امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

سلام
منم با شیوه ی کار امتیازی موافقم،
اصلا برای دریافت مدال و تاج میتونیم یه سری معیار و ملاک انتخاب کنیم، خود اعضا مشغول امتیاز دهی به خودشون بشن، 
و امتیاز رو آخر هفته یا ماه اعلام کنن، که مشخص نشه که لغزش یا مثلا فکر گناه یا هرچی، موجب کسری امتیاز شده.
بلکه مثلا امکان داره فعالیت های جانبی رو انجام نداده و امتیاز مقبولی کسب نکرده.
هنوز سبک خوب و پایداری به ذهنم نمیرسه که اقرار به گناه صفر بشه، ولی فکر کنم این روش خوب باشه،
مثل یه دوره از مسابقات ترک عادت های بد، که اعضا امتیاز میدادن به خودشون.
حالا میتونه این عوامل جند دسته باشه، یه دسته اش رو خود مدیریت انتخاب کنه
یه دسته اش رو خود اعضا انتخاب کنن و به تایید حامی گروه برسه.
برای تاپیک های این چنینی هم میتونیم این روش رو اجرا کنیم؛ مثل تاپیک کنترل ذهن و نگاه.

برای تاپیک قرار عاشقی هم الزامی نداره مشخص بشه به چه دلیلی فلان هفته این امتیاز رو فرد کسب کرده، بلکه فقط اعلام امتیاز مهم باشه، و برای گم کردن مسیر اقرار به گناه، میتونیم عوامل جانبی، مثل انجام تعقیبات و حضور قلب در نماز و... رو هم بهش اشاره کنیم.

توی گروه هم بحث ها میتونه پیرامون پاکی و... و سختی های راه و تجربه ها البته بدون اقرار به گناه ادامه داشته باشه، توی گروه هم هیج اعلام وضعیت اورژانسی نداشته باشیم،

اورژانس هم به حالت ویژه کاربران آقا و خانم تمایز داده بشه، که کاربر خانم فقط اورژانس خانم ها رو ببینه و کاربر آقا هم فقط اورژانس آقایان، 

برای اینکه افراد زود سر بزنن به اورژانس میشه یه سیستمی رو طراحی کرد که هر کسی پست توی اورژانس گذاشت، تا یه زمان مشخص سردر کانون نمایش داده بشه، 
البته برای اورژانس هم مجددا باید روش هایی تعیین بشه که اقرار به گناه نداشته باشه.

برای بحث تجربه ها هم به نظرم حیفه که صد درصد و مطلق پاک بشه، نیاز داریم که بازنگری بشه و تجربه هایی که شامل اقرار به گناهه یا باعث وصل شدن به اون میشه حذف بشن.

اصلا خود تجربه ها حکم پاسخ دادن به سوالات بچه ها رو داره و یه ویژگی خیلی خوبیه که نباید بی تفاوت از کنارش رد شد

امیدوارم موثر باشه برای کانون 49-2
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
سلام ، وقتتون ب خیر : ) 

ــــــــ

آقا آرمین خیلی ممنون ب خاطر پست هایی ک وقت گذاشتید و نوشتید ، زحمت کشیدید  53 خسته نباشید .

ـــــــــــــــــ

ی سوالی داشتم ، سعی کردم تمام پست هارو بخونم اما ممکن هست ک جایی نوشته شده باشه و من رد بشم و ندیده باشم . 1
میخواستم بپرسم اگر زمینه ای برای صحبت در مورد آینده کانون فراهم نمیشد این پست ها چ زمانی ارسال میشد ؟ ما انتظار صحبت در مورد سایت رو داشتیم و شما صحبت هایی رو مطرح کردید ک هیچکس در موردش اطلاعی نداشته . در واقع فعالیت سایت از سال 88 تا ب امروز زیر سوال رفته و همگی ماها ب این فکر میکنیم ک برای ترک یک گناه مرتکب گناهی بزرگ تر شدیم ؟! ای کاش این موضوع در یک ماه گذشته مطرح میشد . چون مسئله ی تغییر اساسی وجود داره ، مسئله ی دگرگونی اساسی یک سایت و چ بسا پاک کردن گذشته و ساختن یک بنیان جدید . 

شما از اردیبهشت ماه ب دنبال کسب مجوز شرعی بودید و مطلع بودید ک فعالیت های کانون در مسیر درستی پیش نمیره . مدیریت مطلع بوده و همچنان مدیران ترک در این جهت و با روز شماری و پرسش سوال هایی در مورد شکست و لغزش اعضا رو هدایت و راهنمایی میکردند . واقعیت این هست ک من علم زیادی در این زمینه ندارم ک بتونم بنویسم ولی با خوندن پست ها ناراحت و غمگین شدم و این چند روز ب گذشته فکر میکردم ک چ اتفاقی افتاده ؟تمام فعالیت های خودم و دوستان کانونیم رو نگاه میکردم و ب عبارتی شوکه بودم .

از طرفی برام جالب بود ک چطور از سال 88 این سایت فعالیت کرده و هیچکس براش سوال نشده و اصلا این موضوع مطرح نشده . متعجبم ک الان انجمن اس .. یا سایت توبه ک بیشتر از کانون هم مخاطب دارند درگیر گناه هستند ؟ 

ــــــــــــــــــــــــــــ
نقل قول: یه سوال خیلی مهم که من از اعضای محترم کانون دارم و امیدوارم هر کس که این پست‌ها رو مطالعه کرده، بهش پاسخ بده.
اگه تو کانون اعلام لغزش‌ها مجاز نباشه، اعلام تعداد روزهای پاکی ممکن نباشه و مسابقات پاکی برگزار نشه و هر چیزی که ارتکاب گناهی رو آشکار کنه امکان پذیر نباشه اما برنامه‌های دیگه‌ای برای کانون تدارک دیده بشه و فعالیت‌‌های دیگه‌ای برگزار بشه، آیا شما همراه کانون باقی می‌مونید؟

یا این‌که نه. ترجیح میدید به پلتفرم دیگه، سایت دیگه، اپلیکیشن دیگه‌ای برید که در اون همه چیز آزاد هست؟ حتی اگه بدونید با فعالیت در جاهای دیگه دارید مرتکب گناه میشید؟

اساس و ذات کانون بر مبنای ترک گناه بوده ، اگر قرار بر تغییر و اصلاحی باشه و محدودیت هایی اعم از عدم اعلام لغزش و شخصی سازی این موضوع ، عدم برگزاری مسابقه و توقف برخی فعالیت ها باشه پس تصمیم بر تغییر ذات و اساس کانون گرفته شده . در این صورت دفترچه ی راهنمایی و برنامه ی قدم ب قدم ترک خودارضایی ، قوانین و .... هم باید ویرایش بشه و یک دگرگونی ای صورت میگیره ک ب نظر من ساده نخواهد بود . اما اگر این ها نباشه چ برنامه هایی وجود خواهد داشت ؟ چون همین الان هم بخوایم نگاه کنیم کانونی ک محدودیت نداشته و اقرار ب گناه آزاد بوده چندان مخاطبی نداشته کانونی ک عدم اقرار ب گناه رو اولویت قرار بده و بر این اساس فعالیت کنه مخاطبی خواهد داشت ؟ چون در این حالت کاربر مجبور میشه یاد بگیره ک ب تنهایی مسیر ترک رو شروع کنه و ادامه بده تا ب موفقیت برسه و زمان هایی هم ک ب مشکل میخوره از ابزارهای ثابت این سایت استفاده کنه ک البت این مسیر درست هست .
 حرف های شما درست هست و من موافق پست های شما هستم ،در واقع اصلا درسته ک پاکی نباید وابسته ب مسابقات و سایت باشه و بهتر هست ک کاربر یاد بگیره شخصی سازی کنه و جلو بره چون در زندگی واقعی سایتی وجود نداره و باید بتونه این مشکل و مدیریت کنه .
ولی آیا کاربری ک سنش کمه و ب تنهایی نمیتونه پیشرفت کنه و نیاز ب کمک داره میتونه وارد کانون بشه و با این تغییرات هماهنگ بشه ؟ آیا کانون بستری برای کسانی ک مشکل حادی در زمینه ی سریالی شدن دارند خواهد داشت ؟ چون خط فعالیتی کانون در آینده مشخص نیست و اساس و مبنای کانون ترک خودارضایی میخواد تغییر پیدا کنه تردید دارم . اما من مطمئن هستم ک شما از جان دل برای کانون مایه میذارید و مشابه تغییرات مسابقات پلکانی و ب وجود اومدن گروه ها میخوام بگم کارهای شما بدون برنامه نیست و همیشه با حساب کتاب بهترین عملکرد و داشتید . انشالله ک خیر هست .  

- ممکن هست ک فروم کانون تغییر کنه و در اینده اعضا نتونند پست ارسال کنند ؟ مشابه وبلاگ کانون و سایت توبه . 

- این تغییرات ب یک پشتیبانی قوی نیاز داره ، میخواستم بپرسم اگر قرار بر تغییر بشه کانون پتانسیل و زمینه برای این تغییر بزرگ رو داره ؟ منظور من فراتر از تیم مدیریت هست . از نظر فنی و باقی مواردی ک یک سایت نیاز داره . 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در انتها میخواستم تشکر کنم از دوستانی ک نظراتشون و ارسال کردند ، از خوندن برخی پست ها متعجب شدم و باعث شدند تا با دیدگاه دیگه ای هم ب موضوع نگاه کنم . و با پست های آقای عاشق و اقا رامین هم موافق هستم . 

53
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

سلام روزتون بخیر چرا مشارکت پایینه؟؟
اقا یه نظری حرفی سخنی بیان کنید 49-2
میگم یه سوال ذهن منا از دیشب درگیر کرده
به نظرتون اسم کانون ترک خودراضایی عوض میشه؟؟
چون وقتی کسی وارد این سایت میشه یعنی یه روزی دچار این مشکل بوده و الان دنبال ترکش هست پس اعتراف به گناهه 22
برای جشن، میتونیم هر هفته یه سری برگزیده از تجربیاتی که بچه ها توی گروه ها میگن داشته باشیم، اونا رو به اشتراک بذاریم. بعد بیشترین سپاس ها رو معرفی کنیم و براشون جشن بگیریم 53258zu2qvp1d9v
چپ چپ نگاه نکنید؛ میدونم ایده ی داغونیه 45

سلام. 
طبق چیزی که گفتین "نباید اقرار به گناه انجام بشه"
میتونیم مطالب و راهکارهای ترک خ.ا را دسته بندی کنیم بر اساس مشکلات. نه بر اساس روزها
مثلا فرد که ثبت نام میکنه یه لیست از مشکلاتی که میشه تو زندگی داشت و باعث خ.ا شد را بهش میدیم. و اون ۳ تاشو انتخاب کنه و طبق انتخاب ها مطالب ترک را بهش بدیم
مثلا مشکل خانوادگی (دعوا)
مشکل ارتباط با جنس مخالف
مشکل دوست بد
مشکل تنهایی بیش از حد 
و ...
حتی تو گروه ها بچه ها به جای اینکه از تعداد روزشون بگن از مشکلات قبلش بگن. و طبق مشکلاتی که میگن راهکار بگیرن
انگار همه تمرکز ها میاد رو مشکلات به جای تعداد روزها

برای جشن و جایزه نمیدونم 
بالاخره تهش باید مدال را بخاطر پاکی بگیریم یا نه؟
مثلا مدال را بخاطر این بگیریم که تونستیم مشکلاتمون را حل کنیم؟
نمیدونم اینم میشه
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام روز بخیر بقیه اعضا هم مشارکتت کنن 49-2
(1402 شهريور 29، 16:14)سرباز گمنام نوشته است: برای جشن، میتونیم هر هفته یه سری برگزیده از تجربیاتی که بچه ها توی گروه ها میگن داشته باشیم، اونا رو به اشتراک بذاریم. بعد بیشترین سپاس ها رو معرفی کنیم و براشون جشن بگیریم 53258zu2qvp1d9v
چپ چپ نگاه نکنید؛ میدونم ایده ی داغونیه 45
نه داداش اتفاقا ایده خوبی هست عزیز دلم Khansariha (69)
اینم میتونیم تو تجربیا اصافه کنیم و بهشون بگیم تو تاپیک جشن هم هر کی امتیاز بیشتر گرفته برندس 317

(1402 شهريور 30، 17:20)*بنده پاک* نوشته است: سلام. 
طبق چیزی که گفتین "نباید اقرار به گناه انجام بشه"
میتونیم مطالب و راهکارهای ترک خ.ا را دسته بندی کنیم بر اساس مشکلات. نه بر اساس روزها
مثلا فرد که ثبت نام میکنه یه لیست از مشکلاتی که میشه تو زندگی داشت و باعث خ.ا شد را بهش میدیم. و اون ۳ تاشو انتخاب کنه و طبق انتخاب ها مطالب ترک را بهش بدیم
مثلا مشکل خانوادگی (دعوا)
مشکل ارتباط با جنس مخالف
مشکل دوست بد
مشکل تنهایی بیش از حد 
و ...
حتی تو گروه ها بچه ها به جای اینکه از تعداد روزشون بگن از مشکلات قبلش بگن. و طبق مشکلاتی که میگن راهکار بگیرن
انگار همه تمرکز ها میاد رو مشکلات به جای تعداد روزها

برای جشن و جایزه نمیدونم 
بالاخره تهش باید مدال را بخاطر پاکی بگیریم یا نه؟
مثلا مدال را بخاطر این بگیریم که تونستیم مشکلاتمون را حل کنیم؟
نمیدونم اینم میشه

سلام روز بخیر
خانم بنده پاک پیشنهاد خوبی هست انصافا
این جوری بیشتر حرکت به سمت اصلاح سبک زندگی میره که تاثیر خیلی زیادی تو ترک داره 49-2
این جوری اون شخص مشکلاتش را حل میکنه و تو گروه هم گفت و گو ها مثبت میشه
سلام 
وقت بخیر.
ممنون از مشارکت همگی.

و
خیلی ممنون بابت ایده‌ها و پیشنهادهای خوبی که در مورد فعالیت‌های آینده کانون مطرح می‌کنید.
من پست‌هایی که عموماً مربوط به برنامه‌های جایگزین و آینده کانون هست رو به این دلیل پاسخ ندادم؛ چون موضوع بعدی هست و می‌خوایم به‌صورت خاص در موردش صحبت کنیم.
الان بینابین موضوع اقرار به گناه، فعالیت‌های آینده گم میشه و به نتیجه نمی‌رسیم.
هر کاری که بدون نظم و ساختار پیش بره تهش به نتیجه نمی‌رسه.

قبل از اینکه گفتگو رو ادامه بدیم، بد نیست یه آمار ارائه کنم که موضوع بیشتر شفاف‌سازی بشه.

تو گروه استوا از 1 فروردین الی 31 شهریور (به مدت 6 ماه) مجموعاً 75 بار اقرار به گناه اتفاق افتاده.
حالا شخص یا صراحتاً اقرار به گناه انجام داده؛ یا اینکه اعلام وضعیتی داشته که مشخص شده لغزش داشته.

از این 75 بار، 4 بار اعضا موفق شدن در ادامه به روزهای پاکی بالای 20 روز برسن. تو 71 مورد دیگه، شخص بعد از یک روز، دو روز، چهار روز و ... قبل از اینکه 20 روز خوب رو اعلام کنه، مجددا اقرار به گناه کرده.

اگه بخوایم درصد بگیریم چطور میشه؟
95 درصد اقرار به گناه‌های انجام‌شده، در نهایت منجر به پاکی شخص نشده و اقرار به گناه‌های بعدی رو به دنبال داشته. فقط 5 درصد موارد بوده که شاید در پاکی شخص اثر داشته و منجر به پاکی بالای 20 روز شده.

توی 95 درصد مواردی که اقرار به گناه انجام شده و اشخاص به پاکی بالای 20 روز نرسیدن، به‌صورت میانگین تا چند روز پاکی پیش رفتن؟
شاید باورتون نشه. ولی به صورت میانگین 3 روز.

یعنی تو 95 درصد اقرار به گناه‌ها شخص تا یک روز پاکی، دو روز پاکی، چهار روز پاکی یا شانزده روز پاکی‌ (پاکی‌های زیر 20 روز) پیش رفته و این پیش رفتن به‌صورت میانگین تا ۳ روز پاکی بوده.

الان مشکل اینجاست من نمی‌تونم بابت 95 درصد اقرار به گناه‌هایی که فایده‌شون به اندازه 3 روز پاکی هست از دفاتر مراجع تقلید مجوز شرعی دریافت کنم.

فکر کنید به اینکه اقرار به گناه، خودش یه گناه بزرگتر از انجام گناهیه که انجام شده.
اقرار به گناهی مثل خودارضایی که گناه کبیره هست، باز یه گناه بزرگتره.
اینکه افراد اقرار به گناه‌ رو نه جلوی یک شخص، بلکه جلوی مجموعه‌ای از اشخاص انجام میدن باز یه گناه بزرگتره.
و اینکه افراد نه یک بار و دو بار، بلکه ده‌ها بار اقرار به گناه جلوی بقیه انجام میدن باز یه گناه بزرگتره.
و اینکه این ده‌ها بار اقرار به گناه جلوی جمعی انجام میشه که خودشون سست هستن در ترک گناه و ریشه قوی ندارن، باز یه گناه بزرگتره.
و اینکه افراد به راحتی میان اعلام می‌کنن سریالی شدن، تو روزهای گذشته چند بار انجام دادن یا روزی چند بار انجام دادن که دیگه این‌قدر این کار بده نمیشه چیزی در موردش گفت.

می‌دونید؟
دیگه درجه گناه به قدری زیاد شده به راحتی نمیشه از دفاتر مراجع تقلید مجوز شرعی گرفت که این کار مجاز هست.  53258zu2qvp1d9v

باز یه موقع هست یه چیزی گناهه ولی ضرورت داره. یه چیزی گناهه، اما بسته به شرایط اثربخشی داره.
اما الان با شرایطی مواجه هستیم که نه ضرورت داره نه اثربخشی داره.

اینکه افراد تعداد روزهای پاکی بالاشون رو بتونن اعلام کنن چیزیه که باید بازم بعداً پیگیری کنم و رایزی کنم تا به نتیجه برسم.
ولی چیزی که واضحه این اقرار به گناه‌های مکرر و متعددی که بدون ضرورت انجام میشه و اثربخشی هم نداره، هیچ جوره نمیشه بابتش مجوز شرعی دریافت کرد.

حتی اون 5 درصدی که تونستن به 20 روز خوب برسن هم نمیشه گفت الزاماً دلیل موفقیت‌شون اقرار به گناه بوده.

مثلاً یکی از همین افراد، شخصی هست که تو 21 روز پاکی لغزش داشته و بعد از اون، تمام اعلام وضعیت‌هاش زیر 10 روز بوده و دیگه هیچ وقت نتونسته به روزهای پاکی بالای 10 روز برسه. خب چه فایده؟ خروجی نهایی اقرار به گناه‌ها برای این شخص، بازم پاکی نبوده.

یا مثلاً شخصی مثل محسنین عزیز که اعلام کرده 64 روز خوب داره، الزاماً نمیشه گفت علت این پاکیش اقرار به گناه بوده. نمیشه گفت اگه اون روزی که اقرار به گناه کرد، جلوی همه اعتراف به گناه نمی‌کرد، غیرممکن بود به این روزها برسه. 22
شما برنامه‌هایی که اجرا می‌کنه رو دیدید؟ از چیزهایی که رعایت می‌کنه مطلعید؟ از سبک زندگیش چقدر می‌دونید؟ همه اون‌ها رو نادیده بگیریم و بگیم دلیل این روزهای پاکیش اقرار به گناهه؟

یعنی اون 5 درصد هم ما فقط می‌تونیم فرض کنیم که تاثیرگذار بوده. وگرنه واقعیت چیز دیگه‌ایه.

بیایم یه آمار دیگه رو هم بررسی کنیم.
تو گروه استوا در 6 ماه اول سال 1402، 16 نفر اقرار به گناه کردن.
به جز یک نفر که آخرین اعلام وضعیتش 64 روز خوب بوده، بقیه افراد میانگین پاکی آخرین اعلام وضعیت‌شون 4 روز خوب بوده.
یعنی حاصل نهایی تمام اقرار به گناه‌ها برای 15 نفر دیگه، حدود 4 روز پاکی بوده.
ضمن اینکه الان هم هیچ‌کدوم‌شون بیشتر از 20 روز پاکی ندارن.

بازم یه آمار دیگه. بیایم ببینیم بیشترین اقرار به گناه‌ها چه تعداد بوده.
تو گروه استوا در 6 ماه اول سال 1402، بیشترین اقرار به گناه‌ها مربوط به این افراد بوده:
1) یکی از افراد 16 بار اقرار به گناه انجام داده. ایشون بعد از آخرین اقرار به گناه دیگه روزهای پاکی رو اعلام نکردن.
2) یکی از افراد 15 بار اقرار به گناه انجام داده. آخرین تعداد روزهای پاکی که اعلام کردن 2 روز بوده.
3) یکی از افراد 12 بار اقرار به گناه انجام داده. آخرین تعداد روزهای پاکی که اعلام کردن 5 روز بوده.

این افراد، اشخاصی بودن که بیشترین تعداد اقرار به گناه رو داشتن.
اگه قرار بوده مفید باشه، قطعاً برای این افراد بیشترین فایده رو داشت.

توجه داشته باشید تعداد اقرار به گناه‌هایی که برای این افراد ذکر شده، فقط مربوط به شش ماهه اول امسال هست.
همین افراد بین 50 الی 100 اقرار به گناه هم تو سال‌های گذشته انجام دادن.

و
توجه داشته باشید همین اقرار به گناه‌های بی‌حساب و کتاب باعث میشه شخص صرفاً اقرار به گناه انجام بده و دنبال حل کردن مشکل نباشه.
کسی که 100 بار مرتکب گناه شده، قاعدتاً 100 بار باید تو دفترچه شخصی خودش علت لغزش، زنجیره لغزش و راهکارهای جایگزین رو نوشته باشه. الان ازش بپرسی باید بتونه بگه 55 درصد مشکلم شبکه‌های اجتماعیه. 30 درصد استرسه. 10 درصد خشمه و ...
نه اینکه فرد صرفاً 100 بار اقرار به گناه کنه و هنوز هم ندونه مشکل کجاست و چی رو باید اصلاح کنه.

و
توجه داشته باشید که من گروه استوا رو مثال زدم که همگی در گروه سنی هستن که فعالیت‌های هیجان‌انگیز، مدال‌ها و اعتبارها و ... بیشترین اثرگذاری رو می‌تونه داشته باشه.
جایی که اعلام وضعیت‌ها بیشترین اثرگذاری رو باید داشته باشه، تو این گروهه. نه مثلاً تو گروه سرو که طرف سرش شلوغه ماهی یه بار کانون میاد یه اعلام وضعیت می‌کنه و میره دیگه سر هم نمی‌زنه. به پستش جواب بدی یا بهش پیام پروفایل بدی یا حتی براش جشن پاکی بگیری هم براش مهم نیست اصلا نگاه نمی‌کنه.

و
باز توجه داشته باشید اگه شخصی مثل سپهرر عزیز تو گروه سرو 573 روز خوب داره، نمیشه گفت الزاماً به خاطر اقرار به گناه‌هایی هست که انجام داده.
اگه دونه دونه گناه‌هایی که انجام داده بود رو برای ما نمی‌اومد تعریف کنه، دیگه نمی‌تونست به این روزها برسه. 22
ایشون قبل از اینکه کانون بیاد هم تجربه پاکی بالای یک سال رو داشته. حالا اگه 40 روز اولی که مرتکب گناه شده بود رو هم نمی‌اومد برای ما تعریف کنه و بعد می‌اومد مثلاً موفقیت 40 روزه‌اش رو هم اعلام می‌کرد بازم می‌تونست به این روزها برسه.
یا حتی اگه کلا اعلام وضعیت نمی‌کرد؛ همون طور که قبلاً هم خارج از کانون، جایی اعلام وضعیت نمی‌کرد.
اصلاً از کجا معلوم. شاید به جای این اعلام وضعیت‌ها، فعالیت‌های مفیدتر و اثربخش‌تری براش فراهم می‌کردیم و الان روزهای پاک بیشتری داشت.

متاسفانه بعضی از دوستان یه جوری پست میذارن که انگار من دارم پاکی‌شون رو ازشون می‌گیرم. 22
یه جوری میگن که اقرار به گناه خیلی مفیده، من واقعاً به این فکر می‌کنم نکنه من یه کانون دیگه دارم میرم اون‌ها هم یه کانون دیگه. مگه میشه هر دومون یه کانون بریم و چیزهایی که می‌بینیم این قدر باهم متفاوت باشه؟ 17

اقرار به گناه‌های متعددی که هیچ تعهد پاکی خاصی رو برای شخص به وجود نمیاره، چرا باید ادامه پیدا کنه؟ ضرورتش کجاست؟ 
شخصی که تو این چند روز خیلی خیلی عصبانی شده و تو این چند روز، پنج بار گناه کرده، چه ضرورتی داره ما از تعداد گناه‌هاش مطلع بشیم؟ ارزش افزوده‌‌ی اون کجاست؟
اون هم در وضعیتی که ما بارها و بارها مطلع شدیم و در نهایت ازش نتیجه ندیدیم.

واقعاً برای من ناراحت‌کننده است که بیام تو کانون آدم‌ها رو سرگرم کنم با چیزهایی که مفید و اثربخش نیست. فقط دل‌‌خوشی الکی براشون باشه که الان مثلا میان میگن 2 روز خوب دارن. بعد هم انتظار داشته باشن یهو یه اتفاق خاص و ویژه‌ای بیفته که به پاکی ابدی برسن. 17
حالا این فعالیت‌ها مفید و اثربخش که نیست هیچ، تازه گناه هم هست. اون هم یه گناه بزرگ‌تر.

نمی‌دونم الان متوجه شدید اوضاع از چه قراره یا نه.
موضوع میز گرد رو اگه متوجه نشیم، در انتها به نتیجه نادرست می‌رسیم.

موضوع میز گرد این نیست: اقرار به گناه‌هایی که خیلی مفید و اثربخشه، حذف بشه یا نه؟

موضوع میز گرد اینه: اقرار به گناه‌هایی که مفید و اثربخش نیست و از قضا خودش، یه گناه بزرگ‌تر دیگه هست، حذف بشه یا نه؟ و اگه حذف بشه، آیا شما کانون می‌مونید؟ یا اینکه، ترجیح میدید جای دیگه به شکل آزاد اقرار به گناه انجام بدید؟

سوالی که من پرسیدم رو هنوز خیلیا جواب ندادن.

اشکالی نداره اگه شما نظرتون این باشه که حتما اقرار به گناه‌ها انجام بشه. فقط می‌خوام نظرتون رو بدونم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1402 شهريور 28، 13:14)یا باب الحوائج نوشته است: آرمین جان برای رهایی از مشکل اقرار به گناه میتونیم روند خط امتیاز اعضا به خودشون بدیم 
البته اگه امکان داشته باشه 
مثلا من اگه ۱۰ روز خوب داشتم خودم خط اعتبارم ببرم بالا 
این جوری کسی نمیدونه من کی لغزش داشتم

داداش جان این امکان وجود نداره.
موضوع فقط خط اعتبار هم نیست. موضوع اینه که افراد می‌خوان تعداد روزهای پاکی‌شون رو اعلام کنن، اسم‌شون تو لیست وارد بشه، براشون جشن گرفته بشه،

نقل قول: برای جشن های پاکی در کنار حفظ پاکی چنتا کار دیگه هم که مثلا مستحبه قرار بدیم تا اون شخص بگه به روز های خوبی رسیده و براش جشن گرفته بشه 49-2

فرض کن شخص به جز پاکی، 15 دقیقه ورزش، 15 دقیقه قرآن و 15 دقیقه مطالعه رو هم انتخاب کرده.
100 روز همه اینها رو انجام داده و به 100 روز خوب می‌رسه.
بعد یه روز انجام‌شون نداد، روزهاش صفر میشه. اشکالی نداره؟

نقل قول: امتیاز روزانه کنترل نگاه ۱ هست درسته؟؟
من میگم نیم امتیاز بزاریم برای نگاه کردن به زیبایی های خدا
مثلا اگر کسی در روز به نامحرم نگاه کردن نیم امتیاز از دست میده ولی نیم امتیاز نگاه به طبیعت را میگیره و اعلام میکنه این جوری کسی نمیفهمه امتیاز کدوم را نگرفته Khansariha (69)

اومدیم و اون روز شخص به طبیعت نرفت و نگاه به زیبایی‌های خدا نکرد.
اون موقع تکلیف چی میشه؟
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1402 شهريور 28، 22:55)یاقوت نوشته است: میخواستم بپرسم اگر زمینه ای برای صحبت در مورد آینده کانون فراهم نمیشد این پست ها چ زمانی ارسال میشد ؟ 

من برنامه پیشنهادیم رو به مدیران ارائه داده بودم.
فکر می‌‌کنم حدودهای آبان‌ ماه مدیران این موضوعات رو با شما در میون میذاشتن.

نقل قول: ما انتظار صحبت در مورد سایت رو داشتیم و شما صحبت هایی رو مطرح کردید ک هیچکس در موردش اطلاعی نداشته . در واقع فعالیت سایت از سال 88 تا ب امروز زیر سوال رفته و همگی ماها ب این فکر میکنیم ک برای ترک یک گناه مرتکب گناهی بزرگ تر شدیم ؟! ای کاش این موضوع در یک ماه گذشته مطرح میشد . چون مسئله ی تغییر اساسی وجود داره ، مسئله ی دگرگونی اساسی یک سایت و چ بسا پاک کردن گذشته و ساختن یک بنیان جدید . 

به این دلیل زودتر مطرح نکردم تا تکلیف نهایی مشخص بشه و نتیجه نهایی رو اعلام کنم.

الان هم فقط به این خاطر مطرح کردم که دیدم دوستان خیلی ناراحت بودن که چرا مدیران منفعلن و نکنه کانون تعطیل بشه و ...
خواستم بیش از این غصه نخورن و دلگرم بشن. اگه به ظاهر احساس کردن انفعال وجود داشته، در باطن انفعال وجود نداشته.
خودم شخصاً پرکارترین روزهای کانونی عمرم رو سپری کردم و البته سخت‌ترین و زجرآورترین.

و
از طرفی دیدم یه سری پیشنهادات داره مطرح میشه که کلاً خلاف رویکرد آینده کانون هست.
خواستم جنس پیشنهادات عوض بشه و بیهوده اعضا ذهن‌شون رو مشغول برخی مسابقات که قابلیت برگزاری نداره و حرام هست نکنن.

نقل قول: شما از اردیبهشت ماه ب دنبال کسب مجوز شرعی بودید و مطلع بودید ک فعالیت های کانون در مسیر درستی پیش نمیره . مدیریت مطلع بوده و همچنان مدیران ترک در این جهت و با روز شماری و پرسش سوال هایی در مورد شکست و لغزش اعضا رو هدایت و راهنمایی میکردند . واقعیت این هست ک من علم زیادی در این زمینه ندارم ک بتونم بنویسم ولی با خوندن پست ها ناراحت و غمگین شدم و این چند روز ب گذشته فکر میکردم ک چ اتفاقی افتاده ؟تمام فعالیت های خودم و دوستان کانونیم رو نگاه میکردم و ب عبارتی شوکه بودم .

خیر مطلع نبودم. از اردیبهشت ماه فقط پیگیر بودم تا به حقیقت برسم. 
هنوز هم حقیقت کاملا مشخص نشده و منتظر دفتر آقای خامنه‌ای هستم تا بهم پاسخ بدن.
تو این پنج ماهه فقط در مورد آقای خامنه‌ای با 10 نفر صحبت کردم و هنوز هم نمی‌دونم نظر نهایی ایشون چیه.

اینکه آدم بدونه تکلیفش چیه خیلی خوبه. حتی سخت‌ترین تکلیف‌ها رو هم می‌تونه انجام بده.
این بلاتکلیفیه که آدم رو نابود می‌کنه.

شما چقدر شوکه و ناراحت شدید؟
شوکه و ناراحت شدن من به عنوان مدیر کل این سایت ده برابر بوده. جایی که ده سال مثل بچه‌ام بزرگش کردم.
جایی که به صدها نفر پیشنهاد همکاری دادم و با صدها نفر صدها کار کردم.
احتمالاً می‌تونید متوجه بشید تو این پنج ماهه، چرا شب و روز نداشتم و چرا هر شب خواب اقرار به گناه می‌دیدم.

و
به جز مدیران ارشد، سایر مدیران فقط یک ماه هست که مطلعن.

نقل قول: از طرفی برام جالب بود ک چطور از سال 88 این سایت فعالیت کرده و هیچکس براش سوال نشده و اصلا این موضوع مطرح نشده .

از خانم سها سوال پرسیدم و ایشون گفتن همون موقع از اهل فن حوزه، سوال کردن و پاسخ مثبت دادن که اشکال نداره.
البته ظاهرا سوال این بوده: افرادی که درگیر گناه بودن می‌تونن همراه هم بشن و با تغییر سبک زندگی گناه رو ترک کنن؟
اما سوال این نبوده: افردی که درگیر گناه بودن آیا می‌تونن در حین ترک گناه، بارها و بارها گناه‌های مجددشون رو به بقیه اعلام کنن؟

نقل قول:  متعجبم ک الان انجمن اس .. یا سایت توبه ک بیشتر از کانون هم مخاطب دارند درگیر گناه هستند ؟ 

هر جایی که در اون اقرار به گناه جلوی جمع انجام میشه، درگیر گناه هست.
این فتوا رو به عنوان نمونه ببینید.

دقیقاً همین موضوعات بود که کار رو پیچیده می‌کرد.
آخه مگه میشه گروه SA میرن تو مسجد هر هفته جلسه میذارن بدون مجوز شرعی باشه؟
از اون طرف، من از هر دفتر مرجع تقلیدی پرسیدم گفتن از ما مجوز نگرفتن و فعالیت‌هاشون مورد تایید ما نیست. 22

نقل قول: اساس و ذات کانون بر مبنای ترک گناه بوده ، اگر قرار بر تغییر و اصلاحی باشه و محدودیت هایی اعم از عدم اعلام لغزش و شخصی سازی این موضوع ، عدم برگزاری مسابقه و توقف برخی فعالیت ها باشه پس تصمیم بر تغییر ذات و اساس کانون گرفته شده . در این صورت دفترچه ی راهنمایی و برنامه ی قدم ب قدم ترک خودارضایی ، قوانین و .... هم باید ویرایش بشه و یک دگرگونی ای صورت میگیره ک ب نظر من ساده نخواهد بود . اما اگر این ها نباشه چ برنامه هایی وجود خواهد داشت ؟ چون همین الان هم بخوایم نگاه کنیم کانونی ک محدودیت نداشته و اقرار ب گناه آزاد بوده چندان مخاطبی نداشته کانونی ک عدم اقرار ب گناه رو اولویت قرار بده و بر این اساس فعالیت کنه مخاطبی خواهد داشت ؟ چون در این حالت کاربر مجبور میشه یاد بگیره ک ب تنهایی مسیر ترک رو شروع کنه و ادامه بده تا ب موفقیت برسه و زمان هایی هم ک ب مشکل میخوره از ابزارهای ثابت این سایت استفاده کنه ک البت این مسیر درست هست .

این دو تا کلمه‌ای که سبز کردم رو ببینید: مسیر درست.
دنبال این باشیم که مسیر درست چیه؟
مسیری که به شخص کمک کنه به پاکی پایدار برسه. مسیری که انسان متفاوتی بشه. مسیری که رشددهنده باشه.
نه مسیری که صرفاً افراد برای درد دل کردن بیان اقرار به گناه انجام بدن. و وقتی ازشون بپرسی مشکل چیه؟ بگن نمی‌دونم. بپرسی برنامه‌ات چیه؟ بگن نمی‌دونم. بپرسی از ماه پیش چه تغییراتی اعمال کردی؟ بگن هیچی.

خیلی حیفه عمری بگذره و سال به سال کانون باشی و هیچی به هیچی.
حتی اگه هر ماه، یک روز به پاکیت اضافه کرده باشی. بعد از 30 ماه، دیگه باید بتونی میانگین پاکیت رو به 30 روز برسونی.
این خیلی غم‌انگیزه جمع زیادی از دوستان‌مون نمی‌تونن به این عدد برسن. شاید برای خودشون مهم نباشه ها. ازشون بپرسید میگن ما همین که میایم اینجا وقت می‌گذرونیم خوشحالیم. ولی برای من مهمه وقتی که اینجا گذرونده میشه مفید و اثربخش باشه.

نقل قول:  حرف های شما درست هست و من موافق پست های شما هستم ،در واقع اصلا درسته ک پاکی نباید وابسته ب مسابقات و سایت باشه و بهتر هست ک کاربر یاد بگیره شخصی سازی کنه و جلو بره چون در زندگی واقعی سایتی وجود نداره و باید بتونه این مشکل و مدیریت کنه .

دقیقا همین‌طوره.

نقل قول: ولی آیا کاربری ک سنش کمه و ب تنهایی نمیتونه پیشرفت کنه و نیاز ب کمک داره میتونه وارد کانون بشه و با این تغییرات هماهنگ بشه ؟ 

چرا که نه.
هم بهشون مسیر درست آموزش داده میشه. مثلاً اول ترک قدم به قدم رو مطالعه کنن. یه بار با خودشون فکر کنن هدف‌شون از ترک چیه؟ آیا انگیزه لازم رو براش دارن؟ حاضرن بهاش رو بپردازن؟ تصمیم‌شون قطعی هست؟ جلوتر برن و موانع پاکی رو یکی یکی بررسی کنن. تو دفترچه‌شون یادداشت کنن تو کدوم موارد مشکل دارن. براشون برنامه‌ریزی کنن.
بعد بیان کنار اعضای گروه و فعالیت‌های گروهی رو انجام بدن.
و ...

نقل قول: آیا کانون بستری برای کسانی ک مشکل حادی در زمینه ی سریالی شدن دارند خواهد داشت ؟ 

بله حتما.
تا الان افرادی که سریالی می‌شدن فقط می‌اومدن می‌گفتن سریالی شدن و دیگه به این فکر نمی‌کردن که مشکل چیه و چه چیزی رو باید اصلاح کنن و چه کمکی باید بگیرن. ما هم کمک خاصی نمی‌تونستیم بهشون بکنیم.
حالا دیگه می‌دونن خودشون مسئول پاکی‌شون هستن. بهترین شخصی که می‌تونه مشکل اصلی‌شون رو شناسایی کنه خودشون هستن و بابت اون مشکلات میان تو گروه کمک می‌گیرن. ضمن اینکه تو کارهای گروهی شرکت می‌کنن که تاثیر زیادی تو حال‌وهوای روزانه‌شون داره.

نقل قول: اما من مطمئن هستم ک شما از جان دل برای کانون مایه میذارید و مشابه تغییرات مسابقات پلکانی و ب وجود اومدن گروه ها میخوام بگم کارهای شما بدون برنامه نیست و همیشه با حساب کتاب بهترین عملکرد و داشتید . انشالله ک خیر هست .  

واقعاً تو این سال‌ها هیچ موقع کارها رو بدون حساب و کتاب و بدون برنامه پیش نبردیم. همیشه هم شخصاً همراهانی داشتم که به من بهترین کمک‌ها رو کردن و نتیجه‌اش هم به لطف خدا بهتر از چیزی بوده که در ابتدای امر فکر می‌کردیم.
اما این بار در ادامه من نخواهم بود و خروجی کار رو سایر مدیران و اعضا تعیین می‌کنن. همون‌ها که با جان و دل دنبال کانون بهتری هستن.
من فقط بر حسب وظیفه، مواردی رو که لازمه در ابتدای امر طی بشه، پیش می‌برم تا بخش سخت کار انجام شده باشه.

نقل قول: - ممکن هست ک فروم کانون تغییر کنه و در اینده اعضا نتونند پست ارسال کنند ؟ مشابه وبلاگ کانون و سایت توبه . 

فکر نمی‌کنم.

نقل قول: - این تغییرات ب یک پشتیبانی قوی نیاز داره ، میخواستم بپرسم اگر قرار بر تغییر بشه کانون پتانسیل و زمینه برای این تغییر بزرگ رو داره ؟ منظور من فراتر از تیم مدیریت هست . از نظر فنی و باقی مواردی ک یک سایت نیاز داره . 

از نظر فنی در حال حاضر چیز خاصی مدنظر ما نیست که تغییر پیدا کنه.
فقط رویکردها عوض میشه و سبک و سیاق فعالیت‌ها تغییر می‌کنه.
الان تمرکز اعضا روی این هست که بیان گروه اقرار به گناه انجام بدن. این تمرکز برداشته میشه و صرف فعالیت‌های مفیدتر و ثمربخش‌تری میشه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام
چه آمار دقیقی، خداقوت 53
حقیقتا اصلا اگر به موضوع اعلام وضعیت زوم کنیم، شخصا نمیتونیم فایده ای ازش ببینیم. 
مگر اینکه خب بعضیا افتخار هستن که مثلا طرف ۵ سال یا ۶ ساله پاکه، بقیه که وارد میشن میبینن این افراد تو همین بستر به روزای پاکی بالایی رسیدن و تلاش میکنن مثل اونا باشن، مثل اونا عمل کنن و...

حالا نمیدونم دقیق اعلام وضعیت برای این افراد دارای روزهای بالا چه حکم شرعی رو داره...

حالا بقیه افراد واقعا به نظرم سودی از اعلام وضعیت های متوالی نمیبرن، اعلام وضعیت هایی که شاید بعضا موجب خجالت شون بشه، یا موجب عادی شدن مسئله بشه و خدایی نکرده بگن حالا اشکال نداره، یه لغزش انجام شد و ما میریم اعلام وضعیت میکنیم دوباره تلاش میکنیم؛
بعدش هم؛ چند درصد از افرادی که مشغول ترک هستن پاکیِ بالا دارن؟ ۵ درصد؟ یا شایدم ۱۰ درصد؟
خب در مقابل این افراد ۹۰ درصد هی دارن لغزش میکنن، هی اعلام وضعیت میکنن؛ فرض کنید یه نفر اومده که این گناه رو ترک کنه، میاد وضع ۹۰ درصد رو میبینه، به شدت ناامید میشه، 
حالا اون ۱۰ درصد پاکیِ بالا، توی این ۹۰ درصد گم میشه...
فرد ناامید میشه، اونم میگه چه فایده، نتیجه مجاهده های منم مثل این ۹۰ درصده...

اساسا کار مشکل داره.

بعدشم، کانون در پی تغییرات باید به فکر برنامه ای باشه که تجربیات و کارای اون کسانی که پاکی بلندمدت داشتن، مطالعه بشه، شاید برای بعضی افراد کاربرد داشته باشه...

نقل قول: موضوع میز گرد اینه: اقرار به گناه‌هایی که مفید و اثربخش نیست و از قضا خودش، یه گناه بزرگ‌تر دیگه هست، حذف بشه یا نه؟ و اگه حذف بشه، آیا شما کانون می‌مونید؟ یا اینکه، ترجیح میدید جای دیگه به شکل آزاد اقرار به گناه انجام بدید؟
سلام و خسته نباشید خدمت همه اعضا کانون
آرمین جان داداش خدا قوت خسته نباشی 302
خدا خیرت عزیز دل Khansariha (96)
من با حذف اقرار به گناه موافقم
آزموده را آزمودن خطاست 
با این امار و ارقام بهترین کار حذف اقرار به گناه هست
ادم وقتی یه گناخی را تو جمع بگه هم قبحش میریزه و هم خدا ناراضی میشه
تازه اقراری که هیچ فایده ای نداره 53258zu2qvp1d9v
من بیام بگم سریالی شدم و بعد دیگه پست نزارم .
بقیه اعضا میان میگن چی شد که سریالی شد و من بعد مشکلم را میگم
حالا اگه از همون اول مشکلم را حل کنم و برای مشکل از دوستام کمک بخواهم که خیلی بهتره Khansariha (69)
داستان فردی که رفت پیش حضرت موسی و ازشون خواست که از خدا برای اون فرد طلب مغرفت کنه و خداوند فرمود من اون شخص را بخشیدم ولی چرا پیش تو گفت؟؟
این جا من نبودماااا
خدا حتی دوس نداشته که گناهش را به حضرت موسی علیه السلام که پیامبرش هست بگه که بعد تو چشم پیامبر خدا نگاه میکنه شرمنده نشه
به نظرم اعتراف به گناه حذف بشه منم بهتر میتونم فعالیت کنم
هر وقتی میخواهم اعلام وضعیت کنم که اقرار به گناه هست دست و دلم میلرزه که برای بقیه مشکل پیش نیاد با اقرار به گناه من
اصلا وقتی صحبتی از انجام خ‌.ا نباشه خیلی خوبه 53258zu2qvp1d9v
فقط درباره رفع مشکلاتمون باشه 49-2
درمورد جشن پاکی هم درسته داداش جان منم موافقم این روشی که گفتم خوب نبود
به نظرم میشه هر هفته برای اعضای یک گروه جشن گرفت 
گروهی که فعالیت هاش منظم تر و مثبت تر باشه 49-2
سلام 
امیدوارم که خوب باشید
راستش صحبت های آرمین جان رو قبول دارم. منطقیه و کاملا درست.
اما مشکل چیزی که مدتیه دارم بهش فکر میکنم و باعث شد دیگه پستی نزنم تا در موردش درست فکر کنم و تو ذهن خودم به نتیجه برسم.

مشکل این جاست که حداقل من به شخصه ساز و کار درست و بدون مشکل و موثری رو نمیشناسم که بخام ارائه کنم اینجا که موضوع عدم اقرار به گناه رو حل کنه و باعث بشه دیگه گناه نکنیم. همون طور که آرمین جان گفت چه بسا اقرار به گناه باعث شده توی این سال ها خ ا کمتر نشه که هیچ، بیشتر بشه!

و ساز و کاری که باید جایگزین بشه به نظر من باید موثر باشه، توی عمل مشکل پیدا نکنه، باعث دلسردی کانونی ها نشه و قوانین رو هم نقض نکنه.

البته این نکات مهم رو هم نمیشه در نظر نگرفت که این سازو کار جدید تا جای ممکن در آینده مسئولیت بیشتر رو دوش مدیران نزاره، حالت فرسایشی نداشته باشه و استفاده ازش راحت باشه و از همه مهم تر بشه با کمترین تغییرات توی کانون اجرا بشه.
چون نکته مهم اینجاست که اجرا روند جدید اگر خیلی طول بکشه باز هم باعث دلسردی و اعتراض اعضا خواهد شد. مثل قوانینی که دو سال پیش پیشنهاد شد توسط اعضا اما تا به امروز اجرا نشد!
و همینطور تغییر سبک کانون باعث نشه که مدیران زمان زیادی رو بخان برای تغییر دادن کانون فعلی بزارن!
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
نقل قول: موضوع میز گرد اینه: اقرار به گناه‌هایی که مفید و اثربخش نیست و از قضا خودش، یه گناه بزرگ‌تر دیگه هست، حذف بشه یا نه؟ و اگه حذف بشه، آیا شما کانون می‌مونید؟ یا اینکه، ترجیح میدید جای دیگه به شکل آزاد اقرار به گناه انجام بدید؟

اگر حذف بشه قطعا جایگزینی هم داره که منتظرشون هستیم. و کانون هم هستم تا جایی که شرایطش داشته باشم.

نقل قول: چون نکته مهم اینجاست که اجرا روند جدید اگر خیلی طول بکشه باز هم باعث دلسردی و اعتراض اعضا خواهد شد. مثل قوانینی که دو سال پیش پیشنهاد شد توسط اعضا اما تا به امروز اجرا نشد!

دقیقا همینطوره.
سلام ، شبتون ب خیر باشه .

آقا آرمین خسته نباشید ، خدا قوت میگم خدمتتون . انشالله ک بهترین ها قسمتتون باشه . 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یکی از دغدغه های اعضای قدیمی همیشه این بود ک نمیتونستند لغزش ها و سختی های مسیر پاکی رو اعلام کنند . ب خصوص مدیر و کاربرهای شناخته شده ب دلیل خجالت و شرمندگی از دیگران یا هر دلیل دیگه ای ب خودسانسوری پناه میبردند . طی مدتی ک ب دور از کانون بودم و کمک زیادی در مسیر پاکی ازش نگرفتم متوجه شدم ک تمرکز روی شمارش روزهای پاکی و ب طبع شکست و لغزش های احتمالی من رو ضعیف میکنه .یا مثلا از قبل هم یادم هست ک پست های برخی دوستان من رو با ابعادی از این گناه آشنا کرده بود ک باعث بدتر شدن اوضاع شده بود . ب نظر من همه ی این ها از اقرار ب گناه یا پررنگ کردن گناه و اعتراف های چند باره ب اون نشات میگیره . درسته ک هربار اقرار ب گناه باعث عادی شدن اون میشه ک مثلا عزیزی ک ده سال پیش کانون اومده و آرزوهای زیادی داشته امروزه باز عاجزانه از لغزش هاش بنویسه و دوباره هفته ی بعد همین کار و تکرار کنه . 

اما نمیتونم منکر این هم بشم ک من با آزمون و خطاهای زیادی ب این تجربیات شخصی رسیدم . مسابقات پلکانی و گروهی هیجان زیادی در نوجوونی برای من داشتند و ب خاطر دوستان هم گروهی تلاش میکردم تا درگیر لغزشی نباشم . من بعدها فهمیدم ک حذف مسابقات پلکانی سراسر خیر و صلاح بوده چون شکست های متوالی و شروع محدد و اعلام اون از نظر روحی من رو فرسوده میکرد و خودسرزنشی و سرکوب احساسات خوب ب دلیل حس گناهکاری باعث افت من میشد . 

میدونم ک نوشته های من پراکنده هست ، اما  ب چیزی فکر میکنم ک عدد و ارقام نداشته باشه و اقرار ب گناهی هم وجود نداشته باشه اما مشابه یک جزوه ی 20 صفحه ای هم نباشه ک تمام مشکلات ، راه حل و تجربیات سریالی شدن در یک تاپیک جمع بشه و کاربر مطالعه نکنه . 

این روزها تکنولوژی و پلتفرم های مجازی ب گونه ای پیش رفتند ک اکثر کاربرها عجله دارند تا ب جواب برسند . شبیه اون گزینه ی next ک تند تند میزنیم تا رد بشه و برنامه نصب بشه . اگر زحمت کشیده بشه و تجربیات جمع آورزی بشه و در یک متن تخصصی در اختیار کاربر قرار بگیره چقدر احتمال داره ک ی کاربر نوجوون اون و بخونه ، درک کنه و در چارچوب قوانین هم اعلام وضعیت کنه ؟ و نهایتا در این سایت موندگار بشه و ب پاکی برسه ؟
سختی کار برای مدیریت زیاد خواهد شد ، چون جمله ی من چند روز خوب نبودم ب ذهن کمتر آدمی میرسه بلکه زود و تند میخواد نجات پیدا کنه و همون لحظه یک جمله ی پررنگ اقرار ب گناه مینویسه و بعدش مدیریت میخواد راهنماییش کنه و چقدر احتمال داره اون کاربر بمونه و رعایت کنه ؟

جوری ک من از پست های شما متوجه شدم ، کاربری ک وارد کانون میشه ن ب طور مجازی بلکه از راه خودشناسی واقعی ب پاکی و مدیریت کلیت برنامه هاش میرسه . تا الان از مدیر و همراه و راهنما کمک میگرفته اما کم کم یاد میگیره ب تنهایی در مسیر پاکی پیش بره و ب پاکی برسه و موفق بشه . خیلی هم عالی هست . 

ـــــــــــــــــــــــــ
نقل قول: اما این بار در ادامه من نخواهم بود و خروجی کار رو سایر مدیران و اعضا تعیین می‌کنن. همون‌ها که با جان و دل دنبال کانون بهتری هستن.

انشالله ک عزیزانی ک اعلام حضور کردند بهترین کانون و بسازند . 
ـــــــــــــ

کانون برای من جایگاه ویژه ای داره . علی رغم فعالیت های دیگه ای ک دارم در نبودم هم همیشه پیگیر بودم . من در کانون ارزشمندترین افراد و شناختم و خیلی چیزها یاد گرفتم . هرکسی کانون و بفهمه و درک کنه قطعا از جان دل براش وقت میذاره . 
انشالله ک خیر هست . 
_________
پی نوشت : پست آقا سپهر درسته ، اما در هر صورت هر تغییر و دگرگونی صبر و بردباری زیادی میخواد .
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

یه فکری به ذهنم رسید!

به جای تعداد روز اعلام وضعیت کیفی داشته باشیم.

مثلا عارفه/وضعیت سفید

سفید مثلا معناش این باشه که دارم خوب پیش میرم کم و بیش کنترل ذهن دارم، حالا یا با ورزش یا مطالعه یا هر فعالیت مثبت دیگه دارم مثل یک انسان بدون اعتیاد به خ.ا زندگی می کنم. 

وضعیت زرد یعنی سفید نیستم اما کمی نزدیک شدم به حس و حال گناه حالا یا نمازم اتفاقی قضا شده یا اصلا خواب بدی دیدم که به لغزش نزدیکم کرده که دست خودم نبوده یا تصویر نامناسبی بی اختیار دیدم و فکرمو مشغول کرده یا ...

وضعیت نارنجی خطر. افسردگی بهم فشار آورده، دو روزه فکر لغزش تو سرمه. مادرم باهام دعوا کرده و در یک تا چند روز آینده ممکن هست که لغزش کنم.

وضعیت قرمز یا همون اورژانسی که قبلا داشتیم. و یعنی من نیاز به کمک فوری اعضا دارم. وسوسه شدم.

نکته مهم درباره اعلام وضعیت کیفی اینه که معلوم نیست روز چندم پاکی هستم و آیا گناهی کردم یا نه.

معلوم نیست روز چندم هستم؛
ممکنه روز صدم تصویر بد اتفاقی دیده باشم اورژانسی شده باشم، شاید هم روز پنجم باشم و هنوز اثر لغزش قبلی تو ذهنمه. کی می دونه؟

معلوم نیست آیا گناهی کردم یا نه؛
همون طور که گفتم ممکنه خواب بد دیدم یا افسردگی باعثش شده باشه نه انجام گناه. نگفتم نمازهای صبحم هر روز قضا میشه. (همون نماز قضای سهوی که بالاتر گفتم هم میشه نگفت). شاید خبر بدی شنیدم و برای فرار از اون به فکر لغزش افتادم.

اعلام وضعیت کیفی یه خوبی دیگه هم داره که می فهمیم هر کس چقدر الان فوریه نیازش به کمک بقیه. 53258zu2qvp1d9v

و یک خوبی دیگه هم اینه که به درد هر نوع کاربر می خوره. چه صد روزه چه پنج روزه

تازه میتونیم تقویم جدولی هم داشته باشیم برای پاکی مون. ببینیم در هر ماه چند روز سفید داشتیم چند روز زرد، نارنجی و قرمز. برای خودمون میتونیم ارزیابی ماهانه داشته باشیم و تاثیر ورزش و کتابخوانی و مشاوره و ... رو روی کم شدن روزهای ضعیف ترمون ببینیم.

همچنین میتونیم از وضعیت های ضعیف تر پیش گیری کنیم یعنی مثلاً امروز حس می کنم وضعیت زرد دارم. پس مراقبت می کنم تا بیشتر بهم فشار نیاد مثلا کنترل نگاه و ذهن رو اون چند روز جدی تر می گیرم. یا اگر نشخوار ذهنی دارم شروع می کنم به نوشتن تا ذهنم رو تخلیه کنم یا میرم طبیعت تا انرژی مثبت بگیرم یا با دوستای خوبم بیرون قرار میذارم تا وضعیتم بدتر نشه.
اگر هم نارنجیم فوری میام کانون اعلام می کنم و کمک می گیرم تا قرمز نشم.

حتی میتونم با شناختی که از خودم دارم برای خودم از قبل بنویسم در هر وضعیتی چه کارهایی به من کمک می کنه.
بیرون رفتن؟
نوشتن و هدف گذاری؟
شکرگزاری ؟
نماز؟
موسیقی؟
قرآن؟
سخنرانی انگیزشی؟
ورزش؟
کتاب؟
و...

امتیازدهی هم به این شکل باشه که هر کس تونست بر وضعیت غیرسفید خودش غلبه کنه اعلام می کنه و یک امتیاز می گیره. 

اگر کسی بر وضعیت زرد غلبه کرد و به سفید رسید یک امتیاز می گیره. 
اگر کسی به نارنجی غلبه کرد،
اگر به سفید رسید دو امتیاز، اگر به زرد رسید یک امتیاز می گیره. اعلام وضعیت قرمز به رنگ های دیگه نداریم چون ممکنه غیرمستقیم دیگران متوجه بشن کسی لغزش کرده.

دیگه نیاز به تجدید وضعیت های پاکی هم نداریم. فقط باید اعضا خودشون رو موظف بدونن وقتی یکی وضعیت غیرسفید داره کنارش باشن کمکش کنن و خود فرد هم حواسش به خودش باشه.

تاپیک جشن پاکی هم می‌تونه جمع نشه‌.
در هر ماه برای دو گروه جشن پاکی برگزار نیشه.
برای گروه «بزرگ تلاشگران»:
تعداد امتیازهای ماهیانه اعضا جمع زده بشه و هر ماه لیست ده نفر بزرگ تلاشگرهای کانونی زده میشه و براشون جشن گرفته میشه 317 2uge4p4
برای گروه «بزرگ مراقبان»:
تعداد روزهای سفید هر ماه هر عضو شمرده میشه و ده نفری که بیشترین روز سفید رو دارن اعلام میشن و براشون جشن گرفته میشه. Khansariha (46)
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان