امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1390 شهريور 2، 19:38)m.amin نوشته است: نه دوست عزیز مشکل اینجاست که بیشتر دوستانی که اینجا هستند پایه مذهبی شون قویه اینجا ما نماز شب خوان داریم
اینجا در ماه نزدیک 2 ختم قرآن صورت میگره
اینجا ما تاپیک دعا برای امام زمان داریم
اینجا دوستان اکثر دعاها را رو در هفته می خوانند
ما از لحاظ روانشناسی دچار مشکل هستیم نه از لحاظ معنوی و اعتقادی

! شما مشکل روانشناسی ندارید! اصلا ندارید!
یکی از دلایل مهم و محکم گناه کردن، سستی اعتقاد است، یعنی ما اگر بدانیم که خدا در لحظه گناه کردن، در حال نظاره به ما هست و عالم وجود و اعضای بدنم، بر گناه من شهادت خواهند داد، دیگر "نزدیک" گناه هم نمیروم، چه برسد به این که گناه کنم!
اما واقعا چرا! چرا انسان گاهی اوقات، با اینکه به این موضوع هم اذعان دارد که خدا او را میبیند، گناه میکند؟ پاسخ اینست که او، این موضوع را(یعنی مشاهده خداوند در هنگام انجام گناه را) "فراموش"میکند و میشود آنچه که نباید بشود،
لذا از سوی علما، به شدت توصیه شده که انسان، دائما به خود تذکر وارد کند و یادآوری شود، چگونه؟ از هر راهی که ما را تخلیه روانی بدهد، مثلا روزی یک جزء قرآن خواندن، شاید ابتدای کار سنگین باشد، ولی بعد از 17 یا 18 روز، شما احساس میکنی که اگر امروز این یک جزء را نخوانی، مریض شده ای و گویا اصلا اعتیاد پیدا میکنی اما از نوع مثبتش! همین یک جزء را که خواندی، تا پایان روز، بار معنوی شما را تامین خواهد کرد!
میتوانید یک جزء را بشکنید و به جای آنکه در روز، یکباره یک جزء قرآن بخوانید، در 3 نوبت بخوانید، اما یکباره، خواندن، به شدت دُز معنوی شما را به صورت تصاعدی بالا میبرد و شما نور زیادی را یکباره دریافت خواهی کرد، اما یک نکته مهم: در حین قرائت، خیلی هم نیاز نیست که درگیر معانی شوید، گاهی شیطان انسان را وسوسه میکند که"تو که معنی قرآن را نمیفهمی! پس فایده ای ندارد! نخوان!" در حالی که حضرت امام(ره) فرمودند قرآن را حتی شده بدون معنی و تند، ولی بخوانید، چرا که خود قرآن نور است!
نکته مهم اینست که ما هر آیه ای را که گمان کردیم که لغاتش، کلیدی اند و حاوی معنایی نغز هستند(البه همه آیات ایگونه اند، ولی معرفت فعلی ما نیز فعلا شاید کمی محدود باشد) را به معنی شان توجه کنیم و همان یک آیه را، معنی اش را هم سریع بخوانیم و برداشت کنیم و اگر اشکی هم آمد، آن را هم خرج خدا کنیم و این یعنی تا این جای کار، شما شیطان را لگد مال کرده اید وبار معنویتان به شدت بالا رفته، بدون اینکه خودتان متوجه این موضوع شود>
به خودتان فشار بیاورید و روزی یک جزء با هر سختی شده بخوانید و اگر احساس کردید که شیطان وسوسه میکند و میگوید"نخوان! خسته میشوی!" شما هم بگو همانطور که من لذت گناه را برده ام، حالا میخواهم خسته شوم! - ولی چه خستگی؟! واقعا حلاوت قرآن، روح انسان پر نور میکند و لذت واقعی را میبری، نمیتوانی انکار کنی، چون قرآن تا عمق وجودت ریشه دارد و این را خدا خواسته که تمایل به معنویات، در فطرت انسان باشد، به خصوص که ما نیز در خانواده ای به دنیا آمده ایم که شیعه محمد و آل محمد(علیهم السلام) هستند! ولو شده اسماً، و حتی این را هم باید به فال نیک بگیریم
پاسخ به دوست گرامی، آقای
m.amin
! شما مشکل روانشناسی ندارید! اصلا ندارید!
یکی از دلایل مهم و محکم گناه کردن، سستی اعتقاد است، یعنی ما اگر بدانیم که خدا در لحظه گناه کردن، در حال نظاره به ما هست و عالم وجود و اعضای بدنم، بر گناه من شهادت خواهند داد، دیگر "نزدیک" گناه هم نمیروم، چه برسد به این که گناه کنم!
اما واقعا چرا! چرا انسان گاهی اوقات، با اینکه به این موضوع هم اذعان دارد که خدا او را میبیند، گناه میکند؟ پاسخ اینست که او، این موضوع را(یعنی مشاهده خداوند در هنگام انجام گناه را) "فراموش"میکند و میشود آنچه که نباید بشود،
لذا از سوی علما، به شدت توصیه شده که انسان، دائما به خود تذکر وارد کند و یادآوری شود، چگونه؟ از هر راهی که ما را تخلیه روانی بدهد، مثلا روزی یک جزء قرآن خواندن، شاید ابتدای کار سنگین باشد، ولی بعد از 17 یا 18 روز، شما احساس میکنی که اگر امروز این یک جزء را نخوانی، مریض شده ای و گویا اصلا اعتیاد پیدا میکنی اما از نوع مثبتش! همین یک جزء را که خواندی، تا پایان روز، بار معنوی شما را تامین خواهد کرد!
میتوانید یک جزء را بشکنید و به جای آنکه در روز، یکباره یک جزء قرآن بخوانید، در 3 نوبت بخوانید، اما یکباره، خواندن، به شدت دُز معنوی شما را به صورت تصاعدی بالا میبرد و شما نور زیادی را یکباره دریافت خواهی کرد، اما یک نکته مهم: در حین قرائت، خیلی هم نیاز نیست که درگیر معانی شوید، گاهی شیطان انسان را وسوسه میکند که"تو که معنی قرآن را نمیفهمی! پس فایده ای ندارد! نخوان!" در حالی که حضرت امام(ره) فرمودند قرآن را حتی شده بدون معنی و تند، ولی بخوانید، چرا که خود قرآن نور است!
نکته مهم اینست که ما هر آیه ای را که گمان کردیم که لغاتش، کلیدی اند و حاوی معنایی نغز هستند(البه همه آیات ایگونه اند، ولی معرفت فعلی ما نیز فعلا شاید کمی محدود باشد) را به معنی شان توجه کنیم و همان یک آیه را، معنی اش را هم سریع بخوانیم و برداشت کنیم و اگر اشکی هم آمد، آن را هم خرج خدا کنیم و این یعنی تا این جای کار، شما شیطان را لگد مال کرده اید وبار معنویتان به شدت بالا رفته، بدون اینکه خودتان متوجه این موضوع شود>
به خودتان فشار بیاورید و روزی یک جزء با هر سختی شده بخوانید و اگر احساس کردید که شیطان وسوسه میکند و میگوید"نخوان! خسته میشوی!" شما هم بگو همانطور که من لذت گناه را برده ام، حالا میخواهم خسته شوم! - ولی چه خستگی؟! واقعا حلاوت قرآن، روح انسان پر نور میکند و لذت واقعی را میبری، نمیتوانی انکار کنی، چون قرآن تا عمق وجودت ریشه دارد و این را خدا خواسته که تمایل به معنویات، در فطرت انسان باشد، به خصوص که ما نیز در خانواده ای به دنیا آمده ایم که شیعه محمد و آل محمد(علیهم السلام) هستند! ولو شده اسماً، و حتی این را هم باید به فال نیک بگیریم
به مدیر محترم سایت!
من 2 بار پاسخم را تکرار کردم و ارسال کردم! فکر کردم مثل بار اولی که خودم را معرفی کردم، این بار هم اتوماتیک پاسخم ظاهر میشود!
رفتم قسمت راهنمای سایت را خواندم و دیدم نوشته که ارائه پاسخ، ممکن است توسط مدیر سایت برای بعضی افراد مشخص، محدود شده باشد!
فکر کنم این اتفاق برای اکونت من افتاده و من برداشتم اینه که یک حس عدم اعتماد وجود داره،
نه به اون دعوت به همکاری و دوستی تون و نه به این عدم اعتمادتون.
ممنون!
من در نظرات و ارسال هایم گفته ام که الحمدلله مبتلا به عمل استمنا نیستم و فقط برای کمک به دیگران به این سایت آمده ام، حالا که نمیخواهید، اشکالی ندارد! من میروم،
لطفا اکونت من را حذف کنید تا دیگر نیاز نباشد که نظراتم را بعد از چک کردن، تایید کنید و نگران باشید.
موفق باشید...خداحافظ.
سلام

خدمت جنگجویان گل کانون همه دستا بالا

یه یا علی بگین بینم317

دوست عزیز آقا یاس

مطالب مفیدی بودن ممنون

شما هر پیشنهادی دارین میتونین تو تاپیک پیشنهادات مطرح کنین

این گروه زیاد تو دید نیست

....................
یا سند
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

یاس چقدر زود رنجی؟! اگه منظورتون اینه که پیامتون به دست مدیر نیمرسه بخاطر اینه که
باید حداقل 10 ارسال داشته باشید
امیدوارم که اگه دوست دارید اینجا کمک کنید اینقدر زود رنج نباشید چون اونوقت علاوه بر اینکه کمکی نمیتونید بکنید
برای کاربران هم مشکل بوجود میاد
پس دیسیپلین یک دانشجوی روانشناسی را رعایت کنید
با تشکر امیدوارم لحنم تند نبوده باشد
اگرم که بود شما ببخشید
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........

[تصویر:  94569885795166256103.jpg]
تنها راه رهایی مان ابراز عشق به اوست
عاشق خدا باشیم تا شیطان عاشق ما نباشد
[تصویر:  banner2.gif]
[تصویر:  jangjooyan.png]
Sad 
سلام بچه ها

خوبین ؟؟

سلام کردما 17 از تجربیاتم براتون بگم !! اینکه در کنار عزم محکم و قوی و توکل به خدا و .. . رعایت خوردنی ها هم مهمه ها !! باید در ابتدای کار خوردنی ها کنترل بشه و هر غذایی یا میوه ای نباید خورد - چون تاثیر مستقیمی روی دستگاه جنسی داره !!! 53258zu2qvp1d9v

در مورد خوردنی ها هر کس سوالی داره بپرسه ؟؟

یادش بخیر یه روزی حامی این گروه بودماااا - بنظرتون هنوزم هستم ؟؟ 17
رز زرد عزیز شما همچنان حامی هستید تجربیاتتونو برای دوستان بگید و کمکشون کنید
نشان 100 روزه

Brick 
چشم حتما 317

بچه ها سوالی ندارین ؟؟
(1388 بهمن 12، 13:48)mahdi_69 نوشته است: منم عضو ثابت و پایه اصلی این گروه هستم!

داداش رز!پرچم بالاس!
[تصویر:  iran.gif]

سلام من رو هم راه ميدين 303
سلام به همه ی جنگجوهای بزرگ کانون .
من امید هستم ، همین امروز رفتم تو 28 ساگلی و خیلی خوشحالم که تو روز تولدم اینجا هستم varzesh
امید جان تولدت مبارک Khansariha (18)
با تجربه جان اول باید بری اینجا اسم بنویسی بعد بیا ما درخدمتیم
نشان 100 روزه

وااااای.... 317
تو این چند روز که نبودم چقدر سرباز اومد اینجا.varzesh..........

با این لشگر گنده دیگه فک نکنم کسی حریف ما بشهSmiley-face-cool-2.....

[تصویر:  MuALi.png]
سلام به همه
smart1 عزیز به این گروه اومدن
آرزوی موفقیت براشون دارم
سلام دوستان منم به شما ملحق شدم317
جایی که سهم مرد به جز تازیانه نیست، حق با تو بود ماندمان عاقلانه نیست.

[تصویر:  t9kjp0mrs4kop99ydekg.jpg]
اسمارت جان خوش اومدی به گاراژ غدیر ژانگولری ها....
خوشحال باش چون خوب جایی اومدی......
چون همه اینجا اراده ی یه جنگجو رو دارن.....اگه بخوای منو بچه ها هر جور کمک بخوای بهت میدیم.....ولی اگه نخوای.....حضرت عیسی رو هم بیاریم نمیتونه کاری واست بکنه.....
اینو گفتم که این نتیجه رو بگیریم که همه چی به اراده ی خودت بستگی داره......
پس یه یاعلی یه بلند بگو که تا آخر عمرت زنگش تو گوشت باشه........این گروه همیشه.........
موفقه....موفقه.....موفقه.....موفقه.....موفقه......موفقه...........موفقه
[تصویر:  MuALi.png]
ممنون
انشاالله با تلاش خودم و کمک شما دوستان بتونم ترک کنم
جایی که سهم مرد به جز تازیانه نیست، حق با تو بود ماندمان عاقلانه نیست.

[تصویر:  t9kjp0mrs4kop99ydekg.jpg]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 11 مهمان