امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

بدجوری از خودم سیر شدم
آدم اینقدر به درد نخور؟ اینقدر بیخود؟ اینقدر بی فایده؟ اینقدر کار خراب کن؟ اینقدر ...

همه چیزو خراب کردم
نه درس خوندم نه کار پیدا کردم نه خانواده م ازم راضیه نه ازدواج کردم نه هنری دارم نه دوستی دارم
هیچی
هیچیه هیچی

دقیقا به پوچی رسیدم

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
میتوانم بانو
منم عین خوووودتم
بیا دوتایی فرار کنیم  4chsmu1
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
 سپاس شده توسط
از چی فرار کنیم؟ کجا پناهی هست؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
به خودت بازگرد!
بار‌ها برایم پیش آمده که یک سخن را از ته دل حفظ کرده باشم، آن را بار‌ها و بار‌ها تکرار کنم، معنایش را در کتاب‌های تخصصی بخوانم و شرح آن را از علمای توانا بشنوم.. اما پس از سال‌ها ناگهان‌‌ همان سخن توجه مرا طوری به خود جلب می‌کند که گویا برای نخستین بار آن را شنیده‌ام.. و از آن معنایی دقیق و روشن برداشت می‌کنم.. شگفت‌زده می‌شوم که چگونه این معنای روشن و جالب در طی این سال‌ها از من پنهان مانده است!
علت چیست؟ شاید بدین سبب که من به خودم مراجعه نکرده‌ام و به دیگران بازگشته‌ام. حق خودم بر خودم است که به آن بازگردم، آن را بیابم، بکاوم، راز‌ها، خوبی‌ها و بدی‌هایش را بجویم، کارهای درست و اشتباهش را ببینم، توانایی‌ها، امکانات و تجربیاتش را به تکاپو درآورم.
بازگشت به خود به معنای نادیده انگاشتن دیگران یا بی‌توجهی به فضایل و پیشینهٔ ایشان نیست.. هر کس اول نداشته باشد، آخر هم ندارد.
بازگشت به خود به معنای رهایی واقعی از چنبرهٔ تقلید اجتماعی است، زیرا مانع بین ما و حقیقت، خیر و فضل است.
یعنی خودم را با حقیقت روبه‌رو کنم.. به دور از هرگونه هیاهو و داد و فریاد.. به دور از فشارهای پیرامونی.. به دور از افکار عمومی و رفتار گله‌ای.. که به کوری چشمم مرا با خود می‌برند!
دیده‌ام وقتی مردم انتقاد مرا نسبت به برخی از باور‌ها و خوگرفته‌های خود می‌شنوند، به دفاع برمی-خیزند و هر کس حس می‌کند که خودش مورد هدف و مدنظر است، لذا از خویش دفاع می‌کند!
ولی هنگامی که به خودم انتقاد می‌کنم و آن را مثال می‌زنم، با این‌که ایشان را روبه‌روی خودشان قرار داده‌ام، اما إحساس نمی‌کنند که هدف قرار گرفته‌اند.. لذا باعث می‌شود به خویشتن بازگردند، با آن صریح باشند و عوامل پنهان و درونی خود را بکاوند!
به همین سبب خداوند به مؤمنان دستور داده تا به تنهایی برخیزند.. یک نفر که پس از خود دیگرانی را به همراه می‌آورد: «أن تقوموا لله مثنی و فرادی ثم تتفکروا». (سبأ/۴۶). (اینکه برای خدا دوتا دوتا و به تنهایی برخیزید و سپس بیندیشید).
به تنهایی اندیشیدن یعنی رهایی تو از سلطهٔ جمعی که بر تو فشار می‌آورند و بر تو چیرگی کامل دارند.. باید بدون موانع یا اثرگذارهای بیرونی با خودت روبه‌رو شوی.
اگر قرار باشد کس دیگری را بر خودت بیفزایی، نزدیک‌ترین فرد به خود را برمی‌گزینی تا محرم اسرارت باشد، نزدش شکایت ببری، افکار خاص خود را به او به صراحت بگویی و او را امین گرایش‌ها و دیدگاه‌های قاطع یا مورد تردید خود بدانی؛ افکاری که در درونت جولان می‌دهد، اما آن را به کسی نمی‌گویی! او تو را بهتر از دیگران درک می‌کند.
برخاستن برای خدا به معنای کوشش جهت رهایی از هوس، گرایش، گزش و تمایلات فاسد، و در مقابل خالص شدن تنها و تنها برای حق و حقیقت است.
به خدا سوگند که این مقامی بس بزرگ و ارجمند است.. هر کس به این درجه برسد، به یقین از نجات یافتگان و سالکان است. البته این به معنای خلسهٔ روحانی صرف یا تنها به انتظار الهام نشستن نیست، گرچه چیزی از این و آن در آن وجود دارد، اما محل به کارگیری کامل عقل است: «ثم تتفکروا» (سپس بیندیشید). اگر آنان خردمندانی مکلف نبودند، نه مخاطب قرار می‌گرفتند و نه نکوهش می‌شدند.
عبارت «به خودت بازگرد» بسا ـ والله اعلم ـ مقصود آیه در ماجرای ابراهیم خلیل ـ علیه السلام ـ هنگام بحث با مردمش باشد.. از او پرسیدند: «أَأَنتَ فَعَلْتَ هَذَا بِآلِهَتِنَا یَا إِبْرَاهِیم»؟ او پاسخ داد: «بَلْ فَعَلَهُ کَبِیرُهُمْ هَذَا فَاسْأَلُوهُمْ إِن کَانُوا یَنطِقُونَ». به خود بازگشتند و خود را نکوهش کردند: «فَرَجَعُوا إِلَى أَنفُسِهِمْ فَقَالُوا إِنَّکُمْ أَنتُمُ الظَّالِمُونَ. ثُمَّ نُکِسُوا عَلَى رُؤُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاء یَنطِقون». (انبیاء/۶۲ تا ۶۵). (آیا تو با خدایان ما چنین کردی‌ای ابراهیم. بل‌که بزرگشان این کار را کرده است، از آنان بپرسید اگر سخن می‌گویند. به خویشتن بازگشتند و گفتند به یقین خودتان ستمگر هستید. سپس سرافکنده شدند. تو خود می‌دانی که اینان حرف نمی‌زنند).
ظاهرا این معنا نزدیک‌تر است که مشرکان از پاسخ ابراهیم ـ علیه السلام ـ شگفت‌زده شدند و هنگامی که به خویشتن بازگشتند، به هدایت نزدیک گردیدند، زیرا مدت‌ها بود که نفس خود را‌‌ رها کرده و به آن بی‌توجه شده بودند، به جنجال و هیاهو، داد و فریاد، گفت‌وگو و بحث، تمایل به پیروزی، همراهی با جمع و علاقه به صدرنشینی پرداختند، به وجدان گوش ندادند و در برابر سخنان صادقانه و مستقیم فطرت خود سکوت نکردند. اما به سرعت تمایل به اصرار بر عادات فاسد و میراث به جامانده از پدران و نیاکان و پای‌بندی به رسم‌های عادی رایج و حاکم در جامعه برخاست و آنان را باز داشت.
چه زیباست هرگاه إحساس کردم که دیگران فضاهای خالی نفسم را پر کرده‌اند و جاهای خصوصی و أمور درونی مرا اشغال نموده‌اند، به خود بازگردم، زیرا «وَکُلُّهُمْ آتِیهِ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فَرْدًا». (مریم/۹۵). (روز رستاخیز هر کدام به تنهایی نزدش می‌آیند).
چه زیباست به خودم برگردم هنگامی که إحساس کردم راهی را پیموده‌ام، ولی وقتی به دنبال خودم گشتم، آن را نیافتم و پی بردم که خودم را ضایع کرده‌ و آن را در هیاهوی اشتغال به اطرافیان، پرداختن به توجیهات، فلسفه‌بافی‌های غیر جدی و یافتن مجوز و راه برون رفت، به پشت سرم انداخته‌ام!
چه خوب است به خودم بازگردم هرگاه خواستم عیب کسی را بگویم.. تا عیب را در فهم و رفتار خودم بیابم.. بسا عیب در هر دوی ما باشد.. چرا از او عیب بگیرم در حالی که در خودم هست و در آن گرفتارم؟!
چه نیکوست به خودم بازگردم.. هرگاه انتقادی نسبت به رفتار خودم یا مجموعه یا محیط یا جامعه یا ملتم شنیدم!
هیچ کس معصوم نیست و به کمال نرسیده است..
چه آسان عیب طرف مقابلم را می‌یابم و سخنگوی اطرافیانم می‌شوم که به چشم طرف مقابل ممکن است محترم و بزرگوار باشند!
چه دشوار است نزد دیگران از خودم یا مجموعه‌ای که به ایشان منتسب هستم، انتقاد کنم!
در هر صورت..
چه سخت است که صادق، منصف، واقعگرا و کوشا باشم تا از خشم، واکنش، علاقه‌مندی و تمایلات رهایی یابم!
چه سخت است رهایی از تعصب نسبت به کسی یا بر ضد کسی!
هنگامی که بر نقد خویشتن تمرین می‌کنم، در واقع برای توسعه و تزکیهٔ خودم کوشیده‌ام.. در عین حال که دیگران را نیز تشویق می‌کنم تا همین راه را بپیمایند و به خودشان بازگردند.. تا همگان با خود روبه‌رو شوند و به گردآوری دلیل برای دفاع و اثبات برائت نیازی نباشد و کاستی و لغزش را در درون خود بیابند.
دیروز نزد این آیهٔ شریفه درنگ کردم.. گویا برای نخستین بار آن را می‌خواندم.. این آیه ما را به سوی اهمیت بازگشت به خویش راهنمایی می‌کند تا به میزان ستمگری خود پی ببریم: «إنکم أنتم الظالمون». (انبیاء/۶۴). (به یقین خودتان ستمگر هستید).
باید بدانیم که حکمت گمشدهٔ مؤمن است.. هر جا آن را بیابد برای فراگیری‌اش شایسته‌تر از دیگران است.. باید بدانیم که سرافکندگی با تقلید از نادانان، غافلان و رویگردانان پیوند دارد.
خوشا آنان که عیبشان ایشان را از عیب‌جویی دیگران بازداشته است!

نویسنده: دکتر سلمان بن فهد العوده
ترجمه: واحد ترجمەی پایگاە اطلاع‌رسانی
 سپاس شده توسط
هر کسی از ظن خود شد یار من!!!!
 سپاس شده توسط
هم میخام، هم نمیخام
از یه طرف از این همه وقتی که قبلا برای رابطه ها گذاشتم و شاید جلو پیشرفت بیشترمو گرفت بیزارم و هر روز با خودم تکرار میکنم که نباید وارد یه رابطه بشم تا وقتش برسه.
از یه طرفم وقتی یکیو می بینم که اون طوری که میخوام هست دلم راه نمیاد که تنهایی سر کنم.
یه دل میگه برم برم یه دلم میگه نرم نرم، طاقت نداره دلم دلم 65 
این جمله بالا وضعیت منه وقتی که یکی رو می بینم که اونطوری که میخوام هست، همین امشب این وضعیتم بود،
Hanghead

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

نه دین ما به جا و نه دنیای ما تمام          از حق گذشته ایم و به باطل نمی رسیم!
همساده چت شده یهویی آخه؟ نداشتی از این حس و حالها قبض اینقدر شدید 22
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
دقیقن تو این برهه از زندگیم میخام یه نفر بیاد یه کشیده ابدار بخابونه زیر گوشم بگه  د لامصب  تو چه مرگته اخه؟  خدایا من چرا ادم نمیشم چرا اعتماد به نفسم اینقد اومده پایین من که اراده می کردم صفر تا صد یه کاریو می رفتم. چرا نمیدونم چند چندم با خودم چرا تکلیفم با خودم ملوم نیست،  چرا همه چی سر جاشه و هیچی سر جاش نیست، خدایا من لایق این همه لطفی که به من کردی نیستم، اخه چقدر با خودت عهد کردم به هفته نکشیده شکستم. تا خرخره تو این منجلاب گیر افتادم حال خودمو نمیفهمم دیگه، همه کاری واسم کردی دیگه چی ازت بخام من ادم ب‌شو نیستم. خیلی حال روحیم خرابه... لعنت به من.
 سپاس شده توسط
چقدر خنثا بودن حس مزخرفیه
بدون حس بدون هیچ حس 
خااالی از انرژی 
خاموشه خاموش
ساکت ساکت 
Hanghead
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
 سپاس شده توسط
دلم تنــگ شهیـدان اسـت امشب
که همرنگ شهیدان است امشب
من از خـون شهیـــدان شـرم دارم
که خلقی را به خود سرگـرم دارم
زمن پـرسیــد فــرزنـد شهیـــــــدی
کــه بــابــای شهیــدم را نـدیــدی
به من می گفت مادر او جوان بود
دلیــر و جنگجـــوی و پـرتـوان بـــود
نمیدانم چه سودای به سر داشت
به دوشش کوله باری از سفر داشت
قــدم در کـوچـه بـاغ عشق می زد
به جان خویش داغ عشق می زد
چه عشقی؟عشق مولایش خمینی
کـــه بـوسـد تـربـت سبــز حسینی
بــه امیـدی کـه از آن گِـل کــام گیرد
بگـریـــد تــا دلـش آرام گیــــــــــــرد

شعر از مرحوم محمدرضا آقاسی. لینک شعر خوانی مرحوم دلم تنگ شهیدان است امشب
شادی ارواح طیبه شهدا صلوات
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
حال و هوای این روزهام واقعا سرد و بوی دلتنگی میده، 2
(1396 مرداد 22، 22:52)drift نوشته است: حال و هوای این روزهام واقعا سرد و بوی دلتنگی میده، 2

تا وقتی کانونی ها هستم این جا ، چرا دلتنگی؟ 302
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
ـــــــــــــــــــــ
(1396 مرداد 22، 23:17)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1396 مرداد 22، 22:52)drift نوشته است: حال و هوای این روزهام واقعا سرد و بوی دلتنگی میده، 2

تا وقتی کانونی ها هستم این جا ، چرا دلتنگی؟ 302

گذریه داداش ، بعضی وقتها هرکس اینطوری میشه ،ممنون 49-2
 سپاس شده توسط
فک کنم چند صفحه شده بود دردو دلم
همه اش پرید
هه
مهم نیست این روزام میگذره
......
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان