امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اورژانس کانون

سلام
اقا سعید یه چیزی میگم واقعا روحیه نیست
امروز اینجایی یه چیزی فهمید که توی این چندماه نفهمیدم
تو دنیا مجازی با اون همه بدی هاش ولی خوبی هم داره
یکی از خوبی هاش اینجا هست
میدونی چرا چون ادمایی زیادی هستن که دنبال پاک کردن گناه های خودشون هستن همشون از خدا می ترسن
من شما و بچه های کانون
بدون خدا دوستت داره با اینجا اشنا شدی این همه ادم خخوب دورت هست کافی توهم خدا رو دوست داشته باشی
پاشو اب سرد بخور یه اب خیلی سرد بزن به صورتت
درست میشه
2.5سال گذشت چقد زود گذشت اصلا نفهمیدم
قرار نبود به این زودی بره
رفت رفت رفت
کاش میشد ادم بزنه زیر قولاش
کاش
اقــــــــــــــــــــــا سعید چیییییییییییییییییییی شده؟؟؟؟؟ کوشیننننننننننننن
بیـــــــــــــــــــــاین اییییییییییییییییییینمممممممم روحیــــــــــــــــــــــهههههههههههههههههههههههههههههه
[تصویر:  gif_music_2.gif][تصویر:  musica15.gif]:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

زوووووووود بــــــــــاشین اعلام وضعیت کنین قهرمــــــــان

[تصویر:  flower_051.gif]
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

آقا امیرحسین
پاشو داداشش پاشو یه آب بزن به صورت
سعی کن سریع ذهنتو با یه چیز یا یه کار دیگه عوض کن مثلا ورزش کن
برو بیرون قدم بزن فیلم ببین کتاب بخون و.... تا وقتی که این حس بپره اصلا بیکار نشین تو خونه

ما منتظر اعلام پاکیت هستیم ها
بفرما
روحیه هم رسید دست الون خانومو رد نکنیین ناراحت میشه

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
TearsTearsTearsTearsTears
[تصویر:  3603a504c71.png]

نوبهارم کن، نوبهارم
سلام
روزه ام اما نمی دونم چرا این جوری شدم ؟
کلا روزه خیلی روم تاثیر نداره
فقط همین که از شدت گناه باطل کردنش می ترسم
ایها الناس چی کار کنم حالا ؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
می توانم جون افکارتو بزن شبکه بعدی!
اونجا داره فوتبال نشون میده
دوس نداری؟ برو شبکه بعدی اونجا پیا بازارگانی داره نشون میده
یا برو هر شبکه دیگ ک میخوای ولی مهم اینه ک
افکارتو جهت بدی ب ی طرف دیگ
میخوای درمورد درس خوندن حرف بزنیم یا اینک درمورد خرید کردن و بازار رفتن؟؟؟؟؟؟؟
سلام ...303

میتوانم خانوم اولا روزتون قبول باشه ... Khansariha (8)

ثانیا به این فک کنید که چرا روزه گرفتید ...

به نظر من همیشه سعی کنید از کارایی که انجام میدید نهایت نتیجه رو بگیرید .... مثلا همین روزه .... Smiley-face-thumb

سختی میکشید پس باید نتیجه ای بگیرید که این سختی به کامتون شیرین شه .... مثلا به این فک کنید که غروب وقت افطار با خشنودی از خودتون، روزتون رو افطار میکنید ... cheshmak

رضایت درونی خیلی مهمه ... پس کاری کنید که از خودتون راضی باشید ...Khansariha (46)
هیچی ...
باشه عمو سعید ... خودمم می دونم اصلا سوالم اینه که چرا الان که روزه ام ؟ تازه دارم از گشنه گی می میرم
نفیسه خانوم منتظرم اذان بدن
اخه اینجا اذان بدن صداش میاد حتما
نمی دونم چرا صداش نیومد
شاید اذان دادن صداش نمیاد
اره بیا بحرفیم
من الان می رم تو یاهو
تا وقتی اذان بدن
اگه می تونی بیا
اگرمی دونید چرا به این سوالم جواب بدید
چرا خستگی و روزه و ... رو من اثر نداره
من نشنیده بودم صدای اذان
دارم می رم بخونم
برام دعا کنید

سلام

به نظر من روزه فقط می تونه ذکر خدا رو در طول روز زیاد کنه. وگرنه از لحاظ بدنی شاید خیلی تاثیر نداشته باشه. یعنی اگه بارم فکر رو ککنترل نکنیم میشه اونچه که نباید بشه! 131313

حواستون باشه ها. یه وقت نشکنید که باز می رین سر خونه ی اول!!! 1313
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام303
از همه تون ممنونمKhansariha (8)
حالم خوبه ... نماز و قران و اروم شدم
دست همه گی درد نکنه
واقعا چه قدر کار اشتباهی کردم که خودم رو در معرضش قرار دادم از ال باید بیشتر کنترل ی کردم
خدا رو شکر که با کمک شما دوستان پاک موندمKhansariha (18)

سلام
اجی خوشحالم که حالت خوبه امیدوارم همیشه خوب باشی
یا حق
2.5سال گذشت چقد زود گذشت اصلا نفهمیدم
قرار نبود به این زودی بره
رفت رفت رفت
کاش میشد ادم بزنه زیر قولاش
کاش
آفرین به میتوانم خانوم
بچه ها اگه روزه تونو با گناه بشکنید کفاره جمع واجب میشه یعنی واویلا

شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام بچه ها مگه میتوانم خانوم روزه واجب گرفته ؟ اگه مستحبی یا برای جریمه گرفتین اینطور نیست .کفاره جمع نداره . حتی خوردنش طوری نیست اگه احساس صعف کنه یا حتی اگه جایی به مهمانی گرفتنش و تعارف زدن ونمیدونستن روزه است بهتره که دعوت میزبان رو قبول کنه چون ثوابش بیشتره .

...............................................................

میتوانم خانوم باید راه ترکی که انتخاب میکنین رو درست ریشه یابی کنین .

اگه کسی ایمان و اراده قوی داشته باشه فکر بی احترامی به خدا رو نمیکنه یا این که کسی ایمانش تا جایی باشه که همیشه خدا رو حاضر ببینه .
ع
ولی گاهی توی این امتحان ها ما میشکنیم و کم میاریم .

گاهی ما ایمان و انگیزه و یا اعتقاد لازم رو برای ترک کم داریم . اینجا قوی تر کردن اراده یا روش های غلبه بر هوای نفس اثر چندانی نداره ...چون تا وقتی این ایمان و نور نباشه داءم مبارزه و زیاد کردن اراده لازمه . و خستگی میاره چون اصل کار درست نشده .مدام تلاش و اراده و صرف انرژی در مقابلش اگه دنبال ایمان و درک عشق و حقیقت موصوع نباشیم این دور ادامه داره ...

ا

چون ایمان یا عشق یا انگیزه اش لازمه .

زیاد کردن توجه به خدا درک بیشتر عشق خدا ، حضور ذکر قلبی

مثلن واضح ترین این راه زیاد شدن ایمان و باور مودت و محبتیه که تویه جمع اجتماعی مثل کانون بچه ها پیدا میکنن ..همونطور که میدونیم خیلی از اعضا از روز اول که اومدن کانون و مستمر اومدن تونستن ترک کنن .

برای بعضی ها هم فقط مرتب ب اومدن کانون موثر نبود ..علاوه بر این زیاد کردن توجه عشق خوش اخلاقی مراقبه لولزم زیاد کردن ایمان هست .

آینه چو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست .

من این راه ها رو پیشنهاد میکنم :

زیاد کردن دوستی های صنیمی و اجتماعی مخصوصا کانون .

درک ودیدن خدا و حس عشق و نظر لطفی که به ما داره انقدر زیاد که سعی کنیم هیچ لحظه ای غافل نشیم . اینکه همه آفریده هاش جلوه ها و آثار و نمایشی از اون هستن .

شمردن دونه به دونه و دیدن دقیق زیبایی ها و مهربانی های خدا ...یعنی شکر دقیق و مشخص داده ها و نعمت ها

فکر کردن به این که مالکیت همه چیز از خداست و اینکه ما مال خدا هستیم .

این که همه لحظات و کارهامون را خالصانه با عشق خدا ببریم جلو و اون کار ما قاءم به خاطر رضای خدا واینکه خدا اونکار رو دوست داره باشه . اگه به این مرحه برسیم همه کار های خوب و الهی برای ما لذت بخش هست و یواش یواش توی برنامه ی ما کاری نیست که بدنیم خدا ازش رلضی نیست و انجلمش بدیم .

اینطوری چون مالکیت وقت و انرژی و فکر ما هم برای خداست در جهت رضای خدا عمل میکنیم اینطور که گفته :

الذین عن لعو هم مهرضون
از نشانه های آنان این است که از کار لغو و بیهوده گریزان هستند .

نه اینکه دلشون بخواد و بعد بخوان نکنن بلکه اصلا دکست ندارن و نمی خوان به جایی میرسن که دوست ندارن وقت لحظات ی که خدا براسون واسه عقب نیفتادن از عشق گذاشته هدر بدن

هر جا دیدیم انگار دلمون هوای دیگه کرده حال کار خالصانه و عاشقانه رو نداریم بپرسیم چه چیز باعث شده من کجا توی این زمینه کم کاری کردم و یا اینکه چقدر توی درک عشق خدا توجه و حضکر اون کم اوردم که دیگه یرام لذت بخش نیست ؟ چطور من دلم بخواد جایی دلم راثصی باشه ولی خدام ناراضی .

این راه اساسی تر وو عمیق تر و سریع تره . توش پس رفت نداریم و خسته هم نمیشیم . اگه حال کاری یا همتی را نداریم ریشه همین هاست نه ضعف اراده . اگه حالش رو نداری راهش اینه تو که موحدی و میخوای همیشه با خدا باشی باید یه عشق از خدا براش پیدا کننی یا ببینی تا خود بخود راه بیافتی .

روزه و ذکر هم بخاطر این هاست . اینطور که از فرط علاقه و شتاب به ثواب و نافله خدا دست به روزه مستحبی بزنی . نه از روی جریمه . من انکار نمیکنم جریمه و روزه براب تهذیب و ترک خود ارض اثر داره ولی اصل کار که تا حل نشه حاصل دایمی نداره غفلت نکردن از این بیت هست :

چون عشق را نباشد پروای او ... او چو مرغی بود بی پروای او .

آینه چون بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست !

53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام
ببخشید میتوانم خانوم یه کم دیر رسیدم
الان که خوبید؟
1276746pa51mbeg8j
اگه آره یه پ خ بزنید که خیالمون راحت تر شه
راستی روزتون قبول باشه
4fvfcja

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
13131313

کمککککککککککککک

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان