امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

خواهر مهربان m12
من هم می شه گفت مثل شمام اما با تفاوت هایی 
منم حسرت خیلی چیزها رو می خورم 
که الحق درست نیستن و واحی و الکی هستن 
واقعا اگر همه ما بمیریم چی دستمون رو می گیره ، مرسدسمون یا کروکمون یا مثلا خونه آنچنانی مون ؟؟؟؟
ما اگر ایمان راستین داشته باشیم زندگی جاوید رو از دست نمی دیم که تو این چند صباح ، خوش باشیمُ بیخیال همه چی 
خداوند کم و زیاد ، به همه نعمت هایی داده ، ممکن من و شما پول زیاد نداشته باشیم اما شاید چیزی درونمون باشه که با هیچ چیزی ارزش گذاری نشه 
بذارید صادق باشم 
بارها و بارها خودِ من قبطه شما رو خوردم 
برای نعمت ازدواجی که صاحبش هستین و امیدوارم قدرش رو بدونید 
شما هم خواهر من هستین ، زندگی یک جوان در سال 1395 به سختی می گذره و چشمش پر از آرزوهای نداشته ست 
تاکید دارم روی این موضوع که هر چی می خوایم باید از خدا بخوایم و در قرآن دنبالش باشیم و پیروی از اهل بیت علیهم السلام 
من خودم رو سیاه این عالمم و کلی مشکل دارم 
غصه دنیا رو نخورید 
به قول مادرمون سها خانم ( ایشون برای ما مادری کردن همیشه ) 
دیروز گرچه سخت،امروز هم گذشت.....طوری نمی شود فردا بدون من

به غصه ها میدان ندین 
(1395 خرداد 29، 21:34)می توانم نوشته است: من میدونم از لحاظ خانوادگی واسم مشکل می شه
چون بابام احتمالا هی سر به سر همسرم خواهد گذاشت
برادرم هم که فقط خودش مسلمانه
سر همین بهترین پسر سنی رو رد خواهم کرد چون در نهایت پشتش درگیری خواهد بود

باید دید شرایط افراد چطوره
وگرنه شیعه و سنی یه خدا رو میپرستن

چه جالب.... طرف اونارو که نمیدونم چطورن...ولی طرف ما که مشکلی ندارن...

(1395 خرداد 29، 21:38)m12 نوشته است:
(1395 خرداد 29، 21:32)درخشنده نوشته است: دوستان کسی توی ازدواج شیعه و سنی مشکلی میبینه؟ یا قبلا دیده که بد بشه؟
ببخشید اشتباهی اونور پست زدم...
نمی خوام اظهار نظر کنم ولی دو نفر رو میشناسم که زن شیعه و مرد سنی بود نتونستم باهم بسازن در حالی که خیلی هم عاشقانه باهم ازدواج کرده بودن [emoji17]

ولی به نظرم بستگی به این هم داره که از لحاظ فرعی مثل هم باشن مثلا از به شهر یا یه استان

میدونید چرا جدا شدن؟ به خاطر همون شیعه و سنی بودن؟!
 سپاس شده توسط
بعد افطار اومدم در یخچال رو باز کردم یه لحظه پشت بطری آب یه کنسرو دیدم
خیلی معلوم نبود شکلش
جلوش بطری پلاستیکی آب بود 
دیدم روش عکس آلبالوئه وای خدا کمپوت آلبالو بود ...  دنیا رو بهم دادن اون لحظه ... منو اینهمه خوشبختی محاله
پریدم سمتش بردارمش
بطری آب رو که برداشتم کلا شکل رو کنسرو عوض شد   22
دیدم عکس گوجه اومد بجای آلبالو 22
توشو دیدم بجای آلبالو رب بود 22
احساساتم له شد تو این خونه
دیگه طاقت تو این خونه موندن رو ندارم این صحنه همش جلو چشامه
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
سلام
رامین جان چرانمیشه بهن تو پروفایل پیام داد
چرا وجود خودت از کانون محروم میکنی ؟؟؟؟؟ Swear1

بعضی ها که کلا حواسشون به اینکه من به کی پیام میدم یا چیکار میکنم تو کانون میتوانند این پست پاک کنند یا ویرایش کنند.
من نمیدونم معرفی نرم افزار چه ربطی به بعضی ها داره 53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام

آقای ضربتی گل و گلاب ب لطف خدا هیچ کی اینجا بد کسی رو نمیخواد..
بعضی های هم ک هستن و خدا سایه شون رو کم نکنه خیلی دقیق هستن..
اگه نرم افزارتون رو ی جا آپلود میکردید و تو بخش معرفی نرم افزار میذاشتین یا سرگرمی هیچ کسی کاری نداشت چ بسا استقبال هم میشد..

راه رو درست بریم کسی جلومو نمیگیره..303
خیلی هم ارادت..
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
(1395 خرداد 29، 22:11)درخشنده نوشته است:
(1395 خرداد 29، 21:34)می توانم نوشته است: من میدونم از لحاظ خانوادگی واسم مشکل می شه
چون بابام احتمالا هی سر به سر همسرم خواهد گذاشت
برادرم هم که فقط خودش مسلمانه
سر همین بهترین پسر سنی رو رد خواهم کرد چون در نهایت پشتش درگیری خواهد بود

باید دید شرایط افراد چطوره
وگرنه شیعه و سنی یه خدا رو میپرستن

چه جالب.... طرف اونارو که نمیدونم چطورن...ولی طرف ما که مشکلی ندارن...

(1395 خرداد 29، 21:38)m12 نوشته است:
(1395 خرداد 29، 21:32)درخشنده نوشته است: دوستان کسی توی ازدواج شیعه و سنی مشکلی میبینه؟ یا قبلا دیده که بد بشه؟
ببخشید اشتباهی اونور پست زدم...
نمی خوام اظهار نظر کنم ولی دو نفر رو میشناسم که زن شیعه و مرد سنی بود نتونستم باهم بسازن در حالی که خیلی هم عاشقانه باهم ازدواج کرده بودن [emoji17]

ولی به نظرم بستگی به این هم داره که از لحاظ فرعی مثل هم باشن مثلا از به شهر یا یه استان

میدونید چرا جدا شدن؟ به خاطر همون شیعه و سنی بودن؟!
تا جایی که من از بقیه شنیدم طلاقشون بیشتر به خاطر اختلاف فرهنگی و خانوادگی بوده
 سپاس شده توسط
(1395 خرداد 29، 21:46)تـــواب نوشته است: خواهر مهربان m12
من هم می شه گفت مثل شمام اما با تفاوت هایی 
منم حسرت خیلی چیزها رو می خورم 
که الحق درست نیستن و واحی و الکی هستن 
واقعا اگر همه ما بمیریم چی دستمون رو می گیره ، مرسدسمون یا کروکمون یا مثلا خونه آنچنانی مون ؟؟؟؟
ما اگر ایمان راستین داشته باشیم زندگی جاوید رو از دست نمی دیم که تو این چند صباح ، خوش باشیمُ بیخیال همه چی 
خداوند کم و زیاد ، به همه نعمت هایی داده ، ممکن من و شما پول زیاد نداشته باشیم اما شاید چیزی درونمون باشه که با هیچ چیزی ارزش گذاری نشه 
بذارید صادق باشم 
بارها و بارها خودِ من قبطه شما رو خوردم 
برای نعمت ازدواجی که صاحبش هستین و امیدوارم قدرش رو بدونید 
شما هم خواهر من هستین ، زندگی یک جوان در سال 1395 به سختی می گذره و چشمش پر از آرزوهای نداشته ست 
تاکید دارم روی این موضوع که هر چی می خوایم باید از خدا بخوایم و در قرآن دنبالش باشیم و پیروی از اهل بیت علیهم السلام 
من خودم رو سیاه این عالمم و کلی مشکل دارم 
غصه دنیا رو نخورید 
به قول مادرمون سها خانم ( ایشون برای ما مادری کردن همیشه ) 
دیروز گرچه سخت،امروز هم گذشت.....طوری نمی شود فردا بدون من

به غصه ها میدان ندین 
نمی دونم چی بگم
درسته ایمان راسخ داشتن خیلی خوبه ولی افسوس ....
[emoji17] [emoji17] [emoji17] [emoji17]
 سپاس شده توسط
سلام 
یه پسره هست اینجا دکتری داره میخونه از اهل سنت.منم بنا بر سیستمی که دارم  سعی میکنم زیاد به اهل سنت نزدیک نشم چون همیشه دیدم بحث میکشه به مسائل اعتقادی وقتی تو یه جمع هستم که مذهبشون فرق داره این یکی میخواد اون رو شیعه کنه اونم میخواد این رو سنی کنه. نمیدونم تجربه شو داشتین یا نه ولی من محال بوده تو یه جمع ناهمگون وارد بشم و از این چیزا بحث نشه.. بحث های بی فایده ای که اغلب به توهین و دلخوری میرسه. اما یه روز این اومد تو اتاق گفت یه کتاب نوشتم شما هم ببیند. یه دیوان شعر بود در مدح امام حسین علیه السلام. پس بنا بر متر و ملاکی که برای خودم دارم این اهل سنتی که من فقط یه سلامی باهاش داشتم شد نور چشم من. خلاصه آوردمش اتاق به بچه ها هم گفتم هر کی با این بحث اعتقادی کنه با من طرفه الان بعضی وقتها میاد با ما غذا هم میخوره فیلم میبینه تازه لباسم بهش قرض میدم 4chsmu1
این همه مقدمه گفتم برای اینجا: یه روز اومد همین سوال داداش درخشنده رو پرسید که آیا به نظر تو ازدواج سنی و شیعه جایزه؟ منم گفتم خوب حتما جایزه که علما گفتن. گفت به نظرت خوشبخت میشن؟ گفتم نمیدونم به خیلی چیزا بستگی داره. پرسید اگه دختر داشته باشی به یه سنی میدی؟ من گفتم نه نمیدم فردا به مشکل میخورن مثلا بچه شون نمیدونه نماز چطوری بخونه نمیدونه بالاخره حضرت علی امامشه یا خلیفشه و هزارتا مشکل ریز و درشت دیگه که ممکنه فرعی به نظر بیان الان ولی اثر گذاره تو زندگی مشترک.یهو این بغضش ترکید گفت سه ساله عاشق یه دختر شیعه شده خانواده دختره نمیزارن.خیلی نامردین شماها این شیعه و سنی یعنی چی همه مسلمانیم این شیعه و سنی من درآوردیه الکیه تعصب کورکورانه است و با تسلطی که بر تاریخ داره میخواست شروع کنه به ثابت کردن جعلی بودن این دوتا که آره فقط اصل اسلامه. من حرفش رو قطع کردم پرسیدم حالا من یه سوال دارم. تو این دختره رو دوست داری؟ گفت آره نمیبینی دارم جلوی تو براش گریه میکنم. گفتم عاشقشی؟ گفت آره. گفتم خوب بیا شیعه شو برو بگیرش.مکث کرد چیزی نگفت و رفت.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
چه جالب....واقعا ممنون...
من بر خلاف بقیه خیلی توی سنی ها بودم... چون زبون کردی بلدم و از طرف مادری کرد محسوب میشم! اینجا هم کلاس کلاسه کرمانشاهه! Gigglesmile
ولی هیچوقت باهاشون بحث اونطوری نکردم....
منو از خودشون میبینن...رفیق خودمم که سنیه میگه مهم اینه همه مسلمونیم....
اگه برام موقعیتی پیش بیاد که بهم بگن سنی شو تا بزاریم باهاش ازدواج کنی اینکارو میکنم!
 سپاس شده توسط
غیر از مسئله شیعه و سنی تو بقیه مواردم تفاوت فرهنگ میتونه مشکل ایجاد کنه
مثلا دو تا قومیت متفاوت
مثل ازدواج فارس و ترک ،با حرفایی که از اطرافیانم شنیدم که خودشون ازدواجهای این مدلی داشتن و ناراضی بودن تنها علت نارضایتیشون هم تفاوت نوع زندگی و برخوردها بوده
من خودمم موردای این مدلی رو هر چند پسر عالی باشه رد میکنم چون تفاوتا رو از نزدیک دیدم
ازدواج شیعه و سنی هم همینه اول از همه فرهنگشون متفاوته
دوم حرف آقای همسایه که تو تربیت بچه به مشکل میخوره چون هر کدوم میخاد حقانیت خودشو نشون بده
فقط و فقط در صورتی میتونن موفق بشن تو زندگی،که هیچکدوم تعصبی روی شیعه و سنی بودنشون نداشته باشند
اون موقع میتونن با مشکلاتی که از سمت خونواده ها میاد هم مقابله کنن
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
 سپاس شده توسط
(1395 خرداد 30، 12:14)sheydaei نوشته است: غیر از مسئله شیعه و سنی تو بقیه مواردم تفاوت فرهنگ میتونه مشکل ایجاد کنه
مثلا دو تا قومیت متفاوت
مثل ازدواج فارس و ترک ،با حرفایی که از اطرافیانم شنیدم که خودشون ازدواجهای این مدلی داشتن و ناراضی بودن تنها علت نارضایتیشون هم تفاوت نوع زندگی و برخوردها بوده
من خودمم موردای این مدلی رو هر چند پسر عالی باشه رد میکنم چون تفاوتا رو از نزدیک دیدم
ازدواج شیعه و سنی هم همینه اول از همه فرهنگشون متفاوته
دوم حرف آقای همسایه که تو تربیت بچه به مشکل میخوره چون هر کدوم میخاد حقانیت خودشو نشون بده
فقط و فقط در صورتی میتونن موفق بشن تو زندگی،که هیچکدوم تعصبی روی شیعه و سنی بودنشون نداشته باشند
اون موقع میتونن با مشکلاتی که از سمت خونواده ها میاد هم مقابله کنن

بله اینجایی که قرمز کردمو میخواستم بگم که شما گفتید :302
حالا اینجا برعکسه...دختر سنیه! پسر شیعه Shy 
البته به صورت مطلق نمیشه گفت که اینا به هم نمیخورن....توی موارد کمی پیش میاد که با اینکه یکی مثلا ترکه یکی فارس خیلی
خوب باهم کنار میان...
 سپاس شده توسط
حرفتون درسته نمیشه در مورد همه رای کلی و مطلق داد یه چیز نسبیه که البته چون موارد اختلافیش زیادتر از تفاهمش بوده حکم میدن که این اتفاق نیفته بهتره
ولی خب همین منی که الان دارم انقدر محکم نظر میدم اگه پای دلم بیاد وسط دیگه نمیتونم به این راحتی بگم تفاوت فرهنگ و این حرفا بده و...
دیگه اون بنده خداهایی که عاشق هم شدن یکی شیعه یکی سنی که دیگه این حرفا براشون ذره ای اهمیت نداره
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
اقا نه سنی نه شیعه فقط تراختور 49-2 4
[تصویر:  2a3rg53xw8j9p4abhyd2.jpg]
به نام خدا 
مشارکت همساده
این روزها خیلی دلمه ازدواج کنم. واقعا دوست دارم ازدواج کنم اونم با کسی که دوستش دارم. نتیجه این فکر چیه:  مقایسه خودم با کسانی که ازدواج کردن،  حس کردن اینکه از زندگی عقبم، حس اینکه داره عمرم میگذره و هرگز ازدواج رویایی نخواهم داشت، بعدش حس دلتنگی بعدش حس تنهایی حس ترس اعصاب خردی و غوطه وری در رویاها و فرار از واقعیت انداختن تقصیر ازدواج نکردن رو دوش خانواده و جامعه...
خوب همساده عاقل این چه خوبی برات داره؟ کجاش خیره این فکر کردن به ازدواج؟ برنامه هوشیاری و پاکی مگه نه اینکه فقط به خودارضایی کردن نیست مگه نه اینکه همه زندگی رو پوشش میده منجر به هوشیاری روحانی میشه آیا همچین برنامه و اصولی حواسش به این مشکل تو نبوده؟ به ازدواج تو فکر نکرده؟معلومه که فکر کرده منتهی تو خودمحوری همیشه میخوای خودت همه چی رو درست کنی وقتی هم میبینی از توانت خارجه صدات در میاد و بد و بیراه میگی به زمین و زمان
یکی از اصول هوشیاری:
" ما اعضای مجرد پاک میمانیم و به خداوند خود اعتماد میکنیم تا زمان مناسب و فرد مناسب فرا برسد و ما زندگی مشترک خود را آغاز کنیم. ما سرنوشت خود را به نیروی برتر از خود سپرده ایم "
خدا کنه این یادم نره
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1395 خرداد 30، 18:20)جوادجان نوشته است: اقا نه سنی نه شیعه فقط تراختور  49-2  4

سلام
داداش تیراختور امسال قهرمانه
این استقلال هم که هی بازیکن میگیره الکی داره جو راه میندازه
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان