امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

دوستان بحث خوبی آغاز شده Khansariha (48)

لطفا همه در بحث شرکت کنید و نظرات ارزشمندتون رو بیان کنید 4

موضوع : استرس ، تاثیراتش ، راهکار مقابله

لطف کنید بصورت منظم در قالب زیر نظراتتون رو اضافه کنید.

تاثیرات استرس :

1-
2-
3-
....

راهکار های مقابله :

1-
2-
3-
...
سلام بچه ها
خوبید
می خواستم دوتا سوال مطرح کنم خواهشن کمک کنید به یه نتیجه مشترک برسیم
1ایا اعمال مذهبی یا بیقیدی نسبت به مذهب تاثیر روی ترک ویا عدم ترک خ ا داره
2

2تاثیرروابط عاطفی تو ترک خ ا چقذره
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
سلام
خوبید؟
حالتون چطوره؟

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1393 فروردين 23، 12:53)abtin نوشته است: سلام بچه ها
خوبید
می خواستم دوتا سوال مطرح کنم خواهشن کمک کنید به یه نتیجه مشترک برسیم
1ایا اعمال مذهبی یا بیقیدی نسبت به مذهب تاثیر روی ترک ویا عدم ترک خ ا داره
2

2تاثیرروابط عاطفی تو ترک خ ا چقذره

سلام ، بله به شدت داره . 

ما دگمه لباسمون هم از دین جدا نیست ، ولی با حرف زددن من شاید خیلی آدم متنبه نشه ، باید روی شناخت از خودت و دین کار کنی تا به این نکته برسی . 

اعمال مذهبی اگه ظاهری و صوری باشه نه . ولی اگه کسی باطنش رو فهمید میفهمه که خیلی تاثیر گذاره .  یعنی این که عزیزم سعی کنیم  خوب بفهمیمشون و باشون ارتباط بگیریم ،

و دوم این که سعی کنیم این فهم رو کاربردی کنیم .  نشونه اش اینه که اثرش رو ببینی یا درک کنی . 

...........
................

من توصیه اکید میکنم میخوای با عمل مذهبی ترک کنی باید اثرش رو ببینی . دنبال اثرش بگردی .

(1393 فروردين 22، 22:26)NEVER GIVE UP نوشته است: سلام

ممنونم از همه ی دوستان به خاطر نظرات بسیار بسیار هوشمندانه . واقعاً از این که میبینم دوستان اینقدر آگاهانه و دلسوزانه جواب میدن خیلی
خیلی خوشحالم . از این که میبینم نطرات دوستان دقیقاً داره وضعیت و شرایط منو توصیف میکنه . از همممتون ممنونم .

آقای رند :

یه مدت ریلکسیشن انجام میدادم ( روش خوزه سیلوا ).خوب بود. اما الان حدود دو سه ماهه دیگه انجام نمیدم . ولی از فردا دوباره شروع میکنم .در مورد کتابی هم که معرفی کردین همین فردا گیرش میارم . الان دارم کتاب "اصول کنترل استرس" از "ورا پیفر" رو میخونم .

آقای اراده :

من امروز صبح ، ساعت شیش و ده دیقه بیدار شدم . بعد از خوندن نماز شروع کردم به نوشتن برنامه (برنامه ی هفتگی) ی هفته ی بعدم .      ( طبق کتاب "قورباغه را بخور") راستش از این که دیدم چه کارای سنگینی این هفته دارم بهم استرس وارد کرد اما چشم . از این به بعد با جدیت خیلی بیشتری این کارو انجام میدم.در مورد نماز اول وقت و  ورزش هم بگم که هر دو تا رو تقریبا دارم انجام میدم . از این به بعد با جدیت خیلی خیلی بیشتری .

آقای بی ادعا :

بله فکر کنم حق با شماست ذهن من شرطی شده . بدجوری هم شرطی شده . اینم بگم وقتی دارم درس میخونم ، وقتی به یه مسأله ی سخت میرسم دوباره به هم میریزم . دوباره وسواس خ.ا. میاد سراغم . اما از این به بعد درستش میکنم . دیگه بهش اجازه نمیدم منو  کنترل کنه .

آقای مجاهد :

آره همین طوریه که میگین . دیگه بهشون توجه نمیکنم . راستی اینو بگم که دیدن پروفایل شما منو متحول کرد . وقتی پروفایل شمارو دیدم تازه فهمیدم ترک یعنی چی . منم از این به بعد با جدیت خیییییلی بیشتر کارمو دنبال میکنم . از جریمه کردن خودم هم حتما حتما استفاده میکنم .
برای تمام کارایی که نباید انجام بدم جریمه میذارم .

امیدوارم بتونم بر این مشکلات غلبه کنم .
از همتون ممنونم .

سلام . به نظر من هم تاپیک " تمرین برای اصول  و روش های ترک عادت " رو هم بخونین . 

راهکارها خیلی خوبه 

ولی وقتی عملیه که شما خودت بشینی فکر کنی و روی فکرت کار کنی ، و این حرف ها رو بیای کاربردی کنی ، با فکر ، اگه بشینی حالا کسی یه حرفی زد 

مثلا گفت فلان کار رو بکن ،  این که شما سریع بگی "باشه میکنم "  یا پی هر حرفی بخوای سریع  بگی " میکنم "  

این خودش ریشه استرس شماست . 

ازا ول لحاظ گفتم ، که چند تا تصمیمی که با استفاده از مشورت با بچه ها رو میگیری ، برای این که  ذاتا و واقعا عملی بشه  ، 

نیاز داره روش فکر بشه تا برسه به عمل ، روی باور ها و انگیزه هاش کار بشه ، فونداسیونش درست ریخته بشه 

برای هر تصمیم نیاز داری وقت بذاری  

وگرنه این که  انتظار داشته باشی هر کاری که درسته رو بتونی بکنی این ریشه اصلی همه استرس هاست . ریشه اصلی همه استرس ها بر میگیرده به خود و انتظاری که شخص از خودش داره 

خلاصه بنظر من بیا ریشه رو بکن و خودت رو رها کن ! 

طبق اون تاپیک ، به طور خلاصه انجا گفتم : اول تصمیم بگیر ، بعد بشین دلایل انجام اون کار رو بررسی کن ، ببین چرا  نمی خوای انجامش ندی ، و چرا میخوای انجامش بدی . بعد بشین  دلایل محکم تر و عمیق تر رو توشون پیدا کن ، با باور هات و خاطراتت و انگیزه هات قوی ترش کن ، 

و بعدش یه وقتی توی برنامه ات بذار که تا یه مدتی هر روز اون متن رو مرور کنی ، این کار باعث میشه با روح کارها و تصمیمات مرتبط بشی ، و نه با ظاهر و صورت اونها که باعث استرس شما میشه . 

بنظر من این روش بهتر از تشویق و تنبیه نتیجه میده ، امتحان کن .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
درباره بحث خداشناسی هم ، من نظرم رو سریع میگم 

این چیزی که رند میگن ، تسلسل باطله ، این نوع فلسفه نقد های زیادی بش شده ، قوی ترین برهان های عقلی برهان صدیقین با تقریر ملاصدرا و بعدش علامه طباطبایی هست ، که فهمش برای همه مشکل هست ، 

ولی اساسش روی این چیزیه که :  " هیچ چیز نمیتونه  حقیقتی که خودش "تعریف کننده یا اثبات کننده " ی  همه چیز هست رو بیاد اثبات یا تعریف کنه 

به این معرفت میگن معرفت نورانی 

یعنی چیزی که خودش نور هست ، چطور از چیز های دیگه نورانی باشه ؟

چیزی که خودش بقیه چیز ها رو تعریف و اثبات میکنه ، چیزی که  "دلیل " اسمش هست ، یعنی دلیله محض هست ، چطور  بقیه چیز ها برای اون دلیل بشن ؟

...........................................

از برهان های عقلی و قلبی ! خوب برهان تمانع هست ، 

این برهان رو کسی نمیفهمه مگه این که دلش هم پاک باشه و منصف و غرض نداشته باشه . 

چون غیر از فکر ، دل هم باید برای خدا خضوع کنه ، وقبول کنه ، اینطور فکر کنین که فقط با فکر میشه خدا رو قبول کرد این غروره ، دل هم باید گواهی بده . 

تمانع میگه ، 

خدا نبود تناقض ها و تضاد های زیادی میدیدی . فوجدوا اختلافا کثیرا 

استدلال قرآنه ها ! 

حالا تو ببین 

یه همچین خدایی با صفاتی که قرآن وصف کرده ، توی دل و سرشت خودت + توی فکرت ، آیا وحدت و یگانگی ازش حس میکنی یا نه . یا این که همه اش سرتا پا تضاد و تناقضه  ! یا این که نه هم فکر و هم دل گواهی میدن به لااله الا الله .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام پسرای گلKhansariha (18)
بچه ها من دوباره شروع کردم، به امید خدا با یه روحیه عالی....Muscular
[تصویر:  05_blue.png]
سلام همچنان پاک وپرانرژی
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
سلام عمو سام اومده دوباره Khansariha (18)
یا علی گفتیم و عشق اغاز شد
(1393 فروردين 24، 21:56)eamo_sam نوشته است: سلام عمو سام اومده دوباره Khansariha (18)
سلاااااااااااااااااام عمو سامKhansariha (48)
چطوری عمویی؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (18)
خوش اومدی studsmatta
سلام بر همگی
حالتون چطوره؟
خوبید؟
سلامتین؟

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1393 فروردين 25، 13:48)مرسی خوبم مشغول زبان خوندن نوشته است:
(1393 فروردين 24، 21:56)eamo_sam نوشته است: سلام عمو سام اومده دوباره Khansariha (18)
سلاااااااااااااااااام عمو سامKhansariha (48)
چطوری عمویی؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (18)
خوش اومدی studsmatta
یا علی گفتیم و عشق اغاز شد
سلام دوستان

من همچنان پاک و رو بجلو هستم
ولی بشدت احساس تنهایی می کنم
خیلی بی حالم ن حال درس خوندن دارم ن حال TV دیدن
کلا ذهنم همش سمت این لعنتی ه (خ.ا)
چن تا کار عقب مونده ولی حس پیگیریش نیس
231276746pa51mbeg8j23
یا حق
آبرو داشتن لیاقت می خواد  که من سست عنصر ندارم//امید وارم که این دفه نشکنم

1276746pa51mbeg8j461276746pa51mbeg8j
START AGAIN

From 93/2/3
Kool

سلام
حالم از هر چی آدم نفهم مجازی
که فقط لفظ داداشی سر زبونشونه
ولی درست اونجایی که باید حسن نیتشون رو ثابت کنن
کم میارن و محلت نمی کنن
بهم می خوره
خدا همشون رو از روی زمین برداره...

الهی به درک واصل بشن همگی:smiley-yell:
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
عههههه داداشی
دعای بد نداشتیم
چرا نمیگی خدا به راه راست هدایتشون کنه ؟
چرا دعاهای مثبت نمی کنیم ؟
چرا همش گیر دادیم به دعاهای منفی ؟

ببخشید تند رفتم 1

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

(1393 فروردين 26، 22:31)ما می توانیم91 نوشته است: سلام
حالم از هر چی آدم نفهم مجازی
که فقط لفظ داداشی سر زبونشونه
ولی درست اونجایی که باید حسن نیتشون رو ثابت کنن
کم میارن و محلت نمی کنن
بهم می خوره
خدا همشون رو از روی زمین برداره...

الهی به درک واصل بشن همگی:smiley-yell:
سلام  ما می توانیم عزیر
مشکل چیه؟خب بیا برای همه مون بگو چرا نفرین می کنی 
اولا چرا بد کسی رو می خوای اونام بنده های خداهستن دوما با این دیدی که داری بیشتر خودت رو اذیت می کنی.
سوما شما باید درونت نیروی باز دارنده ایجاد کنی .این خودت هستی که باید شیر درونت رو بیدار کنی.

موضوع دیگه ای که هس 
یه بار دیگه هم بهت تذکر دادم البته یکی از دوستان هم روی اون تاکید داره.
شما توی کانون فعالیت کمی داری و کاری برای رفع افسردگیت نمی کنی حتی جواب پیام ها رو کم می دی
چند بار گفتم باز می گم 

تصمیم به رفتن گرفتن دردی رو دوا نمی کنه شما بمون و فعالیتتون رو زیاد کنین و تمام تلاشت رو بکن از این حالت در بیای
تا خودت نخوای هیچ کسی نمی تونه معجزه کنهKhansariha (8)

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان