امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

به نام خدا

سلام
نامه ای برای آرمین جان نوشتم. که لازمه بقیه دوستان هم بخونن. بخاطر همین اینجا ارسال میکنم.

این مدت آرمین عزیز خودش رو مسئول گناه اقرار به گناه کل اعضای سایت در این 10 سال گذشته که مدیر بود میدونست و میخواست جلوش رو بگیره و جبران کنه.
تمام تلاشش رو کرد تا چیزی که در ذهنش بود رو پیاده کنه و کانونی جذاب ولی بدون اقرار به گناه بسازه. فکر میکرد برنامه های گروهی خیلی پرطرفدار میشن و هیجان زیادی ایجاد میکنن. فکر میکرد برنامه های روزانه گروه های ترک باعث فعال شدن گروه های ترک میشن.
از تمام تلاش هایی که کردند سپاسگزاریم.  Thankyou

نتیجه این تلاش ها چی بود؟ کانون خلوت تر و خلوت تر شد. این روزها تنها چند نفر میان کانون که اونها اغلب برای اعلام وضعیت پاکی میان. اگر مدیران رو بگذاریم کنار اون چند نفری که میان اغلب هدفشون اعلام پاکی هست. کانون و اعلام وضعیت پاکی کانون باعث میشه متعهد تر بمونن نسبت به پاکی و میان اعلام وضعیت میکنن. 

میخوام چندتا مطلب رو بگم. میدونم این چیزایی که میگم 100 درصد با مخالفت آرمین عزیز همراهه.

اول از همه اینکه به نظر بنده نباید کورکورانه از مراجع تقلید که خودشون وارد این محیط نشدند و نمیدونن اینجا چه اتفاقی در جریانه پیروی میکردیم. از نظر بنده ما باید خروجی رو ببینیم. هر سیستمی یک سری ورودی داره یک سری خروجی. ما باید میدیدیم سیستم اقرار به گناه قبلی چه قدر باعث دور کردن اعضا از گناه میشد و سیستم فعلی چه قدر در این زمینه موفقه. این کار صورت نگرفت. 4 ماه تست شد. ولی بدون بررسی میز گرد بسته شد. بدون نظر سنجی که آیا این سیستم فعلی بیشتر قدرت بازدارندگی اعضا از گناه رو بالا برده یا سیستم قبلی میز گرد بسته شد.

به نظر بنده سیستم مسابقه ای که در ابتدای کانون بوده بیشتری بازدهی رو داشته. وقتی تاپیک مسابقه 10 روزه و 20 روزه و 30 روزه و مسابقه بهترین ها بوده. همین الانشم بیشترین پست تاریخ کانون متعلق به تاپیک مسابقه 10 روزه است. تاپیک هایی که اعضا آقا و خانم همزمان در اون اعلام وضعیت صفر روز خوب تا 10 روز خوب انجام میدادند. حامی آقا و حامی خانم همزمان داشته. همه به هم کمک میکردند تا افراد به 10 روز خوب برسن. و از چاه خود ارضایی بیرون بیان.

یه پستی رو دیدم که مربوط روزهای قدیمی کانون بود که خانم سها به اعضا میگفت پسرا به دخترا و دخترا به پسرا کمک کنن همه به هم کمک کنن. جو قبلا این شکلی بوده. هدف در اومدن از چاه خود ارضایی بوده. اون روزها قطعا کانون شلوغ تر از امروز بوده. نرخ پاکی اعضا بیشتر بوده. نبوده؟

اگه اعلام وضعیت های کانون و اعلام شکست های کانون نبود این همه افراد طی این 15 سال به دو سال پاکی نمیرسیدن. نمونش خانم بنده پاک. اگر دلیل لغزش هاشونو در امضاشون نمیذاشتن میتونستن به 2 سال خوب برسن؟ آیا این اعلام وضعیت کانون هیچ کمکی بهشون نکرده؟ یا مهمترین نقش رو داشته؟
خودشون هستند میتونن نظرشونو بگن.

خیلی از بچه هایی که تا 3 روز خوب پیش میرن و اعلام وضعیت 3 روز خوب انجام میدادند همون 3 روز پاکی هم براشون یه دست آورد بزرگ بوده ولی آرمین جان اعلام وضعیت 3 روز خوب رو باعث ضعیف شدن روحیه کل گروه میدونن. چه قدر فرد رو متعهد تر میکنه نسبت به پاکی. وقتی اعلام وضعیت پاکی در دفترچه خصوصی صورت بگیره قدرت تعهد و بازدارندگیش به شدت کمتر میشه. وقتی وسوسه میاد آدم از خودش میپرسه به کسی قول دادم پاک بمونم؟ اگه مسابقه 10 روزه باشه و شب بخواهد اعلام وضعیت انجام دهد خیلی دلیل داره که جلوی خودشو بگیره. ولی وقتی فقط خودش میدونه و دفترخصوصیش قدرت بازدارندگی خیلی کمتر میشه.

از نظر بنده حقیر کانون با وجود اقرار به گناه و اعلام وضعیت زیر 10 روز خیلی خیلی خیلی بیشتر باعث پاکی و موفقیت اعضا میشه. و حس تعهد و قدرت بازدارندگی رو خیلی خیلی بیشتر میکنه. 

آیا احتمال نمیدید که خداوند اون دنیا بهتون بگه که چکار به اعلام وضعیت پاکی بنده های من داشتید؟ بنده ای که از صفر روز خوب شروع میکرد و تا 3 میرفت. و تا 10 میرفت. و تا بیست میرفت. شماها کاری کردید همین پاکی هام دیگه اتفاق نیافته. 3 روز پاکی از نظر شما خیلی کمه شاید از نظر خدا و امام زمان همون 3 روز خوب برای یک نفر خیلی هم کار بزرگی باشه.

اینجا کانون ترک خود ارضایی هست. آقای منهدم پایه گذار این کانون بوده. اینجا تنها جایی بود که آقایون و خانم های منهدم میتونستن از منهدم شدنشون آزادانه صحبت کنن و این آزادی در اعلام وضعیت باعث میشد به کمک هم عزمشونو جزم کنن و به خواهش های نفسانیشون پاسخ منفی بدن. این آزادی در اعلام منهدم شدن بود که باعث شد کانون شلوغ بشه. پر طرفدار بشه. و بازم میگم خروجی مهمه. خروجی نه نظر مرجع. سیستمی که باعث بشه اعضای کانون بیشتر پاک بمونن حتی اگر دو جنس مخالف کنار همدیگر اعلام وضعیت کنن.

مسابقه های 10 روزه و 20 روزه و 30 روزه و بهترینها همه ی افراد با توانایی یکسان رو پیش هم جمع میکرد. کسی در مسابقه بهترین ها بود پست های لغزش افراد 10 روزه رو نمیدید که بخواد تاثیر منفی روش بگذاره.

اقرار به گناه رو میشد باهاش جوری دیگر برخورد کرد ولی آقا آرمین گل به سخت ترین شکل ممکن با این قضیه برخورد کرد و کاری کرد که خروجی کار خودارضایی بیشتر اعتیاد بیشتر عدم تعهد به پاکی بیشتر و خلوت شدن بیشتر کانون شده. اگر فکر میکنید نشده میتونید نظر سنجی کنید؟
این خروجی هست که همه دارین میبینین. نظر سنجی بین اعضای کانون با پاکی زیر 10 روز و 20 روز براتون مشخص میکنه اقرار به گناه نکردن این مدت در کانون باعث نشده پاکی هاشون بیشتر بشه بلکه تعهدشون به پاکی و قدرت بازدارندگیشون رو کمتر هم کرده.

برنامه های گروهی چرا طرفدار نداشت. وقتی در کانون ترک خود ارضایی آدم نتونه با خیال راحت اعلام وضعیت پاکی کنه معلومه که کانون خلوت میشه. جدای از خلوتی کانون بعضی برنامه ها جذابیت خاصی نداشت. مثلا کی حوصله میکنه پادکست مسئولیت پذیری گوش کنه؟ یه غذای بی نمک پختید و از اعضا میخواهید این غذای بی نمک رو بخورن. مسابقه فوق العاده عالی سپهرر میگذاره ولی زمان محدود خوب معلومه تو روزهای خلوت کانون کسی سر زمان مشخص نمیاد. اگه مسابقه زمان پاسخ گوییش مدت دار بود بیشتر استقبال میشد. هرچند کانون خیلی خلوت شده و فعلا باید اول از همه تاپیک های مسابقات ترک برگرده و بعد تبلیغ صورت بگیره تا کانون دوباره شلوغ بشه.

آیا مدیریت اصلا به فکر تبلیغ هم بوده؟

این مدت مسابقه عکس جذاب ترین برنامه کانون بود. مسابقه ای که خانم سها هم مشتاق شده بود و منتظر بود تا عکس ها رو ببینه. اینجور مسابقه هاست که جذابیت ایجاد میکنه.
مسابقه نویسندگی خوب بود ولی خیلی از اعضا مثل بنده حوصله خوندن متن رو نداشتن و شرکت نکردن. نمیشه بخواطر شرکت نکردن در این مسابقه بگین شماهاکه مسابقه مسابقه میکردید چرا نیومدید. ما تو دوران مدرسه هم به زور کلاس انشا میرفتیم. همه که کشته مرده نویسندگی نیستن.

مسابقه نقاشی خیلی میتونست جذاب باشه که برگزار نشد. بازم برگزار میشد به دلیل خلوتی کانون استقبال نمیشد ولی بازم همین 10-12 نفر که رای گیری مسابقه عکس شرکت کردند اونجام شرکت میکردند.

میخوام بگم غذای بینمک که پخته میشه دیگه نمیشه اعضا رو مجبور کرد به خوردنش. باید غذای خوش مزه پخته بشه. غذای خوشمزه هم یعنی چیزی که اکثر ادما دوست داشته باشن. مسابقه عکاسی یه غذای خوشمزه بود چرا؟ چون برادر رامین نقطه دلش میخواست شرکت کنه. خانم سها لحظه شماری میکرد عکس ها رو اعضا بفرستند. همه خوشمون اومد. خوشمزه بود.

پادکست مسئولیت پذیری کی دوست داره گوش بده خداییش؟ حالا اگه گوش ندیم ادم بیمعرفتی هستیم؟ با کانون بد رفتار کردیم؟
کتاب از شنبه نخونیم ادم منصفی نیستیم؟

بنده تنها راه برگشت کانون به روزاهای خوب رو
1)   برگردوندن کانون به شکل قبل و باز شدن تاپیک های مسابقات پاکی 10 روزه و 20 روزه و 30 روزه و البته مهمتر از همشون مسابقه 5 روزه میدونم
2)      هر کسی لغزش کرد باید بره تاپیک مسابقه 5 روزه و از یک تا 5 اعلام وضعیت کنه تا از چاه در بیاد
3)   اعلام وضعیت پاکی آزاد بشه و بچه ها ترغیب بشن از 1 روز خوب تا 5 روز خوب بعد 10 روز و 20 روز مرتب اعلام وضعیت کنن تا از چاه در بیان
4)      برنامه های خوشمزه بیشتر گذاشته بشه (نقاشی، کاریکاتور، نقاشی گرافیکی، موسیقی و ...)
5)      بعد از اینها حتما تبلیغ بشه
6)   اتفاق های پشت صحنه و تخلفات انظباطی خیلی خوب و منظم مدیریت بشه و با هر تخلفی طبق قانون برخورد بشه و مدیریت اعصابش خرد نشه ...تخلف های خیلی بد با بن شدن های یک هفته ای و تا چند ماهه برخورد بشه.

اینها نظرات بنده حقیر بود. اگه حتی بازم مدیریت بخواهد پافشاری کنه روی عدم اعلام وضعیت پاکی حداقل در اعلام وضعیت های ورزش و کتاب و قران و ... میتونه با برگزاری مسابقه و  با رسم نمودار پیشرفت برای همه ی این کار ها مثل نمودار مدت زمان ورزش کردن اعضا در هر هفته و هر ماه کمی جذابیت رو بالاتر ببره و وگرنه کانون فعلی خیلی جذابیتی نداره و بنده حقیر امیدی به شلوغ شدن کانون ندارم.

موفق و سربلند باشید 302
یا علی 302
----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
 سپاس شده توسط
پوزش! هیچ نتیجه‌ای با اطلاعات داده شده یافت نشد! لطفاً بازگردید و واژه‌های دیگری را جستجو کنید.

Khansariha (134)

کانون ظاهرا تعطیل شده 

1440 کاربر بازدید کننده در 24 ساعت گذشته

11 تاشون عضو بودند و وارد شدن

ازین 11 تا 8 تاشون مشخصه کیا بودند 3 تا هم پنهانن

هیچکی پست نمیزنه....ولی همه میان چک میکنن
عادت کردیم...حوصلشون سر میره میگن بگذار یه چکی کنیم

آدم هست
ولی حس فعالیت نیست
یا دلیل فعالیت

جالب اینکه امروز حتی صبحانه هم ندادن تو سرو 
بودجه صبحانه هم قطع کردن 

کانون رو باید ساخت Khansariha (69)
از نو Khansariha (69)
پست قبلی گفتم چجوری Khansariha (69)

دیگه بقیش به نظر مدیران ربط داره کسایی که فعلا به تعطیلی کانون رای دادن تا ببینیم روزهای آینده چه میکنن، آیا هنوزم فک میکنن مسئول این وضعیت کانون، مشارکت نکردن اعضا در خوردن غذای بی نمک هست؟یا مشکل از آشپز هاست؟ مشکل کجاست که 1440 نفر میان و هستند ولی پست نمیزنن.

به نظر شما مشکل کجاست؟ غذای بی نمک آشپز ها یا مشکل اعضا اند؟
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
سلام
چقدر دلم میسوزه از وضعیت فعلیِ کانون Hanghead
چی شد؟ اون همه اعضای باحال و فعال چی شدن؟ خودم چی شدم؟ چقدر از فعالیت هام باعث روی پا موندن کانون شد؟
کانون یه بستر پاک و خوب برای خوب کردن آدم هاست...
خدا جانم، میشه کانون رو نجات بدی؟ Hanghead

امیدوارم یه روزی هم که شده چرخ این کانون دوباره بچرخه، دوباره آدما رو به زندگیِ سالم برگردونه...

امیدوارم اعضایی که به عنوان مهمان میان و اینجا رو نگاه میکنن، یه روزی متوجه بشن تک تک پست های اونها که باعث رو پا موندن کانون میشه، خودش تا آخر عمر کانون، به پاکی افراد کمک میکنه‌، این ثواب دائمیِ...
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
 سپاس شده توسط
سلام

با اینکه از وقت خوابم گذشته و حوصله بحث و تکرار مکررات رو ندارم اما جداً لازمه این نکته رو بگم.

یا ماه بنی هاشم جان اگه حرف و نظری داری لطفاً سعی کن با لحن بهتری بیانش کنی.
این لحن سخن گفتن + تخطئه مداوم مدیریت نه در شأن خودته و نه مدیران.

لطفاً دست از نفرت پراکنی بردار 53258zu2qvp1d9v
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1402 دي 21، 22:55)مهدوی نوشته است: سلام

با اینکه از وقت خوابم گذشته و حوصله بحث و تکرار مکررات رو ندارم اما جداً لازمه این نکته رو بگم.

یا ماه بنی هاشم جان اگه حرف و نظری داری لطفاً سعی کن با لحن بهتری بیانش کنی.
این لحن سخن گفتن + تخطئه مداوم مدیریت نه در شأن خودته و نه مدیران.

لطفاً دست از نفرت پراکنی بردار 53258zu2qvp1d9v

سلام 

بابا دیگه زیادی حساس شدین رو پیام های من.
مگه چی گفتم اینجوری به لحن پیام گیر میدید.

غذای بی نمک مگه چشه؟ پادکست مسئولیت پذیری رو به غذای بی نمک تشبیه کردن لحنش بده؟ 

خداییش یه تشبیه سادست.
و اگه این قسمتشو قبول کنی خوب کسی که تصمیم گیرنده بوده برای انتخاب این قسمت پادکست دیگه میشه آشپز دیگه. کی غذا رو میپزه؟ آشپز

حالا آشپز فحشه؟ حرف بدیه؟ خداییش کجای این لحن بده

خیلی حساس شدین رو من

اینکه گفتم مدیران رای به تعطیلی کانون دادن رو بد گفتم؟ لحن این جمله بد بود؟ از وقتی آرمین رفت شما مدیرا به جای فعال تر کردن محیط ...و پست گذاشتن بیشتر کم کار تر شدین...نشدین؟  گروه باران که هیچ پستی نداشته. گروه سروم هم که هر روز شما حداقل یه پست میذاشتی امروز نذاشتی . پس بیراه نگفتم

لحنش بد بود؟ 

نفرت پراکنی کردم؟
قصدم نفرت پراکنی نبود. فقط میخواستم پست قبلی دیده بشه.فقط خواستم بگم شما مدیران الان تصمیم گیرنده اید. یا باید تعطیلی کانون رو انتخاب کنید. یا کانون ترک فعال با مسابقه ترک و اقرار به گناه. حالت های دیگشم تو همون پست گفتم گفتم که خیلی امیدی بهشون نیست. 

میدونی شماها مدیر هستید و من یه عضو عادی. هم شما قصدت کمک کردنه هم من. اگه پستی هم میزنم برای کمک کردنه. من اختیاری ندارم. من نمیتونم چیزیو تغییر بدم. فقط میتونم به شونه مهدوی بزنم و بهش بگم مهدوی مهدوی مهدوی مهدوی اینجا مشکل داره. من این حسو دارم که اینجا رو اشتباه رفتید. حالا این وسط مهدوی ازین که یه عضو عادی به شونش دست زده بهش برخورده. میگه چرا به خودت اجازه دادی و دست زدی به شونه من. باید نامه میدادی ما دلمون بخواد میخونیمش دلمون نخواد نمیخونیم. حق نداری خودت رو به مدیریت نزدیک کنی در این حد که مدیر رو آشپز خطاب کنی و کارهاشو غذا. چه برسه به اینکه برچسب بی نمک روی غذا بزنی. قصد من چیه؟ بی احترامی؟ نه قصد بی احترامی نداشتم و ندارم. از دست گذاشتن روی شونه مهدوی و حتی هلش دادن فقط قصدم کمک بوده. 

اگه ناراحت شدید ببخشید. 
دفعه قبلی 4 ماه خودمو بن کردم ایندفعه هم تا عید میرم از دست لحن پیام های من راحت باشید.

میدونم جواب سوالهامو نمیدید. میدونم ولی بازم میپرسم و میرم.
تا عید نوروز خداحافظتون باشه Khansariha (8)
دوباره نگی فرار کردی از مسئولیت و .. ها...من تمام تلاشمو میکردم برای هرکاری که لازم بود و میکنم. ولی نه وقتی طرز فکرامون با هم متفاوته. اگه همین فردا هم اون چیزاییی که گفتمو انجام بدید خودم حاضرم جای 5 تا سرپرست کار کنم.

مهدوی جان اگه شما جای خداوند بودی و کانون ترک بنده شما بود شما کانون رو به خاطر گناهانی که انجام داده (اقرار به گناه) تنبیه و مجازات میکردی؟ یا بخاطر پاکی هایی که ایجاد کرده (از پنج دقیقه پاکی تا 2 سال و 10 سال) بهترین پاداش ها رو بهش میدادی؟  اگه مهدوی خدا بود کانون با این سابقه 15 ساله  بهشتی بود یا جهنمی؟

سرباز گمنام شما هم پاسخ بده لطفا؟
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
سلام

نقل قول: بابا دیگه زیادی حساس شدین رو پیام های من.
مگه چی گفتم اینجوری به لحن پیام گیر میدید

ما زیادی حساس نیستیم.
شما تند میری.
و تا کسی بهت اعتراض میکنه، میگی مگه من چی گفتم؟!
میگی نمیخواستم نفرت پراکنی کنم اما دقیقاً همین کار رو میکنی!

دلیلی نداره به اسم تلاش برای دیده شدن پستت، بقیه رو به توپ ببندی و حالا تا بخوان به لحن نامناسبت اعتراض کنن بگی مشکل خودتونه که حساس شدین.

نقل قول: غذای بی نمک مگه چشه؟ پادکست مسئولیت پذیری رو به غذای بی نمک تشبیه کردن لحنش بده؟ 

خداییش یه تشبیه سادست.
و اگه این قسمتشو قبول کنی خوب کسی که تصمیم گیرنده بوده برای انتخاب این قسمت پادکست دیگه میشه آشپز دیگه. کی غذا رو میپزه؟ آشپز

خیلی حساس شدین رو من

برنامه ها و فعالیت ها به انتخاب خود اعضا بوده.

ما دوتا نظرسنجی برای فعالیت ها انجام دادیم.
یکی نظرسنجی برنامه های گروهی کانون.
و دیگری نظرسنجی برنامه‌های سرگرمی و اوقات فراغت کانون بوده.
پس با کنایه از برنامه هایی که اجرا شده حرف نزن که خواسته و انتخاب همه بوده.

نقل قول: اینکه گفتم مدیران رای به تعطیلی کانون دادن رو بد گفتم؟ لحن این جمله بد بود؟ از وقتی آرمین رفت شما مدیرا به جای فعال تر کردن محیط ...و پست گذاشتن بیشتر کم کار تر شدین...نشدین؟  گروه باران که هیچ پستی نداشته. گروه سروم هم که هر روز شما حداقل یه پست میذاشتی امروز نذاشتی . پس بیراه نگفتم

این مدت که آرمین بود، عمده فعالیت ها رو خود مدیران انجام میدادن.
فعالیت هایی که با رأی همه انتخاب شد.
فعال ترین مدیر هم آرمین بوده که خودش برنامه ریزی، اجرا و مشارکت میکرد.
اما آیا فعالیت مشهودی از سوی بقیه دیده شد؟
و حالا شما انتظار داری بعد از آرمین، همین روند فعالیت رو ما با شدت بیشتر ادامه بدیم؟
که چی بشه؟
چه اتفاقی بیفته؟
که بگیم کانون فعاله؟!
ما کاری که بر عهده مون بوده رو انجام دادیم و داریم انجامش میدیم.

بله من عمده روزای هفته متناسب با وقت و شرایطم پست صبحگاهی برای یادآوری فعالیت روزانه میذاشتم.
امروز هم چنین پستی گذاشتم و مشارکتم رو ثبت کردم.
پریروز نیز هم.
حالا چون دیروز چنین پستی ارسال نشد، الآن من مدیر کم کاری شدم که باعث رکود کانون شده؟
الآن این بهانه بود یا چی؟

نقل قول: اگه ناراحت شدید ببخشید.
دفعه قبلی 4 ماه خودمو بن کردم ایندفعه هم تا عید میرم از دست لحن پیام های من راحت باشید.

شما هر بار میایی بقیه رو میکوبی و میگی اگه ناراحت شدید ببخشید و میری غیبت.
بعد از مدت ها برمیگردی و باز دوباره روز از نو روزی از نو.
هیچکس مایل نیست بقیه خودشون رو از بودن در کانون محروم کنن؛ اما اگه تصمیم شما اینه هر طور راحتی عمل کن.
دیگه دلیلی نداره غیبتت رو هم بندازی گردن بقیه.

نقل قول: مهدوی جان اگه شما جای خداوند بودی و کانون ترک بنده شما بود شما کانون رو به خاطر گناهانی که انجام داده (اقرار به گناه) تنبیه و مجازات میکردی؟ یا بخاطر پاکی هایی که ایجاد کرده (از پنج دقیقه پاکی تا 2 سال و 10 سال) بهترین پاداش ها رو بهش میدادی؟  اگه مهدوی خدا بود کانون با این سابقه 15 ساله  بهشتی بود یا جهنمی؟

داداش عزیز من جای خدا نیستم.
پاکی درسته. مقصد والاییه. هدف ارزشمندیه.
اما همیشه هدف وسیله رو توجیه نمیکنه.
شما میگی اعلام وضعیت باید مثل گذشته ادامه داشته باشه.
با علم به اینکه این کار خلاف شرعه.
کس دیگه ای میاد میگه، ارتباط صمیمی با جنس مخالف رو هم آزاد کنید چون یه تعهد نسبی! در آدم به وجود میاره و باعث پاکی میشه.
شخص دیگری میگه تماشای محتوای مستهجن رو هم آزاد بذارید ما نگاه کنیم ولی خ.ا نکنیم! چون باعث پاکیمون میشه.

باور کن ما همه این ها رو داشتیم.
بارها هم درخواست شده.
حالا ما برای رسیدن به پاکی، اجازه این کارها رو بدیم؟

شاید بگی با هم فرق دارن.
درسته.
اما همشون خلاف شرع هستن.

حالا شما بیا و تنوع بی حد و حصر گناهان(متناسب با خواسته های افراد) رو ببین که همش به اسم تلاش برای پاکی، بخواد در بستر کانون اتفاق بیفته.

اگر از 15 سال پیش تا الآن نمی‌دونستیم این اعلام وضعیت اشتباهه، باکی نیست.
شهامت پذیرش این اشتباه رو داشتیم.
اما هیچ توجیهی برای ادامه روند قبلی هم وجود نداره.
از اینجا به بعدش دیگه عالمانه گناه کردنه و حسابش از سال های قبل سواست.
.
.
.
توی میزگرد پرسیدیم که ایده تون برای اعلام وضعیت چیه؟ که هم اعلام وضعیت صورت بگیره و هم گناهی ارتکاب نشه.
چندتا ایده مطرح شد که متأسفانه افراد زیادی در این باره نظر ندادن و نگفتن که موافق کدوم هستن و مخالف کدوم یکی.

خانم عارفه پیشنهاد اعلام وضعیت کیفی رو دادن.
داداش تاج هم پیشنهاد سیستم بسته های پاکی، سیستم اعلام وضعیت امتیازی و نسبی رو مطرح کردن.

موارد دیگری هم بود.

اگر باز هم کسی از دوستان ایده ای داره یا درباره طرح های پیشنهادی نظری داره، ممنون میشم بیانش کنه 302
 سپاس شده توسط
نقل قول: سرباز گمنام شما هم پاسخ بده لطفا؟
سلام برادر 53
من نظرم رو توی میزگرد قبلا گفتم. هر کاری که میکنیم طبق شرع باید باشه، بخاطر خدا داریم این گناه رو ترک میکنیم، شایسته نیست دچار یه گناه دیگه بشیم...
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
(1402 دي 22، 11:46)مهدوی نوشته است: سلام

نقل قول: بابا دیگه زیادی حساس شدین رو پیام های من.
مگه چی گفتم اینجوری به لحن پیام گیر میدید

ما زیادی حساس نیستیم.
شما تند میری.
تند نرفتم . من فقط گفتم برنامه های شما جذاب نیست. نمک نداره. این تند رفتنه؟ این یک انتقاد سازندست. 1440 نفر کانون رو چک کردند و کسی پست نزده. حالا بگیم تکراری اومدند بازم 100 نفر ادم متفاوت تو 24 ساعت چک کردند ولی چیزی بهشون حس فعالیت نداده. حس اینکه فعال بشن رو ندارن. کششی نیست. جذابیتی نیست. نمکی نداره این فعالیت ها.
اینکه آرمین هر روز بیاد و بنویسه
ورزش
قرآن
مطالعه
وبره
اون قدرها باحال نیست که این 100 نفر رو متقاعد کنه همراهش کنن.

حالا ما خیلی تند رفتیم؟
تند تند ؟ 

و تا کسی بهت اعتراض میکنه، میگی مگه من چی گفتم؟!
میگی نمیخواستم نفرت پراکنی کنم اما دقیقاً همین کار رو میکنی!
دلیلی نداره به اسم تلاش برای دیده شدن پستت، بقیه رو به توپ ببندی و حالا تا بخوان به لحن نامناسبت اعتراض کنن بگی مشکل خودتونه که حساس شدین.
اینجا رو توضیح دادم در پست قبل. گفتم که تنها کاری که ازم برمیاد همینه. به شونه مهدوی دست بزنم و هلش بدم. تو اسمشو بذار به توپ بستن. دقیقا دارم مهدوی رو هلش میدم. تا بیاد یه فکری کنه. همین پستی که الان گذاشتی حاصل به توپ بستنت بود. دیدی آخرش به کجا ختم شد؟ به ایده جدید. به راه حل جدید. اگه من شما رو هل ندم کی میاد هلتون بده. میز گرد 4 ماهه بخاطر چی بود؟ بخاطر هل دادن و به توپ بستن آرمین. تا گفتم مدیر کل باید سریعا عوض بشه . بهش برخورد. 200 تا پست در یک ماه ارسال کرد تا بگه من مدیر فعالی ام. داشت میرفت غیبت. ولی نرفت و 200 تا پست زد. 

نقل قول: غذای بی نمک مگه چشه؟ پادکست مسئولیت پذیری رو به غذای بی نمک تشبیه کردن لحنش بده؟ 

خداییش یه تشبیه سادست.

خیلی حساس شدین رو من

برنامه ها و فعالیت ها به انتخاب خود اعضا بوده.

ما دوتا نظرسنجی برای فعالیت ها انجام دادیم.
یکی نظرسنجی برنامه های گروهی کانون.
و دیگری نظرسنجی برنامه‌های سرگرمی و اوقات فراغت کانون بوده.
پس با کنایه از برنامه هایی که اجرا شده حرف نزن که خواسته و انتخاب همه بوده.
خواسته همه نبوده. از این 100 نفر آدم مختلف که هر روز چک میکنن کانون رو 7 نفرم نظر سنجی رو شرکت نکردند یعنی مخالف بودند و جذابیتی نداشته براشون. افرادی که بیشتر به کانون میان هدفشون اعلام وضعیت پاکی هست. نه گوش دادن پادکست. همون پادکستم بخش های جذاب تری مثل ازدواج داشت ولی انتخاب کننده بخش پادکست مسئولیت پذیری رو انتخاب کرد. بعدشم خودتونم شرکت نمیکنید. آرمین سنا خانم مهدوی گل عارفه خانم مستر تاج خود شما ها 5 نفر بودید ولی شرکت نکردید. دلیلش چی بود؟ من میگم نمک نداشت. چرا مسابقه عکس اکثرا شرکت کردید ؟ چون نمک داشت.
نقل قول: اینکه گفتم مدیران رای به تعطیلی کانون دادن رو بد گفتم؟ لحن این جمله بد بود؟ از وقتی آرمین رفت شما مدیرا به جای فعال تر کردن محیط ...و پست گذاشتن بیشتر کم کار تر شدین...نشدین؟  گروه باران که هیچ پستی نداشته. گروه سروم هم که هر روز شما حداقل یه پست میذاشتی امروز نذاشتی . پس بیراه نگفتم

این مدت که آرمین بود، عمده فعالیت ها رو خود مدیران انجام میدادن.
فعالیت هایی که با رأی همه انتخاب شد.
فعال ترین مدیر هم آرمین بوده که خودش برنامه ریزی، اجرا و مشارکت میکرد.
اما آیا فعالیت مشهودی از سوی بقیه دیده شد؟
و حالا شما انتظار داری بعد از آرمین، همین روند فعالیت رو ما با شدت بیشتر ادامه بدیم؟
که چی بشه؟
چه اتفاقی بیفته؟
که بگیم کانون فعاله؟!

خوب اگه جذابه و نمک داره چرا ادامه نمیدید؟ اگه کتاب از شنبه کتاب جذابیه چرا ادامه نمیدید؟ خودتونم حوصله ندارین. حاضر نیستین این غذای بینمک رو میل بفرمایید.
بله من عمده روزای هفته متناسب با وقت و شرایطم پست صبحگاهی برای یادآوری فعالیت روزانه میذاشتم.
امروز هم چنین پستی گذاشتم و مشارکتم رو ثبت کردم.
پریروز نیز هم.
حالا چون دیروز چنین پستی ارسال نشد، الآن من مدیر کم کاری شدم که باعث رکود کانون شده؟
الآن این بهانه بود یا چی؟
دقیقا این یکی دو روز که آرمین رفته باید فعالیتت رو بیشتر میکردی که هیچ پستی نگذاشتی و من اومدم و دیدم هیچ ارسالی نیست. تعطیله تعطیله. حتی خانم ها هم پستی نگذاشتن. یعنی خودتونم نمیخواین ادامه بدید. اگر هدفتون رکود کانون نبود بعد رفتن آرمین به فعالیتها ادامه میدادید حداقل تا یک هفته دو هفته نه اینکه کم کار بشین. تنها مدیری که پست گذاشته بعد رفتن آرمین خود شما بودید. بقیه هنوزم ساکتند. و نمیخوان ادامه بدن. نمیخوان ایده بدن. نمیخوان نظر بدن. خسته اند. وقتی مدیرا خسته اند و حس فعالیت ندارن اعضا حس داشته باشن؟ 
شما امروز پست گذاشتی و نشون دادی رای به تعطیلی کانون ندادی. دمتم گرم. ولی اگر امروزم مثل دیروز پست نمیزدی رای داده بودی به تعطیلی کانون.

نقل قول: اگه ناراحت شدید ببخشید.

شما هر بار میایی بقیه رو میکوبی و میگی اگه ناراحت شدید ببخشید و میری غیبت.
بعد از مدت ها برمیگردی و باز دوباره روز از نو روزی از نو.
هیچکس مایل نیست بقیه خودشون رو محروم کنن؛ اما اگه تصمیم شما اینه هر طور راحتی عمل کن.
دیگه دلیلی نداره غیبتت رو هم بندازی گردن بقیه.
داداش جان شما با من مشکل دارید میایم کمک کنیم راه حل بدیم. سریع بهت برمیخوره. میگی تند نرو. انتقاد نکن. وقتی نشون میدی اعصابت از دست ما خرده خوب من بمونم رو اعصاب شما برم ؟ خوب میرم که شما راحت باشین. خانم عارفه گفت چرا نمیری غیبت رفتم 4 ماه نیومدم. دقیقا بخاطر حرف خانم عارفه رفتم غیبت . فشنگ گفت چرا نمیری غیبت رو اعصاب مایی. منم رفتم. الانم شما تضاد فکری 100 درصد با بنده دارید بمونم بحث کنیم؟ اعصاب هر دومون خراب بشه؟ میرم شما راحت باشین. منم راحت باشم.
نقل قول: مهدوی جان اگه شما جای خداوند بودی و کانون ترک بنده شما بود شما کانون رو به خاطر گناهانی که انجام داده (اقرار به گناه) تنبیه و مجازات میکردی؟ یا بخاطر پاکی هایی که ایجاد کرده (از پنج دقیقه پاکی تا 2 سال و 10 سال) بهترین پاداش ها رو بهش میدادی؟  اگه مهدوی خدا بود کانون با این سابقه 15 ساله  بهشتی بود یا جهنمی؟

داداش عزیز من جای خدا نیستم.
میدونم جای خدا نیستی. ولی یه لحظه فرض کن خود خود خدایی. فرض کن. میتونی فرض کنی که. حالا بگو کانون رو عذاب میکنی یا پاداشش میدی؟

داداش فرض کن آینده کانون رو میخواهی انتخاب کنی. 
یک آینده کانون مثل 15 سال قبل پویا باشه و مسابقه ترک باشه و 30 نفر به پاکی 2 ساله برسن و هزاران نفر به پاکی های 3 روزه تا 10 روزه و 20 و 100 و چند ماهه
یک آینده هم همینی که الان هست . فعالیت روزانه یکی دونفری. نهایت 4-5 نفری. دیگه خبری از اون پاکی ها نیست.در بهترین حالت فقط همین 4-5 نفر بتونن پاک بمونن که مدیرند.

شما بین این دوتا اینده داری گزینه دوم رو انتخاب میکنی. 
هیچ فشاری از طرف وزارت ارشاد روی سایت نیست. هیچ کسی نگفته حق ندارید خلاف نظر مرجع کار کنید. خودتون تصمیم گرفتید گزینه دومو انتخاب کنید.
شهامت اینه که خلاف نظر مرجع عمل کنی و دست چهارتا جوون رو بگیری از چاه خ.ا در بیاری. 

شماها که اینقدر خوبید بقیه ی کمپ های ترک اعتیاد دنیا رو هم ببندین
تمام آدمایی که معتادند رو از اعلام وضعیت یعنی اعلام معتاد شدن و اعلام افتادن در چاه محروم کنید. هر معتادی رو گفت من مواد مصرف کردم سرش رو از تنش جدا کنید . اینقدر فیلم اعتیاد نسازید این فیلم ها اعتیاد رو رواج داده. اعتیاد رو علنی نکنید. نگذارید عادی بشه. پنهانی با معتادا رفتار کنید. معتاد ها رو منزوی کنید. 
داداش مساله اعتیاده. میدونی سالی چندتا فیلم در موردش ساخته میشه؟ میدونی چه قدر صواب داره یه نفرو از اعتیاد نجات بدی
اگه دست شما بود تمام کمپ ها بسته میشد. چون وارد شدن یک معتاد به کمپ همین وارد شدنش یعنی اعلام وضعیت. یعنی اقرار به گناه ..اقرار به اشتباه یعنی یه معتاد از نظر شما برای ترکش باید به سخت ترین حالت ممکن کمک دریافت کنه. بیچاره معتاد ها حتی نمیتونن بگن معتاد شدن. حتی نمیتونن کمک بخوان. حتی نمیتونن از ته چاه فریاد بزنن و کسی به دادشون برسه. چون یه آدم عاقلی میگه مرجع تقلید گفته نگو مواد زدی. داد نزن. آروم. خفه. همه فهمیدن چه غلطی کردی. 
هیچ جای دنیا با معتادا اینجوری برخورد نمیشه.

معتاد رو باید هواشو داشت. کمکش کرد. 
اقرار به گناه رو میشد یه جور دیگه تو کانون پیاده کرد.
نه به این شدت.

پاکی درسته. مقصد والاییه. هدف ارزشمندیه.
اما همیشه هدف وسیله رو توجیه نمیکنه.
شما میگی اعلام وضعیت باید مثل گذشته ادامه داشته باشه.
با علم به اینکه این کار خلاف شرعه.
کس دیگه ای میاد میگه، ارتباط صمیمی با جنس مخالف رو هم آزاد کنید چون یه تعهد نسبی! در آدم به وجود میاره و باعث پاکی میشه.
شخص دیگری میگه تماشای محتوای مستهجن رو هم آزاد بذارید ما نگاه کنیم ولی خ.ا نکنیم! چون باعث پاکیمون میشه.

باور کن ما همه این ها رو داشتیم.
بارها هم درخواست شده.
حالا ما برای رسیدن به پاکی، اجازه این کارها رو بدیم؟

شاید بگی با هم فرق دارن.
درسته.
اما همشون خلاف شرع هستن.

حالا شما بیا و تنوع بی حد و حصر گناهان(متناسب با خواسته های افراد) رو ببین که همش به اسم تلاش برای پاکی، بخواد در بستر کانون اتفاق بیفته.

اگر از 15 سال پیش تا الآن نمی‌دونستیم این اعلام وضعیت اشتباهه، باکی نیست.
شهامت پذیرش این اشتباه رو داشتیم.
اما هیچ توجیهی برای ادامه روند قبلی هم وجود نداره.
از اینجا به بعدش دیگه عالمانه گناه کردنه و حسابش از سال های قبل سواست.
.
.
.
توی میزگرد پرسیدیم که ایده تون برای اعلام وضعیت چیه؟ که هم اعلام وضعیت صورت بگیره و هم گناهی ارتکاب نشه.
چندتا ایده مطرح شد که متأسفانه افراد زیادی در این باره نظر ندادن و نگفتن که موافق کدوم هستن و مخالف کدوم یکی.

خانم عارفه پیشنهاد اعلام وضعیت کیفی رو دادن.
داداش تاج هم پیشنهاد سیستم بسته های پاکی، سیستم اعلام وضعیت امتیازی و نسبی رو مطرح کردن.

موارد دیگری هم بود.

اگر باز هم کسی از دوستان ایده ای داره یا درباره طرح های پیشنهادی نظری داره، ممنون میشم بیانش کنه 302
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
یا ماه بنی هاشم جان

من لینک نظرات اعضا رو گذاشتم که طرحشون رو ارسال کرده بودن.
و سؤال کردم که اگر طرحی داری که هم در اون گناهی ارتکاب نشه و هم اعلام وضعیت صورت بگیره مطرح کنی.
اگر چنین طرحی داری ممنون میشم با ما به اشتراک بذاری 53
 سپاس شده توسط
(1402 دي 22، 17:47)مهدوی نوشته است: یا ماه بنی هاشم جان

من لینک نظرات اعضا رو گذاشتم که طرحشون رو ارسال کرده بودن.
و سؤال کردم که اگر طرحی داری که هم در اون گناهی ارتکاب نشه و هم اعلام وضعیت صورت بگیره مطرح کنی.
اگر چنین طرحی داری ممنون میشم با ما به اشتراک بذاری 53

باید بشینم فکر کنم.

ولی مهمترین چیز که افراد بخاطرش میان اینجا پاکی هست.

شما باید حداقل یه تاپیک جدید بزنید مخصوص اعلام وضعیت 

اعلام وضعیت چی؟ اعلام وضعیت اینکه هر شخصی بیاد به صورت روزانه و اعلام کنه 

1) کنترل نگاه و کنترل ذهن رو در دفترش ثبت کرده
2) پورن دیدن رو در دفترش ثبت کرده ( اگه پورن دیده باید مدت زمانشو به صورت تقریبی ثبت کنه)
3) خ.ا کردن هاشو تعدادشو ثبت کرده یا نه 

این تاپیک گناهی داخلش صورت نمیگیره
فقط افراد میگن که داده های لغزش هاشون رو ثبت کردند یا نه

ما باید افراد رو مجبور کنیم از لغزش هاشون داده ثبت کنن. نمودار تعداد خ.ا در هفته و ماه و فصل رسم کنن. نه برای ما. برای خودشون. باید باید باید هر شخصی بدونه این ماه تقریبی چند ساعت پورن دیده. تا اخر سال ماه به ماه کمش کنه. حداقل وضعیتشو بدونه.
بدونه ماه دی 1402 اگه 10 بار خ.ا کرده ماه بهمن اراده کنه 10 رو بکنه 9 . بجنگه برای اینکه 10 بشه 9. تا کم کم برسه به ماهی یک بار.

ولی آرمین با همین هم مخالف بود و گفت هدف کانون این نیست لغزش افراد رو کم کنیم.تو میز گرد گفت. و شما هم 100 درصد مخالف نظرش عمل نمیکنید.
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
سلام
آقای ماه بنی هاشم می‌خواین مدیر باشین تو کانون؟

ضمنا بیزحمت داد نکشین!!!

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
(1402 دي 22، 21:12)سها نوشته است: سلام

ضمنا بیزحمت داد نکشین!!!

یاعلی.

سلام خانم سها

حالتون چطوره؟
خوب هستید؟

اولین باره شما رو زیارت میکنم. البته مطمنم این مدت تمام پیامهای میزگرد و شبانه روزی که میفرستادم رو خوندید.

من مدیر بشم؟
من اگه بتونم یه سایت ترک خ.ا بزنم و با طرز فکر خودم مدیریتش کنم قطعا این کار رو میکنم. چون میدونم چه قدر صواب داره. ولی اینجا مدیر شدن بنده که طرز فکرم 100 درصد با آقا آرمین و آقای صادقین و آقای مهدوی نمیخونه فقط اعصاب خردی میاره هم برای بنده هم برای این سه برادر بزرگوار. 
مدیری که 100 درصد ایده هاش با مخالفت مدیرای بالاسریش همراه بشه به چه دردی میخوره. 

بابت داد زدن ببخشید من یکم هیجانی میشم بعضی وقتا...آخه عاشق کارهای گرافیکی و اینام...با فونت ریزم رنگ نوشته ها مشخص نیستن واسه جذاب شدن متن فونو درشت میکنم قصد بی احترامی ندارم.
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
(1402 دي 22، 21:40)يا ماه بني هاشم نوشته است:
(1402 دي 22، 21:12)سها نوشته است: سلام

ضمنا بیزحمت داد نکشین!!!

یاعلی.

سلام خانم سها

حالتون چطوره؟
خوب هستید؟

اولین باره شما رو زیارت میکنم. البته مطمنم این مدت تمام پیامهای میزگرد و شبانه روزی که میفرستادم رو خوندید.

من مدیر بشم؟
من اگه بتونم یه سایت ترک خ.ا بزنم و با طرز فکر خودم مدیریتش کنم قطعا این کار رو میکنم. چون میدونم چه قدر صواب داره. ولی اینجا مدیر شدن بنده که طرز فکرم 100 درصد با آقا آرمین و آقای صادقین و آقای مهدوی نمیخونه فقط اعصاب خردی میاره هم برای بنده هم برای این سه برادر بزرگوار. 
مدیری که 100 درصد ایده هاش با مخالفت مدیرای بالاسریش همراه بشه به چه دردی میخوره. 

بابت داد زدن ببخشید من یکم هیجانی میشم بعضی وقتا...آخه عاشق کارهای گرافیکی و اینام...با فونت ریزم رنگ نوشته ها مشخص نیستن واسه جذاب شدن متن فونو درشت میکنم قصد بی احترامی ندارم.

الحمدلله..

من ده سال تو کانون فعال بودم.. چطور اولین باره منو میبینین؟! در حالی ک تقریبا تو تمام بخش‌ها هم پست داشتم.. نتیجه نگیرم ک گذشته کانون رو خوب مطالعه نکردید؟!

اولین باره مخاطب هم هستیم.. این درست تره..نه؟

چرا نمی‌تونین سایت ترک داشته باشین؟
هزینه یا وقت؟

بزرگوارانی ک اسم آوردید یک چارچوبی دارن که پذیرفتن خارج از اون خیر و برکت نیست .. ولو اگر ظاهراً با چیزی ک فکر میکنند درسته در تعارض باشه..
معیار براشون مشخص هست و همه چیز رو با اون میسنجن..
و همین باعث میشه سه تا آدم ب شدت متفاوت در مورد یک سری چیزها ب شدت شبیه هم عمل و فکر بکنند.. 53258zu2qvp1d9v

و
سوای بحث داد کشیدن و تاثیری ک تو ذهن داره .. نفر بغل دستی من هم متن شما رو خوندن !! اینو هم لحاظ کنین تو کارهای گرافیکی ک تو کانون میکنین.. 17 22

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

(1402 دي 23، 5:29)سها نوشته است: الحمدلله..

من ده سال تو کانون فعال بودم.. چطور اولین باره منو میبینین؟! در حالی ک تقریبا تو تمام بخش‌ها هم پست داشتم.. نتیجه نگیرم ک گذشته کانون رو خوب مطالعه نکردید؟!

اولین باره مخاطب هم هستیم.. این درست تره..نه؟
بله منظورم همین بود. بله گذشته کانون رو تا جایی که دسترسی بوده مطالعه کردم آرشیو گروه رهروان و مسابقات ترک و خیلی هاشونو سپاس زدم که خودم بدونم از اونجا رد شدم یه روزی.
چرا نمی‌تونین سایت ترک داشته باشین؟
هزینه یا وقت؟
دانش طراحی سایت ندارم. و کسی که دانش نداره باید هزینشو بده فعلا هزینشم ندارم که یک نفرو استخدام کنم برای این کار.
به نظر بنده یه نفر که میخواهد ترک کنه باید یه بستری برایش فراهم بشه که خیلی راحت داده های مربوط به لغزش هایش رو ثبت کنه . خیلی از بچه ها ازشون بپرسید این ماه چند بار خ.ا کردید. نمیدونن چند بار بوده. اصلا ثبت نمیکنن. ازشون بپرسی این ماه تقریبا چند ساعت پورن دیدی بازم نمیدونن. و به نظرم این خیلی مهمه که کسی که هدفش ترکه. ثبت کنه داده هاشو. ثبت داده به کشیدن نمودار منتهی میشه. و داشتن نمودار تعداد خ.ا در هر 52 هفته سال به آدم نشون میده رو به رشد بوده یا رو به پسرفت یا درجا زدن. کسی که هدفش ترک نیست حوصله ثبت داده نداره. ولی کسی که هدفش ترکه و مصممه اگه بستری فراهم بشه براش که این ثبته راحت باشه و خروجی جذاب باشه یعنی نمودار جذابی براش نشون داده بشه با احتمال زیادی این کار رو انجام میده. و نتیجش میشه اولا شناخت خودش . دوما انگیزه برای نزولی کردن نمودار ها. به نظر بنده این کار معجزه میکنه در ترک. ولی توی کانون ما فعلا که اقرار به گناه ممنوع شده و این کار باید توسط خود شخص انجام بشه. و داخل پروفایل هاشونم شرایطی فراهم نیست که بتونن عدد وارد کنن و نمودار ببینن به صورت خصوصی. بخاطر همین اگر یه روزی بتونم یه همچین سایتی میزنم.این فقط یه ایدست. ایده های دیگم هست. نمودنم فایل اکسل برنامه ریزی رو که طراحی کردم دیدید یا نه ولی برای تمام حوزه های زندگی میشه همین نمودار پیشرفت رو داشت و آدمی که بدونه هر هفته چند دقیقه ورزش میکنه تا اخر عمرش خیلی بهش کمک میکنه که به اهدافش برسه. ما باید در تمام حوزه های زندگی رو به پیشرفت باشیم .پس باید نمودار تمام کارهامونو داشته باشیم. و یه سایتی که بتونه این کار رو برامون آسون کنه و با 5 دقیقه هر شب وقت گذاشتن خودش داده هارو به نمودار تبدیل کنه میتونه حتی به عنوان یک بیزنس عمل کنه و خودش یه کسب درامد ایجاد کنه. هرچند بنده دنبال درامد ازین طریق نیستم و فقط برای رضای خدا اگه قسمت باشه یه روزی این سایت رو طراحی میکنم.

بزرگوارانی ک اسم آوردید یک چارچوبی دارن که پذیرفتن خارج از اون خیر و برکت نیست .. ولو اگر ظاهراً با چیزی ک فکر میکنند درسته در تعارض باشه..
معیار براشون مشخص هست و همه چیز رو با اون میسنجن..
و همین باعث میشه سه تا آدم ب شدت متفاوت در مورد یک سری چیزها ب شدت شبیه هم عمل و فکر بکنند.. 53258zu2qvp1d9v

درسته هر شخصی یه چهارچوبی داره. بنده هم طی این مدت با چهارچوب ذهنی این افراد آشنا شدم تا حدودی. و میدونم که چهارچوب های ذهنیمون هم با هم نمیخونه.
بنده تاحالا پیش نهادات زیادی دادم که 99 درصدشون با مخالفت این عزیزان همراه بوده.
تو میزگرد یکی دوسال پیش به برادر صادقین گفتم این تاپیک های کنترل ذهن و ورزش و قران و نماز رو ببند و اعلام وضعیت هاشون رو ببر داخل یه تاپیک مجزا یا گروه های ترک . گفتند نمیشه . پاسخشون داخل میز گرد هست. بعد یکی دوسال همون ایده رو برادر آرمین اجرا کرد و آقای مهدوی از این ایده تعریف کرد. چرا اون موقع با بنده مخالف کردند؟ این سه برادر با شخص بنده مشکل دارند؟

گفتم میخوام صندلی داغ و مسابقه نقاشی و مسابقه موسیقی بگذارم بازم جوابی بهم ندادن یعنی مخالفند. ولی خودشون همون برنامه ها رو اجرا میکنن. این سه برادر با شخص بنده مشکل دارند؟

بهشون میگم مسابقه ماه رمضان یا محرم یا بقیه برنامه ها رو جوری طراحی کنید برای همه افراد و در تمام وضعیت ها کمک کنه. بهشون میگم مسابقه محرم رو یه جور طراحی کنید شخصی که سریالی هست و خیلی اوضاعش داغونه بتونه تا اخر محرم شانس مدال داشته باشه و انگیزه داشته باشه. مثلا شرایط مدال یه شخص سریالی رو داشتن 7 تا سه روز پیوسته پاک قرار بدید. بهم میگن این کار یعنی فرصت گناه دادن به شخص. و نمیشه. باید شخص سریالی 40 روز پاک باشه تا مدال بهش بدیم. خوب فکرامون با هم نمیخونه. 

و الانم که بحث اقرار به گناه که اصلا آقا آرمین گل نظرسنجی نکردند و خودشون قاطعانه گفتند موضع ما کاملا مشخصه به هیچ عنوان اقرار به گناه اینجا جایی نداره. بعدشم میگن کانون مال ما نیست مال شماهاست. کانونی که شما مهمترین تصمیم ها رو بدون نظر سنجی میگیرید کانون ما است؟ حداقل یه نظر سنجی میذاشتید و اکثر بچه ها میگفتند ما نمیخواهیم اقرار به گناه کنیم و مسابقه ترک نمیخواهیم و بعد عمل میکردید؟ هرجا نظر سنجی مسابقه بوده 90 درصد گفتن مسابقه میخواهیم. سر در گروه سرو نظر سنجی بود.اکثرا گفتن مسابقه میخواهیم.  تو همین میز گرد چندتا از برادر ها از جمله اقا رامین و آقای همساده با نظر آقا آرمین مخالف بودند و اگر نظر سنجی میشد تعداد مخالف ها ممکن بود بیشتر بشه. ولی آقا آرمین خودشون بدون نظر سنجی گفتند معلوم شد اکثر بچه ها با هم هم عقیده اند.

بحث اقرار به گناه رو من خودم اینجوری حل میکنم برای خودم. به خودم میگم یه نفر که بیاد کانون و اعلام لغزش کنه و من ببینم حالم بد میشه یا نه؟ آره حالم بد میشه. ناراحت میشم. ولی وقتی یه شخصی میاد میگه من 2 روز خوب دارم واقعا از همین 2 روز هم حالم خوب میشه. میگم دمش گرم 2 روزه پاکه. انشالله 2 میشه 3 بعد میشه 5 و 10 و 
اعلام لغزش حال همه رو بد میکنه. ولی اعلام پاکی کمشم حال خوب کنه. و میشد با مسابقه 5 روزه و 10 روزه کاری کرد افراد زیر 10 کنارهم اعلام کنن افراد بالای 40 کنار هم که حال بالای 40 از اعلام وضعیت 2 روز خوب زیر دهی ها بد نشه. 

شما نظراتتون رو بفرمایید ببینیم نظر شما چی هست با تجربه ارزشمندی که دارید و دوران مسابقه ای هم اینجا بودید میتونید بگین اون سیستم چه مشکلاتی داشت که همه افراد رو بردید در یک گروه و بعد نظرتون در مورد اقرار به گناه و برنامه آینده کانون رو هم بیزحمت بفرمایید.

خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید. Thankyou

و
سوای بحث داد کشیدن و تاثیری ک تو ذهن داره .. نفر بغل دستی من هم متن شما رو خوندن !! اینو هم لحاظ کنین تو کارهای گرافیکی ک تو کانون میکنین.. 17 22

درست میفرمایید بنده هم برای تاثیرش روی ذهن مخاطب فونت رو بزرگ کردم.  Shy
یاعلی.
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
 سپاس شده توسط
سلام.
من حقیقتا وقت فعالیت رو ندارم وگرنه خیلی مشتاق بودم تک تک فعالیت ها و مسابقات رو شرکت کنم.  Khansariha (56)
و این پستو فقط برای زدن این حرف میزنم.
آقای یا ماه بنی هاشم، شما زیادی دارید از زاویه دید خودتون کانون رو می بینید.
منی که عضو بودم دوسال میگم از اعلام وضعیت ضربه خوردم و خب توی میزگرد هم اینو چند بار گفتم. قطعا اعلام وضعیت کردن هیچ سودی به حال فرد من نداره. اینکه مدام بیام به همه افراد اینجا خبر بدم نهاایت پاک موندن من سه روزه، نه تنها باعث نمیشه من قدر سه روز پاک بودنمو بدونم باعث ناامیدی و استرسمم میشه و اینکه بقیه چه فکری می کنن اضافه میشه و قبحش هم برام می ریزه. هیچ جوره نمی ارزه اعلام وضعیت برای من.. 
حتی قبل از این بحث ها هم من مدت ها بود اعلام وضعیت نمی کردم. در کل این دوسال شاید پونزده بار هم اعلام وضعیت نکرده باشم مگر روزای بالای 300 روز. Khansariha (56)
و این نمودار کشیدن و... شاید برای شما مناسب باشه. برای من اتفاقا مضره. برای من بهترین کار فراموش کردنه و نادیده گرفتن. اینکه هر روز بیام نمودار بکشم و چک کنم کجام و دارم چیکار کنم بیشتر روش زوم میشم و این خودش باعث میشه توجهم بهش جلب شه..
.
.
.
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان