امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

عاشق عزیز
حرفت خیلی قشنگ بود و هم منطقی و هم قرآنی
خدا تو قرآن میگه عبادت به شرط تقوا پذیرفته میشه
هابیل و قابیل هر ۲ قربانی دادند ولی چون هابیل باتقوا بود قبول شد

ولی اون قسمت که خدا میبینه درست مشکل من اینجاست
از بچه ها میخوام کمک کنند

۱-  من جلوی پدرم خ.ا. نمی کنم چون پدرم قوه شهوت رو تو وجود من قرار نداده و پدر من صفتش رزاق نیست

ولی خدا این قوه رو تو وجود من گذاشته و اصولا خودش باید برای حلال رفع شدنش راهش رو تو زندگی من قرار بده 
انصاف نیست بدون اینکه به کسی غذا بدی و گشنگی رو تو وجودش خلق کنی !!!!!

۲- خدا افراد متاهل و زن و مرد متاهل که با هم رابطه ج دارند رو میبینه ؟ آیا افراد متاهل از خدا خجالت میکشند؟ چون اونم بی حیایی هست ولی از نوع حلالش

من حرفم اینه که خدا چرا مثل متاهل ها اجازه نداده من جلوی چشمش با همسرم رابطه داشته باشم ؟ چون بی حیایی خ.ا. یک دهم رابطه با همسره ولی خوب حرامه

اتفاقا میگم خدا ما رومیبینه ؟ میبینه تحت فشار هستیم حلال نداریم ؟ چرا عین خیالش نیست ؟ 

خدای ما خدای خوبیه 
همون خدایی که امام حسین براش از زن و بچه و مال و اولاد تا سر خودش رو براش داد
و همون خدایی که میلیون ها نفر تو راهش شهید شدند
وقتی همسر به ما نداده یعنی به صلاح نیست تو این شرایط وگرنه از سر طلم نیست

ولی این نیاز تو این سن بالای من ۲۸ سال واقعا من رو خیلی وقتا به سمت دلخوری از خدا میبره
ائمه ما شهوت نداشتن ۱۸ سالگی ازدواج میکردن
ما این همه نیاز داریم تو ۳۰ سالگی معلوم نیست بتونیم یا نه

تازه من آدمی هستم خلوت و تنهایی رو خیلی دوست دارم و اصلا ازدواجی نیستم ولی این نوعی جبر ازسمت خداست که تنها راه برای رفع حلال این نیازه
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اعلام وضعیت مسابقه گروهی
گروه مردان راستین / هفته چهارم / سبز
ارزیابی : هفته گذشته مجددا شروع کردم. سعی کردم نگاه و ذهنم رو در کنترل داشته باشم ... سنگینی کارم من رو خیلی خسته میکنه اما اجازه ندادم این خستگی اثرگذار باشه . ایشالا اینده خوبی پیش رو داریم
اهداف :
کنترل نگاه ذهن
مشارکت گروهی بیشتر
برنامه قرآن
اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه مردان راستین/ هفته چهارم زرد

ارزیابی هفته ای که گذشت:
خب نتوانستم ستاره دوم مسابقه ماهانه را کسب کنم. 28 روز پاک بودم و روز جمعه، شکست. خب این دو سه روز را حسابی افسوس خورده ام و دیگر بس است. شکست را باید به منزله پلی برای پیروزی قلمداد کنم.

برنامه های هفته پیشِ رو:
بر آنم که با همگروهی عزیزم آقای اراده ی جان، این هفته را از سلامت چشم و ذهن خود مراقبت کنم. از عصر آدینه که به این کار آغازیده ام، تا کنون از خود راضی بوده ام. مراقب چشم و دلت که باشی، آرامشی عجیب تو را فرا می گیرد؛ آرامشی که ما به اشتباه در پسِ خ.ا به دنبال آن می گردیم.
سلام
اراده جان آفرین به تو بابت هفته سبزی که داشتیِ. امیدوارم برنامه هات رو به خوبی پیش بری و هفته های بعد هم خوش خبر باشی. 49-2

حامدحامد عزیز تو لیاقتت بیشتر از این حرف هاست. انشالله این بار 280 روز. Khansariha (69)

چه خوبه که قبل از اینکه به مشکل بخوریم بیایم و از تجربیات دوستان استفاده کنیم.  53258zu2qvp1d9v

کسی از 101 خبر نداره؟

من سرماخوردگیم بهتر شده اما امان از گلو و سرفه. دیشب تا ساعت 3 صبح سرفه می کردم و نتونستم بخوابم.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

بازگشت به خاک عزیز
خدا ما رو دوست داره و نظرش همیشه به بنده هاش هست.

تا الان چند جا خواستگاری رفتی و نشده؟

بعد هم اینکه بهم بگو:
در روز چقدر ورزش می کنی؟
در روز چقدر ارتباط دوستی یا خویشاوندی که مبتنی بر مهر و محبت باشه؟
چقدر از وقت روزانه ات رو صرف کسب علم و مهارت آموزی می کنی؟
تفریحات روزانه ات چی هست؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

آرمین عزیز
اصلا خواستگاری نرفتم
قضیه زندگی من یکم پیچیده است و اون نفری که بهش علاقه دارم و الان به هیچ عنوان بهش دسترسی ندارم
توضیح این مسئله مبهم و طولانی از حوصله این تاپیک خارج هست
فقط تنها چیزی که میدونم این گره فقط به دست خدا باز میشه 

ورزش من روزی ۲ ساعت پیاده روی تند به محل کار و برگشت
ارتباطم فقط با دوستای همکلاسیم هست ، ارتباط خویشاوندی کمی دارم 
نمیدونم از کدوم نوع مهر و محبت میگی ، ولی من تا حالا دوست دختر و ... نداشتم

مثلا من تو دوره دکتری تنها دانشجوی مرد دهه ۷۰ هستم تو کلاسمون و بقیه مردا سنشون بالاست
واسه همین یکی دو نفر از دخترا خوششون میومد با من که همسنشون بودم همصحبت بشن ولی من رو نشون نمیدادم ، کناره میگرفتن

چون در روز ۱۱ ساعت کار میکنم زیاد وقتی برای مطالعه نمیمونه ولی بیشتر مطالعاتم سر کار همون سایت های تکنولوژی مربوط به کارمه

تفریحاتم با دوستام بیرون رفتن و چرخ زدن و رستوران و....
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام به رهروانی ها303
14 صلوات به نیت پاکی و عاقبت به خیری هر کدوم از برادران عزیزم عاشق فاطمه زهرا و هادی5353
-----
(1397 اسفند 14، 9:44)mehdi0 نوشته است: سلام 

عرض خسته نباشید 

ببینید فشار بر این ک کلا ترک کنیم 

خودش عاملی برای  فشار و استرس بر روی ماست 

شخص بنده هرر وقت به خودم گفتم من دیگهههه میخوام ترک کننم دیگه اینکار رو انجام نمیدم 

ترکم به یک هفته ک هیچ ب 3 روز هم نرسید عاملش این بود ترک کلی مقصد نداره و چون مقصد نداره به خودم میگفتم 

خب این دفعه میشکنم از شنبه شروع میکنم  Khansariha (13)

چون هدف مشخص نیس و وقتی هدف مشخص نیس  عاملی بر  بی مسئولیتی بوجود میاد 

ولی وقتی ادم برای خودش زمان تایین میکنه میگه دوهفته نباید بزنم  بعدش ماه بعدش چند ماه مثلا ظرف با خودش  قرار داد 4 ماهه ببنده 

و هدف برای خودش مشخص کنه خیلی بهتر از بی هدفی ترک میکنه 

نکته مثبت اینه طرف باید ب خودش القا کنه 4 ماه ترک کردم دیگه در شان من نیس کمتر از 4 ماه بشکنم 

ب نظرم اگر کسی ب اون نقطه برسه ک در سال دوبار اینکار رو بکنه خیلی خوبه ب شرط این که ب ثبات رسونده و روش کنترل داشته باشه 

چرا ب نکته ی مثب نگاه نمیکنیم خ.ا.ا پولی نیس ک اگه پول نداشتی انجام ندی همیشه در هر مکان زمان در دست رسه 

شما اول خودت رو ب  6 ماه یک بار برسون بعد برای  نگاه کلی برنامه بریز 

شاید نظر من اشتباه باشه نمیدونم فقط میدونم کسی که 10 سال یا بیشتر انجام داده 

نمیتونه یک دفعه ره 10 ساله ای ک قبلا رفته رو 1 ساله برگرده 

تشکر 302

سلام

فرصت نشد تا درست و حسابی بازگشتت رو خوش آمد بگم303
منم مثل شما چند وقتی کانون نبودم اما بعد از برگشتم پا بند لطف و محبت دوستان شدم.
کانون بمون و اینجا پیش دوستانت باش. چون ما هم دردیم و بهتر حرف هم رو می فهمیم128fs318181

ببین برادر جان یه نکته ای رو متاسفانه در نظر نگرفتی.
و اونم اینه که برای رسیدن به یه هدف خوب و درست، بایستی از راه درست هم وارد شد.

برای ترک خ ا نمیشه خ ا رو تجویز کرد. این تجویز اشتباهه.
مثل این می مونه که ما یه مسجدی رو بسازیم و برای اینکه آدم های خلاف کار و خطا کار رو جذب کنیم، یه اتاق رقص مختلط هم اونجا درست کنیم.
خب این بر خلاف اصل وجود مسجده. مسجد درست شده ما خودمون رو تزکیه بدیم و روح و جسممون رو پاک کنیم.

بعد هم اینکه شما گفتی یه قرارداد چهار ماهه میشه بست و تا اون تاریخ خ ا رو انجام نداد.
داداش غریزه جنسی به این راحتی ها قابل کنترل نیست. از کجا معلوم فردا دوباره وسوسه و فشار سراغ آدم نیاد؟
و از کجا معلوم بشه مقاومت کرد و این رو به نفسمون قبولاند که من بعد از 4 ماه خ ا رو انجام می دم پس تا اون موقع سراغم نیا.

منم قبلاً از این راه ها زیاد امتحان کردم. بیشتر از 10 ساله برای ترک خ ا دارم تلاش می کنم.
اما هیچ کدوم جواب نمی ده. تا زمانی که انگیزه و هدف درست و مشخصی برای پاکی در نظر نداشته باشم.

خ ا یک بار در ماه یا چهار ماه یک بار یا امثال این راه ها جواب نمی ده و آخر و عاقبت خوبی هم نداره.

در واقع خودت علت اصلی عدم موفقیت در ترک رو گفتی.
علتش هدف نداشتنه. اینکه ما هدفمون از پاکی رو درست و حسابی مشخص نکنیم این خودش عاملی برای بی انگیزگی هست.
اما برای درمان این موضوع نمیشه از چاله دربیایم و به چاه بیفتیم.

اگه ما حقی رو در انجام خ ا به صورت تدریجی برای خودمون در نظر بگیریم یعنی انجام گناه رو توجیه کردن.
-----
و در مورد قسمت دوم سوالی که قبلاً پرسیدی.
چه عاملی باعث شده دوباره سمت خ ا برگردیم.

برای شخص بنده هر موقع انگیزه ام رو از دست دادم و هدفم رو فراموش کردم متاسفانه باعث شکست شده.
مثل اینکه دور و اطراف آدم پر از نا امیدی و بی انگیزگی و ناراحتی باشه.
و از این آدم ها تاثیر بگیرم.

اما هر موقع صبر داشتم و تمام این فشارها و نا امیدی ها رو بی توجهی کردم، باعث افزایش توان روحی شده.
به هر حال توکل به خدا عامل مهمی در پیمودن ادامه مسیر پاکی هست.

موفق و پیروز باشی53
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
نمیدونم موافق هستین یا نه
ولی من فکر می کنم بهترین راه ترک خ.ا. خودشناسی است
ما وقتی گناه می کنیم که قیمت خودمون پیش خودمون پایین میاد
اگر همیشه برای خودمون قیمت بسیار بسیار بالای یک انسان کامل قائل باشیم ، به این راحتی گناه نمی کنیم

این حرف آیت الله ارباب که گفته من تو عمرم نامحرم نگاه نکردم این چند  روز روی من تاثیر زیادی داشته
پوستر یک متری ازش پرینت گرفتم زدم به دیوار اتاقم

واقعا هیچی لذت زندگی در طاعت و تسلیم به خدا رو نمیده
این چند روز حتی یکبار به نامحرم نگاه نکردم نه تو خیابون نه تو موبایل و اینترنت
کاملا پاک و رحیم اربابی نگه داشتم چشمم رو

سلام

اعلام وضعیت در  نسب شب پاکم 

خواب دیدم   تو خواب خ .ا.ا انجام دادم از خواب پریدم  Khansariha (13)

کابوس بدی بود Gigglesmile

15 روز پاکی نصف ماه ب راحتی اب خوردن گذشت

ای کاش اینجا یه چت روم داشت بهتر میشد  حرف زد و مسائل رو حل کرد 

اینجوری یه قدم ب جلو میزاشتیم و بهتر هم دیگه رو راه نمایی میکیردیم
حواسمان باشد...

از خود خواهی های خودمان،تا ندانم کاری ها،

تا نفوذی ها،تا دشمنان قسم خورده،

امکان دارد همه با هم کاری را انجام دهیم!

خواسته یا ناخواسته!!
این حدیث رابطه مستقیم با خ.ا. داره

[تصویر:  mgb_2ebd2ea3-18f7-4808-a32d-aa5862a0beff.jpg]

سپاس شده توسط
101 / گروه مردان راستین / وضعیت هفته چهارم قرمز

ارزیابی : هفته گذشته خیلی خوب نبود. کلا روی مود نبودم. متاسفم. شاید بهتر بود توی مسابقات گروهی نیام با این وضعیت. اما خوب دو هفته مونده و قول میدم تلاش بیشتری به خرج بدم.

برنامه: به خودم برسم. خودم رو دوست داشته باشم. ورزش کنم.

یا حق
(1397 اسفند 20، 0:08)mehdi0 نوشته است: سلام

اعلام وضعیت در  نسب شب پاکم 

خواب دیدم   تو خواب خ .ا.ا انجام دادم از خواب پریدم  Khansariha (13)

کابوس بدی بود Gigglesmile

15 روز پاکی نصف ماه ب راحتی اب خوردن گذشت

آخ آخ این خواب ها اینقدر من رو ناراحت می کنن
بعضی وقتا خیلی هم طبیعی می شن
صبح که بیدار می شم، انگار یه پارچ آب یخ ریختن روی سرم
اینقدر خوشحال می شم که نگو 4chsmu1 

بعدش می گم، شیطان تو که تو بیداری حریف ما نشدی، مگه که توی خواب به هدفت برسی Swear1 

(1397 اسفند 20، 15:59)101 نوشته است: 101 / گروه مردان راستین / وضعیت هفته چهارم قرمز

ارزیابی : هفته گذشته خیلی خوب نبود. کلا روی مود نبودم. متاسفم. شاید بهتر بود توی مسابقات گروهی نیام با این وضعیت. اما خوب دو هفته مونده و قول میدم تلاش بیشتری به خرج بدم.

برنامه: به خودم برسم. خودم رو دوست داشته باشم. ورزش کنم.

یا حق

داداش شرکت توی مسابقه ی گروهی بهترین انتخاب بوده
قرمز شدن هم فدای سرت
دو هفته ی باقی مونده رو بچسب 2uge4p4 

ورزش رو حتما پی گیری کن، به خودت هم برس 

تو می تونی داداش Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

برنامه‌ ختم صلوات گروهی

«رهروان پاکی»
[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]
آرمین:                            تاریخ 97/12/1
hamedhamed:              تاریخ 97/12/4
آقای اراده:                      تاریخ 97/12/7
101:                                تاریخ 97/12/10

عاشق فاطمه زهرا:            تاریخ 97/12/15
هادی:                             تاریخ 97/12/18
همت:                             تاریخ 97/12/21
Alone WarrioR:               تاریخ 97/12/24

خداوند به موسی (ع) فرمود: با زبانی دعا کن که با آن گناه نکرده باشی تا دعایت مستجاب شود. موسی عرض کرد چگونه؟ خداوند فرمود: به دیگران بگو برایت دعا کنند چون با زبان آنها گناه نکرده ای ...

خب نوبتی هم باشد، امروز 21 اسفند، روز نذر صلوات برای برادر همّت از گروه خوب «لوتی ها» است. البته چند وقتی است سایه ایشان در گروه سنگین شده است؛ ایضاً سایه آقا هادی.
به قول حضرت حافظ:
ای غائب از نظر به خدا می سپارمت

برای پیوسته پاک بودن، برای تندرستی، برای بهروزی و برای کامروایی «همّت» از صمیم قلب، هرکداممان به نیت 14 معصوم (علیهم السلام)، 14 صلوات می فرستیم.

[تصویر:  a0j5_5874.jpg]
[تصویر:  33559772_139463103589430_1580070106866647040_n.jpg]

[تصویر:  13422935_500935913428487_1505596472_n.jp...tagram.com]

[تصویر:  thumb_HamMihan-20151261038718670791431114326.177.jpg]

سپاس شده توسط
سلام حال من خوبه  خوبه

توپه توپه خیلی عالی دارم پیش میرم امروزم تموم کنم میشه17 روز 

حس میکنم روزای توپی در پیشه خیلی عالی 

نکته: در مورد بعضی ها من نمیدونم مشکل بعضی دوستان  چیه ک میشکنن

در  مورد من این  بود  ک خودم  حال  نداشتم ترک کنم ب خودمک میگفتم ب درک هر چی شد شد 

ولی الان جریان فرق داره اومدم ک ریششو بسوزونم و میسوزونم شکی توش نیس 

بیایید به همه ثابت کنید ک میتونید 

ارمین یه درجه اسمش زده که نوشته 24 ماه و من یه کاری میکنم  اون درجه بیاد زیر اسم من و 24 ماهه بشم شک ندارم 

و انجام میدم هدف من اینه اون امپره بخوره زیر اسمم   Khansariha (69)
حواسمان باشد...

از خود خواهی های خودمان،تا ندانم کاری ها،

تا نفوذی ها،تا دشمنان قسم خورده،

امکان دارد همه با هم کاری را انجام دهیم!

خواسته یا ناخواسته!!
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان