امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/10/16
53 drift: تاریخ 96/10/21 53
شازده کوچولو: تاریخ 96/10/26

rezaKy: تاریخ 96/11/1
Saeed1396: تاریخ 96/11/6
قاصدک: تاریخ 96/11/11
aliunknown: تاریخ 96/11/16
تا سه شنبه مهلت ختم صلوات دریفته عزیز
کسی که بودنش خیلی برای کانون خیر و برکت داشته. 53 
دریفت جان تریبون دست شما.
۱۴ صلوات برای سلامتی و موفقیت دریفت
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
به نام خدا

14 تا صلوات برای رضای عزیز. ایشالا پاکیت باعث از بین بردن لکه های روحت بشه. برات آرزوی سلامتی و حال روحی خوبی دارم. سلامتی خانواده ت و براورده شدن آرزوهات
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
سلام،

هفته‌ی دوم: زرد

هفته‌ی گذشته:
خداروشکر نسبتاً بد نبود.
یکی دو روز بیرون از خونه کنترل خوبی نداشتم که مشکل‌ساز شد.

برنامه هفته آینده:
همچنان برنامه‌های هفته پیش،
(اهمیت بیش‌تر به کنترل نگاه
اهمیت بیش‌تر به نماز به خصوص نماز صبح
فعالیت درسی بیش‌‌تر و منظم‌تر )
................................
ترجمه خطبه 99 نهج البلاغه:

اى بندگان خدا، شما را وصيت مى كنم كه اين دنيا را ترك گوييد، كه دنيا شما را ترك خواهد گفت، هر چند، راضى به ترك او نباشيد و جسمتان را كهنه مى كند، هرچند، شما خواستار تازه بودن آن باشيد.
مثل شما و دنيا مثل مسافرانى است كه به راهى مى روند و تا به خود آيند، بينند كه آن را پيموده اند. يا آهنگ رسيدن به نشانه و هدفى كنند و تا ديده بر مى كنند، بينند كه به آن رسيده اند. اى بسا رونده اى كه مى تازد و شتابان مى تازد تا به پايان راه رسد. به چه اميد مى بندد، كسى كه زندگيش به مثابه يك روز است و از آن در نمى گذرد. و همواره كسى در قفاى او افتاده و او را به شتاب مى راند و نگذارد كه درنگ كند. تا اين كه از اين جهانش بركند.
پس در عزّت و افتخار اين جهان با يكديگر رقابت مكنيد و به زيورها و خواسته هاى آن بر خود مباليد و از سختيها و رنجهايش فغان و زارى سر مدهيد، زيرا عزت و افتخارش پايان پذير است و زيور و خواسته اش روى در زوال دارد و سختيها و رنجهايش بر دوام نباشد، هر مدتى در آن به پايان رسد و هر زنده اى بميرد.
......................................
توجه به ناپایداری دنیا و یاد مرگ مهمترین عوامل دوری از گناه و رفتن در راه درست هست، واقعاً چطور میشه به درک واقعی از این موضوع رسید؟

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
 سپاس شده توسط
(1396 دي 22، 21:22)شازده کوچولو نوشته است: سلام،

هفته‌ی دوم: زرد

هفته‌ی گذشته:
خداروشکر نسبتاً بد نبود.
یکی دو روز بیرون از خونه کنترل خوبی نداشتم که مشکل‌ساز شد.

برنامه هفته آینده:
همچنان برنامه‌های هفته پیش،
(اهمیت بیش‌تر به کنترل نگاه
اهمیت بیش‌تر به نماز به خصوص نماز صبح
فعالیت درسی بیش‌‌تر و منظم‌تر )
................................
ترجمه خطبه 99 نهج البلاغه:

اى بندگان خدا، شما را وصيت مى كنم كه اين دنيا را ترك گوييد، كه دنيا شما را ترك خواهد گفت، هر چند، راضى به ترك او نباشيد و جسمتان را كهنه مى كند، هرچند، شما خواستار تازه بودن آن باشيد.
مثل شما و دنيا مثل مسافرانى است كه به راهى مى روند و تا به خود آيند، بينند كه آن را پيموده اند. يا آهنگ رسيدن به نشانه و هدفى كنند و تا ديده بر مى كنند، بينند كه به آن رسيده اند. اى بسا رونده اى كه مى تازد و شتابان مى تازد تا به پايان راه رسد. به چه اميد مى بندد، كسى كه زندگيش به مثابه يك روز است و از آن در نمى گذرد. و همواره كسى در قفاى او افتاده و او را به شتاب مى راند و نگذارد كه درنگ كند. تا اين كه از اين جهانش بركند.
پس در عزّت و افتخار اين جهان با يكديگر رقابت مكنيد و به زيورها و خواسته هاى آن بر خود مباليد و از سختيها و رنجهايش فغان و زارى سر مدهيد، زيرا عزت و افتخارش پايان پذير است و زيور و خواسته اش روى در زوال دارد و سختيها و رنجهايش بر دوام نباشد، هر مدتى در آن به پايان رسد و هر زنده اى بميرد.
......................................
توجه به ناپایداری دنیا و یاد مرگ مهمترین عوامل دوری از گناه و رفتن در راه درست هست، واقعاً چطور میشه به درک واقعی از این موضوع رسید؟

یاد مرگ تاثیر خیلی شگرفی توی ترک گناه داره.
قوی ترین لذت ها رو هم می تونه شکست بده....
اما به شرطی که ازش غفلت نکنیم... اون شبی که زلزله اومد، فهمیدم چقدر زندگیم به مویی بنده

شازده جان باید بهش فکر کرد، نباید ازش فرار کرد. قبرستان بریم، قبر ها رو ببینیم و ....
توی مکتب اهل بیت، یاد مرگ موتور محرکه ی انسان برای حرکت بیشتر و پر شتاب تره.

وقتی مرگ رو یاد می کنی، یادت می آد زمان نداری، یادت می آد که باید بیشتر کار کنی و بیشتر توشه جمع کنی برای اون ور.
چطوریه که مردم هنوز هم از چاه های حفر شده به دست امام علی(ع) استفاده می کنن. (کلیک)
و همین امام علی (ع) داره می گه:
نقل قول: اى بندگان خدا، شما را وصيت مى كنم كه اين دنيا را ترك گوييد،
این ترک دنیا به معنای صوفی گری، رهبانیت و ... مطمئنا نیست. 53258zu2qvp1d9v

خداحافظی

سپاس شده توسط
علی جون اعلام وضعیتت چقدر حالمو جا اورد. نمیدونی چقد خوشالم از این حالِ تو. ایول بهت. منم سرحال آوردی داداش (واقعا میگم)

شازده جان تفسیری که آوردی بی نهایت شرحِ حال این روزای ایرانه. کسانی که دنیا رو چسبیدن، به زودی به کفِ خیابون ها خون بالا خواهند آورد.

اما برای خودمون فکری بکنیم. تا میتونیم روحمون رو قوی کنیم. کتاب بخونیم. باید فک کنیم.

باید هدف خودمونو بشناسیم. باید فک کنیم که چرا زنده ایم و برای چی به دنیا اومدیم. هممون بالاخره به انتهاش میرسیم. مهم اینه که زندگی کرده باشیم.
 سپاس شده توسط
بچه ها امروز توی اینستا یه پست دیدم، راجب همجنس گرایی و نظر مردم رو که میخوندم، نظرا متفاوت بود. 

خلاصه آقا ما کامنت گذاشتیم یهو دیدم دو نفر درجا اومدن ریپلایم کردن که اره تو احمقی و برو مطالعه کن و فلان. خاستم ببینم نظر شما چیه؟ آیا این یه انحرافه؟ یا یه اختلال ژنتیکی یا یه بیماری؟ ساختن انیمشن و فیلم راجبش درسته یا غلط؟
 سپاس شده توسط
سلام  49-2

عاشق فاطمه زهرا / گروه جایی برای پیرمرد ها / هفته ی دوم سبز Khansariha (69)

الحمدلله هفته ی خیلی خوبی بود...
امروز البته یه مقداری نا هوشیار بودم ولی در کل هفته ی گذشته پر خیر و برکت بود.
ارزیابی :
۱- برنامه درسی: خیلی بهتر از چیزی بود که انتظارش رو داشتم و تقریبا کامل انجام شد. 
۲- نامه: این کار رو هم انجام دادم.
۳- تنظیم غذا، اینترنت، نگاه و ذهن، خواب: توی تنظیم غذا هفته ی پیش خوب بود، اما این هفته یه مقداری نا پرهیزی کردم. علاوه بر این می ترسم غذام رو کم کنمو گشنه بمونم 4chsmu1  ، البته این دلیل نمی شه در هر صورت باید غذام رو کمتر کنم، اشکالی نداره، اگر گشنه شدم یه تیکه نون می ذارم دهنم 4chsmu1 
ولی خب در هر صورت یه مقداری کجدار مریض دارم با خودم راه میام، ولی حواسم باشه،‌ اگر جایی راه داشت، باید فشار بیارم به خودم. اگر راه نداشت که هیچی.
۴- ورزش و کتاب و قرآن: قرآن خوب بود، کتاب و ورزش تقریبا انجام نشد Shy 
برنامه ی هفته ی آینده :
برنامه ی درسی : یه امتحان دارم، کلی تمرین و یک پروژه که باید جلو ببرمشون
ورزش ، کتاب ، قرآن : این ها رو باید یه گوشه کناری جا براشون پیدا کنم.
نهج البلاغه : یک خطبه انتخاب کنم و تا آخر هفته آماده اش کنم.
کار های اداری :

و در نهایت یادم نره که حتی یک قدم هم نباید به خودارضایی نزدیک بشم.
اگر اوضاع خطری شد...
۱- از کانون کمک بگیرم
۲- دو رکعت نماز هدیه به حضرت زهرا
۳- تغییر موقعیت ، در صورت امکان زدن بیرون
۴- اوضاع که آروم تر شد مرور اهداف و انگیزه های ترک، یاد مرگ، یاد خدا و ....

خداحافظی

(1396 دي 23، 21:38)rezaKy نوشته است: بچه ها امروز توی اینستا یه پست دیدم، راجب همجنس گرایی و نظر مردم رو که میخوندم، نظرا متفاوت بود. 

خلاصه آقا ما کامنت گذاشتیم یهو دیدم دو نفر درجا اومدن ریپلایم کردن که اره تو احمقی و برو مطالعه کن و فلان. خاستم ببینم نظر شما چیه؟ آیا این یه انحرافه؟ یا یه اختلال ژنتیکی یا یه بیماری؟ ساختن انیمشن و فیلم راجبش درسته یا غلط؟

سلام رضا جان
به نظرم دو تا موضوع رو باید از هم تفکیک کرد.
یک بحث فردیه، یک بحث اجتماعی و قانون گذارانه.
بحث اجتماعی و قانونیش واقعا یک بحث حقوقی و تخصصیه، نیاز به اطلاعات زیادی داره.
افراط و تفریط هم هست همین جا. بعضی ها هستن که می گن باید این افراد رو آتیش زد، بعضی ها هم از اون ور می گن که اصلا باید ازدواج هم جنس رو آزاد کرد. چیزی که من شنیدم این هست که این افراد توی ایران می تونن با حکم دادگاه عمل هایی رو انجام بدن و مشکلشون رو رفع کنن.
در هر صورت در مورد قسمت فردیش من می تونم نظرم رو بگم.
بیشتر بستگی داره به جهانبینی یک فرد.
این که ما این جا هستیم و داریم تلاش می کنیم برای ترک خ.ا به نظر خیلی ها کار اشتباهی می کنیم، چرا که داریم با یک نیاز طبیعی می جنگیم.
در صورتی که من این خودارضایی رو نیاز طبیعی نمی دونم و اون رو ضد ارزش، تجاوز، تعدی، کار زشت و اشتباه می دونم.
من وقتی ترک خ.ا رو شروع کردم، دروازه های جدیدی روبروم گشوده شد و قسمت هایی شناخته نشده از روحم رو کشف کردم.
من آدمی هستم که اراده ی ها بزرگی داره، من آدمی هستم که می توانم و ...
فکر می کنم این بحث هم همین طوره،
کسی که تمایل به همجنس داره، اگر این تمایلش رو زشت می دونه، باید با این تمایلش مقابله کنه و بجنگه. حتی اگر این کار زندگیش رو تحت شعاع قرار بده.
اگر مشکلش هورمونی داره، به رفع مشکل بپردازه، اگر مشکلش روحی و روانیه، باید روی خودش بیشتر کار کنه.
این نظر من....
نهج البلاغه:
خطبه ی ۲۲۳- «آيا از خواب گراني که همه مشاعرت را ربوده است بيدار نخواهي گشت!
آيا به خويشتن رحمي نخواهي کرد، همان رحمي که بر ديگران مي نمايي! چه بسا کسي را مي بيني که در گرماي شديد آفتاب در زحمت است،
براي او سايبان تهيه مي کني. يا مبتلا به دردي را مي بيني که درد بدن او را گداخته است،
از راه دلسوزي براي او گريه مي کني.
(اي جاهل به خويشتن) چه باعث شده است که به درد خود صبر نموده اي و تحمل مي ورزي!
و چه چيزي تو را درباره نفس خويش که عزيزترين نفوس براي تو است، تسليت داده است (که هرگز به فکرش نيستي)»

واقعا این قسمت از خطبه خیلی به حال و روز ماها نزدیکه. اینکه دچار درد خ.ا هستیم و شده که این جا به حال هم دلسوزی می کنیم،
اما به فکر چاره برای این مشکلمون نیستیم که درمانش کنیم.
در ادامه ی خطبه امام به نظر من راهکار هایی رو داره می ده که با کمک اون ها از این درد رها بشیم.
«پس با يک تصميم، بيماري سستي و بي خيالي خودت را که در دلت راه يافته است، مداوا کن.
(آري، معالجه کن) با بيداري، خواب غفلتي را که چشمت را فراگرفته است.»
تا انتهای خطبه.
یک نکته که برای من خیلی تازگی داشت این جملات بودن.
«من حقيقت را مي گويم. اين دنيا نيست که تو را فريب داده است، بلکه اين تويي که به وسيله دنيا خود را فريفته اي.
دنيا موعظه ها و قضاياي عبرت انگيز را بر تو روشن ساخته و بدون کمترين اختلاف براي تو اعلان نموده است.»
کلام امام خیلی من برای من جذاب و نو بود. انگار نه انگار که این حرف ها برای ۱۴۰۰ سال پیشه...
واقعا حیفه که به خاطر یکی دو تا خطبه که ممکنه به ذائقه ما خوش نیاد، خودمون رو از این دریای حکمت بی بهره کنیم.

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
همجنس گرایی و همجنس بازی با هم دیگه تفاوت داره.

همجنس گرایی یعنی شخصی گرایش به همجنس داشته باشه اما مرتکب گناه نشده.
اما همجنس بازی یعنی مرتکب گناه کبیره بشن و از لحاظ شرعی و قانونی مستحق مجازاته.

همون طور که برادر عاشق گفت سخته که انسان بتونه به نفش خودش غلبه کنه.
این افراد هم باید پیگیر باشن و راه درمان رو دنبال کنند.

و در مورد تفکیک جنسیتی
خب توی اون جوامع از همون سنین پائین یعنی دوره نوجوونی دخترا و پسراشون با هم رابطه دارند.
اونجا براشون عادی و تبدیل به هنجار شده. مشخصه که بسیاری از اینا جزء آمار جرائمشون به حساب نمیارن.
و دلیل بر عقده نداشتن اونا نیست.

اسلام به دنبال اینه روابط جنسی در چارچوب خانواده باشه.
به خاطر همین در محیط جامعه به رعایت عفت و حیا تاکید زیادی داره تا از مفاسد جلوگیری کنه.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
حالا یه سوالی که مطرح میشه اینه که چون این همجنس گراها توی اقلیت هستن و با درنظر این نکته که ممکنه از جامعه طرد بشن در حالی که اونها هم انسان هستن،  آیا ساختن فیلم راجب همجنس گراها و سعی برای عادی کردنِ این گرایش بین مردم تاثیر مثبت داره یا اینکه باعث میشه عده ای از سر کنجکاوی یا نیاز به دیده شدن و غیره، به این پدیده رو بیارن؟
این سوالا رو میپرسم برا اینه که واقعا نمیخام پیش داوری کرده باشم و بگم همشون( از دم)  فاسد هستن.
 سپاس شده توسط
درود به همه عزیزان,
دریفت/هفته دوم/گروه جایی برای پیرمردها/سبز
هفته گذاشته :
زبان انگلیسی : دست و پا شکسته جلو رفت و کسی که کتابم دستش بود کتابم رو نیاورد و نتونستم مطالعه کنم .
نرم افزار : تاحدودی جلو رفت و بدک نبود.
نماز : دست و پا شکسته بود و واقعا رمقی نداشتم .
مشکل مالی پیش اومده و کم حوصله ام.

هفته جاری:
تمرکز بر نرم افزار و نماز و زبان و تداوم برنامه هفته گذشته .

واقعا جای یک اعلام وضعیت پر انرژی خالی بود.

ضمنا فراموش کردم از دوستانی که برام صلوات فرستادن تشکر کنم ممنون از لطفشون , حواسم بود موقعی که پست میزدم بنویسم ولی فراموش کردم ,
فعلا این روزها مشغولیت های ذهنی وجود داره برام , البته کاری هم نمیشه کرد , این خود من هستم که میتونم همه چیز رو درست کنم , و این درست کردن زمان میبره ولی انشاالله پاداش نتیجه هامو وقتی که گرفتم همینجا مینویسم تا هم برای خودم و هم برای همه دوستان ثابت بشه که بعد از هر سختی آسانی است.
بازم خداراشکر.
 سپاس شده توسط
سلام

اومدم گزارش کار بدم 22 4chsmu1

این روزا دیگه بهتر از گوشی فاصله می گیرم . حداقلش انگار یه چیز گمشده ندارم .. بعضی موقع هاش اصلا یادم میره

ولی اینم بگم عذاب وجدان نگیرم 22  این چند روز موارد ضروری هم بوده که باعث شده توی ساعت ممنوعه برم و گوشی روچک کنم .
دیگه خدا ببخشه 22

و برنامه کنترل نگاه هم کم و بیش انجام میشه ...

خدا به همه تون کمک کنه ...

و

14 صلوات برای دوست خوبمون drift  53 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
یه پیاده روی جانانه برای دور کردن امواج و احساسات منفی Khansariha (69)
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/10/16
drift: تاریخ 96/10/21 
53 شازده کوچولو: تاریخ 96/10/26 53

rezaKy: تاریخ 96/11/1
Saeed1396: تاریخ 96/11/6
قاصدک: تاریخ 96/11/11
aliunknown: تاریخ 96/11/16

به نام خدا

14 تا صلوات برای اق شازده ی عزیز.. زندگی نعمت بزرگیه که چون داریمش شاید قدرشو ندونیم. برات برکت رو آرزو میکنم. و به خاطر تلاشات توی کانون، امیدوارم خدا ده برابر برات خیر و برکت بیاره
 سپاس شده توسط
یک سلام پر انرژی  Khansariha (69)

۱۴ صلوات برای شازده ی عزیز که برام خیلی عزیزه 302
رضا جان تشکر به خاطر یادآوری، تو رو نداشتیم چیکار می کردیم. 4chsmu1

نقل قول: مشکل مالی پیش اومده و کم حوصله ام.

هفته جاری:
تمرکز بر نرم افزار و نماز و زبان و تداوم برنامه هفته گذشته .

واقعا جای یک اعلام وضعیت پر انرژی خالی بود.

ضمنا فراموش کردم از دوستانی که برام صلوات فرستادن تشکر کنم ممنون از لطفشون , حواسم بود موقعی که پست میزدم بنویسم ولی فراموش کردم ,
فعلا این روزها مشغولیت های ذهنی وجود داره برام , البته کاری هم نمیشه کرد , این خود من هستم که میتونم همه چیز رو درست کنم , و این درست کردن زمان میبره ولی انشاالله پاداش نتیجه هامو وقتی که گرفتم همینجا مینویسم تا هم برای خودم و هم برای همه دوستان ثابت بشه که بعد از هر سختی آسانی است.
بازم خداراشکر.
رضا جان از خودت یادگرفتم که مشکلات رو باید باهاشون دست و پنجه نرم کرد.
شکست هست، اما شکستی که مقدمه ی پیروزی باشه، اسمش شکست نیست...

تلاش کن، بیشتر تلاش کن، عاقلانه تلاش کن و زحمت بکش
اما توجه داشته باش که نهایتا، آخرش اون بالایی هست که نتیجه رو مشخص می کنه...

نقل قول: سلام

اومدم گزارش کار بدم [تصویر:  22.gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]

این روزا دیگه بهتر از گوشی فاصله می گیرم . حداقلش انگار یه چیز گمشده ندارم .. بعضی موقع هاش اصلا یادم میره

ولی اینم بگم عذاب وجدان نگیرم [تصویر:  22.gif]  این چند روز موارد ضروری هم بوده که باعث شده توی ساعت ممنوعه برم و گوشی روچک کنم .
دیگه خدا ببخشه [تصویر:  22.gif]

و برنامه کنترل نگاه هم کم و بیش انجام میشه ...

خدا به همه تون کمک کنه ...

و

14 صلوات برای دوست خوبمون drift  [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]
ماشاالله قاصدک Khansariha (69)
به این میگن یه قاصدک درست و حسابی ....
برای این برنامه ی کنترل نگاه و ذهن که گفتی کم و بیش انجام می شه.... تکلیف بدم انجام می دی؟ 4chsmu1

(1396 دي 25، 15:19)aliunknown نوشته است: Hanghead  کاش میشد بگم دیشب چه اتفاقی افتاد ...
ولی دستم به نوشتن نمیره ....
از گفتنش میترسم ... شایدم خجالت میکشم ....
809197ps94ijjhwg  کلا این درد چیزیه که انگار تمومی نداره . فکر میکردم تموم شده ولی هنوز که هنوزه باهامه .... ( کاری به خ.ا نداره .... متاسفانه یچیز بدتر از اونه )
Hanghead Hanghead  این یه مدت خیلی سوتی دادم . دیگه باید قهرمان بازیو بزارم کنار و به هیشکی جز خودم اعتماد نکنم .... خدایا کاری کن که دیگه جلو بقیه سوتی ندم .... نمیدونم چرا جدیدا انقدر دلم برای بقیه که درگیر این مرض شدن میسوزه . نمیدونم چرا داره یادم میره بقیه رو نمیشه تغییر داد وقتی خودشون از ته دل تغییر رو نخوان . نمیدونم چرا انقدر راحت دارم بدبختیامو واسه بقیه میگم به امید اینکه عوض بشن .... علی بسه دیگه ....  Hanghead Hanghead
-----------------
قاصدک جان . خیلی خیلی بهت تبریک میگم . خوشحال شدم بابت پیشرفت عالی که تو کنترل گوشی داشتی . انشاالله بهتر و بهتر بشی . میدونم که از پسش بر میای .  Khansariha (69) 302

علی جان این قسمتی که بلد کردم، خیلی به نظرم دقیق و درست نوشته شده...
تمام مواردی که گفتی رو قبول دارم...

مهم ترین فرد زندگی ما خودمونیم. 53258zu2qvp1d9v

(1396 دي 25، 17:06)آقای اراده نوشته است: یه پیاده روی جانانه برای دور کردن امواج و احساسات منفی Khansariha (69)

ما شا الله آقای اراده Khansariha (69)

خداحافظی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان