امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام 
داداش همساده سوال خوبی پرسید. چرا بعضی وقتا از خدا کمک می خوایم و جوابی نمی گیریم.

منم این رو تجربه کردم ، بعضی مواقع توی اوج بحران با خوندن یه سوره ناس و فلق چنان راحت شدم که همه چیز کان لم یکن شده ولی بعضی موقع ها هم هر چی دعا کردم فایده نداشته. 

به نظرم اگر ما یه ذره هم تکبر نداشته باشیم جلو خدا ، خدا هم پاسخ ما رو بده.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

تکبر یعنی این که خودت رو برتر بدونی. 
فکر کنم از واژه خوبی استفاده نکردم. بهتر بود می گفتم که ما باید تمام امیدمون به خدا باشه و یک ذره هم امیدمون به هیچ چیز دیگه ای نباشه. نه خودمون ، نه کانون و بچه هاش ، نه مثلا تغییر وضعیت و ...
اگرم مثلا اومدیم اورژانس کانون ، بدونیم که اورژانس هم فقط وسیله است و کلید اصلی دست خود خداست. اگر ائمه رو صدا می کنیم ، بدونیم که اون ها واسطه هستند بین ما و خدا. ما از واسطه ها و وسیله ها استفاده می کنیم چون خود خداوند گفته که از وسیله ها استفاده کنید و عقلمون بهمون فرمان می ده که از وسیله استفاده کنیم. 
ما درس می خونیم ولی نمره رو از خدا طلب می کنیم. 
اگر ما تلاش خودمون رو کردیم و این طور خالصانه خدا رو صدا کردیم و جواب نگرفتیم ، حتما خیر ما توی اون چیزی که می خواستیم نبوده. 
این چیزا رو هقل ناقص من می گه ، که می تونه اشتباه باشه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

در جواب جناب همساده گاهی وقتا اون سختیه لازمه برامون
مثل اون آیه ای که میگه چه بسا چیزی رو دوست دارند و براشون ضرره ویا از چیزی بدشون میاد ولی اون براشون خیر و منفعته
یکی از دلایلش این میتونه باشه که خودمون جلوی این سختیه وایسیم تا قوی بشیم اینجوری ارزشمند میشیم
شایدم حجابای گناه ما اینقدر زیاده که صدامونو خدا نمیشنوه
پس اول استغفار کنید بعد دعا کنید
یه حدیث هم داریم که اول دعاتون سه بار خدا رو به نام یا ارحم اراحمین صدا بزنید  بعد حاجتتون رو بخواهید تا پذیرفته بشه
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

[تصویر:  nasimhayat.png]
به نام خدا
یه چند هفته ست که پاکم...حال و احوالمم خوب شده یه خرده...
میدونین مرض شهوت واگیرداره،
شاید موقعی که اومدم اینجا، مثه بقیه بودم ولی الان واقعا میترسم رو بقیه اثر بد بزارم.من خیلی چیزهای بدی رو تجربه کردم.با آدمهای بدی نشست و برخاست کردم.
من میترسم یه همنشین بد باشم.
این ترس خیلی اذیت کنندست.
میترسم به بقیه آسیب بزنم.

از مشکلاتم تو راه هوشیاری نمیگم عوضش یه کم از اتفاقات خوب زندگیم بگم من یه آدم داغون افسرده لاغر مریض منحرف تنبل بودم یعنی شهوت منو به این روز انداخته بود ولی با تلاشهایه خیلی زیاد تو راه پاکی خیلی بهتر شدم این راهو افتان خیزان رفتم تایم پاکیم هیچ وقت بالای 3 ماه نشده ولی خب هرگزم سریالی نشدم هرگز ناامید نشدم همیشه تو راه موندم اینقدر تلاش کردم اینقدر زمین خوردمو پا شدم که خیلی تغییر کردم باورش واسه خودمم سخته مثلا:
چت تعطیل فیس بوک منهدم فیلترشکن شکلش یادم رفته فیلم و عکس بد یادم نمیاد اخرین بار کی دیدم شبکه اجتماعی اصلا نمیدونم چی هست.دور دور تو پارک و خیابونا از بین رفته احساس ناامیدی اصلا ندارم افسرده نیستم  معدلم خوب شده پایان نامه م به جاهای خوب رسیده دیگه خیلی وقته لب به دود نزدم.بالاخره دارم به اون وزن ایده الم میرسم ورزش هر روز برقراره ورزشکار شدم.زبانم متحول شده اخلاق تندم خیلی بهتر شده نماز و دعام رو هر روز میخونم

میگم که الان که باز هوشیاریم رو روال افتاده و چند وقته که پاکم همین خوبه همینقدر که کانون دوباره کمکم کرد سر پا وایسم عالیه.تو فکرم که باز یه حال و هوایی عوض کنم به یه شیوه دیگه شهوت داره خودشو نشون میده من نه میتونم این بار رو خودم تحمل کنم نه دلمه اینجا بگم و رو برادر خواهرام اثر بد بزارم.نیازمند یه سری افراد با تجربه تر از خودمم.واسه ترک خ ا عالیه اینجا ولی الان من مشکلم یه چیز دیگه شده...
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
وااای

درست می بینم؟
مجتبی؟
همون مجتبی بر وزن بی وفا؟

اقا اون مدال برو پشت سر نگاه نکن ترین فرد کانونو بیارید تقدیم اقا مجتبی کنیم

خوبید؟خانم خوبن؟
سلااااااااااام و سلامتی

وقتی از کسی رنجش و کینه ای به دل میگیرید، درحقیقت برده او می شوید،

او افکار شما را تحت کنترل خود می گیرد،

اشتهای شما را از بین می برد،

آرامش ذهن و نیات خوب شما را می رباید و لذت کار کردن را از شما می گیرد،

اعتقادات شما را از بین می برد و مانع از استجابت دعاهای شما می گردد،

او آزادی فکر را از شما می گیرد و هر کجا که می روید برایتان مزاحمت ایجاد می کند،

هیچ راهی برای فرار از او ندارید،

تا زمانی که بیدارید او با شما هست و وقتی که خوابیده اید، وارد رویاهای شما می شود،

وقتی مشغول رانندگی هستید یا وقتی در محل کار خود هستید او کنار شماست،

هرگز نمی توانید احساس شادی و راحتی کنید،

اوحتی بر روی تُنِ صدای شما نیز تاثیر می گذارد،

او مجبورتان می کند تا به خاطر سوء هاضمه، سَردَرد و یا بی حالی، دارو مصرف کنید،

او لحظات شاد و فَرح بخش زندگی را از شما می دزدد.

مراقب خود باشید.هر کس شما را می آزارد او را ببخشید. نه به دلیل این که او مستحق بخشش است، به دلیل این که شما سزاوار و مستحق آرامشید.
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

سلام

امیدوارم که حالتون خوب باشه

اومدم برای عرض ادب

شب میام بیشتر از حضورتون استفاده کنیم و بهره ببریم
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

به نام خدا
امسال اولین سالیه که اگه خوب پیش بره همه چی پاک وارد ماه رمضون میشم.من واسه شما دعا میکنم شما واسه من دعا کنید Khansariha (8)
همیشه دلم میخواست اینجا عضو مفیدی باشم یه گوشه کار رو بلند کنم.
همیشه آرزوم بوده که وقتی پاک شدم و هوشیار به بقیه کمک کنم.
همیشه غصه اینایی که لغزش میکردن رو از خودم بیشتر میخوردم.
کاش این رنجش لعنتی درون من نبود. فرار نشانه ضعفه و ترس ولی چاره ای نیست.حداقلش اینه کمتر ضربه میخورم و کمتر ضربه میزنم.

[تصویر:  Article-3097.jpg]

بفرمایید تالار کنترل نگاه و ذهن
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
یه هفته از روزی که دوباره اومدم توی کانون گذشت دوست داشتم به خیلیا کمک کنم تا یه جاهایی به خواستم رسیدم به امید خدا روزای بهتری در پیشه

کوچیک همتون معین  53
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........

تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است

خودت را بپذیر؛ هر چه که هستی حتی اگر نقصی هم داری آن را بپذیر؛ تنها آن
هنگام قادری دست از جنگ با خودت برداری و آسوده باشی.

میتی جون کدوم کاربر منظورته؟17
.
[تصویر:  1395369_383391621792143_586686126_n.jpg]

.
مجتبی
مدیر
تقریبا زیتونیه رنگش
چند وقت پیش خوش بخت شد رفت خونه بخت

فکر کردم اینجا پست گذاشته

خدا رو شکر

انشاالله خوش بخت بشه
.
[تصویر:  1395369_383391621792143_586686126_n.jpg]

.
دیروز گذاشت
تو ذکر به نیت ترک و درد دل

از قدیم گفتن هیچ جای دنیا خونه خود آدم نمیشه..
کنار خواهر برادرای گل..مامان سهای عزیزم

سلام@-}--
[تصویر:  11966327979550411256.jpg]

ای فرزند آدم.....

من به هر آنچه بگویم *باش* می شود.مرا در آنچه امر کرده ام اطاعت کن تا تورا

چنان قرار دهم که به هر چه بگویی *باش* بشود.

53برای ماندگاری رویایی جز پاکی نداشته باش53

[img=0x70]http://www.full-dl.com/wp-content/themes/sms-persia/css/images/nazar.gif[/img]
.
.
.
.
کانونمونو چشم نکنن..
سلام به همگی،

من چرا انقده کم صحبت شدم؟!
چرا مسئولین رسیدگی نمیکنن؟ چون خودشونم کم صحبت شدن؟ 4chsmu1

چی بگم حالا کلا؟!

مثلا اینکه اخیرا تقریبا کتاب سیری در سیره ی نبوی شهید مطهری رو تموم کردم؛ کتاب روون و خوبی بود. (چون پیاده شده از سخنرانی بود، اونقدا سنگین نبود.)
خورشید مغرب استاد حکیمی و روش برداشت از قرآن استاد علی صفایی هم در لیست انتظارن که تموم شن یه روزی!

راستی یه کتابم دیروز به چشمم خورد و قسمت خوبیش رو خوندم به اسم از یاد رفته؛
در مورد خاطرات امر به معروف و نهی از منکر آدما (جوونا)یی مثل ما؛ به همت جنبش دانشجویی حیا بود ... روم تاثیر گذاشت و بهم تشویق داد که منم مثل این دوستام نترسم و امر به معروف و نهی از منکر بکنم ... توصیه به کمک به فقرا، جلوگیری از غیبت و دروغ، تذکر برای حجاب و چشم پاکی، رعایت قوانین رانندگی و ... هزاران جایزه ی نقدی و غیر نقدی دیگر! 4chsmu1

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان