امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1400 ارديبهشت 16، 20:28)yazahra نوشته است:
نقل قول: سلاااام [تصویر:  303.gif]
تصمیم گرفتم بیشتر به پدر و مادرم احترام بذارم  [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام داداش احسنت 302

پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند :

302  بنده ای که مطیع پروردگار و پدر و مادرش باشد ، روز قیامت در بالاترین جایگاه است. 302

کنزالعمال ج16 ص 467

ممنونم داداش 302
دعا کن بتونم به خوبی انجامش بدم Khansariha (8)
نقل قول: ممنونم داداش [تصویر:  302.gif]

دعا کن بتونم به خوبی انجامش بدم [تصویر:  khansariha (8).gif]
قربونت داداش جان ان شاءالله میتونید بهترین سال های زندگی قرار دارید عزیز برادر تا میتونی عادت های خوب را تو خودت ایجاد کن و پرورششون بده Thankyou Thankyou
دوستان من یه سوالی دارم.
لطفاً هر کی نظری داره پاسخ بده چون برام واقعا مسئله شده و بصورت عچغیر مستقیم روی پاکیم تاثیر داره.

تفریح خوب چه شکلیه؟

تا جایی که من دیدم خانم ها بیشتر مشکل دارن تو پیدا کردن تفریح بخاطر این تو شبانه روزی پرسیدم که همه هستیم.

من خودم معمولا یچیز بزرگ رو تفریح می‌دونم.‌ تفریح خوب کوچیک ندارم. گاهی وقتی برای تفریح کاری انجام میدم اونقدر برای خودم مهمش می کنم که میشه عین کار جدی Khansariha (13) 

می خوام ببینم یه تفریح خوب چه ویژگی هایی داره؟

مثلا‌ خرید اینترنتی، تو کانون گشتن، نماز خوندن، اتو زدن، اینا تفریحمه. 4chsmu1 تفریح که نمیشه گفت، تنوعمه.

اصلا انگار نمی‌دونم چی دوست دارم.. Khansariha (13)
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
(1400 ارديبهشت 16، 22:51)عارفه نوشته است: دوستان من یه سوالی دارم.
لطفاً هر کی نظری داره پاسخ بده چون برام واقعا مسئله شده و بصورت عچغیر مستقیم روی پاکیم تاثیر داره.

تفریح خوب چه شکلیه؟

تا جایی که من دیدم خانم ها بیشتر مشکل دارن تو پیدا کردن تفریح بخاطر این تو شبانه روزی پرسیدم که همه هستیم.

من خودم معمولا یچیز بزرگ رو تفریح می‌دونم.‌ تفریح خوب کوچیک ندارم. گاهی وقتی برای تفریح کاری انجام میدم اونقدر برای خودم مهمش می کنم که میشه عین کار جدی Khansariha (13) 

مثلا‌ خرید اینترنتی، تو کانون گشتن، نماز خوندن، اتو زدن، اینا تفریحمه. 4chsmu1 تفریح که نمیشه گفت، تنوعمه.

سلام
فقط خانما نیستن 53258zu2qvp1d9v
هم خودم هم چندتا دیکه از بچه‌ها هم این معضل رو داریم؟ 53258zu2qvp1d9v

مثلاً خیلی قبل ها خ.ا نوعی تفریح بود!
خب از اونجایی که یه تفریح ناسالم و خیلیییییی زمانبر بود،حالا با کنار گذاشتنش نمیشه به جاش فقط یه دونه کار انجام داد.

خب من یه مدت جدول حل میکردم ولی خب، تا کی باید جدول حل میکردم؟ 65

موزیک گوش دادن هم بد نیست، مطالعه هم معمولاً دارم ولی خب بازم این تایم زیاد پر نمیشه Khansariha (49)

ورزش نمیکنم چون اصلاً حس خوبی نسبت بهش ندارم! 17
همش همینجوری بودم 65

خلاصه که دوستان و یاران
هر کی یه تفریح پیشنهاد بده جای دوری نمیره Khab
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
موزیک و کتاب یک حجمی از حرف رو به خورد آدم میدن که آدم گاهی حوصله شون رو نداره. 42

من خودم خیلی اهل کتابم و تنوع هم داره کتابایی که می خونم ولی خب غیر از کتاب چی؟ 

و ضمنا موزیک معمولاً منو می بره تو یه فضای خیالی که چون در اومدن ازش و دوباره رسیدن به زندگی داستان داره ترجیح میدم اصلأ نرم سمتش 106

من فکر می کنم تفریح خوب باید در عین ایجاد تنوع و رفرش کردن ذهن، داده جدیدی هم وارد ذهن نکنه. مثلا من فیلم دیدن رو بعنوان تفریح این روزها که باید درس بخونم در نظر نمی گیرم چون بعد فیلم همش مشغول فکر میشم.

خلاصه بیاید با پیشنهاد تفریح ثواب کنید  Gigglesmile
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام

خیلی بحث خوبیه... امید وارم هر کی هر چی میتونه کمک بده... منم با شما هم دردم  53258zu2qvp1d9v

الان موضوع ۲ تا شد!
عارفه جان تفریح کوچیک میخواد
آقای مهدوی تفریح زمان‌بر

خب غیر از کتاب خوندن و فیلم دیدن و موزیک گوش دادن و پادکست گوش دادن و خرید اینترنتی که عمده ی به اصطلاح تفریحات ما رو تشکیل میده

اینا به ذهن من میرسه الان، هم کوچیک اند هم داده وارد ذهن نمیکنن هم حال خوب کنن:

مدیتیشن  25
دم نوش درست کردن و لب پنجره یا توی بالکن نشستن و با آرامش خوردن  4chsmu1
رسیدگی به ناخن‌ها  65
گذاشتن ماسک‌های پوستی  65
انجام حرکات موزون  42

جدا تفریح خوب چیه؟!  Khansariha (56)
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

(1400 ارديبهشت 16، 20:27)مهدوی نوشته است:
(1400 ارديبهشت 16، 20:16)*شهریار‌* نوشته است: این تاپیک هدیه های پاکی کجاست  Swear1

عینک‌ دیگه فایده نداره!
ذره‌بین لازمی Khansariha (49)

یعنی تو ندیدی چند مین بعد از این ارسالم ، توش پست گذاشتم ؟  22

حالا کی ذره بین لازمه ؟  Khansariha (13)
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
(1400 ارديبهشت 16، 23:52)عطر رهایی نوشته است: سلام

خیلی بحث خوبیه... امید وارم هر کی هر چی میتونه کمک بده... منم با شما هم دردم  53258zu2qvp1d9v

الان موضوع ۲ تا شد!
عارفه جان تفریح کوچیک میخواد
آقای مهدوی تفریح زمان‌بر

خب غیر از کتاب خوندن و فیلم دیدن و موزیک گوش دادن و پادکست گوش دادن و خرید اینترنتی که عمده ی به اصطلاح تفریحات ما رو تشکیل میده

اینا به ذهن من میرسه الان، هم کوچیک اند هم داده وارد ذهن نمیکنن هم حال خوب کنن:

مدیتیشن  25
رسیدگی به ناخن‌ها  65
انجام حرکات موزون  42

خانم عطر رهایی چیزایی که نوشتید،اغلب تفریح محسوب نمیشن،تفریح از معنیش پیداست یعنی شادی آفرین،چیزی که فضای روحی و جسمی آدم رو تغییر میده اونم تو بازه زمانی طولانی مدت،مثل سفر کردن،ورزش کردن بازی کردن(از هر نوعیش به جز دیجیتال) و ... اینا آدم رو از روزمرگی جدا می کنن و به فضای متنوعی می برن که باعث ایجاد حس شادی میشه، حالا شاید یکی بگه خوب اینستاگرام هم شادی آوره بله ولی مشکل فضای مجازی اینه که جسم رو درگیر نمیکنه مثل ماشینی که گاز میدی ولی دنده بهش نمیدی پس نمیشه بگی راه میره،سعی کنید تفریحتون فعالیتی همراه با درگیر شدن ذهن و جسم باشه.
(1400 ارديبهشت 17، 0:55)CHAKAVAK نوشته است: خانم عطر رهایی چیزایی که نوشتید،اغلب تفریح محسوب نمیشن،تفریح از معنیش پیداست یعنی شادی آفرین،چیزی که فضای روحی و جسمی آدم رو تغییر میده اونم تو بازه زمانی طولانی مدت،مثل سفر کردن،ورزش کردن بازی کردن(از هر نوعیش به جز دیجیتال) و ... اینا آدم رو از روزمرگی جدا می کنن و به فضای متنوعی می برن که باعث ایجاد حس شادی میشه، حالا شاید یکی بگه خوب اینستاگرام هم شادی آوره بله ولی مشکل فضای مجازی اینه که جسم رو درگیر نمیکنه مثل ماشینی که گاز میدی ولی دنده بهش نمیدی پس نمیشه بگی راه میره،سعی کنید تفریحتون فعالیتی همراه با درگیر شدن ذهن و جسم باشه.

متوجه منظورتون شدم  53258zu2qvp1d9v
شما درست میفرمایین، کارهایی مثل سفر رفتن و شهر بازی رفتن و از این دست کارها که قطعا توی روحیه موثرن و شادی آفرینن و عالین...

ولی خب الان موضوع اینه که چطوری توی بازه های خیلی کوتاه بشه شادی های کوچیک رو تجربه کرد، یه چیزی که حال ادم رو یه کم خوب کنه و از دغدغه ها جدا کنه
و خب عمدتا توی خونه بشه انجامش داد
و به تنهایی
مثلا تصور کنید کسی که واسه کنکور میخونه بتونه بین تایمهای درسیش انجامش بده
حالا شاید اسمش تفریح نباشه
کارهای حال خوب کن
از اینجور فعالیت ها...

ممنون از مشارکتتون  302
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً

53  53  53

(1400 ارديبهشت 16، 23:52)عطر رهایی نوشته است: اینا به ذهن من میرسه الان، هم کوچیک اند هم داده وارد ذهن نمیکنن هم حال خوب کنن:

مدیتیشن  25 
رسیدگی به ناخن‌ها  65
انجام حرکات موزون  42

سبحان الرحمن 17

ما ناخن ها رو تا شبیه ناخن گربه سانان نشن نمیگیریم اونوقت شما 65

میگم مدیتیشن رو من از اول باهاش مشکل دارم!
یادش بخیر تو گروه طوفان:

(1399 آبان 28، 14:37)مهدوی نوشته است: آقا یه سؤال تخصصی!

این همه میگید مدیتیشن میکنید یعنی چی؟! Shy 
البته من دیدم بعضيا رو که چهار زانو میشینن و کمرشونو صاف میکنن و با انگشت های اشاره و شستشون حلقه درست میکنن ولی هیچوقت نمیفهمیدم دارن چیکار میکنن
پرسیدم میگن مدیتیشن میکنن
ولی نمیدونم مدیتیشن چیه 65 
در واقع میدونم برای آرامش درونی و تمرکز و دوری از اضطرابه ولی اینکه چطور میشه انجامش داد رو نمیدونم
دیدم چندتا از بچه‌ها میگفتن مدیتیشن میکنن گفتم بپرسم ببینم فوایدش چیه و برای چیه و مهمتر اینکه چطور انجامش میدن Gig 

نگم براتون که من وقتی ده دوازده سالم بود یکیو دیدم تو یه اتاق نسبتاً تاریک با یه شمع میدیتیشن میکرد فکر کردم جادوگره؛ داشتم دیوونه میشدم  17 
فقط میدویدم که گرفتارش نشم vayy 

خدا منو ببخشه
کل محل از صدای داد زدنم بیدار شدن 42 
خود طرف گرخیده بود فکر میکرد جنی شدم 4fvfcja

که خب بعدش با تشویق بچه‌ها اجراش کردم 49-2
اما نتیجه این شد Vamonde

(1399 آذر 1، 23:37)مهدوی نوشته است: مدیتیشن Khansariha (13) 
چی بگم ولله؟
یادم رفت تو گزارش بنویسمش
اگه بگم چیکار کردم حلق آویزم میکنی Khansariha (13)

خب پیرو صحبت های شما و دوستان که مدیتیشن باید صبح باشه منم بعد از نماز صبح خواستم مدیتیشن کنم! 17
هیچی هم بلد نبودم فقط خواستم تمرکز کنم

اولش تا نیم ساعت هی چشامو میبستم هی خنده ام میگرفت Khansariha (13)
تا اینکه شروع کردم 
هنوز دو دقیقه نگذشته دیدم تو عالم اصحاب کهف دارم سیر میکنم vayy

سرم خم نمیشد متوجه نمیشدم که خوابم Khansariha (13)
حالا بیا و جلوی خنده منو بگیر Khansariha (13) 

خلاصه که اگه مدیتیشن انرژی میده منم امروز اول صبحی کلی انرژی گرفتم حتی به غلط 4fvfcja
خلاصه که تفریح همونطور که چکاوک جان گفت باید درگیری ذهنی و جسمی ایجاد کنه و فرح بخش باشه 53258zu2qvp1d9v
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1400 ارديبهشت 17، 1:17)عطر رهایی نوشته است:
(1400 ارديبهشت 17، 0:55)CHAKAVAK نوشته است: خانم عطر رهایی چیزایی که نوشتید،اغلب تفریح محسوب نمیشن،تفریح از معنیش پیداست یعنی شادی آفرین،چیزی که فضای روحی و جسمی آدم رو تغییر میده اونم تو بازه زمانی طولانی مدت،مثل سفر کردن،ورزش کردن بازی کردن(از هر نوعیش به جز دیجیتال) و ... اینا آدم رو از روزمرگی جدا می کنن و به فضای متنوعی می برن که باعث ایجاد حس شادی میشه، حالا شاید یکی بگه خوب اینستاگرام هم شادی آوره بله ولی مشکل فضای مجازی اینه که جسم رو درگیر نمیکنه مثل ماشینی که گاز میدی ولی دنده بهش نمیدی پس نمیشه بگی راه میره،سعی کنید تفریحتون فعالیتی همراه با درگیر شدن ذهن و جسم باشه.

متوجه منظورتون شدم  53258zu2qvp1d9v
شما درست میفرمایین، کارهایی مثل سفر رفتن و شهر بازی رفتن و از این دست کارها که قطعا توی روحیه موثرن و شادی آفرینن و عالین...

ولی خب الان موضوع اینه که چطوری توی بازه های خیلی کوتاه بشه شادی های کوچیک رو تجربه کرد، یه چیزی که حال ادم رو یه کم خوب کنه و از دغدغه ها جدا کنه
و خب عمدتا توی خونه بشه انجامش داد
و به تنهایی
مثلا تصور کنید کسی که واسه کنکور میخونه بتونه بین تایمهای درسیش انجامش بده
حالا شاید اسمش تفریح نباشه
کارهای حال خوب کن
از اینجور فعالیت ها...

ممنون از مشارکتتون  302
راستش گزینه به تنهایی به آپشن منفیه چون اصولا تنهایی،کار های حال خوب کن دوام ندارن و خیلی سریع به روزمرگی تبدیل میشن مثلا موزیک گوش دادن وقتی هر روز تکرار بشه تبدیل به روتین میشه و اثر معکوس میذاره یا دم نوش درست کردن یا ... کارهای حال خوب کنتون رو جمعی کنید یعنی مشارکت دیگری یا دیگران رو دخیل کنید تا تنوع حفظ بشه،راجع به کنکوری ها،شرایط این عزیزان خاصه و هر که پر طاوس خواهد جور هندوستان کشد این دوستان باید به خرده سختی بکشم ولی پیشنهاد من اینه یک روز در هفته رو برای یه تفریح حسابی اختصاص بدن،نمیدونم پارک برن،میتینگ با دوستان بزارن، سالن ورزشی برن و ...
(1400 ارديبهشت 16، 22:51)عارفه نوشته است: دوستان من یه سوالی دارم.

تفریح خوب چه شکلیه؟

سلام خدمت عارفه خانم و دوستان عزیز 303
به نظر من 
تفریح زمانش مهم نیست 128fs318181
چیزی که بتونه آستانه ی خنده ی آدم رو تحریک بکنه و آدم رو بخندونه یا به آدم حس آرامش و لذت بده، میشه تفریح  Khansariha (49)

مثلا سفر به یک جا به آدم آرامش میده varzesh
یا رفتن به آغوش گرم مادر به آدم آرامش میده  53
خوندن مطالب طنز آدم رو می‌خندونه 4fvfcja

و خب زمان اش زیاد مهم نیست 49-2
که کوتاه باشه
بلند باشه
گاهی اوقات اثرات یه تفریح کوچیک مدت زمان زیادی همراهمون هست 128fs318181

(1400 ارديبهشت 16، 23:52)عطر رهایی نوشته است: مدیتیشن  25
رسیدگی به ناخن‌ها  65
انجام حرکات موزون  42
فکر نکنم رسیدگی به ناخن ها بشه تفریح  Gigglesmile
اصلا مگه رسیدگی به ناخن هم داریم Gigglesmile Khansariha (13)
من که نشنیدم تا حالا Khansariha (13) 21
Big Grin 
سلام خدمت دوستان  303

تفریحات من :

آشپزی ، تلفنی حرف زدن با دوستان ، نوشتن سوتی هایی که دادم تو کانون  Khansariha (13)
حرکات موزون  65یگه
آرایش کردن  65
نقاشی کشیدن  Khansariha (69)
متن نوشتن  4chsmu1
فیلم دیدن 
پیاده روی 
دیدن تصاویر کودکان و خوراکی ها 
ددیگه همین
خب خب چند تا ایده خوب تا حالا دستگیرم شد.

نقل قول: پیشنهاد من اینه یک روز در هفته رو برای یه تفریح حسابی اختصاص بدن،نمیدونم پارک برن،میتینگ با دوستان بزارن، سالن ورزشی برن و ...
فکر خوبیه. 
اینو یاد گرفتم که تفریح رو در حدی مهم ببینیم و براش ارزش قائل شیم که از قبل براش برنامه بریزیم و حتی یک روز کامل در هفته رو بهش اختصاص بدیم. 

ولی یچیزی، مثالی که به ذهنم میرسه: خانوادگی بریم پارک گرگم به هوا بازی کنیم  4chsmu1  Khansariha (13)

من پینگ پنگم خوبه و اگه کسی باشه حرفی ندارم باهاش بازی کنم ولی دیگه مثلا چه بازی هایی؟ 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: چیزی که بتونه آستانه ی خنده ی آدم رو تحریک بکنه و آدم رو بخندونه یا به آدم حس آرامش و لذت بده، میشه تفریح  [تصویر:  khansariha%20(49).gif]
این رو هستم. احتمالا یه چند تا پیج خنده دار فالو کنم. قبلا فکر می کردم رفتن تو این پیج ها اتلاف وقته. 42
نقل قول: کار های حال خوب کن دوام ندارن و خیلی سریع به روزمرگی تبدیل میشن

نقل قول: سعی کنید تفریحتون فعالیتی همراه با درگیر شدن ذهن و جسم باشه.

موافقم 53258zu2qvp1d9v
روتینش نمی کنم اما به هر حال اونقدر هم متنوع نیستن.
دیگه بخوام بگم تفریحام که نه، باز باید بگم تنوع هام اینان.
به گل ها رسیدگی کردن، مرتب کردن اتاق یا تغییر دکوراسیون دادن یا ایجاد یک نظم جدید در چیدمان برای تنوع، گاهی توی پارک کتاب خوندن.
خیلی هم درگیری جسمی می بینم نداره.
قبلا دوچرخه سواری بود الان بخاطر ماه رمضون و محله جدیدمون یکم محدود شده م.

نقل قول: حرکات موزون  [تصویر:  65.gif] 

اینم خوبه Khansariha (13)

(1400 ارديبهشت 17، 4:22)سرباز گمنام نوشته است: فکر نکنم رسیدگی به ناخن ها بشه تفریح  Gigglesmile
اصلا مگه رسیدگی به ناخن هم داریم Gigglesmile Khansariha (13)
من که نشنیدم تا حالا Khansariha (13) 21

Gigglesmile
شاید تفریح نه ولی حال خوب کن هست 128fs318181

بله که داریم، حالا شما نشنیدین قرار نیست نداشته باشیم  65

اتفاقا دیشب که یادم افتاد خودم رفتم انجام دادم، کلی کیف کردم  4chsmu1 از توضیح جزئیات معذورم  4chsmu1

کلا شما (آقایون) به مورد آرایش کردن که آبی آسمانی پیشنهاد داد و رسیدگی به ناخن که من گفتم، زیاد فکر نکنین. باتشکر  Khansariha (49)
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً

53  53  53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان