امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1391 تير 5، 9:26)navid pg نوشته است: منم هستم ... 4fvfcja
به به یه رفیقه تازه...........خوش اومدی نوید جان......Khansariha (18).....بسم الله....varzesh
[تصویر:  MuALi.png]
كسي كه از قلب خويش واعظي و از نفس خويش بازدارنده اي(نفس نماد راحت طلبی است) نداشته باشد و هم چنين در كنار خود ارشاد كننده و راهنمايي نداشته باشد, دشمن خود را بر خويش مسلط ساخته است
شافی، صفحه‌ى 652

اولين چيزى كه موجب ميشود كه انسان بتواند در مقابل دشمنش - كه مراد، شيطان است –نه تنها ابلیس بلکه هرکه در اوست بدی/ ايستادگى كند و مانع بشود از تصرف دشمن و تسلط دشمن، [این است كه:] «واعظ من قلبه»؛ از قلب خود واعظى براى خود داشته باشد. قلب متذكر بيدار، انسان را نصيحت ميكند، موعظه ميكند.

يكى از بهترين وسائلِ اينكه انسان قلب را وادار كند به موعظه‌ى خود و فعال كند در موعظه‌ى خود، همين دعاهاست، دعاهاى مأثور - صحيفه‌ى سجاديه و ساير دعاها - و سحرخيزى؛ اينها دل انسان را به عنوان يك ناصح براى انسان قرار ميدهد. اول اين است: «واعظ من قلبه».

[دوم اینكه:] «و زاجر من نفسه»؛ از درونِ خود يك زجركننده‌اى، منع‌كننده‌اى، هشداردهنده‌اى داشته باشد. اگر اين دو تا نبود، «و لم يكن له قرين مرشد»، يك دوستى استادی، همراهى كه او را ارشاد كند، به او كمك كند، راهنمائى كند، اين را هم نداشته باشد - كه اين، سومى است - كه اگر چنانچه از درون، انسان نتوانست خودش را هدايت كند و مهار نفسِ خودش را در دست بگيرد، [باید] دوستى داشته باشد، همراهى داشته باشد، همينى كه فرمودند: «من يذكّركم اللَّه رؤيته»، كه ديدار او شما را به ياد خدا بيندازد؛ اگر اين هم نبود، «استمكن عدوّه من عنقه»؛ خود را در مقابل دشمنِ خود مطيع كرده است؛ دشمنِ خود را مسلط كرده است بر خود و بر گردن خود، كه سوار بشود. كه [منظور از] دشمن، همان شيطان است.

اينها لازم است. از درون خود، انسان، خود را نصيحت كند. بهترين نصحيت كننده‌ى انسان، خود انسان است؛ چون از خودش انسان گله‌مند نميشود. هر كسى انسان را نصيحت كند، اگر قدرى لحن او تند باشد، انسان از او گله‌مند ميشود؛ اما خود انسان، خودش را نصيحت كند؛ دشنام بدهد به خودش، ملامت كند، سرزنش كند خودش را؛ اينها خيلى مؤثر است. موعظه كند، زجر كند. در كنار اينها، يا به جاى اينها اگر نبود، آن وقت دوست، رفيق، كه دستگيرى كند انسان را

آتیش توپخونت با من موضوع بده به خاک و خون میکشمت کاملا صمیمانه(یه کلام از دی جی عروسی)317
برو بچ تازه یه توصیه دارم خشونت عصبی بودن خیلی خوبه واسه غیرتتون واسه شاخ و شونه کشیدن و..................

..................

.............
یه فشار تا جوشیدن غیرت که اگه تو این تابستون از خواب زمستونی بیدار شه کولاک میکنه رمز کار کمک به دیگرانه این جارو بترکونید برکتشو خدا کم وبیش میده جمع خیر زندگی آدمو متحول میکنه دستا رو کیبرد بگین هر چه میخواهد دل تنگتان جا شدن از جمع خود مرگه (جمله دم کنکوری) اگه نمیتونید راه برید بیاین تو جاده دست تکون بدین یا یکی دگزا داره یا سوارتون میگنه حالا بیا وست تازه نفس باید....

دوست عزیز

بی احترامی هم حدی داره

لطفا رعایت کنید

با تشکر علیرضا 68

ناظم کانون
چی‌ بگم والا...
حالا که تابستونه میفهمم مدرسه چقدر خوبه. cheshmak
حد اقل بیکار نیستم 4fvfcja4fvfcja4fvfcja
(1391 تير 5، 18:30)navid pg نوشته است: چی‌ بگم والا...
همیشه همینه.....
تا مدرسه.. دانشگاه بازه همش منتظری تابستون بیاد تا میرسی به تابستون حالا میگی کاش زودتر مهر شه.......
دیگه خودمونم نمیدونیم با کدوم سازه خودمون داریم میرقصیم.....4fvfcja
Big Grin 
االآن با هزار بدبختی رفتم پیش یکی از مشاورای دسته اول کارنامه آزمونو بررسی کنه میگه : من از این به بعد دو هفته یه بار میام ...شایدم سه هفته یه بار.......میگم مگه مشاور اختصاصی نیستی؟؟؟میگه بودم ...حالا نیستم...!!!پاره وقت کار میکنم....!!!
عجب حکایتی بود...بسی خندیدم......

(1391 تير 5، 18:30)navid pg نوشته است: چی‌ بگم والا...

تابستونو حتما چند تا کلاس برو..اگرم نرفتی...زبانو حتما برووووو...

بازم این کلم چی.......4fvfcja
بیا عزیزم خودم مشاورتت میدم..........4fvfcja.........سهیل هستم با بیست سال سابقه زندگی....4fvfcja
مشاور نیستن ایناااا که......تمام انگیزتو میگیرن..........4fvfcja
عمو سهیل...من تو باب این قلم چی و ...نیستم ...

یه آزمون میرم که جامعه آماریش خیلی کمتره..ولی به نظر من درست حسابیه

دنبال یه محیط آروم میگردممم ..هر چی محیط آروم تر باشه...موفقیت بیشتره

از این مشاورای موسسه ها خوشم نمیاد...اصلا قبولشون ندارم...روحیه خراب کنن...مشاوره رو اختصاصی میرم....

چهار بار در ماه بود..که متاسفانه دبه درآورد....شد دوبار در ..ماه...!!!بزودی میشه یه بار درماه..بعدشم هیچ...فقط پولو بر میداره...میره..!!

(1391 تير 5، 20:15)soheil70 نوشته است: بازم این کلم چی.......4fvfcja
بیا عزیزم خودم مشاورتت میدم..........4fvfcja.........سهیل هستم با بیست سال سابقه زندگی....4fvfcja
4fvfcja

کارت داری!!؟؟؟کارتت کو!!؟؟؟

سلام
با عرض شرمندگی دیروز شکستم(امید راهکارای اون روز جواب نداد و علیرضا شرمندتم و همچنین سهیل)
اما امروز پاکم
وخیلی غمگینم
حمید تصمیم گرفته از جنگجویان بره
هر چند که معتقدم هرکس کاری رو که فکر میکنه به ترکش کمک میکنه بی درنگ باید انجام بده(مثله ممد رضا که دیگه حامی نیست ) هرچند ناراحت کننده باشه برای بقیه
اما حساب حمید فرق میکنه فکر کنم ناراحت شده
داداش حمید اگه من حرفی زدم یا کازی کردم که ناراحت شدی عذر میخوام53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1391 تير 5، 20:34)...soheil نوشته است: عمو سهیل...من تو باب این قلم چی و ...نیستم ...

یه آزمون میرم که جامعه آماریش خیلی کمتره..ولی به نظر من درست حسابیه

دنبال یه محیط آروم میگردممم ..هر چی محیط آروم تر باشه...موفقیت بیشتره

از این مشاورای موسسه ها خوشم نمیاد...اصلا قبولشون ندارم...روحیه خراب کنن...مشاوره رو اختصاصی میرم....

چهار بار در ماه بود..که متاسفانه دبه درآورد....شد دوبار در ..ماه...!!!بزودی میشه یه بار درماه..بعدشم هیچ...فقط پولو بر میداره...میره..!!

(1391 تير 5، 20:15)soheil70 نوشته است: بازم این کلم چی.......4fvfcja
4fvfcja

کارت داری!!؟؟؟کارتت کو!!؟؟؟

درود بر تو... عین خودم.... منم از قلم چی بدم بیاد.......منم یه جا بودم که جامعه آماریش کم بود....
کارتم ندارم.....4fvfcja......کارت چی چیه؟؟؟4fvfcja
من یه سال پشت کنکور بودم جا هزار تا مشاورم....4fvfcja
البته شوخی میکنم......4fvfcja

(1391 تير 5، 20:37)SINNER نوشته است: سلام
با عرض شرمندگی دیروز شکستم(امید راهکارای اون روز جواب نداد و علیرضا شرمندتم و همچنین سهیل)
اما امروز پاکم
وخیلی غمگینم
حمید تصمیم گرفته از جنگجویان بره
هر چند که معتقدم هرکس کاری رو که فکر میکنه به ترکش کمک میکنه بی درنگ باید انجام بده(مثله ممد رضا که دیگه حامی نیست ) هرچند ناراحت کننده باشه برای بقیه
اما حساب حمید فرق میکنه فکر کنم ناراحت شده
داداش حمید اگه من حرفی زدم یا کازی کردم که ناراحت شدی عذر میخوام53
ساینر جان هنوز از سایتا ضربه میخوری؟؟؟؟؟53258zu2qvp1d9v
منم از حمید جان از طرف خودم و کله بچه ها عذر خواهی میکنم امیدوارم برگرده کنارمون......به انرژیش احتیاج داریم............ولی این رسمش نیست که رفیقاتو با حرف فقط یه نفر بی خیال شی..............این همه رفیق داشتی که کارتو قبول داشتن......کنارت بودن.....حالا واسه یه اتفاق میذاری میری!!!!1276746pa51mbeg8j1276746pa51mbeg8j
سلام به همگی

شرمنده همگی که نبودم و نتونستم بیام

چون اکانتم خراب شده بود حتما الان منو میشناسین دیگه

نگید نمیشناسین که دیگه :smiley-yell:

الان یه اکانت دیگه ساختم اومد م

حمید هم نمیره نگران نباشین مگه با خودشه من برش میگردونم

داداش سینر عزیز نگران نباش دوباره یا علی رو بگو و شروع کن

اون سری قول دادی که دلسرد نشی دیگه ...[تصویر:  i.gif]

داداش سهیل 70 من هم از این چیزایی که این کلم چی میگه بلدما اگه

نیرو خواستین خبرم کنین [تصویر:  e.gif]

در ضمن کارتم هم تو جلد مدارکمه !!!

و اما سهیل 70.2 باز هم مانند همیشه و کماکان در حال شوخی با دوستان !!!!Smiley-face-cool-2

[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
خداوند همراه توست ،گاهی لازم است سر برگردانی و پشت سرت را بنگری و تمام غفلت هایت را
تماشا کنی ...آنگاه خواهی فهمید که یاد خدا را در لابلای کدام غفلت رها کردی
قانون عجیبی است او همواره همراه و یار توست ..او بسیار مهربان است و تو را تنها نخواهد
گذاشت ...به سویش برگرد تا تو نیز او را حس کنی

[تصویر:  zange-khoda.jpg]

[تصویر:  8.gif] طرح ختم قرآن[تصویر:  8.gif]
سلام عزیزای دل
خیلی ناراحت شدم از اینکه ناراحت شدین من رفتم
ولی گفتم بیام اینجا یه چیز بگم و برم

اولا خیلی گروه خوبی بود اصلا دوس نداشتم برم
و اینو بدونین که از دست هیچ کدومتون دلخور نیستم
و همتونو دوس دارم
و دلیلم واسه رفتن یه مشکل شخصی و میل باطنی بود مطمعن باشین
تو این مدت خیلی بهم کمک کردین برا ترک
واقعا الطافتونو فراموش نمیکنم
اصلا ناراحت نباشین
گروه که مهم نیس مهم پاک بودنه
مهم پاک موندنه با کمک همدیگه
ایشالله که جای خالی من به خوبی پر میشه
نگران نباشید
به امید حق53
راستی گفتم امید[تصویر:  e.gif]
این امید 2 همون امید 21 سابقه ها اشتباه نگیرین ها
ما خیلی دوستش داریم
هواشو داشته باشین
Smiley-face-cool-2

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام به همه رفقای قدیمی خودم ... خیلی دلم تنگیده بودا برادرا .... اینقزه شده بودSmiley-face-thumb

امتحانام که هوتوتو ... دیگه بهتر از این نمیشه!317

امید جان

خیلی مخلصم ... ماشالله! به این همه روحیه ... ایشالله! همیشه برقرار و سرزنده باشی ... بازم میگم خیلی با معرفتی ... راستی بوی حامی شدنت میاداcheshmak حواستو خوب جمع کن ... یهو دیدی ناغافل حامی شدی و دیگه هیچ راه فراری هم نداری4fvfcja

سهیلای عزیز [تصویر:  e.gif]

خوب زیاد شدید دیگه جمع بستم شد این4fvfcja

خوب به تفکیک میگم4fvfcja

سهیل ... دادا

آواتارت ...4fvfcja خدا من عاشق این بشرم 4fvfcja...

سهیل 70 لول به دست خودم[تصویر:  e.gif]

جوخه خودمونی واللا ... هر چی هم شبیهتو (چینیتو4fvfcja) بزنن مثل تو عمرا نمیشه cheshmak... حرفات رو هم خوندم خیلی خوب بود ... ولی کلا آرامشت منو کشته!4fvfcja

سینر گل

چیطوری داداش؟ شکستن اشتباس ولی بلند نشدن و ناامیدی اشتباه بزرگتر ... میدونم که میدونیSmiley-face-thumb

حمید دادا Khansariha (18)

دلت میاد ما بعد از مدت ها برگشتیم بذاری بری ... نه شوما بگو ... نمیگی ما دلمون واسه اون شکلکای قشنگت (نخسوزن این [تصویر:  a.gif]) واسه اون آواتار کشتی کجیت و مهم تر واسه اون مرام و معرفتت میتنگه ... بیا اذیت نکنKhansariha (18)

محمد رضا جون

حامی بودن بهت میومد ولی خوب سهیل راست میگه به حرفش گوش کن با تجربس!Khansariha (56) از نظر من هم هر جور که بیشترین موفقیت برات رقم میخوره رو انتخاب کن ...cheshmak

امیرحسین خان

کوجایی؟؟ آها ... کنکور ...4fvfcja هی جووووونی ...42 به شکل تلپاتی برات آرزوی موفقیت میکنم53

یه سلام هم به همه اونایی که تازه عضو شدن ... خوش اومدینKhansariha (48)

----------

و

جدید ترین ورژن سهیل

اولا خوش اومد میگم البته با تاخیر

ثانیا بی اندازه تمنا دارم یه جوری بنویس قابل فهم باشه حرفات ... Smiley-face-thumb

ثالثا چاشنی احترام و درک متقابل هم حرف رو دلچسب تر و خوشمزه تر میکنه ... Khansariha (18)

و رابعا اینکه خواهشا اگه کسی شکست شما خودت رو درگیر ماجرا نکن ... ما خودمون مشکل رو رفع و رجوع میکنیم ... بالاخره شما مردی! شاید نتونی با این شرایط خودتو وقف بدی!

---------

آقا اعلام پاکی میکنم تا چشم دشمن دراد ... اینجوری1744337bve7cd1t81 !

داداشا من پاکم و پاک میمونم 317

در پناه حق53

هیچی ...
عمو سعید گل.......تو رو کم داشتیم....خوبه که اومدی...............317Khansariha (8)
از دست امتحانام که راحت شدی........134fvfcja
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حمید جان هر طور میلته ولی اینجا درش رو تو بازه................زیر سیبیلی اینجا هم میتونی بیای.....cheshmak
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
امید جان اکانته جدید مبارک ......ایشالله به پای این یکی دیگه پیر شی........4fvfcja
53535353535353535353535353535353535353535353535353
تقدیم به همتون...cheshmak

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان