امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "نسیم حیات" (گروه خانم ها) (غیر فعال)

سلام Khansariha (8)
من برگشتم و با دست پر Smiley-face-thumb
گوش شیطون کر به یاری خدا خوب دووم آوردم و تو این مدت که نبودم پاک موندم خدا خودش کمکم کنه از این به بعدشم Tears
دلم حسابی برای هممتون تنگیده بود از الانم دارم کل کانونو میگردم تا پستای خوشدلتونو بخونم بKhansariha (56)
[تصویر:  wp4003454.jpg]
سلام
اوااااااااااا1744337bve7cd1t81
یه شبانه روز و خرده ای هیچکی نسیم پست نزده؟1744337bve7cd1t81
حالا من وقت نکردم پست بدم هرچند همه ی پستاتونو میخونم شما چرا ساکتین؟17
بهار جونم خوشحالم برگشتی317
باید جبران این مدت رو بکنیاSmiley-face-cool-2
نازی جونم مرسی از جمع بندی که کردی41
موضوع بعدی که میخوایم در موردش بحث کنیم
اعتماد به نفسه
این مشکلی که داریم ممکنه روی اعتماد به نفسم اثر داشته باشه که با ترکش حتما احساس اعتماد به نفس خواهیم داشت
اول از همه من یه تعریف کلی در مورد اعتماد به نفس تو پست بعدیم میدم الان
بعد منتظر پست های شما هم در این رابطه هستم
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلااااااااااااام
گل دخترااااا
میگم من دپم دوباره داره دانشگاه شروع میشه
هنوز کلیـــــــــــش مونده
دعا کنیدد زود تموم شه
خسته شدم ازش

خانووووما
اگه ما هوای همدیگه را نداشته باشیم کی داشته باشه؟؟؟
چرا گروه داره رکود میکنه؟
زووود بیاین ببینم:smiley-yell::smiley-yell:
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
اعتماد به نفس به چه معناست؟
اغلب ما چنین فکر میکنیم که اعتماد به نفس یعنی اینکه به توانایی های خود اعتماد و ایمان داشته باشیم.
برای مثال بتوانیم بگوییم:من یک نقاش زبردست هستم و به مهارت های نقاشی خود ایمان دارم و میتوانم از رنگ ها به خوبی و با مهارت تمام استفاده کنم.
این نوع نگرش خاص به اعتماد به نفس ایجاب میکند که در کارهای به خصوصی مثل نقاشی ،فروشندگی،آشپزی و ... مهارت فوق العاده ای داشته باشید تا در خود احساس اعتماد به نفس کنید .
مشکل و ایرادی که در این نوع نگرش و وجود دارد عبارت است از اینکه مهارت های معدودی وجود دارد که شما میتوانید به خوبی آن ها را بیاموزید و در انجام دادنشان توانایی فوق العاده به دست اورید.بنابراین چنان چه احساس اعتماد به نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در ان ها مهارت دارید بنا کنید فقط مواقعی که مشغول انجام این کارها هستید احساس اعتماد به نفس و خود باوری میکنید نه در همه ی اوقات.
اعتماد به نفس واقعی آن است که روی آگاهی ها و توانایی های ما نیز اثر بگذارد.
چناچه اعتماد به نفس قابلیت و توانایی کسب مقام یا شغل یا پول دراوردن و .. بود رسیدن به آن شغل جایگاه یا درامد میبایست برای همیشه در ما احساس اطمینان و اعتماد به نفس ایجاد میکرد.اما واقعیت این است که اعتماد به نفس این نیست.
بسیاری از ما سرانجام شغل ،درامد،ازدواج یا خانه ای را که همیشه میخواستیم به دست می اوریم یا حتی میخریم اما باز هم احساس اعتماد به نفس و خودباوری نداریم.پس احساس میکنیم شیادی بیش نیستیم.
ماهیت اصلی اعتماد به نفس واقعی و راستین:
اعتماد به نفس واقعی هیچ گونه ارتباطی به انچه در زندگی بیرونی شما تفاق می افتد ندارد.اعتماد به نفس واقعی زاییده ی شغل شما نیست. اعتماد به نفس راستین نتیجه ی باور قلبی و درونی شما به توانایی ها و قابلیت هاتان است.این باور که هرکاری بخواهید میتوانید انجام دهید.
اعتماد به نفس باور شخصی شماست نسبت به روح خودتان به عنوان یکی انسان.
این اعتماد که هر اتفاقی در زندگی تان بیافتد و با هر مشکلی روبرو شوید ان چه لازم است ومیبایست انجام دهید انجام خواهید داد.مهم نیست که ان کارها را انجام خوواهید داد یا نه .موضوع مهم این است که با میل و رغبت کامل ان را انجام می دهید.چناچه به عنوان یک فرد به خودتان اعتماد داشته و خود را باور داشته باشید به رغم ان چه با ان روبرو می شوید،اقدامات لازم را صورت میدهید و به چیزی که میخواهید میرسید.با این دید اعتماد به نفس واقعی قابلیت شما در وکالت و نوازندگی و اشپزی و ... نیست.بلکه اعتماد و قابلیت و توانایی شما در عمل کردن و اقدام کردن است .

منبع:اعتماد به نفس (باربارا دی انجلیس)
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلااااااااااااااااااااااااااااام
مرسی از مونا جون

بحث خیلی خیلی عالی راه انداختی
Khansariha (48)

واقعا بهش احتیاج داشتم.

دست گلت درد نکنه.
Khansariha (8)Khansariha (8)

(1391 شهريور 20، 11:46)chakavak نوشته است:
میگم من دپم دوباره داره دانشگاه شروع میشه
هنوز کلیـــــــــــش مونده
دعا کنیدد زود تموم شه
خسته شدم ازش

چکاوک جون خوش بحالت
من دانشگام تموم شده واسه همین دپمTears
قدر این لحظه هارو بدون

دخترای نسیم کجاااااااااااااان؟؟؟!!!
:smiley-yell:
(1391 شهريور 20، 11:15)مونا نوشته است:

نازی جونم مرسی از جمع بندی که کردی41 موضوع بعدی که میخوایم در موردش بحث کنیم اعتماد به نفسه این مشکلی که داریم ممکنه روی اعتماد به نفسم اثر داشته باشه که با ترکش حتما احساس اعتماد به نفس خواهیم داشت اول از همه من یه تعریف کلی در مورد اعتماد به نفس تو پست بعدیم میدم الان بعد منتظر پست های شما هم در این رابطه هستم

منم از نازی جون یه عالمه تشکر میکنم به خاطر جمه آوری پست های مختلف و یکی کردنشون توی یه پست.414141

راجع به موضوع جدید,اگه بخوام بین خود قبلیم و خود الانم یعنی قبل و بعد خ.ا بگم,باید بگم که من قبلا چون اینکارو انجام میدادم احساس ضعف اعتماد به نفس میکردم یه خجالت درونی که نمود بیرونی هم پیدا کرده بود.مثلا بعضی وقتها خجالت میکشیدم یه سوالی رو جواب بدم از ترس غلط بودن,یا اگه جواب درست میدادم هی میگفتم نه اشتباهه.در برخوردهای اجتماعی هم این کاهش اعتماد به نفس تاثیرگذار بود.به طور کلی باعث شده بود نسبت به کارهایی که انجام میدم ایمان و امید نداشته باشم و برای همین از جون و دل مایه نمیذاشتم برای کارام

اما بعد از ترک حس خجالت درونی کم شد و اعتماد به نفسم رفت بالا.جوری که تونستم اعتماد دیگران رو هم توی انجام دادن کارها جلب کنم و بعضی از کارهای بانکی و اداری بابام رو من رفتم دنبالش!روابطم با دیگران بهتر شد و این اعتماد به نفس توی همصحبتی با دیگران هم تاثیر گذار بود.الان خیلی نترس شدم و برای انجام دادن کارهای جدید شجاعت بیشتری دارم

خب قبل از خ.ا بی اعتماد به نفس نبودم ولی بعد از ترک خیلی خیلی بهتر شدم!

(1391 شهريور 20، 13:46)سنا نوشته است:

دخترای نسیم کجاااااااااااااان؟؟؟!!!

نزن آجی (4fvfcja) اینجاییم!
(1391 شهريور 20، 14:00)می توانم نوشته است:
سلام سلام
من اینجام

خیلی دوستون دارم

می خوام بخونم واسه ارشد

317Khansariha (8)

موفق باشی آجی جون 414141
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
بچه ها دوستای گلم سلام...ببخشید که دیر اومدم....تا شب می رم همه پست ها رو می خونم که بیام تو جریان....مدتی بود سرم شلوغ بود و زیاد نمیومدم اما دیگه میام و در بحث ها شرکت می کنم....مرسی همگی5353
و من باز خجالت زده ام...می خوام که دیگه همیشه پاک باشم....واسه همیشه....خسته شدم آخه از خودم13131276746pa51mbeg8j1276746pa51mbeg8j
بچه ها کمکم کنید....دعا کنید برام....۱۵ مهر.. امید به خدا

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام به دخترای گل317

منم میگم ک اینکار رو اعتماد به نفس تاثیر داره.

من یادم میاد که وقتی خ ا میکردم اعتماد به نفسم میومد پایین. همیشه فک میکردم چون این کارو کردم خدا کمکم نمیکنه.
Tears

برایه همین هیچ کاری رو درست انجام نمیدادم.

از خونه ک میرفتم بیرون میخواستم بگم خدایا به امید تو. دهنم قفل میشد،با خودم میگفتم خدا به آدمی مثل من کمک نمی کنه.

اما حالا نه، با تمام قدرت بخدا توکل می کنم و راحت به کارام میرسم.

تازه اگه کارم جور نشه سرنماز کلی باهاش میحرفم و گله میکنم.[تصویر:  a.gif]

سلام
بچه ها موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردید
منم خیلی اعتمادبنفسم پایینه 1276746pa51mbeg8j1276746pa51mbeg8j
و بنظرم میاد ریشه خیلی از رفتارایی که الان دارم تو برخوردهای کودکی هست که با من میشده
و یک بخشش هم مربوط به این کاره لعنتی 1313

من مث میتوانم سره کلاسها نمیتونم اظهارنظر کنم13
توجمعی که همه رو بشناسم خیلی گرم هستم و شوخی میکنم اما اگه جایی باشم که با کسی رودروایسی داشته باشم بدجور اعتماد به نفسم کم میشه13
و توان حرف زدن و شوخی و ... رو ندارم13

پیش کسایی که اعتماد به نفس بالایی داررن هم نمیتونم ابراز وجود کنم 13
حس میکنم اگه حرفی بزنم منجر به تخریب خودم میشه13

هر تغییری که بخوام تو خودم ایجاد کنم به جای این که به اثراتش رو خودم فک کنم اول به این فک میکنم که نظره بقیه درمورده من چی هست13
و مبادا پشت سرم حرفی بزنن13
خیلی از این میترسم 13 و بخاطره همین اصلا نمیتونم ریسک کنم 13
تا وقتی کسی باشه که تشویقم کنه و هی بهم بگه به حرف بقیه کار نداشته باش خوبم .... اما بعدش 1313

اگه حس کنم که افرادی پشت سرم حرف میزنن واقعا اعصابم یهم میریزه ، جوری که دیگه نمیتونم خودمو کنترل کنم 13
عصبی میشم و رو هر فردی که باهاش صمیمی باشم قاطی میکنم13

از این رفتارام اعصابم بهم میریزه13
میخوام خودمو عوض کنم اما وقتی تو هرکدوم از این شرایط قرار میگیرم واقعا از تصمیم گیری و منحرف کردن فکرم عاجز میشم 13
گاهی فقط میام تو اتاقم و گریه میکنم تا فشاری که روم هست رو تخلیه کنمTears

اگه راهی دارید که امتحان کردید و خوب بوده لطفا به من هم بگید TearsTears
سلام بر دوستان عزیزم..Khansariha (8)
بچه ها اومدم یه خبر بد بدم..
khodahafezمن دیگه این باراینترتم کلا وقتش تموم شده و ممکنه یکی دوهفته نتونم بیام پیشتونTears تا وقتی که برم دانشگاه و از سایت اونجا بیام..
دلم براتون تنگ میشه باز...Tears
نمیدونم چطوردوریتونو تحمل کنم..=((
بهرجال منو از یاد نبرین..Tears
2هفته بعد نیام بگم من اومدم ببینم کسی اصلااسمم یادش نیستا!!
اعلام وضیتمم با اس ام اس به نازی جون میکنم..
1276746pa51mbeg8j
دوستون دارم..یه عالمه!
:x
Khansariha (18)
[تصویر:  7xo9iif681u74a7tyqju.png]      

[sup] خــدایــا فقـــط بخــاطـــر تــــو  ♥[/sup]

[تصویر:  474.gif]

بفرمایید شکلکای  ترول
(1391 شهريور 21، 0:40)Ma Sa نوشته است:
Khansariha (8)[size=large][b][font=Courier]
بچه ها اومدم یه خبر بد بدم..
khodahafezTears[size=large][b][font=Courier] تا وقتی که برم دانشگاه و از سایت اونجا بیام..
دلم براتون تنگ میشه باز...Tears
=((
[b][font=tahoma]Tears[b][color=#FF1493][font=Courier]
2هفته بعد نیام بگم من اومدم ببینم کسی اصلااسمم یادش نیستا!!
:smiley-yell: [color=#9400D3]
اعلام وضیتمم با اس ام اس به نازی جون میکنم..
1276746pa51mbeg8j
دوستون دارم..یه عالمه!
:x
Khansariha (18)

منتظر برگشتت هستیم ماسا جون,دلم برات تنگ میشهTears
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
سلام دوستای گل.....حالتون چطوره؟

منم خیلی اعتماد به نفسم پایینه،تو کلاس که بارها شده جوابو می دونستم ولی می ترسیدم از اینکه اشتباه باشه......با اینکه خیلی ها جواب های چرت و پرت می دادن ولی هیچ نمی ترسیدن.
یا خیلی وقتا شده سوالی داشته باشم،اما نتونستم بپرسم.
یا مثلا تو یه جمع نمی تونم راحت صحبت کنم یا شوخی کنم.
همین باعث میشه بقیه خیلی روت حساب نکنن و این خیلی بده
واقعا ازش رنج می برم
کسی یه کتاب خوب در این زمینه خونده؟

------------------------------------------------------------------------------

ماسا جون ما هم دلمون برات تنگ میشه
Tears

سلام رفقــــــــــــــــــــا...چطورین بابا؟
حالا من بی معرفت...شما دیگه بی معرفت تر از من!!!=((.....شوخی میکنم...من عـــــــــــــــــــاشق همتونم(به شیوه ی دادماس4chsmu1)

بچه با عرض پوزش منم نظرم و راجع ب اعتماد به نفس بدم ولی اعتراف مکنم پستای صفحه ی قبلی رو نخوندم22

خوب راجع ب اعتماد به نفس:

به نظر من اگه کسی به عمق هستی پی ببره.....اینکه بدونه همه ی انسانها در ذات مشترکن....همه به یک شکل به دنیا میان و به یک شکل از دنیا میرن....

و مهمترین چیز برای هر انسانی اینه که جایگاهش نزد خدا به چه شکل باشه....

ان اکرمکم عندالله اتقکم....گرامی ترین شما نزد پروردگارتان با تقواترینتان است....

متاسفانه الان همه چیز برعکس شده....ادمای گرامی توی دنیا ادمایین که صرفا ظاهر قابل احترامی دارن(پول،پست،مقام،جایگاه)...خوب این اشتباهه....و این دید اشتباه باعث میشه که اعتماد به نفس انسان فرو بریزه!

ما باید باور داشته باشیم تمام این مادیات صرفا یه قرار داده.....فک میکنین مثلا امکانش نبود شما الان تو یه خانواده ی فرضا گواتمالایی توی یه جزیره ی دور باشین...یا مثلا بچه ی بیل گیتس باشین....میبینین!اینا همه قراردادن....

و این قرار دادها چیزی از ارزشهای وجودی یه انسان کم نمیکنه....

به ذات انسانی و متعالی خودمون اطمینان اشته باشیم .....باورش داشته باشیم...و بپذیریم انسان در ذات مشترکه...پس چیزی برای کمتر بودن وجود نداره....ما چون احساس میکنیم پایین ترییم اعتماد به نفسمون پایین میاد....و خوب این فکر اشتباهه....

باید نگاهمون رو به ذات تغییر بدیم...

وای چقد حرف زدم....ببخشید..یه لحظه منو جو گرفت:4:
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
سلام
خوبيد اجيا دلم براتون قده سوراخ جوراب موروچ شده بود (موروچ=مورچه ,مشهديه)
اجيا من همه يپستاتونو دنبال ميكنم
باور كنيد
پستاتونو نگاه كنيد
اسمه من زير همشون هست
فقط انقدر شلوغ پلوغ بود سرم هي ميخواستم بيام پست خوشمل بزنم نميشد
اما الان ميزنم
خب اول از موضوع جديديكه شروع كرديم يكم بگم :
من اعتماد به نفسم خوبه ..
اما فك كنم الان يك خورده ضعيف تر شده
يكي از عواملي كه فكر ميكنم خيلي تاثير داره توي اعتماد به نفس باور كردن خودت و توانايي هايه خودته
اين كه خودتو بشناسي و به استعدادات پي ببري
اطرافيانتم خيلي تاثير دارن توي به وجود اومدن اعتماد به نفس
فكر كنيد بچه اي كه از هم طفوليت 4fvfcja هميشه مورد شماتت قرار ميگيره يا وظيفه اي بهش داده نميشه
بزرگ كه ميشه قطعا از انجام كاري ميترسه
يا فكر ميكنه از پسش بر نمياد
يك ديگه از عواملي كه ميتونه اعتماد به نفسو افزايش بده ورزش كردنه Khansariha (46)
من خودم به شخصه اين موردو خيلي خيلي پيشنهاد ميكنم
خيلي جواب ميده
باعش ميشه ترست بريزه
كلا شركت كردن توي كارايه جمعي باعث بالا رفتن اعتماد به نفس ميشه Khansariha (18)
..
ببخشي من بلد نيستم مثل شما خوب حرف بزنم 42
ببخشيد اگه بد شد
و اما اينكه
از اين كه با ميتوانم جونم همگروه شدم خيلي خوشحالم
به همگروهيايه ديگمم سلام ميكنم
از همين منبر 4fvfcja
سلاااااااااااااااام
اجي به ياد حق كجايي ؟ دلم برات تنگ شده . دوست دارم برگردي پيشمون .
مونا اجي ممنونم كه انقدر خوبي و هوامو داري
مامان سها ما دخترا دلمون واستون تنگ شده .. بيشتر بيايد پيشمون و ديگه اينكه دوستون داريم
ميام دوباره يك پست اجمالي ميزنم فعلا

[تصویر:  98886820611051912952.jpg]

4fvfcja
وقتي ميام كانون .. اول يك نگا به امضام ميكنم تا يك وقت كسي اون شخصيه چاخاله وسط امضامو نخورده باشه 22
خلاصه ديگه 22
چاخال و پاك باشيد 22
(1391 شهريور 21، 15:10)happpygirl نوشته است:

يك ديگه از عواملي كه ميتونه اعتماد به نفسو افزايش بده ورزش كردنه Khansariha (46)
من خودم به شخصه اين موردو خيلي خيلي پيشنهاد ميكنم
خيلي جواب ميده
باعش ميشه ترست بريزه

100% با این حرف موافقم.من دو سال بود که باشگاه نمیرفتم ولی قبلش از 7 سالگی همیشه ورزش کردم و باشگاه میرفتم و این خیلی تو اعتماد به نفسم تاثیر داشت و باعث شد توانایی انجام کارهای دیگه رو هم در خودم ببینم

الانم یه هفته ای میشه که میرم باشگاه و علاوه بر حس خوبی که بعدش دارم اعتماد به نفسم هم رفته بالا

ورزشو از یاد نبریدcheshmak

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان