امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

نقل قول: پاک بودن ربطی به کانون بودن نداره..

حال خوش لازم داره..صبر لازم داره‌‌‌..توکل..برنامه ریزی..ورزش و تفریح..ارتباط با دوستان و خانواده..
باید به مشکلات روانی رسیدگی کرد..چون خ ا از یه مشکل عصبی یا ناراحتی روحی منشأ میگیره
هرچی شما وضع روحیتون بدتر باشه تحمل کردن سخت تر و سخت تر میشه
و شکست ها پشت سر هم میاد..
باید روی عزت نفس کار کرد..و البته استرس هم باعث لغزش میشه

هرکسی که پاکی طولانی داره به همه اینا رسیدگی کرده وگرنه الکی نمیشه..واقعا نمیشه
درسته حرفتون صحیح
نقل قول: امیر عزیز منم مشکلاتی که گفتی رو دارم متاسفانه و دنبال راه حل هستم
ولی چه میشه کرد ؟
اگر ترک رو کنار بزارم و بگم اینکارو ادامه میدم تا آخر عمر همینطور میمونم حتی اگر تشکیل خانواده بدم هم این مشکلات باهام میاد
پس تلاش میکنم ترک کنم 
تا آدم دیگه ای بشم
از سختیش که واقعا سخت هست اونو قبول دارم اما بنظرم شدنی هست و فقط باید ریشه مشکل خودمون رو پیدا کنیم و برای درمانش برنامه ریزی کنیم
امید وارم دلگرم بشی و ادامه بدی پرقدرت تر انشاالله
خیلی ممنونم دمت گرم درسته داداش من برگشتم و امیدوارترم 
نقل قول: وقتی یه تغییری رو ایجاد کردین باید انقدر استمرار استمرار استمرار داشته باشید تا نتیجه بده
من گفتم برنامه ریزی برای اهداف بزرگ تر زندگی تون داشته باشید ، میگید امتحان کردم اینم نتیجه نداد!
الان که نتیجشو نشون نمیده  یه ماه بعد دو ماه بعد سه ماه بعد یک سال بعد نتیجشو میبینید
فقط باید استمرار داشته باشید و هر جا نیازه تغییر ایجاد کنید و دوباره استمرار

مثلا الان من تصور میکنم هوای نفس تون مثل یه اسب افسارگسیخته شده  به هرجهتی که میخواد شمارو میبره و شما هم نمیتونید بهش نه بگید و مقابلش بایستید
پس یه هدف اینه مقابله با هوای نفس رو یاد بگیرید و تمرین کنید
کتاب بخوند ، گوگل بزنید ، مشورت بگیرید ، تجربیات و بخونید و .....  بعد با قدم های کوچیک بهش عمل کنید و استمرار داشته باشید تا نتیجه ببنید
با یک روز دو روز تمرین که بعدش هم لغزش اتفاق میوفته فکر نکنید که نه این راه نتجیه نمیده رهاش کنم ، انقدر تکرارش کنید و انقدر اطلاعاتتون رو بروز کنید تا نتیجه بگیرید.

من یه نمونه ای الان دارم میبینم تو کانون واقعا لذت میبرم از تلاشش . اسم نمیبرم که چشم نخوره ..شاید یه زمانی ارادش مثل شما بوده
ولی الان  واقعا برای من الگو شده ، انقدر که به هر دری داره میزنه تا اطلاعاتشو بروز کنه ، تا راه های جدید یاد بگیره ، تا اعتقاداتشو بالا ببره ، تا به خدانزدیکتر بشه..هر روز میبینم که داره رشد میکنه نسبت به قبلش
بارها هم گفته و میگه که من دلم نمیخواد تحت هیچ شرایطی لغزش کنم ..از ته ته دلش میخواد پاک باشه و با تمام وجودش داره تلاش میکنه
واقعا لذت میبرم و اگه لایق باشم دعا میکنم پاکیش پایدار باشه ان شاء الله.

ان شاء الله شما هم تجربش کنید.
استمرار وقت گذاشتن و تکرار هرچیزی باعث میشه شما استاد اون بشید ادامه میدم و تکرار می کنم، اون کسی که گفتید داره تلاش می کنه هم بله میدونم و دیدم خدا پشت و پناهش تلاش هاشون واقعا عالیه ماشاالله ان‌شاءالله همینطور ادامه بدن 
نقل قول: یادمه یه بار تو کانون فکر کنم با آقای افرا حرف میزدم نکته جالبی گفتن
اینکه نباید همه چی خوب و عالی باشه تا تو یه حرکتی بزنی. 
تو باید تلاش کنی تا یه شرایط خوب را بسازی. شرایط خوب یهو پیداش نمیشه.
پس نباید صبر کنیم شرایط خوب بشه حال دلمون خوب بشه تا ترک کنیم باید برای حال خوب تلاش کنیم تا راحت تر ترک کنیم
درسته سعی می کنم همینطور باشم و حال خوب رو تو زندگیم رقم بزنم تا بتونم قدمی به پاکی نزدیکتر بشم 
رفقا من برگشتم و دمتون گرم که پیام دادید متن نوشتید ازتون خیلی ممنونم لطف کردید پاکی همتون دائمی باشه خیلی التماس دعا دارم  302
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
نقل قول: واقعا نمیدونم چه خبریه [تصویر:  65.gif]

شاید مدیر کل میخوان برگردن یا اینکه مدیر جدید منصوب میشه [تصویر:  hanghead.gif]

منم تنها چیزی که به ذهنم رسید برگشتن مدیرای غایب یا بازنشسته بود  Khansariha (56)
فکر کنم سرکاریه 45
.
.
.
(1400 بهمن 17، 0:20)SILENT scream نوشته است:
نقل قول: واقعا نمیدونم چه خبریه [تصویر:  65.gif]

شاید مدیر کل میخوان برگردن یا اینکه مدیر جدید منصوب میشه [تصویر:  hanghead.gif]

منم تنها چیزی که به ذهنم رسید برگشتن مدیرای غایب یا بازنشسته بود  Khansariha (56)
فکر کنم سرکاریه 45

خبر رو گفتن دیگه
صفحه قبل رو بخون 53258zu2qvp1d9v
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
نقل قول: خبر رو گفتن دیگه

صفحه قبل رو بخون [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

اره دیدم  42
.
.
.
نقل قول: قرار ما
هر روز ساعت 13تا 14و ساعت 19تا 20 انجمن شبانه روزی
راه حل های ترک از زبان شما اپدیت روزانه
 خبری نیست امروزKhansariha (56)
اقا من امروز روزه ام اگر غذا خیلی خوشمزه بود برای من بگذارین کنار افطار بخورم  همشو خودتون نخوریدSwear1
53258zu2qvp1d9v راه حل ترک : به جای اینکه به این فکر کنیم در مواقع وسوسه چجوری خ.ا نکنیم. به این فکر کنیم عوامل محرک قبلی را چجوری انجام ندیم Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلاااام اقا من خودم دیر رسیدم شرمنده طول کشید غذا را داغ کنم vayy
[تصویر:  %D9%82%D9%88%D8%B1%D9%85%D9%87_%D8%B3%D8...%D8%A8.jpg]
 خبری نیست امروز[تصویر:  khansariha (56).gif]

نقل قول: اقا من امروز روزه ام اگر غذا خیلی خوشمزه بود برای من بگذارین کنار افطار بخورم  همشو خودتون نخورید[تصویر:  swear1.gif]
[تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] راه حل ترک : به جای اینکه به این فکر کنیم در مواقع وسوسه چجوری خ.ا نکنیم. به این فکر کنیم عوامل محرک قبلی را چجوری انجام ندیم [تصویر:  hanghead.gif]
التماس دعا رعنا خانوم بله چشم حتما یه بشقاب براتون نگه میداریم Confetti
چه راه حلی خوبی این جوری اصلا بهمون فشار نمیاد که بخواییم مقاومت کنیم
در واقع باید دنبال راهی باشیم که فکر گناه هم بهمون نرسه 53258zu2qvp1d9v
خوب بقیه چرا نیستن 49-2
منم یه راهکار دارم الان چون کرونا هست و نمیشه رفت بیرون و هوا هم سرده عکس طبیعت یا فیلم های طبیعت را جلومون بزاریم و خودمون را اون جا تو طبیعت حس کنیم و برای خودمون چایی درست کنیم 317 317
عجب ته‌دیگی  P-
.
.
.
غذا فقط برای کساییه که راه حل بدن Swear1
ــــــــــــــــــــــ
یه سوالی پیش اومد برام
به نظر شما راهکار هر کسی برای ترک فرق داره یا یه راه کار کلی هست؟؟
اگر یه راهکار کلی هست ایا باید برای خودمون تغییر ایجاد کنیم؟؟
نقل قول: یه سوالی پیش اومد برام

هیچ راه حل کلی برای هیچ کاری وجود نداره..
هر کسی باید با توجه به نقاط ضعف و قوتش فرمول خودش رو توی ترک پیدا کنه 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
ولی من مخالفم چون یه سری کار های کلی هست که در همه جواب میده مثل دوری از محرکات و کم خوری و خواندن نماز و اهمیت دادن به اون
تقریبا این کار ها در همه جواب مثبت میده ولی خوب چرا ادم وقتی میدونه با ورزش کردن میتونه پاکی بیشتر و بهتری تجربه کنه از ورزش دست میکشه یا نماز و یا کار و یا....
علت این که ادم از بعضی کار ها دست میکشه چیه؟؟
آیا هنوز علاقه به انجام خ.ا داره و یا هنوز اراده را قوی نکرده؟؟
(1400 بهمن 17، 14:07)یا باب الحوائج نوشته است: ولی من مخالفم چون یه سری کار های کلی هست که در همه جواب میده مثل دوری از محرکات و کم خوری و خواندن نماز و اهمیت دادن به اون
تقریبا این کار ها در همه جواب مثبت میده ولی خوب چرا ادم وقتی میدونه با ورزش کردن میتونه پاکی بیشتر و بهتری تجربه کنه از ورزش دست میکشه یا نماز و یا کار و یا....
سلام 303

انگیزه نداره..هدفش رو گم کرده
نمیدونه چرا میخواد ترک کنه Hanghead
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
من همین چند دقیقه پیش یه پست در مورد خ ا گوش کردم

میگفت خ ادر مردان بیشتر بخاطر اضطراب و تنش و بیش از همه تغییرات هورمونیه
نقل قول: سلام [تصویر:  303.gif]

انگیزه نداره..هدفش رو گم کرده
نمیدونه چرا میخواد ترک کنه [تصویر:  hanghead.gif]
سلام به نظرم کسی که تونسته به عدد های بالا برسه و الان انگیزش کم شده به خاطر اینه که شیطان فهمیده که این ادم خیلی راحت میتونه ترک کنه و به قله های پاکی برسی و شروع کرده به ناامید کردن 53258zu2qvp1d9v
این ها همه وسوسه های شیطان هست برای خشکاندن انگیزه ....
ولی چه انگیزه ای بالاتر از خوشنودی خدا؟؟؟؟؟
خدایی که بندگان گنهکارش را بندگان من خطاب میکنه Tears
چجوری دل این خدا را بشکنیم Hanghead

نقل قول: بگو: اى بندگان من كه [با ارتكاب گناه] بر خود تجاوز كار بوده ايد! از رحمت خدا نوميد نشويد،  

يقيناً خدا همۀ گناهان را مى آمرزد؛ زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است؛
1- تعبیر به «یا عبادی» (ای بندگان من!) آغازگر لطفی است از ناحیه پروردگار.
نکته دیگه این که وقتی اعضا تلاش میکنن در راه پاکی به بقیه هم انگیزه داده میشه 53258zu2qvp1d9v
خود شما یه زمانی ماشاءالله هفته های عالی داشتید هم در کنترل نگاه و ذهن و هم در پاکی این انگیزه هست برای بقیه همین که تلاش میکنید خیلی عالیه به تلاشتون ادامه بدید و انسانی بشید که زمین از راه رفتن شما روی آن مباهات کنه 49-2
ادم باید هدفش اخروی باشه تا هر مرحله که جلوتر میره به خدا نزدیک تر بشه مثلا کسی که خانه میسازه برای عبادت این خانه براش میشه یه مکان خوب برای عبادت
پس هدف باشه خشنودی خدا Khansariha (69)
خودمون را برای خود خود خود خالص کنیم Confetti

نقل قول: من همین چند دقیقه پیش یه پست در مورد خ ا گوش کردم

میدونی داداش اضطراب به خاطر نبودنه هدفه
اگر کسی هدفشا بزاره خشنودی خدا از بی پولی و بی کاری ناامید نمیشه ولی تلاشمون را باید بکنیم Khansariha (69)
نقل قول: التماس دعا رعنا خانوم بله چشم حتما یه بشقاب براتون نگه میداریم 
محتاجیم به دعا 302
بسی مرسی Thankyou

نقل قول: یه سوالی پیش اومد برام 
Hanghead  چه سوال جالبی 
نمیدونم جوابش سخته. یه جورایی هم با نظر شما موافقم هم با نظر شادی
Hanghead  سوال سختیه Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1400 بهمن 17، 14:34)Silent Voice نوشته است: من همین چند دقیقه پیش یه پست در مورد خ ا گوش کردم

تغییرات هورمونی به طور کلی توی نوجوانان خیلی زیاده هم پسر هم دختر...
و این شرایس برای همه هست ، نمیشه گفت خ.ا بیشتر از تغییرات هورمونیه وگرن همه باید درگیر میشدن.. نمیشه اینجوری توجیحش کرد.. 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: ولی من مخالفم چون یه سری کار های کلی هست که در همه جواب میده مثل دوری از محرکات و کم خوری و خواندن نماز و اهمیت دادن به اون

قطعا ی سری موارد هستن که برای همه صدق می‌کنن
 همه باید خودمون رو از محرکات محیطی دور نگه داریم.. 
ولی مثلا ی فرد براش راحتتره که تدریجی ترک کنه ، یکی دوست داره یهویی و ی باره بزاره کنار برای همیشه..
یا اینکه نماز و ارتباط با خدا خیلی پاک بودن رو برای همه راحتتر می‌کنه  Khansariha (56)

نقل قول: تقریبا این کار ها در همه جواب مثبت میده ولی خوب چرا ادم وقتی میدونه با ورزش کردن میتونه پاکی بیشتر و بهتری تجربه کنه از ورزش دست میکشه یا نماز و یا کار و یا....

احتمالا چون اعتقادش به ورزش یا نماز کمه و نمیتونه قانعش کنه که باید بلند شه و نماز بخونه یا ورزش کنه. 
شاید هم مثل من باشه تنبلیش بیاد Khansariha (56)

نقل قول: انگیزه نداره..هدفش رو گم کرده

نمیدونه چرا میخواد ترک کنه [تصویر:  hanghead.gif]

دقیقا تا چرایی ی کارو ندونیم و برامون مبهم باشه خیلی خیلی سخته بخوایم انجامش بدیم 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: پس هدف باشه خشنودی خدا [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

خودمون را برای خود خود خود خالص کنیم [تصویر:  confetti.gif]

چرا آدم باید خدارو خوشحال کنه؟! Khansariha (66)
.
.
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان