امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1398 مرداد 10، 12:50)cornrose نوشته است: ولی قبول دارین کانون نیاز به اپدیت شدن داره؟
مسابقه امصا و اواتار هر دفعه کمتر میشه مشارکتا
درحدی ک مسابقه نقاشی به تعداد نرسید
ایده های جدید لازم داریم بنظرم 53258zu2qvp1d9v
چیزی که نظر مخاطبو جلب کنه

چ چیزی مثلا؟ Khansariha (56)  
آخه سایت همین هاست دیگه...همون ساده هارم آخه کسی مشارکت نداره ک...الان من دیشب ی پست گذاشتم کسی چیزی نگفته...یا کویین جان سلام میده کسی نمیاد شبانه جواب بده...احساس میکنم گرمازده شدیم 4chsmu1  
اقای عاشق درسته وردی داریم ولی همون قدر هم فعالیت قدیمی ها کمتر شده....مثلا اقای رامین...یا اقا علی ک حالشون خوب نیست نگرانشیم...یا اقای اراده...جدید ها میان چندروز بعد میبینن خبری نیست و فعالیت کمه میرن fly2 
ی اعتراضی هم داشته باشم ب رنگی ها‌..خدایی منظورم شخص خاصی نیست هااا..درسته میاین فعالیت میکنین اما فقط میاین ی تاپیک خاص و کارتونو انجام میدین و میرین..درسته هنه مشغولن و مشکلات خاص خودشون و دارن اما خب ی ۵ دقیقه هم برای فعالیت متفرقه بزارین..مثلا اینکه چ فیلمی دیدین..چ کار مفیدی کردین..چ کتابی خوندین...چ ورزشی کردین....کدوم کلیپ جالبی و دیدین....تجربه آشپزی جدید....موضوع
 جدید...اینهمه تاپیک داریم خب..
(1398 مرداد 10، 12:11)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: منم جزو اون هفت نفرم Gigglesmile

جای رامین واقعا خالی.
آرمین هم چند روزی هست که فعالیتی نداره.
قاصدک هم چند وقته که کانون نمی آد.

این می شه که می شه اون ...

خدا رو شکر اگر تو کانون هیچی نداشته باشیم
ورودی جدید خیلی داریم Khansariha (69)
این یعنی که این که وظیفه ی ما سنگین و سنگین تر می شه....

با مسابقه امضا و آواتار موافقم، صندلی داغ هم موافقم، سرگرمی و بحث و داستان گروهی و ... هم موافقم

اما پیشنهاد من اینه که یه مسابقه ی گروهی حسابی راه بندازیم توی گروه های نسیم و رهروان Khansariha (69) 
هر کی موافقه و می خواد شرکت کنه، لایک کنه این پست رو daghighan

انشالله ک حال همشون خوب باشه و ی سری بزنن بهمون1
والله همه باهاش موافقن اما کسی نمیره سراغشون..:(
مثلا چ جور مسابقه ای؟تو چ زمینه ای؟
ی نظری داشتم...من موافق هر مسابقه ای ک باشه هستم اما تاجایی ک یادم میاد توی مسابقه ی گروهی نسیم و رهروان مشارکت کمه..مخصوصا ک تعداد خانم هاهم کمه1
مغزم سوخت از بس فکر کردم برا کانون چیکار کنیم 4chsmu1
کانون دیده نمیشه ولی ب نظر من.....اون هایی هم ک میان معلومه ک با جست و جوی زیاد پیدامون میکنن...پیدا کردن کانون سخت تر شده.
ب نظر من اول این عضوها کنارهم بموونن بعد ب فکر رقابت با بیرون باشیم..چون هنوز دوستان خودمون و نتونستیم نگه داریم.‌و کسایی هم ک رفتن و مدت زیادیه ک نیستن هم خبری نداریم ازشون..
مثلا من خودم دختر خانم هایی ک بودن و یادمه ک دیگه نمیان..من خودمم داشتم میرفتم  Gigglesmile 
حتی یادمه مثلا ی چندنفری بودن ک خیلی فعال بودن ولی الان مدت زیادیه ک اصلا نیستن.
پ ن:تجربه ثابت کرده هرموقع آتریسا ب فکر تحول افتاده و درمورد کانون حرف زده قانعش کردن ک بشین سرجات و اعلام وضعیتت و بکن  4chsmu1 دست ها رو میز ساکت Khansariha (56)

پ ن:حالم خیلی خوبه...خدایا همینطوری بمونه کاش...
سلام به همه

اینکه خانم آتریسا پیشنهاد دادن همینهایی که هستیم رو حفظ کنیم، نکته قابل اهمیتیه
با این حال،
چند وقتیه برای جذب بیشتر عضو جدید، با فرض اینکه اصلا به صلاح باشه و ظرفیتش رو داشته باشه این بستر،
به این فکرم که بریم تبلیغات رو برسونیم دست ملت در فضای مجازی

مثلا توی وبلاگها (نه لزوما وبلاگهای ترک) یا اینکه مثلا یه اکانت توییتر بزنیم و سعی کنیم بالا بیاریمش یا توی کامنتهای اینستا ..
البته طبیعتا شکل تبلیغات محترمانه و با مناعت طبع باشه .. نریم مثلا وسط کامنتای ملت در پستای عصر جدید تبلیغ کنیم22
(1398 مرداد 7، 21:11)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
نقل قول: سلام آفبا جان
مواردی که به ذهن من می رسه این هاست ...

۱- هدف اصلی ازدواج، اون چیزی نیست که اکثر ما توی ذهنمون داریم.
درسته، با ازدواج ما نیازهامون رو برآورده می کنیم.
اما بیش از اون باید نیازهای دیگران رو برآورده کنیم.
می گن ازدواج انسان رو مسئولیت پذیر می کنه ...
ازدواج اولین و مهم ترین جایی هست که انسان می تونه مسئولیت پذیری رو تجربه کنه.
انسان در نقش همسر، در نقش پدر، مسئولیت های زیادی داره که باید اون ها رو بپذیره ...
ازدواج سفید، یعنی شونه خالی کردن از بار مسئولیت ها.
توی دیدگاه اومانیستی که انسان همه چیز رو برای خودش می خواد، این قابل توجیه هست.
اما در دیدگاه اسلامی، انسان باید دنبال رضایت خدا باشه، باید دنبال رشد خودش باشه و ...
۲- این که ما فقط جنبه ی مادی انسان رو ببینیم، دچار خطا شده ایم ....
انسان نیازهای معنوی هم داره، نیازهای عاطفی هم داره.
ازدواج سفید، نمی تونه این نیاز ها رو پاسخگو باشه ...
۳- یه سوالی که بی جواب می مونه این هست که حق کودکان اینجا چی می شه؟
اگر قراره ما ساختار سنتی خانواده رو متلاشی کنیم، بچه ها چطور و در چه محیطی باید رشد کنن؟
این که ما داریم مسیری که اروپا رفته رو نعل به نعل و قدم به قدم طی می کنیم، شکی نیست.
اما سوال اینجاست که آیا این مسیر به پایان خوشی منتج می شه؟

ارادت 303

سلام از من دوست عزیزم

و سلام به همه ی عزیزان. ممنون از ارزشی که به  من و نظرم دادی
نظر شخصی منم این هست :
ج1:درسته هر کسی ممکنه ذهنیت خاصی نسبت به ازدواج داشته باشه
به نظر من  خصلت مسئولیت پذیری چیزی نیست که با اتفاقی در زندگی  شخص ایجاد بشه و این ریشه در ژنتیک .خانواده. تربیت  ومحیط شخص داره. بنا به تجربه عرض میکنم چه بسیار خانواده هایی که برای مسئولیت پذیر شدن و سر به راه شدن  فرزندشون (خصوصا آقایون) شرایط  ازدواج رو براشون فراهم  کردن. ونتیجه  طبق سباق و سیاق  مبرهنه.
ولی این رو درست میدونم که میتونه این خصلت رو در صورت وجود بیدار یا  تقویت کنه 

ج2:: ما دو تا چیز رو از هم باید تفکیک کنیم علم و شبه علم .  science  & pseudoscience . تعریف ما که از علم مشخصه فیزیک ریاضی شیمی  ریاضی . کامپیوتر و....
واژه هایی مثل روح. جادو . خدا رو  هیچ کسی نمیتونه ثابت کنه یا حتی رد کنه. برای مثال در زمان مرگ هزاران آزمایش انجام شده برای کشف تغییری در هرنوع وضعیت مختصات و مقدار انواع فاکتور شخص. نتیجه هیچ بود . به همین خاطره که هیچ دانشگاهی ما پیدا نمیکنیم همچین موضوعاتی رو تدریس کنه بنابراین  اون مساله انتخاب شخصی هست و من بهش احترام میذارم 

بله موافقم ما باید جنبه و نیاز ها ی روانی(نه  به معنای روحی ) شخص رو هم در نظر بگیریم و علم هم تعاریف مشخص و ثابت شده و جهان شمولی از ش داره خصوصا جناب فروید. موافقم 
تقریبا من هم موافقم ازدوج ها چه سفید چه به صورت سنتی دوامش کمتر شده . من اینجوری به موضوع نگاه میکنم که نوع ازدواج صرفا فاکتور قوی برای مانایی ازدواج نیست. جبر اقتصادی مملکت و همینطور مدیا تروریسم(سریال ها بازی ها فیلم ها انیمیشن ها و... بسیار استراتژیک و مهندسی شده  و طبق نظر روانشناس و روانکاوهی قوی  برای اومونیسم ساختن انسان های امروز در طولانی مدت) و تا حدی هم فرگشت و چیزی که طبیعت در ما به ودیعه گذاشته طی هزاره ها (چند همسری در پستانداران) باعث  تنوع طلبی و کوتاه مدت شدن ازدواج ها شده
بله ازدواج سفید مدل ناکاملی از جواب به نیازهای عاطفی و شاید هم جسمی انسان هست
و اینکه تکلیف بچه ها در این طور ازدواج ها چه خواهد شد بلا شک به کیفیت خانواده ی سنتی سالم  نخواهد بود . ولی بهترین  مدلی که جامعه ی امروز بنا به خصوصیات روانی مردم امروز ایجاب  میکنه قوانین و حمایات دولتی از کودکان  هست . چیزی که در جامعه ی غرب خصوصا آمریکا دورادور میشنوم انجام میشه
و سوال آخر هم من بار علمیش رو در خودم  نمیبینم گه نظری بدم خیلی سنگینه
دوست و دوستدار  شما آفبا 302
سلام آفبا جان

ازت تشکر می کنم که بهم پاسخ دادی داداش 302

نقل قول: ج1:درسته هر کسی ممکنه ذهنیت خاصی نسبت به ازدواج داشته باشه
به نظر من  خصلت مسئولیت پذیری چیزی نیست که با اتفاقی در زندگی  شخص ایجاد بشه و این ریشه در ژنتیک .خانواده. تربیت  ومحیط شخص داره. بنا به تجربه عرض میکنم چه بسیار خانواده هایی که برای مسئولیت پذیر شدن و سر به راه شدن  فرزندشون (خصوصا آقایون) شرایط  ازدواج رو براشون فراهم  کردن. ونتیجه  طبق سباق و سیاق  مبرهنه.
ولی این رو درست میدونم که میتونه این خصلت رو در صورت وجود بیدار یا  تقویت کنه
بنده هم باهات موافقم که ازدواج انسان رو مسئولیت پذیر نمی کنه ...
اما حرف بنده آن بود که ازدواج جایی هست که انسان مسئولیت پذیری رو تجربه می کنه ...
اما از اون طرف می تونم ادعا کنم که ازدواج سفید می تونه مسئولیت پذیری انسان رو تضعیف کنه.

نقل قول: ج2:: ما دو تا چیز رو از هم باید تفکیک کنیم علم و شبه علم .  science  & pseudoscience . تعریف ما که از علم مشخصه فیزیک ریاضی شیمی  ریاضی . کامپیوتر و....
واژه هایی مثل روح. جادو . خدا رو  هیچ کسی نمیتونه ثابت کنه یا حتی رد کنه. برای مثال در زمان مرگ هزاران آزمایش انجام شده برای کشف تغییری در هرنوع وضعیت مختصات و مقدار انواع فاکتور شخص. نتیجه هیچ بود . به همین خاطره که هیچ دانشگاهی ما پیدا نمیکنیم همچین موضوعاتی رو تدریس کنه بنابراین  اون مساله انتخاب شخصی هست و من بهش احترام میذارم

متافیزیک شبه علم نیست.

البته من مشکلی با نام گذاری ندارم.
شما می تونی بگی هر چیزی که در متدولوژی علمی، نشه در موردش حرف زد،
نشه اثبات یا ردش کرد، شبه علم (یا بهتر بگیم شبه دانش)‌ هست.

اما اگر بگی که هر چیزی که در متدولوژی علمی (آزمایش،‌ مدل سازی، پیش بینی های مدل و ...) اثبات یا رد نشه
جزو آگاهی های بشری حساب نمی شه (یا به عبارت دیگه مهمله یا حداکثر چیزی شخصی و سلیقه ایه)
من اون وقت با شما مخالفت می کنم.

این حرف شما از پوزیتیویسم و پوزیتیویسم منطقی شروع شد.
اما امروزه فلاسفه ی علم حرف های دیگه ای می زنن.

در هر صورت اگر این حرف رو درست بگیریم، اون وقت خود علم هم شبه علم می شه.
چون در روش علمی هم در بسیاری از جاها، فرض های متافیزیک وارد می شه که اتفاقا قابل اثبات یا رد تجربی نیستن.
بسیاری از تعمیم هایی که ما به مدل هامون می دیم، متافیزیکی هستن.
بسیاری از انتخاب های ما بین مدل های مختلف، بسیاری از اصول اولیه و بسیاری از نتیجه گیری ها ....

این یه بحث عمیق و مفصل فلسفه ی علم و علم و دین هست که بنده هم متخصصش نیستم و در حد شنیده ها و سمینارها ازش اطلاع دارم.
البته متوجه هستم که این حرف ها در جامعه علمی طرفدارهای زیادی نداره. اما همیشه حق با اکثریت نیست. 128fs318181 

از این ها هم بگذریم، در همین زمین بازی شما (پوزیتیویسم منطقی) هم می شه حرف هایی زد.
برات دو تا مقاله می فرستم که در مورد تجربیات نزدیک به مرگ بحث کرده، خودم کامل نخوندم اما جالب بود برام.

نقل قول: بله موافقم ما باید جنبه و نیاز ها ی روانی(نه  به معنای روحی ) شخص رو هم در نظر بگیریم و علم هم تعاریف مشخص و ثابت شده و جهان شمولی از ش داره خصوصا جناب فروید. موافقم 
تقریبا من هم موافقم ازدوج ها چه سفید چه به صورت سنتی دوامش کمتر شده . من اینجوری به موضوع نگاه میکنم که نوع ازدواج صرفا فاکتور قوی برای مانایی ازدواج نیست. جبر اقتصادی مملکت و همینطور مدیا تروریسم(سریال ها بازی ها فیلم ها انیمیشن ها و... بسیار استراتژیک و مهندسی شده  و طبق نظر روانشناس و روانکاوهی قوی  برای اومونیسم ساختن انسان های امروز در طولانی مدت) و تا حدی هم فرگشت و چیزی که طبیعت در ما به ودیعه گذاشته طی هزاره ها (چند همسری در پستانداران) باعث  تنوع طلبی و کوتاه مدت شدن ازدواج ها شده
بله ازدواج سفید مدل ناکاملی از جواب به نیازهای عاطفی و شاید هم جسمی انسان هست
daghighan

نقل قول: و اینکه تکلیف بچه ها در این طور ازدواج ها چه خواهد شد بلا شک به کیفیت خانواده ی سنتی سالم  نخواهد بود . ولی بهترین  مدلی که جامعه ی امروز بنا به خصوصیات روانی مردم امروز ایجاب  میکنه قوانین و حمایات دولتی از کودکان  هست . چیزی که در جامعه ی غرب خصوصا آمریکا دورادور میشنوم انجام میشه

و سوال آخر هم من بار علمیش رو در خودم  نمیبینم گه نظری بدم خیلی سنگینه

در مورد این قوانین و اثراتش باید دقیق صحبت کرد.
بنده هم مطالعه ای نداشتم تا حال.
اما همین چند وقت پیش بود به ذهنم رسیده بود که چقدر این قوانین جامعه رو مسخره می کنه.
این که قانون بخواد از کودک حمایت کنه در مقابل والدینش.
و به جایی برسیم که پدر و مادر کوچک ترین خطایی ازشون سر بزنه باید بترسن که نکنه قانون این ها رو مجازات کنه.

این در صورتیه که به صورت طبیعی هر مادری اون قدر مهر و عاطفه نسبت به فرزندش داره که حاضره از غذای خودش بزنه اما بچه گرسنه نخوابه ...
حتی اگر فرض کنیم این مهر و عاطفه از تکامل به ودیعه مونده برای انسان، باز هم چرا بیایم اول این مهر و عاطفه رو بزنیم خراب کنیم، بعدش قانون وضع کنیم که پدر و مادر رو مجبور به یک سری کار ها کنیم...

بچه حق داره که در محیط گرم خانوادگی رشد کنه و مهر و محبت واقعی یک مادر رو تجربه کنه.
چرا نیایم قانون وضع کنیم در حمایت از خانواده؟

می دونم که این حرف ها رو باید دقیق و علمی و با مطالعه زد
اما به عنوان یه صبحت در جمع خودمونی

من فکر می کنم غرب انسان رو درست نشناخت و همین باعث شد
که انسان رو به تباهی بکشونه و
مطمئنا آخر و عاقبت خوشی هم در انتظار تمدنی که از پایه انسان رو درست نشناخته نخواهد بود ....
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1398 مرداد 10، 16:37)atrisa نوشته است: مغزم سوخت از بس فکر کردم برا کانون چیکار کنیم 4chsmu1
کانون دیده نمیشه ولی ب نظر من.....اون هایی هم ک میان معلومه ک با جست و جوی زیاد پیدامون میکنن...پیدا کردن کانون سخت تر شده.
ب نظر من اول این عضوها کنارهم بموونن بعد ب فکر رقابت با بیرون باشیم..چون هنوز دوستان خودمون و نتونستیم نگه داریم.‌و کسایی هم ک رفتن و مدت زیادیه ک نیستن هم خبری نداریم ازشون..
مثلا من خودم دختر خانم هایی ک بودن و یادمه ک دیگه نمیان..من خودمم داشتم میرفتم  Gigglesmile 
حتی یادمه مثلا ی چندنفری بودن ک خیلی فعال بودن ولی الان مدت زیادیه ک اصلا نیستن.
پ ن:تجربه ثابت کرده هرموقع آتریسا ب فکر تحول افتاده و درمورد کانون حرف زده قانعش کردن ک بشین سرجات و اعلام وضعیتت و بکن  4chsmu1 دست ها رو میز ساکت Khansariha (56)

پ ن:حالم خیلی خوبه...خدایا همینطوری بمونه کاش...

سلام

این توجهی که نسبت به کانون و اوضاعش دارید خیلی قابل تقدیره.
واقعا جای خوشحالی داره که کانون همچین اعضایی داره ...

خیلی خوبه که این بحث ها ادامه پیدا کنه و به جمع بندی برسه ....

صرفا می خواستم که این بحث ها ادامه پیدا کنه، بنده هم مشارکت می کنم.

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام روز جمعه تون ب خیر باشه..بدون شکست باشه...شاد باشه...هوا خوب باشه ...جیبتون پر پول باشه...استرس نداشته باشین و غیره1
منکه دارم پس میوفتم از استرس ..خدا شاهده قلبم ی تاپ تاپی میکنه ک هیچکس خبر نداره...خیلی میترسم...نمیدونم...کلا بی خبری بده..
ادامه ی بحث درباره ی تحول کانون نیاز ب مدیریت داره ک بحث و جمع و جور کنه...مثلا اقای مجاهد ک پیشنهاد تبلیغ در مجازی های دیگه رو داده بودن و من موافقشم اما این نیاز ب تایید بزرگان کانون داره و نمیشه ک سرخود بریم تبلیغ کنیم..
آخرین بار در مورد مسابقه و صندلی و اینا بحث کردیم ک همه موافق بودن اما این موافقت محدود ب چند نفر بود و ۵ یا ۶ نفرم ک کمن..واقعیتش آدم نمیدونه چیکار کنه...کاش اقا رامین بودن تا حداقل درمورد تالار شادشاد ی اقدامی میکردیم و صندلی داشتیم..نمیدونم چرا کسی حالی برای موندن بیش از نیم ساعت تو کانون نداره..واقعا مایلم ب اینکه بدونم بقیه چ حسی در مورد کانون این روزها دارن؟منظورم همه هستن..
پ ن:این اواخر دیدم ک اکثرا همه علاقه دارن ک تو بحث ها شرکت کنند و نظری بدن..ی تاپیکی داریم تو این زمینه..کاش اونجارو یکی اداره کنه..قبلا فکر کنم اقا علی اداره ش میکردن..میز گرد کانون 1
(1398 مرداد 11، 17:23)atrisa نوشته است: سلام روز جمعه تون ب خیر باشه..بدون شکست باشه...شاد باشه...هوا خوب باشه ...جیبتون پر پول باشه...استرس نداشته باشین و غیره1
منکه دارم پس میوفتم از استرس ..خدا شاهده قلبم ی تاپ تاپی میکنه ک هیچکس خبر نداره...خیلی میترسم...نمیدونم...کلا بی خبری بده..
ادامه ی بحث درباره ی تحول کانون نیاز ب مدیریت داره ک بحث و جمع و جور کنه...مثلا اقای مجاهد ک پیشنهاد تبلیغ در مجازی های دیگه رو داده بودن و من موافقشم اما این نیاز ب تایید بزرگان کانون داره و نمیشه ک سرخود بریم تبلیغ کنیم..
آخرین بار در مورد مسابقه و صندلی و اینا بحث کردیم ک همه موافق بودن اما این موافقت محدود ب چند نفر بود و ۵ یا ۶ نفرم ک کمن..واقعیتش آدم نمیدونه چیکار کنه...کاش اقا رامین بودن تا حداقل درمورد تالار شادشاد ی اقدامی میکردیم و صندلی داشتیم..نمیدونم چرا کسی حالی برای موندن بیش از نیم ساعت تو کانون نداره..واقعا مایلم ب اینکه بدونم بقیه چ حسی در مورد کانون این روزها دارن؟منظورم همه هستن..
پ ن:این اواخر دیدم ک اکثرا همه علاقه دارن ک تو بحث ها شرکت کنند و نظری بدن..ی تاپیکی داریم تو این زمینه..کاش اونجارو یکی اداره کنه..قبلا فکر کنم اقا علی اداره ش میکردن..میز گرد کانون 1

این ایده ی خوبیه....

این که به طور هفته گی و منظم بحث های متفرقه ای رو در میز گرد کانون داشته باشیم.
برای این کار به سرپرست نیاز داریم.  49-2

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام

ماها که همدیگه رو ندیدیم گاهی بنا به شناختی که اینجا از هم پیدا کردیم ممکنه ی تصویر ذهنی از هم داشته باشیم منم از خیلی از بچه های کانونی ی تصویرذهنی دارم که برخاسته از ارتباطاتیه که اینجا تو کانون داشتیم اینطوری احساس بهتر و واقعی تری دارم.. احساس نمیکنم اینجا فضای مجازیه و واقعا حس میکنم ی دورهمی صمیمانه اس

مثلا  اقای امید24 با مجیدنوروزی ثبت شده ی ادم خنده روی مهربان هستن بیشترم بخاطر عکس پروفایلشون هس فکر کنم 53258zu2qvp1d9v 

[تصویر:  %D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF_%D9%86%D9%88%D8...B%8C_1.jpg]

یا شقایق رو که این مدلی تو ذهن من نقش بسته

[تصویر:  %D8%B4%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%82.png]
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
[تصویر:  6078.gif]
زود بیاین تاپیک جشن  Khansariha (46)
هر کسی سپاس نزنه تاپیک جشن امتیاز منفی بهش میدم Gigglesmile 4fvfcja
 سپاس شده توسط
[تصویر:  9e8756ac4560114ef1d061d299e92e1e4502022f...0000&extra]
65 
شقایق و رضوانه با هم قرار دارند
خاک به سرم  vayy
عکس تعدادی از دخترای نسیم لو رفته
[تصویر:  1974329_936.jpg]
 سپاس شده توسط
(1398 مرداد 12، 11:10)cornrose نوشته است: Khansariha (13) Khansariha (13)
کویین با مانتوی کویین
[تصویر:  20190803_120824.jpg]
Khansariha (13) 
چه دورانی بود ملکه ها حمله کرده بودن با مانتوهای ۳۰تومنی22

45
الان اسم منو مسخره کردی؟
اونا فیک بودن 22
عکس لو رفته ی آقای اراده
[تصویر:  1390294007692349.jpg]
Khansariha (13)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان