امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

روز تولد کانون این رو می گم،

از کانون به عنوان مسکن استفاده نکنید.
اگرم به عنوان مسکن استفاده می کنید، حساب شده باشه.

دندون که درد بگیره، تحملش مشکله.
مسکن می خوری، دردش آروم میشه،
اما آیا عفونت و پوسیدگی هم با مسکن خوب می شه؟

اگر هر بار که درد دندون داشتی، یه قرص مسکن بندازی بالا چی می شه؟
بعد از یه مدت همه دندونات رو از دست می دی، بعد از یه مدت عفونتش می زنه به بدنت و نابودت می کنه.
پس مسکن اگر درست استفاده نشه، خودش میشه بلای جون.

خوبی مسکن اینه که شما وقتی به فکر درمانی، درد نکشی.

خودارضایی درده، بیماری نیست. بیماری چیز دیگه ایه. خ.ا علت نیست، معلوله. مشکل جای دیگه است.
شما وقتی هر روز، هر هفته، ماهی چند بار اورژانسی میشی.
خوبه که بیای اورژانس، و خودارضایی نکنی، اما به شرطی که به فکر درمان باشی.

درستش اینه که به زندگیمون برسیم و جدی با مشکلاتمون روبرو بشیم. یا حلشون کنیم یا بپذیریمشون،
اگر کانون باعث بشه که مشکلاتت رو فراموش کنی،
داری ازش بد استفاده می کنی،

یه نفر خودارضاییش به خاطر تنهاییه، دوستی نداره که باهاش درد و دل کنه، رابطه اش با خانواده اش خوب نیست،
این وقتی میاد کانون، اول باید مشکلش رو بشناسه. دوم باید یاد بگیره که چطوری این مشکل رو حل کنه.

اگر بیاد این جا و دوست و رفیق پیدا کنه، مجازا فکر می کنه دیگه تنها نیست، اما مشکلش حل نشده، فراموش شده.
قرار این بوده که توی دنیای واقعی دوست و رفیق واقعی پیدا کنه، قرار بوده که رابطه اش با خانواده اش بهتر بشه،
و در این صورت شاید نیومدنش بهتر می بود تا اومدنش،
چون اون جوری حداقل دردش رو فراموش نمی کرد و شاید روزی به فکر درمونش می افتاد.

صمیمیت بین اعضای کانون، شاید باعث بشه که بچه ها فکرشون کمتر درگیر خ.ا بشه،
اما اگر این فراموش کردن خ.ا، باعث فراموشی مشکلات هم بشه، در مجموع و بلند مدت اتفاق مثبتی نیست.

درد کشیدن خیلی سخته،
اما همین هم نعمت خداست که بفهمیم اشکالی وجود داره.
درد روحی هم همین طوره، خبر از وجود بیماری روحی یا مشکلیه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

اگر ورودی ها رو کنترل کنیم، کلی از راه رو رفتیم.
چشم و گوش.

دهان هم ورودیه، اما چشم و گوش به نظر من خیلی مهم تره.

خیلی از ما از اوقات فراغتمون ضربه می خوریم.
چرخیدن توی اینستا، یوتویوب،‌ آپارات، سایتای خبری.

بعد وقتی می شکنیم، به خودمون فحش می دیم،
یا جو گیر می شیم، دیگه تصمیم می گیریم پاک بشیم و کلی کار می کنیم،
اما حواسمون نیست، از اون نیم ساعت یک ساعت تفریح توی روز چقدر ضربه می خوریم.
کلیپ طنزی که دختری توش بدحجابه،
دیدن رقص خانوم ها،
دختری که توی ایسنتا داره بحث پزشکی می کنه، اما کلی آرایش داره.
حتی فیلم های سانسور شده، که توش دختری با ناز و عشوه حرف می زنه.
این ها رو نگاه می کنیم، می خوایم پاک بمونیم؟ (مثال های پسرونه زدم، برای خانوم ها احتمالا مثالهاش فرق کنه)

مثل این می مونه که یه نفر بخواد روزه بگیره،  یه پرس چلوکباب به همراه پیاز و دوغ رو جلوش بذاره چند ساعت بهش نگاه کنه. خب معلومه دووم نمیاره. 4chsmu1  دووم هم بیاره از نظر ذهنی داغون میشه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

یادبگیریم احساساتمون رو به شیوه ی درست تخلیه کنیم .

نوشتن یک راه عالی واسه تخلیه ی احساساته 

وقتی ناراحتی 

حست رو بنویس به جای اینکه بری سراغ خ.ا

نقاشی کشیدن هم یه راه دیگه است 
بعد از ماه های طولانی ک نمیتونستم برسم ب بالاتر از 20 روز الان دارم تعداد روزهای زیاد و تجربه میکنم ، گرچه با وسوسه همراهه ولی تلاش میکنم مقاومت کنم.

پاکی نگاه و کنترل ذهن خیلی مهمه ، وقتی خیال پردازی از همون اول متوقف نشه قطعا شکست ب همراه میاره .

سعی میکنم ترک های متعدد و لغزش های بی نهایتی ک داشتم و فراموش کنم و ب جاش روی ابعاد دیگه تمرکز کنم.

نماز اول وقت ب شدت موثر هست ، همین ک میدونی خدا ناظر و شاهد هست خودش تاثیر زیادی داره .

ورزش خیلی مهمه ، مواقع وسوسه باید این انرژی و جایی تخلیه کرد . چ خوبه ک ی فعالیت جسمی باشه .

اگر فعالیت مفید ذهنی داشته باشیم میتونیم شب ها بدون فکر بخوابیم ، مثل مطالعه ، درس یا یاد گرفتن ی حرفه . اگر درس ندارین مطالعه غیر درسی بی نظیره .

خودمون و سرزنش نکنیم ، با خودمون و بد حرف نزنیم و ب قول اون حرف معروف کلام رعایت بشه . ما میتونیم یاد بگیریم ک قدم ب قدم باید ترک کرد.

همیشه یادمون باشه ک برای چ ترک میکنیم ؟ 
برای ی زندگی زناشویی خوب؟زندگی مفید؟ دوری از عذاب وجدان بعد گناه ؟ چرا ؟

من با خ ا لذت میبرم ولی زجرش انقدری بیشتره ک مثل زهره . 

این روزها وسوسه زیادی داشتم ، اگر تجربیات بقیه رو نمیخوندم قطعا شکست داشتم .
حرف مردم خیلی اهمیتی نداره اما مهمه که آدم شرمنده ی خودش نباشه، خودش خودش رو ملامت نکنه و از درون این حس که آدم ضعیف و بدرد نخوریه رو نداشته باشه
این سوال که چرا پاکی؟ از اون سوالاته که باید با رسم شکل توضیح داد، باید تصویر خودمون رو درست در لحظه ی شکست های قبلیمون توی ذهنمون تصور کنیم میخوایم دوباره اون شکلی بشیم؟ میخوایم دوباره اون احساس شکست رو تجربه کنیم؟
برای سرافرازی و رضایتمندی از خودمون برای اینکه تصویر خوبی از خودمون متصور باشیم باید این مرحله رو رد کنیم و به مرحله پاکی برسیم و مطمئنا میرسیم Khansariha (69)
یا علی 53
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
اینو تجربه کردم که هیچوقت به هیچ وجه نباید از نماز دور شد
نماز اثر بازدارندگی از بدی ها داره و کم کم آدمو اصلاح میکنه.
به طوری که پیامبر در مورد کسایی که نماز میخوندن ولی اشتباهاتیم داشتن فرمود : غم مخورید ، نماز آن هارا اصلاح میکند و همین طور هم شد...
هیچوقت نمازو ترک نکن
گذشته هرجور بوده ولش کن چون تو قطعا پتانسیل اینو داری پیشرفتای زیادی کنی.
اگه نماز میخونی خدا خیرت بده و عاقبت بخیرت کنه و با بهترین بنده هاش محشورت کنه انشاءالله به حق امام حسین و قطعا جای کسی که به نماز اهمیت میده و سعی میکنه نمازشو قشنگ بخونه توی بهشته...
و اگرم نماز نمیخونی از همین امروز شروع کن ، جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته بخدا
نماز کمکت میکنه اصلاح بشی ، مطمئن باش
اگه تصمیم گرفتی از این به بعد نماز بخونی همین الان برات یه دعای فوق العاده میکنم:
خدایا کسایی که تصمیم میگیرن از این به بعد نماز بخوننو به خودت میسپارم ، و میدونم خیلی دوستشون داری چون خودت گفتی توبه کارارو خیلی دوست داری...
خودت خیرشون بده و عاقبت بخیرشون کن و با بهترین بنده هات محشورشون کن به حق امام حسین و همه آدم خوبات...
تاکید میکنم جای کسی که به نماز اهمیت بده قطعا بهشته چون پیامبرمون گفته ♡نماز کلید بهشت است♡
این حدیث خیلی خوشگلو هم یادت باشه:
پیامبر فرمود:♡《 هر کسی که به نماز اول وقت اهمیت بده من براش مرگ آسون ، برطرف شدن ناراحتی ها و گرفتاری ها و نجات از آتش جهنم رو ضمانت میکنم♡》
این رو فهمیدم که مهم ترین چیز در فرایند پاکی اینه که حالت خوب باشه 53258zu2qvp1d9v

اگه حالمون خوب باشه سمت این چیزا نمیریمHanghead

و این حال خوب رو میتونیم از انجام عبادت و ارتباط به خدا، شکرگزاری یا  انجام کارهای مورد علاقمون به دست بیاریم Khansariha (69)

ورزش خیلییی مهم و تاثیرگذاره چون به نوعی باعث ترشح هورمون شادی میشه 49-2

بیکار بودن سمه برای پاکی 65 نباید تایم آزاد و بدون برنامه داشته باشیم

اگه زندگیمون هدفمند بشه و طبق برنامه پیش بریم همه مشکلات حل میشه 53258zu2qvp1d9v

و اینکه کنترل ذهن و نگاه خیلی مهمه..
باید تمرین کنیم که به افکارمون پر و بال ندیم و به قول کانونی ها روش گیوتین رو سریع اجرا کنیم fly2
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
سلام خدمت دوستان گرامی 303
خانم رعنا زحمت کشیدن و از من دعوت کردن تا تجربیات خودم رو بگم 302
البته که به دوستان دیگه نمیرسه حرفام 128fs318181
اما باز میتونه موثر باشه 49-2
به نظر من اولین قدم برای ترک خودارضایی
خواستن ترک هست
یعنی در ابتدا که تصمیم میگیریم ترک کنیم
با عوارض روحی و جسمی این گناه آشنا بشیم
و بعد به طور جدی تصمیم به ترک بگیریم

دومین قدم برای ترک هم دوری از فیلم و عکس مستهجن هست
حالا به هر طریقی که هست 
باید دور شد
مثلا میشه زمان استفاده از وسایل الکترونیکی رو کاهش داد یا از برنامه های مسدود کننده استفاده کرد

سومین قدم 
نزدیک کردن خودمون به خدا هست
توسط نماز خوندن ، قرآن خوندن و...

چهارمین قدم هم کنترل ذهن هست 
که واقعا مهمه
و فرقی با کنترل نگاه نداره
همونطور که نگاه مون رو کنترل می کنیم، باید ذهنمون رو هم کنترل کنیم

پنجمین قدم هم دوری از محرکات هستش 
دوست عزیز
قدم اول خیلی مهمه
باید خودت بخوای تا بتونی
(1400 تير 30، 2:27)SILENT scream نوشته است: دوستان 
یه نکته ک فک کنم خیلی کمکتون میکنه اینکه وقتی احساس کردین ک وسوسه شدین؛ همونطور که میاین اینجا بیان میکنین و کمک میخواین،
 اگه شرایط موجود بود یه وضو بگیرید و بعد هر مدل و هر جایی ک خواستین بشینین و با خدای خودتون حرف بزنین، خدا بهتر از ما میتونه بهتون کمک کنه... قشنگ بهش بگین؛ خدا ک از همه چی خبر داره .. فقط شما بهش بگین مشکلی ک براتون پیش اومده ... براش بیان کنین ازش کمک بخواین ... خدا خیلی مهربونه... فک میکنین دست رد به سینه کسی میزنه؟! نه عزیز... خدا خودش میگه مرا بخوان تا جواب دهم :‌) پس ما چرا صداش نزنیم؟ 
مثلا من اینجوری قبلنا ک ببخشید ی کوجولو تحریک میشدم، اینجوری میگفتم:
 خداجونم میدونی ک نمیدونم چیکار کنم، تو میتونی بهم کمک کنی و بهتر از خودم منو میشناسی و بهتر از همه میدونی که چه شیوه‌ای الان ب کارم میاد .. خدا جونم بهترین یاری رسان تویی، بهم کمک کن که سربلند باشم.
خداجونم، الان خیلی فشار رومه.. از خانواده و درس و همه چی... خودت بهتر میدونی خداجونم ... اینم ی معضل جدید شده... لطفا خودت حلش کن ک از دست من کاری ساخته نیست

بعد ک با خدا حرف زدی خدا رو ناظر بر اعمالت بدون... یه بسم‌الله بگو و بعد شروع کن خودتو سرگرم کن... 

موقعی بود که اینقد حالم خراب میشد... ۸ کلمه هم ممکن بود ب خداجونم نگم :‌) ولی همون چند کلمه کار خودشو میکنه... باور ندارین خدا جقد قدرتمنده؟ خدا خودش مارو آفریده و بهتر از هر کسی مارو میشناسه :‌) شما صداش بزن، اگه جوابتو نداد بیا یقه منو بگیر... 

ببخشید که پرحرفی کردم؛ امیدوارم توجه کنین و به دردتون بخوره :‌)...
.
.
.
به نام خدا......
سلام خدمت تمامی رفقا در کانون ... Khansariha (96)
امیدوارم ایام به کام تون باشه.....
خدارو شکر چند روز قبل من وارد روز صدم پاکی شدم.
واقعا باور نکردنیه.من که قبلاً حتی یک هفته هم دوام نمی آوردم.صد روز رو با موفقیت پشت سر گذاشتم.
خب این پاکی چندتا دلیل داره.
اول اینکه من مدتها پیش که با این کانون آشنا نبودم اصلا نمی‌دونستم همچین چیزی هم وجود داره 
کانون ترک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا کسی روش میشه بگه من خودارضایی میکنم خب معلومه که نه.و باید یک جایی وجود داشته باشه که همه از یک نوع فعالیت مخرب که انجام داده اند در آن باشند و فرد خارجی که تا الان همچین کار ناپسندی رو انجام نداده نباید در آن حضور پیدا کند.....
من از این کانون خیلی چیزا یاد گرفتم و میگیرم....
درس صبر کردن.استقامت.تلاش.خوب بودن.اعتماد به نفس.عزت نفس.و..............
مهمترین چیزی که این کانون برای من به وجود آورد بعد از ترک.وجود دوستانی بود که مرا تا به اینجا همراهی و راهنمایی کردند.این خیلی مهمه....
در جلسه های ترک اعتیاد(مواد مخدر)که عموما به آنها
(N.A)گفته میشود هر فرد معتاد یه راهنما دارد و هر راهنما چند رهجو.که فعالیت و موفقیت هرکدام بستگی به کمک های گروه مقابلش دارد.هرچه راهنما افکار یک رهجو را آرامتر و مقاومتر کند رهجو دیگر در مسیر اعتیاد قرار نخواهد گرفت در این کانون هم هرچه اعضا و سرپرستان برای همدیگر آرامش خاطر به وجود بیاورند مسیر موفقیت بالاتر و بالاتر میرود تا آنجا که به اوج تعالی خود می‌رسد.
واقعا خوشحالم از اینکه با این کانون آشنا شدم.
از دوستان خوبی که مرا یاری کردند تشکر میکنم .
از خانم رعنای عزیز تشکر میکنم که مرا دعوت کردند
بکوشید و بخواهید از خدای خود که نقطه تعالی تان را برایتان مشخص کند و همچنین از کمک دوستان خود بی بهره نمانید.همانطور که شاعر میفرماید.
همنشین تو از تو به باید      تا تو را علم و دین بیافزاید.
خیلی دوستتون دارم از تلاش های همگی برای پاک ماندن تشکر میکنم و همه رابه خداوند منان میسپارم.
دست حق به همراهتان.
یاعلی مدد.
Reza4030
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
گاهی وقتا لازمه چشم ها رو بست و هیچی ندید و نفهمید 
گاهی وقتا لازمه چشم ها رو باز کرد و دید و شنید 
گاهی وقتا کر می شیم و کور 
هر چی بهمون میگن نمی شنویم و نمی بینیم 
تجربه دیگران برامون قابل درک  و فهم نیست
هر چیزی لیاقت میخواد ...
زمان میگذره و میگذره روزها ماهها سالهااا.....
میگذره...
می رسم به همون نقطه 
نقطه ای که سالها قبل تجربه یکی دیگه بود و...
حالا هر چقد هم کسی دستش رو به سمتت دراز کنه که بگیر دستمو...
هر چقد بهت بگه که دلیلش اینه
هر چقد هم .....
نمی شنوی نمی بینی فقط حرف میزنی 
فقط حرف فقط حرف
نمیشه بی خیال شد نمیشه بی خیال موند 
لازمه دست یکی دیگه رو بگیرم بکشم بالا با خودم
لازمه یکی دستمو بگیره منو بکشه بالا
دست کسی رو نمیگیرم  حداقل کسی رو زمین نزنیم
اینا همه اهمیت دارند 
اینا همه ارزش دارند
همه چی لیاقت می خواد
ضرر داره برا پاکیمون ندیدن ها نفهمیدن ها نشنیدن ها 
و تکرار و تکرار و تکرار ....
بیایم حداقل دست یه نفر رو بگیریم ...
 سپاس شده توسط
سلام دوستای عزیزم
حالتون خوبه؟
سال نوتون مبارک : )

تجربه من:
۵ هفته پیش، صبح پنج‌شنبه، به شدت در خود شکسته و به هم‌ ریخته و در آستانه فروپاشی بودم؛
این تصور در من ایجاد شد که انگار به زودی کارم به آسایشگاه روانی بکشه ... (ناگفته نمونه که وقتی حتی در اون حالت هم تصوری ارزیابانه از خودم داشتم، پس هنوز گوهر آگاهی نزدم بوده .. پس هنوز به حال خودم آگاه بودم ...)

منجی را صدا زدم ..
ازش خواستم تشریف بیاره تا با هم صحبت کنیم ..
اون روز صبح من به چشم ظاهر ندیدمش ..
ولی خیلی سریع حالم دیگرگون شد .. و از اون روز هنوز دارم حل شدن گره‌های ذهنیم رو می‌بینم .. و این رو از لطف خود ایشون می‌دونم ..

تجربه بنده به طور خلاصه اینه:
منجی را صدا بزنیم ..
و
یادمون نره: ما صاحب داریم ...
 سپاس شده توسط
خیلی از ماها مخصوصا تازه وارد ها اینطور فکر میکنیم همین که اومدیم توی کانون دیگه پاک شدیم دقیقا مثل سال کنکور که وقتی فکر میکردیم کنکور ثبت نام کردیم دیگه صدرصد قبولیم Gigglesmile ولی واقعیتش اینه وقتی اومدی توی کانون تازه قدم اول را گذاشتی واسه پاکی واسه من که اینطوری بود۱۰درصد کانون ۹۰درصد تلاش های خودم
همیشه یادمه می گفتیم پل های پشت سرت رو خراب کن
اون پلی که تو رو میبره سمت چیزی که دوستش نداری
یه جوری هم خرابش کن که نتونی برگردی 

دفترمو که نگاه میکنم سال های 92 93 و ....
می بینم پاکی امروز گلبرگی و آرامشش یکی دو روزه به دست نیمدن
چقد زمین خوردیم چقد پاشدیم از نو شروع کردیم چقد گریه کردیم تو نمازامون چقد تلاش چقد نا امیدی و امید دوباره چقد راه ها که امتحان کردیم از همیشه با وضو بودن از کتاب و سخنرانی خوندن و گوش دادن و از چله گرفتن و برنامه ریزی و دست یک نفر گرفتن و ...همه و همه کنار هم آهسته آهسته نتیجه دادن الحمدلله
خیلی از جاهای کانون خوندم از بچه ها که میگن اگه اونا تونستن پس ما هم می تونیم بله میشه و شدنیه باور کنیم که شدنیه
 سپاس شده توسط
واسه پاک موندن لازم نیست بری ف....ی.....ل ....ت ...... ر .ش.....ک...ن های گوشی یا سیستمتو پاک کنی
شاید در نگاه اول تعجب کنید و بگید مگه میشه؟ بله میشه لازم نیست برید اون مورد که بزرگ نوشتم را حذف کنید چون موقع وسوسه هممون اگه بخوایم بشکنیم یه نقشه هایی میکشیم که هیتلر نمیتونه اون نقشه ها را نمی تونست بکشه Gigglesmile دیگه جور کردن اون ... که واقعا کار سختی نیست من الان یه چیزی حدود ۱۵۳روز پاک دارم ۲تا ....هم از قبل داستان پاکی بوده روی گوشیم ولی همچنان پاکم  حتی شده بارها توی دنیا مجازی داشتم می تابیدم و یه لحظه صحنه ناجور به چشمم خورد یا تبلیغ فلان کانال خورد به چشمم ولی هنوزم پاکم بدون کوچک ترین اقدامی که پاکی منو لحظه ای بلغزونه چه برسه به اینکه بخوام خراب کنم همه اینا شدنیه با نیرویی به اسم اراده خیلی وقت ها شده وسوسه شدم اومدم توی کانون گفتم بزار از بچه ها توی اورژانس کمک بگیرم بعدش به این نتیجه رسیدم توی این مورد چه کسی بهتر از خود من می‌تونه بهم کمک کنه؟ چه کسی بهتر از خود من میتونست منو از قعر جهنم نجات بده اصلا مگه میشه ؟ مگه میشه یه نفر دیگه توی این مورد دست منو بگیره و بگه بیا از این تباهی بیرون  53258zu2qvp1d9v از خدا بزرگ تر داریم؟ خدا میگه از تو حرکت از من برکت یعنی چی؟ یعنی تو بلند شو دستتو بگیر به دیوار من خودم دستتو میگیرم بلندت میکنم نمیگه من خودم دستتو میگیرم میذارم به دیوار و نجاتت میدم .دوستان ،کانونی های محترم بی تعارف میگم اگه فکر می کنید کانون یه وردی میخونه که شما پاک بشید سخت در اشتباهید باید قشنگ زندگی را بررسی کنید ببینی کجا را اشتباه رفتی از همون جا شروع کنی خودتو درست کنی قدم به قدم بیای جلو برای پاک موندن ارادت باید از سنگ بشه توی این دنیای مجازی بعضی وقتا خودتم نمی‌خوای به چیز بدی بربخوری ولی دست خودت نیست شما یه سر برو توی اکسپلور اینستا اصلا طنز نگاه کن بعد ۲۰یا۳۰تا پست قطعا میخوری به یه پست ناجور اگه اون پستو رد کردی این یعنی به خودت یک شانس دادی برای پاک موندن اگه همونجا شل شدی و نشستی نگاه کردی اولین قدم را رفتی که خودتو بندازی توی قعر جهنم پس به جای اینکه خودتون را با کارهای سطحی مثل حذف ...سرگرم کنید برید روی ارادتون کار کنید
پ.ن حالا از فردا بلند نشید برید اون ... را هی دانلود کنید بگید نیوفایتر گفت اگه .... توی گوشی بود میشه پاک بود نه من میگم دوربرما هزار از این عوامل محرک هست این ماییم که باید یاد بگیرم و ارادمون را قوی کنیم کجا چطوری رفتار کنیم که آسیب نبینیم
 ختم کلام پاکی میسر نیست مگر با تغییر سبک زندگی به سبک زندگی موفق یاعلی  Khansariha (8)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان