امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام به دوستان عزیز
ان شاء الله عزاداری همگی قبول باشه.
و کمک کنه به درک بهتر ما در ادامه مسیر زندگی.
53
داداش فرهنگ عزاداریت قبول باشه.
خوشحالم که تونشتی پاکیت رو حفظ کنی. خیلی ارزشمندهKhansariha (69)
همیشه باید خودت رو محکم نگه داری و اجازه حضور یا بهتر بگم اشغال شدن ذهنت توسط وسوسه ها رو ندی.

مثل اینکه بعد از مدتی آدم یه حسی میاد سراغش که اون مراقبت ها رو دیگه از خودش نمی کنه.
مواظب چشمش نیست. مراقب کنترل ذهنش نیست. و خدای نکرده این غرور آدم رو زمین گیر می کنه.
باید هر لحظه مراقب بود.

ان شاء الله توی درس ها هم موفق باشی و واقعاً اون چه که مایه خیره پیش بیاد53
در پناه حق
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام دوستان 
خب رسیدیم به اعلام وضعیت هفته چهارم
فرهنگ/ ریشو های رهروان / هفته چهارم سبز

ارزیابی: این هفته برای من یه هفته فوق العاده بود سعی کردم اوقات فراغتمو پر کنم و تنها نباشم به ایستگاه های صلواتی میرفتم و با دوستانم هم که اونجا بودن در مورد درس و کلاس تقویتی و اینجور چیزا هم حرف میزدیم . رو کنترل ذهن و کنترل نگاه خیلی به خودم سخت گیری میکردم تا خدایی نکرده راهمو کج نکنم. گاهی وقتا هم وسوسه میشدم اما به خودم میگفتم این فقط یه وسوسه از سوی شیطانه و بهش فکر نمیکردم و میرفتم بیرون و قدم میزدم و یه ابی به سر و صورتم میزدم و میدیدم که حالم بهتر شد.در مورد برقراری ارتباط با دیگران میتونم بگم که من خیلی بهش تاکید میکنم چون تو یکی از درس های کتابمون هم بود از اون روز به بعد سعی میکنم ارتباط برقرار کردنم درست باشه .

برنامه هفته بعد: برنامه هفته بعدم اینه که پاکیمو به بیست روز برسونم و همینطور بیشتر کنم . دیگه هفته بعد هم که مدارس هم شروع شده و مدرسه میرم. ورزش راهم کنار نمیزارم  . 

شاد و پیروز باشین...
هنوزم جای جبران هست 53
(1397 شهريور 30، 0:52)آقای اراده نوشته است: سلام به همه خوبان و نیکان  49-2

سلام به آنتی ها 
سلام به ریشو ها 

14 صلوات برای داداش فرهنگ که میدونم زود موفق میشه  317

اما 
صحبتی با عزیزان در مورد مهارت مشترک 

قبول دارین داشتن ارتباط مناسب با دیگران خیلی از مشکلاتمون کم میکنه ؟
مثلا خودم بشخصه همه اش با خانواده درگیر بودم و زود واکنش نشون میدادم 
اما الان سعی میکنم با شوخی رد کنم 
این هفته خیلی توجه به رفتارهای کوچکی داشتم که میتونست برای طرف مقابل آزار دهنده باشه 
مثلا اینکه شنونده خوبی نباشیم برای نفر مقابلمون آزار دهنده است 
یا اینکه بپریم وسط حرف دیگران 
یا اینکه قشنگ ، برگزیده و با فکر حرف نزنیم... 
ارتباط با دیگران چه جنبه هایی داره بنظرتون ؟
همه دوستانی که در این مهارت مشارکت داشتن لطفا از کارهایی که کردن گزارشی بدن ممنون میشم 
.
.
این هفته تلاش کردم ارتباط بهتری با پدرم داشته باشم 
در صد درصد موارد زور میگفت و نظر خودشو قبول داشت اما سعی کردم زود از موضوع عبور کنم و واکنش نشون ندم

داداش در مورد پدرت باید ببینی دلیلش چیه که داره زور می گه.
ما معمولا نمی تونیم اون چیزی که توی دلمون هست رو بیان کنیم.
مثلا طرف رو فوق العاده دوست داریم، ولی یه چیزی می گیم که طرف از دستمون ناراحت می شه. معمولا هم ریشه اش توی خودخواهی ماست.
فکر می کنیم کوچیک می شیم پیش طرف مقابل اگر بهش بگیم دوستت داریم. اگر حرفی بزنیم که طرف خوشش بیاد.

خودخواهی، خودخواهی، خودخواهی

تا وقتی این ویژگی رو داشته باشیم ارتباط خوبی نمی تونیم با اطرافیانمون برقرار کنیم.

ایهاالناس! جمعه شدا. به همین زودی جا زدین؟ اعلام وضعیت کنید دیگه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

پیروز / گروه انتی وسوسه / هفته سوم / سبز  Hanghead
این هفته هفته ی عجیبی بود برام 
اوایل هفته را مدام ورزش میکردم و حالم خوب بود و روی خودم بسیار کنترل داشتم شاید هم خودم (منظورم نفسمه ) ضعیف شده بود .  ولی روز عاشورا و جمعه ورزش نکردم دوبار کنترل نگام از دستم در رفت  Swear1
گرچه به خ.ا ختم نشد ولی شیرینی کنترل چشمم را از دست دادم این هفته  God
شیرینی ازاد بودن ذهن از شهوت را هم از دست دادم  Swear1
گریه برای امام حسین را از دست دادم  Shy
یه قدم به گناه خ.ا نزدیک شدم  Hanghead
برنامه خوابم هم که افتضاح بود و باید درست بشه 
نماز صبحم هم با اینکه ساعت رو میزارم رو زنگ و بیدار میشم ولی دوباره میخوابم نمیدونم چرا انگار اختیارم دست خودم نیست از بس خسته ام  Hanghead
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

[تصویر:  b7e5_کنترل-نگاه.jpg]
سلام
Majid78
گروه ریشو های رهروان
هفته ۴ سبز
ارزیابی
این هفته اصلا خوب نیود خیلی مزخرف گذشت میل ب نمازم کم شده ازش لذت نمیبرم چندتا هم نماز قضا داشتم ولی خیلی خدا بهم رحم کرد
برنامه هفته بعدم اینکه دانشگاه ثبت نام کنم ای خدا لعنتشون کنه نتباج ازاد با سوابقا نزدن هنوز پیام نورم ک میگن هفته دیگه باز میشه سایتش
سعی کنم حالما خوب کنم
اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه ریشوهای رهروان/ هفته چهارم سبز

ارزیابی هفته ای که گذشت:
شعار هفته ای که گذشت، پر کردن اوقات فراغت بود که با توجه به مناسبت محرم و شرکت در مجالس، این شعار، جامه عمل پوشید. می تونستم این هفته را به عشق امام حسین (ع)، هفته خوب و پرباری داشته باشم اما متاسفانه اصلاً اصلاً بر چشم و البته ذهنم کنترل نداشتم و آزاد آزاد گذاشته بودمشون که برای خودشون هرجا دلشون خواست برن و هر غلطی که دلشون خواست، انجام بدن. این شد که بهترین روزهایی که می تونست در راه طاعت و بندگی خدا سپری بشه، به جولانگاه شیطان تبدیل شد. نتیجه اینکه همانطور که در جدول زیر می بینید، عدم کنترل نگاه و ذهن، باعث شد بقیه برنامه هایی که برای خودم چیده بودم، حتی مسواک زدن هم، تقریباً به صفر برسه.

[تصویر:  0e24_72.png]

برنامه های هفته پیشِ رو:
شعار این هفته را گذاشتم «کنترل نگاه و ذهن». انتخاب این شعار در واقع خودخواهانه بوده و چون در هفته گذشته در این مهم، گند زدم، خواستم به این ترتیب خودما الزام کنم به پاکی نگاه و ذهن. می خوام در این هفته، خیلی جدّی به این قضیه بپردازم.
(1397 شهريور 31، 23:56)aliunknown نوشته است:
نقل قول: اما چی شد ؟ من که داشتم از خونه میرفتم بیرون ؟ میدونستم دیگه دارم خراب میکنم ولی باید جلوشو بگیرم پس اومدم برم بیرون … اما همون وقت ماشینمون خراب شد و مجبور شدم چرخ رو برگردونم خونه و وایسم کمکشون کنم … راستش از بس فشار بالا بود که دیگه نفهمیدم چجوری گذشت و ….
متاسفانه کارو تموم کردم  [تصویر:  tears.gif] 
روز بعدش احساس میکردم این یه امتحان از طرف خدا بوده که میخواسته ببینه من تحملم چقدره … و منم راحت گند زدم و رفتم  [تصویر:  hanghead.gif] [تصویر:  hanghead.gif] 
Hanghead  بدترین شکست عمرم....
چرا من امروز انقدر دلم گرفته؟
من بعد 86 روز به سادگی تن به این لعنتی دادم 
یادم نمیره شب هایی که توی اورژانس گریه میکردم تا این کار نشه 
اما 86 روز ب سادگی شد صفر 
برای من شکست بدی بود اما 
دو راه داشتم.... راه اول ناراحتی خستگی بی حوصلگی و شکست مجدد 
راه دوم ایستادگی ایستادگی ایستادگی 

داداش عزیزم پاشو بیخیال بغض و غصه شو 
تو همون علی ناشناخته هستی بهمون روحیه میدادی و پشتیبانیمون میکردی 
یا علی بگو 
یکم با خدا حرف بزن دلتباز میشه 
تو میتونی رفیق Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
درک میکنم کامل داداش علی 
شرایط سختی ک گذروندی 
آما باور دارم روزهای خوب میاد 
باور دارم همه ماها رها رها میشیم 
باور دارم همه ماها روزی به این لحظه ها میخندیم 
مسائل در برابر اراده تو حقیرن ... کوچک ان .... 
فکرشو نکن 
خودتو  ازار نده
 سپاس شده توسط
من اینجور مواقع میرم توی بالکن میشینم تا خوب بشم 
زیر آسمون خداا
4chsmu1
سلام به همگی 53
داداش علی اینقدر خودتو با خاطرات بد سرزنش نکن  Swear1
من فکر می کنم این یکی از راههای شیطانه  39
شیطان داره تو رو در نظر خودت ادم گنه کار جلوه میده  تا راحت تر بتونی در اینده گناه کنی  Swear1
باورت بشه یا نه من خاطرات زننده تر از اینی که تعریف کردی تو این راه دارم  Hanghead
ولی بیخیالش وقتی توبه کردیم و خدا هم بخشیده و میگه از الان مثل ادمی هستی که تا حالا گناهی نکرده چرا بایی خودمون را اذیت کنیم با فکر کردن به گناهانمون  Shy
بهتر نیست بجاش کار صواب کنیم تا مقاممون بالاتر بره  53258zu2qvp1d9v و کارامون جبران بشه  Khansariha (56)
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سلام
امیرحسین خان/هفته چهارم/ریشوهای رهروان/سبز/الحمدلله
هفته گذشته شکر خدا سبز بودم، هفته زیبایی بود، به لطف ارباب.
روضه های آقا خیلی اثرگذار بود برام
ان شاالله هفته اینده می خوام بیشتر بهشون نزدیک شم، و هر روز زیارت عاشورا بخونم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سلام 
اعلام وضعیت مسابقه گروهی 
آقای اراده / هفته چهارم / سبز 
ارزیابی هفته گذشته : 
در هفته گذشته روی ارتباط با دیگران کار شد ... روند خوبی دنبال شد .... ارتباط با پدرم بهتر شد یذره ... صبرم در برابر حرف دیگران بیشتر شد.. ورزش رو شروع کردم و سه روز سخت ورزشی داشتم  Gigglesmile
خیلی مشغله کاری دارم و برای همین چند وقته نتونستم منظمکانون بیام 
هفته آینده : 
مطابق برنامه  Khansariha (56)
 سپاس شده توسط
[تصویر:  un6_97_-_1.png]
برنامه این هفته گروه ورزش و سلامت جسم هستش 

[تصویر:  938w_97-2.png]
چالش مشترک بین گروهی تمرین بر مهارت همدلی هستش 
اگر بخوام همدلی رو تعریف کنم بصورت زیر هستش 

همدلی نوع خاصی از توجه داشتن به دیدگاه دیگري است؛ به این معنا که
فرد از طریق ادراك واکنش هاي عاطفی دیگران، واکنش هاي عاطفی از خود نشان می دهد که به آن همدلی می گویند. دانشمندان معتقدند
همدلی دو جزء شناختی و یک جزء عاطفی دارد. اجزاي شناختی همدلی عبارتند از توانایی در شناسایی و
نامگذاري حالات دیگران و توانایی در حدس زدن دیدگاه شخص دیگر.
جزء عاطفی آن عبارت است از توانایی در نشان دادن پاسخ عاطفی مناسب. به منظور برقراري روابط همدلانه .
فرد باید بتواند خود را به جاي دیگران بگذارد، امور را از دیدگاه آنان ببیند و از خود بپرسد که اگر من به جاي او و
شرایط او بودم چه احساسی داشتم؟ شرط لازم براي انجام چنین کاري خودآگاهی است . وقتی شما ویژگی ها،
موفقیت ها و شکست هاي خود را شناختید آنها را پذیرفتید و به خود به عنوان یک انسان ارزشمند احترام گذاشتید، آنگاه می توانید دیگران را با همان وضعیتی که هستند با تمام نقاط ضعف و قوتشان بپذیرید و به آنها احترام بگذارید.
از دیگر شرایط لازم براي ایجاد همدلی بین افراد، اعتماد متقابل است، به عبارت دیگر اعتماد متقابل هنگامی به وجود می آید که طرفین درگیر در ارتباط، نسبت به همدیگر یکدلی، آسایش و امنیت خاطر داشته باشند و این اعتماد حاصل نمی شود مگر با شناخت تفاوت هاي فردي و احترام گذاردن به آن
 سپاس شده توسط
امروز گوشه هایی از یه مطلبو می خوندم با عنوان «زنای ذهنی از منظر قرآن و روایات» که مرتبط هست با شعار هفته گروه ریشوهای رهروان. لینک این مطلب را میذارم. اگر دوستان، خواستند می تونن نگاهی بندازن.

http://ma-delvapasim.ir/%D8%A2%D8%B3%DB%...%A7%D8%AA/

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان