امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

باد صبا خواهر گرانقدر

به خدا منم همین حس شمارو دارم 
علت تمام دلخوری های منم همینه 
منم گلایه دارم ... چرا ما که می خوایم تو راه حلال باشیم و به حروم نیوفتیم خدا برامون کاری نمی کنه که شرش کنده بشه ...
می بینم آدمایی رو که همه خلافی کردنو راحتم ازدواج کردن 
اما من که می خوام به انحراف کشیده نشم زمین و زمان برای من روشونو بر می گردونن ....

خب خدایا دوست داری من جقدر بدبخت بشم تا بالاخره ی فرجی کنی ...
بسم الله الرحمن الرحیم

من نمیتونم اطرافم رو با ایده های خودم به طور دقیق و تضمینی تنظیم کنم؛
نمیتونم آدمای اطرافم رو مثال عروسک خیمه شب بازی کنترل کنم و بگم اون طوری که من میگم عمل کنن؛

من برای عملی کردن ایده های ذهنیم و رسیدن به هدفها و خواسته ها و آرزوهام
یه اهرم تضمینی دارم و
اونم خودمم،
رسیدن هر چه بیشتر به استقلال مالی و اجتماعی و شخصیتی.

والسلام
اگـــر معــــاینه بینم که قصــــد جــــــان دارد
به جــــان مضایقه با دوستان نه کار منست
حقیقت آنکه در نه در خورد اوست جان عزیز
ولیـــــک در خور امکــــان و اقتدار مـن است
اگــر هـــزار غم اســـــت از جفای او بــر دل
هـــنوز بنــده ی اویــم که غمگسار منست
درون خلـــــــوت مــــا غیـــــر در نمیـــــگنجد
برو کـــــه هرکه نه یار منست بار منســــت
خدایا کمکم کن تو راه  هوشیاری تو راه آدم شدن تو راه بزرگ شدن تو راه مرد شدن
خدایا ایمانم رو قوی کن 
نزار بی اعتقاد بشم
اللهم عجل لولیک الفرج 53 53 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
بچه ها کسی هست بتونه کمک کنه من رو ؟

من وقتی گناه میکردم یه عذاب خیلی خیلی سخت سرم میومد 

از 19 سالگی شروع شد این عذاب و بلا بعد گناه تا 25 سالگی که الان باشه ادامه داشته

این عذاب اعصابم رو خورد میکنه باعث میشه تحقیر بشم و ... نمیتونم بهتون بگم این عذاب چیه ! ببخشید

بارها تا اومدم ترک کنم مثلا 10 روز بعد ترک دیدم این عذاب هنوز 10 روز بعدش هم هست فقط کمرنگ تر شده همین باعث شده انگیزم رو برای ادامه ترک از دست بدم 

من حرفم با خدا اینه چطور وقتی گناه می کنم درجا اون عذاب نازل میشه ولی وقتی میخوام ترک کنم اون عذاب محو نمیشه ؟

خدا مگه نمیگی هر کسی از گناهانش برگرده تو رو غفور و رحیم پیدا میکنه ؟ پس چرا عذاب من فقط کمرنگ میشه ؟ چرا کلا محو نمیشه

چند ماه پیش تا 30 روز رفتم تو فکرم بعضی مواقع فکرهای ناجور میکردم ولی تو کل 30 روز حتی یک نگاه حرام نداشتم ولی اون عذاب بعد 30 روز همچنان باقی بود - یه سخنرانی مذهبی گوش میدادم بعد 30 روز - سخنرانش میگفت : وقتی گناه می کنید مهدی فاطمه واسطه میشه پیش خدا که خدا به خاطر من ببخش این بنده رو آبروش رو نبر ! من دیدم چطور من 30 روز ترک کردم ولی مهدی فاطمه واسطه نمیشه پیش خدا ؟ 

بعد ها فکر کردم پیش خودم گفتم اینکه آدم تو ذهنش به چیزهای کثیف فکر کنه و تو عمل پاک باشه این که نشد ترک - باید فکر و چشم هر دو پاک باشه

الان 19 روز هست نه یک ثانیه فکر حرام کردم نه یک ثانیه نگاه حرام داشتم نه یک ثانیه به سایت ناجور رفتم پاک پاک 

ولی اون عذاب که 6 سال با من هست هنوز خدا نبخشیده 

توی عمرم نشده 19 وز پشت سر هم نه نگاه حرام داشته باشم نه فکر حرام 

به خدا دارم گریه می کنم این حرف رو مینویسم 

مگه نمیگن خدا سریع و رضاست ؟ مگه نمیگن یک کار خوب 10 باربر ثواب داره ولی کار بد یک برابر گناه داره ؟

پس چرا موقع گناه درجا عذاب برام نازل میشه و موقع ترک فقط کمرنگ میشه ؟

دیروز نماز صبح غذا شد امشبم نماز مغرب و عشا 

دیگه بعد عذاب  و تحقیر شدنم انگیزه ای برای عبادت خدا ندارم 

خدایا نو تو قران گفتی کسی که از گناهی توبه کنه تو   می بخشی   وارد روز بیستم شدم ولی هنوز این عذاب رو از من بر نداشتی

قبلا ازت میخواستم کمک کنی ترک کنم که به فلان دختر برسم الان میگم هیچ اونم نمیخوام کلا بی خیال دنیا شدم تا آخر عمرم هم مجرد بمونم دیگه برام مهم نیست 

فقط خدا این عذاب رو حداقل موقعی که 20 روز پاک هستم اونم پاکی 100 در صدی اون موقع بردار

بچه ها دعا کنید شاید خدا به خاطر شما  عذاب و تحقیر رو از من برداره

=========================

نقل قول:  یک روز عبداللّه بن یحیی محضر مقدس «آقا امیرالمؤمنین علی (ع)» مشرف شد. مقابل حضرت کرسی و صندلی بود، حضرت به عبداللّه امر فرمودند که روی صندلی بنشیند.
همینکه عبداللّه خواست روی کرسی و صندلی بنشیند، صندلی برگشت و عبداللّه واژگون شد و مُحکم به زمین افتاد و سرش شکست و خون جاری شد و از شدّت درد متألّم گردید.
آقا حضرت علی (ع) آب طلبید و سر عبداللّه را با آن شست و شو و پاک فرمودند.
بعد دست مبارکشان را روی سر عبداللَّه کشیدند، گویا اصلاً هیچ اتّفاقی نیفتاده.
سپس فرمودند: «الحمد للَّه که خداوند متعال گناهان شیعیان ما را در همین دنیا پاک فرمود».
الحمد للَّه رب العالمین که خدا ابتلا و گرفتاری دنیا را موجب خلاصی و نجات و پاکی گناهان شیعیان ما قرار داد تا عبادات و طاعات آنها سالم بماند و مستحق ثواب شوند.
عبداللّه عرض کرد: یا امیرالمؤمنین، آیا کیفر و جزای گناهان فقط در دنیا داده می‏شود؟!
حضرت فرمود: بله، مگر فرمایش گهربار «حضرت پیغمبر اکرم (ص)» را نشنیدی که فرمود: دنیا زندان مؤمن و بهشت کافر است.

کم مونده بگم غلط کردم شیعه شدم ! 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

یه نگاه به جامعه می اندازم ، یه نگاه به خودم

و سیل اشک ...
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام
چندتا نکته میخوام بهتون بگم
یک اینکه بنظرم شما خیلی عجله دارید برای حاصل شدن نتیجه،20 روز برای برطرف شدن یک پیشامد زمان کوتاهیه
دوم اینکه بعضی چیزا نتیجه عمل ما هستند. هرچیزی حاصلی داره
فردی رو تصور کنید که شراب خورده ولی الان پشیمونه و صدبار هم توبه کرده ولی این نتیجه اش این نیست که مست نشه،گناهش بخشیده میشه ولی خب مست هم میشه!!!حاصل شراب مستیه
حالا شما یه گناهی کردید که یه اتفاقی به قول شما به خاطر اون براتون افتاده،هرچقدر هم توبه کنید گناه شما بخشیده میشه ولی نتیجه گناهتون که از بین نمیره....این ها زمان بره!!!باید صبر کنید تا این اثرات محو بشن همونجور که یک شبه به وجود نیومدن یک شبه هم محو نمیشن
سوم اینکه شاید این عذابی که شما ازش حرف می زنید درمانی داره،دنبال درمانش باشید....فکر نکنید بنشینید و توبه کنید معجزه میشه و همه چیز خوب میشه.برای درمانش اقدام کنید ان شاالله خدا هم کمکتون میکنه زودتر حل بشه
چهارم درمورد داستانی که گذاشتید،این داستان نهایت امیدواری رو به آدم میده
مشکل ما اینه که زندگی کوتاه دنیا رو به زندگی ابدی آخرت آسون میفروشیم.عذابای این دنیا در برابر عذابای آخرت مثل کبریته در برابر یه بشکه نفت شعله ور
درضمن این عذاب ها کفاره گناه خودمونه،نعوذبالله خدا که ظالم نیست کسی رو عذاب کنه
خودم گناه کردم باید پاک بشم تا بتونم برم جای پاکیزه بین آدمای پاک....حالا خدا اومده پارتی بازی کرده داره ما رو همینجا میشوره از گناها که نخواد اون طرف با سختی پاک بشیم
میخواد یه راست بفرستتیم پیش آدمای پاکش،باظاهر کثیف که نمیشه رفت

پنجم اینکه همینکه این عذاب کمرنگ شده خیلی جای خوشحالی داره،اینا همه نشونه های خوبه!!!
انشاالله که مشکلتون حل بشه سریعتر

آقای تواب ، ولی کاش جنس گرفتاری من هم مثل شما بود
کاش فقط نگران ازدواج کردنم بودم
بعضی وقتا خدا امتحانای سختی آدمو میکنه که به مشکلات پیش پا افتاده قبلش فقط میخنده
زندگی خیلی پر پیچ و خم تر از این حرفاست
بازم خداروشکر

2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

[تصویر:  nasimhayat.png]
تواب جان زدی وسط خال ، نکته همینه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

... حالم بده در حالی که فردا صبح امتحان دارم, امروز و امشب بدجوری تب کردم .....رو پیشونی خودم دارم کهنه نمدار میکشم... حالم بده. در حال بیماری ادم یاد خدا میفته میبینه حال واقعیش چجوره ...دیگر ان شادی زودگذری که غفلت را میساخت وجودی نداره.. ..چه حال بدی ساختم چقدر این گناه بده .خواب خوش کو ارامش کو. نمیخوام کس دیگه برام تصمیم بگیره... بیشک پاکی تتنها چالشه ....
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
باید ترک کرد ...نماز جماعت خواب منظم عدم پرخوری... این راه ماست اطراف ادم پر از سیگنال منفیه ....باید فیلتر گذاشت.... کی با خود اشتی میکنیم کی میفهمیم ایقدر احساس گناه نکنیم سریع ببخشیم خودرا ... این یک انتخاب بزرگه .
ما در جوانی هستیم
هزار تا نقطه ضعف باشه بذار باشه باید این نقطه کور برطرف بشه.
روح ما چه حالی داره.....باید درستش کرد
باید خون به جگر هر وسوسه زد.
ما انتخاب داریم باید انقلابی کرد این یه تغییر ساده نیست
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
(1394 خرداد 23، 0:28)باد صبا نوشته است: سلام
چندتا نکته میخوام بهتون بگم
یک اینکه بنظرم شما خیلی عجله دارید برای حاصل شدن نتیجه،20 روز برای برطرف شدن یک پیشامد زمان کوتاهیه
دوم اینکه بعضی چیزا نتیجه عمل ما هستند. هرچیزی حاصلی داره
فردی رو تصور کنید که شراب خورده ولی الان پشیمونه و صدبار هم توبه کرده ولی این نتیجه اش این نیست که مست نشه،گناهش بخشیده میشه ولی خب مست هم میشه!!!حاصل شراب مستیه
حالا شما یه گناهی کردید که یه اتفاقی به قول شما به خاطر اون براتون افتاده،هرچقدر هم توبه کنید گناه شما بخشیده میشه ولی نتیجه گناهتون که از بین نمیره....این ها زمان بره!!!باید صبر کنید تا این اثرات محو بشن همونجور که یک شبه به وجود نیومدن یک شبه هم محو نمیشن
سوم اینکه شاید این عذابی که شما ازش حرف می زنید درمانی داره،دنبال درمانش باشید....فکر نکنید بنشینید و توبه کنید معجزه میشه و همه چیز خوب میشه.برای درمانش اقدام کنید ان شاالله خدا هم کمکتون میکنه زودتر حل بشه
چهارم درمورد داستانی که گذاشتید،این داستان نهایت امیدواری رو به آدم میده
مشکل ما اینه که زندگی کوتاه دنیا رو به زندگی ابدی آخرت آسون میفروشیم.عذابای این دنیا در برابر عذابای آخرت مثل کبریته در برابر یه بشکه نفت شعله ور
درضمن این عذاب ها کفاره گناه خودمونه،نعوذبالله خدا که ظالم نیست کسی رو عذاب کنه
خودم گناه کردم باید پاک بشم تا بتونم برم جای پاکیزه بین آدمای پاک....حالا خدا اومده پارتی بازی کرده داره ما رو همینجا میشوره از گناها که نخواد اون طرف با سختی پاک بشیم
میخواد یه راست بفرستتیم پیش آدمای پاکش،باظاهر کثیف که نمیشه رفت

پنجم اینکه همینکه این عذاب کمرنگ شده خیلی جای خوشحالی داره،اینا همه نشونه های خوبه!!!
انشاالله که مشکلتون حل بشه سریعتر

خانم باد صبا ممنون واسه وقتی که برای خوندن مشکل من گذاشتید

نوشته شما رو سیو میکنم فردا چند بار با دقت میخونم ولی همین الانش هم که روخونی کردم نکات خیلی قشنگی توش بود 

منم و 6 سال تنبیه گناه 

من مطمئنم مشکلم همین ترک گناه هست چون دارم میبینم که با ترک و تقوا اون عذاب کمرنگ میشه هر دفعه 

فقط نمیدونم چطور کلا محو بشه این عذاب که شما تو حرفاتون میگفتید باید صبر کرد 

بازم ممنون
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

(1394 خرداد 22، 23:48)No WonDerLand نوشته است: بچه ها کسی هست بتونه کمک کنه من رو ؟

از 19 سالگی شروع شد این عذاب و بلا بعد گناه تا 25 سالگی که الان باشه ادامه داشته

این عذاب اعصابم رو خورد میکنه باعث میشه تحقیر بشم و ... نمیتونم بهتون بگم این عذاب چیه ! ببخشید

بارها تا اومدم ترک کنم مثلا 10 روز بعد ترک دیدم این عذاب هنوز 10 روز بعدش هم هست فقط کمرنگ تر شده همین باعث شده انگیزم رو برای ادامه ترک از دست بدم 

من حرفم با خدا اینه چطور وقتی گناه می کنم درجا اون عذاب نازل میشه ولی وقتی میخوام ترک کنم اون عذاب محو نمیشه ؟

خدا مگه نمیگی هر کسی از گناهانش برگرده تو رو غفور و رحیم پیدا میکنه ؟ پس چرا عذاب من فقط کمرنگ میشه ؟ چرا کلا محو نمیشه

چند ماه پیش تا 30 روز رفتم تو فکرم بعضی مواقع فکرهای ناجور میکردم ولی تو کل 30 روز حتی یک نگاه حرام نداشتم ولی اون عذاب بعد 30 روز همچنان باقی بود - یه سخنرانی مذهبی گوش میدادم بعد 30 روز - سخنرانش میگفت : وقتی گناه می کنید مهدی فاطمه واسطه میشه پیش خدا که خدا به خاطر من ببخش این بنده رو آبروش رو نبر ! من دیدم چطور من 30 روز ترک کردم ولی مهدی فاطمه واسطه نمیشه پیش خدا ؟ 

بعد ها فکر کردم پیش خودم گفتم اینکه آدم تو ذهنش به چیزهای کثیف فکر کنه و تو عمل پاک باشه این که نشد ترک - باید فکر و چشم هر دو پاک باشه

الان 19 روز هست نه یک ثانیه فکر حرام کردم نه یک ثانیه نگاه حرام داشتم نه یک ثانیه به سایت ناجور رفتم پاک پاک 

مگه نمیگن خدا سریع و رضاست ؟ مگه نمیگن یک کار خوب 10 باربر ثواب داره ولی کار بد یک برابر گناه داره ؟

خدایا نو تو قران گفتی کسی که از گناهی توبه کنه تو   می بخشی   وارد روز بیستم شدم ولی هنوز این عذاب رو از من بر نداشتی

قبلا ازت میخواستم کمک کنی ترک کنم که به فلان دختر برسم الان میگم هیچ اونم نمیخوام کلا بی خیال دنیا شدم تا آخر عمرم هم مجرد بمونم دیگه برام مهم نیست 

فقط خدا این عذاب رو حداقل موقعی که 20 روز پاک هستم اونم پاکی 100 در صدی اون موقع بردار

نقل قول:  یک روز عبداللّه بن یحیی محضر مقدس «آقا امیرالمؤمنین علی (ع)» مشرف شد. مقابل حضرت کرسی و صندلی بود، حضرت به عبداللّه امر فرمودند که روی صندلی بنشیند.
همینکه عبداللّه خواست روی کرسی و صندلی بنشیند، صندلی برگشت و عبداللّه واژگون شد و مُحکم به زمین افتاد و سرش شکست و خون جاری شد و از شدّت درد متألّم گردید.
سپس فرمودند: «الحمد للَّه که خداوند متعال گناهان شیعیان ما را در همین دنیا پاک فرمود».
الحمد للَّه رب العالمین که خدا ابتلا و گرفتاری دنیا را موجب خلاصی و نجات و پاکی گناهان شیعیان ما قرار داد تا عبادات و طاعات آنها سالم بماند و مستحق ثواب شوند.
عبداللّه عرض کرد: یا امیرالمؤمنین، آیا کیفر و جزای گناهان فقط در دنیا داده می‏شود؟!
حضرت فرمود: بله، مگر فرمایش گهربار «حضرت پیغمبر اکرم (ص)» را نشنیدی که فرمود: دنیا زندان مؤمن و بهشت کافر است.

آقا رضا مواظب باش ، شیطون اومده سراغت دوباره ، مشخصه که داره از در های مختلف هم وارد میشه ، هم داره به 19 روز خوبت تو رو مغرور میکنه ، هم اینکه از در یاس و ناامیدی وارد شده که حالا که ترک کردی بازم مثل سابق باید عذاب تحمل کنی ، یادت که نرفته این بار که ترک کردی دیگه چیزی نخاستی از خدا ، فقط بخاطر خدا ترک کردی ،نه به خاطر برداشته شدن عذاب ، هرچند که خداوند انقدر رحیمه که حتما این عذاب رو انشالله از شما دور میکنه .
(1394 خرداد 23، 6:55)vojdan bidar نوشته است:
(1394 خرداد 22، 23:48)No WonDerLand نوشته است: بچه ها کسی هست بتونه کمک کنه من رو ؟

آقا رضا مواظب باش ، شیطون اومده سراغت دوباره ، مشخصه که داره از در های مختلف هم وارد میشه ، هم داره به 19 روز خوبت تو رو مغرور میکنه ، هم اینکه از در یاس و ناامیدی وارد شده که حالا که ترک کردی بازم مثل سابق باید عذاب تحمل کنی ، یادت که نرفته این بار که ترک کردی دیگه چیزی نخاستی از خدا ، فقط بخاطر خدا ترک کردی  ،نه به خاطر برداشته شدن عذاب ، هرچند که خداوند انقدر رحیمه که حتما این عذاب رو انشالله از شما دور میکنه .

خیلی نظرت قشنگ بود با کلمه به کلمش موافقم

ممنون از لطفت

حرفای شما و باد صبا خیلی ارومم کرده 

بچه ها ممیخواستم نظر شما رو در مورد پاکی بدونم

به نظر من پاکی 2 نوع هست :

نوع اول : فقط 3 شرط مسابقات رو رعایت می کنیم ولی ذهنمون آشفتست تو کف ازدواج هستیم و رابطه حلال با جنس مخالف و همیشه احساس تنهایی می کنیم و کلی از وقتمون صرف خیال پردازی میشه و ..... ولی اون 3 شرط رو رعایت می کنیم !

نوع دوم : موقعی که نه تنها اون 3 شرط رو رعایت می کنیم بلکه کل هفته یک فکر جنسی هم نمی کنیم کل هفته یک ثانیه نگاه حرام هم حتی از روی کنکجکاوی نمی کنیم - دیگه انگار کم کم شهوت رو داریم از ریشه می کنیم - چون به جنس مخالف فکر نمی کنیم دیگه همین فکر نکردن باعث بی نیازی ما تو واقعیت میشه - میبینیم همینجوری تنهایی هم خیلی کامل هستیم فقط همین که خدا رو داریم کامل هستیم - دیگه قلبمون راحت هست و احساس پریشانی نمی کنیم بدون اینکه دوست دختر و دوست پسر داشته باشیم احساس هیچ کمبودی نمی کنیم 

====================

من مسابقه 10 روزه رو با شرایط نوع اول طی کردم اصلا حس پاکی نداشتم با اینکه 14 روز خوب داشتم

ولی این 20 روز اخیر   {با اینکه خیلی خیلی کمه در برابر مثلا 2 سال پاکی خیلی ها }    ولی یه خورده احساس پاکی میکنم و خیلی راحت تو جمعه و دانشگاه قدم میزنم بدون اینکه تصورات جنسی به احدی داشته باشم و حتی اصلا این نیاز رو تو خودم نسبت به دیدن دخترای مختلف نمی بینم - چون دیدن یک میلیون نفر هم هیچی به من اضافه نمی کنه که هیچ فقط باعث اغتشاش قلبم میشه

=====================

یه تاپیک داریم تجربه های پاکی بعد 20 روز فکر کنم اونجا باید می نوشتم نه تو تاپیک درد دل

منم مثل شمام تازه بیشتر وقتام نمی تونم عر سه قانون رو رعایت کنم 
و از این بایت خیلی دلگیرم از خودم .
راجع به قسمت دوم که به کامل بودن اشاره کردی توجه داشته باش که ازدواج رو خدا قرار داده و توصیه اکید هم شده براش دیگه می دونی 
تصور کن اگه من بجای رو آوردن به این عمل ناپسند همون موقع می تونستم ازدواج کنم امروز دبگه وضعیتم این نبود خب خیلی از ما به خاطر تنهایی و نیاز جنسی اینجوری شدیم دیگه 

انقدر دلم می گیره که نمی تونم برای خودم کاری کنم :(((((((

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان