امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1397 تير 24، 1:03).Mohamadreza. نوشته است: سلام 
شرمنده اعلام وضعیتم دیر شد
هفته ای که گذشت بدون نماز بودم و دور از خدا 
الف) محمدرضا / گروه جنگ تا مرگ / هفته ی دوم سبز

ب) ارزیابی هفته ای که گذشت: کاملا دور از نماز بودم .. دل خودم خیلی گرفته بابتش .. شاید اون ذوق لازمه رو ندارم ....... نمیدونم

پ) برنامه ی هفته ی آینده: خوشنویسی رو شروع کنم و نماز  53258zu2qvp1d9v
در مورد بازاریابی شبکه ای شرکت بیز تحقیق جامع کنم 
درس رو شروع کنم ... خیلی جدی 
قران بخونم و نهج البلاغه و صحیفه
هدف سازی کنم و روی الانم تمرکز کنم
کارای اکسل رو انجام بدم 
روی اخلاقم کار کنم 
....
سلام عزیز دل
ببخشید که دیر جواب می نویسم.
اما درباره هفته ای که گذشت و بحث نماز؛ اجازه می دی طبق قرارمون تخریبت کنم؟! البته شانس اوردی که تصمیم داری برگردی، وگرنه شدید تر صحبت می کردم.
برای این که به خودت تلنگر بزنی یه مقدار تند حرف می زنم:

گفته بودی اینهمه نماز خوندم چی شد...
واقعا انتظار داری چه اتفاقی بیوفته؟
اصلا خجالت نمی کشی انتظار داری اتفاقی بیوفته؟
یعنی تو نماز می خوندی که بهت پاداش بدن؟ یعنی اینقدر فکر کردی کسی شدی؟
بدبخت، تا عمر داری بردگی اون خدا رو کنی نتونستی شکر هیچ کدوم از نعمتاش رو به جا بیاری؛ باز هم باید شکرگزار باشی که لطف کرده اجازه داده بردگی کنی!
حالا می خوای چیزی هم در جواب نماز خوندنت بهت بده؟
فکر کردی هنر کردی نمازخون شدی؟ نه عزیز دلم، بهت لطف کرده، گذاشته نماز بخونی!
بنده های مخلصش خودشون رو مدیون خدا می دونن، من و تو به چه حقی طلبکار می شیم؟
راست راست قد علم کردی می گی من نمی خوام دستورتو اجرا کنم؟ غلط کردی! منم منم راه می ندازی جلوی اون خدای بزرگ؟
خجالت داره

و گفتی می خوای نماز خوندنو شروع کنی
می خوای؟!
تازه می خوای؟!
محمدرضا
قسم می خورم معلوم نیست امشب رو ببینی!
بجنب پسر
خیلی پررویی کردی
نمی دونی اون خدا شدید العقابه؟
جمع کن خودتو، سریع...

پی نوشت:
محمدرضاجان همه این حرف ها رو زدم، اما بدون یقین دارم من روسیاه از تو بدترم...

(1397 تير 23، 18:58)بازگشت به خاک نوشته است: بازگشت به خاک / هفته دوم / سبز

با سلام به همه و مخصوصا هم گروهی ها
هفته ای که گذشت = رابطه ام با خدا اصلا خوب و جالب نبود و خیلی کم دلم پر کشید به سمتش

برنامه آینده = یه رابطه محکم و اختصاصی با خدا ، نیاز دارم کمی باهاش خلوت کنم ، نسبت به مثلا ۵ سال پیش خیلی از نماز شب و خلوت هام و مفاتیح خوندنم کم شده
میخوام بیشتر با خدا تنها باشم 
بیشتر به خدا فکر کنم
تا جایی که میشه تلاش کنم غیر خدا به قلبم راه ندم
امروز چنتا wallpaper از تنها شدن با خدا درست کردم و پرینت کردم تا بچسبونم به دیوار اتاقم
پیغمبر ما و ائمه ما خیلی زود ازدواج میکردن بیشترشون البته مثلا امام صادق تو ۴۰ سالگی ازدواج کرد 
من که شرایط ازدواج ندارم تو این گرونی ، همون بهتر راه عیسی رو پیش بگیرم و جز با خدا ، به هیچ کسی نه فکر کنم نه به فکر رابطن شرعی و ... باشم 
مثل عیسی تنها با خدااااااا

سلام داداشم
خوشحالم که پاکی
خیلی کار خوبی می کنی که می خوای رابطه ت رو با خدا محکم کنی
امیدوارم بتونی به خوبی مدیریت کنی که رابطه ت با خدا؛ رابطه "عبد" و "مولا" باشه؛ نه رابطه دو تا پسرخاله. این دومی دام خیلی ظریفیه که شیطون برای خیلیامون پهن می کنه؛ به جای حرف شنوی از مولا، می گیم خدایا می خوام باهات حال کنم!
ایده تنها شدنت با خدا هم خیلی خوب بود. باید کاری کنیم که هیچ چیز-حتی ازدواج و خانواده- مانع رابطه ما با خدا نباشه. و اگه به خانواده محبت می کنیم هم کاملا از جنبه اطاعت از خدا باشه
دعا کن منم بتونم به این مقام برسم...
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سپاس شده توسط
(1397 تير 25، 14:37)امیرحسین خان نوشته است:
(1397 تير 25، 11:33)بازگشت به خاک نوشته است: تو زندگیم به مسیری فکر میکنم که تو بی نیازی محض باشه و هیچ نوع اسارتی از سمت شهوت نباشه 

ولی نظر شما هم کاملا برام محترمه

احسنت
هیچ نوع اسارتی از سمت شهوت درست نیست و با تعالی در تضاده. کلا شهوترانی توی دین ما بشدت مضمومه.
اما چون بحث فلسفی شده یه مقدار توضیح می دم:
نیاز جنسی، و تمایل به جنس مخالف؛ یه نعمت خدادادیه. فرق داره با شهوت که نفسانی و شیطانیه.
متوجه منظورم شدی؟ عرض می کنم بین نیاز داشتن و پاسخ دادن بهش فرقه. پاسخ دادن می تونه از راه خدایی و حلال باشه یا شهوانی و حرام. و به تبع به دو دسته نیک و بد تقسیم می شه. اما اساس این نیاز، قطعا خوبه و لازمه و نباید از بینش برد.
دلیلش هم خیلی واضحه:
1) خداوند متعال حکیمه. پس چیز اضافی تو وجود ما نمی ذاره! و تمام اتفاقات رو در راستای تعالی ما رقم می زنه، وگرنه کمالش زیر سوال می ره.
بنابراین اگه نیازی گذاشته، این نیاز نه تنها جنبه های دنیا، بلکه آخرت رو هم تضمین می کنه.
2) این موضوع اگه از طریق حلال باشه، مستحب هم هست! این دومین دلیله که نشون می ده اوج تعالی از این طریقه
3) اگه سرکوب کردن شهوت از ازدواج کردن پایین تر بود، قطعا پیامبر و معصومین علیهم السلام ازدواج نمی کردن! مگه ما باور نداریم که اونا متعالی ترین انسان ها هستن؟ پس باید تمام افعالشون در اوج تعالی باشه
خیلی ممنون از جواب خوبت 

ولی به نظر من هوت اصلا نیاز نیست ، این ما هستیم که تبدیلش کردیم به نیاز 

در مورد خودم = هفته پیش کلی اینجور مسائل تو ذهنم میومد و کلی با خودم میجنگیدم که به سمت گناه نرم ، کلی روم فشار بود و کلی نیاز داشتم 

ولی این هفته = از اول هفته تصمیم گرفتم فقط به خدا فکر کنم و هیچ جنس مخالف و نامحرمی رو تو ذهنم نیارم ، و حتی یک ثانیه در اینترنت و خیابان به نامحرم نگاه نکنم حتی یک ثانیه ، نتیجه اش چی شد ؟؟؟ این هفته حتی یک ذره هم نیاز جنسی نداشتم و کاملا آزاد و بینیاز از این اسارت بودم چون غیر خدا به قلبم راه ندادم

امیر حسین جان ! من شک دارم چیزی به نام نیاز جنسی وجود داشته باشه  ، اگر یک نفر 5 سال پاک نگه داره خودش رو تو مجردی میمیره ؟ 

پس چرا بهش میگیم نیاز ؟؟؟؟

نیاز مثلا غذا میشه که اگر غذا نخوریم بعد یک هفته میمیریم 

نیاز به هوا هم نیاز اگر نفس نکشیم میمیریم 

ولی نیاز جنسی فقط ساخته و پرداخته ذهن و چشم ماست 

ما اگر 40 سال هم پاک باشیم و فقط به خدا فکر کنیم هیچ نیاز جنسی نخواهیم داشت 

نیاز جنسی اسارتی است ذهنی ! که فرد خودش با دست خودش ، خویشتن رو زندانی هوا و هوس خویش میکنه

==========
پیغمبر و ائمه ما به خاطر خدا ازدواج میکردن 
مثلا حاصل ازدواج علی و فاطمه شد ساختن تراژدی کربلا که تشیع را حفظ کرد 
و حاصل ازدواج پیغمبر با خدیجه شد کوثر که کل مسیر الهی رو حفظ کرد 

در ضمن امکان نداره معصوم به خاطر نفس و نیاز جنسی بره سمت ازدواج و این کاملا در تضاد با ازدواج های انسان های معمولی که برای نیاز عاطفی و جنسی و ....ازدواج می کنند 

حضرت علی اگر با فاطمه همبستر میشد برای حفظ دین و برنامه ریزی آینده بود تک تک امام حسین و امام حسن و و حتی ابلفضل که از همسر دیگه ای بود نقش حیاتی تو اسلام داشتن 

ولی ما هم ازدواج کنیم برای رفع نیاز شخصی خودمون با همسرمون همبستر میشیم   یا      برای اسلام و خدا ؟

من امکان نداره یک درصدم باور کنم ائمه ما نیاز جنسی داشتن و به خاطر فشارری که روشون بوده و یا علاقه به جنس مخالف ازدواج کردن 

بلکه اعتقاد صد در صد دارم که اونها به میل و اراده خودشون و برای خدا با همسرشون همبستر میشدن
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
حضرت علی نهج البلاغه =
تَرَاهُ قَرِیباً أَمَلُهُ، قَلِیلاً زَلَلَـهُ، خَاشِعاً قَلْبُهُ، قَانِعَةً نَفْسُهُ، مَنْزُوراً أَکْلُهُ، سَهْلاً أَمْرُهُ، حَرِیزاً دِینُهُ، مَیِّتَةً شَهْوَتُهُ، مَکْظُوماً غَیْظُهُ. اَلْخَیرُ مِنْهُ مَأْمُولٌ، وَ الشَّرُّ مِنْهُ مَأْمُونٌ، إِنْ کَانَ فِی الْغَافِلِینَ کُتِبَ فِی الذَّاکِرِینَ، وَ إِنْ کانَ فی الذَّاکِرِینَ لَمْ یُکْتَبْ مِنَ الْغَافِلِینَ.

او (پرهیزکار) را مى بینى که آرزویش نزدیک، لغزشش کم، قلبش خاشع، نفسش قانع، خوراکش اندک، امورش آسان، دینش محفوظ، شهوتش مرده و خشمش فرو خورده شده است. (مردم) به خیر او امیدوار و از شرّش در امانند. اگر در میان غافلان باشد جزو ذاکران محسوب مى شود و اگر در میان ذاکران باشد در زمره غافلان نوشته نمى شود.

==========
اوج تعالی اینه که شهوت تو وجود ما بمیره طبق نظر حضرت علی

و کسی که شهوت رو تو وجود خودش نکشته و فقط به دنبال ازدواج هست = این فرد تا آخر عمر در زندان شهوت و نیاز جنسی خودش خواهد ماند فقط تنها فرقش اینه از شهوت حرام به سمت شهوت حلال تغییر مسیر داده و از زندان حرام به زندان حلال افتاده 

[تصویر:  photo_2015_01_11_08_28_15.jpg]

فرد متعالی اون فردی هست که اگرم ازدواج میکنه به خاطر نیاز جنسی نیست و ازدواجش به خاطر خدا و تکثیر نسل لا اله الا الله است 
فرد متعالی ازدواج میکنه تا یک یا چند خدا پرست به دنیا ارائه بده 

============

سرکوب شهوت برای امثال افراد کوچیک مثل من اتفاق میوفته 

برای افراد بلند مرتبه اصلا شهوتی وجود نداره که بخود سرکوب بشه بلکه اونا عقلانیت و بی نیازی محض هستند
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
یوزپلنگان گروه اوضاعشون چطوره؟

محمد
آقای اراده
امید
خوب هستین الحمدلله؟

من که از یکشنبه شب هفته گذشته که روز نکبت بود برام، تا امروز الحمدلله پاکم. آقای اراده عزیز هم می دونم که طلایه دار پاکی هاست. یعنی غیر از پاکی از ایشون انتظاری نیست و اگر پاک نباشن اتفاقاً جای تعجب داره 128fs318181 چون هرچی باشه ایشون سرگروه هستن. امید و محمد عزیز خواهش می کنم فعلاً تا آخر هفته پاک بمونید تا امتیاز گروهیمون بره بالا. هفته های بعد هم خدا بزرگه.
یه مقدار اختلاف نظر داریم، اما جزئیه
یه اشتراک مهم توی نظراتمون هست:
اگه آدم برای برطرف کردن میل نفسانی خودش به جنس مخالف ازدواج کنه، شاید خوب باشه اما تعالی نیست.
ولی اگه برای رضای خدا و بر اساس امر الهی ازدواج کنه، قطعا اوج تعالی خواهد بود.
بزرگی می گفت: از شاگرد یکی از عرفای بزرگ الهی پرسیدم: ایشون که ازدواج نکردن، پس چطور به این درجات عالیه رسیدن؟ پاسخ داد: ایشون شهوت خیلی قوی ای داشتن، اما مادرشون ظاهرا مشکلی داشتن و برای این عارف الهی امکان ازدواج کردن اصلا موجود نبوده. و ایشون هم شهوتشون رو کنترل می کنن، از اون طریق به این مقامات می رسن.
پس مایی که می گیم ازدواج کردن خیلی خوبه، اگه امر خدا این باشه که ازدواج نکن، ازدواج نکردن خیلی خوب می شه!
این می شه که حضرت معصومه سلام الله علیها تا آخر عمر مجرد می مونن. یا حضرت عیسی علیه السلام همینطور.
تا اینجا رو جفتمون قبول داریم، درسته؟

حالا من یک ادعا مطرح می کنم، شما نظرت رو بگو:
خدا به تمام آدمایی که توی شرایط عادی هستن دستور ازدواج کردن می ده(پس ازدواج کردن برای اکثریت آدما تعالی بخشه)
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سلام حالا شما دوستان عزیز یعنی ب خاطر ترس از خدا میخواین گناها بزارید کنار؟؟؟؟ یا ب خاطر رسیدن ب درجات عالیه؟ یا ب خاطر خودتون؟؟
به نام خدا
ز ما درود فراوان به شیرمردانی  *** که کرده اند سرو جان نثار پاکستان

امشب ختم صلوات  داداش  اراده عزیز[تصویر:  53.gif] هست
که واقعا اسمش برازندشه آقای اراده Khansariha (69) 
مرد اراده باش که دیوار آهنین ***چون نیم جو اراده باشد بیفکنی

آقای اراده ی عزیز 53 بیا و از هر چی که فک می کنی گفتنش خوبه چه برای ما چه برای خودت، برامون صحبت کن[تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
از هر چه که دوست داری
مطرب دل برای یاری ***در پرده زیر گوی رازی
 14 صلوات  به نیت اینکه کمک هر روزه ی خدا با اراده ی خودت هر چه زودتر به ثمر بشینه،  تقدیم بهت [تصویر:  302.gif]
14 صلوات هم به خاطر همه ی خوبیات سرگروه برای سلامتی خودت و پدر و مادر عزیزت53

برنامه‌ی ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»

عاشق فاطمه زهرا: [تصویر:  53.gif]
قاصدک: [تصویر:  53.gif]
 Hamed6: [تصویر:  53.gif]
 آسپلیکوئتا!:[تصویر:  53.gif] 

آقای اراده: تاریخ 97/04/25
hamedhamed: تاریخ 97/04/27
mohammad_93: تاریخ 97/04/30
omid 24: تاریخ 97/05/01

امیرحسین خان: تاریخ 97/05/03
.Mohamadreza.: تاریخ 97/05/06
بازگشت به خاک: تاریخ 97/05/08

نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
(1397 تير 25، 16:21)امیرحسین خان نوشته است: یه مقدار اختلاف نظر داریم، اما جزئیه
یه اشتراک مهم توی نظراتمون هست:
اگه آدم برای برطرف کردن میل نفسانی خودش به جنس مخالف ازدواج کنه، شاید خوب باشه اما تعالی نیست.
ولی اگه برای رضای خدا و بر اساس امر الهی ازدواج کنه، قطعا اوج تعالی خواهد بود.
بزرگی می گفت: از شاگرد یکی از عرفای بزرگ الهی پرسیدم: ایشون که ازدواج نکردن، پس چطور به این درجات عالیه رسیدن؟ پاسخ داد: ایشون شهوت خیلی قوی ای داشتن، اما مادرشون ظاهرا مشکلی داشتن و برای این عارف الهی امکان ازدواج کردن اصلا موجود نبوده. و ایشون هم شهوتشون رو کنترل می کنن، از اون طریق به این مقامات می رسن.
پس مایی که می گیم ازدواج کردن خیلی خوبه، اگه امر خدا این باشه که ازدواج نکن، ازدواج نکردن خیلی خوب می شه!
این می شه که حضرت معصومه سلام الله علیها تا آخر عمر مجرد می مونن. یا حضرت عیسی علیه السلام همینطور.
تا اینجا رو جفتمون قبول داریم، درسته؟

حالا من یک ادعا مطرح می کنم، شما نظرت رو بگو:
خدا به تمام آدمایی که توی شرایط عادی هستن دستور ازدواج کردن می ده(پس ازدواج کردن برای اکثریت آدما تعالی بخشه)

قطعا من با کلیت ازدواج هیچ مشکلی ندارم 

ولی ازدواج روفقط یه امر ثانویه میدونم
دقت کردین ازدواج تو اسلام واجب نیست مثل نماز ؟
تو همه رساله ها نوشته فقط درصورتیکه فرد به گناه میوفته ازدواج براش واجب میشه
حالا اگر کسی مطابق گفته حضرت علی ،شهوتش مرده باشه ، پس هیچ ازدواجی براش واجب نیست ، این فرد مثل کوه با صلابته و هیچ شهوتی در حدی نیست که تسلیمش کنه
==========
اگر ازدواج واجب بود حضرت عیسی مجردی به اون مقامات بالا نمیرسید
یا خود امام زمان که طبق حدیث تنها و یگانه و طردشده و آوارست و قرارم نیست نسلی داشته باشه !!
==========
من بعد از این همه سال اسیر شهوات و نیاز بودن ، دوست دارم به بی نیازی و آزادی برسم نه اینکه ازدواج کنم و من بعد اسارتم رو با همسرم رفع کنم !!!
مخالف ازدواج نیستم اما مخالف نیازمند همسر بودن هستم
=========
خدا ما رو فرستاده تودنیا برای آزمایش ، قرار بعد از مرگ به سمت خدا برگردیم
میلیارد ها سال تو قبر وبرزخ و قیامت و دادگاه اعمال و ملاقات با خدا تنهای تنها هستیم 
تنهایی ما و ( تنها ارتباط داشتن ما با خدا ) حقیقته 
و ازدواج و عاشق فردی زمینی شدن به خاطر اون فرد ( نه به خاطر خدا ) فقط یه بازی بچه گانست به نظر من

شایدم من در اشتباهم .........

بسم الله الرحمن الرحیم  Khansariha (2)
سلام خدمت همه مهربونا  Khansariha (8)

در قالب برنامه ختم صلوات :
چند روزه منتظر این فرصتم که یکم در مورد خودم بنویسم ... 
خیلی ساله که از خدا دورم 
با گناهم بیشتر زندگی کردم تا با خدا 
اما خدایی که اون بالاست گفته یه قدم بیا من صد قدم میام 
بهش امید دارم 
کلید اصلی ترک این لعنتی رو از یک ماه قبل از عید امسال زدم 
یادمه اون موقع حتی یک هفته هم نمیتونستم پاک باشم 
الان به لطف خدا و دوستان پیشرفت رو در خودم احساس میکنم 
از بعد از عید چند نوبت پاکی بلند مدت داشتم 15 روز 25 روز و ... 
الان که مینویسم 27 روزه که انجامش ندادم 
اگر همت کنم خیلی به ترکش امیدوارتر میشم 
پنج سال پیش رفته بودم مشهد به امام رضا قول دادم که یه روز پاک بیام زیارتش 
الانم هر موقع دلم میگیره میرم سایت آستان رضضوی و آنلاین حرمشو میبینم 
امسال باید داستان پاک شدن توی زندگیم تموم بشه 
هر جوری که هست 
خیلی مشکلات دارم که با حل شدن این داستان میتونم برای حلش قدم بردارم 
اولین مشکل اساسی ام پاکی هستش 
دوم مشکل کار (کارم زیاد جالب نیست خیلی ازم انرژی میگیره و پول کمی داره)
سوم ازدواج 
اگر این مشکلات حل بشن کوهی از روی دوش من برداشته میشه 
براتون دعا میکنم
 برام دعا کنید 
یا علی مدد
(1397 تير 25، 16:44)majid78 نوشته است: سلام حالا شما دوستان عزیز یعنی ب خاطر ترس از خدا میخواین گناها بزارید کنار؟؟؟؟ یا ب خاطر رسیدن ب درجات عالیه؟ یا ب خاطر خودتون؟؟

دسته اول = ترگ گناه برای آماده شدن برای ازدواج و لذت شخصی
دسته دوم = ترگ گناه برای ترس از جهنم
دسته سوم = ترک گناه برای رسیدن به بهشت و حوری و قوری
دسته چهارم = ترک گناه برای راحت شدن ازعوارض گناه
دسته پنجم = ترک گناه برای ازاد شدن از زندان شهوات و پیوستن به خدا ، ترک کناه برای رسیدن به معبود ترک گناه زمینی و جسمانی برای رسیدن به معنویتی روحانی و آسمانی

من عاشق دسته پنجم هستم

پس با این حساب تنها راه رسیدن ب خدا انجام ندادن گناهه درسته؟
پس با این حساب فقط ما مسلمونا میتونیم ب خدا برسیم؟؟؟؟
(1397 تير 25، 22:23)majid78 نوشته است: پس با این حساب تنها راه رسیدن ب خدا انجام ندادن گناهه درسته؟
پس با این حساب فقط ما مسلمونا میتونیم ب خدا برسیم؟؟؟؟

اسلام بهترین راه رسیدن به خداست ولی تنها ترین راه نیست
ما کلی مسیحی و یهودی و ... داریم که به خدا میرسن
وهب تو کربلا مسیحی بود از هزار تا مسلمون بهتر بود

منتهی ما قرآن داریم که ۱۰۰۰ برابر کاملتر از اناجیل ۴ گانست یا اسفار یهود
اگر کسی مثل تارزان تو غار زندگی کنه و دینی بهش نرسه ، همین که مردم آزار و حیوان آزار و نباشه ، بدون نماز و ... میره بهشت

من که از خودم حرفی ندارم به عنوان بنده بد خدا
ولی خوبا میگن تنها راه رسیدن به خدا = انجام واجبات + ترک گناه + کمک به مردم
خود خدا هم میگه برای رسیدن به خدا با قلب سلیم داشته باشی
قلب سلیم قلبی که جز خدا هیچی توش نباشه 
مثل قلب امام زمان
تو قلب امام زمان دیگه ماشین و ویلا و ... نیست و فقط خداست

چقدر بحث های مختلف شده توی رهروان 4chsmu1
اصلا برام عجیب بود این قدر شور و هیجان 4chsmu1 

همه ی پست ها رو خوندم.

بحث هاتون رو هم حتما ادامه بدید، خیلی خیلی این صحبت ها کمک می کنه به آدم
البته لطفا بدون گارد گیری، جبهه بندی، توهین، تمسخر، اهانت به مقدسات و هر چیزی که کدورت ایجاد می کنه.
با این ها به شد برخورد می شه. 
هدف این باشه که نظرمون رو بگیم و یه چیزی یاد بگیرم یا یاد بدیم اگر بلدیم.

خودم هم دوست داشتم کلی نظر بدم و حرف بزنم Hanghead
اما وقتش نیست.

در همین حد:
۱۴ صلوات برای اراده ی عزیز، امید تیم ملی 4chsmu1
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام به همگی عزیزان303
خوشحالم که رهروانی ها فعال هستند و مباحثه و مناظره می کنند.49-2

بچه های یوزپلنگان و بچه های آفتاب پر تلاش باشید و هفته های بعدی رو از دست ندید.Khansariha (69)
نگران آسپلیکوئتا هستم. امیدوارم بیاد و ما رو از وضعیتش آگاه کنه.
-----
(1397 تير 23، 6:48)hamedhamed نوشته است: دو تا سوال داشتم. من در هفته گذشته بالاخره با یه بار شکست ،اعلام وضعیتم باید قرمز بزنم یا زرد؟ دوم اینکه معمولاً اعلام وضعیت هامونا روز جمعه صبح می زنیم. حالا اگر خدای نکرده یه نفر بعد از ظهر جمعه خ.ا انجام داد،اون موقع تکلیف اعلام وضعیت چطو میشه؟ بهتر نیست شنبه اعلام وضعیت هفته قبل را بنویسیم؟

آقا حامد عزیز
اگر خدای نکرده یک روز در هفته لغزش و شش روز سبز داشته باشیم اون هفته زرد اعلام میشه.
و سوال دوم
چون روز جمعه تعطیل هست و مسلمان ها توی این روز فرصت دارند تا هفته‌ی گذشته‌ی خودشون رو مرور کنند
و محاسبه کنند که چه اندازه به برنامه هاشون پایبند بودند، ما هم از این روز برای اعلام وضعیت استفاده می کنیم.
بالطبع اگر کسی اعلام وضعیت کرد و خدای نکرده لغزش داشت، باید اعلام وضعیتش رو ویرایش کنه.

اما خب از جمعه تا دوشنبه برای اعلام وضعیت فرصت هست.
و هر شخصی بنا به شرایط خودش می تونه توی این بازه اعلام وضعیت رو انجام بده.
-----
(1397 تير 23، 20:55)generalparsa نوشته است: سلام بچه ها من ثبت نام کردم

سلام خیلی خوش آمدی به جمع رهروانی هاKhansariha (46)
یکم از خودت برامون بگو
توی مسیر پاکی چقدر تلاش کردی؟ و چقدر امیدوار به پیمودن این مسیر هستی؟
-----
14 صلوات به نیت پاکی و عاقبت به خیری آسپلیکوئتا53
هر چند که متاسفانه از حضورش بی بهره بودیم.
و
14 صلوات به نیت پاکی و عاقبت به خیری آقای اراده53

ان شاء الله موانعی که در پیش داری برداشته بشه.
به خصوص همین مسئله.
خدا رو شکر که وضعیت پاکی بهتری داری.
Gol
اگه لایق باشم دعاگو هستم.
موفق باشی
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1397 تير 25، 18:28)آقای اراده نوشته است:
بسم الله الرحمن الرحیم  Khansariha (2)
سلام خدمت همه مهربونا  Khansariha (8)

در قالب برنامه ختم صلوات :
چند روزه منتظر این فرصتم که یکم در مورد خودم بنویسم ... 
خیلی ساله که از خدا دورم 
با گناهم بیشتر زندگی کردم تا با خدا 
اما خدایی که اون بالاست گفته یه قدم بیا من صد قدم میام 
بهش امید دارم 
کلید اصلی ترک این لعنتی رو از یک ماه قبل از عید امسال زدم 
یادمه اون موقع حتی یک هفته هم نمیتونستم پاک باشم 
الان به لطف خدا و دوستان پیشرفت رو در خودم احساس میکنم 
از بعد از عید چند نوبت پاکی بلند مدت داشتم 15 روز 25 روز و ... 
الان که مینویسم 27 روزه که انجامش ندادم 
اگر همت کنم خیلی به ترکش امیدوارتر میشم 
پنج سال پیش رفته بودم مشهد به امام رضا قول دادم که یه روز پاک بیام زیارتش 
الانم هر موقع دلم میگیره میرم سایت آستان رضضوی و آنلاین حرمشو میبینم 
امسال باید داستان پاک شدن توی زندگیم تموم بشه 
هر جوری که هست 
خیلی مشکلات دارم که با حل شدن این داستان میتونم برای حلش قدم بردارم 
اولین مشکل اساسی ام پاکی هستش 
دوم مشکل کار (کارم زیاد جالب نیست خیلی ازم انرژی میگیره و پول کمی داره)
سوم ازدواج 
اگر این مشکلات حل بشن کوهی از روی دوش من برداشته میشه 
براتون دعا میکنم
 برام دعا کنید 
یا علی مدد

هرچند دیر شده و باید دیروز می گفتم ولی امروز هم اشکال نداره 14 صلوات می فرستم به نیت سلامتی و پاکی آقای اراده.

(1397 تير 26، 5:12)صادقین نوشته است:
(1397 تير 23، 6:48)hamedhamed نوشته است: دو تا سوال داشتم. من در هفته گذشته بالاخره با یه بار شکست ،اعلام وضعیتم باید قرمز بزنم یا زرد؟ دوم اینکه معمولاً اعلام وضعیت هامونا روز جمعه صبح می زنیم. حالا اگر خدای نکرده یه نفر بعد از ظهر جمعه خ.ا انجام داد،اون موقع تکلیف اعلام وضعیت چطو میشه؟ بهتر نیست شنبه اعلام وضعیت هفته قبل را بنویسیم؟

آقا حامد عزیز
اگر خدای نکرده یک روز در هفته لغزش و شش روز سبز داشته باشیم اون هفته زرد اعلام میشه.
و سوال دوم
چون روز جمعه تعطیل هست و مسلمان ها توی این روز فرصت دارند تا هفته‌ی گذشته‌ی خودشون رو مرور کنند
و محاسبه کنند که چه اندازه به برنامه هاشون پایبند بودند، ما هم از این روز برای اعلام وضعیت استفاده می کنیم.
بالطبع اگر کسی اعلام وضعیت کرد و خدای نکرده لغزش داشت، باید اعلام وضعیتش رو ویرایش کنه.

اما خب از جمعه تا دوشنبه برای اعلام وضعیت فرصت هست.
و هر شخصی بنا به شرایط خودش می تونه توی این بازه اعلام وضعیت رو انجام بده.

متشکرم آقای صادقین.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان