امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1396 خرداد 5، 16:52)aliunknown نوشته است: متاسفانه خبر بدی دارم ....  Hanghead
خواهر دوست عزیزمون مجید ( یه روز سخت ) از دنیا رفتند ....
من شخصا تسلیت میگم بهشون و امیدوارم خدا صبر بزرگی بهشون بده ....
برای شادی روحشون 14 تا صلوات و حمد و سوره بفرستید  53 53 53

خدا رحمتش کنه و به بازماندگان صبر بده Tears Tears

اعلام وضعیت: خدارو شکر سبز بود
برنامه های زبان و نرم افزار خوب انجام شد ورزش متاسفانه هیچ!!
هفته آینده: یه هفته پر انرژی و پرکار خواهم داشت و به اضافه ادامه دادن برنامه هفته پیش
امتیازات اسامی پیشنهادی:
علی: عطر خدا  >>>>>>>>  9
یه روز سخت : راز پاکی >>> 12
طاهر: طرح نو  >>>>>>>> 8
قاصدک: عاشقان ولایت -----> 8
پس اسم گروه ما شد راز پاکی

اعلام وضعیت من:
از نظر پاکی بالا پایین زیاد داشتم در طول هفته ولی خدا روشکر رو سفید بیرون اومدم از این هفته
از برنامه ریزی هم قرار بود به خودم و فعالیت هام نظم بدم
ولی اونقد یکدفگی سرم شلوغ شد که اصلن نفهمیدم کی هفته تموم شد
خیلی برام جالبه وقتی هیچ کاری دستم نیست و همینجوری وقت می گذرونم در اون لحظه و لحظات زمان ب شدت کند پیش میره
اما وقتی که گذشت و دیگه تموم شد می بینم ای داد چقد زود گذشت 
برعکس وقتی برنامه ریزی میکنم و کاری انجام میدم در طول انجام دادن کار می بینم که چقد وقتم کمه و زمان داره زود میگذره اما بعدن که اثرش رو می بینم  متوجه میشم چقدر کار تونستم انجام بدم و بیهوده وقتم تلف نشده
دقیقا مثال این دوحالت مثل این میمونه که تو حالت اول زمان سپری شده در آن واحد با ریتم کند پیش رفته و بعدا که بازنگری میکنم روش می بینم یک صفحه خالیه و میشه سریع از روش رد شد و رفت
اما در حالت دوم در ابتدا زمان با ریتم تند میگذره و بعدا ک دوباره اون زمان رو مرور میکنم می بینم چقدر کارهای زیادی انجام دادم

طاهر / گروه راز پاکی/ هفته اول سبز
ـــــــــــــــــــــــــــ

اینا رو از گذشته ها بیرون کشیدم 
برای مرور دوباره خالی از لطف نیس
نقل قول: مساله ترک رو نباید خیلی بزرگش کرد که بشه یک غول بی شاخ و دم
و نباید اونقدر کوچیکش کرد که بهش بی توجه شد
من همیشه گفتم همین الانشم میگم
ما به اندازه کافی راه برای پاک شدن بلدیم
فقط مشکل ما اینه که همیشه دنبال اسون ترین و بی دردسر ترین راه میگردیم
تا یوقت بهمون فشار نیاد!
و این هرگز امکان نداره
 و 

نقل قول: این ک ادم راه رو بلد باشه اما نخواد ک راه بره دیگه هیچ کاری از دست هیچ کسی برنمیاد

و بقول شاعری
بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست  /   از خود بطلب هرآنچه خواهی که تویی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بیش از این ها میخواستم صحبت بکنم ولی با اتفاقی که برای خانواده مجید افتاد کلا همه چی بهم ریخت
خدا به مجید و خانوادش صبر بده و خواهرش رو قرین نور و رحمت کنه
از دست دادن یک عضو از خانواده داغ سنگینی هست
همه ما در غم از دست رفتن خواهر مجید شریکیم
خدا رحمتش کنه
خبر بدی برای من بود واقعا بهم ریختم من.
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
نقل قول: غصه اونایی رو میخورم که اشتباه دوران نوجوونی منو دارن میکنن و وارد جریانی میشن که دنیا اخرتشون خراب میشه
دیگ نهایتش خدا تا 20سالگی میگه حالیت نبود،بعدش که عوارضش پدیدار میشه بعیده ببخشه
چیزی که به ما دستور دادند این هست که امیدواریم باشیم.
حرفت رو قبول دارم. خودم رو که نگاه می کنم ، مستحق بخشش نیستم ، اما رحمت خدا بزرگ تر از این حرف هاست.
بهترین حالت ، همون خوف و رجاست. یعنی از یه طرف بترسیم و از طرف دیگه ناامید نشیم.
مطمئن هستم که اگر ما پشیمون بشیم ، تصمیم جدی به ترک گناه بگیریم و تلاش کنیم ، رحمت خداوند شامل حال ما می شه.
این ناامیدی از اون گناه بدتره داداشم. 53258zu2qvp1d9v 
(1396 خرداد 5، 15:48)aliunknown نوشته است: بچه ها یه سوال بزرگ داشتم ! کمک لطفا  Please
میخوام اینترنتم رو محدود کنم ... و میخواستم ببینم دقیقا چجوری اینکارو بکنم ؟ ( با پاک کردن تلگرام و امثالش این کارو شروع کردم ولی نمیدونم راه درست رو دارم میرم یا نه ، میخوام سایتای تحریک کننده رو بندازم دور .... )
اگه در حد کانون اومدن و خوندن چند تا خبر از تو سایت مورد علاقم و چک کردن ایمیل و چت کردن با یکی از دوستای خوبم باشه کافیه یا باید محدود ترش کنم !؟
مورد خوندن خبر رو هم اگه نیاز باشه راحت میتونم بندازمش کنار  4chsmu1
تبریک می گم داداش به خاطر این جدیت. Khansariha (69)
پاک کردن تلگرام و فیلتر شکن و این ها به عنوان قدم اول خیلی خوبند.
آرمین می گه :
نقل قول: محدودیت ها آدم رو رشد نمیده. تو قفس موندن کسی رو بزرگ نمی کنه.
حرفش هم درسته هم غلط.
آدم عاقل همیشه باید برای خودش محدودیت هایی رو در نظر بگیره.
این درسته که من برم یه پاکت سیگار بخرم و توی جیبم نگهش دارم و بگم : ((من قوی هستم و سیگار نمی کشم))
خب اصلا چه نیازیه که من یه پاکت سیگار توی جیبم داشته باشم؟
من از روی تجربه می گم. محدودیت ها هر چه قدر بیشتر و سخت تر باشند ، شکننده تر خواهند بود.
از اون طرف هر چقدر محدودیت ها بر پایه عقل و منطق باشند ، محکم تر خواهند شد.
مثال می زنم ، وقتی که من برای اینترنت می ذارم ،‌ یه بخشش برای کار های درسیه ، یه بخشش کار های ضروری زندگیه ، یه بخشش برای سرگرمی.
من با خودم گفتم که اون بخش سرگرمیش رو می تونم با در نظر گرفتن سرگرمی های بهتر مثل کتاب خوندم ، حذف کنم و این شد ، این کار به راحتی انجام شد.
هفته ی پیش بعد از شکست شنبه ، گفتم که باید محدودیت رو بیشتر کنم ، تبلتم رو کلا جمع کردن و سیمکارتش رو یه جایی قایم کردم.
گفتم که اینترنت رو فقط روز ها توی دانشگاه استفاده می کنم. دو سه روز خیلی خوب بود. شب ها راحت بودم.
اما این محدودیت بعد از سه روز به راحتی شکست. یک نفری زنگ زد بهم و گفت که چیزی برام اینترتی فرستاده و جوابش رو فورا می خواد.
مجبورم کرد که اینترنت بگیرم. من هم مجبور شدم یه بسته ۱۰۰ مگابایتی بخرم. به همین راحتی مقاومت شکست.
داستان تعریف کردم. 4chsmu1 
اما امیدوارم مفید بوده باشه براتون 53258zu2qvp1d9v
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
اعلام وضعیت پاکی: زرد
پیگیری برنامه ها: درسم رو تا حدودی خوندم و تونستم تقریبا خوابمو کنترل کنم .
برنامه هفته آینده: چون تو فصل امتحانات هست برنامه های هفته ی قبل رو با سماجت بیشتری انجام میدم

خبر فوت برادر آقا مرتضی  و خواهر اقا مجید رو شنیدم خیلی ناراحت کننده بود.
ایشالا که غم اخرشون باشه و مارو شریک غم خودشون بدونن.

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

پست اعلام وضعیت من

عاشق فاطمه زهرا / گروه جهاد اکبر / هفته ی اول / زرد
شرمنده ی همگروهی هام هستم. به عنوان سرگروه باید بیشتر دقت می کردم.

اعلام وضعیت برنامه : شکستی که روز شنبه داشتم همه چی رو بهم ریخت.
احساس می کنم توی نماز هام پسرفت هم داشته ام این هفته.
من که قراره روزانه وقتی برای نماز بذارم. اون رو بهتر بخونم با حضور قلب و ... ان شاء الله
نماز شب هم حتی یک شب هم کامل نخوندم. بیدار نشدم ، در طول روز هم یا فرصتش نبود یا حالش که قضاش رو بخونم.
برای هفته ی بعد :‌ روزانه حداقل یک رکعت نماز وتر به نیت نماز شب (یا در سحر یا قضاش در روز)
فکر می کنم وقتی برای سحری بیدار شم فرصتش هست.
یه چیزی رو اضافه می کنم. بعد از نماز صبح دعای عهد هم می خونم. ان شاء الله
همچنین روزانه نیم ساعت تفکر خالص در آرامش.
جلسه ی شرح صحیفه رو دانلود کردم ،‌ تا شب ان شاء الله گوش می دم بهش.
برنامه سالانه رو تنظیم کردم ، برنامه ماهانه  و هفتگی رو هم امشب تنظیم می کنم و
از فردا اعلام وضعیت در تاپیک برنامه ریزی روزانه رو شروع می کنم. ان شاء الله
تصمیم گرفتم از این به بعد با مترو برم دانشگاه و از اینترنت هم کمتر استفاده کنم.

یا علی 53

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام عزیزان ممنون از همدردیتون من  دارم برای یه مدت کوتاهی از کانون میرم
میرم تا وقتی قاتل خواهرما پیدا کنم و همون بلایی سرش بیارم که اون سر من اورد
ممنون از اینکه کنارم بودین
فعلا
سلام
منم خدمت دوستان داغدار تسلیت عرض میکنم

در مورد سوال علی اقا
یک بار خدمتت مرکز ملی پاسخگویی رو معرفی کردم
میتونی بطور انلاین یا تلفنی و... با مشاور هم کلام بشی و بهترین راه حل رو دریافت کنی
http://www.javab.ir/09640/
بخش انلاین سایت
شماره تلفن096400
وارد سایت بشی راه های ارتباطی دیگم هست
ضمن اینکخ در مورد احکام و دیگر مسائل هم کارشناس هاش مشخصه
یاحق
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
سلام
شب بخیر بچه ها

اول باز هم اینجا تسلیت میگم به داداش عزیزمون مجید.
مجید ما رو تو غمت شریک بدون. نمی دونم چی باید گفت برای تسلی غم تو.
فقط خود خداست که می تونه تو و خانواده رو آروم کنه.  53
------------------------
مجموع صلوات ها در دو روز گذشته 28 عدد بود که به تاپیک ختم صلوات انتقال داده شد.
ممنون از دوستانی که همکاری و همدلی کردن.  Khansariha (18)

از برنامه ی ختم صلوات، فردا نوبت به مستردگرش عزیز هست.
منتظر این برادر بزرگوار هستیم.   Khansariha (18)

عاشق فاطمه زهرا 53
Mr Degaresh: تاریخ 96/03/06
sabour: تاریخ 96/03/08
ما می توانیم91: تاریخ 96/03/10

طاهر: تاریخ 96/03/13
قاصدک: تاریخ 96/03/15
یه روز سخت: تاریخ 96/03/17
aliunknown: تاریخ 96/03/20
آرمــین: تاریخ 96/03/22
rezaKy: تاریخ 96/03/24
engineer: تاریخ 96/03/26
mohsennia: تاریخ 96/03/29
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

الف) اعلام وضعیت پاکی: آرمین / گروه پویندگان / هفته اول سبز

ب) ارزیابی هفته ای که گذشت: از نظر پاکی به لطف خدا خیلی هفته ی خوبی بود. اصلا اذیت نشدم و چیزی هم متوجه نشدم.
از نظر برنامه، کنترل نگاه بازم به لطف خدا خیلی بیشتر از اونی که فکر میکردم موفق بود. نمیدونم، شاید مدام حواسم به این بود که من الان برنامه دارم و باید پایبند باشم به قول و قرارم.
در محضر قرآن بودن ==> هم صوت قرآن گوش دادم. هم تلاوت قرآن انجام دادم. هم معنی خوندم و هم تفسیر. نه همه روز. فکر کنم 5 روز شد.
خدا رو شکر.

پ) برنامه ی هفته ی آینده:
کنترل چشم و در محضر قرآن بودن از هفته قبل
+
روزه بگیرم - بعد از نماز صبح یه تذکره صبحگاهی داشته باشم - یه ورزش خیلی سبک - منظم تر کردن فکر - اگه میشد شب دیر هم نخوابم عالی میشد
-------------------
رضای عزیز
خوشحالم بابت هفته ی سبزت.
اینکه تهدیدها بودن اما همت کردی و با وجود امتحانات عالی جلو رفتی، ماشاء الله داره.  Khansariha (69)
مراقب خودت باش دوست دارم هفته بعد یه خبر خوب همین جوری ازت بشنوم.  Khansariha (18)
-------------
مهندس علیرضای عزیز
خدا رو شکر که با اون یه اتفاق عقب نکشیدی و وا ندادی.
این هفته ازت انتظار دارم اگه وسوسه ای پیش اومد، سریع به استقبالش نری.
هر موقع فرصت کردی 10 دق وقت بذار ببین تو موقع وسوسه باید چی کار کنی که حال و هوات عوض بشه.
نمی دونی باید چی کار کنی؟ یا می دونی و نمی تونی بهشون عمل کنی؟
مراقب خودت باش  Khansariha (18)
---------------
داداش محسن
منتظریم بیای برای مشارکت. بقیه اومدن ها.
اینکه زرد شدی مهم نیست. اینکه اشکال کارت رو پیدا کنی و دفعه بعد ازش ضربه نخوری مهمه.  Khansariha (69)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

من اعلام برنامه هفته آینده یادم رفت 
در نظر دارم ان شالله برنامه هفته اینده این برنامه ها رو دنبال کنم:
پاکی (توجه ویژه به پاکی : کنترل ذهن و چشم)
سامان دادن به فعالیت های کانون (انجام یک کاری که به تاخیر افتاده)
کتابخوانی (کتاب جدیدی که گرفتم مطالعه کنم ونکته برداری کنم)
قران (روزی چند صفحه بخونم با ترجمه)
برنامه ریزی روزانه
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
سلام
تسلیت عرض می کنم خدمت برادر یه روز سخت
خبر ناراحت کننده ای بود.
از درگاه خداوند طلب صبر برای بازماندگان و مغفرت برای آن درگذشته دارم.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
مرحوم حاج آقای دولابی: شب‌های رمضان است، نماز بخوانید، کم حرف بزنید، کم قصه بگویید ...
شب‌های ماه رمضان است، اغلب شما جوان هستید. وضو بگیرید. نماز بخوانید. کم حرف بزنید. کم قصه بگویید. این چیزهایی که در تلویزیون نشان می‌دهند برای تفریح است یا برای بچه‌ها. شما که روزه دارید کمتر این و آن را گوش دهید. کمی به کارهایتان برسید. نیم ساعت یا یک ساعت بعد از نماز در سجاده بنشینید و خدا را یاد کنید. افطار که کردید، بدنتان که آرام گرفت،به دعایی، به ثنایی یک دقیقه خدا را یاد کنید. با خودتان خلوت کنید. به قرآن نگاه کنید. با اینکه اصلا ساکت بنشینید. این خیلی قیمتی است.
‌●- آدم افطار حقیقی را با خدا می‌کند. افطار حقیقی که خوردن نیست. "ابعث حیاً"، آن افطار است‌. نماز پیامبر(ص) است. روزه علی(ع) است. افطار خداست. از افطار بالاتر هم چیزی نیست.
●- علی (ع) روزه است؛ یعنی هر که علی (ع) را قبول کند در دنیا کم حرف می‌زند، آلوده نمی‌شود.
ذکر دنیا را کم می‌کند ادعایش از بین می‌رود. هر که پیغمبر را نگاه کند نماز خوانده است.
●- ذکر خدا می‌گوید، دعا می‌کند، صلوات می‌فرستد . همینطور می‌آید جلو تا خدا را ملاقات می‌کند و می‌گوید: اشهد، خدا را دیدم. اشهد ان لا اله الا الله می‌گوید و بالا می‌رود .

نگویمت که همه ساله می پرستی کن            سه ماه "می" خور و نه ماه پارسا باش

●- تفسیر این بیت حافظ این است که سه ماه رجب و شعبان و رمضان فصول اهل محبت است .
سه ماه کافی است تا نه ماه دیگر را شراب صافی: «یامن یکفی من کل شیء و لا یکفی منه شیء ، اکفنی ما اهمنی من امر الدنیا و الآخرة» آنچه نادیدنی است برایت به تماشا بگذارد. اولیای خدا چه چیزی برداشت کردند که وقتی به این ماه می رسیدند
●- مثال بارز واشتاق الی قربک فی المشتاقین بودند. بی شک به خدا اطمینان داشتند و در هر حال رضا بودند .
آدم‌ها برایشان فرقی نمی کرد و همه را به دید الهی می‌دیدند . مریضی و بی پولی و مرگ و غم و غصه
و حتی شادی‌ها برای آنها نشانه است از سلطان السلاطین‌.
●-چرا ما به خدا اعتماد و اتکا نمی کنیم، در صورتی که می‌دانیم کسی ما را اندازه او دوست ندارد و به فکر ما نیست و توکل بر غیر او خسران دنیا و عقباست .
●- "خاب الوافدون علی غیرک و خسر المتعرضون الا لک" یک راهنمایی برای آنهایی که دلشان در حال تپش است
●‌  عارف فانی سید هاشم حداد (ره) می فرمایند: همت عالی دار‌، به چیزهای کوچک قانع مشو‌، اینقدر دور خود نگرد‌، به او بسپار و جلو برو‌.
●- مرد باید عالی همت باشد‌. حیف است کسی که می‌خواهد به محضر سلطان السلاطین حضور یابد درراه مثلا از گدای سر گذر چیزی بخواهد!
●- هر جا غصّه دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است.
●- به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده‌ای ، اذیّتت کرده‌اند‌؟ گناهی کرده‌ای؟ بعضی وجود خودشان را گناه می‌دانند. شما می‌گویی چرا من درست کار نمی‌کنم‌، او خودش را گناه می‌داند.
●- محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را‌، استغفار غم‌ها را از بین می‌برد. همان طور که وقتی خطا می‌کنی همه صدمه می‌خورند ،مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می‌کنند به همه ضرر می‌رسد ؛ استغفار هم که می‌کنی به همه ماسوای خودت نفع می‌رسانی.
●- در حدیث است که هشت چیز شما دست خداست : موت و حیات، مرض و صحت، فقر و غنا، خواب و بیداری؛ چه چیزی می‌ماند که دست خودمان باشد‌؟

از سایت ایکس شبهه

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1396 خرداد 6، 10:34)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: مرحوم حاج آقای دولابی: شب‌های رمضان است، نماز بخوانید، کم حرف بزنید، کم قصه بگویید ...
شب‌های ماه رمضان است، اغلب شما جوان هستید. وضو بگیرید. نماز بخوانید. کم حرف بزنید. کم قصه بگویید. این چیزهایی که در تلویزیون نشان می‌دهند برای تفریح است یا برای بچه‌ها. شما که روزه دارید کمتر این و آن را گوش دهید. کمی به کارهایتان برسید. نیم ساعت یا یک ساعت بعد از نماز در سجاده بنشینید و خدا را یاد کنید. افطار که کردید، بدنتان که آرام گرفت،به دعایی، به ثنایی یک دقیقه خدا را یاد کنید. با خودتان خلوت کنید. به قرآن نگاه کنید. با اینکه اصلا ساکت بنشینید. این خیلی قیمتی است.
‌●- آدم افطار حقیقی را با خدا می‌کند. افطار حقیقی که خوردن نیست. "ابعث حیاً"، آن افطار است‌. نماز پیامبر(ص) است. روزه علی(ع) است. افطار خداست. از افطار بالاتر هم چیزی نیست.
●- علی (ع) روزه است؛ یعنی هر که علی (ع) را قبول کند در دنیا کم حرف می‌زند، آلوده نمی‌شود.
ذکر دنیا را کم می‌کند ادعایش از بین می‌رود. هر که پیغمبر را نگاه کند نماز خوانده است.
●- ذکر خدا می‌گوید، دعا می‌کند، صلوات می‌فرستد . همینطور می‌آید جلو تا خدا را ملاقات می‌کند و می‌گوید: اشهد، خدا را دیدم. اشهد ان لا اله الا الله می‌گوید و بالا می‌رود .

نگویمت که همه ساله می پرستی کن            سه ماه "می" خور و نه ماه پارسا باش

●- تفسیر این بیت حافظ این است که سه ماه رجب و شعبان و رمضان فصول اهل محبت است .
سه ماه کافی است تا نه ماه دیگر را شراب صافی: «یامن یکفی من کل شیء و لا یکفی منه شیء ، اکفنی ما اهمنی من امر الدنیا و الآخرة» آنچه نادیدنی است برایت به تماشا بگذارد. اولیای خدا چه چیزی برداشت کردند که وقتی به این ماه می رسیدند
●- مثال بارز واشتاق الی قربک فی المشتاقین بودند. بی شک به خدا اطمینان داشتند و در هر حال رضا بودند .
آدم‌ها برایشان فرقی نمی کرد و همه را به دید الهی می‌دیدند . مریضی و بی پولی و مرگ و غم و غصه
و حتی شادی‌ها برای آنها نشانه است از سلطان السلاطین‌.
●-چرا ما به خدا اعتماد و اتکا نمی کنیم، در صورتی که می‌دانیم کسی ما را اندازه او دوست ندارد و به فکر ما نیست و توکل بر غیر او خسران دنیا و عقباست .
●- "خاب الوافدون علی غیرک و خسر المتعرضون الا لک" یک راهنمایی برای آنهایی که دلشان در حال تپش است
●‌  عارف فانی سید هاشم حداد (ره) می فرمایند: همت عالی دار‌، به چیزهای کوچک قانع مشو‌، اینقدر دور خود نگرد‌، به او بسپار و جلو برو‌.
●- مرد باید عالی همت باشد‌. حیف است کسی که می‌خواهد به محضر سلطان السلاطین حضور یابد درراه مثلا از گدای سر گذر چیزی بخواهد!
●- هر جا غصّه دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است.
●- به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده‌ای ، اذیّتت کرده‌اند‌؟ گناهی کرده‌ای؟ بعضی وجود خودشان را گناه می‌دانند. شما می‌گویی چرا من درست کار نمی‌کنم‌، او خودش را گناه می‌داند.
●- محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را‌، استغفار غم‌ها را از بین می‌برد. همان طور که وقتی خطا می‌کنی همه صدمه می‌خورند ،مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می‌کنند به همه ضرر می‌رسد ؛ استغفار هم که می‌کنی به همه ماسوای خودت نفع می‌رسانی.
●- در حدیث است که هشت چیز شما دست خداست : موت و حیات، مرض و صحت، فقر و غنا، خواب و بیداری؛ چه چیزی می‌ماند که دست خودمان باشد‌؟

از سایت ایکس شبهه
سلام
نظرم اینه
مطالب کوتاه باشه
همینو میشد هرروز در حد چند خط گذاشت 
ببخشید
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
اینم می شد می توانیم۹۱ عزیز
من خودم ترجیحم اینه که ده دقیقه قوت بذارم و بخونم. فکر کنم یه خرده متنش نامفهوم می شد با این کار. 302

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
اعلام وضعیت پاکی:محسن / گروه پویندگان/ هفته اول زرد

[b]ارزیابی هفته ای که گذشت: هفته ی خوبی نبود یه اتفاقی افتاد هر چی به خودم تلقین کردم که نع عیب نداره و پیش میاد و ازین حرفا بدتر شد و اعصابمو ریخت بهم نتیجش این شد .
[/b]

برنامه ی هفته ی آینده: این هفته میخام فقط رو امتحانا تمرکز کنم که خیلی امتحانای سختی در پیشه فک نکنم وقت اضافه بیارم نماز و روزه هم ک سر جاش.
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان