امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

اقا من پیشاپیش گفته باشم کل جهنما گرفتم ب کسی نمیدمشا شما برید بهشت جای ماهم خالی کنید
سلام خدمت همگي و دوستاي عزيز 

همونجور كه گفتم مسافرتم و دسترسي به اينترنتم نداشتم 
الانم به صورت قاچاقي از يكي اينترنت گرفتم

اميدو٢٤/ گروه يوزپلنگان / هفته ي پنجم سبز

خدا را شكر هفته ي پيش با اينكه يكي از سخت ترين هفته ها بود ولي چون توي مسافرت بود يكم سختياش قابل تحمل شد و كم كم از بين رفت خدا را شكر
اين هفته هم يه جايي پيدا كردم براي كتابخوندن اگه بشه خيلي عالي ميشه اين هفته مي خوام كتابا را بخونم ، چشم به جاي شمام مي خونم اراده جان
محمد خان و حامد عزيز مراقب خودتون باشيد 
مجيد جان موفق باشي داداش
٣٠ صلوات هم براي سالك عزيز و بازگشت به خاك گرامي

مراقب خودتون باشيد 
يا علي
نذر کرده ام    یک روزی که خوشحال تر بودم    بیایم و بنویسم که   زندگی را باید با لذت خورد

که ضربه های روی سر را باید آرام بوسید   و بعد لبخند زد و دوباره با شوق راه افتاد

یک روزی که خوشحال تر بودم  می آیم و می نویسم که     این نیز بگذرد

مثل همیشه که همه چیز گذشته است و   آب از آسیاب و طبل طوفان از نوا افتاده است

یک روزی که خوشحال تر بودم   یک نقاشی از پاییز میگذارم ,

که یادم بیاید زمستان تنها فصل زندگی نیست   زندگی پاییز هم می شود , رنگارنگ , از همه رنگ ,

یک روزی که خوشحال تر بودم   نذرم را ادا می کنم

تا روزهایی مثل حالا   که خستگی و ناتوانی لای دست و پایم پیچیده است

بخوانمشان     و یادم بیاید که

هیچ بهار و پاییزی بی زمستان مزه نمی دهد

و                                                           هیچ آسیاب آرامی بی طوفان

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی   مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی

Khansariha (89)
سلام به همه عزیزان رهروانیم 
سلام به همه دوستای خوبم  Khansariha (69) در گروه یوزپلنگان 
فردا صحبت های زیادی در مورد هفته آخر دارم که باهاتون انجام بدم 
متاسفانه امشب فرصت نشد 
تا آخر این هفته که هفته آخر باشه یک سری برنامه ها داریم که جمع بندی 5 هفته گذشته است 
اگر بخواهیم از کار گروهی بخوبی نتیجه بگیریم باید هفته آخر سخت تلاش کنیم 
منتظرتونم 
ایشالا تا فردا  49-2
سلام رفقا
خوبید؟
امیرحسین خان، هفته پنجم، سبز

الحمدلله
این هفته هفته خوشی نبود،اما بازهم شکر
شکر که این همه نامردی از من می بینه ولی نعمت زندگی رو ازم نمی گیره
متاسفانه این هفته نماز هامو خیلی بد موقع خوندم

ان شاالله هفته اینده سه برنامه دارم
سخنرانی هدف حاج آقا پناهیان رو گوش کنم
برنامه ریزی رو شده کم، اما شروع کنم
نمازامو اول وقت بخونم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سلام رفقا ..

سالِک / گروه جنگ تا مرگ / هفته ی پنجم سبز

هفته ی گذشته نماز هام باز هم مشکل داشت و اکثرش رو نخوندم  809197ps94ijjhwg
  باید هرچه سریعتر مشکل رو پبدا کنم و نماز اول وقتام رو شروع کنم 

.
هفته ی آینده هم باید درس رو سخت جدی بگیرم 
برای دانشگاه .. مطالعه کنم
نماز هام رو درست، و رو خودم و رفتار هام کار کنم 
 .. 

ف
ع
ل
ا
یاعلی  53
سلام قهرمانای یوزپلنگان

پنج هفته مثل برق و باد رفت .
در هفته آخر مسابقه گروهی هستیم.
آیا از کیفیت کار گروهی در پنج هفته گذشته راضی بودی ؟
برنامه هفته آخر مسابقه طبق برنامه ریزی های قبلی بر محور ورزش هستش.
اما 
موضوعی مهم تر از برنامه ثابت مسابقه گروهی این هست که ما پنج هفته گذشته رو جمع بندی کنیم 
پس از شما میخوام که در آخرین هفته مثل قهرمانی که نزدیک خط پایانه و تمام تلاشش رو میکنه، تلاش کنید و پیروز بشیم.
قهرمان شدن در مسابقه مهم نیست 
قهرمان شدن در زندگی خودمون مهمه 
ما باید قهرمان زندگی خودمون باشیم 

هر کسی مشکلات زندگی خودش رو میدونه 
و بر اساس اون مشکلات برنامه ریزی انجام میده 
.
.
.
ازتون در خواستی دارم 
اینکه کامل ترین برنامه رو ک متناسب با وضع روحی و جسمی، و متناسب با محیط و شرایط زندگیتون هست برامون بنویسید.
در این برنامه ازتون میخوام فقط ده دقیقه برای خودتون وقت بذارید و موارد زیر رو واضح مشخص کنید 
1- هدف : ترک خ.ا (آیا به هدفتون ایمان دارید و از ته دلتون میخواید اتفاق بیفته ؟)
2- راه های رسیدن به هدف : (چه تلاش هایی باید انجام داد؟)
3- موانع و مشکلات : (چه مشکلاتی وجود دارن در راه رسیدن به هدف و چطور باید کنار برن ؟)
.
.
در خواست من این هستش که برای به نتیجه رسیدن کار گروهیمون همین امروز برنامه بالا رو تهیه کنیم و برای هفته آخر به کار بگیریم.
در واقع یجور تجدید عهد و یادداوری 
منتظرتونم   302

حامد :  Khansariha (8) 
محمد:Khansariha (8) 
امید : Khansariha (8)  
مجید : Khansariha (8)    (مجید جان شما هفته قبل اعلام کردی که دوست داشتی در مسابقه گروهی باشی ... میتونی هفته آخر رو همراه ما باشی  49-2 )
اراده : Khansariha (8)
1 new signature
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

[تصویر:  jo5t_15.png]
نقل قول: ازتون در خواستی دارم 
اینکه کامل ترین برنامه رو ک متناسب با وضع روحی و جسمی، و متناسب با محیط و شرایط زندگیتون هست برامون بنویسید.
در این برنامه ازتون میخوام فقط ده دقیقه برای خودتون وقت بذارید و موارد زیر رو واضح مشخص کنید 
1- هدف : ترک خ.ا (آیا به هدفتون ایمان دارید و از ته دلتون میخواید اتفاق بیفته ؟)
2- راه های رسیدن به هدف : (چه تلاش هایی باید انجام داد؟)
3- موانع و مشکلات : (چه مشکلاتی وجود دارن در راه رسیدن به هدف و چطور باید کنار برن ؟)

سلام مجدد خدمت شما عزیزان

1- هدف ؟

در زندگی خودم بشخصه اهداف زیادی دارم ... اما مهمترین هدفی که تقریبا مسیر رسیدن به همه هدف ها رو سد کرده غول خ.ا هستش 
فکر میکنم در اولویت های زندگی ام اول باید خودم رو با دور کردن از این کار کثیف از درون ترمیم کنم و سپس بعد از رسیدن به خدا و در کنار خدا بقیه کارهای زندگی رو پیش ببرم.

2- راه رسیدن به هدف ؟

برای رسیدن به هدف مهم ترک کانون نقش بسیار موثری رو ایفا میکنه ... من با کانون خیلی منظم هستم و همین نظم باعث میشه که ذهنم از کارهایی که باید انجام بدم آسوده باشه ... مهمترین برنامه های گروهی کانون قرار عاشقی و کنترل نگاه و ذهن هستش ... از طریق این دو برنامه مهم میشه ورودی ها رو کنترل کرد و سپس با نماز بموقع و با کیفیت ارتباط خوبی با خدا برقرار کرد...
ورزش کنترل خشم تغذیه کنترل خواب کنترل و مدیریت خستگی .... همه همه در این برنامه ریزی مهم هستن 
و اما برای هفته آخر 
باید حداقل یک یا دو نوبت ورزشی داشته باشم ... به نماز ها و کنترل نگاه و ذهن توجه داشته باشم... 

3- موانع و مشکلات ؟
مقداری خسته هستم و مقداری عدم تعادل در برنامه و امور روزانه زندگیم وجود داره ...
اگر بتونم از این حس خستگی فاصله بگیرم عالی میشه
بسم الله الرحمن الرحیم  Khansariha (2)
آقای اراده / گروه یوزپلنگان / هفته پنجم مسابقه گروهی / سبز

وضعیت هفته گذشته : 
[تصویر:  rkai_capture.png]
اهداف هفته آینده :

- مدیریت و حفظ دوام پاکی 
- رسیدگی به وضع روحی 
- توجه به وضعیت نماز ها و نگاه
- ایجاد تعادل بین امور روزمره 
سلام  ب دوستان عزیز 
خوب من قرار شد اعلام برنانه کنم
این هفته باید انتخاب رشته کنم باید برم دنبال سال قبلیا ببینم چطوری باید انتخاب رشته کنم 
۲_سعی کنم ی کتاب صوتی بخرم و گوش بدم
۳_ورزشما جدی پیگیری کنم 
اما هدف:خوب من ک هدفم معلومه بله میخوام ترکش کنم خداراشکر ب یه نتیجه ای رسیدم  ک فقط صبر در برابر مشکلات  و وسوسه میتونه باعث موفقیت بشه واین دفعه ی حسی دارم ک  این دیگه بهترین پاکی ک خواهی داشت و قراره تا اخر عمر پاک بمونم 
راه رسیدن  به این هدفم ک خوب راه اصلیش فقط باید صبر کرد و فکر و نگاهم کنترل بشه بقیش ب نظرم زیر مجموعه اینها باشه
خداراشکر موانع را شناختمشون یکیش عصبانیت بود ک باعث میشد شکست بخورم یکیش بیکاری بود ک فهمیدم باید حتی وقتی تنهام وهیچ کلری نمیتونم بکنم فقط باید ب خودم امید بدم  فکر منفی نکنم فقط فکر مثبت 
تنهایی ک خوب باز با همون راه حل بالا برای  من قابل حل شدنه
قسمتی از کتاب ملاصدرا

دیگر صفات نفس یکی پس از دیگری در وی ظاهر می‌گردد، مانند شهوت و خشم و آز و خسّت و فریب و نیرنگ و نخوت و خدعه و جور و دیگر از این صفات که نتیجۀ پوشیدگی و حجاب و دوری از عوالم الهی است و او در این مقام به تمام وجود، حیوانی است که کارهای گوناگون مطابق خواسته‌های مختلف جوراجور درونی و اندیشه‌ها و مقاصد گوناگون از او صادر و ظاهر می‌گردد، لذا او در دریای ظلمات و تاریکی‌ها غرق و در دست هوس و شهوت اسیر و در بند است، گاه او را شهوت کشیده و دیگر هنگامه اهریمن او را لغزش می‌دهد؛زیرا او در گورستان جهل و نادانی بوده و از جهان وحدت و یگانگی در خواب غفلت و بی خبری است. 
ولی اگر درخششی از انوار رحمت الهی او را فرا گیرد از خواب نادانی بیدار و از رؤیای طبیعت بیزار و به این راز پی می‌برد که در ورای این محسوسات جهانی دیگر و برتر از خوشی‌های حیوانی لذّات دیگری است. 
در این هنگام است که از پرداختن به چیزهای بیهوده و مزخرف روی گردانده، برای رهایی از این اموری که در شرع از آن نهی شده به سوی پروردگار زاری و بازگشت می‌نماید. 
اکنون آغاز به تدبّر و تفکّر در آیات الهی و شنیدن پند و مواعظ او نموده و اندیشۀ در احادیث پیغمبر صلی الله علیه و آله و عمل مطابق شریعت او می‌نماید و شروع به رها نمودن زواید دنیوی از جاه و مال و دیگر چیزها نموده و برای به دست آوردن کمالات اخروی ارادۀ قوی می‌نماید که اگر عنایت الهی شامل حالش شود گوشه گیری از 
ص: ۱۱۹ 
تمام مسائل شیطانی و شیطان صفتان نموده و از دنیا بریده به خدا می‌پیوندد و به توسط سلوک از مقام نفس و هوا طی مقامات کرده و به خدا می‌رسد. در این هنگام پرتو انوار ملکوت بر وی ظاهر و در بهای غیب گشوده و تابش‌های انوار جهان قدس یکی بعد از دیگری بر وی هویدا و آشکار می‌گردد، لذا امور پنهانی را در صورت‌های برزخی مشاهده می‌نماید و چون کمی از آن چشید میل به خلوت و تنهایی و گوشه گیری از مردمان و شوق به ذکر الهی به طور مداوم و همیشگی پیدا می‌نماید و دل از مشغولیات حسی آسوده و باطنش بتمامه متوجه خداوند تعالی می‌گردد.
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
سلام رفقا

اعلام وضعیت :
قاصدک/ گروه آفتاب / هفته پنجم: سبـــز   Gol

ارزیابی :
کنترل نگاهم تقربا خوب بود.. راضی ام
و ارتباط با خدا هم کمی تا قسمتی ..
یکم این هفته مشغول بودم و از یه لحاظ خیلی خوب بود .. اونم اینکه فکر گناه اصلا به ذهنم راه پیدا نکرد ..

برنامه هفته ششم:
چند تا فایل صوتی باید گوش بدم ..
مطالعه رو جدی تر کنم..
و کنترل نگاه همچنان داشته باشم ..

یاعلی 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام رفقا

عاشق فاطمه زهرا / گروه آفتاب / هفته ی پنجم / سبز

ارزیابی هفته :

الحمد لله از لحاظ پاکی هفته ی خوبی بود.
اما بسیار بسیار سخت گذشت
دو تا اساب کشی جدا گونه داشتیم
کلی اعصاب خردی و جر و بحث با کارگر و باربر و راننده و اهل خونه و ...

عقب افتادن از کار ها درد بدن و کمر
خدا رو شکر تا امروز از برنامه خارج نشدم و دعای عهدم هم پابرجا بوده

یه مسئله ای که خیلی آزارم می ده مسائلی هست که توی کشور داره رخ می ده.
اخبارها و اتفاق هایی که هیچ کدوم برام جالب نیستن و اعصابم رو خرد می کنن.

چه می شه کرد؟ چاره چیه؟ از من نوعی چه کاری برمیاد؟
جز این که خودم و دور و بریام رو حفظ کنم؟

هفته ی بعد:

همچنان روی برنامه جلو برم و کار ها رو انجام بدم
نمازهام و مرور قرآنم و دعای عهدم ، این سه ضلع رو تقویت کنم و در هر شرایطی حفظ کنم.

احتمالا وقتم بیشتر آزاد بشه روزهای آینده
برای خانواده بیشتر وقت بذارم و کارهای عقب افتاده رو شروع کنم.

برای مسائل کشور
محمد تو تلاشت رو بکن! بقیه اش رو بسپار به خدا...
از توی محمد ناچیز و پشیز، چیزی بر نمی آد. کاری از دستت ساخته نیست.
مگر این که خدا بخواد.

نذار این مسئله اعصابت رو بیشتر خرد کنه.

تشکر می کنم از داداش اراده، داداش امید، داداش سالک و همه ی بچه ها 
که این دور خیلی خوب تلاش کردن و نذاشتن که گرمای مسابقه بیافته
من باید عذرخواهی کنم ازتون که اونقدر که باید و شاید نبودم Hanghead 
من رو ببخشید Hanghead  اگر نبودم نشد که نبودم، از روی تنبلی نبود. Hanghead
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه یوزپلنگان/ هفته پنجم زرد

ارزیابی هفته ای که گذشت:                                                                                                                                        
ببخشید آقای اراده و سایر همگروهی ها که زرد شدم.
این هفته چند روزش سفر بودم و حال و هوایی عوض شد خوشبختانه.
در مورد پرهیز غذایی که اراده جان به عنوان موضوع هفته پنجم مطرح کردن، چون غذا خوردنام در این هفته خیلی فوری فوتی بود، خیلی نتونستم رعایت کنم. قرص فیناستراید رو که قبلاً مصرف می کردم، دوباره شروع کردم به مصرفش. به دوستان عزیز که مجرد هستن توصیه می کنم روزی یکی فیناستراید 1 میلی بخورن. خوبه. البته در زنان باردار، این قرص منع مصرف داره.

برنامه هفته آینده:                                                                                                                                                                                   
هفته ششم و هفته آخره. ان شاءالله تمام تلاشمو بکار بگیرم که این هفته حتماً سبز باشم. ورزش هم که موضوع این هفته است، لااقل اگر نه همه روزها، ولی چند روز را حتماً بهش بپردازم.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان