امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

حجاب ( قسمت چهارم: بررسی ایات حجاب)

یه نکته پایانی رو هم عرض کنم.
امروز دنیا در جنسی ترین وضع از هبوط آدم تا الان هست.

نه فقط جنسی شدن، بلکه خودنمایی انسان ها هم به شکل فزاینده ای وجود داره و رو به گسترش و تنوع هم پیش میره.
انسان ها در شبکه های اجتماعی هر ساعت از شبانه روز و صبح تا شب و شب تا صبح دارند از جزئی ترین موارد زندگیشون محتوای تصویری و غیرتصویری تهیه و عرضه می کنند.

مانور تجمل به شکل وحشتناک در سطح جامعه و فضای مجازی داره انجام میشه.
شیطان می خواد جوامع به سمتی بره که دیگه هیچ انسان پاکی در این دنیا وجود نداشته باشه.

خدا در قرآن فرموده:
و لا تقربوا الزنا انه کان فاحشة و ساء سبیلا (سوره اسراء، آیه 32)
به زنا نزدیک نشید چون کار بسیار زشت و راه ناپسندی هست.

یعنی حتی باید از عوامل زنا هم دوری کرد.
امروز در دنیا، زنا و سایر گناهان جنسی، به راحتی در صنعت مستهجن به نمایش گذاشته میشه.
چشم و ذهنی که آلوده به محرک های جنسی بشه، گرفتار زنای ذهنی میشه.
وقتی ذهن کسی گرفتار زنای ذهنی شد، اون فرد چه طور می تونه با همسرش و دخترش و حتی پسرانش رابطه خوب و درستی داشته باشه؟
وقتی روح انسان آلوده شد، دیگه چه طور می تونه انتظار داشته باشه که به سعادت دنیوی و اخروی دست پیدا کنه؟

شیطان قدم به قدم پیش میره و جوامع رو نابود می کنه.
هیج وقت زشتی گناه رو از اول، جلوی چشم انسان قرار نمیده. بلکه ذره ذره انسان رو آلوده می کنه تا دیگه آلودگی هایی که قبلاً براش بزرگ بود، کوچیک و بی اهمیت میشه.

فراموش نکنیم که خدا چه فرموده:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ وَمَنْ يَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ مَا زَكَى مِنْكُمْ مِنْ أَحَدٍ أَبَدًا وَلَكِنَّ اللَّهَ يُزَكِّي مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿سوره نور، آیه 21﴾
ای مؤمنان! از گام های شیطان پیروی نکنید؛ و هر که از گام های شیطان پیروی کند [هلاک می شود] زیرا شیطان به کار بسیار زشت و عمل ناپسند فرمان می دهد؛ و اگر فضل و رحمت خدا بر شما نبود، هرگز احدی از شما [از عقاید باطل و اعمال و اخلاق ناپسند] پاک نمی شد، ولی خدا هر که را بخواهد پاک می کند؛ و خدا شنوا و داناست.

ان شاء الله که خدا ما رو حتی به اندازه یک چشم به هم زدن هم، به حال خودمون نذاره چون شیطان و هوای نفس بر ما غالب خواهد شد.

مجدداً از خانم یلدا و همه کانونی ها بابت مشارکت در این موضوع، تشکر می کنم.
این موضوع 5 روز جریان داشت و شاهد مشارکت خوبی از سوی کانونی ها بودیم.
به نظرم بهتر هست که دیگه جمع بندی بشه و بیش از این طولانی نشه.

خانم یلدا لطفاً جمع بندی خودتون رو از صحبت ها مطرح بفرمایید.
خیلی متشکرم.

بعد از پایان جمع بندی، پست های مرتبط با این بحث به تاپیک دیگری منتقل خواهد شد.

ار توجهتون متشکرم.
در پناه خدا باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
نقل قول: سلام اقای سپهر اگه من جای شما بودم حتما اینکارو میکردم و خیلی برام حالب بود اینو بپرسم که:
ببخشید چرا مقنعه تونو سرتون نمی کنید؟ [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] با یه لحن خوب
اگه بگه یعنی چی یا دوست دارم یا هرچی
من باز همینو میپرسم
نه خب چرا نمیخواید سرتون کنید و دوست دارید موهاتون بیرون باشه؟
شاید به شما جواب نده ولی عمق وجودش پی میبره به تمنا برای جلب توجه 
و این تلنگر بزرگیه برای دخترا
اینم می پرسیدم که خب حالا چرا اینقدر منو نگاه میکنید [تصویر:  22.gif]

مهم نیست جواب چی بده ولی منظور رو به اون میرسونه [تصویر:  khansariha%20(56).gif]
سلام به شما
راستش الان یه طوری شده دخترهای این مدلی اصلا میخان که شما یه چیزی بهشون بگید تا داد و بیداد راه بندازن و خودشون ازتون فیلم بگیرنو پخش کنن و همچنین بقیه هم به کمکشون بیان 53258zu2qvp1d9v
و خب همین که این خانم نگاه میکرد شاید اصلا دنبال همین بود که اینکارو کنه 53258zu2qvp1d9v

و یه موردی که هست راستش من روی این رو ندارم که بخام این چیزی که شما گفتید رو بگم و تا حالا این کارو نکردم Hanghead

(1402 خرداد 4، 16:32)selin نوشته است: چقدر رفتار بعضیا زننده است واقعا
شماهم خیره میشدی ببینی حرف حسابش چیه که اینقدر زل میزنه
این همیشه صلاح دفاعیه خودم
نمیدونم برای اقایونم جواب میده یانه Gigglesmile

ولی خارج از بحث شوخی هروقت تو ترک خ ا کم میارم وحرفهای ناامید کننده میاد سراغم یاد اقایون کانون میافتم که حالا به هرحال محرکها براشون بیشتره اما باز تونستن غلبه کنن
یاحتی همین موقعیته اقا سپهر
واقعا رفتارهاتون و مسیر زندگیتون خیلی مردونه اس برادرا 53

سلام به شما

راستش اگر میخاستم اینکار رو کنم برای من کاری نداشت. نگاه کردن بهشون، حتی حرف زدن باهاشون در مورد چیزای مختلف و بقولی سر بحث رو باز کردن اما بعدش من میموندم و کلی محرک توی ذهنم که باید جلوشو برای اقدام های بعدی نفسم میگرفتم که دیگه نمیتونستم افسارشو توی دستم بگیرم Hanghead

انشالله که همه کانونی ها پاک و سلامت باشن، انشاالله که خداوند نگاه خودش رو از ما هیچگاه برنداره 63
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
(1402 خرداد 4، 16:46)مرد مقاومت نوشته است: من فرار رو به قرار ترجیح میدم . Khansariha (13)
سلام داداش عزیز
داداش جان وقتی شما راه فراری نداشته باشی اون وقت چی؟  Hanghead

(1402 خرداد 4، 18:28)مهدوی نوشته است: سلام
جامو عوض میکردم، جوری که پشت سرم باشه. حین جابجا شدن هم احتمالاً یه تذکر ریزی میدادم که "خانم مقنعه‌تون افتاده".
سر کلاس هم اگه همچین مواردی هست سعی کن ردیف جلو بشینی Khansariha (18)
سلام داداش عزیز
داداش من ابتدا صندلی کنار پنجره نشسته بودم و کم کم اتوبوس پر شد بطوری که دیگه دو سه تا جا مونده بود و این خانم اومد و صندلی کنار بنده نشست و اون موقع اتوبوس کلا پر شد و جای دیگه برای اینکه صندلیمو عوض کنم نبود.  53258zu2qvp1d9v
سرکلاس داداش من ندیدم کسی مقنعشو بندازه، البته چون من همیشه صندلی اول میشینم و کیفمم میزارم کنار که کسی ام کنارم نشینه ممکنه ندیده باشم 53258zu2qvp1d9v

و من بطور کلی هیچ وقت کنار یه خانم نمیشینم مگر اینکه اتوبوس بخاد بره و مجبور باشم و نتونم منتظر اتوبوس بعدی بمونم چون اتوبوس بعدیش 1.30 ساعت بعدش راه میوفته.

(1402 خرداد 4، 18:37).آرام. نوشته است: به نظر من اگر می خواین به خودتون کمکی کنید 
هیچ وقت و هیچ جا کنار جنس مخالف تون ننشینید 
چه مجرد هستید چه متاهل
الان مقنعه است 
یه روز عطر و بوی خوبه 
یه روز قیافه ی جذابه 
یه روز یه دفعه دستش می خوره بهتون
یه روز...
در اتوبوس در هواپیما ،قطار یاهرجایی که فکر می کنین 
جاتون رو بایک خانم عوض کنین 
اگر نشد بایستید
سلام به شما
بله همینطوره ممنون از پیامتون، حتما اینکارو میکنم 302
کافیه یکم دقت کنی...
خدای بزرگم

شبانه روزی
 سپاس شده توسط
آقای صادقین ممنونم از صحبتاتون فوق العاده بود
و همینطور همه دوستان که در حل معضلات ذهنیمون همکاری کردن
اجرتون با خدا
یه عده تا می بینن پست طولانیه نمیخونن درصورتیکه جواب های واقعی توی پستای طولانی گنجونده شده پس ارزش وقت گذاشتنو داره
یه عده هم همه پستارو خوندن بجز پستای من Khansariha (56) بله میدونم طولانیه ولی حتما هدفی پشتش بوده ک خودمم وقت گذاشتم و تایپ کردم

نقل قول: و بازم میگم خدمتتون سوال شفافم اینه آیا اگه یه اقا به طور مدوام خانم های بی حجاب (فقط بی حجاب در حد بدون روسری و نهایتا استین کوتاه ) ببینه براش عادی نمیشه ؟
این حرفو من از چندتا دخترا شنیدم مثلا عارفه
و خودمم کسی بودم که همش میگفتم بیخیال بابا دیگ حالا با بازو ک تحریک نمیشن بیخیال دیگه مو چ چیز محرکی داره؟!
اما خواهش میکنم دخترا بیاین اولا این موضوعو متوجه بشیم ک ما هرگز یه پسر نبودیم و نخواهیم بود!
و دوم اینکه اصلا بحث این نیست ک حجاب باید چ حدودی داشته باشه، بازو محرک هست یا نیست
وقتی اسم حجاب میاد خودش حد و حدود خودش رو تعیین کرده
ژمانیکه حجاب از جامعه برداشته بشه دیگ کسی نمیگه اوکی من فقط روسری نمیپوشم بقیه چیزارو رعایت میکنم
حجاب ک نباشه دیگ نیست، دیگه شلوارک هم میپوشن تو خیابون
پس لطفا دیگ بحث اینکه حجاب چقدر باشه خوبه و اقایون با چه حدش تحریک میشن رو نکنید
خیلی واضحه واقعا! حجاب یا هست یا نیست
ما نمیتونیم بگیم ازادی پوشش داشته باشیم اما برای آقایون محرک نباشه
این چیزیه که سلین هم گفت
من موافق ازادی پوششم ولی نمیخوام در عین حال اقایون اسیب ببینن
خب می بینن! با ازادی پوشش منوتو اقایون اسیب می بینن. اوکی؟ 
تعریف ازادی برای من ازادی فکره
ازادی ذهن و فکرم
نه تنم
من دوست دارم شلوار پاره بپوشم دوست دارم موهامو دم اسبی بکنم برم توی خیابون و به همه نشون بدم چقدر خوشگلم! :/
ولی چرا اینکارو بکنم وقتی
۱) ازادی ذهنی یک پسر رو ازش می گیره
۲) ازادی ذهنی خودم رو هم میگیره! من خارج از کشور ساعت به ساعت نگران وضعیت موهام بودم، وز شده یا صاف مونده، رنگ کتم با شلوارم ست شده یا نه
اینقدر روزایی بود ک من از سرما یخخخخخ می زدم ولی چون شلوار پشمیم رنگش با کتم ست نمی شد نمی پوشیدم
با خودم قرار گذاشته بودم نیم ساعت قبل مدرسه رفتن لغت کار بکنم
ولی اون نیم ساعت هر روز خدا صرف خط چشم کشیدن و انتخاب گوشواره می شد
میدونید چی میخوام بگم؟ حالا یه عده میگن نههه ما اینجوری نیستیم ما اهل ارایش و ست کردن نیستیم به ظاهر اهمیت نمیدیم
دو مورد پیش میاد
اگه ظاهرت برات مهم نیست و اصلااا اهمیت نمیدی و ارایشم نمیکنی
ک پس مخالفتت با حجاب چیه عزیزم؟ تو خودت عملا داری رعایتش میکنی حالا نهایتا شال روی سرت نمی ندازی
ولی کسی ک تیپ نزده و جلب توجه نمیکنه ۹۰ درصد حجاب رو رعایت کرده
دوم اینکه
به قول اقای صادقین ما باید ضعیف ترین هارو در نظر بگیریم توی جامعه
اقا من خودم در مقابل ارایش و رسیدن به ظاهرم ضعیفم
وقتی ازاد باشه، کلی از انرژیم صرفش میشه
حالا ارایشم نه اون ارایش! یه خط چشم معمولی و بس. همین. ولی همین نا عدالتیه در برابر اقایون
چرا؟
چون اون پسر صبح کتشو پوشیده اومده بیرون
نهایتا یه شونه کرده باشه موهاشو!
و‌من؟ من رو جز به جز صورتم کار کردم! این نا عدالیته ک من وقت و انرژی صرف این چیزا کنم درحالیکه اون پسر پشیزی اهمیت نداشته براش
اره من خودمو برای اون خوشگل کردم اما اون برای من...؟
این ذات و فطرت مرد ها و زن هاس
زن با تمام وجود میخواد خوشگل باشه و مرد دنبال دیدن زیباییه
پس ما یا آزادی پوشش داریم یا نداریم
دیگه حدود حجاب رو تعیین نخواهیم کرد
یا حجاب هست یا نیست.
بریم سراغ موضوع عادی شدن و چشم و دل سیر شدن
این یه واقعیته که بی حجابی عادی میشه
این یه واقعیته که توی آمریکا مردم توی ساحل لخت میخوابن کسی نگاهشون نمیکنه و اقایون هم تحریک نمیشن
اما مسئله اینجاست. این بی حجابی چه پیامدی داشته؟ چجوریه ک مرداشون به بی حجابی ضد ضربه شدن؟
پاسخ واضح واضحه.
روابط نا مشروع!
شما وقتی هرجایی اراده کنی به هرطریقی حالا یا از خ ا یا کلوب و بار های مختلف و یا رابطه با هر دختری توی کلاس و خیابون
پس معلومه بی حجابی دیگ برات مهم نیست
بنده یسری صحبت ها داشتم ک چون دل کوچولو بودم زیادی زود مطرحشون کردم
لطفا برگردید عقب و پست های حاوی عکس من رو تماما مطالعه کنید ( قبلش توضیحات پایین رو بخونید بعد برید دنبال اونا که خییییلی مهم ان)
سوال دیگه پیش میاد
ایا چشم و دل سیری
با عادی شدن یکیه؟
یعنی عادی شدن بی حجابی یعنی اونا جسم و روحشون با تمام وجود ارضا شده و کوچکترین نیاز و تحریکی حس نمیکنن؟
برگردید و پست های عکس دار رو بخونید تا پیامدچشم و دل سیری رو ببینید. ببینید این ارضای جسمی و روحی در غرب و در اون ازادی ها اتفاق افتاده؟
ببینید من خودم این وسط سردرگم ترینم. اومدم توی انجمن تا یه حایی باشه سوالاتم رو بپرسم. من نمیدونم چی خوبه چی بد، من عملا به صورت یه مستند دارم کار میکنم. دارم میگم این هست اینم هست، این آمار جوامع غربیه. شما بگید این خوبه یا بد. تفسیرش با شما. من خودم به کمک شما نیاز دارم.

نقل قول: ببینید دیفالت دخترا موقع وارد شدن به رابطه رو ازدواج تنظیم شده ( این حرف من نیست حرف همه روانشناس ها و استاد هاست) پسره هم که خب طبیعتاً خودش میدونه به خاطر ازدواج وارد رابطه شده ..ولی خب همون اول گفتنش خیلی غیر منطقیه شما خودت تصور کن یکی بیاد بهتون بگه سلام من قصد ازدواج با شما رو دارم میشه یه مدت با هم باشیم [تصویر:  p.gif]

از نظر من اصلا مسخره نیست ...
ببینید اقای کارما اینو گفتن و آسمان هم گفت اصلا مسخره نیست
بله، ما دخترا اصلا فکر نمیکنیم مسخره ست
چرا؟ چون طرف میگه اقا من دنبال دور دور نیستم
من وقتم برام ارزش داره و انتخابام و روابطم جدیه
این خودش اوج جذابیته چ برسه به مسخرگی
ممنون ک از اول هدفت رو بمشخص میکنی و هم به خودت هم به ما رحم میکنی اقا پسر عزیز

نقل قول: سخت هم مخالف باشن 

این نمیشه ضربه روحی؟؟ 53258zu2qvp1d9v به خاطر همین گفتم از اول درجریان باشن  
عالی عالی عالی
اگه این دوتا لینک رو وقت گذاشتی و خوندی، بعدش میتونیم مطمئن باشیم که قصد صددرصدیت ترکه.

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AA%D8%A...#pid612256

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid612283

اره طولانیه چون راه ترکم طولانیه ولی قول میدم بعد خوندنشون همون آدمی نیستی که وارد تونل شد 53 302  

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621890

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621964
من به شخصه از صادقین عزیز واقعا ممنونم بابت صحبت های خوبشون و همین طور خانم یلدا که این موضوع رو مطرح کردن و باعث شدن یه چیزیایی هم روشن بشه و جا بیوفته برای هممون.

یه نکته رو خواستم بگم که دیدم زیاد بهش توجه نشده بود.

خانما و آقایون این یک جمله رو واقعا از روی دلسوزی میگم چون همه شما خواهر و برادر های بنده هستید. 

هر کاری میخایید کنید برای خدا کنید. همین.
اگر حجاب میخاید رعایت کنید برای خدا باشه نه برای کسی دیگه.
اینکه نیتتون چی باشه خیلی مهمه. درسته سود رعایت حجاب برای همس اما خداست که پاداش واقعی رو به ما میده، خداست که از روح خودش در ما دمیده.
اگر هدف اول رو خدا بزاریم، کار هامون خدایی میشه، دوستیمون با خدا بیشتر میشه، اگه کار زشتی هم داشته باشیم چون عشق اولمون خداست نمیکنیم.
باور کنید ماه رمضون امسال برای من به شخصه یکی از بهترین تایم های توی تمام عمرم بود. خیلی با برکت بود، اینقدر که من قبلم رو به من جدید تبدیل کرد.
اونم تنها دلیلش این بود خدا بهم توفیق داده بود براش بندگی کنم و هرکاری میکردم هرچی هرچی فقط فقط برای اون بود.
نیت ما خیلی مهمه. اینقدر که پس فردا دنیای دیگه رفتیم میبینیم همون عمل خوبامون هم مورد قبول نشده. میبینیم ضاهر عمل خوب بوده باطنش هیچ خدا نبوده. خودنمایی و غرور و کبر بوده.
باور کنید اون عمل خوبایی که هیچ برامون مهم نیست و اصلا هم یادمون نمیاد و نفسمون توش دخیل نیست همونا رو قبول میکنن.

باز هم از همه تشکر میکنم. 
انشاالله که خیر دنيا و آخرت نسیب همه بشه. 
یا علی 302
کافیه یکم دقت کنی...
خدای بزرگم

شبانه روزی
 سپاس شده توسط
نقل قول: سلام داداش عزیز

داداش جان وقتی شما راه فراری نداشته باشی اون وقت چی؟  [تصویر:  hanghead.gif]
دیگه فقط باید تو گوشی باشم و کلا به خانمه توجه نکنم ...

از خانم یلدا تشکر میکنم برای این بحث جذاب و مفید بنده این مطالب رو استفاده میکنم و خیلی به کارم میاد .
ممنونم 
از پاسخ عالی آقا ی صادقین هم تشکر میکنم ...
امیدوارم همیشه موفق و موید باشید.
یا علی مدد.
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
(1402 خرداد 5، 0:10)صادقین نوشته است: خانم یلدا پرسیده بودند اگر یک خانم بودید، حجاب رو رعایت می کردید؟
خب فرقی نداره که آقا باشیم یا خانم. مهم اینه که در هر حال بدونیم که خدا از ما چی خواسته و باید از جنسی شدن جامعه جلوگیری کنیم.

بنده تا الان هیچ وقت نشده که در جامعه و در حضور نامحرم، لباس آستین کوتاه یا شلوار کوتاه و تنگ و جسبان و پاره بپوشم.
از بچگی هم همین پوشش رو داشتم.
[url=https://www.ktark.com/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B4%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C?pid=625169#pid625169][/url]

خداییش دیگه آستین کوتاه فک نمیکنم محرک باشه
من همیشه میپوشم Hanghead
یعنی دیگه آستین کوتاه نپوشم؟ 809197ps94ijjhwg
            دیوانه تر از خویش کسی می‌جستم

دستم بگرفتند و به دستم دادند..
.
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 4، 14:05)سپهرر نوشته است: سلام دوستان
امیدوارم که خوب باشید
من همین الان دارم از دانشگاه با سرویس های اتوبوس برمیگردم خونه و خب کنارم یه دختر خانمی نشسته که به محض راه افتادن اتوبوس از دانشگاه مقنعه سرش رو انداخت 53258zu2qvp1d9v و یک ساعت تا مقصد راه هست. 

و این موجب اذیت شدن بنده در همین حال حاضر که دارم این پیام رو مینویسم و این خانم پیشمه شده 53258zu2qvp1d9v
مدام هم نگاه میکنه ببینمه نگاهش میکنم یا خیر 53258zu2qvp1d9v
و این در صورتیه که حتی نمیتونم بهش هم چیزی بگم و به اجبار سرم رو توی گوشی کردم 53258zu2qvp1d9v

گفتم اینجا این موضوع رو بگم چون بحث حجاب هست و از شما دوستان بپرسم اگر جای بنده بودید چه میکردید؟

من یا جامو عوض میکردم یا حواسمو پرت میکردم اما با تذکر دادن اونم تو یه محیطی مثل اتوبوس کاملا مخالم چه بسا باعث ابرو ریزی دختره بشه که خودش از اصل بی حجابی بدرتره. 
ثانیا
تا وقتی شمارو به گناه مجبور نکرده 
تذکر از نظر من اصلا جایز نیست.

.
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 4، 11:08)selin نوشته است: ولی کلن هرچیزی از اعتدال خارج بشه اسیب رسانه
نه حجاب طالبانی
نه بی حجابیه ...
من موافق یه حد وسطم و حق انتخاب
این شد
یه حرف درست و حسابی
نباید در جامعه پوشش خاصی اجباری باشه
متاسفانه در جامعه ما پوشش اسلامی اجباری.
اکشور هایی هستند که زنان محجبه بشدت در جامعه مورد آزار قرار میگیرن و حتی با اون حجاب، مجاز به شرکت در دانشگاه نیستن
این چقدر زشته؟
تو کشور ماهم همین هست ولی برعکس 
به یه نفر که اعتقاداتش ۱۸۰ درجه با ما فرق میکنه میایم حجاب و احکام اسلامی رو تحمیل میکنیم.
من نمی گم قانونی برای پوشش نباشه یه حد معقولی باید در قانون تعریف شه که جامعه به سمت برهنگی نره .اما نه حجاب کامل اسلامی که به کسایی که اعتقاداتشون اسلامی نیست ظلم شه
ازین طرف اگه جامعه اسلامیست باید در اعتقادات میردم کار بشه و تبلیغ شه اگر اعتقاد درست شد طرف خودش به رعایت احکام سوق پیدا میکنه
تحمیل احکام اسلامی قبل از اعتقاد آوردن ظلمی آشکار است
کسی هم 
حق تذکر و امر به معروف نداره 
اینکه شما راه بیفتی تو خیابون تذکر بدی امر به معروف نیست عزیز
امر به معروف
یعنی امر به خوبی که معروف باشه
معروف از ریشه عرف به معنا شناخته شده است
اگر خوبی امری برای طرف شناخته شده باشه اگر از شما تذکر بشنود چون خودش قبح عمل را میداند شرمنده میشود و باعث اصلاح میشود
اما اگر طرف نداند یا اعتقاد نداشته باشد و قبح عمل برایش مشخص نباشد
بد تر باعث دین گریزی و لجاجت و دشمنی و رواج منکر میشود

پس باید آزادی انسان در انتخاب پوشش و عمل
تا جایی که  از حالت معقول خارج نشود رعایت شود و طبق اعتقادات خودمون به کسی که اعتقاداتش با ما فرق میکند تذکر ندهیم.در غیر این صورت ظلم است در حق افراد

.
 سپاس شده توسط
نقل قول: پس باید آزادی انسان در انتخاب پوشش و عمل

تا جایی که  از حالت معقول خارج نشود رعایت شود
نمی‌دونم چرا ولی من با این نظر کنار نمیام ...
میدونی چرا چون انسان ها سلایق خاص و انتخابات مختلفی دارن .
پس در نتیجه برای تمامی انسانها نمیشه حد معقول فرق می‌کنه باید یک قانون با چارچوب درست داشته باشیم .
نه اینکه بگیم حد معقول خب برای هر کسی این حد ممکن است فرق کنه .

4 انجمن شبانه روزی 4

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

سپاس شده توسط
نقل قول: این شد
یه حرف درست و حسابی

درمورد پوشش اجباری یا اختیاری و حدود پوشش دقیقا توی پست قبل توضیح دادم لطفا بخونید
و حالا که اواخر بحثیم و فردا پسفردا پرونده ش بسته میشه خواهش میکنم پست های عکس دار من رو بخونید و اگه نظری داشتید بگید تا به یه نتیجه نسبی برسیم
ممنون
اگه این دوتا لینک رو وقت گذاشتی و خوندی، بعدش میتونیم مطمئن باشیم که قصد صددرصدیت ترکه.

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AA%D8%A...#pid612256

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid612283

اره طولانیه چون راه ترکم طولانیه ولی قول میدم بعد خوندنشون همون آدمی نیستی که وارد تونل شد 53 302  

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621890

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621964
(1402 خرداد 5، 18:03)yaldaw نوشته است:
نقل قول: این شد
یه حرف درست و حسابی

درمورد پوشش اجباری یا اختیاری و حدود پوشش دقیقا توی پست قبل توضیح دادم لطفا بخونید
و حالا که اواخر بحثیم و فردا پسفردا پرونده ش بسته میشه خواهش میکنم پست های عکس دار من رو بخونید و اگه نظری داشتید بگید تا به یه نتیجه نسبی برسیم
ممنون

Ok 2

.
 سپاس شده توسط
نقل قول: خداییش دیگه آستین کوتاه فک نمیکنم محرک باشه
من همیشه میپوشم [تصویر:  hanghead.gif]
یعنی دیگه آستین کوتاه نپوشم؟
نه بابا مگه مریض جنسیم
واقعا من اونایی که بادست ،مو و این چیزا تحریک میشنو درک نمیکنم
چه خانم چه اقا
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 3، 18:07)yaldaw نوشته است: خیلیا میگن پستات طولانیه نمیرسیم بخونیم
خب دوستان رسیدن به نتیجه درمورد بحثاییه که یه عمریه ذهن هممونو درگیر کرده طول میکشه
وقت بذارید بخونید یه عمری ذهنتونو راحت کنید. بحث خیلی جذابه! حیفه واقعا. سودش به خودتون میرسه.

[تصویر:  5280b445-4dc4-440e-b694-37b86ff38bc4_xzgf.png]

اینو خوندید چه حسی بهتون دست داد؟ من که هییییچ :   )))))))))

[تصویر:  f914cb65-71ad-474d-9638-83d7f171417d_iy0o.png]
بقیه اومدن نوشتن چرا کشورای مسلمون جز اولین هان؟ خیلیا هم نوشتن خب از بس محبوسن
یکی هم‌نوشته: تصور کن! اون تینیجر ها و مردمی که حتی با دیدن قوزک پای زن تحریک میشن، حالا پاشون به اینترنت باز شده.
الان بهتر می فهمیم چرا زنای عرب باید سر تاپاشونو بپوشونن! حتی تجاوز تقصیر زن هاست.
خب دوستان چ نظری دارید الان؟ اول فکر کنید و نظرتون رو بنویسید بعد برید پایینتر رو بخونید

نیازی نیست پنیک بزنید آبروی ایران نرفته 4chsmu1 این یه مطلب فیک و نادرسته که توسط ۷-۸ تا سایتی ک هیچ سورس و منبع معتبری ندارن پخش شده، همین. معلوم نیست یهو از کجا در اومده!
در حالیه ک دیلی میل انگلیس اعلام میکنه
[تصویر:  1_rjwo.jpg]
پس هرچیزی رو باور نکنید لطفا! دنبال منابع معتبر باشید.
حالا باز مسئله پیش میاد که پس چرا اینا سیر نمیشن؟ ناموسا چرا باید بازم اینقدر پورن تماشا کنن  

یه سوال ایرانیا و سایر کشورای محدود با فیلتر شکن میرن به اسم کشورای دیگه تموم نمیشه؟خوب طبیعتا میره امارشون بالا
چون عقلا و منطقا بنظر منم تو کشورای محدود صد در صد این امار باید بیشتر باشه من خودم تو مدرسمون امار دستمه ۹۰ درصد پسرا ......
خوب صد در صد اگه مختلط و روابط ازاد باشه از این امار کاسته میشه
و این اصلا منطقی نیست که امار اونا بیشتر باشه

تازه تصویر اول مربوط به کل سایت هاست اما دومی فقط سایت [...]

تو این امار ها حتما باید به جمعیت کشور ها هم توجه کافی کرد

.
 سپاس شده توسط
نقل قول: تو این امار ها حتما باید به جمعیت کشور ها هم توجه کافی کرد 

چون امار بازدیده جمعیت تاثیر گزاره
 آقای لاور این آمار استفاده اینترنت هست در سایت ها که با گرفتن میانگین به دست میاد قطعا 
چون اگه بخواد بر حسب جمعیت بگیره دیگه این آمار ارزش ندارن چون غلط هستن .
ممنونم Gol

4 انجمن شبانه روزی 4

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان