امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

این کلیپ خلاصه زندگی ماست  ...

سلام  303

داشتم متون عزیزان  رو میخوندم ، خیلی فکر کردم بهشون .
دیدم آقای عاشق ، آقای رامین ، دارن زندگی میکنن ... زندگی به معنی واقعی زندگی    چون رفتن سراغ علاقه شون  ، چون دارن به اون تعریفی که از خوشبختی توی دلشون  هست میرسن ... چون دارن میشن همونی که معنی زندگیشون هست... چون نترسیدن از مشکلات ... چون نترسیدن از سرکوفت هایی که یحتمل باهاش مواجه خواهند شد ...

خیلی ها زندگی نمیکنن ، فقط زنده هستن ...

چقدر خوش میگذره این طور... خودت باشی ، دنبال اون رسالتی که خدا بر عهده ی تو قرار داده ، که نه خلاف خواسته خداست ، نه خلاف صدای قلبت...

من هم میخوام همینطور باشم ...

از امروز تمام تلاشم بر این میشه که هم دنیام آباد بشه ، هم آخرت . 
میخوام هر چند مدت که خدا بهم عمر بده ، خرج تلاش و کوشش کنم، جهاد به معنی واقعی ، ، ، بجای یه سری کارهای بی حاصل و پوچ ، یه سری کارها که نه اجازه میده دنیات آباد بشه ، نه آخرت !
نمونه ی بارزش  خ.ا.  
باید به فکر باشم ... باید خودمو بسازم . محکم ، قوی ... شجاع ...پاک 

ممنونم از همه دوستان که راهنمایی کردن  chase 

احساس تحول عجیبی پیدا کردم ، خدا کنه موندگار باشه ... و موجب تحول بشه .

_ خیلی زود ، دیر میشه _
اینم نصیحت سعدی : )

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

اگر آدمی به چشم است و دهان و گوش و بینی
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت
خور و خواب و خشم و شهوت شغب است و جهل و ظلمت
حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت
به حقیقت آدمی باش وگر نه مرغ باشد
که همین سخن بگوید به زبان آدمیت
مگر آدمی نبودی که اسیر دیو ماندی
که فرشته ره ندارد به مکان آدمیت
اگر این درنده‌خویی ز طبیعتت بمیرد
همه عمر زنده باشی به روان آدمیت
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
بنگر که تا چه حد است مکان آدمیت
طیران مرغ دیدی تو ز پایبند شهوت
به در آی تا ببینی طیران آدمیت
نه بیان فضل کردم که نصیحت تو گفتم
هم از آدمی شنیدیم بیان آدمیت
خیلی ممنون از آقا رامین و آقا عاشق که تجربیاتشون در اخیتار کانونی ها گذاشتن 302 53 Khansariha (70)

الان همه تقریبا دنبال پول هستن تا علاقه و همین باعث بهم ریختگی کشور و عقب ماندگی توی بعضی رشته ها بشیم
همه کسایی که من باهاشون همکلاسی بودم و سطح درس خوبی داشتن الان وارد رشته تجربی شدن
حالا هم فقط دنبال این هستن که رشته تاپ تجربی قبول بشن تا بتونن پول دربیارن

من خودم چند نفر میشناسم که رفتن به رشته های برتر چون شنیدن درآمد خوبی دارن ، ولی اصلا علاقه نداشتن
به امید این واردش شدن که بعدا وابستگی و علاقه ایجاد بشه
و همین طور هم شد Gig
البته بعضی ها هم بودن که وارد رشته پزشکی شدن ولی دیدن واقعا علاقه ندارن و راه دیگه ای پی گرفتن
مثل شهاب اناری که کوچینگ میکنه یا پدرام سلطانی که  تو کار صادرات نفتی
ماجرا چیه ؟ از این نمونه ها زیاد دیدم که به زور وارد پزشکی یا دندان شدن بعدش علاقه مند شدن حالا پول هم دارن wacko2
یا بعضی فارغ تحصیل بقیه رشته ها که هوس پزشکی و دندان میکنن دوباره کنکور میدن 106 

مسئله  شغل پیچده است Khansariha (116)
(1400 فروردين 17، 12:07)مولانا نوشته است: این کلیپ خلاصه زندگی ماست  ...

سلام  303

داشتم متون عزیزان  رو میخوندم ، خیلی فکر کردم بهشون .
دیدم آقای عاشق ، آقای رامین ، دارن زندگی میکنن ... زندگی به معنی واقعی زندگی    چون رفتن سراغ علاقه شون  ، چون دارن به اون تعریفی که از خوشبختی توی دلشون  هست میرسن ... چون دارن میشن همونی که معنی زندگیشون هست... چون نترسیدن از مشکلات ... چون نترسیدن از سرکوفت هایی که یحتمل باهاش مواجه خواهند شد ...

خیلی ها زندگی نمیکنن ، فقط زنده هستن ...

چقدر خوش میگذره این طور... خودت باشی ، دنبال اون رسالتی که خدا بر عهده ی تو قرار داده ، که نه خلاف خواسته خداست ، نه خلاف صدای قلبت...

من هم میخوام همینطور باشم ...

از امروز تمام تلاشم بر این میشه که هم دنیام آباد بشه ، هم آخرت . 
میخوام هر چند مدت که خدا بهم عمر بده ، خرج تلاش و کوشش کنم، جهاد به معنی واقعی ، ، ، بجای یه سری کارهای بی حاصل و پوچ ، یه سری کارها که نه اجازه میده دنیات آباد بشه ، نه آخرت !
نمونه ی بارزش  خ.ا.  
باید به فکر باشم ... باید خودمو بسازم . محکم ، قوی ... شجاع ...پاک 

ممنونم از همه دوستان که راهنمایی کردن  chase 

احساس تحول عجیبی پیدا کردم ، خدا کنه موندگار باشه ... و موجب تحول بشه .

_ خیلی زود ، دیر میشه _

عالی مولانا جان   41
همه ی ما می‌خوایم زندگی بکنیم
زندگی به معنای واقعی 128fs318181
و خب توی این دنیا کم کسانی هستند که زندگی واقعی بکنند... Lol
انشاالله که همگی زندگی واقعی داشته باشن 53
که هم دنیا و هم آخرت رو آباد کنند. 49-2
خیلی خوب نوشتی که
خیلی زود دیر میشه
مربوط میشه به حدیث مولا امام علی ع
که فرمودند
فرصت ها مانند ابر می گذرند 
باید مراقب فرصت های زندگی مون باشیم 128fs318181
(1400 فروردين 16، 16:30)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: مهم نیست بقیه چی میگن و چه فکری می کنن، برید دنبال کاری که براش ساخته شدید.

چقدر پیامت زیبا بود داداش عزیزم...
این جمله ت من رو یاد یه دعا از حضرت زهرا انداخت: (الهی)استعملنی لما خلقتنی له... خدایا من رو اون جایی به کار بگیر که براش ساختی منو
و این سخنرانی که درباره همون دعاست(چقدر گوش دادن چند باره ش رو به خودم لازم می دونم...):
دعای حضرت زهرا(س): خدایا مرا در کاری که برای آن کار خلقم کرده‌ای به کار بگیر

بچه ها مطمئنم خیلیاتون تو دلتون می گید اینی که عاشق می گه خیلیییی سخته. آخه من چجوری بفهمم برای چه کاری ساخته شدم؟؟؟
آره راست می گید
خیلی سخته این
خیلی خیلی خیلی سخته!
اصلا بذارید خیالتون رو راحت کنم
به نظر من تقریبا این کاری نیست که از دست ما بر بیاد!!!
با 27 سال سن بهتون می گم: منم هنوز نتونستم پیداش کنم؛ با این که خیلی گشتم.
مسیر من هم خیلی شبیه عاشق بود
حتی شاید رادیکال تر!
من از بهترین رشته و بهترین مدرسه(بهترین!) تغییر رشته دادم و با بهترین رتبه، توی دانشگاه، یکی ناپسند ترین رشته ها برای مردم رو خوندم!
واقعا از زندگیم بهره بردم
و هیچوقت برای حرف مردم زندگیم رو نساختم
الان هم توی رشته خودم خیلی پیش رفتم خداروشکر
و راضیم
الحمدلله که راضیم
اما
اما
اما
هنوز توی این موندم که خدا من رو برای چی خلق کرده!

همه اینا رو گفتم تا اگه دیدید نمی تونید بهش برسید ناامید نشید
که منم نیستم
چون خدایی دارم که توی اوج بلاها به داد بنده هاش رسیده.
و به اثر دعا ایمان دارم.
یکی مثل داداش عزیزم عاشق شاید از ابتدا کشف کنه این دلیل خلقت رو، یکی هم ممکنه تا سال ها و حتی آخر عمر کشف نکنه
اما بچه ها همین فرایند پیدا کردنش هم شیرینه
همین ناز کردن خدا زیباست
همین رفتن و نرسیدن
همین که ازش می خوام نشون بده و بهم نشون نمی ده زیباست
همین که نشسته گوشه و بهم می گه بدو من رو سر پا نگه داشته

پیدا کردنش حتی اگه سخت باشه، اما زیباست
مطمئن باشید خدا کمکتون کنه آسون می شه پیدا کردن دلیل خلقتتون
پس دعا کنید برای این خواسته تون.
و برای من هم دعا کنید... ممنونم.
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

سلام به همه 303 53
امیدوارم حالتون خوب باشه.
 شما اگر بخواین روی یک عادت  کار کنین ، انتخابتون چیه؟
برای پیشرفت و ارتقا زندگی شخصیتون ، در کنار کار کردن روی عادت خودارضایی، فکر میکنید نیازه روی چه عادتی کارکنید؟ ایا نیازه روی سیستم عاملتون عادتی نصب کنید؟ یا عادتی رو پاک کنید ؟

لطفا همین جا یا شخصی یادداشت بذارید. برای چله ی گروهی بعدی نیازه بدونیم بیشتر بچه های کانون،  اگر چله ای برگزار شد، اولویتشون کار کردن روی چه عادتیه؟( مثلا نماز اول وقت؟ سحر خیزی؟ برنامه ریزی؟ و خواب ؟ و......)

.
 سپاسگزارم  49-2 53
بسم الله الرحمن الرحیم
~~~~~~~~~~^^^^^~~~~~~~~~~
وَ أَنْ لَیْسَ لِْلإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری. (النّجم: 39 و 40)

رسول الله (صلّی الله علیه و آله و سلم‏)‏:
هرگاه نماز می‌گزاری آن‌گونه باش که گویی آخرین نماز توست.

حضرت علی(ع):
«ریشه قوت قلب، توکّل بر خدا است».
فردی از امام رضا(ع) می پرسد حد و مرز توکل چیست؟
حضرت می فرمایند: «توکل آن است که با اتکای به خدا از هیچ کس نترسی...»

امام سجاد (ع):
«بار الها!مرا به سوی تو حاجتی است که برای
رسیدن به آن طاقتم طاق شده و رشته ی چاره جویی هایم در برابر آن گسسته است، ...
بار الها بر محمد و الش رحمت فرست و دعای مرا پذیرنده، و به ندایم التفات کننده، و به زاریم رحم آورنده و صوتم را نیوشنده باش، و رشته ی امیدم را از خود مگسل، و پیوند توسلم را از خویش قطع منمای، و مرا در این حاجت و حاجات دیگرم به غیر خود حواله مکن... .»
(1400 فروردين 17، 15:36)NASA نوشته است: خیلی ممنون از آقا رامین و آقا عاشق که تجربیاتشون در اخیتار کانونی ها گذاشتن 302 53 Khansariha (70)

الان همه تقریبا دنبال پول هستن تا علاقهو همین باعث بهم ریختگی کشور و عقب ماندگی توی بعضی رشته ها بشیم
همه کسایی که من باهاشون همکلاسی بودم و سطح درس خوبی داشتن الان وارد رشته تجربی شدن
حالا هم فقط دبنال این هستن که رشته تاپ تجربی قبول بشن تا بتونن پول دربیارن

من خودم چند نفر میشناسم که رفتن به رشته های برتر چون شنیدن درآمد خوبی دارن ، ولی اصلا علاقه نداشتن
به امید این واردش شدن که بعدا وابستگی و علاقه ایجاد بشه
و همین طور هم شد Gig
البته بعضی ها هم بودن که وارد رشته پزشکی شدن ولی دیدن واقعا علاقه ندارن و راه دیگه ای پی گرفتن
مثل شهاب اناری که کوچینگ میکنه یا پدرام سلطانی که  تو کار صادرات نفتی
ماجرا چیه ؟ از این نمونه ها زیاد دیدم که به زور وارد پزشکی یا دندان شدن بعدش علاقه مند شدن حالا پول هم دارن wacko2
یا فارغ تحصیل بقیه رشته ها که هوس پزشکی و دندان میکنن دوباره کنکور میدن 106 

من خودم ترس از اشباع شدن این رشته ها مثل مهندسی دارم
میدونم علاقه باشه هرکاری میشه موفق شد ولی رقابت سنگینی برای پیدا کردن شغل میشه
بین کارشناسی پروتز و دندانپزشکی گیر کردم 23
هم اون بحث علاقه  هم درآمد  وهم وقت
بیشتر به پروتز علاقه دارم ولی خب انگار پیشوند دکتر  اول اسم نباشه جایگاهی توی فامیل های که همه دکتر هستن ، نداری
با سربازی یا همون طرح خدمت  دندانپزشک عمومی 8سال میشه کارشناسی 6سال میشه
از نظر زمان دو سال فرقشون هست
آدم فکر نکنه راحت تره بخداGigglesmile
مسئله  شغل پیچده است Khansariha (116)

(1400 فروردين 18، 12:00)امیرحسین خان نوشته است:
(1400 فروردين 16، 16:30)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: مهم نیست بقیه چی میگن و چه فکری می کنن، برید دنبال کاری که براش ساخته شدید.

چقدر پیامت زیبا بود داداش عزیزم...
این جمله ت من رو یاد یه دعا از حضرت زهرا انداخت: (الهی)استعملنی لما خلقتنی له... خدایا من رو اون جایی به کار بگیر که براش ساختی منو

بچه ها مطمئنم خیلیاتون تو دلتون می گید اینی که عاشق می گه خیلیییی سخته. آخه من چجوری بفهمم برای چه کاری ساخته شدم؟؟؟
آره راست می گید
خیلی سخته این
خیلی خیلی خیلی سخته!

مسیر من هم خیلی شبیه عاشق بود
حتی شاید رادیکال تر!
من از بهترین رشته و بهترین مدرسه(بهترین!) تغییر رشته دادم و با بهترین رتبه، توی دانشگاه، یکی ناپسند ترین رشته ها برای مردم رو خوندم!
واقعا از زندگیم بهره بردم
و هیچوقت برای حرف مردم زندگیم رو نساختم

پیدا کردنش حتی اگه سخت باشه، اما زیباست
مطمئن باشید خدا کمکتون کنه آسون می شه پیدا کردن دلیل خلقتتون

حالا که دوستان گفتن من هم قسمتی از تجربه م رو بگم...

تجربه من هم موید حرف آقای عاشق و آقای امیرحسین خان هست اما از راهی متفاوت.

من تیزهوشان خوندم و بسیار به علوم زیستی و فیزیک علاقه مند بودم و فعال. طوری که بدون هیچ تردیدی رفتم تجربی.
اما هیچ حسی هرگز به پزشکی و رشته های اصلی تجربی نداشتم.
اصلا بهتره بگم خودمو نمی شناختم و نمی دونستم اگه نرم رشته های تجربی رو چی باید برم!

خلاصه علوم پایه خوندم کارشناسیمو و عشق کردم. هدف خاصی هم نداشتم. صرفا بهترین انتخاب ممکنم بود...

اما همیشه این مسئله آویزون بود توی ذهنم که رشته من چیه؟

اواخر دوره کارشناسی به این فکر کردم که اصلا من کیم؟ چی می خوام از زندگیم؟
بیا! حالا رسیدیم به تهش. کارشناسی که بر ما واجب بود بگیریم رو گرفتیم، حالا چی؟!

تست های مختلفی دادم، مشاوره رفتم. همه بهم ذره ذره کمک می کرد.
یک جمله طلایی داشت یه بنده خدایی می گفت برای اینکه به چیزی برسی اول باید بتونی تصور کنیش.
من اون موقع هیچ تصویری از آینده خودم نداشتم.

همینطور در جلز و ولز پیدا کردن خودم بودم تا درسم تموم شد.

هر کسی به من می رسید می گفت ارشد شرکت کردی یا سر کار میری؟!

دوران سختی بود. من درسایی که خونده بودم رو دوست داشتم اما کارش رو نه...داستانی بود.

تصمیم بزرگی گرفتم تو زندگیم. چند ماه به خودم استراحت دادم. این چند ماه به اندازه چند سال به من کمک کرد تا خودم رو پیدا کنم. چرا؟ چون دیگه چیزی به نام درس نبود که منو مشغول کنه و من صاف رفتم سراغ مهم ترین‌ سوال های زندگیم.

اول از اینکه فهمیدم علاقه من به رشته علوم پایه م کنجکاوی من بود و روحیه پرسشگری اولین بعد وجودم بود که کشفش کردم.

بعد کم کم علایقم رو دنبال کردم و دیدم روحیه من هر چی باشه یک وجهش هنره‌. هنر از من جدا نمیشه، مثل اون کنجکاوی ها. باز با صیقل خوردن و در تماس مستقیم بودن با زندگی بیشتر و بیشتر خودم رو شناختم.
در جاهای جدید عضو شدم و آدم های جدیدی به زندگیم وارد شدن.
مطالعه خیلی کردم. در زمینه علایقم بسیار به خودم فرصت دادم چون اعتقاد داشتم و دارم که علایق ما سرنخ های استعداد های ما میتونن باشن. 

می دونید به چی رسیدم؟
(قبل از گفتن بگم که می دونم تو چه جامعه ای هستیم، من کلی دارم میگم)
ما آدما اغلب وقتی خیلی به پول دار شدن و کار راحت داشتن اهمیت می‌دیم که نمی‌دونیم از زندگی چی می خوایم. زندگیمون معنا نداره. در این حالت پول و راحتی به ما نوید خوشبختی میده. و کسی که هیچ چیزی حالش رو خوب نمی کنه تنها امیدش پوله و تنها ترسش. کسی که خودش رو پیدا کرده، عشقش رو پیدا کرده و دنبال می کنه، به یک زندگی معمولی کفایت می کنه بطور معمول.

خوب به حرفی که گفتم فکر کنید.

تصور کنید ساعت مچی مادربزرگ مرحومتون به شما رسیده و دستتونه. کهنه س ولی برای شما معنا داره. براتون هم مهم نیست دیگران چی میگن. شما با ساعتتون خوشید. 53258zu2qvp1d9v

نمی‌گم پولدار بودن بده اما من دیدم آدم هایی رو که
بخاطر کسب مدرک رشته های پردرآمد از زندگی لذت نبردن. و در مواجهه با سختی ها چون اون رشته رو دوست نداشتن دووم نیاوردن، یا به خودشون صدمه های روحی زدن. یا در چالش ها نتونستن خلاق باشن.

گاهی اوقات این آدما به جای پیدا کردن معنا سراغ جای اشتباهی رفتن.

تلاش کنید بهترین خودتون بشید.
تلاش کنید کسی بشید که اگه هیچ کس نبود پرستیژ و پول‌ به کارتون نیومد عاشق کارتون باشید.
و مطمئن باشید پرستیژ و پول بعد علاقه به دست میاد (با مشورت البته. محدودیت هایی داریم تو ایران. ممکنه گزینه اولمون تو علاقه مندی شدنی نباشه اما گزینه بی عالی دربیاد)

اینم بدونید،
بچه ها
دووم آوردن و تاب آوردن بدترین سختی ها فقط با عشق ممکنه،
شکوفایی و رشد و خلاق بودن در بستر علاقه است که اتفاق میفته.
و رسیدن به معنایی از زندگی، از درگیر شدن با گوشت و پوست با زندگی اتفاق میفته. زندگی ای که بدون هیچ علاقه ای باشه آدم همه تلاششو می کنه تا باهاش درگیر نشه. مثل کارمندی که همش ساعتشو چک‌می کنه کی عصر بشه بریم! به نظرتون این کارمند می تونه کارمند نمونه بشه؟ کسی کارمند نمونه میشه که بخواد سختی های کارمندی رو با علاقه بکشه و راه حلی پیدا کنه.

حرف ها زیاده. دوستان عزیز نکات مهم دیگر رو گفتن. سعی می کنم نکات تکمیلی رو بگم.
من در حال حاضر درس می خونم برای رشته مورد علاقه م. تغییر رشته داده م به علوم اجتماعی و دلم می خواست عوض کنکور ازم چندتا مصاحبه می گرفتن یا می فرستادنم برای کار تحقیقی میدانی چون حفظیاتم ضعیفه ولی تحلیل هام خیلی خوبه 4chsmu1

اگر نمی دونید برای چی ساخته شدید، اول بدونید خیلیا مشکل شما رو دارن و تنها نیستید و خیلی ها تا آخر عمر هم نمی فهمن و حتی خیلی های بیشتر اصلا متوجه اهمیت این موضوع نمیشن یا خیلی دیر متوجه میشن.

برای شروع از متخصصان هر رشته سوال های "چگونه ای" بپرسید یعنی نپرسید این رشته خوبه یا نه بازار کار داره یا نه
بلکه بپرسید این رشته چجوریه؟ کارش چیه؟ در ارتباط با چیه؟ محیط کارش چه شکلیه؟ و بعد خودتون رو تصور کنید تو اون کار، آیا جالبه براتون؟ به پرستیژ و اینا هم در این مرحله فکر نکنید،
باور کنید یه کافه چی اگه عاشق کارش باشه همه غبطه می خورن به موفقیتش، یا یک کتاب فروش. پرستیژ از اهمیتی که به کارتون خواهید داد به دست میاد خودش. پس تصورات قبلیتون رو بذارید کنار.
همه رشته ها همه شغل ها خوبن. اما سوال اینه که برای کی؟
برای کدوم تیپ شخصیتی؟ کدوم روحیه؟

خیلی صحبت ها دارم اما
به این مقدار فعلا بسنده می کنم.
اگر جایی برای انتخاب رشته کمک لازم بود و در حد اطلاعاتم، با کمال میل کمک می کنم و دغدغه م هست چون خودم زندگی کردم این روزها رو...

موفق باشید 49-2
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
نقل قول: اگه  اشکال نداره یه سوال دیگه هم بپرسم 

آخه اصلا امکان نداره که من برم پیش حاج آقا جلو رفیقام سوال بپرسم [تصویر:  hanghead.gif]

اگه هم دوس نداری جواب نده 

نبوت محمد چی بود ؟
( نبوت: پیش بینی از جانب خدا که به پیامبر در مورد آینده میده )

نبوت خیلی مهمه 
به هر حال محمد جزو پنج نبی هست 

[size=undefined]
یه سوال میپرسم جوابشو پیدا کردی ممنون میشم

معجزه ی محمد به عنوان پیامبر چی بود ؟

اگه میگی معجزه ای نکرد و فقط قرآنو آورد 

چی قرآن معجزست ؟
کدوم آیه ی قرآن معجزست ؟

لطفا جواب بدون تفسیر و .. بده 
مستقیم آدرس بده  [تصویر:  4chsmu1.gif][/size]

بچه ها این دوتا سوالو از محمد رضا پرسیدم گفتم بد نیس اینجاهم بزارم شاید شما هم کمک کنید  53
نقل قول: برای شروع از متخصصان هر رشته سوال های "چگونه ای" بپرسید یعنی نپرسید این رشته خوبه یا نه بازار کار داره یا نه
بلکه بپرسید این رشته چجوریه؟ کارش چیه؟ در ارتباط با چیه؟ محیط کارش چه شکلیه؟ و بعد خودتون رو تصور کنید تو اون کار، آیا جالبه براتون؟ به پرستیژ و اینا هم در این مرحله فکر نکنید،
باور کنید یه کافه چی اگه عاشق کارش باشه همه غبطه می خورن به موفقیتش، یا یک کتاب فروش. پرستیژ از اهمیتی که به کارتون خواهید داد به دست میاد خودش. پس تصورات قبلیتون رو بذارید کنار.
همه رشته ها همه شغل ها خوبن. اما سوال اینه که برای کی؟
برای کدوم تیپ شخصیتی؟ کدوم روحیه؟

عالی بود.
این صحبت هایی هست که فقط توی کانون میشه شنید.

منم اضافه کنم که من همیشه به حال آرایشگری که پیشش میرم غبطه می خورم.
اینقدر که با عشق کار می کنه.
اینقدر که با عشق مغازه اش رو طراحی کرده.
اینقدر که دقیق به فکر همه چی بوده. به فکر جزئیات بوده توی طراحی دکوراسیون مغازه اش.
اینقدر که حرفه ای کار می کنه که نشان از تجربه و علمی هست توی کارش کسب کرده.

تفاوت آدم موفق با آدم معمولی، توی جزئیاته.
دو تا فیلم در کلیات ممکنه یکسان باشن،
هر دو از تکنیک های مرسوم فیلم برداری و کارگردانی و ضبط صدا و ... استفاده می کنن.
اما یکی از فیلم ها شاهکار هنریه، فیلم دیگه فیلمی معمولی و لایق یک بار نگاه کردن.
تفاوت این دو فیلم توی جزئیاته.

جزئیات به دست نمیاد مگر با عشق و علاقه.

شما هر چقدر هم به خاطر کسب درآمد یا اهداف دیگه تلاش کنی کاری رو خوب انجام بدی، از یه جایی به بعد فکر می کنی اثر کامل شده.
دقیقا مثل آرایشگر معمولی که مغازه رو خریده و ابزار و دکور رو داخلش چیده، همه چی هست، میز، قیچی و ...
یا مثل اون فیلم سازی که با رعایت تمام قواعد فیلمش رو ساخته، فیلم کامله و نقصی نداره و اتفاقا پرفروش هم میشه.

اما دقیقا این همونجاییه که باید جلوتر رفت تا به جزئیات رسید. تا به شاهکار رسید.
کسی که عاشق کارش باشه به اینجای کار که میرسه تازه فکرش راه میافته.
مثل نقاشانی که میبینید ساعت ها روی نقاشی کامل شده کار می کنن. در نگاه اول بعد از چندین ساعت کار نقاش، تفاوتی احساس نمی کنید، اما اتفاقا این همون جایی هست که نقاشی از یک اثر معمولی تبدیل به شاهکاری هنری میشه.

امیدوارم شما هم توی زندگی کاری رو انجام بدید که براش ساخته شدید. 49-2
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 فروردين 20، 0:06)ماجراجو نوشته است:

آخه اصلا امکان نداره که من برم پیش حاج آقا جلو رفیقام سوال بپرسم [تصویر:  hanghead.gif]

نبوت محمد چی بود ؟

نبوت خیلی مهمه 

[size=undefined]

چی قرآن معجزست ؟
کدوم آیه ی قرآن معجزست ؟

بچه ها این دوتا سوالو از محمد رضا پرسیدم گفتم بد نیس اینجاهم بزارم شاید شما هم کمک کنید  53

ماجراجو جان

حضرت محمد معجزه های متعددی داشته ان که توی تاریخ اومده.
برخی از این معجزات رو می تونی توی این لینک ببینی.

اما مهم تر از همه این معجزات، خود قرآن هست که حی و حاضر در دست ماست.
شما اگر به تاریخ اعتماد کنی، قطعا به چیزی که در دستت هست بیش از همه می تونی اعتماد کنی.

برای فهمیدن این که قرآن معجزه هست یا نه، خودت می تونی به قرآن مراجعه کنی.
چرا به حرف من یا دیگری اعتماد کنی؟

درحالی که از خدا طلب هدایت می کنی، یک بار قرآن رو از ابتدا تا انتها بخون. محققانه و بدون ذهنیت منفی یا مثبت.
توی این لینک قرآن به همراه ترجمه های مختلفی ازش وجود داره. (چون بعضی جاها ترجمه ها با هم فرق دارن)
این لینک هم هست.

حقیر هم توی این تاپیک چند کلمه ای صحبت کردم (البته قرار بود تاپیک ادامه دار باشه که فرصت نشد)
شاید به دردت بخوره.

در مجموع این دست سوالات مهم و اساسی هستن.
و باید حتما براشون وقت گذاشت و محققانه بهشون پرداخت.

یک پیشنهادی هم برات داشتم ماجراجو عزیز.
من هم فکر می کنم هم سن شما بودم، وقتی که اولین بار دعای کمیل رو خوندم.
این دعا رو خوندم برای این که بفهمم داخلش چی هست و از سر کنجکاوی
اما همین باعث و بانی علاقه مندی من به دین شد.

دعای کمیل از زبان امام علی و راز و نیاز با خدا هست.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام
تجربه دوستان رو خوندم،جالب بود.
گفتم شاید بد نباشه کانونی ها از پشت عینک منم نگاه کنن شاید چیزای به در بخوری دیدن.
تقریبا از وقتی خودم رو پیدا کردم،بلند پرواز بودم ولی از سقوط هیچ تصوری نداشتم،اما حالا فهمیدم قبل از پرواز باید سقوط رو خوب درک کنی تا بتونی تصمیم بگیری که اصلا پرواز کنی یا نه.
ببینید دوستان گاهی آدم رو زمین صاف راه میره فقط بال می خواد که اوج بگیره،این آدم یه لحظه نباید علاقه رو رها کنه،باید بره دنبال چیزی که براش ساخته شده.(نقل قول جناب ناظم)

اما گاهی آدم یه شکاف عمیق جلوی پاهاش داره،این آدم اگه فقط به آسمون خیره بشه و جلوی پاهاش رو نبینه،چیزی که در انتظارشه صعود نیست،سقوطه،اینجاست که درک سقوط اهمیت پیدا می کنه.
اونوقته که اول باید خودش رو بسازه بعد بره دنبال چیزی که این سازه براش ساخته شده.

دوستان من قبل از هر تصمیمی،به واقعیت زندگیتون نگاه کنید،تا چاله چوله ها رو پر نکردید دنبال پر پرواز نباشید،مراقب باشین رویاها چشمتون رو کور نکنن،آدما با واقعیت ها زندگی می کنن،برای رسیدن به رویاهاتون باید از واقعیت ها گذر کنید پس دنبال میانبر نباشید لطفا.

برا همتون آرزوی موفقیت دارم 302
(1400 فروردين 20، 1:00)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:

نبوت محمد چی بود ؟

نبوت خیلی مهمه 

[size=undefined]

چی قرآن معجزست ؟
کدوم آیه ی قرآن معجزست ؟

ماجراجو جان

شما اگر به تاریخ اعتماد کنی، قطعا به چیزی که در دستت هست بیش از همه می تونی اعتماد کنی.

درحالی که از خدا طلب هدایت می کنی، یک بار قرآن رو از ابتدا تا انتها بخون. محققانه و بدون ذهنیت منفی یا مثبت.
توی این لینک قرآن به همراه ترجمه های مختلفی ازش وجود داره. (چون بعضی جاها ترجمه ها با هم فرق دارن)
این لینک هم هست.

حقیر هم توی این تاپیک چند کلمه ای صحبت کردم (البته قرار بود تاپیک ادامه دار باشه که فرصت نشد)
شاید به دردت بخوره.

سلام عاشق جان

ممنون از توجهت  302
اما خب چرا معجزه هاش توی قرآن نیست کتاب های دیگه اعتماد ندارم 
مگه قرآن کامل ترین کتاب نیست 
و از جانب خدا نیست 
چرا نباید از حضرت محمد صحبت کنه و معجزه هاشو بگه
مثلا کتاب انجیل از همون اولش معجزه و نبوته
عیسی اولین معجزش تبدیل آب به شراب بوده
یا مثلا یکی از نبوتاش 
گفته بعد از من پیامبران دروغین خواهند آمد که عده ی بسیار زیادی را گمراه خواهند کرد .
به هر حال من باید جواب سوالاتمو پیدا کنم
شاید یه نفر باشه که بتونه جواب بده
ممنونم عاشق جان 
انشالله سربلند و موفق باشی
در پناه خدا 302
نقل قول: اما گاهی آدم یه شکاف عمیق جلوی پاهاش داره،این آدم اگه فقط به آسمون خیره بشه و جلوی پاهاش رو نبینه،چیزی که در انتظارشه صعود نیست،سقوطه،اینجاست که درک سقوط اهمیت پیدا می کنه.اونوقته که اول باید خودش رو بسازه بعد بره دنبال چیزی که این سازه براش ساخته شده.

دوستان من قبل از هر تصمیمی،به واقعیت زندگیتون نگاه کنید،تا چاله چوله ها رو پر نکردید دنبال پر پرواز نباشید،مراقب باشین رویاها چشمتون رو کور نکنن،آدما با واقعیت ها زندگی می کنن،برای رسیدن به رویاهاتون باید از واقعیت ها گذر کنید پس دنبال میانبر نباشید لطفا.

داداش من 

اینجوری بخوای نگاه کنی ، کلا ما نباید کاری بکنیم . فقط بشینیم و نگاه کنیم که تقدیر چیه و چی پیش میاد ... ک این غلطه

اینی که میگی ممکنه سقوط کنی ، اصلا جای نگرانی نیست . آدم های بزرگ زیادی بودند ک سقوط کردند ، چندین بار هم سقوط کردند ، اما بلند شدند ، زخم هاشون رو بستند و دوباره پرواز کردند و از چاله هم در اومدند و کسانی هم ک سقوط کردند و نتونستند در بیان ، اراده و عزم کافی نداشتند . در نتیجه موفق نشدند .

اون چاله شاید در نگاه اول بی نهایت ب نظر برسه ، ولی یکم ک شروع ب پرواز کنی ، جنگل زیبای بعدش رو میبینی .
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
(1400 فروردين 20، 10:29)ماجراجو نوشته است:
(1400 فروردين 20، 1:00)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:

نبوت محمد چی بود ؟

نبوت خیلی مهمه 

[size=undefined]

چی قرآن معجزست ؟
کدوم آیه ی قرآن معجزست ؟

ماجراجو جان

این لینک هم هست.

شاید به دردت بخوره.

سلام عاشق جان

ممنون از توجهت  302
اما خب چرا معجزه هاش توی قرآن نیست کتاب های دیگه اعتماد ندارم 
مگه قرآن کامل ترین کتاب نیست 
و از جانب خدا نیست 
چرا نباید از حضرت محمد صحبت کنه و معجزه هاشو بگه
مثلا کتاب انجیل از همون اولش معجزه و نبوته
عیسی اولین معجزش تبدیل آب به شراب بوده
یا مثلا یکی از نبوتاش 
گفته بعد از من پیامبران دروغین خواهند آمد که عده ی بسیار زیادی را گمراه خواهند کرد .
به هر حال من باید جواب سوالاتمو پیدا کنم
شاید یه نفر باشه که بتونه جواب بده
ممنونم عاشق جان 
انشالله سربلند و موفق باشی
در پناه خدا 302

سلام
امیدوارم سلامت باشید

اول از همه خدمتتون عرض کنم یکی از معجزه های پیامبر ما شق القمر بود ک در سوره قمر اومده میتونین برید ببینین(پیامبر ماهو ب دونیم کردند)
ولی جدا از این
هر دوره زمونه ای متناسب با شرایط معجزه ها میومده
عیسی در دوره ای بوده ک پزشکی پیشرفت کرده بود
پس معجزه متناسب با خودش داشت
در دوره موسی جادوگری بود
پس معجزه متناسب با خودش داشت
در دوره پیامبر 
شعر و شاعری در بین عرب ها رواج داشت
خدا قرانو فرستاد با دو اعجاز
1)اعجاز لفظی:که چون شما با زبان عرب ها اشنا کامل نیستید متوجه نمیشید
خود عرب ها میفهمن ک هییییچ لفظی در زبان عربی رو دست قران نمیاد
همونطور ک توی قران گفته شده چه کافرانی بودند ک فقط با شنیدن صوت قران به اسلام رو می اوردند
و کافران شنیدن صوت قران رو هم منع کرده بودند
همین کافیه برا اثبات معجزه بودن قران
ولی بزرگ تر از اون

2اعجاز محتوایی قران)
من تعجب میکنم ک شما میگید کجای قران معجزس!
قران سراسر اعجاز
وقتی در ب بسم الله قران هنوز دارن نظریه میدن علما
و صد ها تفسیر درش اوردند(حروف ابجد و ترکیبشون ک من حالیم نمیشه چیه ولی میدونم ک هست)
ضمن اینکه
شما خودتو با مردم دوران فرعون مقایسه میکنین؟
مگ شما عقلتون ب اون حد پایینه
یا ب قول معروف عقلتون ب چشمتونه
ک اگ پیامبر یه کار خارق العاده کرد پس پیانبر به حقیه
شما دورانی ب دنیا اومدین ک جزو عاقل ترین مردمانید
1)قران دورانی اومد ک عرب ها وحشی ترین مردمان و بی فرهنگ ترین بودند
اونوقت یک عقاید جاهلی اون دوران ک خلاف عقل باسه در قران نیست در حالی ک بین این ادما اومده
بد ترین مردمان رو نبدیل کرده ب تمیز ترین امت ها
با ایمان ترین امت ها
و از درونش کسانی مثل ابن سینا و شیخ اشراق درومدن
این معجزه نیست برای شما؟
2)چقد نکات علمی بی سابقه توی قران اورده شده
مثل اینکه الان دانشمندا فهمیدم اسمان ها هر ساله بزرگتر و بزتر میشه 
و قران 1400 سال پیش اینو گفنه

وَالسَّمَاءَ بَنَيْنَاهَا بِأَيْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ

و کروی بودن زمین و.....

امیدوارم تونسته باشم جوابتونو بدم
چیزای دیگ ای هم بود ک گفتم شاید پراکنده گویی بشه
ولی من چون برا خودم این مورد سوال بود 
و درموردش تحقیق کردم اگ سوال دیگ ای داشتید یا قانع نشدین بپرسین شاید تونستم جواب بدم
این چیزایی ک گفنم یکمش مال دینی 12 بود
اگ در دسترستون هست پیشنهاد میکنم کتب دینی دبیرستانو بخونید
خیلی جواب سوالاتونو میگیرید
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

سپاس شده توسط
مشارکت شادن:

این روزها در منزل تنها به سر میبرم و در قرنطینه هستم .. بعد از مدتها وقتم خیلی آزاد شده زیاد اهل خواب نیستم صبح زود بیدار میشم و کارهامو انجام میدم و کلاسهامو ضبط میکنم تا عقب افتادگی هام جبران بشه
قبلترها منتظر این بودم تنها شم و با تنهایی بیماریم تشدید می شد و مثه ی ربات یه مسیر از پیش تعیین شده رو میرفتم که نهایتا به لغزش می رسید
خدارو شاکرم که دیگه مثه قبل نیستم و اولویتی برام نداره این موضوع خوشحالم میکنه و در عین حال با خودم میگم حواست جمع باشه شیطون از همین نقطه زمینت نزنه
من بدلیل مشغله شغلیم از کانون رفتم اما دیدم تو این شرایط بیکاریم اگر از فضای بهبودی و هوشیاری دور باشم لغزشم حتمی خواهد بود برگشتم تا در اتمسفر پاکی نفس بکشم تا یادم باشه تا همیشه باید برای هوشیاری تلاش کنم 

زندگی هرچی که جلوتر میره دغدغه های آدما تغییر میکنه اما گاهی وقتها یه بیماری میتونه مثه آتش زیر خاکستر عمل کنه و اگه ناپرهیزی کنی مجال بروز پیدا کنه 
به تجربه دریافتم وقتی مشغله ها زیاد میشه دیگه هیچ فرصتی برای هرز پریدن تو نت و افسردگی و ناامیدی باقی نمیمونه و استفاده از زمان بهتر میشه
و نه تنها از نشاط ما کم نمیشه که بنظرم این استقامت حال بهتری رو برامون ایجاد میکنه که ساده ترینش حس عزت نفس و افتخاریه که به خودمون میکنیم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان