امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام راسخ جان
نمیدونم منظورت دقیقا از جایز بودن چیه
در یک دید، انجام هیچ کاری برای غیر خدا جایز نیست و شرکه (منظور در یک دید موحدانه ی دقیقه)

اما اگه جایز بودن شرعی منظورته
در بعضی از احکام شرعی نیت ضروریه و در بعضی نه
مثلا شخص جنب اگه یه شبانه روز هم تو آب کر خیس بخوره تا نیت غسل نکنه جنب میمونه
پس اینجا نیت لازمه

اما اگه آدم دستش نجس باشه ( و مثلا فرض کن نجاستش برطرف شده باشه)
دستش که به آب کر برسه، دستش پاک میشه
حالا نیت کرده باشه یا نه

یا علی
به طرز فجیعی دارم به این نتیجه می رسم که ، این مشکلی که من دچارم درمانی نداره و تا اخر عمر گریبانگیر من خواهد بود ، مگر ذهن از روزگار گذشته ش پاک می شود ؟
 سپاس شده توسط
راست می گن خانم انیس.
اتفاقا درستش اینه که کسانی که پیروز شدن رو بیشتر تحویل بگیریم تا بچه ها تشویق بشن پاکی جمع کنند.
این جوری بچه ها تشویق می شند بشکنند تا ملت یه توجهی بهشون بکنند. 22
این یکی از نقاط ضعف اساسیه کانونه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

مثل اینکه بحث های قبلی تموم شدن 65
من ی سوال بپرسم؟؟ Hanghead
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
(1395 دي 19، 0:22)زینبی نوشته است: مثل اینکه بحث های قبلی تموم شدن 65

خــــیر 4chsmu1
53
(1395 دي 19، 0:36)جناب خان :) نوشته است:
(1395 دي 19، 0:22)زینبی نوشته است: مثل اینکه بحث های قبلی تموم شدن 65

خــــیر 4chsmu1

سوالم هم راضی نشد بیاد 22خورد تو ذوقش Khansariha (56)

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
(1395 دي 19، 1:00)راسخ نوشته است: شما سوال کنید کیه که جواب بده...
سوال ما هم بدون جواب موند شب خش.

17
22

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
همین حالا از ارتکاب گناه فرار کردم 
چه اتیشی به جونم انداخته این شیطان ، شهوت روز به روز بزرگتر می شه و با اینکه چند روز از پاکی ظاهریم نمی گذره فشار شدیدی رو متحمل شدم از چند روز پیش تا حالا همش هرزه نگاری هر جایی که بشه 
سه تا امتحان دارم که یک خطم نخوندم 
لعنت بر شیطان و نفس 
خدایا من چیکار کنم اخه ...
ازدواجم که بر من یه جورایی حرامه
اگرم نبود بازم نمی تونستم 
عاقبت بدی در انتظار منه 
اون دومتر جایی که خواهم خوابید حسابی برام آدین بندی خواهد شد از طرف اعمال کثیف و سیاه
مگه من به خودم رحم کردم که توقع داشته باشم خدا رحم کنه 
از هیچ آلودگی ای کم نذاشتم...
به نام خدا
پیشنوشت: یه مدتی بود همش میگفتم چر من همه کاری میکنم ولی پاک نمیمونم؟ بعد خوب که به رفتارم نگاه کردم دیدم دقیقا من هیچکاری نمیکنم و انتظار دارم پاک بمونم اونم با آرزوی پاکی و درخواست غیرصادقانه از خدا و یه سری کارهای نصفه نیمه!!!مثلا من حتی تراز روزانه هم از خودم نمیگیرم. قول میدم از امشب بیشتر این مورد رو رعایت کنم 53  
پیام بهبودی
ترازنامه روزانه ابزاری است که به واسطه آن میتوانیم خلاصه ای از اعمال خود در زندگی را تهیه کنیم. پیچیده ترین بخش تهیه ترازنامه منظم، تصمیم گیری درباره نحوه آغاز آن است. آیا باید همه این اعمال را بنویسیم؟ چه چیزی را باید بررسی کنیم؟ و از کجا بدانیم کار ما چه زمانی تمام شده است؟ به این شکل کاری ساده را به پروژه ای مهم تبدیل کرده ایم.   
در اینجا روش ساده ای را برای تهیه ترازنامه روزانه ذکر میکنیم. چند دقیقه ای را در پایان هر روز با آرامش مینشینیم و احساسات خود را به دقت بررسی میکنیم. آیا رنجش کوچک یا بزرگی در دل داریم؟ آیا درباره روزی که تازه به پایان برده ایم، احساس ناراحتی میکنیم؟ امروز چه اتفاقی افتاد؟ نقش ما در این کار چه بود؟ آیا مدیون به جبران خسارت هستیم؟ اگر میتوانستیم دوباره این کار را انجام دهیم، چگونه انجام میدادیم؟   
میخواهیم جنبه های مثبت زندگی خود را نیز در ترازنامه روزانه بررسی کنیم. امروز چه چیزی رضایت ما را جلب کرده است؟ آیا مفید، مسئولیت پذیر، مهربان یا دوست داشتنی بودیم؟ آیا بدون خودخواهی از خود سخاوت نشان دادیم؟ آیا زیبایی و عشقی را که امروز به ما ارزانی داشته شد، تجربه کردیم؟ امروز چه کاری انجام دادیم که مایل به تکرار آن هستیم؟ 
برای اینکه ترازنامه ما مؤثر باشد حتماً نباید پیچیده باشد. این ترازنامه ابزار بسیار ساده ای است که به واسطه آن میتوانیم هر روز با خود در ارتباط باشیم.
فقط برای امروز: «تداوم در تهیه ترازنامه شخصی بدین معناست که عادت کنیم خود، اعمال، رفتار و روابط خود با دیگران را به طور منظم ارزیابی کنیم.» 
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
یه چیز بگم بخندیم؟! 22
عروس خانوم و پدر گرامی موافقن!
الان همه مطمئن میشن اکانتم هک شده!
نه سلامی نه چیزی!
نه توضیحی برای اینکه کجا بودی! 22
(1395 دي 19، 19:31)درخشنده نوشته است: یه چیز بگم بخندیم؟! 22
نه سلامی نه چیزی!

سلام دادا
ایول Khansariha (69)
بالاخره یه خبر خوشحال کننده بعد یه مدت شنیدیم 4chsmu1
شیرینیش کو؟ Swear1
[تصویر:  05_blue.png]
سلام
چند روزیه تو ذهنم بود درخشنده واقعا چه بلایی به سرش اومده نیست.
الان پاسخش رو به تمام و کمال گرفتم.  4chsmu1

تبریک را روانه کنیم یا زوده؟

منتظریم تعریف کنی... بیشتر از این چند کلمه... Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1395 دي 19، 19:31)درخشنده نوشته است: یه چیز بگم بخندیم؟! 22
نه سلامی نه چیزی!
منم موافقت خودم رو اعلام می کنم. 4chsmu1
دیگه با خیال راحت می تونی بری ازدواج کنی. Khansariha (13)
می دونم خیلی منتظر این اجازه من بودی. Khansariha (13)
قابلی نداره Khansariha (13)

به قول آرمین مبارک باشه یا زوده؟

(1395 دي 19، 19:31)همساده نوشته است: به نام خدا
پیشنوشت: یه مدتی بود همش میگفتم چر من همه کاری میکنم ولی پاک نمیمونم؟ بعد خوب که به رفتارم نگاه کردم دیدم دقیقا من هیچکاری نمیکنم و انتظار دارم پاک بمونم اونم با آرزوی پاکی و درخواست غیرصادقانه از خدا و یه سری کارهای نصفه نیمه!!!مثلا من حتی تراز روزانه هم از خودم نمیگیرم. قول میدم از امشب بیشتر این مورد رو رعایت کنم 53  
پیام بهبودی
ترازنامه روزانه ابزاری است که به واسطه آن میتوانیم خلاصه ای از اعمال خود در زندگی را تهیه کنیم. پیچیده ترین بخش تهیه ترازنامه منظم، تصمیم گیری درباره نحوه آغاز آن است. آیا باید همه این اعمال را بنویسیم؟ چه چیزی را باید بررسی کنیم؟ و از کجا بدانیم کار ما چه زمانی تمام شده است؟ به این شکل کاری ساده را به پروژه ای مهم تبدیل کرده ایم.   
در اینجا روش ساده ای را برای تهیه ترازنامه روزانه ذکر میکنیم. چند دقیقه ای را در پایان هر روز با آرامش مینشینیم و احساسات خود را به دقت بررسی میکنیم. آیا رنجش کوچک یا بزرگی در دل داریم؟ آیا درباره روزی که تازه به پایان برده ایم، احساس ناراحتی میکنیم؟ امروز چه اتفاقی افتاد؟ نقش ما در این کار چه بود؟ آیا مدیون به جبران خسارت هستیم؟ اگر میتوانستیم دوباره این کار را انجام دهیم، چگونه انجام میدادیم؟   
میخواهیم جنبه های مثبت زندگی خود را نیز در ترازنامه روزانه بررسی کنیم. امروز چه چیزی رضایت ما را جلب کرده است؟ آیا مفید، مسئولیت پذیر، مهربان یا دوست داشتنی بودیم؟ آیا بدون خودخواهی از خود سخاوت نشان دادیم؟ آیا زیبایی و عشقی را که امروز به ما ارزانی داشته شد، تجربه کردیم؟ امروز چه کاری انجام دادیم که مایل به تکرار آن هستیم؟ 
برای اینکه ترازنامه ما مؤثر باشد حتماً نباید پیچیده باشد. این ترازنامه ابزار بسیار ساده ای است که به واسطه آن میتوانیم هر روز با خود در ارتباط باشیم.
فقط برای امروز: «تداوم در تهیه ترازنامه شخصی بدین معناست که عادت کنیم خود، اعمال، رفتار و روابط خود با دیگران را به طور منظم ارزیابی کنیم.» 
همساده جان یه ذره در مورد این رنجش می گی که یعنی چی واقعا؟
چون شما قبلا هم زیاد استفاده کردی از این کلمه.

من الان یه چیزی رو تجربه کردم ، این که اگر از دست کسی ناراحت باشم (چه به حق چه به ناحق) نگه داشتن پاکی سخت می شه.
یا از چیزی ناراحت بشم. یا اگر مثلا عصبانی بشم ، یا مثلا حوصله نداشته باشم و اینا.
برعکسش هم هست ، یعنی اگر سرحال و با نشاط باشم ، حفظ پاکی راحت تره و کمتر فکر سمت گناه می ره.
می خواستم ببینم منظورت از رنجش اینه یا چیز دیگه ایه؟
مثال می زنی برامون؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام همگی
 حدود یه هفتس بعد خ.ا مویرگای چشمم پاره میشه و چشمم خییییلی سرخ میشه.کسی تاحالا اینجوری شده؟
زیبا ترین ستاره رو زمینی خدادوست داره
تو بهتری از همه به حرف آدما محل نده
یه معجزست خنده هات..
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1395 دي 20، 18:05)nasim021 نوشته است: سلام همگی
 حدود یه هفتس بعد خ.ا مویرگای چشمم پاره میشه و چشمم خییییلی سرخ میشه.کسی تاحالا اینجوری شده؟

سلام
مطمئنی مویرگ ها پاره میشه؟
من موقع بیداری چشام سرخ میشه.بعد کم کم سرخ ها کمتر میشه.
ولی حالت عادی چشام سرخی داره.که این رو به خاطر اعصاب می دونم.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان