امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

من از دست این مملکت شاکیم :smiley-yell:

متاسفانه کشور ما جوری شده که به بهونه ی جمهوری اسلامی بودن محدودیت های خیلی جدی داره که میتونه به خیلی ها آسیب بزنه.
مثلا در مورد موضوع خودارضایی، آخه چرا این جور چیزارو قبل از رسیدن به سن بلوغ به بچه ها نمیگن تا بدونن ؟! من یادمه تو دوران راهنمایی بچه ها دوست داشتن این جور مسائل رو بدونن ولی هیچ کسی نبود که راهنماییشون کنه ! از معلم میپرسیدن که معلم خجالت میکشید بگه و میگفت برید از فلان کس بپرسید !! مامان باباهام که اکثرا اینجور مسئله هارو با بچه هاشون در میون نمیزارن!! بچه ها هم مجبور میشن برن سراغ دوستاشون و از اونا بپرسن که اونام هزارجور حرف های نادرست میزنن و بیشتر گیج میشن ! اگه خیلی پر رو باشن و برن از طلبه ها بپرسن بعد طلبه ها یه جوری جواب اونا رو میدن که انگار خدا چقدر تو این زمینه سخت گرفته و بیشتر دغدغه ی ذهنی اونا رو زیاد میکنن ... از مراجع بپرسن که فقط با کلمه ی حرام است جواب میدن !
برن سراغ دکتر و روانشناس که بعضی ها این کارو تایید میکنن و بعضی هام نمیکنن !! بعد دیگه بدتر گیج میشن و با خودشون میگن اگه خوبه پس چرا مراجع میگن بده و اگه بده پس چرا دکترا میگن مضر نیست !! آخرشم مجبور میشن با دیدن هزارجور فیلم مزخرف و منابع اینترنتی که خیلی هاشون غیر فابل اعتماده بفهمن، فقط شانس بیارن که سراغ منابع خراب نرن !!
خب سوال من اینجاس آیا این وضع کشور واقعا با دین ما سازگاره ؟!
حدیثی از حضرت محمد (ص) هست که میگه در دین حیایی نیست.
پس چرا اینا جوونا رو تو خماری میزارن و وقتی کار از کار میگذره تازه کم کم چند تا چیزی رو میگن؟! ما که مثلا کتاب دینی داریم و از دبستان خوندیم نباید یه جلد از کتاب دینی مون احکام سن بلوغ رو بگه تا بچه ها آگاه باشن ؟!
کساییکه از روی نادونی به این کار عادت کردن واقعا خودشون مقصر نیستند ...
خواستن توانستن است
(1388 آذر 21، 19:34)unhappy نوشته است: من از دست این مملکت شاکیم :smiley-yell:

متاسفانه کشور ما جوری شده که به بهونه ی جمهوری اسلامی بودن محدودیت های خیلی جدی داره که میتونه به خیلی ها آسیب بزنه.
مثلا در مورد موضوع خودارضایی، آخه چرا این جور چیزارو قبل از رسیدن به سن بلوغ به بچه ها نمیگن تا بدونن ؟! من یادمه تو دوران راهنمایی بچه ها دوست داشتن این جور مسائل رو بدونن ولی هیچ کسی نبود که راهنماییشون کنه ! از معلم میپرسیدن که معلم خجالت میکشید بگه و میگفت برید از فلان کس بپرسید !! مامان باباهام که اکثرا اینجور مسئله هارو با بچه هاشون در میون نمیزارن!! بچه ها هم مجبور میشن برن سراغ دوستاشون و از اونا بپرسن که اونام هزارجور حرف های نادرست میزنن و بیشتر گیج میشن ! اگه خیلی پر رو باشن و برن از طلبه ها بپرسن بعد طلبه ها یه جوری جواب اونا رو میدن که انگار خدا چقدر تو این زمینه سخت گرفته و بیشتر دغدغه ی ذهنی اونا رو زیاد میکنن ... از مراجع بپرسن که فقط با کلمه ی حرام است جواب میدن !
برن سراغ دکتر و روانشناس که بعضی ها این کارو تایید میکنن و بعضی هام نمیکنن !! بعد دیگه بدتر گیج میشن و با خودشون میگن اگه خوبه پس چرا مراجع میگن بده و اگه بده پس چرا دکترا میگن مضر نیست !! آخرشم مجبور میشن با دیدن هزارجور فیلم مزخرف و منابع اینترنتی که خیلی هاشون غیر فابل اعتماده بفهمن، فقط شانس بیارن که سراغ منابع خراب نرن !!
خب سوال من اینجاس آیا این وضع کشور واقعا با دین ما سازگاره ؟!
حدیثی از حضرت محمد (ص) هست که میگه در دین حیایی نیست.
پس چرا اینا جوونا رو تو خماری میزارن و وقتی کار از کار میگذره تازه کم کم چند تا چیزی رو میگن؟! ما که مثلا کتاب دینی داریم و از دبستان خوندیم نباید یه جلد از کتاب دینی مون احکام سن بلوغ رو بگه تا بچه ها آگاه باشن ؟!
کساییکه از روی نادونی به این کار عادت کردن واقعا خودشون مقصر نیستند ...

سلام unhappy

ايول ... عجب نكته هاي خوبي گفتي !!!

بچه ها شما نظرتون چيه ؟؟؟
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
نقل قول: من دلم برات تنگیده شدیدا آبجی خانم گل

خدا نگهدارت باشه
حیف که مدیرا دستور دادن از کلمات محبت آمیز استفاده نکنیم! منم همینطور داداشی یه روزی همه ی این نیومدنامو جبران خواهم کرد!

نقل قول: خوشحالی ما از بابت وجود شما هم مسدود شده.
ان شا ا.. که خدا همه ی راههای مسدود شده روباز کنه سلام جان! اگه نشد ودم با لدر یا بیل مکانیکی بازش میکن!
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
(1388 آذر 21، 23:30)mahdi_69 نوشته است: پوریا جان اون کیسه رو بیاور و خرجه مسجد رو جمع کن!(با قیشم بزار تو جیبه من ببرم منزل!)4fvfcja

haha
Khansariha (134)خبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر جدید17
وای وای وای
تو کانون سونامی اومد1744337bve7cd1t81
نمیدونم چرا فقط تو دردل اومد..13
ای وای همه ی پستامون پاک شد
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81

آخه چرا؟!؟
Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2Smiley-face-cool-2

توجه...توجه

این چند وقته گویا خیلی مشکلات بوده که ما خبر نداشتیم..عجب مدیر فعالیم من
نه مشکل از من نیستcheshmak
خوبیه کانون ما اینکه بچه ها ی ما مثل شیر جلوی مشکلات می ایستن و چیزی و لو نمیدن
4fvfcja

از هورای گلم تشکر میکنم که اینقدر خوبه که ما رو تنها نمیزارم من خودمم نمیزارم دیگه هیچ کس اذیتش کنه/اگه هر کس اذیتش کنه با من طرفه"حالا یکی نیست به من بگه این آتیشا رو دیروز خودت راه انداختی4fvfcja"

از پارمیدا که کولاک میکنه همیشه هم تشکر میکنم 41

از حکم مهدی_69"انقدر خندیدم و قتی خوندمش ..سونامی هم دلش نیومد پاکش کنه42"

ار رز-سلام-مجتبی-قلی-تقی - نقی - تنها و سایر توابع و وابستگان هم متشکرم

بچه ها..چشمای تنها الآن این شکلیهKhansariha (134)
خوشا باران و وصف بی مثالش
تایرد جان کجایی نیستی !!cheshmak

بی نام جان شما همین که اسمت هر از چند گاهی تو قسمت کاربران مخفی باشه خودش دلگرمیه کانونه cheshmak
مهدی عجب زدی تو کار طلبگی نههههههههههههههه ؟؟ 4fvfcja

حاج آقا مسالةٌ !! این کلمات محبت آمیز در کانون حکمش چیه ؟؟؟؟؟
هوشیاری غمه بزرگیه
نقل قول: تایرد جان کجایی نیستی
سلام خسسسسته جون هستیم!فعلا که شورای حا اختلاف راه انداختیم خدارو شکر که موفق بودیم!
بی نام جون نظرت چیه تو تولد یه آشتی کنون راه بندازیم!
آخ که من سرم درد میکنه برا جشن و پایکوبی ولی بدون کیک!
پر ساندویچ و پیتزا و لواشک!
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
بله عزیزانه دله برادر!
بنده دیشب بعد از کلی کلنجار رفتن شکستم!
خاک بر سرم کنن!حاج آقاتون شکست!
به دلیله خیلی خیلی بی موردی!
آخ!
تا حالا من بی مورد گریه نکرده بودم که امروز کردم!
آخه فکر میکردم دیگه تموم شده بود یعنی انقدر روحیم بالا بود انقدر مطمئن بودم که گفتم دیگه تمومه من ترک کردم!
نمیدونم!
یه اتفاقه خیلی ساده که خودمم انقدر ساده بود از سادگیش ناراحت شدم!
دیشب فکر کنم آخرای شب بود اومدم کانون از صبحش نشسته بود ریاضی عمومی خونده بودم برا امروز امتحانه میان ترم داشتم!
کلی کارام خراب شد!
تو تاکسی تو راهه دانشگاه زدم زیره گریه راننده گفت اقا مشکلی پیش اومده گفتم نه!
امتحانمم خراب کردم!
حالا باز جایه شکرش باقی هنوز اون یکم روحیه رو دارم!
منو بگو دیشب داشتم با رز حرف میزدم!دعواش میکردم!
چیکار کنم دیگه!Tears
باز از نو شروع میکنم!
فکر کنم دیشب اون پولی که کمک خرجه مسجد بود رو برداشتم مردم راضی نبودن این اتفاق افتاد4fvfcja
سریع از منبر بیام پایین دیگه حاج آقاتون کرک و پرش ریخته!
خسسته جان در رابطه با مسئله شما عزیزه دله برادر!4fvfcja
حمکه این قربان صدقه رفتن ها در کانون این است که اگر دختری قربان صدقه دختر دیگر رود و همچنین بلعکس جایز است و گناه دارد!4fvfcja
علیک ورحمة الله و برکاتتتتتتتتتتتتووووووووووووو42
4fvfcja

:smiley-yell: حاج مهدی ! از شما بعید بودا ،

از منبر بیا پایین یا یه جوری خودت رو جمع کن ! یا برو یه منزل انتخاب کن ؛

فی الواقع اگه این کارو ادامه بدی هم منزلتت پیش مردم کم میشه ، هم انتخاب منزلت عقب تر میفته ، فی الواقع در باره کل زندگیت میگم.

.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
بله مجتبی جان!
باید فکری کرد برادره من!
اینجوری دیگه نمیشه!
بنده رو دیگه خلعه منبر کردن!
بنده یه فکره بکری به سرم زده مجتبی جان!
جمعی از این طلبه های حوزه علمیه در گوشه هم پچ پچی میکردن راجع به نماز شب!
فکر کنم پول میدادن بهشون نماز شب بخونن!4fvfcja
ولی عزیزانه دله برادر از شوخی که بگذریم بنده قصد دارم 40 شب نماز شب بخوانم تا بلکه به خودم بیام!
به قوله تنها خانوم 40 نشینی رو باید انجام داد دیگه!تا دهنه این شیطون آسفالت بشود!
1744337bve7cd1t81
حواست رو مهدی 69 بیشتر جمع کن ، منم که اون هفته شکستم ، احساس کردم اراده ام ضعیفه و توانایی برای کنترلش رو توی اینده ندارم ،
اما بعد چند روز یه تحقیق حسابی درباره اراده کردم ، (البته از درس و زندگی هم افتادم)

اما یه مشکل بزرگ بود باید حل میشد ،

البته بیشتر فکر میکردم تا کتاب بخونم!

فهمیدم اراده رو همه انسان ها دارن ،
مثلن امام صادق میگه ، بالاترین اراده ها حفظ حیاته ، که طرف به هرقیمتی شده ، حتی تنبل ترین ادم ها میل به حفظ حیاتشون دارن ،
و اینکه اصلن اراده توی ادم ها کم و زیاد نداره ، و همیشه در حد خوبش وجود داره ، اگه توی کاری نمایان نیست ، اما توی کارهای دیگه پیداست ، طوری که خیلیها نمیتونن بعضی از کارهایی که ما میکنیم رو مثل ما و با همت ما انجام بدن

بلکه اون باور و ایمان ما نسبت به مسائل هست که کم و زیاد میشه و با توجه به اون باور ، سمت کاری کشیده میشیم یا ازش دور میشیم ،

پس رفتم باور های غلطم رو شکستم و یه سری جدید جایگزین کردم ، البته مراحل داشت ،

توی این کار از یه روش علمی استفاده کردم ، علمی یعنی ثابت شده به روش امارهای علمی و تحقیقاتی زیر نظر متخصصها از کتاب یه نظریه پرداز روانشناسی ، که سوادش از صد تا از این وین دایر و فلانی و فقلانی های بی سواد که بدون کلاس و تخصص از خودشون دری وری طرح میکنن بهتره ، واقعا حال میکردم کتابه رو میخوندم ، با همه نظرهای من سازگار بود .

کتابش رو میگم ریکلوس(پوریای گلمون ) بذاره توی کتابخونه ،

پوریا جان اینم لینکشه از این لینک ذار توی کتابخونه :
http://www.farsiebook.com/ebook/9020.htm?err=9020

مهدی 69 حتما داونلودش کن بدرد میخوره ،

اگه وقت نداری فصل 4 ش رو بخون
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام

اگه كسي بخواد كاربريش رو غير فعال بكنه ميتونه ؟
باشه چشم مجتبی جان حتما میخونم!
سایه یعنی چی نام کاربریشو غیر فعال بکنه؟؟
يعني اين كه ، مثلا من سايه88 هستم و اگر بخوام كه سايه88 رو غير فعال بكنم ، آيا ميتونم كه اين كار رو براي نام كاربري خودم بكنم يا نه ؟
نه فکر نکنم بشه!فکر کنم یه مدیر میتونه این کار رو انجام بده!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان