امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1391 شهريور 20، 22:43)CAMARO SS نوشته است: آره بحثو عوض کنید..جز دین درباره چیز دیگه بحث نکنید دوستان که ............................................boooooooooooooooooom
من گفتم راجع ب دین صحبت کنید!!!!!!کجا گفتم؟!
یادم نمیاد!!!

اصن اگه مردین بیاین راجع ب این شعری که نوشتم بحث کنینKhansariha (46)
خیلیم ادبی هنری فرهنگیه53258zu2qvp1d9v
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
خوب ما شاید نخوایم راجع به شعر بحث کنیم4fvfcja
اصلا سایتو خالی کنید میخوام طی بکشم..بگیرید بخوابید باووو بچه خونگی ها..آآآآآ
شما موضوع بحث خواستین منم موضوع ارائه کردم....مگه بده؟!خیلیم خوبه42
چه خوب یادم هست

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

سلام.
ببخشيد واقعا از سوال منظوري نداشتم.
و منظور از جهت دار بودن را هم نفهميدمwacko2
تو يك سايت موسقي تو گوگل ديدم نوشته بود گفتم بيام اين جا مطرح كنم شايد يخ كانون باز شه.
از همگي پوزش مي خوام.
و من فيسبوك ندارم1276746pa51mbeg8jيعني داشتم ولي بعد حذفش كردم از جوش زياد خوشم نمي اد.
بركت باشد
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
کدوم شعر بارونی.. خانم؟
اصن الان...تلفنو از برق میکشم..تا نت همتون قطع بشه واسا
(1391 شهريور 20، 22:55)مکتوب نوشته است: کدوم شعر بارونی.. خانم؟
همین شعر خدا بیامرز قیصر که تو شعر و نثر ادیبان گذاشتم و میگم53258zu2qvp1d9v

آقا اهورا خودشو ناراحت نکن...پیش میاد کاکو....اشتب برداشت شده بوده53258zu2qvp1d9v
چه خوب یادم هست

53

اقا يك برنامه خوب دارم.
بخصوص براي كسايي كه براي كنكور ارشد و... مي خوانند.
از شيرازي ها الگو بگيريد.
روز ها را استراحت كنيد تا شب ها خوب بخوابيد.4fvfcja
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه

اینایی که گفتی کین باوو!! من اون قدیما به بچه های میگفتم خونگی کلا............
نــــــــــــــبود؟ مازوخیسمی نبود تو سایت؟Smiley-face-cool-2
(1391 شهريور 20، 23:34)Thank-God نوشته است: دوستان من چند ماهه دارم دنبال این قضیه میگردم که شیطان میتونه به شکل یک انسان در بیاد و شما رو کم کم از نماز خوندن و روزه گرفتن دور کنه؟
یک نفر هستش که به نظر من شیطان هستش!
یک زن
نظرتون رو بگید

من موندم تو شوخی می کنی یا جدی هستی!؟
اصلن این یعنی چی؟
مثل اینکه امشب هوا پس است
اون از مازوخ نمیدونم چی چی
این از این
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
[تصویر:  05_blue.png]
(1391 شهريور 20، 23:34)Thank-God نوشته است: دوستان من چند ماهه دارم دنبال این قضیه میگردم که شیطان میتونه به شکل یک انسان در بیاد و شما رو کم کم از نماز خوندن و روزه گرفتن دور کنه؟
یک جواریی مانع بشه نه به صورت مستقیم
یک زن
نظرتون رو بگید

تو یه فیلم دیده بودم مشابه اینو
چی بود اسمش؟
]هان.............
او یک فرشته بود
چی بگم والا
شیطون که نمیتونه باشه
ولی میتونه یه انسان باشه که شیطون رفته باشه تو جلدش
4fvfcja

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
هو هو هو هو!
من دیشب یه ادم دیدم که از دهنش خون در می اومد. شب 29 ام. از دهنش کف می اومد بیرون. ها ها ها ها. دیشب یه جن دیدم. بدجور سریش بود. ول نمی کرد.
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

خوابم میاداااااا...ولی نمی دونم چرا دارم مبارزه میکنم نخوابم!!!!یه سری تو اون صفحه سعی در عوص نمودن بحث کردم....حالام انگار اینجا باید بحث و عوض کنم4fvfcjaتا اوجایی که من میدونم علما خیلی موافق این نیستن که شیطان میتونه به شکل انسان مجسم بشه....ولی خوب خیلی جاها انسانهای شیطان زده مسیر ادم و منحرف میکنن....قضیه ش خیلی پیچیده سwacko2....یعنی خیلی مفصله....
و من اینم شنیدم که شیاطین که از نوع جن هستن با انسانها ارتباط برقرار میکنن و ........42وای مامان...برم بخوابم دیگه....اصن ولش کنین....
راجع ب همون شعر زنده یاد قیصر حرف بزنین...واقعا شعراش قشنگه....نمی دونم چرا انقد از شعراش استقبال میشه....واقعا بهم بگین.....انگیزه م بیشتر میشه والا42....اصن بگین چرا انقد از تالار ادبی استقبال میشه.....برام سواله که واقعا انقد مشتاقه ادبی داریم....داریم؟واقعا داریم؟4fvfcja
چه خوب یادم هست

53

(1391 شهريور 21، 0:17)Hadi نوشته است: هو هو هو هو!
من دیشب یه ادم دیدم که از دهنش خون در می اومد. شب 29 ام. از دهنش کف می اومد بیرون. ها ها ها ها. دیشب یه جن دیدم. بدجور سریش بود. ول نمی کرد.

روانی hahahahahahahahahahahaha
[تصویر:  legend.jpg]

Nothing is impossible in the world, because
:impossible itself says
[تصویر:  itrolldanceplz.gif]
(: I'm possible

یک جواریی مانع بشه نه به صورت مستقیم
یک زن
نظرتون رو بگید
با سلام خدمت دوست محترمThank-God
در باره ی اینکه شیطان میتونه در کالبد موجودات دیگه ظاهر بشه یا نه
باید بگم بله میتونه
چون شیطان از جنیان است و جن موجودیست که حتی میتونه در کالبد حیوانات هم ظاهر بشه
اما اینجا چند نکته هست
اول اینکه شیطان هیچ تسلط بر انسان نداره و فقط وسوسه میکنه مگر بر کسایی که بخوان شیطان رو ولی خودشون قرار بدند
همونطور که خداوند میفرماید:
کسانی که خودشان در سقوط در ضلالت به اندازه شیطان برسند در این حال به جای تمسک به خداوند متعال خودشان را به قدری حقیر میکنند که افسار هدایتشان را به دست شیطان ضعیف می سپارند .سوره ابراهیم آیه 100

ولی بازم بعضی علما هستن که این کار رو محال میدونن و روایتی که در این باب هست رو ضعیف میشمرن.در مقابل کسانی هم هستند که محال نمیدونند.

مرحوم علامه مجلسی معتقد است که شیاطین بر انسان ظاهر می‏شوند و حتّی به اشکال مختلف درمی‏آیند منتها این تغییر شکل به حسب لزوم مطابق مشیّت خداوند انجام می‏گیرد: «لا خلاف بین الامامیّه بل بین المسلمین فی انّ الجنّ و الشیاطین اجسام لطیفة یرون فی بعض الاعیان و لا یرون فی بعضها و لهم حرکات سریعة و قدرة علی اعمال قویة و یجرون فی اجساد بنی آدم مجری الدم و قد یشکّلهم اللّه بحسب المصالح باشکال مختلفة و صور متنوعة»

ازثعلبه بن زيد انصاري نیز نقل شده كه گفت : از جابر عبدالله انصاري شنيدم ، مي گفت : ابليس چهار بار به صورت چهار نفر مجسم شد.
اول به صورت سراقه بن جعشم :
در جنگ بدر به صورت سراقه در آمد و به كفار قريش گفت : امروز هيچ كس ‍ بر شما غالب نخواهند شد؛ زيرا شما با داشتن اين همه نفرات و ساز و برگ جنگي ارتشي شكست ناپذير هستيد. وانگهي من نيز در كنار شما هستم و به وقتش چون يك همسايه وفادار و دل سوز از هيچ گونه حمايتي دريغ ندارم) .
دوم به صورت منبه بن حجاج :
در روز عقبه به قيافه او در آمد و فرياد كرد: اي ياران ! محمد و كساني كه از دين برگشتند كنار عقبه اند. آنها را دريابيد. حضرت رسول صلي الله عليه و آله و سلم به انصار فرمود: نترسيد! چون صداي او به كسي نمي رسد.
سوم به صورت پيرمردي از اهل نجد:
روزي كه كفار مكه در"دار الندوه " براي مشورت در مورد قتل پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم اجتماع كردند، شيطان به صورت پيرمرد نجدي وارد مجلس شد و دستورهاي لازم را در اين باره داد. خداوند او را آگاه كرد و فرمود: به ياد بياور زماني را كه مشركان مكه نقشه مي كشيدند تو را يا به زندان اندازند يا به قتل رسانند و يا تبعيد كنند، و چاره انديشي مي كردند، ولي خدا نقشه آنان را نقش بر آب كرد.
چهارم به صورت مغيره بن شعبه :
روزي كه حضرت رسول صلي الله عليه و آله و سلم رحلت فرمود، آن لعين به صورت مغيره در آمد و در ميان مهاجر و انصار فرياد زد: اي مردم ! خلافت را مانند پادشاهان ايران و قيصران روم قرار دهيد. هر كس بعد از خود آن را به فرزندان يا خويشانش وصيت كند و آن را در اختيار بني هاشم قرار ندهد تا آنها هم در اختيار فرزندان خود قرار دهند .
آن ملعون براي اين كه با پيغمبر اسلام صلي الله عليه و آله و سلم مخالفت نمايد و ايشان را از بين ببرد، در اين چهار جا به صورت انسان در آمد.

قول علامه مجلسی در این زمینه این بود که تجسم شیطان با اجازه ی خداوند و به خاطرمصالحی است که خداوند به آنها عالم است و طبق قول کشف الاسرار ،شیطان تنها به صورت پیری ترسان و لرزان (کنایه از نهایت ضعف)درمی آید.

در کل شیطان به قالب هر موجودی در بیاد جز وسوسه تسلط دیگری بر انسان ندارد.حال این وسوسه با وعده دادن یا ترساندن از فقر یا غفلت از خدا یا زیبا جلوه دادن کارهای ناپسند و...باشدکه در همه ی این موارد انسان به اراده ی خود ، نظرات شیطان را می پذیرد و به گمراهی کشانده می شود.

دوستان اصلا سراغ این جور موجودات نرید.تا کاری بکارشون نداشته باشید کاری باهاتون ندان روال عادی طبیعت

البته این قضیه به این معنی نیست که هرکسی یه چیز غیر شرع بهتون گفت بگید طرف شیطان بوده.امیدوارم کسی برداشت غلط نکنه
اِسترس زیر شوک
مُخت چِت میشه صُب ،
میشه صُب
دوتا عوضی تا خِرخِره پُر
مخا خسته از زِر زِر دور
...

[تصویر:  87613664035946831737.jpg]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 17 مهمان