امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اورژانس کانون

(1401 دي 1، 22:23)*بنده پاک* نوشته است:
نقل قول: خانم بنده پاک شما یک دختر هستید
برای کار به نظرم نباید انقدر ناراحت باشید
میتونید از دفاتر مراجع سوال کنید در مورد بیکاری
به نظرم نمیشه این جا در موردش بحث کرد [تصویر:  khansariha%20(56).gif] 
Hanghead
ولی بیکاری ، بیکاریه. چه دختر باشی چه پسر
باید یه کاری کنم بالاخره. 

بسی ممنونم ازتون من دیگه حالم خوبه. 
ولی اگر یکی دو تا حدیث قدسی بذارین اینجا یک دنیا ازتون ممنون میشم
چون مطمئنم چند ساعت دیگه قبل خواب اوضاع بد میشه

دعا میکنم هر چی دوست دارین خدا بهتون بده
هم از شما هم از آقای محسنین بسی تشکر میکنم
واقعا خسته بودم 
خیلی خوب شد اومدم اینجا
اصلا حالم عوض شد. فکرامم عوض شد
بسی ممنونم ازتون 302 302
ان شاءالله که هر چی خیره پیش بیاد برای همه
الحمدالله که حالتان خوب است 49-2
ان شاءالله اوضاع خوب میماند ولی چشم احادیث هم قرار میدهم ان شاءالله 49-2
لطف دارید ان شاءالله عاقبت بخیر باشید
انجام وظیفه هست بنده از شما تشکر میکنم به خاطر تلااش در راه پاکی Khansariha (46)
ان شاءالله همنشین اهل بیت علیه السلام باشید
سپاس از شما 49-2
 سپاس شده توسط
و از ابوعلی اشعری،از محمد پسر عبدالجبار،از محمد پسر اسماعیل،از علی پسر نعمان، از عمرو پسر نهیک_خرید و فروش کننده ی هروی_نقل شده است از ابو عبدالله صادق_ علیه السلام که گفت:خداوند فرمود:

بنده ی مومن خود را در کاری مصروف نمیکنم،مگر که آن را برایش خیر قرار دهم، پس او باید نسبت به قضای من رضایت داشته باشد، و نسبت به بلایم صبر نشان دهد، و نعمت هایم را شکر بگذارد، تا ای محمد، اورا از صدیقان نزد خودم بنویسم

کتاب کلیات احادیث قدسی: ترجمه «الجواهر السنیه فی الاحادیث القدسیه»
نقل قول: وقتای وسوسه مثل بچگی ایمان ندارم که خدا جواب میده
وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ
ما انسان را آفریدیم و وسوسه های نفس او را می دانیم ، و ما به او از رگ قلبش نزدیکتریم۱

خدا کمکت میکنه ان شاء الله عزیزم بخیری سر بشه امشب و همه شب و روزهای دیگه 

در مورد بیکاریت ، به چی علاقه داری یه مهارتی یه کاری که بتونی تو خونه انجامش بدی ..به چیزی علاقه داری؟
حداقل تا وقتی که کارت جور بشه
(1401 دي 1، 23:08)یا باب الحوائج نوشته است: و از ابوعلی اشعری،از محمد پسر عبدالجبار،از محمد پسر اسماعیل،از علی پسر نعمان، از عمرو پسر نهیک_خرید و فروش کننده ی هروی_نقل شده است از ابو عبدالله صادق_ علیه السلام که گفت:خداوند فرمود:

بنده ی مومن خود را در کاری مصروف نمیکنم،مگر که آن را برایش خیر قرار دهم، پس او باید نسبت به قضای من رضایت داشته باشد، و نسبت به بلایم صبر نشان دهد، و نعمت هایم را شکر بگذارد، تا ای محمد، اورا از صدیقان نزد خودم بنویسم
آقای یا باب الحوائج بسی ممنونم
تا چند روز میام میخوانم اینا را 
یک دنیا ممنون
اتفاقا امشب سر دعای کمیل به این یه جمله که رسیدم دلم کلی آروم شد
نقل قول: هَيْهاتَ أَنْتَ أَكْرَمُ مِنْ أَنْ تُضَيِّعَ مَنْ رَبَّيْتَهُ، 
باور نمی‌کنم چه آن بسیار بعید است و تو بزرگوارتر از آن هستی که پرورده‌ات را تباه کنی

یک دنیا ممنونم 302

(1401 دي 1، 23:13)سنــا نوشته است:
نقل قول: وقتای وسوسه مثل بچگی ایمان ندارم که خدا جواب میده
وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ
ما انسان را آفریدیم و وسوسه های نفس او را می دانیم ، و ما به او از رگ قلبش نزدیکتریم۱

خدا کمکت میکنه ان شاء الله عزیزم بخیری سر بشه امشب و همه شب و روزهای دیگه 

در مورد بیکاریت ، به چی علاقه داری یه مهارتی یه کاری که بتونی تو خونه انجامش بدی ..به چیزی علاقه داری؟
حداقل تا وقتی که کارت جور بشه

بسی ممنونم عزیزم Thankyou 
53258zu2qvp1d9v  یاد حرف بچه های دانشگاه زمان کارشناسی افتادم
همیشه میگفتن بهت حسودیمون میشه. تو چیزای مختلفی مهارت داری. حداقل مطمئنی در آینده با یکیش بالاخره میری سر کار
Gigglesmile  همشون الان ازدواج کردن مامان شدن. من هم چنان در تلاش برای پیدا کردن کار

برنامه نویسی و کامپیوتر. اندکی خیاطی. اندکی گلدوزی. یه زمانی بافتنی. تو اینا اندکی مهارت دارم

تو خیلی از مهارت ها هم فقط سرک کشیدم مثل سفالگری. نقاشی و .... 
بعضی هاشو اندکی ادامه دادم. بعضی هاشو نه.
فعلا برنامه نویسی را بیشتر دوست دارم. یه سال شده که دارم سعی میکنم بیشتر بیشتر یاد بگیرم بتونم باهاش برم سر کار ولی نشد.
دلم نمیخواد دنبال مهارتی برم که سرگرم بشم. دلم میخواد دنبال مهارتی برم که نتیجه بده.
من فقط میخوام مفید باشم. میترسم از پوچی و تباهی. 
یه سال شد. که هیچ کاری نکردم جز یاد گرفتن بیشتر برای برنامه نویسی. ولی بعد یه سال هم باز نتونستم برم سر کار Hanghead
از اینکه تهش هیچ بشم هم میترسم هم بدم میاد. میدونم باید جواب پس بدم. باید بگم جوونیم را چجوری گذروندم.  Hanghead

بسی ممنونم عزیز که پرسیدی 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
امام باقر عليه السّلام فرمود: خداوند فرمود: سوگند بعزت و جلال خودم من مخلوقى مانند بنده مؤمن خلق نكردم كه او را دوست داشته باشم و براى همين او را بنام خودم نام نهادم و اگر شرق و غرب را به او بخشيدم و يا او را از شرق و غرب محروم كردم او بايد بداند كه اين عمل براى او خير مى‏باشد، پس بايد به حكم من راضى باشد و صبر را پيشه كند و شكرگزار باشد و اگر چنين باشد او را در زمره صديقان محسوب مى‏كنم.

مشكاة الأنوار / ترجمه عطاردى، ص: 31

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در اخبار حضرت داود عليه السّلام وارد شده است كه خداوند متعال به او فرمود:
اى داود من دوست كسى هستم كه او نيز مرا دوست داشته باشد و همدم كسى مى‏باشم كه او نيز همدم من باشد، و مونس كسى هستم كه او نيز به ذكر من مأنوس باشد، و رفيق و مصاحب كسى مى‏باشم كه او نيز رفيق من باشد و كسى را بر مى‏گزينم كه او نيز مرا برگزيند، و مطيع كسى هستم كه مرا اطاعت كند، و هر كس قلبا مرا دوست بدارد حيات و زندگانى‏اى به او مى‏دهم كه به هيچ كس قبل از او ندادم، و كسى كه حقيقتا در جستجوى من باشد مرا خواهد يافت، و كسى كه در پى غير من باشد هرگز مرا نخواهد يافت.

پس اى زمينيان! غرور و كبر را از خود دور سازيد و به سوى كرامت و مصاحبت و مجالست و مؤانست من بشتابيد و با من مأنوس شويد تا من نيز با شما مأنوس شوم و به سوى محبت و دوستى شما بشتابم.

خداوند به يكى از صديقين وحى كرد
كه كسانى در ميان بندگان‏
من هستند كه مرا دوست دارند و من نيز آنان را دوست مى‏دارم، آنان به من مشتاقند و من نيز به آنان اشتياق دارم. آنان (هميشه) به ياد من و من به ياد آنانم. آنان به من نظر دارند و من هم به آنان نظر دارم. اگر راه آنان را بپيمايى تو را نيز دوست مى‏دارم و گر نه دشمنت خواهم شد.

آن صديق عرض كرد پروردگارا! علامت آنان چيست؟ خداوند فرمود:

آنان در روز چشم به سايه مى‏دوزند همان گونه كه چوپان مهربان چشم به گله خود مى‏دوزد، و به آرزوى غروب آفتابند همان گونه كه پرنده به هنگام غروب به آرزوى بازگشت به لانه خويش است.

همين كه شب فرا مى‏رسد و تاريكى آنها را در بر مى‏گيرد و بسترها گسترده و تختخواب‏ها برافراشته مى‏گردد و هر دوستى با محبوب مورد علاقه خود خلوت مى‏نمايد آنگاه آنان رو به من مى‏ايستند و با كلام من با من مناجات مى‏كنند و به راز و نياز مى‏پردازند و به خاطر نعمت‏هايى كه به آنها داده‏ام، گاهى فرياد مى‏زنند و گريه مى‏كنند و گاهى ناله و شكايت مى‏نمايند و اين را در حال نشسته و ايستاده و در حال ركوع و سجود انجام مى‏دهند.

مى‏بينم كه به خاطر من چه رنجى را تحمل مى‏كنند و مى‏شنوم كه از محبت من (و در فراق) چه شكايتها دارند، كمترين چيزى كه به آنها عطا مى‏كنم سه چيز است:

1- قدرى از نور خودم را در دل آنان مى‏اندازم كه در پرتو آن از
من خبر مى‏دهند همان گونه كه من از آنها خبر مى‏دهم.
2- اگر آسمانها و زمين و آنچه در آنها است در ميزان عمل آنها باشد باز آن را براى آنان اندك مى‏شمارم.
3- روى به سوى ايشان مى‏كنم و كسى را كه من رو به او مى‏كنم هيچ كس نمى‏داند كه چه مى‏خواهم به او عطا كنم.

آرام بخش دل داغديدگان ( ترجمه مسكن الفؤاد)، ص: 50و 49
 سپاس شده توسط
جهاد النفس وسائل الشيعة / ترجمه افراسيابى، ص: 89
133- امام رضا عليه السّلام فرمود: در ضمن راز گويى خداوند با حضرت موسى عليه السّلام چنين آمده است: كسانى كه به من نزديك گشته‏اند به واسطه هيچ عملى همانند گريستن از خوف من به من نزديك نشده‏اند و آنان كه طوق بندگى مرا در گردن دارند به واسطه هيچ عملى همانند باز ايستادن از ارتكاب حرامهاى من مرا بندگى ننموده‏اند و آنان كه خود را آراسته‏اند به واسطه هيچ عملى همانند پيشه نمودن زهد و بى‏رغبتى نسبت به آنچه كه بى‏نيازى از آن در دنيا مورد اهميّت است، خود را براى من نياراسته‏اند. حضرت موسى عليه السّلام عرض كرد: اى گرامى‏ترين گراميان! چه چيزى آنان را در اين راه ثابت قدم و پا بر جا نموده؟

خداوند فرمود: اى موسى! امّا آنان كه به واسطه گريستن از خوف من به من نزديك گشته‏اند آنان در مرتبه همجوارى با رفيق اعلى (معشوق و دوست برتر) هستند و هيچ كس در اين مقام با آنان شريك نيست و امّا آنان كه به واسطه باز ايستادن از ارتكاب حرامهاى من مرا بندگى نموده‏اند من در قيامت از آنان شرم دارم كه در مورد اعمالشان كنجكاوى و دقّت به خرج دهم در حالى كه اعمال همه مردمان را به دقّت وارسى خواهم كرد و امّا آنان كه خود را به واسطه بى‏رغبتى به دنيا برايم آراسته‏اند تمامى بهشت را براى آنان مباح و روا مى‏سازم كه در هر جاى بهشت خواستند جاى گيرند.

نقل قول: آقای یا باب الحوائج بسی ممنونم
تا چند روز میام میخوانم اینا را 
یک دنیا ممنون
اتفاقا امشب سر دعای کمیل به این یه جمله که رسیدم دلم کلی آروم شد
خواهش میکنم ان شاءالله عاقبت بخیر باشید
ان شاءالله همنشین اهل بیت علیه السلام باشید
دقیقاهمین طور هست ان شاءالله هر چی خیر و صلاح است همان پیش بیاید 49-2

نقل قول: یه سال شد. که هیچ کاری نکردم جز یاد گرفتن بیشتر برای برنامه نویسی. ولی بعد یه سال هم باز نتونستم برم سر کار [تصویر:  hanghead.gif]
این کار عمل خوب و مثبتی بوده 49-2
الحمدالله شما در تلاش برای کسب مهارت بودید 49-2
این هم خوب است ان شاءالله موفق باشید
هر کسی برای ورود به هر حرفه ای نیاز به کسب مهارت دارد شما هم در حال یادگیری اون مهارت هستید ان شاءالله خیر باشد 49-2
 سپاس شده توسط
نقل قول: دلم نمیخواد دنبال مهارتی برم که سرگرم بشم. دلم میخواد دنبال مهارتی برم که نتیجه بده.
من فقط میخوام مفید باشم. میترسم از پوچی و تباهی. 
یه سال شد. که هیچ کاری نکردم جز یاد گرفتن بیشتر برای برنامه نویسی. ولی بعد یه سال هم باز نتونستم برم سر کار [تصویر:  hanghead.gif]
از اینکه تهش هیچ بشم هم میترسم هم بدم میاد. میدونم باید جواب پس بدم. باید بگم جوونیم را چجوری گذروندم.  [تصویر:  hanghead.gif]

چه خوب
واقعا خیلی خوشحالم که اینو میشنوم
اینکه نمیخوای عمرت رو بیهوده هدر بدی ! این دغدغه خیلی خوبیه که متاسفانه جوونای امروزی خیلی کم این دغدغه رو دارن !

خیلی خوبه که داری مهارتت رو تو حوزه ای که علاقه داری بالا میبری ، ان شاء الله به زودی نتیجه هم میگیری

میشه بپرسم چی یا چه چیزهایی باعث شد تا الان کار پیدا نکنی؟
نقل قول: میشه بپرسم چی یا چه چیزهایی باعث شد تا الان کار پیدا نکنی؟
53258zu2qvp1d9v  هر جا رفتم گفتن سابقه کار نداری
یا گفتن سنت کمه 
بعضی ها هم یه سری مهارت های خاص میخواستن که بلد نبودم و سعی کردم هر بار بعد از هر مصاحبه اون مهارت را یاد بگیرم و به رزومه ام اضافه کنم.

نمیدونم شایدم اونجوری که باید تسلط ندارم.
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
نقل قول: نمیدونم شایدم اونجوری که باید تسلط ندارم.
پس تا میتونی تسلطت رو بالا ببر ، تمرین کن 
کتاب بخون تو حوزه خودت ، سرچ کن تحقیق کن
کلاس برو 
حسابی خودتو قوی کن

و یه چیزی که برای کار پیدا کردن خیلی کمکت میکنه ، اعتماد به نفسه ، از اونجا که خودت گفته بودی اعتماد به نفس پایینی داری شاید اینم تاثیرگزار  بوده ، خیلی ها دیدی چیز خاصی ندارن ولی چون زبون خوبی دارن و راحت  ارتباط میگیرن ، راحت هم کار پیدا میکنن؟
حتما راجبش مطالعه کن اگه هزینه کتاب و دوره سخته  تو اینترنت کلی آموزش رایگان هست از اونا استفاده کن ، نه یه روز  و دو روز  ، هر روز   مثلا  ۵  دقیقه وقتت رو برای این بزار  و   بعد نکته هایی که یاد گرفتی رو مرتب تکرار کن مرتب تمرین کن تا ملکه بشه .

یادمه استاد فرهنگ میگفت  این که خیلی ها میگن من امکانات ندارم ، من سرمایه ندارم پول ندارم  فلان کارو کنم   و ... اینا همش بهانه ست!

بزرگترین سرمایه ای که خدا بهمون داده عقله ، با فکر کردن کلی راه میتونیم پیدا کنیم.

من دیدم خانومایی رو  که  طلاهاشونو  حتی سرویس ازدواجشونو فروختن تا  مهارت هاشونو بالا ببرن و قوی بشن  هم تو زندگی و رشد فردی و  هم کسب و کار .. چون میدونن بعدا چندبرابرش بهشون برمیگرده .
سلام
چقدر حدیث های دوستان قشنگ بود.
ممنونم.خدا خیرتون بده. 53
Hanghead
آقا امیرالمؤمنین علیه السلام:

حکایت دنیا،حکایت سایه‌ی توست؛
اگر بایستی،می‌ایستد
و اگر دنبالش کنی؛
از تو دور میشود... 53258zu2qvp1d9v

غررالحکم_حدیث۹۸۱۸

سپاس شده توسط
سلام خانم حنیفا
شرایط انجام چه کاری را دارید؟
 سپاس شده توسط
(1401 دي 17، 15:37)یا باب الحوائج نوشته است: سلام خانم حنیفا
شرایط انجام چه کاری را دارید؟

سلام
باید بشینم برای امتحانم بخونم  65 ولی خب فعلا حس میکنم حوصلشو ندارم.
آقا امیرالمؤمنین علیه السلام:

حکایت دنیا،حکایت سایه‌ی توست؛
اگر بایستی،می‌ایستد
و اگر دنبالش کنی؛
از تو دور میشود... 53258zu2qvp1d9v

غررالحکم_حدیث۹۸۱۸

سپاس شده توسط
اعمال ما بر معصومین علیه السلام عرضه میشود
مطمئن باشید اقا امام زمان دعا گوی شما هست
به خاطر آن امامی که چند قرن است غریب است
به خاطر ان امامی که منتظر تر از ما شیعیان است
به خاطر ان امامی که در انتظار ماست