امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1395 اسفند 27، 23:52)صادقین نوشته است:
(1395 اسفند 25، 1:24)bandeKhoda نوشته است: سلام
چند ساعته که پاکم!Shy
واقا از دست خودم ناراحتم ولی می خوام که درستش کنم ان شاء الله
راستش واقا نمی دونم خدا من و می بخشه یا نه، امیدم هم خیلی کمه809197ps94ijjhwg
صد بار توبه کردم توبه شکستم باز یه جورایی احساس می کنم با این توبه کردن و شکستن دارم نعوذ بالله خدا رو مسخره می کنم
حتی نوشتن این جملات برام خیلی سخته!

سلام برادر
اولاً به کانون خوش اومدی49-2
چه اسم خوبی هم انتخاب کردی1
امیدوارم که بودن در محیط اینجا کمکی باشه برای بهتر شدن و رهایی از این دام

در مورد تعادل بین بیم و امید روایتی از امام صادق (علیه السلام) هست که فرمودند:

اُرجُ اللهَ رَجاءً لا یُجَرّیکَ عَلی مَعصِیَتِهِ، وَ خَفهُ خَوفاً لا یُؤیِسُکَ مِن رَحمَتِهِ؛
به خداوند امید داشته باش، امیدی که تو را بر معصیت و گناه، گستاخ نسازد. و از او بترس، ترسی که تو را از رحمتش ناامید نکند.

بعضی وقتا ممکنه پیش خودمون بگیم من وقت واسه توبه دارم پس بازم گناه می کنم چون خدا می بخشه
خب این خودش دامه. از کجا معلوم مرگ ما _که پایان وقت توبه هست_ نزدیک نباشه؟
کسی که می خواد توبه بکنه باید به معنای واقعی از گناهانش پشیمون شده باشه و تموم تلاششو بذاره واسه جبران گذشته

یه دام دیگه هم هست این که کسی فوق العاده نا امید شده باشه و بگه نه آقا من اون قدر گناه کار هستم که خدا منو نمی بخشه
پس برام فرقی نمی کنه آب که از سر بگذره چه یه وجب چه صد وجب

در حالی که درسته ما باید از عقوبت گناهمون بترسیم اما اون ترس باید در جهت مثبت باشه نه منفی
انسان همواره باید خودشو در محضر خدا ببینه و مراقب اعمال و رفتارش باشه
از محرمات دوری کنه، واجباتو انجام بده، حق الناس به گردنش نباشه یا اگه هست اون حق رو ادا کنه

خودم به این حرفا بیشتر نیاز دارم و ای کاش عامل باشیم

سلام 
من نااميدم چون اين گناه كبيرس و ... ولي ميخوام كه درستش كنم خيلي توبه كردم و شكستم ولي اين دفعه با كمك خود خدا نميخوام شكست بخورم 
اميدوارم خدا من و ببخشه
حتي ذره اي به اون چيزي كه خدا ازم انتظار داره باشم نزديك نيستم  ولي  تلاشم و دارم ميكنم
(1395 اسفند 30، 10:45)sabour نوشته است: سلام بچه ها ، اول از همه عیدتون مبارک !!! ایشالا سالی پر از نیکی و پاکی و سلامتی داشته باشین .. 
به هر چی میخواین برسین .. چه پاکی چه ازدواج چه پول چه کار و .... 49-2 49-2
----
در ج پست بالا :

بچه ها ، به نظرم ما برای ترک داریم زیاده روی میکنیم توی تقبیح این کار . همچین کار خیلی وحشتناکی نیست .
من کاری به پزشک های اون ور آبی ندارم ولی عقل میگه بدن ما جوری طراحی شده که نیاز داره به این موضوع ، خود خدا این حس رو درون ما قرار داده ، باید از راه درستش پیش بریم یعنی ازدواج . ولی به نظرم خیلی کارهای وحشتناک تری از خ.ا هم هست که اگه نبود ، اتفاق می افتاد . مثل همجنس گرایی ، زنا و خیلی کثافت کاری های دیگه .. من میگم حس شهوت مثل یه رود جاری میمونه ، میشه جلوشو سد زد ، ولی بالاخره از یه جای دیگه سرازیر میکنه این حس  . میشه آب رود رو کم کرد ، میشه سد رو بزرگ تر کرد ، ولی نمیشه رود رو خشکوند . این دیدی که داریم به ترکمون کمک نمیکنه که فقط باعث افسردگی و خجالت از خودمون میشه ..

صبور جان با حرفت مخالفم. این کار به اندازه خودش وحشتناک هست... یادمون باشه بزرگترین گناه اونیه که کوچیکش بشماریم.

قبول ندارم اگه خ.ا نبود گناههایی که گفتی رو انجام می‌دادیم! فکر می‌کنی توی غرب که همه چی آزاده خ.ا نمی‌کنن؟! یه سرچی بکن ببین چندتا کمپین ترک خ.ا دارن اونا.

اتفاقا من میگم وحشتناک دونستنش کمکیه برای ترک... وقتی یه گناه عادی بدونیش دیگه انگیزه‌ای نداری برای ترک. میگی خب خدا می‌بخشه دیگه... ولی باید در عین ترس از گناهش به بخشش خدا هم امید داشته باشی (نه در حدی که جری‌ترت کنه)

آره خب بدن ما نیاز داره به ارضاء جنسی ولی نه از این راه! حتی از نظر پزشکی هم این کار باعث میشه ارضاء درست صورت نگیره... پس صرف نیاز داشتن از زشت بودنش کم نمی‌کنه وگرنه خدا خودش عقلش می‌رسید که ممنوعش نکنه.

اگه این فرضی که گفتی رو درست بدونیم که نیروی جنسی مثل یه روده و نباید جلوش رو سد کرد تا از یه جای دیگه سرریز نشه، پس باید بگیم تا وقتی که ازدواج نکردیم کلا کار ترک اشتباهه!! یا مثل پزشکای غربی بگیم یکی دو بار در هفته مشکلی نداره!!
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]
[تصویر:  05_blue.png]

سلام
از بحث دوستان میشه چندتا سوال جداگانه پرسید
۱- اینکه مشکل ما با خوداراضایی مربوط به دینی و مذهبی بودن ما هستش یا خیلی از افراد بی دین هم با این قضیه به مشکل خوردن؟مختص کشور خاصی یا مذهب خاصی هستش یا در دینا این یه معضل شده و خیلی جوونها دارن درد میکشن از این قضیه؟
۲- مشکل ما غریزه جنسی هستش یا شهوت رانی؟فقط با خوداراضایی مشکل داریم یا خیالپردازی ها  پورنگرافی و روابط با جنس مخالف هم در زندگی روزمره ما ایجاد مشکل کرده؟
3-خودارضایی رو میتونیم به صورت کنترل شده انجام بدیم یا نه؟یا با گونه ی دیگری از شهوترانی قابل جایگزینی هست؟
اینجا رو هر کسی باید با صداقت و روشن بینی جواب بده به خودش فقط خودش...لازم نیست کسی رو مجاب کنی. 
در هر حال من هم وقتم آزاد شده هم حوصله دارم روی هر مساله ای از اینا میتونم مشارکت کنم.
............................................
عید همتون مبارک 2uge4p4
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
ولش کن آقا !! 
عیدتون مبارک !!!!!!!!!!
دیشششش ... دیری دیرین دیر دیری دین دیرین دیرن !!
Confetti Confetti Confetti Confetti Confetti
سال خوبی داشته باشید رفقا ..
عیدی ما یاد فراموش نشود 303
[تصویر:  u0o_%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86_%D9%8...D9%842.jpg]
بچه ها این ولش کن رو موافق نیستم ، بحث های فکری خیلی مهم هستند.
یعنی یه باور غلط (مثلا مبنی بر این که نیاز جنسی طبیعی هست و خ.ا هم راه حل طبیعی ارضا نیاز طبیعی)
می تونه شما رو توی ترک کلی عقب بندازه ، هر چی آدم بیشتر در این موارد فکر کنه و مشورت کنه و مطالعه کنه ، سرعت حرکت بیشتر می شه.
من تجربه ی خودم رو می گم :‌ خ.ا برای من برطرف کردن نیاز طبیعی نبوده
بلکه مثل یه ماده مخدر بوده ، برای رفع استرتس و ناراحتی و ...
و گرنه زمان هایی که فقط اون نیاز طبیعی شهوت بوده معمولا خیلی راحت قابل کنترل بوده.
مشخصا زمان هایی که بالای چهل روز ترک کردم ، این چهل روز هر چند روز یه بار نیاز طبیعی بالا می زده ولی خیلی راحت از کنارش رد می شدم.
چون حال و روزم خیلی خوب بوده.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1395 اسفند 29، 22:27)همساده نوشته است:
(1395 اسفند 29، 21:08)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: سلام
دوستان گروه ما هم بیان برای اسم گذاری 49-2
عاشق فاطمه زهرا  نشاط
drift
Mr Degaresh
Deril

نشاط رو انتخاب می کنم
چون فکر می کنم یکی از مهم ترین عوامل ترک خ.ا با نشاط بودنه.
شما اگر خسته باشی و بی حوصله ، اگر وسوسه بشی راحت می شکنی.
اما اگر پرحوصله باشی پر نشاط باشی و آماده به کار ، به این راحتی ها نخواهی شکست.
آره منم موافقم 4chsmu1 
ولی نشات با حالتره Khansariha (56)
دیگه برادر دریفت منو عضو خودخوانده گروه کرده Khansariha (69) 
برادر صادقین هم قول داده Khansariha (69)
ایول Khansariha (69)
خوش اومدی داداش 302

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1395 اسفند 30، 13:22)sabour نوشته است: چی بگم هانتر جان ، 
موضوع اینه که نه من غرب و دیدم نه شما ، چیزهایی هم که از سرچ به دست می آید مثل دیدن اون ور از قاب یه پنجره است .( البته که سرچ کردم و چیزی دستگیرم نشد ، جالب بود که اونا کمپین خ.ا دارن که ملت رو تشویق میکنن به این کار ) ولش کن اصن به غرب کار نداشته باشیم . بحث خودمونو بکنیم . 
یه موضوعی دیگه هم هست که دین همیشه عقب تر از زندگیه ما هست . مثلا یه زمانی ویدیو حرام( و جرم) بود ، سود بانکی حرام بود ، شطرنج حرام بود ، تغییر جنسیت حرام بود .. 
یعنی تا قبل فتوای امام ، چقدر گیر میدادن به افراد ترنس ، دید بد جامعه ، حتی بقیه مراجع نفی میکردن که خدا تو رو اینجوری افریده و تغییر در آفرینش خدا حرامه و ... ( به نظرم یکی از دلایلی که امام تغییر جنسیت رو حلال اعلام کرد همین موضوع بود که عموم افراد ترنس به همجنسگرایی کشیده میشدن ، مثلا پسری که حس زنونگی داشت راحت کثافت کاری میکرد . با این قانون جلوی خیلی از این مسائل گرفته شد و طرف قانونی پی سرشتش میرفت .)
ولی بعد یواش یواش که این چیزها تو جامعه جا افتاد ، دین به زندگی رسید و اینا رو حلال اعلام کرد . در حدی که الان خیلی ها ماهوره دارن ، پولشون رو میذارن بانک الی آخر . 
خدا تو قرآن هم صریح نگفته خ.ا حرام . گفته اگه ازدواج نکردین ، پاکدامن باشین . حالا این پاکدامنی رو چی معنی کنیم . یه سری ها هستن مثل خونواده ی من ، ازدواج موقت رو بی بندوباری میدونن . میگن کلاه شرعیه ( خداییش هم منطقی نگاه کنیم ، همین طوره ، داریم مذهب رو کج میکنیم به سمت کار خودمون ) . این پاکدامنی رو مراجع ( که معمولا عقب تر از زمان هستن ) تعیین می کنن . پس اگه یه روزی رسید که به این نتیجه رسیدن که کار بدی نیست ، و جامعه بهش نیاز داره ، جایز میشه . 
تازه این موضوع هم هست که مراجعی حرام بودن رو اعلام میکنن که عموما خودشون 19 سالگی ازدواج میکنن و عمرا اون فشار جنسی که یه جوون مجبوره تا 30 سالگی تحمل کنه ، درک نمیکنه . 
بعدم تو تئوری حق با شماست اگه وحشتناک بدونیم کمک میکنه به ترک . ولی تو عمل ، زمانی که وسوسه میشیم اون حس لذت جویی ( که حس طبیعی و غریزی هستش و خدا داده ) میچربه به اون حس ترس از خدا . دقیقا مثل یه شیری که تربیتش میکنن ، ولی وقتی خیلی گشنه اش میشه پشت میکنه به اون همه تربیتشو مربیشو میخوره !! اینجوری فقط وقتی  کار از کار گذشت یاد وحشتناکی اش میفتیم و فشار روحی و روانی ..
منظورم از مثالی هم که زدم ، این بود که این نیاز دقیقا مثل تشنگیه . کی میتونه 1 سال آب نخوره ؟! میمیره .. چرا ؟ چون بدنش اینجوری طراحی شده که باید هر روز آب بخوره . بدن ما هم اینجوری طراحی شده که از یه سنی نیاز داره به این حس . سرکوب کردنش هم مطمئنا عوارض داره . به نظرم همون طور که اگه کسی بگه 1 ماهه غذا نخوردم دروغ گفته ، کسی هم که بگه تا حالا خ.ا نداشتم دروغ گفته . این همه آدم دور و برمون . دلیلش هم اینه که هممون میریم دنبال طبیعت و فطرتمون .. 
من نمیگم خ.ا خوبه .. اتفاقا باید ترک شه ، چون یه عادت ادامه دار و کنترل نشده است و باید با رابطه جنسی درست جایگزین شه . شد ازدواج نشد راه دیگه ..

صبور جان اول از همه بگم با اینکه دوستت دارم ولی وقتی این متنتو خوندم حسابی جا خوردم!!
تهمت‌های زیادی رو به اسلام و مراجع و دین وارد کردی و مسائل مختلفی رو مطرح کردی که نمیشه همه رو الان جواب داد ولی تا حدی که بتونم جواب میدم:

کمپینی که من دیدم مثل همین رهروان بود که به هم دیگه کمک می‌کردن برای ترک، قبلا هم از دید روانشناساشون این کار یه ناهنجاری روانی شناخته میشد. من حتی متن جلسه مشاوره یکیشون رو هم خوندم و آخر مشاوره بیمار تشکر می‌کنه از روانشناس که کمکش کرده بجای ساعتها موندن توی توالت، این کار رو ترک کنه. اما بعدها روانشناسهاشون چون دیدن هیچ غلطی نمی‌تونن بکنن تبدیلش کردن به هنجار!

گفتی دین همیشه عقبه!! ولی من میگم اتفاقا دین همیشه همیشه همیشه جلو بوده.
دلیل اینکه اون موقع ویدیو حرام بود این بود که تمام چیزهایی که ضبط شده بود و توی ویدیوها قرار گرفته بود چیزی جز گناه نبود، رقص و پورن و... (که بهش میگفتن شو).
ولی بعدها که فیلم‌سازهای مسلمون خودمون شروع کردن به فیلم ساختن دیگه حرام نبود (دقیقا به همین دلیل یه زمانی تلویزیون هم حرام اعلام شده بود دیدنش).

این رو هم بگم که یکی از صفات مراجع تقلید اینه که باید فتواهاشون منطبق بر وضعیت روز جامعه باشه.
و این رو هم بگم که حرام بودن یا نبودن مسائلی مثل شطرنج و... بستگی به عُرف داره... اون زمان که حرام بود مردم شطرنج رو با شرط‌بندی بازی میکردن و رفته رفته عرف تغییر کرد و شد ورزش فکری(پس دیگه نیازی به حرام بودنش نیست) هرچند هنوز هم مکروهه (و ممکنه دلیلش هم فراماسونری بودنش باشه که بگذریم...)

گفتی خدا تو قرآن نگفته خ. ا حرام!!
داداشم یه کم بیشتر قرآن باید بخونیم [emoji4]

سوره المؤمنون
وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ
ﻭ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﺩﺍﻣﻨﺸﺎﻥ [ ﺍﺯ ﺷﻬﻮﺕ ﻫﺎﻯ ﺣﺮﺍم ]ﺍﻧﺪ ،(5)

إِلَّا عَلَىٰ أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ
ﻣﮕﺮ ﺩﺭ [ ﻛﺎم ﺟﻮﻳﻰ ﺍﺯ ] ﻫﻤﺴﺮﺍﻥ ﻳﺎ ﻛﻨﻴﺰﺍﻧﺸﺎﻥ ، ﻛﻪ ﺁﻧﺎﻥ [ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺯﻣﻴﻨﻪ ]ﻣﻮﺭﺩ ﺳﺮﺯﻧﺶ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ .(6)

فَمَنِ ابْتَغَىٰ وَرَاءَ ذَٰلِكَ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْعَادُونَ
ﭘﺲ ﻛﺴﺎﻧﻰ [ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﻬﺮﻩ ﮔﻴﺮﻯ ﺟﻨﺴﻰ ، ﺭﺍﻫﻰ ]ﻏﻴﺮ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺟﻮﻳﻨﺪ ، ﺗﺠﺎﻭﺯﻛﺎﺭ [ ﺍﺯ ﺣﺪﻭﺩ ﺣﻖ ] ﻫﺴﺘﻨﺪ .(7)

آیه 7 رو با دقت بخون. خدا خودش میگه اگه با راهی غیر از اینا خودشون رو ارضاء کنن متجاوزن...

درثانی! ما در کنار قرآن 14 تا قرآن ناطق هم داریم که برای تفسیر همین قرآن مأمور شدن. پس باید به حرف اونا هم گوش بدیم:

از امام صادق (ع) در خصوص خودارضایی سؤال شد حضرت فرمود:«إِثْمٌ عَظِيمٌ قَدْ نَهَى اللَّهُ عَنْهُ فِي كِتَابِهِ- وَ فَاعِلُهُ كَنَاكِحِ نَفْسِهِ وَ لَوْ عَلِمْتَ بِمَا يَفْعَلُهُ مَا أَكَلْتَ مَعَهُ» « معصیت عظیمی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و کسی که چنین کاری را انجام دهد، مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که کسی این کار را انجام داده است با او هم غذا نمی شوم!»

اوووووف مُردم انقد تایپ کردم [emoji30] [emoji31] [emoji52]
لطفا شبهه جدیدی مطرح نکن تا بقیه رو سر یه فرصت دیگه جواب بدم [emoji28] [emoji16]

با گوشیم پیام میدم، اگه کم و کسری بود به من چه :-D
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]

سپاس شده توسط
دوستان من گفتم ول نکنید ولی قرار نیست بحث ها این جا ادامه کنه. 4chsmu1
برای این که روال تاپیک رهروان به هم نخوره ، دو سه تا پست آخری به تاپیک میزگرد منتقل خواهد شد.

من خودم هم اون جا توی بحثتون شرکت خواهم کرد. Khansariha (69)

خداحافظی

سپاس شده توسط
عاشق جان پس لینک میزگرد رو هم بده لطفا

با گوشیم پیام میدم، اگه کم و کسری بود به من چه [WHITE SMILING FACE]️

(دعای عرفه)

سپاس شده توسط
عاشق جان .. 
ولش کن .. من پست های خودمو پاک میکنم . راست میگی ، اصن لازم نبود تا اینجا پیش بیاد . 
ممنون 53 53
 سپاس شده توسط
(1395 اسفند 30، 20:47)sabour نوشته است: عاشق جان .. 
ولش کن .. من پست های خودمو پاک میکنم . راست میگی ، اصن لازم نبود تا اینجا پیش بیاد . 
ممنون 53 53
صبور جان وقتی شبهه‌ای مطرح میشه باید جواب داده بشه چون ممکنه برای خیلیا سوال پیش بیاد.
بهتر بود از اول مطرح نشه ولی الان پاک کردن پست، پاک کردن صورت مسئله است 128fs318181

(دعای عرفه)

سپاس شده توسط
(1395 اسفند 30، 21:07)hunter1 نوشته است:
(1395 اسفند 30، 20:47)sabour نوشته است: عاشق جان .. 
ممنون 53 53
صبور جان وقتی شبهه‌ای مطرح میشه باید جواب داده بشه چون ممکنه برای خیلیا سوال پیش بیاد.
بهتر بود از اول مطرح نشه ولی الان پاک کردن پست، پاک کردن صورت مسئله است 128fs318181
کدوم جواب رفیق ، حفظ کردن کورکورانه چنتا مطلب و بازی با کلمات که جواب نشد
 سپاس شده توسط
(1395 اسفند 30، 20:38)hunter1 نوشته است: عاشق جان پس لینک میزگرد رو هم بده لطفا

با گوشیم پیام میدم، اگه کم و کسری بود به من چه [WHITE SMILING FACE]️
لینک میزگرد اینجاست
اگر می خوای در این موضوع حرفی بزنی و به سوالی جواب بدی به اون تاپیک برو. 302

کلا بحث کردن تا زمانی که رنجش ایجاد نشه خیلی هم خوبه. بالاخره از دو سرف یکی اشتباه می کنه دیگه.
ولی خب من نظرم اینه که رهروان جای بحث کردن نیست و برای این کار تو کانون تالار مخصوصش رو داریم.

ولی داداش صبور اگر شما تمایل نداری به ادامه ی بحث منم اصرار نمی کنم ، آرامش برای ماها مهم ترین چیزه.

خداحافظی

سپاس شده توسط
اسم گروه ما هم شد نشات 317

عاشق فاطمه زهرا
drift
Mr Degaresh
Deril
همساده

فقط داداش دگرش خبری ازش نیست 65

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1395 اسفند 30، 21:57)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: اسم گروه ما هم شد نشات 317

عاشق فاطمه زهرا
drift
Mr Degaresh
Deril
همساده

فقط داداش دگرش خبری ازش نیست 65

به به چه گروهی!!!! چه اسمی!!!
در خاتمه بحث هایی که شد و شاید ادامه ش بره تو میزگرد کانون شایدم نره گفتم یه نکته که جدید یاد گرفتم بگم.
تا الان همش میگفتیم ( یا میگفتم 65 ) چیزی که ما رو به هم پیوند میزنه و باعث الفت بین ما شده درد مشترکه
اما تازگیا فهمیدم چیزی که ما رو با فکر و جنس و فرهنگ و عقیده و مسلک متفاوت دور هم جمع کرده راهکار مشترکه
نمیخوام گنده گنده حرف بزنم و خودمو متفکر نشون بدم. چون خود محوری و غرورمو فعال میکنه اونم  بیماری شهوتمو تغذیه میکنه.فقط گفتم کمی بیشتر بهتر و البته جدی تر به قضایا نگاه کنیم 303
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان