امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام رفقا 
سالِک / گروه ریشو های رهروان / هفته چهارم / سبز 
هفته ی گذشته هفته ی سختی بود و بالا و پایین زیاد داشت اما از خودم راضی بودم 
این هفته هم خوبه و راضی ام .. نماز رو از امروز شروع کردم .. عالیه .. عالی ام 
الحمدالله 53
سلام به اهالی رهروان   Hanghead
 سپاس شده توسط
[تصویر:  rb83_عاقبت-نگاه-حرام.jpg]

در مورد چالش مشترک میان گروهی که این هفته مهارت خودآگاهی و همدلی هستش، باید عرض کنم من وقتی داخل خبرها، یه خبر در مورد هموطنانم یا مسلمونای سایر کشورها و یا مردم هر نقطه از زمین می شنوم که یه مشکلی براشون پیش اومده، مثلاً همین حادثه چند روز پیش اهواز یا مثلاً بمب گذاری ها در کشورهای مسلمان یا چیزای دیگه، خیلی ناراحت میشم و خیلی به هم میریزم. مخصوصاً وقتی برای هموطنانم اتفاقی می افته، یه حسّ همدلی با اون عزیزان هموطن در من به وجود میاد که گاهی حتی خیلی روی من اثر میذاره که ممکنه تمرکزم به هم بریزه و تا یکی، دو روز همینطور این احساس ناراحتی و اعصاب خوردی وجود داره. مثلاً برای قضیه حمله تروریستی اهواز، تا امروز هم اثرات اون ناراحتی در من پیدا میشه. خیلی دلم میسوزه. خدا لعنت کنه باعث و بانی این حادثه رو. نمی دونم چی بگم. نمی دونم شما هم همینطور هستید یا نه. در مورد کشورهای دیگه مثل افغانستان و عراق و یمن و ...، بعضی وقتا که گوینده خبر تلویزیون، با خونسردی خبر از انفجار و کشته و زخمی شدن دهها نفر را میده، حرصم در میاد و اعصابم خورد میشه که گوینده خبر اینقدر بی تفاوته. خب شاید اونها از بس از این خبرها خوندن، براشون عادی شده. خدا خودش به داد انسان های مظلوم و بی گناه برسه ان شاءالله.

در مورد مهارت خودآگاهی، من هنوز در کسب این مهارت، آنچنان موفق نبودم. خودآگاهی باعث شناخت ما از ویژگی ها، ارزش ها، نگرش ها و علایق شخصی خودمون میشه. در واقع با شناخت این موارد، اعتماد به نفس انسان هم چندین برابر میشه. یکی از چیزایی که باعث شده اعتماد به نفس در من بیاد پایین، همین مشغول بودن به خ.ا بوده. همش تا قبل از این احساس می کردم من خیلی کمتر از بقیه هستم و فکر می کردم به خاطر ابتلا به این کار بد، عرضه انجام هیچ کاریو ندارم. خودم به دیده تحقیر به خودم نگاه می کردم و به عنوان کسی که یه گناه بزرگ رو داره مرتکب میشه، احساس تو سری خور بودن و کمبود و بی عرضه بودن داشتم که از همه مردم پایین تر هستش. همین باعث میشد اعتماد به نفس نداشته باشم و همش احساس کنم باید یکی تکیه گاهم باشه وگرنه از پس کارها برنمیام. انگار خودآگاهی منفی داشتم نسبت به خودم.
 سپاس شده توسط
(1397 مهر 4، 16:51)aliunknown نوشته است: سلام.... 53
Hanghead  من قرمز شدم بازم....
ولی زود خودم رو جمع و جور کردم....
بهترم انگار....
علی جان اصلا مهم نیست دادا ش
من بهت ایمان دارم و میدونم دوباره حالتو برمیگردونی 
از تلاش متوقف نشو 
آینده برای ماست Khansariha (69)

(1397 مهر 4، 16:43)hamedhamed نوشته است:
[تصویر:  rb83_عاقبت-نگاه-حرام.jpg]

داشتم به این فکر میکردم که 90 درصد افکار مزاحم من در اثر نگاه هایی که داشتم اتفاق میفته 
شعار این هفته ما ورزش بود و من طی این هفته سه روز ورزشی داشتم 
ولی خیلی به شعار این هفته شما علاقه دارم و تصمیم دارم مقداری هم روی نگاهم کار کنم 
ایشالا که برکت داشته باشه
 سپاس شده توسط
امورى كه لازم است از براى مجاهد، مشارطه و مراقبه و محاسبه است. مشارطه آن است كه در اول روز مثلا با خود شرط كند كه امروز بر خلاف فرموده خداوند تبارك و تعالى رفتار نكند. و اين مطلب را تصميم بگيرد و معلوم است كه يك روز خلاف نكردن، امرى است خيلى سهل، و انسان مى تواند با آسانى از عهده برآيد. تو عازم شو و شرط كن و تجربه نما و ببين چقدر سهل است. ممكن است شيطان و جنود آن ملعون، بر تو امر را بزرگ نمايش دهند، ولى اين از تلبيسات آن ملعون است و او را از روى واقع و قلب لعن كن، و اوهام باطله را از قلب بيرون كن، و يك روز تجربه كن، آن وقت تصديق خواهى كرد. 
و پس از اين مشارطه، بايد وارد مراقبه شوى و آن چنان است كه در تمام مدت شرط، متوجه عمل به آن باشى، و خود را ملزم بدانى به عمل كردن به آن، و اگر خداى نخواسته در دلت افتاد كه امرى را 
مرتكب شوى كه خلاف فرموده خدا است، بدان كه اين از شيطان و جنود او است كه مى خواهند تو را از شرطى كه كردى باز دارند. به آن‌ها لعنت كن و از شر آن‌ها به خداوند پناه ببر، و آن خيال باطل را از دل بيرون نما، و به شيطان بگو كه من يك امروز با خود شرط كردم كه خلاف فرمان خداوند تعالى نكنم. ولى نعمت من سال هاى دراز است به من نعمت داده، صحت و سلامت و امنيت مرحمت فرموده و لطف هايى كرده كه اگر تا ابد خدمت او كنم، از عهده يكى از آن‌ها بر نمى آيم. سزاوار نيست يك شرط جزئى را وفا نكنم. اميد است ان شاء الله شيطان طرد شود و منصرف گردد، و جنود رحمان غالب آيد. 
و اين مراقبه با هيچ يك از كارهاى تو از قبيل كسب و سفر و تحصيل و غيرها منافات ندارد، وبه همين حال باشى تا شب كه موقع محاسبه است، و آن عبارت است از اين كه حساب نفس را بكشى در اين شرطى كه با خداى خود كردى كه آيا بجا آوردى؟ و با ولى نعمت خود در اين معامله جزئى خيانت نكردى؟ 
اگر درست وفا كردى، شكر خدا كن در اين توفيق وبدان كه يك قدم پيش رفتى و مورد نظر الهى شدى، و خداوند ان شاء الله تو را راهنمايى مى كند در پيشرفت امور دنيا و آخرت، و كار فردا آسان تر خواهد شد. چندى به اين عمل مواظبت كن، اميد است ملكه گردد از براى تو، به طورى كه از براى 
تو، كار خيلى سهل و آسان شود، بلكه آن وقت لذت مى برى از اطاعت فرمان خدا و از ترك معاصى در همين عالم، بااين كه اينجا عالم جزا نيست لذت مى برى، و جزاى الهى اثر مى كند و تو را ملتذ مى نمايد. 
و بدان كه خداى تبارك و تعالى تكليف شاق بر تو نكرده و چيزى كه از عهده تو خارج است و در خور طاقت تو نيست، بر تو تحميل نفرموده، لكن شيطان و لشكر او كار را بر تو مشكل جلوه مى دهند، و اگر خداى ناخواسته در وقت محاسبه ديدى سستى و فتورى شده در شرطى كه كردى، از خداى تعالى معذرت بخواه و بنا گذار كه فردا مردانه به عمل شرط، قيام كنى، و به اين حال باشى تا خداى تعالى ابواب توفيق و سعادت را بر روى تو باز كند و تو را به صراط مستقيم انسانيت برساند
[برنامه سلوک در نامه های سالکان]
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام.  
داداشای نور چشم که منت میزارین و از این کمترین تقاضای راهنمایی میخواهید.
یک خبر فوق العاده و خیلی خیلی خوب دارم براتون ... لطفا به گوش خواهرای کانونی برسونید ...

و اون خبر اینه که 

همین که اینجا هستید و همین که به این مطلب رسیدین که این خ ا یک نکبت خانمان سوز هست و باید مثل لجن گندیده متئفن ازش فرار ک رد 90 درصد کار رو انجام دادین.

حالا کبریت بکشین و این موشک که باکش پرشده رو آتش بزنید و پرواز کنید .... بخواهید بجنگید بجنگید...

بخدا  عمل شاقی انجام ندادم... تاریخچه پستهام رو مرور کنید از ابتدای گرفتاری تا الان آنچه که باید بگیرید میگیرید

گفتم که الف گفت دگر هیچ مگو.... در خانه اگر کس است یک حرف بس است

جان عزیزتون اگر پست رو خوندین 1 صلوات برا تعجیل در امر فرج امام زمان بفرستین

رزمجو هستم با 1165 روز متوالی پاکی

یاعلی
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

[تصویر:  05_blue.png]
[تصویر:  fpuu_111.png]
من خودم از خ.ا آسیب زیادی دیدم ولی در حال حاضر 5 مورد که بیشتر آزارم میده و فکر می کنم از اثرات خ.ا باشه، اینا هستن:

1- تیرگی دور چشم: وقتی داخل یه جمع هستم، احساس می کنم همه نگام می کنن و به همدیگه نشونم میدن.

2- استرس زیاد: مخصوصاً وقتی بخوام داخل یه جمع، 4 تا کلمه حرف بزنم. دیگه وای به حالم وقتی بخوام جایی کنفرانس بدم یا سخنرانی کنم. در این صورت می میرم و زنده میشم و از دو هفته قبلش، وضعیت خواب و خوراکم به هم می ریزه.

3- کم حوصلگی: اکثراً حوصله ندارم با کسی برای طولانی مدت، هم صحبت بشم. بیشتر می خوام تنها باشم. حوصله خیلی از کارها رو هم ندارم مثلاً حوصله مسافرت رفتن ندارم.

4- کوفتگی بدن: اکثر اوقات، خسته ام. انگار که یه ساعت، زیر مشت و لگد بودم. همیشه کسل هستم. یه کار کوچیک اگر انجام بدم، انگار کوه کندم و خسته و بیحال میشم.

5- گودی بیش از حد کمر: در راه رفتن و نشستن، خیلی وقتا اذیت میشم. احساس می کنم قوز راه میرم و قوز میشینم. اگر یه مسیر نسبتاً طولانی راه برم، کمردرد میگیرم و خسته میشم. نمی تونم زیاد یه جا بشینم. بیشتر لم میدم. اگر می خوام کتاب بخونم، به حالت خوابیده، می خونم. به خاطر گودی کمر، نمی تونم طاق باز بخوابم.
سلام خدمت برو بچ رهروان
Majid78
گروه ریشوهای رهروان
هفته5 :سبز
ارزیابی :خوب این هفته نسبت ب هفته قبل حالم یکم بهتر شد ولی بازم جای کار داره برنامه هاهم تا اونجایی ک شد انجام دادم
برنامه هفته اینده
خوب دانشگاه ما از این هفته ک ن هفته بعد شروع میشه ولی در کل این ترم فک کنم6جلسه بریم سر کلاس در نتیجه خودمون باید کتابارا بخونیم و اون6جلسه
رفع اشکال کنیم
پس بابد این هفته طبق برنامه درسی کتابارا بخونم
و حالما خوب کنم
سعی کنم خودما با محیط دانشگاه تا اونجایی ک خط قرمز ها رعایت بشه
سازگار کنم
پبروز / گروه انتی وسوسه / هفته پنجم / سبز
این هفته یه کم سرم شلوغ بوده وخیلی کمتر فرصت شده به سمت مسایل جنسی برم یا فکر کنم 
یجورایی نفسم مشغول بود  Shy
نماز صبحم یکی دوتاش فقط اول وقت شد بقیش قضا  Swear1
ولی از امروز فکر کنم همه نماز صبح ها را اول وقت بخونم  53258zu2qvp1d9v

به این نتیجه رسیدم که 99 درصد خ.ا به خاطر کنترل نکردن نگاههه  Shy
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

[تصویر:  ov8u_elahe_khatami_rtn_ktm_0002.jpg]

این «هستم اگر می روم» یه موقعی متن پروفایلم بود. چون در هفته آخر مسابقه گروهی این دوره هستیم، این شعار را برای این هفته انتخاب کردم که بگم بعد از پایان این هفته، مسابقه پاک ماندن تموم نمیشه. در هفته های دیگه هم پاک بودن و پاک ماندن ادامه داره. برای اینکه بگم ما باید هر روز تلاش کنیم و به پیش بریم و اگر متوقف بمونیم و درجا بزنیم، باعث میشه از پاکی، بیشتر و بیشتر فاصله بگیریم. باید مثل موج باشیم؛ مثل رود باشیم؛ جاری و در حرکت و نه مثل آب راکد که اگر راکد باشیم و بی خیال و بی انگیزه، تبدیل میشیم به مرداب.

ساحل افتاده گفت گرچه بسی زیستم
هیچ نه معلوم شد آه که من چیستم
موج ز خود رفته ئی تیز خرامید و گفت
هستم اگر میروم گر نروم نیستم

«علامه اقبال لاهوری»
 سپاس شده توسط
اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه ریشوهای رهروان/ هفته پنجم سبز

ارزیابی هفته ای که گذشت:
شکر خدا در هفته ای که گذشت، تا حد زیادی در کنترل نگاه و ذهن موفق بودم؛ البته نه خیلی موفق ولی به نسبت هفته قبلی اش خیلی بهتر بودم. وقتی نگاه و ذهنما کنترل می کنم، اوضاع همه چیزای دیگه بسامان میشه.
درسته که به 60 روز پاکی رسیدم ولی هر آن تهدید به انجام خ.ا میشم. تا موقعی که شیرینی این گناه در وجودم باشه، نباید از بابت ترک، به خودم مطمئن باشم. هر موقع احساس انزجار از خ.ا در من به وجود اومد، اون موقع می تونم بگم موفق شدم.

برنامه های هفته پیشِ رو:
شعار این هفته را گذاشتم «هستم اگر می روم». منظورم این بوده که توقف در ایستگاه خ.ا، جز درجا زدن و سقوط، نتیجه دیگه ای به همراه نداره. پس باید برم. باید از خودم کوچ کنم. باید از خ.ا تا می تونم فاصله بگیرم. این شعار را انتخاب کردم تا در این هفته، با کمک دوستان و همگروهی ها، جا پا سفت کنیم در وادیِ ترک و در طول هفته های آینده که دیگه مسابقه گروهی تموم شده، ما همچنان به راه پاکی و به روزهای خوب ادامه بدیم تا ان شاءالله سربلند و موفق، از چنگال عفریت خ.ا خلاص بشیم.
آمین یا ربّ العالمین
در این هفته همچنین باید به شعار مشترک بین دو گروه که «مهارت مقابله با هیجان» هست، بپردازیم که اتفاقاً مقابله با هیجان کاذب، نقشی بی بدیل در افزایش پاکی ما داره.

چرا اینجا اینقدر خلوته؟ هیشکی اینجا نیست؟ آهااااااااااااای بچه های رهروان کجایید؟ صدامو می شنوید؟
 سپاس شده توسط
دوستان عزیز همگروهی شبتوون بخیر باشه 
عمده توجه ما در هفته آخر مسابقه گروهی به جمع بندی هستش 
در این راستا هر نفر بایستی بعد از اتمام مسابقه گروهی به روند پاک بودنش ادامه بده 
خب اینجا یک سوال پیش میاد 
اینکه ما در ادامه این مسیر چه هدفی داریم و چه مشکلاتی رو باید حل کنیم  Khansariha (56)
ازتون میخوام به این موضوع جواب بدین و مشکلاتی که نگرانتون میکنه رو با هم در میون بذاریم 
303

[تصویر:  un6_97_-_1.png]
[تصویر:  938w_97-2.png]
سلام
خوبید داداشیا؟
ممنون که این چند روز جویای احوالم بودید
الحمدلله بد نیستم
ولی از خودم ناراضیم
تا زمانی که اینجور باشه اوضاع، خودم رو سبز نخواهم دونستم
اعلام وضعیت:

امیرحسیین خان/ریشوهای رهروان/هفته پنجم/زرد
یه مقدار دچار رخوت شدم
دعا کنید حل شه
بعضی نمازهام قضا شد متاسفانه؛ خاک بر سرم...

چند روزی ختم زیارت عاشورا برداشتم، قصد 40 روز داشتم، اما وسط راه رهاش کردم
ان شاءلله می خوام این هفته مجدد شروعش کنم
فعلا بزرگترین دغدغه ای که دارم اینه که اربعین اجازه می دن برم کربلا یا نه
دیروز زمزمه هایی از این شد که احتمال داره نرم، اشکم جاری شد... امام حسین حق داره آدمای کثیفی مثل من رو نخواد20
دعام کنید داداشیا
خیلی محتاج دعاتونم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

(1397 مهر 9، 11:07)امیرحسین خان نوشته است: سلام
خوبید داداشیا؟
ممنون که این چند روز جویای احوالم بودید
الحمدلله بد نیستم
ولی از خودم ناراضیم
تا زمانی که اینجور باشه اوضاع، خودم رو سبز نخواهم دونستم
اعلام وضعیت:

امیرحسیین خان/ریشوهای رهروان/هفته پنجم/زرد
یه مقدار دچار رخوت شدم
دعا کنید حل شه
بعضی نمازهام قضا شد متاسفانه؛ خاک بر سرم...

چند روزی ختم زیارت عاشورا برداشتم، قصد 40 روز داشتم، اما وسط راه رهاش کردم
ان شاءلله می خوام این هفته مجدد شروعش کنم
فعلا بزرگترین دغدغه ای که دارم اینه که اربعین اجازه می دن برم کربلا یا نه
دیروز زمزمه هایی از این شد که احتمال داره نرم، اشکم جاری شد... امام حسین حق داره آدمای کثیفی مثل من رو نخواد20
دعام کنید داداشیا
خیلی محتاج دعاتونم
سلام رفیقم
این رخوت و یکنواختی در مسیر ترک رو همه ماها تجربه و حس کردیم 
وقتی اول راه هستیم با قدرت و انگیزه همه چیز رو رعایت میکنیم اما وسطای کار که میرسیم خسته میشیم 
من هم خیلی با این موضوع درگریم 
تقریبا آخرین شکست هام بخاطر همین موضوع بود 
چون بجایی میرسیدم که ذهنم میگفت چرا میخوای اینقدر پاک باشی ؟
دنبال چی هستی ؟ بسه تو دیگه خیلی پاک موندی ... و از این حرفا 
برای یکنواختی باید تمرین های جدیدی انجام بدیم 
... 
خودم برای فرار از این یکنواخی رو آوردم به ورزش کردن 
تقریبا هر روز سعی میکنم برنامه ورزشی داشته باشم 
رعایت رژیم غذایی و روزه گرفتن هم خیلی برای من موثره 
...
شما هم راه خودتو باید پیدا کنی 
زود پیداش کن و حالتو خوب کن

(1397 مهر 7، 12:01)pirooz97 نوشته است: پبروز / گروه انتی وسوسه / هفته پنجم / سبز
این هفته یه کم سرم شلوغ بوده وخیلی کمتر فرصت شده به سمت مسایل جنسی برم یا فکر کنم 
یجورایی نفسم مشغول بود  Shy
نماز صبحم یکی دوتاش فقط اول وقت شد بقیش قضا  Swear1
ولی از امروز فکر کنم همه نماز صبح ها را اول وقت بخونم  53258zu2qvp1d9v

به این نتیجه رسیدم که 99 درصد خ.ا به خاطر کنترل نکردن نگاههه  Shy
سلام پیروز عزیز  303 
اینکه به کاری مشغول باشیم تا آروم آروم از یادمون بره چه افکار مزخرفی داشتیم خیلی عالیه 
تغییر به یکباره صورت نمیگیره 
ما برای تغییر نیاز به زمانم داریم 
یکشبه نمیشه مشکلات چند سال رو حل کرد ...
بنظرم راه اصلی که ما بایستی بریم مشخصه 
ترک تدریجی و تغییر آهسته ...
در این راه بایستی از اهرم های مثبت کمک بگیریم مثل خدا نماز کنترل نگاه و گیوتین ذهنی  Khansariha (56) 
منتظر خبرای خوبت برای کنترل نگاه و ذهن هستم 
تاپیک کنترل نگاه و ذهن رو با هم دنبال کنیم ؟ موافقی ؟ 4chsmu1

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان