امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1393 بهمن 12، 21:16)Deril نوشته است: سلام بچه های گل گلاب. اقا من دو روزه که از دانشگاه میام خونه عین جنازه میفتم. این چند روزه هم زیاد وسوسه میشدم و همین 2 یا 3 روز پیش که تنها خونه بودم با قران و ذکر ختم بخیرش کردم. ولی از یه طرف از این وسوسه میترسم هم از اینکه دارم زیاد روی پاک موندن  وقت و انرژی  و تمرکز میذارم . نمیدونم چرا ولی اصلا حالم خوب نیست . اصلا بیخود و بی جهت دلم گرفته. بعضی وقتا پر از شور و امید میشم ولی بعضی وقتام مایوس و بی اراده و خسته. مثلا امروز صبح خیلی خوب بودم و امیدوار با افکار مثبت رفتم دانشگاه ولی الان دقیقا برعکس حتی چند دقیقه پیش نمیدونم اعصابم از چی خورد بود میخاستم برم سایتای خاک بر سری. نمیدونم من غیر نرمالم ایا ؟ میترسم افسردگی گرفته باشم. شاید هم از عوارض دوران ترک باشه.
هر روز صبح که پا میشم اولین چیزی که میاد تو ذهنم پاک موندنه چون دیگه نمیخوام حتی برای یکبار هم دست به خ.ا بزنم ولی میترسم از کنترل خودم خارج بشه .
این بود شرح حال این روزای ما.4

سلام داداش حرف دل من رو زدی. 

منم دقیقا این جوری شدم. پنج دقیقه حالم خوبه خوبه. ولی سر یه اتفاق کوچیک اصلا از این رو به اون رو می شم. 
مسخره هست ، ولی بعضی تبلیغای تلویزیون هم بهم نمی سازه. vayy

دیشب خیلی وسوسه شدم. صبح محتلم شدم. اصلا یه وضعی. الانم که رفتم اورژانس. التماس دعا دارم. زیاد
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام به همه چند وقتی نبودم
و حالت روحی خیلی خوبی ندارم 
نمازام یکی در میان شده دیگه یک هفته سمت قران نرفتم 
و از همه مهم تر این که عهد و \یمانمو شکستم
دیگه نمیدونم با چه روحی برگردم
فقط یک راه مونده ارباب کمکم کن 
من تنها رو کمک کن 
من که غیر تو هیچ کس دیگه برام نمونده
ارباب
من گند زدم . نمیدونم تقصیر منه این مصیبت خ.ا ؟ به خدا خیلی چیزا رو باعث شده از دست بدم. دلم گریه میخواد...
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
سلام

رفقا...
مشکلات زندگی، همون لحظه ای که ما می خوایم حل نمیشه...
زمان می بره... تلاش می خواد... پستی و بلندی داره...
یه دوره ی زمانی نیازه تا روندش طی بشه...

خ.ا هم یه مشکله... مثل بقیه ی مشکلات...
نه این قدر بزرگش کنیم... که نتونیم زندگی مون رو ادامه بدیم...
نه این قدر کوچیک... که بی خیال بشیم...

وقتی ما آدما یه مشکلی داریم، چطور باید حلش کنیم؟
تا حالا فکر کردین بهش؟ Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام داداشی
می دونم لغزش داشتی
و ناراحتی بعدش امری طبیعیه
اما هر قضاوتی راجب خودت در لحظات ناراحتی,غیر واقعیه.
سعی کن هر وقت آروم هستی و فکر منطقی داری,اون موقع راجب خودت قضاوت کنی.
....
داداشی تکیه بر خودت نکن.بر خدا تکیه کن
اگه می خوای وسوسه رو دفع کنی,فقط به خدا پناه ببر.
بهترین وسیله رو سمت خدا قرار بده.قرآن و اهل بیت
و امیدوارم باش.چون دلیلی برای ناامیدی وجود نداره.
.......
من یه روش نشونت می دم که خیلی برات مفیده.
و کمک بزرگی بهت می کنه که راحت پاک بمونی.
"تفکر برای عبرت گرفتن از خ ا"
اگه خواستی بیشتر برات توضیح می دم.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
داداش گلم پشتکار جان ازت ممنونم ولی مشکل اینه که اصلا من نمیدونم مشکلم چیه که خ.ا میکنم انگار یه چیزی میاد و دیگه نمیزاره فکر کنم و عاقلانه تصمیم بگیرم و با اینکه اون لحظه همه ضرر ها و زیانهاش که تا حالا متوجهم بوده رو میبینم و به یاد میارم ولی بازم کاری از دستم ساخته نیست. من با تمم وجود میخام ترکش کنم و دیگه علاقه ای به این کار ندارم و حالم ازش به هم میخوره اما گاهی اوقات انگار عقل از سرم میپره و بعد از اینکه همه چی خراب میشه دوباره میشینم به چه کنم چه کنم و یکی دو روز بدجور ناراحتم و میرم تو فکر طوری که اطرافیان هم میگن چته ناراحتی ؟
بگذریم .من تقریبا امیدم رو برای پاکی ابدی از دست دادم نه اینکه بگم کاملا ناامیدم ولی به قول دوستمون که میگفت " ما ها نمیتونیم ترک کنیم ، تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که فاصله  زمانی این کار رو زیاد کنیم". تا حالا بیش از 100 بار تصمیم جدی به ترک گرفتم ولی نشده .
 من فقط اینو بگم که این رو دیگه تو زندگیم نمیخام چون زیان هاش رو تا به الان تو زنگیم کاملا لمس کردم و ممنون میشم کسی بتونه تو این راه کمک کنه.
ما که هرچی زور زدیم نشد ولی میگن از این ستون به اون ستون فرجه... شاید راه شما کمک کرد.53
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
سلام 
ما اگه طبق اون احادیث معصومین از خودمون حساب بکشیم مشکلمون حل شدس
من در مورد خودم بگم
یه کاغذ بذارین جلوتون هرچی تحریکتون میکنه رو بنویسین حالا تنبیه خاص هر کدومو جلوش بنویسین از تنبیه نقدی تا روزه و حتی محرومیت از نت
حالل برای هر روز برنامه خاص تنظیم کنین
ساعت خاصی صرف ذکر گفتن بشه بطور مثال

در کنارراینا سرگرمی مناسب  هم باید باشه. مهمچترینش ورزش هست

خیلی میتونه این برنامه متنوع باشه مخصوصا باید واسه وقتای تنهایی مون برنامه ویژه داشته باشیم

من خودم جواب گرفتم
موفق باشین
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
رفقا کمکم کنید . خ.ا رو به طور کامل ترک کردم منتها تصاویر اون فیلم لعنتی دائم از خیالم رد میشه هر چی سعی میکنم پاکش کنم نمیره . ترو به خدا کمکم کنید می ترسم آخر کار دستم بده . چه کار کنم ؟!
[تصویر:  ak6arnkh2l78taigily1.jpg]

53 53 « پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند در حالی که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند » 53 53

«شهید آوینی»

(1393 بهمن 17، 9:47)sea2015 نوشته است: رفقا کمکم کنید . خ.ا رو به طور کامل ترک کردم منتها تصاویر اون فیلم لعنتی دائم از خیالم رد میشه هر چی سعی میکنم پاکش کنم نمیره . ترو به خدا کمکم کنید می ترسم آخر کار دستم بده . چه کار کنم ؟!
سلام
داداش خدا رو شکر که مشکلت فقط همین تصاویره...

یه کار خوب همین چیزیه که بالاتر ما می توانیم گفت: از خودت حساب بکش...
ذهن تو تمایل داره بره اون وری... تو بیا واسه خودت جایزه و تنبیه بذار...
تا کم کم بهش بفهمونی این وری جذاب تره!

انتظارم نداشته باش که یه دفعه درست بشه...
وقتی تا دیروز روزی 10 مرتبه میومده به ذهنت... اگه امروز روزی 9 مرتبه بیاد سراغت یعنی پیشرفت کردی...
فقط کافیه فردا و فرداهای دیگه هم همین روند رو دنبال کنی تا به نتیجه برسی...

جایگزینی افکار هم خیلی خوبه...
این که به جای اون موارد بد، سریع فکرت رو ببری سمت چیزی که بهت آرامش میده و خوشحالت می کنه... 1

موفق باشی... Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1393 بهمن 17، 9:47)sea2015 نوشته است: رفقا کمکم کنید . خ.ا رو به طور کامل ترک کردم منتها تصاویر اون فیلم لعنتی دائم از خیالم رد میشه هر چی سعی میکنم پاکش کنم نمیره . ترو به خدا کمکم کنید می ترسم آخر کار دستم بده . چه کار کنم ؟!
ُ
سلام بنده هم  قبلا این مشکل رو داشتم. تو یه تحقیق علمی ثابت شده بود که اثر و خاطره فیلم های  ناجور تا 17 روز در ذهن می مونه
قبلا این پست رو زده بودم
ی جستجو هم بکنی لینکش رو پیدا می کنی
امیدوارم کمکت کنه
ممنون رفقا مشکل حله . من به خودم جام قهرمانی رو اهدا میکنم و با غرور میگم که الان 1/5 ماهه که پاکم ! یعنی از یک هفته قبل که تو کانون ثبت نام کردم !!!! خواهش میکنم برام دعا کنید دیگه طرف این کار کثیف نرم و عهد و پیمانم با خدا رو حفظ کنم و مباد روزی برسه که بشکنمش .
[تصویر:  ak6arnkh2l78taigily1.jpg]

53 53 « پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند در حالی که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند » 53 53

«شهید آوینی»

(1393 بهمن 18، 16:53)sea2015 نوشته است: ممنون رفقا مشکل حله . من به خودم جام قهرمانی رو اهدا میکنم و با غرور میگم که الان 1/5 ماهه که پاکم ! یعنی از یک هفته قبل که تو کانون ثبت نام کردم !!!! خواهش میکنم برام دعا کنید دیگه طرف این کار کثیف نرم و عهد و پیمانم با خدا رو حفظ کنم و مباد روزی برسه که بشکنمش .

ایول داداش ، تو که ما رو یه بار تا مرز سکته بردی. 4fvfcja
فکر قلب ما رو هم بکن 4fvfcja
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام

ماشالله به داداش سی...
ای ول... کارت درسته داداش... 317

روحیه بقیه بچه ها چطوره؟ خوبین همگی؟

راستی...
بچه هایی که مشکل قلبی دارن نیان این تاپیک...
اینجا هیچ کس هیچ مسئولیتی قبول نمی کنه...  4fvfcja
خون تون رو گردن ما نندازید... 4
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام

خب خدا رو شکر یکی تو این تاپیک روحیه ش خوبه... 4fvfcja

ماشالله به من می توانم... داداش وزنه بردار ما... 4
داداش اندکی صبر و تحمل و استقامت به خرج بدی، پیروز میدان شدی... وسوسه ها هم پریده... varzesh

منم این چند روز بیشتر وسوسه شدم...
باید حواسمو به خودم بدم... 42

اما روحیه ام خوبه و مطمئنم به این راحتی ها رو به شیطون نمیدم... 317
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام
اون دوستمون که میگه تصاویر اون فیلما از تو ذهنش پاک نمیشد باید گفت باید جبران کنه

مسافرت برو اگه ممکنه
اگه ننیشه تو شهر خودتون اماکن تفریحی برو
یکی از جاهایی که تاثیر خوبی داره  رفتن به قبرستان هست
حتما. قران بخونید در حد یه صفحه
حفظ ایات قران
کلی سعی کنید وقتای فراغت تون رو با برنامه قبلی پر کنید
به مرور اون تصاویر هم پاک میشه
فقط صبور باشید
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»

موضوعات مرتبط با این موضوع...