ممنون به خوبی شما 53
چه این زلزله چه قبلیش خود شهر کرمانشاه  جزیی بود فقط چند ثانیه لرزید . شهرستانهای مرزی شدید بود
302
افبا تانکو تو کدوم تاپیک پارک کردی  Gigglesmile
 سپاس شده توسط
(1397 شهريور 4، 1:00)زفیر نوشته است: سلام.جلوی  خیلی از تحریک شدن ها  رو میشه با پرش فکر گرفت.....ذهنتون رو سریع منحرف کنین. و به یه چیز دیگه فکر کنین...یه چیزی که تمرکز نیاز هم باشه....
مثلا همون لحظه بلند شید چند بار بالا پایین بپرید... دور خودتون بچرخید که تعادلتون بهم بخوره....اینطوری ذهن حواسش پرت میشه به اون عمل و شاید پی اون جیزارو نگیره..
مثلا میشه یه مسئله ضرب و جمع و تفریقو تقسیم تند تند حل کنید. الکی...مثلا تند بگید 2 +2 ضرب در 3 + 522 ضربدر 1999!!!
من خودم گاهی با پلک زدن محکم و تند منحرف میکنم...جواب داده برام فکرکنم. حتی سرمو به طرفین تکون دادن و حینش محکم و تند تند پلک زدن.ضربه زدن به شقیقه.....هشدار گونه به خودمون سیلی بزنیم... خلاصه یه دادی چیزی سر خودمون بزنیم..!!! 4chsmu1 Swear1

و درست وقتی که تصویر یا هرچیز محرکی مقابلتون قرار گرفت دستتون رو بذارید روی چشماتون......و لپتاپو ببندید. راحته... شاید اولین بار نباشه ها. ولی به محض اینکه یه بار جلو ی این وسوسه ایستادین احساس قدرت میکنیین!! 4chsmu1

شاید این به دردتون بخوره. یکی از اقایون داخل اورژانس پیشنهاد دادن برای ترک اینطور چیزا...... خودم فقط ویس مقدمه شو گوش دادم که خوب بود. بقیش مطلع نیستم.
ترک پو...

سلام بچه ها...
یه چیزی لازم دیدم بگم. داخل همین ویس های جدید که گوش دادم گفته بود تنبیه بدنی خوب نیست.
یعنی خود زنی نکنیم Gigglesmile وقتی وسوسه ای چیزی شدیم ، در ازای موفق شدن به خودمون جایزه بدیم.
و در ازای شکست جریمه...نه تنبیه(چون تنبیه خوب نیست دیگه...زیاد توضیحش نمیدم. توی ویس های پو... که قبلا گذاشتم گفته بود جریمه رو ظوری تایین کنین که براتون گرون تموم بشه.
اینطوری وقتی به شکستن فکر میکنید علاوه بر زیان هایی که خ.ا داره و براتون مرور میشه یاد جریمه هم میفتین.
جریمه سبک:مثلا 20هزار تومن
جریمه سنگین: 200 هزار تومن!!!!!
خلاصه حرفایی که گفتم راجع به هشدار دادن با تو گوشی و ضربه به شقیقه و اینا...انگار درستِ درست هم نیست.
تنبیه زدنی  شدید نداشته باشین.(طبق گفته هاش، میتونه روی عزت نفس تاثیر بذاره...و مثلا باعث بشه احساس پوچی کنیم.)
گفتم یه موقع  به خاطر حرفم با خودتون زد و خوردی نداشته باشین Khansariha (13) 4chsmu1 

یا حق... 49-2
(1397 شهريور 5، 11:58)زفیر نوشته است:
(1397 شهريور 4، 1:00)زفیر نوشته است: سلام.جلوی  خیلی از تحریک شدن ها  رو میشه با پرش فکر گرفت.....ذهنتون رو سریع منحرف کنین. و به یه چیز دیگه فکر کنین...یه چیزی که تمرکز نیاز هم باشه....

ترک پو...

سلام بچه ها...
یه چیزی لازم دیدم بگم. داخل همین ویس های جدید که گوش دادم گفته بود تنبیه بدنی خوب نیست.
یعنی خود زنی نکنیم Gigglesmile وقتی وسوسه ای چیزی شدیم ، در ازای موفق شدن به خودمون جایزه بدیم.
و در ازای شکست جریمه...نه تنبیه(چون تنبیه خوب نیست دیگه...زیاد توضیحش نمیدم. توی ویس های پو... که قبلا گذاشتم گفته بود جریمه رو ظوری تایین کنین که براتون گرون تموم بشه.
اینطوری وقتی به شکستن فکر میکنید علاوه بر زیان هایی که خ.ا داره و براتون مرور میشه یاد جریمه هم میفتین.
جریمه سبک:مثلا 20هزار تومن
جریمه سنگین: 200 هزار تومن!!!!!
خلاصه حرفایی که گفتم راجع به هشدار دادن با تو گوشی و ضربه به شقیقه و اینا...انگار درستِ درست هم نیست.
تنبیه زدنی  شدید نداشته باشین.(طبق گفته هاش، میتونه روی عزت نفس تاثیر بذاره...و مثلا باعث بشه احساس پوچی کنیم.)
گفتم یه موقع  به خاطر حرفم با خودتون زد و خوردی نداشته باشین Khansariha (13) 4chsmu1 

یا حق... 49-2

نقل قول: سلام
به نظر من حرف شما درست بود
البته حرف دومتون هم درسته، تنبیه کار خوبی نیست

کلام شما این بود:
هشدارگونه به خودتون سیلی بزنید.

سیلی یواش زدن برای هشدار(یا هر رفتار فیزیکی که جنبه هشدار و کنترل فکر داشته باشه و البته:ضرر به بدن نزنه )، فرق داره با تنبیه بدنی.

و یک توضیح:
شوک فیزیکی یکی از شوک های موثر توی کنترل ذهنه. صورت های مختلفی هم داره: ورزش کردن، دوش آب سرد، ضربه آروم زدن به خود و...
اگه موافقید، پیشنهاد می کنم ویرایش کنید که اون راهنمایی مفیدتون از بین نره.
 سلام.... بچه ها قضاوت با خودتون.
بنظرم حرف داداش امیر حسین هم درسته.... خب نباید خیلی شدید باشه. اصلا وقتی بهش میگن تنبیه که شدید باشه.
ولی مثلا اگه به عنوان جریمه 50 تا شنا و بارفیکس و... بذارید اینا جریمه های خوبیه.... هم برای سلامتی خوبه. هم سختمون میشه و سری بعدی علاوه بر ضرر های خ.ا این خستگی هم یادمون میاد و... ذهن خود به خود ترمز دستی میکشه!

باز قضاوت با خودتون. هرکس باید راه مخصوص خودشو کم کم بفهمه...... 53258zu2qvp1d9v
یا حق 49-2
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان