امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1393 شهريور 31، 21:13)Mojтaba ρiloт نوشته است: محمد عزیز سلام fiesta

چطوری رفیق ؟

خیلی خوش اومدی به گروه .. یکم از خودت برامون بگو

رفقا منم رسیدم به روز 25 .. خدا شکرت 317

آفرین fiestafiestafiesta

ان شاء الله روز 250
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام.
این متن که میزارم خیلی خیلی قابل استفاده هست....اگر کسی میتونه یه جا بزارتش همه استفاده کنن در دیدرس همه باشه.
.
.
.
.
.
.
.
ردبان اقرار به گناه

در قرآن کریم ، ذات اقدس اله به ما فرمود : شما باید وسیله ای فراهم بکنید که از آن مدد بگیرید و به خدا واصل بشوید. وسیله ، برای وصول است ! این سبب و این نردبان برای آن صعود است ، وابتغو الیه الوسیله(1). آنگاه وسیله را در ادعیه ، در مناجات ، در روایات برای ما مشخص کرده اند. بهترین وسیله و عالی ترین وسیله (توحید) است که انسان ، موحد باشد. توسلت الیک بربوبیتک (2). اعتقاد به عبودیت خویش و ربوبیت خدا بهترین وسیله است . و برای اینکه انسان به این توفیق راه پیدا کند ، اقرار به گناه را به عنوان وسیله با مولای خود در میان می گذارد . خود این اقرار به گناه وسیله است. در مناجات شعبانیه چنین آمده است : خدایا ! تو که دستور داده ای ما به طرف تو وسیله ای اتخاذ کنیم . و قد جعلت الاقرار بالذنب الیک وسیلتی (3) . من هیچ نردبان و وسیله ای ندارم ، مگر اینکه اقرار می کنم بد کرده ام! اقرار به گناه نردبان خوبی است و از غرور آدم می کاهد. انسان را به توبه وا می دارد و وقتی انسان اقرار کرد و تصمیم گرفت توبه کند ، کم کم شامه اش باز می شود. این حالت زکام معنوی او برطرف می شود. وقتی انسان زکام نداشت ، سرما خورده نبود ، هم بوی بد را استشمام می کند هم بوی خوب را ! بوی خوب و شیوای عبادت و استغفار به شامه اش می رسد ، بوی بد گناه هم به شا مه اش می رسد. بپذیرید خیلی از ما زکام زده ایم ، سرما خورده ایم ، شامه ما بسته است وگرنه دیگران هم بو کنند آنچه را که یعقوب بو کرده است ! گفت : انی لاجد ریح یوسف لولا ان تفندون(4) . اینکه ذات اقدس اله در قرآن کریم از زبان آن پدر پیر گفت : من بوی یوسف را استشمام می کنم کسانی که پیراهن یوسف را حمل می کردند ، چون شامه آنها بسته بود بوئی را استشمام نکردند ، ولی از فاصله هشتاد فرسخی پدر پیر شامه اش باز است ، بوی یوسف را استشمام می کند.

یوسف فاطمه سلام الله علیها که از آن یوسف معطر تر است!!

اینکه ما بوی یوسف فاطمه سلام الله علیها را استشمام نمی کنیم ، برای آن است که زکام زده ایم ! گناه مجاری شامه ما را می بنندد. نه بوی خوب استغفار را استشمام می کنیم و نه لذت می بریم نه بوی بد گناه را استشمام می کنیم و نه از او منزجریم.

این از بیانات نورانی رسول خداست صلی الله علیه واله وسلم که به ما فرمود :تعطرو بالاستغفار لاتفضحنکم روائح الذنوب(5). ( با استغفار خود را معطر کنید تا بوی بد گناه شما را رسوا نکند. بالاخره گناه بدبو ، روزی انسان را رسوا می کند. همه که مثل ما زکام زده نیستند ، شامه همه بسته نیست! بسیاری از جوانها ، از خواهران و برادران با شامه باز استشمام می کنند. جامعه ای که شهید داده است ، معطر است ، جامعه معطر و خوشبو هم بوی خوب دارد ، هم بوی خوب را استشمام می کند... اگر ما نتوانستیم استشمام کنیم ، خیلی ها هستند همان ها که شهید داده اند ، همانها هم بوی شهادت را استشمام می کنند.
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام آقا یه چایی قهوه ای چیزی بیارید اینجا شرب کنیم حوصلمونم سر نره Vamonde

امام علی علیه السلام:
پاداش رزمنده شهید در راه خداوند بالاتر از پاداش انسان پاکدامنی نیست که توان انجام گناه ( را دارد ولی خود را ) آلوده نمی سازد. انسان پاکدامن نزدیک است که فرشته ای از فرشتگان الهی گردد.
(نهج البلاغه ، حکمت 474)
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

سپاس شده توسط
این گناه باز اندر آوردم به بند
کوشش بسیار نامد سودمند
گهی بر درد بی درمان بگریم
                                  گهی بر حال بی سامان بخندم 

بودنم درد می کند از هبوط سخت آدم بر زمین..........
سلام دوستان یه چیزی

ما همیشه هم می گیم خداوند می بخشه. خداوند بخشنده هست ولی می تونه نبخشه. پس قبل از انجام گناه بدونیم که ما با اگر داریم با آگاهی از بد بودن کار اون رو انجام بدیم ، ممکنه خداوند هم ما رو نبخشه.Vamonde

اما بعد از انجام گناه asabani، دیگه کاریه که شده ، پس باید توبه کنیم. توبه هم این طور نیست که به زبان بگیم. دیگه نباید روی اون کارمون اصرار داشته باشیم. بعد از این مرحله یعنی ترک عمل زشت ، باید بریم توبه کنیم ، اون هم با آه و ناله. 

یه چیز دیگه این که کار زشت رو اگر خدا ببخشه ، ممکنه اون عمل زشت آثار خودش رو توی روح انسان باقی بذاره. یعنی خداوند گناه خ.ا رو می بخشیده ، اما این عملتون باعث می شه که اگر قبلا می تونستین روزی 10 ساعت درس بخونین ، دیگه روزی دو ساعت هم نمی تونیم. نمازتون رو سبک می شمارین یا خدای نکرده به شرک می رسید.:smiley-yell:

یکی من رو از منبر بیاره پایین 4

واعظان کین جلوه در ... 303

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1393 مهر 5، 0:20)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: یکی من رو از منبر بیاره پایین 4

داداش دستتو بده من بیا پایین 4

ولی جدی این بحثی که مطرح کردی خیلی خوب بود ؛ خییییلی خوب . بخواد کامل بحث شه خودش سه چهار جلسه دیگه منبر میخواد !

هر بار میشکنیم میگیم خدایا توبه ؛ دیگه این کارو نمیکنم . به دو روز نکشیده میشوتیم زیر همه چی

به جایی میرسیم که واقعا حتی رومون نمیشه بخواییم واییستیم و نماز بخونیم .

من هر بار به خودم میگم کیو مسخره کردی ؟ الان مثلا میگی خدایا ببخشید . خب بگیم بخشید ؛ حالا که پاک شدی از گناه پس چرا باز میری سمتش ؟

ولی کلا خارج از بحث توبه و گناه . خودارضایی تو خیلی از ماها تبدیل به عادت شده نه نیاز . یعنی کلا عادت کردیم هر 3 روز یبار بشکنیم . حتی تحریک هم نشده باشیم عادت کردیم بریم سمتش . عادت کردیم ذهنمونو بفرستیم اون سمت

ولی واقعا اگر بتونیم 40 روز رو اصلا بهش فکر نکنیم ؛ کلا فکرمونو سمتش نبریم ؛ هیچ تحریکی نداشته باشیم ؛ اگه هوسش اومد ذهنمونو ندیم دستش که هر چی خواست توش پر کنه . اگه بتونیم 40 روز رو اینجوری بگذرونیم دیگه عادتش از سرمون میوفته . بعد اون دیگه عادت نیست ؛ واقعا نیاز بدنه که چند وقت یبار میاد که اگه بتونیم اون چند ساعت رو بگذرونیم حسش رفته تا چند وقت دیگه . 

اگه بتونیم 40 روز رو واقعا پاک باشیم از همه لحاظ خیلی میتونه موثر باشه تو ترک این زهرماری .
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 سپاس شده توسط
(1393 مهر 6، 21:15)رامین. نوشته است:
(1393 مهر 5، 0:20)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: یکی من رو از منبر بیاره پایین 4

داداش دستتو بده من بیا پایین 4

ولی جدی این بحثی که مطرح کردی خیلی خوب بود ؛ خییییلی خوب . بخواد کامل بحث شه خودش سه چهار جلسه دیگه منبر میخواد !

هر بار میشکنیم میگیم خدایا توبه ؛ دیگه این کارو نمیکنم . به دو روز نکشیده میشوتیم زیر همه چی

به جایی میرسیم که واقعا حتی رومون نمیشه بخواییم واییستیم و نماز بخونیم .

من هر بار به خودم میگم کیو مسخره کردی ؟ الان مثلا میگی خدایا ببخشید . خب بگیم بخشید ؛ حالا که پاک شدی از گناه پس چرا باز میری سمتش ؟

ولی کلا خارج از بحث توبه و گناه . خودارضایی تو خیلی از ماها تبدیل به عادت شده نه نیاز . یعنی کلا عادت کردیم هر 3 روز یبار بشکنیم . حتی تحریک هم نشده باشیم عادت کردیم بریم سمتش . عادت کردیم ذهنمونو بفرستیم اون سمت

ولی واقعا اگر بتونیم 40 روز رو اصلا بهش فکر نکنیم ؛ کلا فکرمونو سمتش نبریم ؛ هیچ تحریکی نداشته باشیم ؛ اگه هوسش اومد ذهنمونو ندیم دستش که هر چی خواست توش پر کنه . اگه بتونیم 40 روز رو اینجوری بگذرونیم دیگه عادتش از سرمون میوفته . بعد اون دیگه عادت نیست ؛ واقعا نیاز بدنه که چند وقت یبار میاد که اگه بتونیم اون چند ساعت رو بگذرونیم حسش رفته تا چند وقت دیگه . 

اگه بتونیم 40 روز رو واقعا پاک باشیم از همه لحاظ خیلی میتونه موثر باشه تو ترک این زهرماری .
درسته!

خیلی بده که گناه عادت بشه. باید از خود خداوند کمک بخوایم

شما بهتر از من منبر می ریا Khansariha (46)

خداحافظی

سپاس شده توسط
نقل قول: درسته!

شما بهتر از من منبر می ریا [تصویر:  win.gif]

نه حاجی ما همین پای منبر جامون راحت تره 4 بفرمیایین بالا ؛ تقبل الله 4

خب به هر حال حداقل من باید قبول کنم که این گناه برام عادت شده .

خیلی بده آدم انقدر بی هدف بشکنه !

کلی پاک میمونم . حدود یک ماه سخت ترین شرایط رو میگذرونم ولی تو راحتی تمام میزنم همه چیزو خراب میکنم.

خب بخاطر اینکه هدف ندارم . اگه پشتوانه ترک یه هدف محکم باشه دیگه اینطور نمیشه که بعد 1 ماه بدون هیچ تحریکی بشوتم زیر پاکی

روزای بعد گناه ناراحتی و توبه میکنی . یکی دو هفته تو همون فازی ولی نهایت تا 1 ماه دیگه همه چی یادت میره و میرسی به شکست . بعد شکست هم باز همین چرخه ادامه پیدا میکنه

از چه رو تاپیک انقدر خلوته ؟
‌‌‌‌
 سپاس شده توسط
(1393 مهر 7، 16:57)رامین. نوشته است:
نقل قول: درسته!

شما بهتر از من منبر می ریا [تصویر:  win.gif]

نه حاجی ما همین پای منبر جامون راحت تره 4 بفرمیایین بالا ؛ تقبل الله 4

خب به هر حال حداقل من باید قبول کنم که این گناه برام عادت شده .

خیلی بده آدم انقدر بی هدف بشکنه !

کلی پاک میمونم . حدود یک ماه سخت ترین شرایط رو میگذرونم ولی تو راحتی تمام میزنم همه چیزو خراب میکنم.

خب بخاطر اینکه هدف ندارم . اگه پشتوانه ترک یه هدف محکم باشه دیگه اینطور نمیشه که بعد 1 ماه بدون هیچ تحریکی بشوتم زیر پاکی

روزای بعد گناه ناراحتی و توبه میکنی . یکی دو هفته تو همون فازی ولی نهایت تا 1 ماه دیگه همه چی یادت میره و میرسی به شکست . بعد شکست هم باز همین چرخه ادامه پیدا میکنه

از چه رو تاپیک انقدر خلوته ؟

خب حالا که پایین منبری گوش کن ببین من چی می گم 4fvfcja

این نظر منه و چیزیه که با تجربه بهش رسیدم. تنها اشکال ما فراموشیه.
این که وقتی گناه رو انجام می دیم. به خاطر عذاب وجدان دو هفته ناراحتیم و استغفار می کنیم و حتی کلی گریه می کنیم که عذاب وجدانمون رو کم کنیم و فکر می کنیم خدا می بخشه و دوباره وقتی فراموش می کنیم ، میشه همون آش و همون کاسه. خب  آخر چی؟ شما همین طور که این کار رو تکرار کنی ، کم کم عذاب وجدان هم کم رنگ می شه و شما سقوط می کنی به قعر تاریکی ها ، اون وقت کسی جز خدا نمی تونه شما رو کمک کنه.

به نظر من شما وقتی گناه رو انجام دادی باید از اون فرصت یک ماهه که داری و پاک می مونی استفاده کنی و خودت رو بکشی بالا. تفریحاتت رو کم کنی ، دعا و عبادتت رو زیاد کنی و استغفارت همین طور ادامه داشته باشه و خودت رو برای روزای فراموشی آماده کنی و سعی کنی فراموش نکنی.

من خودم دو بار پیش که گناه کردم خونه تنها بودم ، کلی گریه کردم ، بعدش زدم کل بازی های لپتابم رو پاک کردم و خودم رو ملزم کردم که نمازم رو با دقت بخونم و هر شب هم سوره ی حدید رو بخونم (جایی خونده بودم که خیلی تاثیر داره) یک هفته گذشت، بعدش با خودم گفتم که من دیگه این کارو نمی کنم. همون شد که سوره ی حدیدم ترک شد ، نمازم ضعیف شد و ...

نمی دونم چی بگم. خداوند خودش شاهد و ناظر بر ماست ، خودش ما رو هدایت کنه.

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
امروز الون خانوم تولد سه سالگیشون بود . سه سال پاکی فکرشو که میکنم دهنم وا میمونه Vamonde
خب من الان خودم دو سال و خورده ایه که تو کانونم اگه همین زمان رو قدر میدونستم چند ماه دیگه 3 سالگی منم میشد . به هر حال چه پاک باشیم چه افیونی زمان داره میگذره . الان میگیم اووووووووووووووووووووه کو تا سه سال دیگه ؛ وقتی سه سال دیگه میاد میبینیم همون جایی که بودیم هستیم و داریم درجا میزنیم و همچنان میگیم اووووووووووووووووووووه کو تا سه ساله دیگه

این پ.پ الون خانوم بود خیلی خوب بود میذارم اینجا . کلا وقتی میبینی یکی اومده و داره میگه امروز جشن سه سالگیمه خیلی روحیه پیدا میکنی برای ترک ؛ انگیزه میشه برای آدم

نقل قول: من از وقتی وارد کانون شدم 20 روزی شده بود همین حدودا که شروع جدی کردم و 1 سال پاک موندم قشنگ یادمه که سر سال خیلی بی اراده شکستم من یک شروع خیلی خوب و موفق داشتم واقعا به خدا نزدیک شده بودم فکر نمیکردم دیگه بشکنم وقتی سر سال شکستم فهمیدم هنوزم وسوسه هست شیطان هست امـــــــــــا خدااااااا هم هنوز هست یه مدت کوتاهی شد تا پا شدم و دیگه 7 مهر شروع جدی کردم با یکی از بهترین دوستای کانونیم
اما این بار همیشه نا یه ذره وسوسه میشدم میگفتم یادت باشه که شکست زود اتفاق میفته و همین فکررررر جلوم رو میگرفت یک نکته بگم که پاکی 100 درصد امکان پذیره اول تنفر از خ.ا میخواد بعدش رسیدن به پاکی
‌‌‌‌
 سپاس شده توسط
نقل قول: اول تنفر از خ.ا میخواد بعدش رسیدن به پاکی
واقعا همینطوره باید بدونیم که چقد شأنمونو پایین میاره. باید ازش متنفر بشیم.
 سپاس شده توسط
اینجا چرا انقدر خلوته ؟ Vamonde
‌‌‌‌
 سپاس شده توسط
(1393 مهر 8، 22:50)رامین. نوشته است: اینجا چرا انقدر خلوته ؟ Vamonde

آقا ما هستیم fiestafiestafiesta

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلاااااااااااام

منم هستم clapping

خب برنامه چیه؟ باید چیکار کنیم؟ Khansariha (18)
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان