امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

دیشب داشتم یه پست از آقای صادقین میخواندم
مدال هاشون توجهم را جلب نمود 4chsmu1
رفتم تقویم را هم چک کردم
دیدم
اگر اسفند را پاک باشیم مدال نوروز میگیریم
آخرای اسفند ماه شعبان شروع میشه یه جورایی اگر فروردین هم پاک باشیم مدال ماه شعبان را میگیریم
آخرای فروردین هم میشه اول ماه رمضان
یه جورایی اگر اردیبهشت هم پاک باشیم مدال ماه رمضان را میگیریم

اسفند و فروردین و اردیبهشت هر کدومشون یه مدال دارن
میمونه ما بهمن که میتونیم خودمون را برای آمادگی گرفتن ۳ مدال آماده کنیم

317
حقیقتا مدال دوست دارم
خیلی ذوق داره آدم یه ماه پاک باشه تهش مدال بگیره
2uge4p4
خواستم اینو با شما هم در میون بگذارم 53258zu2qvp1d9v
امیدوارم ذوق این مدال ها را بتونیم تو دلمون زیاد کنیم تا بتونیم پاک بمونیم Khansariha (69)
همون ۳ مدال یعنی ۹۰ روز پاکی Confetti

Hanghead
فقط فکر کنم بعد ۳ مدال خیلی سخت باشه  Khansariha (60)

چند روز پیش یه چی گوش دادم میگفت 
شهوت را نباید سرکوب کرد باید کنترل کرد
Hanghead
بقیه اش را گوش ندادم
راهکار داشت خودش
ولی من فعلا گوش ندادم
شما میدونین فرقش چیه
106
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
بعد از پست خانم کانونی الآن کل کانون شبیه بانک مرکزی میشه Khansariha (13)

همه محاسبه میکنن که چطور سه مدال رو بگیرن 4chsmu1

منم تا حالا بهش توجه نکردم 39
یعنی اگه بشه چی میشه؟ 39

نظر جمع چیه که از الآن خودمونو آماده کنیم که سه ماه تک ضرب پاک باشیم؟ 39
یه حرکت دسته جمعی و کانونی
این یه فرصته
هم مدال داره، هم پاکی زیادی داره(92 روز تقریباً)، هم یه مشارکت همگانیه هم کلی پاداش خدایی داره 49-2
اینجوری نوروز میشه بهشت
شعبان و رمضان هم بهشت تر
دیگه چی از این بهتر
که با هم بشیم پاک تر
سلسله ابلیسیان هم شود ابتر! 4fvfcja

من از همین الآن اعلام آمادگی میکنم 4chsmu1
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
نقل قول: بقیه اش را گوش ندادم
راهکار داشت خودش
ولی من فعلا گوش ندادم
شما میدونین فرقش چیه
[تصویر:  106.gif]
فکر کنم 42
بعضی از دوستان میگن هیچ تفریح درست و حسابی ندارم.
تفریح زیادی ندارم.
تفریح هام زیادی حال نمیده!
یکی از دلایل این موضوع می تونه همین خ،ا باشه.
این که دوپامینی که هنگام خ.ا تشریح میشه زیاده  65 
و این مقدار دوپامین به احتمال زیاد در تفریحات سالم ما نیست 53258zu2qvp1d9v 
یه همین دلیل فرد از تفریحاتش لذت نمی بره Hanghead 
چون بالاترین تفریحش خ.ا که لذت زیادی داره و
حس لذت خواهیش رو نمی تونه ارضا کنه تو تفریحات دیگه ای که داره.
خب راهکار چیه؟
دقیق نمی دونم 65
اما بعد از یه مدت معینی که خ.ا نکردیم،
باید تفریخاتمون رو به صورت اساسی به اجرا در بیاریم.
این تفریحات یا تفریح هم مدت زمان زیادی نباشن تا ازش زده نشیم.
اینطوری می تونیم هوای نفس رو با اون تفریح سر گرم کنیم تا به فکر خ.ا نباشه.
حتی یه حدیثم از امام علی در این مورد هست.
که اگه هوای نفستون رو مشغول نکنید اون شما رو مشغول می کنه.
میگم این طرح محدودیت سنی نداره؟ 4chsmu1
نقل قول: چون بالاترین تفریحش خ.ا که لذت زیادی داره و
حس لذت خواهیش رو نمی تونه ارضا کنه تو تفریحات دیگه ای که داره.
خب راهکار چیه؟
دقیق نمی دونم [تصویر:  65.gif]

دقیقاً این مورد من همچنان دارم تجربه میکنم
من توی این سال ها اساسی ترین تفریحم که باعث ایجاد حس هیجان میشه خ.ا بود vayy
اما چند ماهه که حسابی محدود شده هنوزم جایگزینی براش پیدا نکردم
درسته فعالیت هایی مثل نماز و مطالعه و تنظیم خواب کمک کردن اما هنوز قسمت اعظم اون خلأ پر نشده
میدونم خیلی زمان بره چون به هر حال سالها ممارست یه عادت که باعث ترشح دوپامین بشه جایگزین کردنش راحت نیست

خیلی حس بدیه وقتی ببینی با همه خستگیات، همه چیزایی که بهشون رسیدی یه توهم بوده! Hanghead

ولی یه نکته خیلی خیلی مثبت! داره

جالب بود برام که ترک کردن خ.ا گرچه ترک یک یا نهایتاً چهار پنج تا عادت بود؛ و درسته که فعالیت هایی مثل نماز و ذکر و ورزش و مطالعه نتونستن جای اونو کامل پر کنن
اما اگه خوب نگاه کنیم میبینیم که با ترک کردن یه عادت بزرگ و بد؛ میتونیم کلی عادت کوچیک اما به شدت مفید رو بدست بیاریم 128fs318181

میدونم خیلی از بحث دور شدم ولی دوست داشتم اینو بگم
317
بسی ممنونم که جواب دادین 302
در مورد مدال ها و ۳ ماه پاکی پشت هم
باید بگم بنظراتم این یه فرصت خیلی خیلی خوبیه که برای جلب توجه بقیه و همگام کردنشون نیاز به یه تبلیغات اساسیه 53258zu2qvp1d9v
بنظرم خوب میشد اگر در موردش بیشتر فکر میشد 
البته نمیدونم 
شایدم اشتباه میگم
شایدم ۳ ماه برای خیلی هامون سخت باشه و بیخودی اگر یکی وسطش شکست بخوره خیلی بیشتر نا امید بشه
شایدم اصلا یکی سه مدال هم گرفت بعدش اوضاع بدتر شد و فشارها براش بیشتر شد که احتمالشون کم نیست
اصلا نمیدونم  117
نمیدونم چرا گفتمش 809197ps94ijjhwg
Hanghead

من کلا نمیدونم
ولی این ۳ مدال را پیدا کردم
ولی خیلی خوب میشد اگر کانونی ها دست به دست هم میدادن
به قول آقای مهدوی شیطون را میزدیم داغون میکردیم
53258zu2qvp1d9v
کلا کاش بیشتر در مورد این ۳ مدال حرف بزنیم 128fs318181 53258zu2qvp1d9v Hanghead Shy 63 Hanghead

واسه اینکه آقای مهدی منتظر گفتن باید یه تفریح مناسب داشته باشیم
حقیقتا راست میگن
و من این مدت بارها و بارها از همه شنیدم که میگن چیکار کنیم تفریح هیچی نداریم
Hanghead
این دوپامین دیتاکسی خیلی خوبه
چون توش میگفت یه کار بد را انجام ندیم 
ولی یه کار خوب را انجام بدیم 

بنظرم اگر هممون بیایم یه لیست بنویسیم از کارهای بدی که نباید انجام بدیم
یه طومار در میاد
ولی اگر قرار باشه یه لیست بنویسیم در مورد کارهای خوبی که جایگزین کنیم هممون میمونیم چی بگیم

بازم بنظرم یه علتش اینه که کارهای خوب خرج داره
الان ورزش کردن پول میخواد
خیلی از بازی هایی که خیلی انرژی سطح بالا میده پول میخواد
موسیقی پول میخواد
و ....

شاید بگید مگه چقدر میخواد 
مثلا فلان چی با انقدر پول هم میشه خرید
بله 
ولی عزیز جان این پول شاید در دید تو چیزی نباشه شاید در دید دیگران بسی پول زیادی باشه و نتوانن جورش کنن

53258zu2qvp1d9v
با همه این ها 
من کوتاه نمیام 
و میگم باید یه لیست داشته باشیم از کارهای خوبی که میتونیم انجام بدیم
باید این لیست دم دستمون باشه یکی اومد اورژانس بهش دونه دونه بگیم شاید یه چی پیدا کرد باهاش رفت جلو

مثلا با کمک آقای مهدی منتظر من فهمیدم
خواندن کتاب های طنز و بازی های کامپیوتری میتونه جایگزین باشه
با کمک آقای هومان فهمیدم نقاشی میتونه یه جایگزین باشه
با کمک آقای شهریار فهمیدم خواندن جک میتونه یه جایگزین باشه

خب پس لیست کارهای خوب جایگزین با کمترین قیمت تا حالا شد اینا
خواندن کتاب طنز
خواندن جک
بازی های کامپیوتری
نقاشی

ولی به واقع اینا چقدر میتونن همون دوپامین ترشح کنن؟
چند نفر به اینا علاقه دارن؟
106
اگر تفریحی دارین بگید به لیست اضافه کنیم 
شاید لیستممون قشنگ تر بشه

شایدم باید هر کسی خودش این لیست را درست کنه 
نمیدونم

ولی هر ایده ای دارین بگید تا یاد بگیریم Khansariha (8)
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام اینو بخوانین
بسی تاثیر گذاره Shy 

زندگی سختی داشتم ولی با همه سختیاش موفق شدم ! 

از  زمانی که کوچولو و یه فسقل بچه  بودم هوشم خیلی خوب بود...زندگیه عالیییی داشتیم... پدرم یه کارخونه داشت و ماشین و خونه همش تکمیل بود ...منم خرید کفشو مانتوای مختلف و مد روز  و لاکای رنگارنگ هر روز جزو برنامم بود .. 

تا این که پدرم ورشکسته شد!!!   و بدهکارایی که همش میومدن واسه بدهی با پدرم دعوا میکردن
پدرم همه چیو فروخت... خونه، ماشین، کارخونه حتی وسیلهای خونه ....
رفتیم یک جاییو اجاره. کردیم ... یکی از روستا های اطراف تهران زندگی کردیم هم از شر بدهکارا راحت بودیم هم به ارامش نیاز داشتیم و از طرفی هیچ پولی نداشتیم
اولش خیلی برام سخت بود... من دختر شاه پریون بودم و حالا هم بازیام گوسفندای همسایه بودن... ولی عادت کردم 

پدرم رفت تو یه کارخونه کارتون سازی مشغول به کار شد که خرج خونه رو حداقل دربیاره و شرمنده زنو بچش نشه!
منم دیپلمو گرفته بودم میخواستم کنکور بدم. رومم نمیشد به پدرم بگم پول بده من برم کتاب بگیرم چون میدونستم نداره 
هرجوری بود با دوست قدیمیم هماهنگ کردم و بهشون زنگ زدم پول قرض کردم کتاب خریدم  درس خوندنو شروع کردم برای کنکور 
شروع کردم و به درس میخوندم برای کنکور خیلی با انگیزه پر قدرت ادامه میدادم...
تا این که تلفن مامانم زنگ خورد گفت شوهرت براش یه اتفاقی افتاده و  اوردیمش بیمارستان و نگران نباشین و فلان 

منو مامانم با دلشوره و کلی ترس رفتیم بیمارستان که متوجه شدیم کارخونه اتیش گرفته و پدرم سوخته!!!!! انگار اب یخ ریختن رو سرمون و هنون لحظه پرستار اومد و گفت تمون کرده
منو مادرم همونجا نشستیم زدیم تو سر و صورت خودمون گریه و شیون میکردیم و روزای خیلی سختی بود

چهلم. پدرمم برگزار کردیم منو مادرم دیگه توی اون روستا تنهای تنها بودیم من دیگه قید درسو زدم رفتم دنبال کار

خیلی گشتم دنبال کار.  کار بودا ولی  بدرد من نمیخوره  هرچی گشتم پیدا نشد  تا این که تو بازار تهران  تونستم  حسابدار بشم  ولی با حقوق کم 

چون محیطش  مردونه بود واقعا واسم سخت بود  زوری داشتم  کار میکردم اما به پولش نیاز داشتم و چاره ای نبود !

واقعا داشتم خسته میشدم... یه روز رفتم تجریش امام زاده صالحو نشستم از ته دل گریه کردم گفتم خدایا باید چیکار کنم خودت بهم بگو این چه بلایی بود سرمون اومد ...تمام ایندم از بین رفته بود و حالا فقط من بودم و یه سنگ قبر از پدر و مادری که روز ب روز شکسته تر میشد

اومدم خونه با خودم فک کردم  گفتم چیکار کنم اینجوری نمیشه تا کی من برم سرکار آخرشم هشتمون گروی نهمون باشه 
همون موقعه که داشتم فکر میکردم یاد کنکور افتادم گفتم   ای کاش کتابام بودن درس میخوندم  تا تو کنکور موفق بشمو  از این طریق پول دربیارم

چشمم خورد به النگویی که پدرم برای تولدم بهم داد بود  برام با ارزش بود نمیخواستم بفروشم  ولی چاره ای نداشتم   خیلی برام سخت بود  
با خودم کلنجار رفتم  بفروشم یا نفروشم   هرجوری بود آخرش دلو زدم به دریا فروختمو کتاب خریدم .
 درسو شروع کردم در کنارش سرکارمم میرفتم واقعا سخت بود ولی هرجوری بود باید به موفقیت میرسیدم تا بتونم زندگیمو تغییر بدم 
خوندمُ خوندمو تلاش کردم با تمام وجودم درس خوندم زمانی که خسته میشدم به پدرم فکر میکردمو  انرژی میگرفتم که موفق بشم به بدبختی هام فکر میکردم  قدرتم بیشتر میشد همه سختیا بازم  بود ولی دلم روشن بود که میتونم موفق بشم

زمان کنکور که رسید خیلیییی استرس داشتم... ولی وقتی مادرم برام دعا کرد استرسم کمتر شد رفتم برای کنکور و  
کنکور دادم تموم که شد منتظر نتیجه شدم  اعلام شد که نتیجه کنکور فردا میاد من از استرس داشتم میمردم رفتم سر خاک پدرم گفتم بابایی کمکم کن    فرداش شد رفتم نتیجه رو ببینم  
متوجه شدم  رتبه 771 شدم!!!!! از خوشحالی  نفسم بالا نمیومد گریه و خندم قاطی شده بود از ته دل به یه خوشحالی درست وحسابی نیاز داشتم
وقتی به مادرمم گفتم اونم خوشحال شد
مطمعنم  پدرمم خوشحال شد که من رتبه خوبی اوردم
رفتم دانشگاه ولی تازه قدم اول برای هدفم برداشته بودم...
الان که دارم فارغ تحصیل میشم دارم خوشبختیو احساس میکنم

زندگی سختی داشتم ولی تونستم تغییرش بدم با هرچقدر سختی که داشتم  میتونستم تسلیم بشم و هر زمان درسو ولی با انگیزه زیاد درس خوندم و آخرش تونستم موفق بشم  ???
خودتو با مشکلاتت فریب نده ! توام میتونی موفق بشی  اگر خودت بخوای
کم نیار و نزار سختیا بهت غلبه کنن نشون بده تو برنده این بازی هستی نه مشکلاتت
امیدوارم داستان زندگیم تو رسیدن ب هدف حتی یه خورده ام کمکتون کرده باشه و اگه دوست داشتین یه فاتحه برای شادی روح پدرم که قوی بودنویادم داد بفرستین

جوری تلاش کن که تمام کسایی که بهت می گفتن نمیشه یه روز آرزوشون باشه که کنار تو باشن...

سپاس شده توسط
میگم شما هم شنیدین قراره دو هفته بعد امتحانات تعطیل باشه Khansariha (56)
اینجوری بشه من همه کانون رو شیرنی میدم  Smiley-face-biggrin
(1399 دي 23، 22:40)mahdimontazer نوشته است: میگم شما هم شنیدین قراره دو هفته بعد امتحانات تعطیل باشه Khansariha (56)

دقیقا چی باید تعطیل بشهVamonde
الان خودش تعطیله دیگه 65

بیاین که تولد دارییییییییییییییییییم
Confetti Confetti Confetti Confetti ConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfettiConfetti

(1399 دي 23، 22:40)mahdimontazer نوشته است: میگم شما هم شنیدین قراره دو هفته بعد امتحانات تعطیل باشه Khansariha (56)

من شنیدم نیم سال دوم حضوریه 65
Swear1 چرا جشن پاکی را تبریک نمیگید
Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)

نقل قول: دقیقا چی باید تعطیل بشه[تصویر:  vamonde.gif]

الان خودش تعطیله دیگه [تصویر:  65.gif]
کجاش تعطیله Swear1
این قدر که از ما کار می کشن تو مجازی تو حضوری این طوری نیست God
صد رحمت به حضوری Hanghead
نقل قول: من شنیدم نیم سال دوم حضوریه [تصویر:  65.gif]
خدا کنه  63
نقل قول: صد رحمت به حضوری [تصویر:  hanghead.gif]

ای گفتی Hanghead

حداقل آدم هم درس رو یاد میگیره هم نمره واقعی و خوبی میگیره
سامانه دانشگاه نابودمون کرد Hanghead
(1399 دي 24، 13:05)کانونی نوشته است: Swear1 چرا جشن پاکی را تبریک نمیگید
Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60) Khansariha (60)

تبریک

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان