امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

خوب من دوباره شدم با تحرک دارم یه ذره ریپ میزنم احتمالا مال فیلترمه 4fvfcja
عمو سام عزیز شک نداشته باش تو میتونی چون اگه قرار بود پاک نشی هیچ وقت کانون رو پیدا نمیکردی حالا خدا یه ذره سنگ جلوی پات میندازه تا وقتی پاک شدی قدر پاکیت رو بدونی اگه سنگ ها توی راه آب نبود هیچ وقت آب این صدای قشنگ رو نداشت

چی میخواستم بگم هلو هلو بپر تو گلو هان یادم اومد روز اولی اومدم توی کانون اولین کسی که جوابم رو داد آقا امیر علی بود خدا خیرش بده به خودم میگفتم معنی جواب میده نمیده حالا امتحانش مجانیه اون روزا واقعا داغ کرده بودم به هر چیزی گیر میدادم همش اعصابم خورد بود استرس که دیگه نگو در یک کلام از اون زندگی مسخره خسته شده بودم 1744337bve7cd1t81

از داوود و مجتبی و امیر علی و الون و عمو سام و آرمان و ... متشکرم که کمکم کردین 414141
حالا دوباره میام ببینمتون قربون همتون برم به امید پاکی همه 317
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........

تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است

خودت را بپذیر؛ هر چه که هستی حتی اگر نقصی هم داری آن را بپذیر؛ تنها آن
هنگام قادری دست از جنگ با خودت برداری و آسوده باشی.

Information 
سلام به همه ی دوستای گلم317Khansariha (48)Khansariha (18)
درونم با نوعی دیالکتیک پیش می رود و من هر بار در تضاد
ارزش ها و ضد ارزش ها با جهش هایی به سوی خوبی ها وبدی ها پیش می روم که هر بار بلندتر از قبل
اند. اعمال آگاهانه و ناآگاهانه ی دیروزم و وجودم در جامعه دست و پای درونم را با زنجیر هایی بسیار قوی
بسته اند و هر بار از هم گسستن ناقص و یا کامل اما بدون احتیاط و مراقبت پس از آن به اتصال مجدد زنجیرها
و در بند شدن مجددم می انجامد. درونم مملوء از الکترون های نا فرمانی و معصیت است و من برای ایجاد یونش
یعنی دور کردن مطلق اینها از خودم و گرفتن بار مثبت باید انرژی ونیرویی حداقل به اندازه ی وابستگی نفسم به
آنها خرج کنم که در بهترین شرایط فقط برای تعدادی از آنها کافی است. تا کنون هر بار توانسته ام آنها را مدتی
برانگیخته کنم ولی انرژی ای که صرف کرده ام یا به صورت گرما در اثر اصطکاک با محیط و یا به صورت فوتون
های بی آبرویی و پرده دری که درون پلیدم را به دیگران نمایانده است باز پس داده شده و من به همان لجن
قبلی تبدیل شده ام.
خدای قادر و مهربانم می دانم که کمترین توجه ات به من که برایم قابل درک باشد برای
شروع و ادامه ام کافی است.
خدایا بهم توجه کن ولو با نشان دادن خشم و قهر حکیمانه ات باشد.
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او

هیچ توجه کرده بودید که تو محرم افکار... کمتر میاد سراغمون.
خدایش این محرم که تو ترکم عزاداریها بیشتر بهم میچسبه.
تا مداح ها چیزی میگن تقی میزنم زیر گریهTearsTears
پارسالا این طوری نبودم هاKhansariha (56)
فکر کنم علائم خوبیه نه؟42
53
ای طلیعه هشتم!
 من آمدم تا دلم را بر ضریح تو حلقه زنم و به دور کعبه عشق تو طواف دهم.
آمدم تا اشک چشمانم را دخیل سقا خانهات کنم.
آمدم تا از کبوتران حرمت گردم تا به هر صبح به دور گنبد طلائیت به پرواز درآیم
 مولایم! ای طبیب دردمندان!
53
Information 
سلام دوباره.
تولد چهل جون کلا گریه اگه خالصانه و از صمیم قلب باشه و برای ریاکاری نباشه از معیار های قلب سالمه.خدارو شکر که قلبت داره سلامتشو به دست میاره.
راستش من دیگه خیلی وقته که واسه امام حسین(ع) گریه نمی کنم.
گریه چرا؟
انسانی که آزادانه زندگی کرده و با اطمینا از این که شهید خواهد شد،به مبارزه اش ادامه داده و تسلیم نه هوای نفس خودش شده و نه مطیع نفس دیگرانچرا باید براش گرده کرد؟؟!!
به نظرم باید جشن گرفت و بهش افتخار کرد.اون ظالمای بدبخت بیچاره با اون کارشون خودشونو محکوم کردن و ما چه بخواییم چه نخاییم به سزای اعمال کثیفشون می رسن.
بهتر نیست که واسه خودمون گرده کنیم؟ یا جامعه ای که توش هستیم؟انسانای دورو برمون؟
نمی دونم.....!!!!!!
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او
سلام
حالا كه بحث گريه است..منم يه چيزي بگم..

قال الحسین (ع)
أ َنَا قَتِيلُ الْعَبْرَةِ لَا يَذْكُرُنِي مُؤْمِنٌ إِلَّا اسْتَعْبَر....من كشته‏ام براى اشك، مؤمن يادم نكند جز آنكه گريه‏اش گيرد

اشكي كه در شيعه هست با ناراحتي‌هاي عاطفي و احساساتي فرق اساسي دارد، اشك براي حسين(ع) عامل رابطه انسان است با مقاصد قدسي و لذا نه تنها شادي و نشاط را از شيعيان نمي‌گيرد، بلكه شادي و نشاط در زندگي شيعيان موج مي‌زند.
ولي نبايد آن را با لذت‌گرايي يكي گرفت، زيرا تفاوت زيادي است بين آن شادي كه با پرهيزکاري همراه است و روح معنوي دارد با آنچه امروز در غرب هست كه لذت‌گرايي در آن مقصد و معبود شده است.
در شيعه، شور زندگي با يادآوري غم غربت نسبت به عالم قدس همراه است و با فرهنگِ مرگ آگاهي راه خود را از قهقهه‌هاي اهل غفلت جدا كرده و سعي دارد خود را در فرحِ حضورِ با حق حفظ كند و اشك بر حسين(ع) نوعي طلب آن فرح است و آن‌هايي كه غم غربت در اين دنيا را مي‌شناسند مي‌فهمند حزن مقدس چه حلاوتي دارد و مواظب‌اند گرفتار لذت‌گرايي و خوش‌گذراني اهل دنيا نشوند و از ارتباط با حقايق وجودي عالم محروم گردند....

براي خوندن ادامه مطلب به تاپيك مذهبي از همه نوع سر بزنين...
انشاالله كه باعث بشه لذت اشك رو، تاثيرش رو و زيبايي هاش رو احساس كنيم...

انشاالله آسمون چشمامون نهايت سخاوت رو تو اين مورد نشون بدن...تا زمين جان و جسممون حسرت كشيده نمونه...

موفق باشين و شاد..
ياعلي.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

ما که آخرش نفهمیدیم گریه بکنیم یا نه؟؟؟؟Khansariha (56)
توضیحات خانم zesht و سها خانم هردو درستن که میشه گفت هر کدوم از نقطه نظرهای متفاوتی نسبت به گریه در محرم برای امام حسین صحبت کردن.

نتیجه اخلاقی اینکه ما باید تو محرم این شکلیTears و هم این شکلی317 باشیم.
بابا شوخی کردم اصلا هر شکلی دوست دارید باشید.cheshmak
53
ای طلیعه هشتم!
 من آمدم تا دلم را بر ضریح تو حلقه زنم و به دور کعبه عشق تو طواف دهم.
آمدم تا اشک چشمانم را دخیل سقا خانهات کنم.
آمدم تا از کبوتران حرمت گردم تا به هر صبح به دور گنبد طلائیت به پرواز درآیم
 مولایم! ای طبیب دردمندان!
53
اتفاقا همین جمعه که داشتم می رفتم حرم بی کار بودم خب یک یک ساعتی هم از خونه تا حرم فاصله است، محرم است و بند و بساط لهو و لعب تعطیل!4fvfcja بنابراین گفتم بزنم رادیو ببینم چی میگه. دقیقا همین بحث رو داشت می گفت.

مضمونش این بود که این که بایستی بر امام حسین گریست. می گفت که کسایی که می گند زخمهای حسین رو نشون ندین و افکارش رو نشون بدین این اشتباه است. جفتشش در کنار هم خوبه.
قضاوت بر عهده ی خودتون! ولی من با حرفاش موافقم. هر جفتشون در کنار هم خوبه اگرچه امروزه فقط همون مورد اول رسیدگی میشه بهش!

خیلی ها بودن که در محرم هدایت شده اند. نمیشه گفت که فقط بشینیم و آسیب شناسی کنیم.53258zu2qvp1d9v
خلاصه خیر الامور اوسطیها!Smiley-face-cool-2
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام
داشتم پست سها خانوم رو میخوندم یه بار یاد دینی 3 افتادم درس جالبی بود 4fvfcja کجایی سها خانوم کم پیدایی ؟ Khansariha (56)
ولی خودمونیم گریه واسه امام حسین اصلا یه چیز دیگست 53258zu2qvp1d9v کلا گریه دل رو شستشو میده به اون قول بنده ی خدا :
گریه کن گریه قشنگه --------- گریه درد دل تنگه
تابعد ، یاعلی
نشان 100 روزه

سلام
من فکر میکردم فیلترم کثیف شده دیدم نه بابا بیشتر از فیلتره باید یه آپدیت اساسی بشم فعلا که اندازه تمام کهکشان شیری سوال تو سرمه و باید به همشون جواب بدم
برام دعا کنین که پیروز بشم Khansariha (46)
نشان 100 روزه

(1389 آذر 23، 3:49)zesht نوشته است: سلام دوستان عزیز.
با کتاب جامعه شناسی خودمانی اقای حسن نراقی آشنا شدم.
کتاب خیلی خوبیه..هم به بعضی از دردای فردی ما ایرانیان وهم به بعضی از مشکلات اجتماعیمون.
خیلی جالب میشه اگه هر روز قسمتی کمیشو اینجا بذارم تا بخونیم و هم اگاه بشیم با دردامون هم راهکار بدیم.
میشه لطفا نظراتتونو بگین؟
با کتابش آشنا نیستم
اگه وقت کنی و متنش رو بگذاری خیلی خوبه ، می تونه بحث جالبی باشه
یا تو میزگرد یا تاپیک های رونشناسی یا یه تاپیک جدید باز کن
بحث بنداز استقبال می کنیمcheshmak
!...Nobody's perfect
وقتی پای بعضی از این روحانیون میشینی و وقتی دارن درباره واقع کربلا توضیح میدن چنان دروغ به هم میبافن که حد نداره.ولی خوب هربار که این وقایع رو توضیح میدن بازم تازه و جالب به نظر میرسه
تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است.
اگه دروغ می گن بهشون بگو.
البته تا دروغ چی باشه!
سلام

تو از کجا میدونی که دروغه ؟؟؟؟
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
Information 
سلام بچه ها

خوبین ؟؟

من 1 هفته ای کانون نبودم Tears خب صفحه کانون برام باز نمی شد همش آفلاین بود Tears نمی دونم برا شما هم همینطوری بود یا نه ؟

می بینم که افراد تازه نفس و فعالی اومده تو کانون 317 خدا رو شکر !! دیگه من باید برم کنار شما تازه نفس ها بیاین تو میدون 4fvfcja

چه خبراا ؟؟

من که مشکی پوشه امام حسین ( ع ) هستم شما چطور ؟

همه کس و کارم به خدا خیلی تنهام - دلبر و یارم دلتنگه کربلام

به به چه حالی داره ه ه ه Tears

التماس دعا
اگر کتابهای مربوط به استاد مطهری رو درباره عاشورا بخونید میفهمید که چیزهایی که الان تو ذهن شماست با واقعیت عاشورا خیلی فرق میکنه که همشون برگرفته از صحبتهای یک عده آخونده که برای گریه انداختن مردم استفاده میشه هستند.مثلا برای نمونه میشه به تعداد افراد کشته شده توسط امام حسین در ظهر عاشورا اشاره کرد.در کل اگر این کتابها رو مطالعه کنید متوجه میشید که اصلا عاشورا برای چی صورت گرفت و چرا امام حسین چنین حماسه ای از خودش بجا گذاشت.ولی بازم عقل کوته بین ما قادر به درک کل اسرار نیست
تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان