امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

خواهرا وبرادرای خوبم
اگه خطایی از اسما سرزده اگه باعث رنجش وناراحتی کسی شده کاری از دستش برنمیاد که بخواد جبران کنه شما به بزرگواریه خودتون ببخشینش
ممنون که بودین
التماس دعا. یاعلی 53
بیست دقیقه پیش بیدار شدم اقدام کنم برای نماز پام خورد سطل اتاق افتاد اومدم درستش کنم سرم خودد به لبه ی میزو شکست منم نفهمیدم نمازو خوندم تموم شد دردش شروع شد دست زدم دیدم چه بادی کردی رفتم چراغ رو روشن کردم ببینم چرا یهو دیدم سرم شکسته محل حادثه جاش کمه اندازه یه عدس خیلی درد داره و می سوزه لازم به ذکر است که من از روشنایی در این زمان ها به شدت بیزارم برا همین جلو پامو ندیدم و ... القصه که هر وقت تاریک بود حتما چراغی روشن کنید . تف ب ریا برای نماز صبح  یا علی مدد
[تصویر:  Pink_Flower13.jpg]

clapping دور جدید مسابقات کنترل نگاه و ذهن از فردا به مدت یک هفته شروع میشه لطفا تشریف بیارین clapping

کنترل نگاه و ذهن
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام دوستان 

یه موضوعی خیلی نگرانم کرده و واقعا ناراحت شدم 

یکسال از عمل جراحی لازک چشمام می گذره ، و امروز متوجه شدم که باز چشمام ضعیف شده !!!  20 20

به نظر شما این موقتیه و به مرور زمان با حرکت در مسیر ترک دوباره خوب بشه یا نه ؟؟؟؟؟

چون بنیه آدم خیلی ضعیف می شه و ضعف عضلانی و استخوانی و ذهنی و ... همه چی برای ادم بوجود میاره این بیماری :smiley-yell:  

خیلی نگرانم و ناراحت  20
نقل قول: چون بنیه آدم خیلی ضعیف می شه و ضعف عضلانی و استخوانی و ذهنی و ... همه چی برای ادم بوجود میاره این بیماری [تصویر:  a.gif]

اقای تواب منظورتون ازین بیماری خودار... بوده؟! اگه بوده خب اشتباه میکنید....

ربطی نداره....اگه توی سایتای دیگه (که همشون از روی هم کپی کردن) خوندید که چشم ضعیف میشه استخون پوک میشه و این حرفا (خیلی ببخشید)همش حرف مفته!

اگه میشه یکم ورزش کنید.(البته اگه ورزش نمیکنید)..به وضعیت تغذیتون توجه کنید روح و روانتون میره سمت بهترین حالت....

بابای من شاید بیشترین مقاومت رو در برابر ورزش میکنه! یعنی هر کاری میکنه که فقط ورزش نکنه...نتیجش این شده که کمر درد داره...چشماش ضعیف

شده... وقتی باهاش مچ میندازم توی کمتر از 5 ثانیه میبرم!!! (دوباره ریا! Gigglesmile)

من برای تبلیغ تاپیک ورزش این حرفارو نمیزنم...لینک هم نمیدم! Gigglesmile

موفق باشی...
ممنونم ازت درخشنده جان آخه وقتی عینک با شماره 0.5 و 0.75 رو می زنم حس می کنم جزئیات رو بهتر می بینم ،البته باید بذارم یه چند روزی یا یک ماه بگذره بعد دوباره امتحان کنم .

کجا می تونم اطلاعاتی راجع به تغذیه و جبران کمبود ناشی از خ.ا پیدا کنم ؟

کسی هست بدونه چطور سریع می شه جبران کرد 
(1394 مرداد 23، 17:14)Tavvab نوشته است: ممنونم ازت درخشنده جان آخه وقتی عینک با شماره 0.5 و 0.75 رو می زنم حس می کنم جزئیات رو بهتر می بینم ،البته باید بذارم یه چند روزی یا یک ماه بگذره بعد دوباره امتحان کنم .

کجا می تونم اطلاعاتی راجع به تغذیه و جبران کمبود ناشی از خ.ا پیدا کنم ؟

کسی هست بدونه چطور سریع می شه جبران کرد 

عینک نیم و یک که عینک نیستن! شیشن! Gigglesmile  نگران نباش منم چشمام 20 درصد افت داشته بعد از کنکور دادنم! البته قبلا زیادی قدرتی بود الان عادی

شده! 23  ازون موقع که چشمام شروع کرد به ضعیف شدن فقط 3 بار اون کار کثیفو انجام دادم!

شما اصلا نگران نباش...(اینایی که مینویسم خدایی نکرده باعث نشه دوستان کار رو شل بگیرن) :

باید یه نفر در حد خودکشی اینکارو انجام بده (مثلا روزی ده بار!) تا اثرات فیزیکیش مشخص بشه....اون چیزی که بیشتر باعث میشه ما احساس 

ضعف بکنیم هورمون کورتیزوله! این هورمونه وقتی اعصابمون داغونه ترشح میشه و سیستم ایمنی و بقیه جاهارو ضعیف میکنه....

بعد از خودار هم اعصابمون داغون میشه!

یعنی اگه یکی با خیال راحت خودار... کنه کورتیزول باهاش کاری نداره!

(به هیچ عنوان کسی برداشت نکنه که خودارضایی بد نیست)

اقای تواب من زمانی که دوره ی راهنمایی درس میخوندم اینکارو انجام میدادم...توی مسابقات دوچرخه هم اول میشدم! توی تستای ورزش مدرسه 

اول بودم! همه بچه ها هم با توجه به مثبت بودنم داد میزدن میگفتن این چیز نمیکنه(خودارضایی نمیکنه(پررو بودن!))که اینقدر زورش زیاده!!!

داداش از همین الان شروع کن...نگران کم رسیدن ویتامین و پروتیئن غذاهایی که نمیخوری نباش...

اول ورزش سنگین کار کن تا این کمبودا خودشو خوب نشون بده! 

بعدش یه مولتی ویتامین میزنی حل میشه...

من دستام توی دستکش همیشه که خیس میشهحس میکنم  پوستم  زود داغون میشه.ولی برای بقیه اینطوری نبود...دکتر یه مولتی ویتامین داد

فعلا که میزون شده...

ورزش هوازی انجام بده اعتماد به نفس بگیری...

اول بیا اینجا:

ورزش!

توش برات یه تست پله ایی که به همه میدمو میزارم انجام بدی....خودتو اماده کن چون نتیجشو میذارم اینجا همه ببینن! Gigglesmile

رامتین هم نیست یه برنامه ی خفن بده...ولی مهم نیست...با سلیقه ی خودت یه برنامه درست میکنیم 128fs318181 

راستی اصلا نگفتی ورزش میکنی یا نه! 42

به هر حال موفق باشی...
داداش تواب منم با درخشنده موافقم
خ.ا ربط مستقیم به چشم نداره
تنها و تنها عیبی که داره مشکل زودانزالی
تو بهتره هم به چشمات ورزش بدی
ی خودکار یا مداد یا انگشت چهارمی چی بود بردار آرام جلوی چشمات عقب و جلو کندر حد 20و30 سانت

تا ماهیچه چشمات قوی بشه
من ی مدت همینطوری بودم رفتم دکتر بهم پیشنهاد رو داد انجام دادم خوب شد
و البته تغذیه خیلی موثره برای چشم هم هویج و آب هویج توصیه میشه به خاطره ویتامین A
بعدش هم اگه خیلی نگرانی برو دکتر Khansariha (18)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
(1394 مرداد 23، 23:45)Mehdi.R نوشته است: داداش تواب منم با درخشنده موافقم
خ.ا ربط مستقیم به چشم نداره
تنها و تنها عیبی که داره مشکل زودانزالی
تو بهتره هم به چشمات ورزش بدی
ی خودکار یا مداد یا انگشت چهارمی چی بود بردار آرام جلوی چشمات عقب و جلو کندر حد 20و30 سانت

تا ماهیچه چشمات قوی بشه
من ی مدت همینطوری بودم رفتم دکتر بهم پیشنهاد رو داد انجام دادم خوب شد
و البته تغذیه خیلی موثره برای چشم هم هویج و آب هویج توصیه میشه به خاطره ویتامین A
بعدش هم اگه خیلی نگرانی برو دکتر Khansariha (18)

سلام برادر 

اره منم می دونستم این تمرین هست اما نمی دونستم این مشکلُ برطرف می کنه ، یعنی چشمی که 0.75 ضعیف شده با این تکنیک درمان می شه ؟
راستی اب هویج برای جبران اون موضوع هم کمک شایانی می کنه  studsmatta
ببین دلایل ضعیف شدن چشم
به عوامل زیادی بستگی داره
که الان و در شرایط فعلی
موبایل و کامپیوتر و بعد تلویزیون
از عوامل زیان بار ضعف چشم به حساب میاند
و خیر شدن به ی نقطه یا جایی
پس بهتره از کامپیوتر و موبایل کمتر استفاده کنی
و به جایی زیاد خیره نشی
چشمات و ماهیچه های چشمت رو تقویت کنی
آب هویج بخور
و قرص ویتامین  A بخور
و در نهایت اگه رفتی دکتر و عینک برات تجویز کرد عینک بزن
به مرور زمان که حداقل 6 ماه تا یک سال هست
چشمت خوب خوب میشه
البته اگه موارد بالا رو انجام بدی و اگه نه ضعیف تر هم میشه
در مورد آب هویج و تاثیر رو خ.ا دقیق چیزی نمیدونم
اما چند روز پیش که پیش ی دکتر تغذیه بودم
و موضوع خ.ا رو مطرح کردم
چیزهای بهم گفت و غذاهای رو بهم پیشنهاد داد که برای کاهش شهوت منع شده
من تو حرف های این دکتر تغذیه اینجوری فهمیدم که
ما باید غذاهای گرم بخوریم
پیاز و کباب انجیر خرما گردو انواع توت عسل حبوبات مخصوصا نخود و خیلی چیزهای گرم دیگه
خیلی تعجب کردم و گفتم خوب آقای دکتر این ها که شهوت رو زیاد میکنه
گفت درسته اما تو باید فعالیتت رو زیاد کنی
منطقش این بود که غذاهای گرم و مقوی بخور و فعالیت رو زیادتر کن تا دفع بشه
گفت شما غذاهای گرم رو حذف و کم میکنید
کمتر غذا میخورید
رو به غذهای سرد میارید
و در نهایت خ.ا هم میکنید
بدن شما دچار فقر آهن و کلسیم میشه
و بیشتر ضرر میکنید
حالا نمیدونم
قرار شد این هفته ی برنامه تغذیه و فعالیت برام بنویس
ببین چی میشه
اگه جواب داد به شما ها هم میدم
فعلا من شدم موش آزمایشگاهی Khansariha (13)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
سلام1

اول از همه امیدوارم همه خوب و خوش و سلامت باشن ، چه از نظر روحی چه از نظر جسمی

دوم، درباره نکات تاپیک دعای عهد، اینکه: 1. مطالبی که بنده به عنوان نکات میذاشتم رو روش فکر و تحقیق کنید، ممکنه جاییش اشتباه باشه، بنده هم ممکنه خطا کرده باشم، به اینها نیز بسنده نکنید، اون چیزی که باید بهش آگاه بشیم فراتر از این هاست
2. و برای ادامه فک نکنم دیگه نیازی به نکته باشه، اونچه که باید بهش برسین تو خود شماست، امام زمان رو باید توی خودتون پیدا کنید، خودتون میدونین باید چیکار کنین، فقط واقعا بخواین، دنبالش باشین و براش تلاش کنین...
3. دعای عهد خوبه، ولی مهمتر از اون عمل به دعای عهده
اگه میخونیدش در کنارش مشارطه و مراقبه و محاسبه و ... هم داشته باشین، از کنارش الکی رد نشین، بی اعتنایی به عهد بسته شده قلب رو تیره و تار میکنه

سوم، برای پاکی :
-بخواین که پاک باشین؛ حب خدا وارد قلب که بشه غیر خدا میره، از خودش بخواین
-دنبال اصل خودتون باشین، همون که با نام "من" صداش میکنین. معرفت النفس به انسان دید خیلی بازتری میده، حیفه این گوهر، و گوهر وقت صرف کارهای بیهوده و بدتر از اون گناه بشه، یروز حتما حسرت میخوریم
-سرتونو شلوغ کنید در امور مناسب، اگه نجنبین و حرکت نکنین شیطون میکشدتون پایین، یا باید برید جلو یا میکشدت پایین، یجا بودن معنا نداره، یا باید خودتون خودتونو مشغول امور مناسب کنین یا شیطون مشغولتون میکنه به اونچه که میخواد
-دوستای خوب خیلی توی پاکی مؤثرن، خیلی ... معاشرت با بقیه رو شماهم به همون نسبت تأثیر میذاره، حتی خانواده، پس دنبال بهترین ها باشین، بازم از خدا بخواین
-سرچ الکی و گشت و گذار بی خودی تو نت ممنوع!
-شما باید فقط امروز پاک باشین، به گذشته و آینده فکر نکنید، هرچی میخواد پیش بیاد پیش بیاد، مهم امروز هست که باید مطیع خدا باشی، ن تنها امروز، ن تنها این ساعت، بلکه در همین لحظه.
لحظه لحظه ها جمع میشه وانگهی روز، ماه، سال و یه عمرتونو رقم میزنه؛ مواظب لحظه هاتون باشین، فقط کافیه مواظب همین لحظه باشین...همین لحظه 1
-برا وقتایی که وسوسه شدین یا فکر میکنین که وسوسه بشین یا در چند متری یا حتی چند کیلومتری گناه هستین، به نسبت خطر برنامه داشته باشین، این برنامه بستگی به خودتون و حالات و شرایطو میزان وسوسه داره، این برنامه باید جوری باشه که در وهله اول به سرعت حال و شرایط شما رو تغییر بده و فکر شمارو عوض کنه (حتی اگه دلیلی برای تغییر حالت و وسوسه ات نمیبینی، میدونی که حداقل یه دلیلی هست که تو این شرایط ممکنه تو نفهمیش یا یادت نیاد، پس حالتت رو تغییر بده. میدونی این حالت گذراست. قطع فکر گناه آلود، تغییر مکان، ذکر گفتن، مشغول کردن ذهن، صحبت بادیگران و ... میتونه از این مواردباشه). بعد از بهتر شدن حالتون، با خودتون و خدا خلوت کنین تا حالات خوب و خوبتری جایگزین کنین، فکر و تأمل کنین، گاهی این خلوت همراه فکر کردن ممکنه تا دو ساعت و بیشتر هم طول بکشه ولی خیلی کمک کنندست (اگه موارد دیگه رو اجرایی کنین شاید چن ماه به چن ماهم وسوسه نشین)
-برا هم دعا کنید، دعا برای دیگران تأثیر گذاره، مطمئن باشین
-به کم قانع نباشین

چهارم دو تا عذر خواهی بدهکارم از دو نفر که نامشونو نمیبرم چون خودشون میدونن، اگه از ناحیه من رنجشی داشتین به بزرگی خودتون ببخشین

پنجم، کانون انصافا یه لطف بزرگ بود به بنده، قدرشو بدونین

ششم، اگه بیام کانون واقعا از خودم باز میمونم، پس عفو بفرمایین بنده رو بخاطر کم اومدنم و یا حتی نیومدنم، این یه خداحافظی نیست، دورا دور سر میزنم

هفتم، از همه عزیزان و رفقا، که اظهار لطف کردن، ممنونم بخاطر لطفشون، ببخشین که مقدور نبود جواب پیامهاتون رو بدم (آخه با موبایلم:دی)،
و تشکر از زحمتکشان کانون

هشتم، ببخشین باز و حلالم کنید
از همتون حلالیت میطلبم

نهم، اینجا نوشت چون ممکنه بود توی تاپیکای دیگه اسپم محسوب بشه

دهم، دعام کنید53

ببخشید طولانی شد (قسمت دوم و سوم مخاطب اصلیش خودم بودم)
در پناه حق
یا علی53
clapping

پــــاســـخ ســـوال هـــایمان را در اینجا مـــی بـینــیم

مصاحبه ای که خودمان طراح سوالهایش بودیم

clapping
اسوورد نمی گی دلمون تنگ می شه؟
موفق باشی داداش در زندگیت ، هر جا هستی.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

نوشته عاشق رو دیدم یاد یچیزی افتادم
خدا بخواد براتون میذارم البته تو درد دلا احتمالا بره