امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام

انسان ها برای پیمودن مسیر زندگی همواره به یک نیروی ماورایی که به اون ها کمک کنه و در سختی ها یار و یاورشون باشه، احتیاج داشتند.

پیامبران (علیهم السلام) به دستور خدا برای هدایت انسان ها از میان خود مردم برانگیخته شدند، تا راه درست رو به انسان ها نشون بدن و اون ها رو از جهل و گمراهی دور کنند.
جهل و گمراهی هایی که در مسیر خدا شناسی گرفتارش شده بودند.
پندارشون این بود برای هر نیرویی در طبیعت یک خدا وجود داره مثل خدای دریاها و خدای خشکی ها و خدای دنیای مردگان و امثال این ها.
و کم کم برای این که بیشتر و بهتر بتونند از خدایان کمک بگیرند و همیشه کنار خودشون داشته باشند، مجسمه هایی به اسم بت درست کردند.

انبیا برای این اومدند تا عقل انسان ها رو به وسیله‌ی تعالیم و آموزه های الهی در چارچوب اخلاق و معنویت شکوفا کنند تا انسان ها راه صحیح رو بدون انحراف به سلامت طی کنند تا به مقصد سعادت برسند.

لذا انسان ها بعد از پذیرش انبیا تعالیم دین رو پذیرفتند و متعهد شدند در مسیر سعادت از دستورات خدا سرپیچی نکنند.
در این بین شیطان بیکار نبوده و سعی کرده با نفوذ در آدم های سست ایمان، روح اون ها رو تسخیر کنه و به وسیله‌ی اون ها آدم های دیگر رو منحرف کنه.
چه در زمان نبوت خود انبیا که براشون مانع تراشی می کردند تا نگذارند پیام نجات بخش به اون ها برسه و چه بعد از رحلت و یا پایان نبوت انبیا که سعی کردند پیروان پیامبران رو از مسیر صحیح منحرف کنند.

یک مثال تاریخی رو یادآوری می کنم.
مسیحیت هم همانند یهودیت دارای آداب و احکام خدا بود، اما به مرور زمان گرفتار تحریفات شد.
پولُس شخصی بود که در آموزه های حضرت عیسی(علیه السلام) تحریفات زیادی ایجاد کرد.
این فرد در ابتدا یک یهودی بود که با حضرت عیسی و پیروانش مخالف بود. و اون ها رو تحت تعقیب و آزار و اذیت قرار می داد.

اما بعداً ادعا کرد روح حضرت عیسی رو دیده و به او ماموریت داده تا مسیحیت رو تبلیغ کنه.
چون تفکرات پولس با تعالیم حضرت عیسی و حواریون در تضاد بود به سرزمین هایی رفت که اسم حضرت عیسی رو نشنیده بودند و شروع به تبلیغ چهره ای غیر واقعی از حضرت عیسی کرد.
و چون به تفکرات یونانی ها و رومی ها نزدیک بود مورد پذیرش عمومی قرار گرفت.
و به مرور تفکرات اصیل حواریون کم رنگ شد.
لذا مسیحیتی که امپراتوری روم اون رو پذیرفت و رسمی کرد در واقع مسیحیت پولس بود نه مسیحیت مورد تایید حضرت عیسی (علیه السلام) و حواریون.

تحریفاتی مثل اعتقاد به الوهیت عیسی یعنی مقام خدا بودن، تثلیث و اعتقاد به فرزند خدا بودن عیسی در قالب پدر، پسر و روح القدس، مصلوب شدن عیسی
و تحریفاتی در مورد موعود رو افرادی مثل پولس در بین پیروان حضرت عیسی گسترش دادند.

اما یکی از تحریفات مهمی که پولس در مسیحیت ایجاد کرد، این بود که گفت عیسی به صلیب کشیده شد تا گناهان مردم رو پاک کنه.
(پولس همچنین حضرت عیسی رو به خاطر به صلیب کشیده شدن، نعوذ بالله ملعون خدا نامیده طبق تعبیر خودش در نامه به غلاطیان که مورد تایید مسیحی هاست)

و به همین خاطر دیگه احتیاج به این نیست که به احکام شریعت خدا عمل بشه. بلکه شرط رستگاری، ایمان به مقام مسیح هست.
لذا می بینید مسیحیت امروزه اعتقادی به احکام شریعت ندارند.
و تفکراتی مثل سکولاریسم و لیبرالیسم و بسیاری از مکاتب و ایسم های مادی از همین اعتقادات تحریف شده سرچشمه گرفت که منجر به جدا شدن اخلاق فردی و اجتماعی از شریعت شد.

در ضمن مسیحیت اعتقاد چندانی به تعقل و تفکر پیرامون بحث های خدا شناسی نداره.
و به خاطر همین هم هست که مسیحیت جنبش ها و انشعاب های زیادی رو دیده و عده ای از مسیحیان هم از دین خارج شدند و نام آتئیست رو بر خودشون گذاشتند چون بحث های خداشناسی مسیحی چندان با عقل اون ها سازگار نبود.
و می خوان این رو به اسلام تعمیم بدن و مسلمان ها رو هم از مسیر خداشناسی به مسیر شرک و الحاد و ایمان بدون عمل بکشونند.

یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
امروز سحری رو که خوردم گفتم خوب نیست رو غذا آب بخورم بزار دو دقیقه یه سر به گوشیم بزنم بعدم آب میخورم 

هیچی دیگه گوشیو که خاموش کردم اذان گفتن 22

من تشنمه Khansariha (60) Khansariha (60)
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام بر دوستان کانونی حال احوال ؟ 
اقا ببخشید من هی جوابا رو با تاخیر میدما 
حال و روزم چند روزه اصلا یه جوریه  ترجیح دادم پستی نزنم 
اما خوب اول از همه یه عذر خواهی بکنم از جناب رهگذر بابت چند چیز 
اول اینکه من عذر میخوام فضای مجازی واقعا چند بار لین اشتباهاتو واسه منم پیش اورده که طرف اصلا احساساتش یه چیز دیگه بوده و من یه چیز دیگه برداشت کردم 
مثلا من اون موقع از حرف اقای رهگذر ناراحت نبودم 
ولی خوب فضای مجازی اینطوره دیگه جوری جلوه داده که من ناراحت شدم
 سپاس شده توسط
اما خوب یکم دقت کنیم میبینیم من فقط توی این جریان تقصیر نداشتم اما خوب ترجیح میدم توی فضای مجازی دیگه در باره مسائل عقیدتی بحثی نکنم چون دیگه به این نتیجه رسیدم کلا نتیجه بر عکس میده یعنی من یه چیز دیگه میگم اونوقت طرف مقابلم یه چیز دیگه برداشت میکنه 
خدایی تو دنیای واقعی خیلی وقتا ادما حرف همو نمیفهمم دیگه فضای مجازی و این مشکلات که پیش اومده به نظرم کاملا بدیهی بوده باشه 
به هر حال همه اینجاییم که ترک کنیم حالا چه کافر چه مسلمون من طرفو میشناسم اصلا نمازم نمیخونه اما اصلا فکرش طرف این حرفا نمیره  انقدر درگیر زندگی و کار کرده خودشو صبح ساعت ۸ میره سر کار ۸ شب میاد خونه در بهترین حالت ۳ ساعتم با خانوادشه بعدشم میگیره میخوابه بعدم باز روز از  نو روزی از نو 
بیشتر دغدغه ما از عدم برنامه ریز و بیکاری و الکی گشتن توی فضای مجازیه که اگه همه چیز در حد وسطش باشه هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد 
ایه قرانم فک میکنم باشه خیر الامور اوسطها 
نه باید خیلی خودمونو درگیر مسائل عقیدتی کنیم نه دیگه از اون ور بوم بیوفتیم بشیم جعفر طیار همین که از خودمون و نمازمون راضی باشیم کافی میتونه باشه
 سپاس شده توسط
واییی چقدر من خوشحالم  317
امروز یه پروژه ای بهم پیشنهاد شد که خیلی خوبه
کلا یک ماه زمان میبره ولی اندازه درامد 1 سال برام سود داره  2uge4p4
اصلا خیلییییی خوبه  4chsmu1
این چند ماه گذشته چقدر خوش روزی بوده ؛ خیلیییی خوبه .
واقعا دارم کم کم به این جمله از یه بزرگی پی میبرم که گفت ؛ انسان قدرت به دست آوردن همه چیز رو داره ؛ چون قدرت شکرگزاری داره .
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
یه پیشنهاد دارم 
این قابلیت که آخرین بازدید رو پنهان میکنه رو کلا حذفش کنید 39   تو تلگرام گیرش بودیم اینجا هم باید گیرش باشم 4chsmu1
(1399 ارديبهشت 11، 20:07)karma نوشته است: یه پیشنهاد دارم 
این قابلیت که آخرین بازدید رو پنهان میکنه رو کلا حذفش کنید 39   تو تلگرام گیرش بودیم اینجا هم باید گیرش باشم 4chsmu1

چرا مشکلش چیه؟
 سپاس شده توسط
اقا انقدر این زبون بسته ها رو با شیطون و چیزای بد مقایسه نکنید 
حیون به این با موحبتی والا گناه داره 4chsmu1
(1399 ارديبهشت 11، 21:12)رهگذر1 نوشته است:
(1399 ارديبهشت 11، 21:10)majid78 نوشته است: اقا انقدر این زبون بسته ها رو با شیطون و چیزای بد مقایسه نکنید 
حیون به این با موهبتی والا گناه داره 4chsmu1

در مثال جای مناقشه نیست 4chsmu1

اوکی مبادله کنید  Gigglesmile
(1399 ارديبهشت 11، 20:59)Queen نوشته است:

چرا مشکلش چیه؟

نمیتونم ببینم کی آنلاین بودن و دارن چیکار میکنن 65
(1399 ارديبهشت 11، 21:24)karma نوشته است:
(1399 ارديبهشت 11، 20:59)Queen نوشته است:

چرا مشکلش چیه؟

نمیتونم ببینم کی آنلاین بودن و دارن چیکار میکنن 65

Gigglesmile
دیگه مجبوریم پیگیر کسایی باشیم که پنهان نیستن 65 4chsmu1
منم با اقای  کارما   موافقم... 49-2
دیدن انلاینی کاربران حق مسلم ماست Swear1
از وقتی اخرین بازدیدکنندگان پروفایل  حذف  شده انگار یه چیزی کمه  65
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
ساعت از ۱۲ گذشته
امروز روز معلم هست
تبریک میگم به شادن عزیز و آقای عاشق و بقیه ی معلم های کانون
53
(1399 ارديبهشت 11، 23:10)Queen نوشته است: ساعت از ۱۲ گذشته
امروز روز معلم هست
تبریک میگم به شادن عزیز و آقای عاشق و بقیه ی معلم های کانون
53

خیلی ممنون به خاطر تبریک  53
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
مبارکا باشه
Confetti Confetti Confetti Confetti Confetti

تبریکات ویژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژه
Greenstars Greenstars Greenstars
فقط خواهشا با بچه ها مهربون باشید Hanghead
تمرین سخت ندین Khansariha (56)
تند تند درس ندین Khansariha (8)
کلا مهربون باشید 317
به چشم بچهای خودتون نگاهشون کنید گناه دارن 4chsmu1
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان