امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام،
14 صلوات برای rezaKy  53
14 صلوات برای saeed1396  53

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
۱۵ صلوات برای سعید و ۱۵ صلوات برای رضا جان
خب اعلام وضعیت من هم به شرح زیر:
دریفت از گروه جایی برای پیرمردها / هفته پنجم / سبز
ارزیابی :
خب خداراشکر بعد از تصمیمی که درمورد کارم گرفتم شرایط روحی ام خیلی خوب شده 
برنامه نرم افزار هم به یک جمع بندی رسیدم که مسیر دنبال کردنش چطورباشه که خوبه
برنامه زبان عمل نشد شاید چون به یک سطحی رسیدم که کارم داره راه می افته تو این زمینه دارم اهمال میکنم
برنامه نماز عالی همه اول وقت تقریبا بجز صبحها (هرکاری دارم تعطیل میکنم اول نماز) اصلا رفته تو ضمیرم که چند قیقه دیگه اذونه برم وضو بگیرم
پروژه ها بخاطر به هم ریز شدن زمان خوابم یکم نامرتب جلو رفت ولی تموم میکنمشون انشالله

هفته آینده:
انشالله تمرکز بر نماز+نرم افزار+زبان انگلیسی+تنظیم خواب+و وقتی برای پیاده روی باید قرار بدم+زمان بندی روزانه برای انجام کارهای مذکور
این دفعه گفتم اومدم ک پاک بشمو برم 
تصمیمم ک گرفتم تا بیست روز هم رفتم 
اما بعدش چندین و چند شکست 
تقریبا ب این نتیجه رسیدم ک قید همه چیزو بزنم 
پاکی 
ازدواج با کسی ک دوستش داشتم 

ادم بعضی موقع ها دیگه نمیکشه
منم شاید از اون دسته
خدایا ببخشید شرمنده ات شدم 
میدونم جام دیگه پیشت نیست اما همیشه دوستت دارم
(1396 بهمن 17، 8:37)آقای اراده نوشته است: این دفعه گفتم اومدم ک پاک بشمو برم 
تصمیمم ک گرفتم تا بیست روز هم رفتم 
اما بعدش چندین و چند شکست 
تقریبا ب این نتیجه رسیدم ک قید همه چیزو بزنم 
پاکی 
ازدواج با کسی ک دوستش داشتم 

ادم بعضی موقع ها دیگه نمیکشه
منم شاید از اون دسته
خدایا ببخشید شرمنده ات شدم 
میدونم جام دیگه پیشت نیست اما همیشه دوستت دارم

میگی خدا رو دوست داری اما حرف های دشمنش رو بزبان میاری.
کی شد به خدا پناه ببری و تو رو پناه نده؟

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/10/16
drift: تاریخ 96/10/21 
شازده کوچولو: تاریخ 96/10/26 

rezaKy: تاریخ 96/11/15
Saeed1396: تاریخ 96/11/16 
53 قاصدک: تاریخ 96/11/17 53
aliunknown: تاریخ 96/11/18

14 تا صلوات برای قاصدک عزیز. به نیت این که توی ترک به حالت پایا برسه و محکم قدم برداره
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
14 صلوات برای قاصدک رضا و سعید

داداش اراده، تسلیم نشو داداشم.
امیدوار باش به رحمت خدا
ناامیدی هست که بزرگترین گناهه، خ.ا و این ها حل می شن داداش 302
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام به همه دوستان 53 53 53

من رو بچه ها کم و بیش می شناسن...

یه مدتی دور بودم از کانون تا شاید بهتر بشم ولی متاسفانه وضعیت خوب نبود و دوباره اومدم که در کنار شما روزهای خوبی داشته باشم...

سرم خیلی شلوغه و نمی تونم زیاد سر بزنم. در حد روزی یکبار پیشتون میام.

اول از همه دست به سمت خدا دراز می کنم که از این وضعیت رها بشم. دوم دوست دارم آغوش شما به روی این برادرتون باز باشه و بهم دلگرمی بدید تا مثل گذشته احساس راحتی با شما بکنم و بتونم باهاتون درد و دل کنم. عاخه ما که با این گناه دست به گریبان هستیم فقط می تونیم اینجا حرفامون رو بزنیم و هیچکس از حال واقعیمون تو دنیای واقعی خبر نداره...
دوستتون دارم.
مراقب خودتون باشید
[تصویر:  photo_2018_02_20_19_03_36.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
صلوات برای قاصدک جون انشالله گره ز کارهاش باز بشه  53
همت جون خیلی خوش آمدی ،آغوش برادرهات همیشه به رویت بازه  49-2 اینجا میتونی هرچی دلت خواست بگی و ما همه تو دردهم شریکیم

بعداز یک خواب توپ ازساعت ۱۰ شب تا قبل اذون صبح،بعد از اقامه نماز صبح دو تا چایی لیوانی عطر دار احمد ،بعدشم نشستم سرپروژه ها،آخ که عجب حالی میده دل همتون آب  Gigglesmile
برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
عاشق فاطمه زهرا: تاریخ 96/10/16
drift: تاریخ 96/10/21 
شازده کوچولو: تاریخ 96/10/26 

rezaKy: تاریخ 96/11/15
Saeed1396: تاریخ 96/11/16 
قاصدک: تاریخ 96/11/17
53 aliunknown: تاریخ 96/11/18 53

به نام خدا
14 تا صلوات برای علی آقای گل.. ایشالا توی زندگیت شادیت ابدی باشه. و برکت داشته باشه سفره تون
 سپاس شده توسط
بچه ها متاسفانه من دوباره دیشب شکستم...

خیلی ناراحتم. ساعت حدود 2 نصف شب بود. اومدم کانون تا با یکی صحبت کنم و آروم بشم ولی هییییچ کس نبود...
ای کاش میشد مثلا با یکی از دوستان که مورد اعتمادم هست و باهاش رفیقم آی دی تلگرامش رو داشتم و هر زمانی بهم نیاز داشتیم می تونستیم باهم چت کنیم. این مدلی که توی کانون هست شاید چند ساعت طول میکشه که یه نفر جواب بده و ممکنه وسط صحبتها یهویی بره... توی این شرایط دقیقه ها هم اهمیت داره و همون جوری که از اسمش پیداست (اورژانس) یکی سریع باید به دادت برسه وگرنه یه کاری دست خودت دادی...
[تصویر:  photo_2018_02_20_19_03_36.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
یه پیاده روی جانانه  Khansariha (69)
یه نماز با حال  Khansariha (69)
الان خیلی حس خوبی دارم   4chsmu1
 سپاس شده توسط
(1396 بهمن 19، 17:23)همـت نوشته است: بچه ها متاسفانه من دوباره دیشب شکستم...

خیلی ناراحتم. ساعت حدود 2 نصف شب بود. اومدم کانون تا با یکی صحبت کنم و آروم بشم ولی هییییچ کس نبود...
ای کاش میشد مثلا با یکی از دوستان که مورد اعتمادم هست و باهاش رفیقم آی دی تلگرامش رو داشتم و هر زمانی بهم نیاز داشتیم می تونستیم باهم چت کنیم. این مدلی که توی کانون هست شاید چند ساعت طول میکشه که یه نفر جواب بده و ممکنه وسط صحبتها یهویی بره... توی این شرایط دقیقه ها هم اهمیت داره و همون جوری که از اسمش پیداست (اورژانس) یکی سریع باید به دادت برسه وگرنه یه کاری دست خودت دادی...

به نکته ی خیلی دقیقی اشاره کردی داداش. خیلی خوب میشد اگه مثلا میشد بچه ها توی اسکایپ با هم در ارتباط باشن. از این لحاظ میگم که اسکایپ امکان مخفی کردن آی دی براش وجود داره و کسی اگه نخاست، میتونه مخفی کنه. اسکایپ امکان چت گروهی داره و این بهمون اجازه میده که بتونیم گروهی کنار هم دیگه باشیم. منتها خب مسئله قوانین کانونه که هنوز این اجازه رو به اعضا برای ارتباط خارج از کانون نداده.
 سپاس شده توسط
حالا من میگم اگه اَپ کانون قابلیت notification دار شدن رو پیدا کنه، اونم خیلی مفیده. مثلا من وسوسه میشم، میرم توی اورژانس پست میذارم، بعد مثلا تو فوری متوجه میشی و میای کمک من. حالا پیشنهادشو مطرح کردم و باید با مدیرا مشورت کنیم ببینیم چیکار میتونیم برای این مسئله بکنیم.

و اما... هفته ششم مسابقات گروهی هست و دوره ی سی و سوم هم به اتمام رسید.

به نام خدا

وضعیت پاکی: زرد

برنامه های هفته گذشته:
- تمرین موسیقی و زبان طبق هفته قبل Done
-پیگیری فارغ‌التحصیلی Undone
- تنظیم دوباره ی خواب روی 12.. این مورد خیلی توی موفقیت ترکم موثر بوده Undone
- کار روی تفسیر سوره عصر Done

خب هفته آخر رو میتونستم حسن ختام بدم به این دوره. منتها خب روزامو صفر کردم برا همین، وضعیتمو زرد اعلام کردم. عامل مهم موفقیت برای ترک رو توی این دوره کشف کردم (خواب صحیح) از این به بعد، برای آینده، برنامه خواب رو جدی میگیرم.

و اماااا.. نفسیرِ سوره زیبای عصر در پست بعدی Confetti Confetti
 سپاس شده توسط
در ابتداى اين سوره با قسم تازه اى روبرو مى شويم ، مى فرمايد: به عصر سوگند! (و العصر)
در تفسير اين سوگند مفسران احتمالات زيادى گفته اند:
-1 بعضى آن را اشاره به همان وقت عصر مى دانند، به قرينه اينكه در بعضى ديگر از آيات قرآن به آغاز روز
سوگند ياد شده است مانند(والضحى)
-2 بعضى ديگر آن را اشاره به سراسر زمان و تاريخ بشريت دانسته اند كه مملو از درسهاى عبرت ، و حوادث
تكان دهنده و بيدارگر است ، و روى همين جهت آنچنان عظمتى دارد كه شايسته سوگند الهى است.
-3 بعضى روى قسمت خاصى از اين زمان مانند عصر قيام پيغمبر اكرم )صلى الله عليه و آله و سلم ( يا عصر قيام
مهدى )عليه السلام ( كه داراى ويژگى و عظمت خاصى در تاريخ بشر بوده و هست انگشت گذارده ، و سوگند
را ناظر به آن مى دانند و... ولى در ميان آنها از همه مناسب تر همان عصر به معنى زمان و تاريخ بشر است ، چرا
كه بارها گفته ايم سوگند هاى قرآن همواره متناسب با مطلبى است كه سوگند به خاطر آن ياد شده ، و
مسلم است كه خسران انسانها در زندگى نتيجه گذشتن زمان عمر آنها است
در آيه بعد اشاره به چيزى مى كند كه اين سوگند مهم براى آن ياد شده است مى فرمايد: به طور مسلم
همه انسانها در زيانند (ان الانسان لفى خسر). سرمايه هاى وجودى خود را چه بخواهند يا نخواهند از دست مى
دهند، ساعات و ايام و ماه ها و سالهاى عمر به سرعت مى گذرد، نيروهاى معنوى و مادى تحليل مى رود، و توان و
قدرت كاسته مى شود.
آرى انسان ، همانند كسى است كه سرمايه عظيمى در اختيار داشته باشد، و بى آنكه بخواهد هر روز
بخشى از آن سرمايه ها را از او بگيرند، اين طبيعت زندگى دنيا است
گاه در سرمايه هاى درونى مانند صحت و سلامت و عقل و ايمان و ثواب و اين همان است كه خداوند
متعال به عنوان(خسران مبين) (زيان آشكار) از آن ياد فرموده آنجا كه مى گويد: ان الخاسرين الذين خسروا
انفسهم و
اهليهم يوم القيامة الا ذلك هو الخسران المبين زيانكاران واقعى كسانى هستند سرمايه وجود خود و خانواده خويش
 را در قيامت از دست مى دهند، بدانيد خسران مبين همين است (زمر – 15)
تنها يك راه براى جلوگيرى از اين خسران عظيم و زيان قهرى و اجبارى وجود دارد، فقط يك راه كه درآخرين
آيه اين سوره به آن اشاره شده است ،مى فرمايد مگر كسانى كه ايمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، و
يكديگر را به طرفدارى و انجام حق سفارش كردند، و يكديگر را به صبر و استقامت توصيه نمودند (الا الذين
آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر).
و به تعبير ديگر چيزى كه مى تواند جلو اين زيان بزرگ را بگيرد و آن را به منفعت و سودى عظيم مبدل كند
آن است كه در برابر از دست دادن اين سرمايه ، سرمايه اى گرانبهاتر و ارزشمندتر به دست آورد كه نه تنها
جاى خالى آن سرمايه پر شود، بلكه ده ها و صدها و هزاران بار از آن بيشتر و بهتر باشد .
گروهى سرمايه هاى نفيس عمر و زندگى را از دست مى دهند و در برابر آن مالى مختصر يا بسيار، خانه اى محقر
يا كاخى زيبا، فراهم مى سازند.گروهى تمام اين سرمايه را براى رسيدن به مقامى از دست مى دهند و گروه هائى آن
را در مسير عيش و نوش و لذات زودگذر مادى.
مسلما هيچ يك از اينها نمى تواند بهاى آن سرمايه عظيم باشد، بهاى آن فقط و فقط رضاى خدا و مقام قرب
او است. يا همان گونه كه امير مؤ منان على (ع) فرموده انه ليس لانفسكم ثمن الا الجنة فلا تبيعوها الا بها:
براى وجود شما بها و قيمتى جز بهشت نيست ، مباداآن را به كمتر از آن بفروشيد

سوره بسیار زیبایی بود و ایشالا برداشت خودم و درسی که از این سوره گرفتم، بعدا خواهم گفت
 سپاس شده توسط
سلام 
۱۵ صلوات برای علی جان،هرجا هست موفق باشه،
هفته ششم هم به پایان رسید:
ارزیابی :
خیلی عالی بود، نمازهام همه خونده شد و حتی ۴ روز نماز صبح وقو و کارنامه داشتم بقیه هم همش اول بود،امروز صبح بیدار شدم ساعت رو دیدم ۵ صبحه رفتم نماز خوندم و یک چایی خوردم اومدم برق اتاقمو روشن کردم بشینم دیدم زده ساعت ۳:۲۳ دقیقه صبح والا نفهمیدم چطور توهم زدم دوباره موقع اذون صبح نماز خوندم.
زبان که جلو نرفت،پروژه و نرم افزارم خوب بود تا حدودی در کل راضی بودم،
هفته آینده هم تمرکزم بر نماز و نرم افزار انشالله .
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان