امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "نسیم حیات" (گروه خانم ها) (غیر فعال)

salam manam male in goroh shodam kheili khoshhalam ke mano ghabol kardi soha jonam

سلام منم مال این گروه شدم خیلی خوشحالم که منو قبول کردی سها جونم
...............................................
ویرایش توسط سها
چون فینگیلیش بود..
سلام دوست جونای خودم 317
اول به مهتاب جون هر چند دیره تبریک میگم و مرسی خیلی پست های خوبی میذاری مخصوصا جواب مهدی
سها جون ببخشید باز خبر ندادم خیلی گرفتارم ولی بهتر سرم گرم باشه فکر بد نمی کنم
پنج شنبه یه اتفاق بدی افتاد ولی خدارو شکر گذشت و حالم خوبه ولی همیشه محتاج دعاتون هستم
خیلی دوستون دارم
سلام بچه ها خوبید ....
سانی جونم خیلی خوش اومدی .... تو خوبی مونای گلم .... مرسی عزیزم ... خدا رو شکر که خوبی ...
------------
چون هیشکی در مورد فراموشی چیزی بهم نگفت ، گفتم خودم یه مقاله بذارم 53258zu2qvp1d9v
بچه ها مقاله طولانی ،من سعی کردم خلاصشو بذارم ، ولی بخونیدش . ( مرسی )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فراموشی چیست؟ در مواردی که حافظه نتوانسته به اطلاعاتی که قبلا ذخیره کرده‌ایم، دسترسی پیدا کند،پدیده‌ای که همه آن را با عنوان فراموشی می‌شناسیم که در بسیاری موارد هم نتایج ناگواری به بار می‌آورد، مثل کم شدن نمره امتحانی.

علل فراموشی : *ما زمانی که می‌خواهیم مطلبی را به حافظه خود بسپاریم، به آن توجه می‌کنیم،ما خیلی از مطالبی را که می‌شنویم، اما به آن توجه نمی‌کنیم، فراموش می‌کنیم. به عبارتی تنها مطالبی که مورد توجه ما قرار می‌گیرد، به حافظه سپرده می‌شود.
* اطلاعات به شیوه درست و کاملی ذخیره نشده‌اند و یا در جای مناسب خود قرار نگرفته‌اند ،مرور ذهنی به نیرومند شدن اطلاعات در حافظه کمک می‌کند و دوام آنها را در حافظه طولانی‌تر می‌سازد.
* •در مرحله بازیابی نیز عواملی مثل تداخل و عوامل هیجانی ، یادآوری اطلاعات را با مشکل مواجه می‌سازند،برای مثال اگر شماره تلفن جدید دوست خود را یاد بگیرید، بعد از مدتی یادآوری شماره تلفن قبلی او برایتان مشکل خواهد بود. به این علت که نام دوست شما نشانه‌ای است که برای شماره تلفن فعلی او و شماره تلفن قبلی او نشانه مشترکی است و یادآوری یکی از آنها با این نشانه با مشکل همراه خواهد بود.

راهکارهای افزایش هوش و غلبه بر فراموشی :
* ورزش کنید :سعی کنید از ورزش لذت ببرید، نه این که به صورت اجباری و اکراه آن را انجام دهید و اگر به یک رشته ورزشی علاقه دارید، دنبال آن را بگیرید. جهت تقویت پشت کار برای ادامه ورزش، داشتن یک دوست هم‌پا بسیار مفید می‌باشد. ( اما خوب مشکل اینجاست که من از بچگی از ورزش فراری بودم ، اصلا دوست ندارم ... فقط استخره که اونم زیاد نمی تونم برم ... )

* ذهن خود را ورزش دهید : با استفاده از سلول‌های خاکستری مغز و وادار کردن آن‌ها به فعالیت در زمینه‌های مختلف، مغز را ورزش دهید،فکر کردن به چیزهای زیبا و مثبت یک راه است. استفاده از کلمات جدید و تجربه مزه‌ها و بوهای جدید، تغییر مسیر هر روزه و رفتن از یک راه جدید. پس، از عادت‌های فیزیکی و روش‌های روزمره ی خود فاصله بگیرید و به دنیای ناشناخته‌ها و تجربیات جدید سلام کنید.

* از غذاهای دریایی تناول کنید: روغن اُمگا-3 که در گردو، دانه‌کتان و غذاهای دریایی به وفور وجود دارد، تقویت کننده قلب و مغز شناخته شده است.

* مصرف چربی را به حداقل ممکن برسانید : چربی‌ها قادرند حواس ذهنی شما را کاهش دهند ، بنابراین بهتر است گوشت بدون چربی و مواد لبنی کم چرب استفاده کنید. از ماهی، حبوبات مانند لوبیا و عدس و بنشن و ... زیاد مصرف کنید. سعی کنید نیاز روزانه بدن به چربی را با خوردن روغن های گیاهی مانند: روغن زیتون، کانولا(گلزا)،آفتابگردان،سویا و دانه‌های روغنی مانند گردو و فندق تأمین کنید و تا حد امکان از مصرف روغن‌های جامد و مواد غذایی سرخ شده به خصوص چیپس، پرهیز کنید.

* از مصرف میوه و سبزی غافل نشوید : سبزیجات برگ سبز تأمین‌کننده ویتامینE می‌باشند. هم‌چنین مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه، فلفل و مرکبات که غنی از ویتامین C هستند می‌تواند از آسیب رشته های عصبی جلوگیری کند. هم‌چنین کمبود ویتامین B1 در بیماران دچار آلزایمر دیده شده است.

* از مواد الکلی پرهیز کنید: فردی که مرتباً از مشروبات الکلی استفاده می‌کند، حافظه، عکس‌العمل و توانایی ذهنی کندی دارد. توانایی بدنی و ذهنی در این معتادان الکلی کم کم رو به انحطاط می‌رود مثلاً ضربه زدن، نشانه‌گیری هدف و... . یعنی الکل نه تنها موجب کاهش توانایی سلول‌های مغزی می‌شود، بلکه از ترمیم و رشد مجدد آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

ولی خوب مشکل این جاست ، من غذاهای دریایی زیاد می خورم ، مشروبات الکلی نمی خورم .. ورزشم که گفتم .. میوه و سبزی هم که می خورم ( البته اکه میوه رو یکی برام پوست بکنه ...که همیشه یکی هست این کارو بکنه ) .. فقط می مونه ورزش ذهن .. که اونم زیاد نمی شه ... ولی خوب سعی می کنم روش کار کنم. اما.... 53258zu2qvp1d9v

اگه می خواین کاملشو بخونید :
منبع : http://daneshnameh.roshd.ir
http://www.tebyan.net
[تصویر:  String_on_finger.jpg]
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
دخترا سلااااااااااااااااااااااااااااااااااام
317
خوبین دختراااا؟؟؟
مهتاب جونم مرسی از پستای مفیدت و همینطور پیامای خصوصی ای که تو این مدتی که نبودم داده بودی ...وقتی اومدم کلییییییی ذوق زده شدم ، شرمنده که جواب ندادم چون نزدیک عیده و درگیر خونه تکونی ام + اینکه اینترنتم قطع بود تا الآن53258zu2qvp1d9v
یه گلایه دارم از اونایی که به قوانین عمل نکردن و نمی کنننننن:smiley-yell:

به بعضیا که یواشکی قوانینو زیر پا میذارن :
چرا هر روز توی پیام خصوصی به من و سها اعلام وضعیت نمی کنین؟؟؟(می خواین من و سها از نگرانی و غصه زجر کش بشیم؟Tears)
چرا برنامه نریختین و به من و سها برنامه هاتونو نگفتین؟؟؟
چرا دارین به بچه ها این حسو منتقل می کنین که دیگه کانون/گروه نمیاین؟؟؟(توی پست اول گفتم مثل این می مونه که توی جاده یکی در ماشینو باز کنه و بپره بیرون !!! چرا با احساسات ما بازی می کنیییین؟؟؟؟Tears

منتظر جواب این چراهااااااام:smiley-yell:صدا میاااااااااااااااااااااااااااد؟؟؟؟جییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییغ
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

سلام هورا جون
فکر نمی کنی خودت بیشتر از همه نگرانمون کرده بودی آخه کجا بودی دختر؟
منم اینترنتم خیلی وقتا قطعه ولی سعی می کنم حداقل یه کوچولو سر بزنم
خیلی خوشحالم برگشتی
سانی جون خوش اومدی 41
سلام..
خوبین؟خوشین؟سلامتین؟

خدارو شکر که هورا جون اومد...

من که کار خاصی برای بچه ها نکردم..
انشاالله همت هورا و نشاطش بیشتر و بهتر بهمون کمک کنه..

عزیزم دیدم که گروهو خوندی...پس تقریبا دستت اومده که چی کار کردیم و چی شد...

حالا دیگه میتونیم هممون با هم ادامه بدیم..

انشاالله که همه دوستان عالی پیش برن...

varzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzeshvarzesh

این 10 تا اعضاء گروهن..من هم دارم نگاتون میکنم...و کیف میکنم..هورا هم داره هدایتتون میکنه..

موفق باشین..ایام به کام...یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

اختیار داری سها جونم اگه تو نبودی که کلا گروهمون از هم می پاشید
واقعا در نبود من خیلی زحمت کشیدی تازه الآنم که هستم بازم همش داری زحمت می کشی
منو خجالت میدی با این حرفات1276746pa51mbeg8j

مونا جونم من گفته بودم میرم سفر و برگشتنم با خداست4fvfcja و واقعا عذرخواهی هم می کنم بابت تاخیرمKhansariha (8)

آخه می دونین چیه !!! ما سال 88 تحویل سال رو توی سفر بودیم !!! حالا این اولین سالیه که مدام میرم سفر !!!1744337bve7cd1t81 و اینکه بررای عید هم باز قراره بریم سفر !!!
یعنی حدودا 26ام42
خودم موندم چیکار کنم مجبورم برم سفر و اون وقت توی این مدت گروه رو باز باید بسپارم به سها جون و واقعا خیلی خجالت می کشم ازش1276746pa51mbeg8jو همینطورم از تک تک شماها1276746pa51mbeg8j

امیدوارم منو ببخشین به خاطر این همه مسافرات.........

راستی مونا جون خب من به خاطر خود بچه ها اون قوانینو گذاشتم و اگه می بینی اومدم میگم جواب بدین واسه اینه که موفق تر باشین توی این راه...وگرنه من کوچیک همتونم هستم قصد جسارت به هیچ کدوم از شما خوشگلا رو ندارم

و در آخر

همتونو دوووووووووووووووووووووست دارممممممم
و می بوسمتون535353

قمري تنها پي دستان توست

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم

سلام به دوستام . من هستم . منو نندازین بیرون از گروه ... فقط 1کم خرابم . چون اوضاع دوروبرم خرابه .ببخشید که سر نزدم . میدونم کسی دلواپسم نبود .ولی اومدم بگم هستم . من هنوز مال کانونم . با اینکه خیلی ... زدم اما میخوام بازم بتونم تا خوب بشم . دعا کنین اطرافم خوب بشه ... اونوقت منم خوب مبشم . نمیدونم چرا آخر سال همیشه باید اینجوری نحس باشهTears و هیچ دل و دماغی واسه سال جدید نباشه 13 هورا جان ... سها جان ... مهتاب جان ... امیدوارم همتون خوب باشین . منم با شمام . کاش میشد یه کاری کنم 13Tears
دلا دیدی که خورشید از شب سرد ، چو آتش سر ز خاکستر برآورد
زمین و آسمان گل رنگ و گلگون ، جهان دشت شقایق گشت از این خون
نگر تا این شب خونین سحر کرد ، چه خنجر ها که از دلها گذر کرد
ز هر خونِ دلی سروی قد افراشت ، به هر سروی تذروی نغمه برداشت
صدای خون در آواز تذرو است ، دلا این یادگار خونِ سرو است
خوشگل خانومی یه چیزیو همیشه بدون !
ایییینکه
هیچ وقت شرایط بیرون خوب نمیشه که ما بخوایم بعدش خوب بشیم ! وقتیم خوب میشه دوباره یه چیزی میشه که بد بشه !!! و دوباره تکرار و تکرار و تکرار !
نکته اینجاست که باید به طرز نگاهت و خودت دقت کنی و تا تو خوب نشی بیرونم خوب نمیشه
پسسس سرونازجونم خانومی از همین الآن شروع کن و دنبال درست شدن شرایط بیرونی نباش که بی فایده است
صد البته اگه خودت درست فکر،نگاه و عمل کنی می بینی که شرایط بیرونیم همونطوری که دوست داشتی تغییر کرده و درست شده ... اونم برای همیشهههههKhansariha (46)41
خانومی حتما حتما هروقت اومدی یه پست یا پیام به ماها بده تا بدونیم وضعیتت چطوره و حالت چطوریه53258zu2qvp1d9v
انشاالله همه چی زودتر برات رو به راه بشه
موفق باشیییییییvarzesh

قمري تنها پي دستان توست

سلام بچه ها،خوبین؟
هورا جون خیلی برات خوشحالم ایشالا که همیشه هر جا هستی بهت خوش بگذره .منم یه شوخی کردم می دونم که چقدر ماهی و به فکرمون هستی.varzeshvarzeshvarzesh
اگه اشتباه نکم مریم جون کم پیداست
دوستون دارمcheshmak
سروناز جان
گل من کی خواست تو رو بندازه از گروه بیرون؟؟!!! اصلا اینطوری فکر نکن...
من و ما اگه چیزی میگیم فقط به خاطر خودته...دوستت داریم..
به حرفای خوب هورا جون فکر کن ...
ماها برای اصلاح اطرافمون باید از خودمون شروع کنیم..اولین قدم همینه...
وقتی خودمون و نگاهمون درست شد تازه میبینیم چیزایی که تا حالا اذیتمون میکرده اصلا ناراحت کننده نبوده..

مثه اون مردی که میره پیشه پزشک و میگه من همه جام درد میکنه..
پزشک میپرسه نشونم بده...مرد انگشتش رو به هر جا که میزده آخش میرفته هوا...
دکتر دقت میکنه میبینه نوک انگشتش یه خار بوده..اونو که در میاره همه چیز حل میشه!!!

ببین خار کجاست..درش بیار....cheshmak

مونا جون
عزیز دلم یه کم بیشتر توضیح میدادی که بدونم حال و احوالت چطوره...اینجور که پیداست الان خوبی شکر خدا...Muscular
در واقع میخوام بدونم اون اتفاق بده چی بود و آیا کمکی از من بر میاد؟!!

مهتاب گلم
من یک عالمه دوستت دارم..و ممنون بابت مطلب خوبت..همینطور اطلاعی که بهم دادی..41

پاییز عزیز
امشب تولدت...مبارک باشه گلم....سهم کیک هم گروهی هات باید ویژه باشه ها..
و ممنون که خبر درست بهم دادی...Khansariha (48)

پانیذ خانم
من نمیدونم دو روز کجایی ها....حالت خوبه؟17

مریم جان
میدونم که به گروه سر میزنی و ازت ممنونم...خدارو شکر هورا جون اومد و حتما میتونه بهت بیشتر کمک کنه..varzesh

سحرجون
گلم امروز کانون بودی اما نه پست زدی نه خبر از خودت دادی...چرا؟17

تبسم جان
شما هم امروز کانون بودی اما چرا هیچی نگفتی؟؟؟
بیا با دوستات حرف بزن.. من و هورا جون هم کمکت میکنیم..تو شروع کن...ما ادامه میدیم..53258zu2qvp1d9v

نیلو خانم
چرا اینقدر قهرت طول کشید؟؟؟
بیا دیگه...عزیز دلم تا تو حرف نزنی که با بقیه آشنا نمیشی ...تازشم خیلی کم میای کانون...
باما به از این باش که با خلق جهانی...:13:

و
سانی جون
دوستان ..سانی بانو از من خواسته از خودم براش بگم..فکر کنم کم فرصت میکنه بیاد کانون..
پیشنهاد میکنم همتون یه توضیح کوچولو از خودتون ..اونقدر که احساس میکنین لازمه یه هم گروهی بدونه براش بنویسین و ارسال کنین..تا وقتی که اومد تقریبا با هممون آشنا بشه..
نظرتون چیه؟cheshmak

دیگه هم....همین....

یه دنیا دوستتون دارم..

مواظب دوستای من باشین...یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام به همه گی4fvfcja
من خوبم خیلی خوبvarzesh
شما چطورین؟
راستش یه چند روزی حسابی فکرم مشغوله
حالا سر فرصت میگم واستون
راستی چه خبر من نبودم
مامان های خوشگلم مامان سها مامان هورا دلم واستون تنگ میشه هر روز البته برایه همتون
تا اطلاع ثانوی بای
شب بخیرSmiley-face-cool-2
راستی این مقاله رو بخونین خیلی خوبه شاید هم قبلا خونده باشین
عوامل موثر در روحیه
1- نوع رفتار و انديشه درخصوص ديگران

افكار و رفتار با ديگران به طور يقين در زندگي انسان مؤثر است. كسي كه براي ديگران شادماني، كاميابي و موفقيت آرزو مي‌كند ديگران نيز براي او چنين آرزويي دارند. به طور يقين، چنين فردي از روحيه‌اي مثبت و با نشاط برخوردار خواهد بود.

شخصي به يكي از پيشوايان ديني عرض كرد: نمي‌دانم دوست من چه ميزان به من علاقه‌مند است، حضرت فرمودند:

به قلبت مراجعه كن، هر ميزان تو به او علاقه داري او هم به همان ميزان به شما علاقه‌مند است.

ملاحظه مي‌فرماييد كه برخورد مردم و اطرافيان با ما به طور دقيق، واكنش افكار و اعمال و احساسات خودمان است.

از سوي ديگر اگر كسي نسبت به ديگران افكار و اعمال و احساسات منفي داشته باشد واكنش مردم و اطرافيان نيز نسبت به او همين خواهد بود. بنابراين، نوع رفتار، افكار و احساسات ما نسبت به ديگران، روحيه ما را مي‌سازد.

2-وضعيت جسماني

هم چنان كه نوع افكار در روحيه ما مؤثر است، وضعيت جسماني ما نيز در روحيه مؤثر است، حركات فيزيكي چون ورزش روحيه انسان را به سوي نشاط و طراوت دگرگون مي‌كند.

كسي كه وضع جسمي با نشاطي ندارد، روحيه او نيز با نشاط نخواهد بود، حالت مثبت بدن كه منشأ روحيه مثبت است، اين گونه است كه گردن افراشته و قامت استوار باشد. چنانچه عكس اين باشد در روحيه تأثير منفي مي‌گذارد.

4-اعتقادات مذهبي

نوع نگرش و اعتقاد ما به زندگي و جهان اطراف و رخدادهاي پيراموني تاثير به سزائي در روحيه و حالات روحي ورواني ما دارد انسان هايي كه در خصوص وقايع مختلف در زندگي شان به مشيت الهي معتقد بوده و خوشي ها و ناخوشي ها را بخشي از زندگي مي دانند و در موقعيت هاي ناخوشايند به خداي بزرگ توكل مي كنند همواره از روحيه اي قوي و با ثباتي برخوردارند.

عوامل تضعيف و تخريب روحيه

ما وظيفه داريم عوامل تضعيف روحيه را شناسايي و وجود خود را از آنها پاك‌سازي كنيم.

1ـ باورهاي منفي و غلط

باورهاي منفي روحيه انسان را افسرده مي‌كند. كسي كه معتقد است شانس ندارد، اين تصور، ارمغاني جز افسردگي روحي براي او نخواهد داشت.

2ـ نااميدي از فضل و رحمت خداوند

كسي كه از رحمت بي‌پايان الهي نااميد شود، بهره‌اي جز احساس يأس و نااميدي نخواهد داشت، از اين رو خداوند در قرآن مي‌فرمايد: از رحمت خدا مأيوس نشويد.

نااميدي روحيه و نشاط و برنامه‌ريزي و تلاش را از انسان مي‌گيرد.

3ـ فقدان خودباوري و اعتماد به نفس

يكي ديگر از عواملي كه روحيه انسان را تضعيف و تخريب مي‌كند، اين است كه ا نسان توانايي و قدرتي را كه خداي مهربان به او داده است باور نداشته و از انجام كارهاي بزرگ، هراس داشته باشد، انسان بي‌شهامت، نمي‌تواند داراي روحيه مثبت باشد.

4ـ فقدان هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي

چنانچه كسي در زندگي هدف معيني نداشته و بي‌برنامه باشد به مرور زمان روحيه مثبت خود را از دست خواهد داد.

5ـ تحليل نادرست از رويداد‌هاي زندگي‌

افرادي كه تحليل نادرستي از رويداد‌هاي زندگي دارند، بايد توجه داشته باشند كه ما به همه زواياي رويدادهاي زندگي آگاه نيستيم، بنابراين اگر رويدادي برخلاف ميل ما بود نبايد روحيه خود را از دست بدهيم و به منفي بافي بپردازيم، چه اين كه خداوند در قرآن مي‌فرمايد:

اي بسا چيزهايي كه شما از آن‌ها بيزاري مي‌جوييد (خوشايند شما نيست) در حالي كه براي شما خير و بركت است. در ادامه مي‌فرمايد: خدا مي‌داند اما شما از خير آن آگاه نيستيد.

6ـ صفات ناپسند

روان شناسان به اين مطلب پي برده‌اند كه صفات ناپسندي چون حسد، كينه، بدبيني، ترس، بخل و انتقام جويي مانند آتش، روان انسان را دچار عذاب و نگراني مي‌كنند، حسد و كينه بيش از آن كه براي ديگران زيان داشته باشد، آرامش و نشاط را از خود فرد سلب مي‌كند.

7ـ قطع رابطه با خداي مهربان

خداوند مركز نشاط و آرامش بي‌نهايت است، كسي كه با او قطع رابطه كند به طور يقين آرامش و نشاط را از دست خواهد داد و روحيه منفي و افسرده‌اي خواهد داشت.

8ـ كاربرد عبارت‌هاي منفي

استفاده از كلمات و واژگان منفي چون، نمي‌شود، نمي‌گذارند، نمي‌توانم، امكان ندارد، شانس ندارم، خدا به ما بي‌توجه است و... چون سمي خطرناك روحيه را افسرده و تضعيف مي‌كنند.

9ـ معاشرت با افراد منفي‌نگر و بدبين

يكي از عوامل تخريب روحيه، نشست و برخاست با افراد بدبين است، از آن‌جا كه اين افراد داراي روحيه‌‌اي منفي هستند دائما به ديگران هم پيام منفي داده و آثار و حالت‌هاي روحي خود را به آن‌ها منتقل مي‌كنند در نتيجه روحيه هم‌نشينان آنان پس از مدتي ، افسرده و منفي‌نگر خواهد شد.

10ـ غم و اندوه منفي

غم و اندوه دو نوع است. يك نوع غم و اندوهي كه براي كمبودهاي معنوي در مناجات با خداي مهربان به انسان دست مي‌دهد و احساس مي‌كند كه چه فاصله طولاني بين او و مقربان درگاه الهي و عاشق خدا وجود دارد. اين غم و اندوه، مثبت و سازنده است. زيرا مقدمات رشد و كمال شخص را فراهم مي‌كند.

اما نوع دوم غم و اندوه براي ماديات و زندگي دنيوي است كه نه تنها رشد و كمالي براي انسان درپي نخواهد داشت، بلكه موجبات تحليل قواي جسمي و روحي را نيز فراهم مي‌كند.

حضرت علي(عليه‌السلام) مي‌فرمايد: آنچه كه براي مرد ننگ است، غصه است
خداوندا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری بر من آشکار کن
تا درهایی که به سویم باز میکنی ندانسته نبندم
ودرهایی را که به رویم می بندی به اصرار باز نکنم
سلام پانیز جونم ... مرسی بابت این پست قشنگ و معقولانه ای که گذاشتی . 53258zu2qvp1d9v1حال خوبی بهم دادی .
مامان هورا ، سها جان ، مهتاب جان و همه ی دوستای گل دیگم . ازتون ممنونم .
سانی جون به گروه و کانون خوش اومدی . اینجا 1000 تا چیز خوب وجود داره . هم سرگزمی هم آموزنده . دقیقا یاد روزای اول دانشگاه افتادم که با یه از بچه ها دوست و آشنا شدم . اینجا حتی اگه روزی 10 دقیقه هم توش دور بزنی از احوال دوتات باخبر میشی . می بینی که همه هواتو دارن و در مقابل هم باید اینطور باشی . در مقابل بچه ها شرمنده میشی و همین روحیه مقاومت رو بیشتر می کنه . حداق واسه من . حتی تو اوج ناامیهام که اومدم ... دیدم داداش پوریا جون چراغ کانون رو روشن نگه داشته . یعنی هیچوقت تنها نیستیم .
کلا سانی جونم ... از بد حادثه خوب جایی افتادی وره دل ما . 4fvfcja به قول مهدی 69 ما ول کنت نیستیم . اونا هم بچه های خیلی خوبی هستن . دوست داشتنی53258zu2qvp1d9v و یکی از بهترین جاهای کانون مشاعره است .
خلاصه خواستم بگم همه جا دوربین مخفی گذاشتیم همدیگه رو می پاییم . تنها نیستی 53258zu2qvp1d9vvarzesh
خوش اومدی سانی جونمونclapping
بوووووووووووووووووووووووووووس واسه همتونKhansariha (8)
دلا دیدی که خورشید از شب سرد ، چو آتش سر ز خاکستر برآورد
زمین و آسمان گل رنگ و گلگون ، جهان دشت شقایق گشت از این خون
نگر تا این شب خونین سحر کرد ، چه خنجر ها که از دلها گذر کرد
ز هر خونِ دلی سروی قد افراشت ، به هر سروی تذروی نغمه برداشت
صدای خون در آواز تذرو است ، دلا این یادگار خونِ سرو است
سلام به همگی
به به این جا چه خبره ؟!!!!!
همه هستن که ...........

پاییز خوشکلم تولدت مبارکااااااا باشه ... cheshmak راستی سهم من از کیکو کنار بذاریااااااا ... وگرنه می کشمت .

سروناز گلم ... حرفای هووورا درسته .... روشون دقت کن .... و فکر .

تبسم ، نیلو .... اینا کجان ...
مریم خانوممممم ... سانی .....

پانیذم که خوبه .. خدا رو شکر ... مطلبت خیلی خوب بود ... گلم ..
سحر شلوغ کجاست ؟ کم پیداست ....
مونای گلم که خوبه دیگه ؟ تازه بهترم می شه ....
حامی هامونم که خوبن ..... سها و هورا ......

موفق باشید بچه ها ...
مواظب خودتون باشید ...
دوستون دارم ....
نشان 100 روزه

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
سلام هم گروهی های عزیز من.من که حالم خوبه ایشالا شما هم خوب باشین.ببخشید سها جونم من تقریبا هر روز میام اما تازه فهمیدم که هر وقت میام باید از خودم اثر بزارم.از حالا هروقت میام از خودم یه ردپایی به جا میزارم .Khansariha (48)41Khansariha (48)

نشان 100 روزه

[تصویر:  23e325e16617.png]

........
......
....
..

\"اگه رنگین کمان رو بخوام باید زیر بارون خیس شدن رو تحمل کنم\"

\"از درخت خوشم میاد اگه باد بیاد خم میشه اما هرگز نمی افتد\"

[تصویر:  3qsmub0t9vacvs1i5y5.jpg]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده