امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

هو الحبیب
دو قدم مانده به دوست... (1)

نمیدونم تو بهشت، خواب هست یا نه؛ و بهش نیاز هست یا نه؛
میدونم که اونجا کسالت راه نداره؛
پس فعلا اینطوری بگم ...
از زیر سایه ی خنک درخت یاس وحشی، با اون بوی دل انگیزش بلند شددم و گفتم برم گشت و گذاری بکنم؛
راه {نهر} شیری رو به سمت بالا گرفتم و از تپه بالا رفتم؛
به دامنه ی جنوبی تپه که رسیدم، حقله ی بشاش  ملاصدارا و دوستانش رو دیدم که زیر سایه ی خوشبوی درخت سیب سرخ،
داشتن گپ و گفت میکردن؛
نشستم باهاشون؛
چقد دل انگیز و شمرده صحبت میکنه با اون لهجه ی شیرازیش و چه لبخند دل نشینی به صورت داره؛ و وقتی که در حال گوش دادنه چه قشنگه لبهاشو به هم میذاره و توجه میکنه.
دو تا دندون میانی بالاش یه کم از هم فاصله داره و این لبخندش رو قشنگتر میکنه
ریشهاش هم که حنایی و پره و بهش میاد؛

خدا رو شکر که بعد سالها انس گرفتن با شاهکارها و ابتکاراتش در دنیا،
حالا میتونم با خودش مصاحبت کنم.

الحمدلله الذی هدانا لهذا...
زندگی خیلی پیجیدست مخصوصا الان که ماهواره اومده اینترنت و خیلی چیزه دیگه
ماها ازادیم تو محدودیت
برای ماهی تو تنگ فیلم دریا رو بزاری
دریایی میشه و میپره از تنگ بیرون و میمیره...
ماها همون ماهی تو تنگیم
فقط خدا عاقبت هممونو بخیر کنه شادمون کنه زندگیمونو به خودمون ببخشه خودمونو خوشبت کنه
لحظه هایی هست که به خودم میگم بازم باید تلاش کرد و تلاش کرد اما دریغ از حرفهای سرابی شکل..
 سپاس شده توسط
هو الحبیب
دو قدم مانده به دوست... (2)

دارم به این فکر میکنم که شهدا و آدمای خوبی که تو این دنیا دائما به فکر مردم بودن و دغدغه اشون درد کشور و مردم بود،
اونجا چطوری ان...
اون لذتی که از نشوندن لبخند رو لب یه یتیم کسب میکردن رو اونجا چطوری خدا بهترش رو بهشون میده؟
زب زدنی علما...
من دیروز متن انگلیسی خوندم برای شما هم قرار میدم
مقاله : اشارات کنترل شهوت در کتاب آسمانی انجیل 
ترجمه تحت الفظی رو هم مینویسم براتون

Every day, television, movies, billboards, newspapers and magazines bombard us with lustful images. And when lustful thoughts become part of our lifestyle, we feel like prisoners to those controlling desires. But God does not want us to suffer in the prison of lust. He offers hope and freedom when we turn to Him for help to understand the truth behind the lies of lust.

ما هر روز از طریق تلویزون و بیلبوردها {ماهواره و اینترنت} تحت بمباران از طریق شهوت هستیم - که این تصاویر مستهجن به سبک زندگی ما تبدیل شدند - ما تبدیل به زندانیایی که شدیم که افراد دیگر کنترل عرایز ما را در دست گرفته اند

The roots of lust run so deep that it is almost instinctive. And once we begin to fulfill our own lusts, a vicious cycle begins. Lust leads to sin. Sin breaks our relationship with God (Romans 1:24-32). We become numb to lust's impact, .

ریشه های شهوت در انسان عمیق هستند و غالبا غریزی
وقتی با از شهوت پیروی میکنیم یک چرخه معیوب شروع میشود 
چرخه معیوب = شهوت ما را به طرف گناه میکشد و و گناه رابطه ما رو با خدا خراب میکند و بعد به ما بی حسی القا میشود

That is the very nature of lust: an unquenchable thirst for more and more ... . More money, fame, power, revenge, food, clothing, love. Unless our desires are turned over to the Lord, we will never be satisfied.

این خاصیت شهوت است که سیری ناپذیر است 
شهوت پول - شهوت مقام - شهوت قدرت و ... مگر اینکه ما نیازهامون رو مطابق با خواسته های خدا قرار بدیم - وگرنه هیچ وقت راضی نخواهیم بود

The Bible says that our greatest need is to worship God. This is why we created (Col. 1:16). But sin has separated us from God (Romans 3:23) and only through Jesus can we be forgiven of our sins and restored to God.

انجیل میگوید ما برای عبادت خلق شدیم 
{قرآن خودمون سوره یس = وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِيَعْبُدُونِ = و جنّ و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند}
انجیل میگوید ما برای عبادت خلق شدیم ولی گناه ما را از خدا جدا میکند اما عیسی {شفاعت معصومین}میتواند باعث بخشش ما و برگشتن دوباره به سوی خدا شود 

Jesus said, "I am the way, and the truth, and the life! ... Without me, no one can go to the Father" (John 14:6). If you have never given your life to Jesus - and made Him Lord of your deepest desires - then do so now. Simply pray and ask Jesus to come into your life by the power of the Holy Spirit (Romans 10:9,10).

عیسی گفت من صراط مستقیم هستم {حضرت امام صادق : به خدا ما امام ها و پیغمبران الهی صراط مستقیم هستیم} عیسی : بدون من کسی نمیتواند به خدا نزدیک شود اگر شما زندگی رو طبق خواسته عیسی قرار نداده اید و عیسی را پیشوای خود برای عمیق ترین نیاز های خود قرار نداده اید - به راحتی نماز خوانده و از عیسی بخواهید به زندگی شما راه پیدا کند  توسط روح مقدس عیسی

Due to our fallen nature, we will have to deal with lust until we die. The temptation to lust will come in many forms. There are external lusts, including ungodly sexual appetites and overindulgence in food and drink; and there are internal lusts, such as the lust of power, fame or position.

با توجه به ساختار طبیعی دنیا ما باید با شهوت {نوع حرام} مبارزه کنیم تا زمانیکه بمیریم - تحریک از چند طریق صورت میگیرد - 
تحریک خارجی = زیاده روی در غذا و نوشیدنی 
نحریک داخلی = موقعیت اجتماعی و شهرت و ....

Therefore, we must rely on the power of the Holy Spirit inside us to overcome lust every day. "Let the Lord Jesus Christ be as near to you as the clothes you wear. Then you won't try to satisfy your selfish desires" (Romans 13:14)

اگر ما بخواهیم روح مقدس کنار ما باشد باید اجازه بدهیم عیسی مسیح کنار ما باشد به نزدیکی لباسی که پوشیده ایم - و بعد از تلاش نخاهیم کرد نیاز های خود خواهانه خود را ارضا کنیم

He did not sin" (Heb. 4:15). Jesus is not a distant u, He is your friend, and he has walked the road you are walking right now!

عیسی مرتکب گناه نشد - عیسی در دور دست ها نیست 
و عیسی همین راهی که شما امروز میپیمائید - او قبلا طی کرده

God does not want you to be a prisoner of lust. The Bible says, "Christ has set us free! (Gal. 5:1). We have assurance from our Lord that he will help us to battle lust (Romans 8:31-32). Try these practical steps and ask God to lead you to victory.

خدا هیچ وقت دوست ندارد شما زندانی و اسیر شهوت باشید  - خدا ما رو آزاد خلق کرده- ما از خدا طلب کمک میکنیم برای مبارزه با شهوت - این راه آزموده شده است که شما باید از خدا کمک بخوهاید برای پیروزی در این نبرد

. Don't try to fight the battle of lust on your own. Go to God and ask Him for help. .

سعی نکنید بدون کمک خدا این راه رو و این مبارزه رو به تنهایی انجام بدهید

Die to lust. The Bible says "sin does not have power over dead people" (Romans 6:7). . When we understand what it means to be dead to sin, we will then find freedom from lust.

کتاب مقدس : گناه قدرتی بر افراد مرده ندارد - پس ما باید در برابر گناه مرده باشیم ! بعد از آن راهی به سوی آزادی پیدا میکنیم

Walk in the Spirit. The next step is to submit your life to the Holy Spirit. "If you are guided by the Spirit, you won't obey your selfish desires" (Gal. 5:16). 

شما باید زندگی خود رو به تایید روح مقدس در بیاورید - اگر شما توسط روح مقدس هدایت شوید - دیگر از نیازهای خودخواهانه خود پیروی نمی کنید

Renew your mind. Focus on God's Word and allow Him to remove your lustful thoughts and actions (Rom. 12:2). put away everything that appeals to the flesh and focus on God (Eph. 4:17-24; 2 Cor. 10:5).

مغذتان رو بازسازی کنید - روی خدا تمرکز کنید - به خدا اجازه بدین صحنهه ای تاریک رو از مغز شما پاک کند به موارد عیر الهی تمرکز نکنید

"Dear Heavenly Father, I can't deal with lust apart from you. Please forgive me and cleanse me from my sin. And please replace my lustful desires with Your desires for my life, . Thank You. In Jesus' name, Amen"

خدای عزیز من نمیتونم بدون کمک تو با شهوت مبارزه کنم من رو ببخش و من رو از گناه پاک کن - و خواهشا نیاز های شهوانی من رو با علاقه مندی های خودت {که برای من میپسندی} جایگزین کن 
ممنومم به نام خداوند بخشنده مهربان 
آمین
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
هو الحبیب
دو قدم مانده به دوست... (3)
چقد خوبه اینجا،
همه لبخند به لب دارن؛
همه خوشبو ان؛
همه نفسهاشون خنکه؛
تو هم از لبخندشون بشاش تر میشی؛
همه با هم خوش و بش میکنن؛
یکی از نعمتاشون نگاه کردن به غرق در نعمت بودن دیگران و کیف کردنه.
وسوسه ی لعنتی شیطان Hanghead
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

خدایا درسته ازت خواستم ذهنم رو درگیر مسائل دیگه بکن ولی آخه منظورم مرگ نزدیکانم نبود!
خداجونم لطفا هوای این دایی ما رو داشته باش توی این دنیا که با بیماری اوتیسم هواشو نداشتی ان شاء الله توی اون دنیا براش سنگ تموم بذار.
خدایا تو کل زندگیش فقط میگفت کاش من سالم بودم و زن و زندگی داشتم لطفا توی اون دنیا بی نصیب نذارش ان شاء الله وقتی که اومدم اونور دوس دارم با دو سه تا بچه و در سلامت کامل ببینمش.
خدایا خیلی توی این دنیا زجر کشید لطفا توی اون دنیا شیرین ترین لذت جهان هستی رو بهش بچشون.

شعار من: ناامیدی ممنوع
[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
هو الحبیب
دو قدم مانده به دوست... (4)
یه گروه انبوه زنده دل و جوون و بانشاط و عاشق و خنده رو،
وسط دشت گلهای نرگس و شقایق،
روی یه خاک نرم و معطری که نه کثیف میکنه و نه اذیتی داره،
نشستن دارن مدح مولا علی میکنن؛
نوبت به نوبت هر کس بلند میشه و میخواد درجه ی بالاتری از مدح رو بگه و بقیه هم بعد هر جمله اش با لذت عجیبی تشویقش میکنن و به به میگن.
تا اونجا که بی قرار میشن و خود امیرالمومنین رو طلب میکنن...
هله ای مولّه عاشقان! تو چه مطلعی تو چه منظری؟
که ندیده ام به دو دیده ام، چو تو گوهری چو تو جوهری
.....
حال اون بچه ای رو دارم که از همه جا تک و تنها مانده گوشه ای تاریک کز کرده 
و تنهایی عجیب بهش فشار میاره 
مشکلات روی شونش سنگینی میکنه 
و بدتر از همه یه نفر همه اینارو میبینه و درد رو میدونه ولی همش از دور وایساده میگه منو صدا کن از من بخواه تا کمکت کنم
دقیقا خدا الان اینطوری میکنه بامن
خب قربونت برم توکه میدونی حالمو دیگه چیو بگم
بیا خوب کن این حال لعنتی رو
نای صدا زدن ندارم
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
نمیدونم کجا  توی کمک به بقیه کوتاهی کردم که اینطوری شد... گیر یه مشت ادمی میوفتی که میخوان جواب یه سوال بدن انگار میمیرن!
واقعا چی فکر میکنی پیش خودت؟ یا منو ابله فرض کردی...
خیلی راحت از چنین ادمایی که استرس بهم دادن...جلوی خلاقیتمو گرفتن  دور میشم.... التماسم کنن بگن بیا برگرد دیگه نمیرم...
"کلی کار کردم به اینجا رسیدم پس بهش نگم تا یاد نگیره یه وقت!"
"کسی که داره میوفته توی چاه باید یه لگد بزنی بیوفته پایین!"
"مگه چی بهم میدن؟ چرا کمکش کنم؟!"
اینا چرندیاتیه که توی ذهن بعضیا خیلی محکم نشته تکون نمیخوره....
باشه... تو از همه بهتر...بقیه هیچی نیستن جلوت...
ببینم چند سال اینجایی و بهتر بودن خودتو میبینی!!!!
 سپاس شده توسط
یک عید بزرگ رو پشت سر گذاشتیم عید غدیر هم پیش رو
اما من دلم له له میزنه برا محرم ...روضه ی حسین..
فقط حال وهوای محرم میتونه از حال این روزام بکندم وبرم گردونه به زندگی..
خدایا میشه دوباره فرصت بدی بهم...
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
گذشته و تلخی ها  رو ول کنیم  و فقط به فکر ساختن آینده ای بهتر باشیم

[تصویر:  Dan-Millman.png]

کلید موفقیت در اقدام و اکشن است !

[تصویر:  the-key-to-success-is-action-brian-tracy.jpg]
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
خدایا خودت میدونی خودم هرچیم بشه خیالی نی اما نذار داغ عزیز رو دلم بمونه
دیگه عادت شده برام.......
هر چند وقت یه بار میام اینجا...میگم نمیشه...نمیتونم...بعد یه نفر میاد بهم یه امید میده...
خب منم امیدوارم میشمو دوباره شروع میکنم...
ولی خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرشو میکنم...شکست میخورم و میرم تا یه مدتی دیگه مثله الان بیام و بگم اوکی نیستم...از انجام این کار...هر چقد حالمم خوب باشهو ته دلم اذیت میشم...
چه کنم که اصلا عقل و منطق سرش نمیشه این گناه...
این مدت یکم فرق کردم...اونم اینکه بعد از انجامش عذاب وجدان ندارم...نمیدونم این خوبه یه بد...ولی از اون جنونه بعد از انجامش بهتره...وقتی نمیشه دیگه چرا خودمه اذیت کنم و ناراحت کنم...
اونوقت جلوی خودم ادعا میکنم که من از همه دانا ترم پاک ترم...اخه....
Shy
واقعا خستممممممممممممممممممم
گیجمممممممممممممممممم
نمیدونم چیکار میکنم و به کجا میخوام برسم...
[تصویر:  et7_7.jpg]
سلام

چند روزی بود یه حالت افسردگی شدید آمده بود سراغم ..

من اصلا اینطوری نبودم .. از همه چی میگذشتم ... ولی نمیدونم چم شده بود ...

هم افسردگی بود و هم حسادت و سرزنش ..

وقتی موفقیت یه نفر رو میدیدم .. وقتی وضعیت مالی یه نفر رو میدیدم ... وقتی هنر یه نفر رو میدیدم .. وقتی میدیدم بهم ظلم شده

خودمو سرزنش میکردم ..  ناراحت میشدم ..

همه ی اینا دست به دست هم میداد و منو در افسردگی شدید پیش میبرد ..

من اصلا اینطوری نبودم ..

دیروز دوباره به خودم اومدم .. گفتم قاصدک با افسردگی و حسادت کار درست نمیشه ..

هرچی میخوای افسرده باش.. کی ضرر می کنه ؟
مسلما خودت ...
پس بذارش کنار ..

اگر یکی هنری داری ، تو هم داری ..
اگر یکی خوب حرف میزنه .. یکی دیگه هم چهره خوبی داره .. همه با هم یکی نیستن ..

اگر یه نفر پول داره در عوض شاید اون محبتی که تو داری رو نداشته باشه ..

با جدیت به راهت ادامه بده .. مسلما ایندت روشنه ...

بسپار همه چی رو به خدا .. تلاشت رو بکن و خدا رو همیشه یاد کن .. چه در شادی هات چه در غم هات ..

خدا میدونه صلاحم چیه .. خودش به موقع برام رقم میزنه ...

این که نمیشه زندگی که من هر لحظه ناراحت و افسرده باشم و از خدا شکایت کنم  ... زندگی برام زهر میشه ..

خدا تو قران گفته هرگز از من نپرسین چرا ؟ چرا اینطور شده ؟ چرا اونطور شده ؟

خدا گفته صبر کنین ..

ما توقع داریم هرچی میخوایم بگیم خدا .. سریع مستجاب بشه .. نه قاصدک نمیشه ..

تو تلاشت رو بکن .. بقیش رو بسپار به خدا .. صبر کن ..

لااقلش صبر که میکنی .. خدا همراهته ..

همانا خدا با صابران است ..

پس چرا افسرده باشم وقتی خدا همراهمه ؟؟
توی این برهه از زمان این به صلاحمه .. من فقط باید شاکر باشم .. بگم خدای شکرت ..

دیروز دوباره برگشم به همون قاصدکی که این سال ها بودم ..
خیلی سخت بود این چند روز ..

خدای هوای هممون رو داشته باش ... ما جز تو هیچ کس رو نداریم  .. 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان