امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آسمانی های زمین

سالروز بازگشت خرمشهر قهرمان، به دامان پاک ایران زمین را به همه ایرانیان،

مخصوصا خانواده شهدا و ایثارگران، تبریک میگم.

535353535353

یاد و خاطره رزمندگان و شهدایی که حماسه ساز

این واقعه بودن را نیز گرامی می داریم.
[تصویر:  3603a504c71.png]

نوبهارم کن، نوبهارم
انار

دور هم نشسته بوديم، با شور و حال خاصي انار مي‌خورديم كه محمود گفت: «بچه‌ها ديشب خواب ديدم كه مثل حالا داشتيم انار مي‌خورديم. از بيرون سنگر، صداي عجيبي به گوشمان خورد. من رفتم ببينم چه خبر است كه تيري به قلبم خورد. در حال بي‌هوش شدن بودم كه مردي سبزپوش و نوراني مرا در آغوش كشيد و گفت: «تو هم مثل من شدي بيا با هم برويم».
هنوز حرف سيد تمام نشده بود كه صدايي از بيرون سنگر توجه ما را جلب كرد. همه‌ي نگاه‌ها به خروجي سنگر دوخته شد. خورشيدي بلافاصله بيرون دويد و ما هم پشت سر او حركت كرديم. اما در بيرون سنگر اصابت تيري به قلب رسيد او را بر خاك انداخت.

منبع: كتاب روايت عشق
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
سالروز شهادت دكتر مصطفي چمران مرد خستگي ناپذير جبهه هاي جنگ تسليت باد

[تصویر:  59080259361862657258.jpg]

گوشه هایی از وصیت نامه شهید دکتر مصطفی چمران

"... به خاطر عشق است كه فداكاری می كنم. به خاطر عشق است كه به دنیا با بی اعتنائی می نگرم و ابعاد دیگری را می یابم. به خاطر عشق است كه دنیا را زیبا می بینم و زیبائی را می پرستم. به خاطر عشق است كه خدا را حس می كنم، او را می پرستم و حیات و هستی خود را تقدیمش می كنم.
عشق هدف حیات و محرك زندگی من است. زیباتر از عشق چیزی ندیده ام و بالاتر از عشق چیزی نخواسته ام.
عشق است كه روح مرا به تموج وا می دارد، قلب مرا به جوش می آورد، استعدادهای نهفته مرا ظاهر می كند، مرا از خودخواهی و خودبینی می رهاند، دنیای دیگری حس می كنم، در عالم وجود محو می شوم، احساسی لطیف و قلبی حساس و دیده ای زیبابین پیدا می كنم. لرزش یك برگ، نور یك ستاره دور، موریانه كوچك، نسیم ملایم سحر، موج دریا، غروب آفتاب، احساس و روح مرا می ربایند و از این عالم به دنیای دیگری می برند … اینها همه و همه از تجلیات عشق است.
برای مرگ آماده شده ام و این امری است طبیعی، كه مدتهاست با آن آشنام. ولی برای اولین بار وصیت می كنم. خوشحالم كه در چنین راهی به شهادت می رسم. خوشحالم كه از عالم و ما فیها بریده ام. همه چیز را ترك گفته ام. علائق را زیر پا گذاشته ام. قید و بندها را پاره كرده ام. دنیا و ما فیها را سه طلاقه گفته ام و با آغوش باز به استقبال شهادت می روم ..."
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
سلام
کی با حسین کار داشت؟
یک قناسه چی ایرانی ک ب زبان عربی مسلط بود اشک عراقیها را در آورده بود. با سلاح دوربین دار مخصوصش چند ده متری خط عراقیها کمین کرده بود و شده بود عذاب عراقیها.
چه می کرد؟!
بار اول بلند شد و فریاد زد: " ماجد کیه ؟ " یکی از عراقیها که اسمش ماجد بودسرش را از ﭘس خاکریز آورد بالا و گفت: " منم"
ترق !
ماجد کله ﭘا شد و قل خورد آمد ﭘای خاکریز و قبض جناب عزراییل را امضا کرد!دفعه بعد قناسه چی فریاد زد: " یاسر کجایی؟" و یاسر هم ب دستبوسی مالک دوزخ شتافت!
چند بار این کار را کرد تا اینکه ب رگ غیرت یکی از عراقیها به نام جاسم برخورد. فکری کرد و بعد با خوشحالی بشکن زد و سلاح دوربین داری ﭘیدا کرد و ﭘرید رو خاکریز و فریاد زد:" حسین اسم کیه؟ " و نشانه رفت. اما چند لحظه ای صبر کرد و خبری نشد. با دلخوری از خاکریز سر خورد ﭘایین. یک هو صدایی از سوی قناسه چی ایرانی بلند شد: " کی با حسین کار داشت؟ " جاسم با خوشحالی هول و ولا کنان رفت بالای خاکریز و گفت: " من"
ترق!
جاسم با یک خال هندی بین دو ابرو خودش را در آن دنیا دید!
4fvfcja

درپناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سجده بر آب

شب بیست و یکم ماه رمضان سال 1362 شهید مرتضی بشارتی و چند نفر دیگر برای شناسایی، داخل آب هور شدند. با نزدیک شدن به سنگر عراقی ها در کمال تعجب دیدند، در یک سنگر مراسم عزاداری و در یک سنگر دیگر مراسم جشن و پایکوبی برپاست. در همین هنگام نیروهای گشتی عراقی از سه طرف به سمت آن ها حرکت کرده و نزدیک بود محاصره و اسیر شوند.

اسیر شدن آن ها مفهومی جز لو رفتن عملیات و منطقه ی مدنظر نداشت. مرتضی دلش شکسته بود و داخل قایق به حالت نشسته سرش را روی آب خم کرده و سجده نمود و روی آب آیه ی شریفه ی «و جعلنا من بین ایدیهم سداً و من خلفهم سداً فاغشیناهم فهم لا یبصرون» را زمزمه کرد.

وقتی سرش را بلند کرد، به اطراف نظر انداخت، انگار زمان از حرکت باز ایستاده بود. نه صدایی، نه کسی و او بلافاصله به اتفاق همراهانش پارو زنان خودشان را حدود سیصدمتر عقب کشاندند و در کمال ناباوری دوباره سر و صدای بلند عراقی ها را شنیدند. لطف الهی و توکل خالصانه آن ها را از محاصره نجات داد.

1- شهید مرتضی بشارتی در سال 1345 در زاهدان متولد شد. بارها به عنوان بسیجی به جبهه رفت و سرانجام در سن 20 سالگی در عملیات کربلای 5 مورخ 15/12/1365 در منطقه ی عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

همرزم شهيد بروجردي ميگويد:
داشتيم فوتبال بازي ميكرديم و يك يار كم داشتيم، يك دفعه ديديم يكي دارد مي آيد، ازهمان جا داد زدم : حاجي هم براي ما!
درست و حسابي بلد نبود اما باز خوب بود،‌وقتي مي دويد يك پايش كمي مي لنگيد، خسته كه شد گقت من ديگر ميروم با اجازه!
چندوقتي گذشت و يك روز گفتند فرمانده عمليات كردستان شهيد شده!
با خودم گفتم كاش ميدانستم چه جور آدمي بوده اين آقاي فرمانده! به نمازخانه كه رفتم عكسش روي ديوار بود ،‌قد بلند، لبخندي صميمي در ميان ريشي بور، گفتم اين كه حاجي خودمان است.
[تصویر:  12a3c9878efe.jpg]
اینجا سیم دلت به آسمان وصل میشود درنگ نکن

وعده گاه ما : تاپیک قرار عاشقی

[تصویر:  nasimhayat.png]

مطلب زیر تقدیم به برادران کانونی ام

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AD%D8%A...#pid202152

اللهم مولای کم من قبیح سترته

و کم من فادح من البلا اقلته

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

و کم من ثنا جمیل لست اهلا له نشرته
وسط شب كه مصطفي براي نماز شب بيدار ميشد طاقتم طاق مي شد و ميگفتم: بس است دديگر، استراحت كن خسته شدي!
مصطفي جواب مي داد: تاجر اگر از سرمايه اش خرج كند بالاخره ورشكست مي شود. بايد سود دربياورد كه زندگي اش بگذرد، ما
اگر قرار باشد نماز شب نخوانيم ورشكست مي شويم!! (همسر شهيد چمران)

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

عزیزانم!

دربارة مسئلة خودسازی و مبارزه با نفس، بیش از پیش حساس باشید و در این پیکار سرنوشت ساز به خدای بزرگ متوسل شوید؛ از درگاهش استمداد و کمک طلبید. زیرا که ائمه معصومین(ع) با آن همه کمالات انسانی و عرفانی که داشتند، باز هم همواره از خدایشان استمداد می طلبیدند.

خود را مملوک خدا بدانید و همه شئون خود را از خدا ببینید و هرگونه استقلالی را از خود نفی کنید و خود را به تمام معنی عبد و بنده خدا یابید و خدا را مالک مطلق و حقیقی خویش بدانید. وقتی چنین کنید و چنین شوید، در آن صورت به وظیفه بندگی قیام می کنید و در مسیر عبودیت گام بر می دارید.

شهید، فرامرز محسن سلطانی 53
به ما ميگفت : "خجالت ميكشم، من خيلي در حق خانواده ام كوتاهي كرده ام. كمتر پدري كرده ام، فرصتش كم بود وگرنه دلم
ميخواست."
يك روز در زدند، پيك نامه اي آورده بود،‌قلبم ريخت... نكند شهيد شده باشد!! پاكت را باز كردم، ديدم يك انگشتر عقيق برايم
فرستاده و نوشته : "به پاس صبرها و تحمل هاي تو"
همسر شهيد صياد شيرازي

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

قوانین شهید سید مجتبی علمدار برای نزدیکی به خدا

قانون اول
خداوندا ! اعتراف می کنم به این که قرآن را نشناختم و به آن عمل نکردم. حداقل روزی ۱۰ آیه قران را باید بخوانم، اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیل نتوانستم این ۱۰ آیه را بخوانم روز بعد باید حتما یک جزء کامل بخوانم.
تاریخ اجرا : 4/5/1369

قانون دوم
پروردگارا اعتراف می کنم از این که نمازم را به معنا نخواندم و حواسم جای دیگری بود در نتیجه دچار شک در نماز شدم. حداقل روزی دو رکعت نماز قضا باید بخوانم اگر به هر دلیل نتوانستم این دو رکعت نماز را بخوانم روز بعد باید نماز قضای یک ۲۴ ساعت را بخوانم.
تاریخ اجرا : 11/5/1369

قانون سوم
خدایا اعتراف می کنم از این که مرگ را فراموش کردم و تعهد کردم مواظب اعمالم باشم ولی نشد. حداقل هر شب قبل از خواب باید دو رکعت نماز تقرب بخوانم اگر به هر دلیل نتوانستم روز بعد باید ۲۰ ریال صدقه و ۸ رکعت نماز قضا به جا بیاورم.
تاریخ اجرا: 26/5/1369

قانون چهارم
خدایا اعتراف می کنم از این که شب با یاد تو نخوابیدم و بهر نماز شب هم بیدار نشدم حداقل در هر هفته باید دو شب نماز شب بخوانم و بهتر است شب پنج شنبه و شب جمعه باشد اگر به هر دلیل نتوانستم شبی را به جا بیاورم باید به جای هر شب ۵۰ ریال صدقه و ۱۱ رکعت نماز را به جا بیاورم .
تاریخ اجرا : 16/6/1369

قانون پنجم
خدایا اعتراف میکنم به اینکه (خدا میبیند ) را در همه کارهایم دخالت ندادم و برای عزیز کردن خود کار کردم. حداقل در هر هفته باید دو صبح زیارت عاشورا و صبحهای جمعه سوره الرحمن را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم زیارت عاشورا را بخوانم باید هفته بعد ۴ صبح زیارت عاشورا و یک جزء قرآن بخوانم و اگر صبح جمعه ای نتوانستم سوره الرحمن بخوانم باید قضای آنرا در اولین فرصت به اضافه ۲ حزب قرآن بخوانم.
تاریخ اجرا : 13/7/1369

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

نميدونم بايد چي بگم!!! خودتون ببينيد
[تصویر:  78261474815640710648.jpg]

[تصویر:  27155099671918703623.jpg]

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

مزار شهيد پلارك رفتين ؟
با شكوهه ، خيلي با شكوهه ،
اي شهيد
به اين فكرم كه اون قطره اشكي كه با ديدن تكه هاي پيكرت بر گونه ام جاري ميشد كجا رفت
من به كجا ميروم

شهيد خلبان محمدرضا نمكي

[تصویر:  ss1lxy12xe2pm7e5ggba.jpg]
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
چقدر زجرآوره که ما جانبازهامون رو با این نام میشناسیم
اینا حتی شهید های زنده هم نیستند

اینا شهیدهای گمنامند!1276746pa51mbeg8j

[تصویر:  11.jpg]
گر چه با كپسول اكسیژن مجابت كرده اند

مادرت می گفت دكترها جوابت كرده اند

مرگ تدریجی است این دردی كه داری می كشی

منتها با قرص های خواب خوابت كرده اندTears

خواب می بینی كه در « سردشتی » و « گیلان غرب »

خواب می بینی كه بر آتش كبابت كرده اند

خواب می بینی می آید بوی ترش سیب كال

پس برای آزمایش انتخابت كرده اند

خواب می بینی كه مسئولان بنیاد شهید

بر دروازه های شهر قابت كرده اند

از خدا می خواستی محشور باشی با حسین (ع)

خواب می بینی دعایت را اجابت كرده اند

قصر شیرینی كه از شیرینیت چیزی نماند !

یا پلی هستی كه مثل سرپل خرابت كرده اند

خوشه خوشه بمب های خوشه ای را چیده ای

باد خاكی با كدامین آتش آبت كرده اند ؟

با كدامین آتش ای شمعی كه در خود سوختی

قطره قطره در وجود خود مذابت كرده اند ؟

می پری از خواب و می بینی شهید زنده ای
قوانین شهید سید مجتبی علمدار برای نزدیکی به خدا

قانون ششم
حداقل باید در آخرین رکوع و در کلیه سجده های نمازهای واجب صلوات بفرستم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم باید به ازای هر صلوات ۱۰ ریال صدقه بدهم و ۱۰۰ صلوات بفرستم.
تاریخ اجرا: 18/8/1369

قانون هفتم
حداقل باید در هر بیست و چهار ساعت ۷۰ بار استغفار کنم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم در بیست و چهار ساعت بعدی باید ۳۰۰ بار استغفار کنم و باز هم ۳۰۰ به ۶۰۰ تبدیل می شود.
تاریخ اجرا: 30/9/1369

قانون هشتم
هر کجا که نماز را تمام میخوانم باید ۲ روز روزه بگیرم. بهتر است که دوشنبه و پنجشنبه باشد. اگر به هر دلیل نتوانستم این عمل را انجام دهم در هفته بعد باید به جای دو روز ۳ روز و به ازای هر روز ۱۰۰ ریال صدقه بپردازم.
تاریخ اجرا: 19/11/1369

قانون نهم
در هر روز باید ۵ مسئله از احکام حضرت امام (ره) را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم روز بعد باید ۱۵ مسئله را بخوانم.
تاریخ اجرا: 14/1/1370

قانون دهم
در هر بیست و چهار ساعت باید ۵ بار تسبیحات حضرت زهرا (س) برای نماز های یومیه و ۲ بار هم برای نماز قضا بگویم. اگر به هر دلیل نتوانستم این فریضه الهی را انجام دهم باید به ازای هر یکبار ۳ مرتبه این عمل را تکرار کنم.
تاریخ اجرا: 15/3/1370

و کم من عثار وقیته

وکم من مکروه دفعته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان