امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1391 اسفند 19، 9:55)EHSAN-BEST نوشته است: سلام به همه دوستان قدیمی و جدید
خوبید؟
بعد چند وقت لغزش دوباره اومدم دیگه خسته شدم1276746pa51mbeg8j
حمید خان چطوری رفیق؟
تو این چند وقت تا 15 روز ترکم کردم ولی بازم لغزش کردم
اینبار میخوام واقعا ترک کنم خواهشا کمکم کنید

سلام داداش احسان 303
خیلی خوش برگشتید، دوست عزیز [تصویر:  15.gif]

ایشالله این بار مصمم تر از گذشته، با توکل به خدا جلو میرید و پیروز هم خواهید شد. 317

مسابقه 10 روزه، میتونه انگیزه ی خیلی خوبی برای یک شروع قدرتمند باشه. Muscular

موفق باشی 53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

با سلام به همه ی عزیزان رهروان پاکی 303

همون طور که مطلع هستید، چندی پیش، طرحی مبنی بر خلاصه کردن تجربیات افراد موفق کانون توسط داداش عزیزمون «آسمون آبی» مطرح شد که با استقبال بی نظیر شما مواجه شد.
میدونم حتما خیلی هاتون روی این خلاصه ها کار کردید و جلو بردینشون. اما از اون جایی که کمی ابهام برای بعضی بچه ها وجود داشت،
تصمیم گرفتیم دو نمونه خلاصه نویسی قرار داده بشه تا اولا اگر ابهامی هست،برطرف بشه و ثانیا قالب کلی خلاصه ها یکسان باشه و به عبارتی خلاصه هامون یکدست بشن.

نمونه ی اول: لینک متن مصاحبه

نام: ام. امین
72 روز از پاکیم میگذره. انگیزم از ترک اولاش بیشتر جسمی بود اما باید بگم که اثراتش برای من بیشتر روحی و معنوی بود. در مورد عوامل موثر و کمک کننده در ترکم باید بگم که نماز یکی از عامل های بسیار تاثیرگذار بود و جدا از اون، اهداف و آرزوهام هم بخش دیگه ای از ماجرا بود. در ضمن، ماه رمضان هم همیشه برام تاثیر مثبتی در جلوگیری از شکست داشته. همین طور نقش سایت کانون رو نمی تونم انکار کنم. جدا از موضوع ترک، اینجا خیلی چیزهای دیگه رو هم یاد گرفتم. مثل: نظم، مدیریت، اجتماعی شدن، فعالیت های گروهی، ناتوانی دربرقرای ارتباط با جنس مخالف و ... . در مورد اثرات بعد از ترک، باید بگم که الان دیدم به خدا خیلی تغییر کرده و ارتباط خیلی بهتری می تونم برقرار کنم. آرامشم خیلی بیشتر شده و به آینده و ازدواج امیدوارتر شدم. عصبانیتم رو میتونم کنترل کنم. در کل، خیلی احساس راحتی و سبکی میکنم. توصیم اینه که هیچ وقت سمت چیزهای تحریک کننده نرید. چون مثل باتلاقی میمونه که حتی یه لحظش هم میتونه آدم رو غرق کنه. نمازتون رو همیشه بخونید و در آخر هم این که اصل دین رو برید بشناسید؛ نه چیزهایی که صرفا از دین به گوشتون میرسه. مطمئنم خوبی هایی از دین میبینید که نظرتون رو خیلی تغییر میده...

نمونه ی دوم: لینک متن مصاحبه

نام: علیرضا 68
انگیزم از ترک، آرامشی بود که ازم گرفته شده بود؛ چون می دونستم نفس این کار گناهه. همین طور، حس شرمساری بود که در من به وجود اومده بود و دوست نداشتم ادامه پیدا کنه. خ.ا واقعا مثل آب شوری میمونه که به آدم تشنه داده بشه. عامل اصلی ترکم، نیتی که کرده بودم و قول و قراری که با خدا گذاشته بودم بود. نماز اول وقت، خوندن قرآن، خوندن ادعیه، ذکر و گوش کردن به رادیو معارف و رادیو قرآن هم از دیگر عوامل تأثیرگذار در ترکم بودن. ضمن اینکه دیگه نسبت به خ.ا تنفر پیدا کرده بودم. همین طور، پیاده روی هم مؤثر بود؛ چون ورزش باعث دفع انرژی مازاد بدن میشه. کانون، هم از لحاظ روش های ترکی که داشت برام خیلی مفید بود هم اینکه فعالیت های مذهبی خیلی خوبی داشت. ضمن اینکه اینجا با الگوهای شخصیتی زیادی آشنا شدم. تو مسیر ترک، چندین و چند بار تا مرز شکست پیش رفتم اما همیشه دست خدا رو به چشم دل حس کردم که با وسایل مختلف نجاتم میداد. تو این جور موارد، همیشه باید منتظر یه صدا و نجوای درونی باشیم و تا آخرین لحظه باید مقاومت کرد و هرگز نباید تسلیم شد. از وقتی ترک کردم، خیلی حس خوشحالی میکنم. حس اراده و اعتماد به نفس میکنم. حس اینکه اگه یه چیزی رو با تمام وجود از خدا بخوای، حتما بهت میده. قدرت تفکرم بالاتر رفته و قدرت بدنیم هم بیشتر شده. خیلی اجتماعی تر شدم، کنترل شرایط بحرانی رو بهتر به دست گرفتم و توی تصمیمات هم کمی قاطع تر شدم. محبتم به خانواده بیشتر شده و احساس مسئولیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کردم. از همه  مهم تر، راز و نیازم با خدا بیشتر شده. توصیه ی من اینه که حتما نماز اول وقت رو جدی بگیرید و تا جایی که میتونید خودتونو به خدا نزدیک و نزدیک تر کنید. برای پایداری در ترک، حتما نیت باید خالص باشه، توکل و ایمان باید سمت خدا باشه. در ضمن، هیچ وقت مغرور نشیم؛ هیچ وقت...

فقط یه بار دیگه مواردی رو که باید از این مصاحبه ها خارج بشه رو لیست می کنم:

1- نام
2- جنسیت
3- مدت پاکی
4- انگیزه و دلایل ترک
5- عوامل مؤثر و کمک کننده در موفقیت آمیز بودن ترک
6- موانع و مشکلات موجود در مسیر ترک
7- راهکارها برای پیشگیری از لغزش یا جلوگیری از شکست در مواقع وسوسه
8- اثرات ترک در تمامی ابعاد زندگی
9- صحبت های نهایی

و اما چند نکته ی مهم:

1- کاری که میخوایم انجام میدیم، خلاصه نویسی هست؛ پس باید مطالب کم اهمیت تر نادیده گرفته بشه و مطالب مهم تر رو با توجه به موارد بالا تو خلاصه هاتون قرار بدید...

2- ممکنه مورد مهمی توی مصاحبه پیدا کنید که توی موارد بالا نباشه. اگر واقعا این نیاز رو حس کردید، میتونید اون مورد رو قرار بدید.
(و بخش آخر که صحبت های نهایی هست، شاید جای مناسبی برای اون مورد باشه)

3- حد استاندارد برای هر خلاصه، 5-7 خط هست. اما نه به این معنا که حتما تمام خلاصه ها دقیقا به همین اندازه باشن. خودتون تشخیص بدید که چقدر از مطالب مفید هستن و در ضمن، طولانی و خسته کننده هم نباشه.

4- جواب بعضی از موارد لیست شده ممکنه توی مصاحبه ها نباشه. تو این جور موارد، خودتون رو خیلی درگیر نکنید و به همون مواردی که در مصاحبه اشاره شده، بسنده کنید.

5- لطفا شرط امانتداری رو در حین خلاصه نویسی تون رعایت کنید.
مثلا اگر در یک مصاحبه، شخص مصاحبه شونده از بین عوامل مؤثر در ترکش، یکی رو «بولد» یا «رنگی» کرده،
به این معنی هست که اون شخص، تأکید زیادی روی اون عامل داشته؛ پس باید سعی کنید به نوعی این تأکید رو در خلاصه تون قرار بدید.
مثلا میتونید اون عامل رو در ابتدای تمام عوامل قرار بدید یا از قیدهای تأکید استفاده کنید یا ... 

6- اون چیزی که برای ما حائز اهمیت هست، تجربیات اشخاص مصاحبه شونده است. نه شنیده های اشخاص مصاحبه شونده!
مثلا اگر در یک مصاحبه، در مورد ورزش کردن سؤال بشه و اون شخص جواب بده: « ورزش خیلی خوبه ولی من خودم تا حالا ورزش نکردم» ما نباید توی خلاصه مون از مزایای ورزش بنویسیم؛
چون اون شخص واقعا تجربه ای در این زمینه نداشته و صرفا شنیده هاش رو گفته...

7- لطفا خلاصه هایی که انجام میدید رو برای من پ.پ کنید.

8- اگر زحمت بکشید و لطف کنید تا قبل از عید خلاصه ها رو آماده کنید، خیلی خیلی ممنونتون میشم.
در ضمن، نیاز نیست همه رو با هم انجام بدید. اگر از الان به تدریج، مثلا یه روز درمیون، یکیش رو هم انجام بدید، فشاری که بهتون نمیاد هیچ، تأثیرات مطالبش هم بیشتر میشه... 

9- برای دو گروه از مصاحبه ها متقاضی وجود نداره.
دوستانی که متقاضی نبودن و دوست دارن که در این امر نیک سهیم باشن، لطفا اعلام کنن تا مسئولیت این دو گروه مصاحبه ها به اون ها سپرده بشه.

10- یادمون باشه که با این کار نیک، علاوه بر اینکه خودمون از آثار مفیدش بهره مند میشیم و در طی کردن مسیر ترک، خیلی بهمون کمک میکنه؛ 
یک کار «ماندگار» هم محسوب میشه و به عبارتی «باقیات و صالحات» هست.

11- پیشاپیش از همکاری صمیمانه تون تشکر میکنم. Khansariha (8)  

یک بار دیگه، پست هایی که هر فرد باید خلاصه کنه رو اینجا میذارم:
  1. علیرضا68 (3 مصاحبه آخر) (کیمیا، چکاوک، پشتکار)
  2. میلاد+ (5 مصاحبه هشتم) ( امید2، مبارز، بارونی، نازی، نفیسه)
  3. ؟؟؟؟؟؟؟ (5 مصاحبه هفتم) ( مونا، catalllan، رامین، mehrdadbaby، homaraha)
  4. آرمین100 (5 مصاحبه ششم) (امین خان، علیرضا 68، اتریال، کریم، gita..)
  5. آبتین (5 مصاحبه پنجم) (شاهد، panniz، mona_s، milad.1988, کشتی با نفس، tark)
  6. حسام 313 (5 مصاحبه چهارم) (سها، سلام،هدف مقدس،رضا خودش رو دوست داره،mahtab_r)
  7. ؟؟؟؟؟؟؟ (5 مصاحبه سوم) ( Recluse ؛Jiju12 ،R324، arman67، mahdi69)
  8. محسن 22 (5 مصاحبه دوم) ( b52،  پرواز، تارک، پارمیدا،مارال 66)
  9. مجتبي خلبان (5 مصاحبه اول) ( نیما،تنها، مهدی، بینام،ناشناس)
دوستانی که تو لیست نیستن و تمایل به همکاری دارن، لطفا اعلام کنن. clapping
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام بچه ها عزیز رهروان

4 روز نبودم تو اردو بودم

13 روزه که پاکم و عالی
خیلی دلم واستون تنگ شده بود

همتون رو دعا کردم در جوار مزار شهدا اگه خدا قبول کنه
[تصویر:  05_blue.png] [تصویر:  itrolldanceplz.gif?3]بچه ها من میرم سربازی اول تیر ماه
                                       ببخشید چند وقته نتونستم بیام
                                       دلم واستون تنگ شده بود ان شا الله که همه عالی پیش میرید53

(1391 اسفند 19، 9:55)EHSAN-BEST نوشته است: سلام به همه دوستان قدیمی و جدید
خوبید؟
بعد چند وقت لغزش دوباره اومدم دیگه خسته شدم1276746pa51mbeg8j
حمید خان چطوری رفیق؟
از من میشنوی تو زندگی ات تغییر بده (خصوصا این که سال جدید میتونه بهونه خوبی باشه) از تغییر و تنوع های کوچک شروع کن تا بزرگ . میتونی هر چی هم باشه ولی باید پایبندش بشی مثل هدف ، انگیزه و ... حتی هر روز زنگ گوشی ات را عوض کن تا به این یاد باشی که باید زندگی ات را عوض کن تا دیگه خسته نشی . خستگی بد کوفتیه ، خودم آقدر تجربه اش کردم و با این راه دارم حل اش میکنم .
عاشق گرگ هم که هستی ، حتما میدونی که گرگ میمیره ولی تن به ذلت نمیده ...
(1391 اسفند 19، 13:38)mohsen22 نوشته است: سلام بچه ها عزیز رهروان

4 روز نبودم تو اردو بودم

13 روزه که پاکم و عالی

سلام محسن كبير ..!

خوشا بحالت ... ..!

نميدونم چرا هيچ وقت فرصتش پيش نيموده كه برم .... شايدم شهدا منو نميطلبن ...!

هي خدااا  ... طلاييه چه طلاييه ... !

اي شهيد اي انكه بركرانه ازلي  و ابدي وجود برنشته اي ، دستي بر آرو و ما قبرستان نشينان عادات سخيف را نيز از اين منجلاب بيرون كش ...!

كاش ميدونستم كه داري ميري ..

نقل قول: سلام به همه دوستان قدیمی و جدید

خوبید؟
بعد چند وقت لغزش دوباره اومدم دیگه خسته شدم[تصویر:  l.gif]
حمید خان چطوری رفیق؟

سلام احسان جان

خوش اومدي مرد بزرگ ... 

يكبار ديگر  ... و اينبار در كنار هم ...

ان شالله كه از پسش برمياي  ...
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
ديگه مرض خ.ا هم كم بود كه مرض بي نمازي هم اضافه شد!
الان چند روزه اصلا نماز نخوندم.
ديگه با اين شرايط كلا بي خيال ترك شدم.
يه سال تلاش كردم آخرشم ...
ميگم يه چيز جالب: وي...پي...ان ها قطع شده!
معجزه از اين بزرگ‌تر ديديد؟
اما فرقي به وضعيت ترك من نمي كنه. چون من اصلا عادت ندارم برم تو سايت هاي ...
[تصویر:  05_blue.png]
(1391 اسفند 19، 22:42)ramtin2012 نوشته است: ديگه مرض خ.ا هم كم بود كه مرض بي نمازي هم اضافه شد!
برادر شما تا دیر نشده زوری هم شده بخون....حسش هم نبود بزور بخون که کار به جای باریک نکشه...42

من نخوندم نخوندم....یهو دیدم شیش ماه نخوندم........

شما حواست باشه ب درد من دچار نشی.....تارک الصلات جماعت ترک نمیکنه.....
[تصویر:  MuALi.png]
(1391 اسفند 19، 18:51)Mojтaba ρiloт نوشته است:
(1391 اسفند 19، 13:38)mohsen22 نوشته است: سلام بچه ها عزیز رهروان

4 روز نبودم تو اردو بودم

13 روزه که پاکم و عالی

سلام محسن كبير ..!

خوشا بحالت ... ..!

نميدونم چرا هيچ وقت فرصتش پيش نيموده كه برم .... شايدم شهدا منو نميطلبن ...!

هي خدااا  ... طلاييه چه طلاييه ... !

اي شهيد اي انكه بركرانه ازلي  و ابدي وجود برنشته اي ، دستي بر آرو و ما قبرستان نشينان عادات سخيف را نيز از اين منجلاب بيرون كش ...!

كاش ميدونستم كه داري ميري ..

داداش مجتبی طلاییه که بودم یه حس عجیبی داشتم که با همه جا فرق میکرد  خیلی  احساس خوب و دلگیری بود داشت قلبم از سینم میزد بیرون ---سلام بر شهید حاج همت خیلی مرده خیلی دوستش دارم  اونم اونجا شهید شده بود
[تصویر:  05_blue.png] [تصویر:  itrolldanceplz.gif?3]بچه ها من میرم سربازی اول تیر ماه

ای شهدا دلای ما تنگ براتون

هدیه به ارواح طیبه شهدا صلوات
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
(1391 اسفند 19، 22:42)ramtin2012 نوشته است: ديگه مرض خ.ا هم كم بود كه مرض بي نمازي هم اضافه شد!
سلام رامتین جان

سهیل درست میگه

هرجور شده نمازتو بخون

حتی اگه شده زورکی ی روز همون نماز دستتو میگیره طوری که این روزارو یادت بیاد شرمنده نماز بشی

یادمه مجتبی فقید بهم گفته بود که نمازتو بخون حتی اگه تو دور شکستی

تو بدترین شرایط اونقدری تو وجودت نور هست حتی ضعیف و کم سو که دوباره بتونی شروع کنی

و دوباره بلندت کنه

روحیه تو نباز حتی اگه بازم شکست خوردی

هر کاری رو هم تو جهت ترک انجام میدی

پیش خودت بگو که من اینکارو برای ترک دذارم انجام میدم

مطمئن باشی تاثیر زیادی داره

برای مثال میگم اگه مثلا طبعت خیلی گرمه ی چیز سرد میخوری مثل ماست و یا خیار

پیش خودت بگو من دارم  برای این که ترک کنم

یا اگه داری ورزشی انجام میدی بگو دارم این کارو میکنم برای ترک

...............

و رسیدن ها هم بخیر باشد
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

زندگی را تعطیل کن فقط به خاطر نماز و ترک ، هر طور شده از هر چی که شده بگذر ولی از این دو تا نگذر . نزار به حساب این که با گذر زمان درست میشه که تازه بدتر هم میشه . همین الان اگر واقعا قصد داری به زندگی برگردی برو و نمازت را بخون . 
قطعی وی پی ان و.... موقتی هست ، سعی کن خودت را اصلاح کنی ، زندگی همراه با وسایل محرک ولی توجه نکردن به آنها یا استفاده درست از آنها حال دیگری داره !
ماشالله برادر....

زدم به تخته....41
[تصویر:  MuALi.png]
سلام به همه عزیزانخدا رو شکر پاکم 
ممنون از همه دوستانی که بهم امیدواری میدن
فقط این حمید خان معلوم نیست کجاست کلفت شده تحویل نمیگیره فکر کنم تحویل گیرش سوخته4chsmu1
من یه مشکلی دارم اینه که فکرم خرابه همش فکرای منفی تو سرمه ولی با این حال هر جور شده جلوی خودمو فکرام رو میگیرمMuscular
دنيا کثيفه ، با اشکاي توام تميز نميشه مادر
<<اکبر عبدی
>>

دروغـــگــو دشـمـن خـداسـت ،آآآخ چـقـدر دشـمـن داري خـــدا ، دوسـتات هـــم کـــه مـاييــم يه مـشــت عــاجــز و عــلــيــل و نـاقـــص الــعــقـل کــه در حــقـشـون دشــمــنــي کردي....!
<<بهروز وثوقی>>

داش‌آکل: کمر مردو هيچي تا نمي‌کنه، جز زن. من بودم و يه طوطي. حالا هم باز منم و يه طوطي. اما ديگه نه اون طوطيه و نه من داشی
<<بهروز وثوقی>>

زندگي به من آموخت هر چيز قيمتي دارد ، پنير مجاني فقط در تله موش يافت مي شود
<<مایکل جکسون>>

شايد درد من، دليل خنده کسي شود؛
اما خنده ي من، هرگز نبايد باعث درد کسي شود.
«چارلي چاپلين»

بعد مرگت يه روز چشاتو وا مي کني و ميبيني توي همين اتاق، با همين آدماي دور و برتي، اونوقت مي فهمي که بردنت جهنم!
<<سرپيکو >>

(1391 اسفند 20، 17:22)EHSAN-BEST نوشته است: من یه مشکلی دارم اینه که فکرم خرابه همش فکرای منفی تو سرمه ولی با این حال هر جور شده جلوی خودمو فکرام رو میگیرمMuscular

کنترل ذهن و کنترل نگاه

دوای دردته

سعی کن نگاهتو کنترل کنی

از طریق همین نگاه های روزانه باعث میشه که اینجوری بشه

نمیگم تو هم این نگاه هارو داری میگم یکی از دلایلش اینه اگه در مورد تو هم خدای نکرده صادقه با کنار گذاشتنش این مشکلت حل میشه

نگاه به نامحرم اثر منفی داره تو ذهن باعث میشه رفته رفته به هرجا که نگاه کنی ذهن اونو سرچ کنه تو کوچه تو خیابان ی جورای فکر و ذکر بشه

سعی کن نگاهتو و ذهنتو به زور جلوشو بگیری

چند روز اول سخته اما یواش یواش کارت راحتتر میشه

اگه نگاهت  به نامحرم خورد سرتو بچرخون و نذار به نگاه دوم برسه

تو مسابقه کنترل نگاه و ذهن شرکت کن317

اینم لینکش

http://www.ktark.com/showthread.php?tid=...#pid243180

برو که کلی رقیب جدی داریclapping

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

داداش واسه اینه که منم نمیدونم 4chsmu1

حتما مزدوج شده شایدم مثل من قرار دو سه ماه دیگه بره سربازی و محو بشه تو افقwacko2

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان