امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

من باهات موافقم دوست من....
دخترها مقصرند در این زمینه.
فکر میکنم مردم خود آمریکا بارها از ما درستکار ترند....ما فقط دم از دین میزنیم در حالی که به نظر من دین فقط یه وسیله است برای این که ما به یه سری اصول پایبند باشیم در حالیکه ذهن خود آدم بی واسطه میتونه بهترین دین باشه.
تابع دین بودن الزاما به معنای درستکار بودن نیست همونطور که بی دین بودن هم الزاما به معنای گناهکار بودن نیست.
چه بسیار مسلمانانی که گناهکارترین مردم روی زمین هستند و چه بسیار افراد لائیکی که درستکارترینند.

..................................................................................................................

گاهی بعضی حرفا به دل میشینن......شاید درد دله....

میگن: هر حرفی که از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند!....

درد دل.... Hanghead
نقل قول: تابع دین بودن الزاما به معنای درستکار بودن نیست همونطور که بی دین بودن هم الزاما به معنای گناهکار بودن نیست.
چه بسیار مسلمانانی که گناهکارترین مردم روی زمین هستند و چه بسیار افراد لائیکی که درستکارترینند.
چقدر جدیدا این حرف رو میشنوم !
روزی 10 بار !
این لیست واجبات دینه ! کدوم یکی از اینها درستکاری نیست که اگر تابع اون اصل دین باشیم درستکار نیستیم ؟
افراد لائیک که خدای خودشون رو نفی می کنند و بعضی هاشون میرن سراغ نظریه داروین و احمقانه باور میکنند که از نسل باکتری ها و میمون ها هستند کم گناهی انجام میدهند ؟
بی دین بودن یعنی گناهکار بودن
یعنی طغیان در برابر خدا - گناه که فقط قتل و آدم کشی نیست !
طغیان در برابر خدا که من خودم میدونم چیکار کنم تو زندگی و به تو ربطی نداره !

افراد لائیک که مشروب میخورند و تصادف می کنند و جان افراد بیگناه رو به خاطر بی عقلی در رانندگی می گیرند کم گناهی انجام می دهند ؟
و هزاران گند و کثافت دیگه ای که از کشور های لائیک داره در میاد مثل قاچاق زن و کودک در مقیاس میلیونی !!!

1 ( - اداي اﻣﺎﻧﺖ )ﭼﻪ ﻣﺎل و ﭼﻪ ﺻﺤﺒﺖ 2 . - وﻗﺘﯽ ﺷﺎﯾﻌﺎت و اﻣﻮر ﻏﻠﻂ رواج دارد ﺑﺮاي اﻃﻼع رﺳﺎﻧﯽ واﺟﺐ اﺳﺖ ﮐﻪ اﺣﺮاز ﮐﻨﺪ ﺣﺮﻓﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ زﻧﺪ درﺳﺖ اﺳﺖ ﯾﺎ ﻏﻠﻂ 3 - اﻣﺮ ﺑﻪ ﻣﻌﺮوف و ﻧﻬﯽ از ﻣﻨﮑﺮ 4 - اﻣﯿﺪ ﺑﻪ ﺧﺪا 5 .( - ﺣﺴﻦ ﻇﻦ ﺑﻪ ﺧﺪا)اﮔﺮ دﺧﺘﺮ و ﭘﺴﺮي ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ روزي از ﻓﺮزﻧﺪار ﺷﺪن ﺟﻠﻮﮔﯿﺮيﮐﻨﻨﺪ ﻧﺸﺎن دﻫﻨﺪه ي اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪﺑﻪ ﺧﺪا ﺑﺪﺑﯿﻨﻨﺪ 6 - اﻫﻞ ﺧﯿﺮ ﺑﻮدن 7 . - ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻪ ي ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺟﻮاب اﺳﺖ 8 .( - ﭘﺎﺳﺦ دادن ﺑﻪ ﺳﻼم )ﺳﺮﺗﮑﺎن دادن ﻫﺎ و ﭼﺎﮐﺮﯾﻢ ﮔﻔﺘﻦ ﻫﺎ ﺟﻮاب ﺳﻼم ﻧﯿﺴﺖ 9 -ﭘﺎك ﮐﺮدن ﻣﺴﺠﺪ از آﻟﻮدﮔﯽ 10 -ﭘﺎﯾﺪاري در ﺟﻬﺎد 11 -ﭘﺬﯾﺮش رأي دادﮔﺎه و ﻗﺎﺿﯽ ﻋﺎدل 12 -ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ اﻣﺎم و ﺳﺎدات )ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺳﻦ ﺗﮑﻠﯿﻒ ﻣﯽ رﺳﺪ ﺧﻤﺲ ﺑﺮاو واﺟﺐ ﻣﯽ ﺷﻮد وﻟﯽ درآﻣﺪ ﻧﺪارد وﺑﺎ درﯾﺎﻓﺖ اوﻟﯿﻦ ﺣﻘﻮق اﯾﻦ واﺟﺐ ﻣﺤﻘﻖ ﻣﯽ 13 ﺷﻮد.( -ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ و ﺣﻘﻮق زﻧﺎن 14 .( -رﺳﯿﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﯾﺘﯿﻢ )ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﯾﺘﯿﻤﯽ را رﺳﯿﺪﮔﯽ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﺪ از ﻣﮑﺬﺑﯿﻦ ﻗﺮآن اﺳﺖ 15 .( -ﭘﺮداﺧﺖ ﻗﺮض )ﭘﻮل دارم اﻣﺎ ﭘﺮداﺧﺖ ﻗﺮض را ﺑﻪ ﺗﺄﺧﯿﺮ ﻣﯽ اﻧﺪازم 16 (. -ﭘﺮداﺧﺖ ﮐﻔﺎره )ﻣﻮارد زﯾﺎدي ﺑﻪ ﺟﺰ روزه ﮐﻔﺎره دارد 17 (. -ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎزاد ﻧﯿﺎز زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﻓﻘﺮا )از ﻣﺴﺘﺤﺒﺎت ﻣﺆﮐﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ دﯾﻮار ﺑﻪ دﯾﻮار واﺟﺐ اﺳﺖ 18 -ﭘﻨﺎه ﺑﺮدن ﺑﻪ ﺧﺪا از ﺷﺮ ﺷﯿﻄﺎن 19 (. -ﭘﯿﮕﯿﺮي ﺳﺆاﻻت و ﺷﺒﻬﺎت ﻋﻘﯿﺪﺗﯽ)ﺑﻪ ﻃﻮري ﮐﻪﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﻃﻤﯿﻨﺎن ﻧﺴﺒﯽ ﺷﻮد 20 -ﺗﺒﻠﯿﻎ دﯾﻦ 21 ( -ﺗﺤﻘﯿﻖ درﻣﻮرد ﺻﺤﺖ  ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﻨﻔﯽ درﺑﺎره ي دﯾﮕﺮان )دوﺳﺘﺎن، ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻫﺎي ﻣﻤﻠﮑﺘﯽ 22 -ﺗﺮس واﻗﻌﯽ از ﻋﺬاب ﺧﺪا 23 -ﺗﻘﯿﻪ درﻣﻮاردي ﮐﻪ ﻻزم اﺳﺖ 24 -ﺗﻼش ﺑﺮاي اﯾﻨﮑﻪ داﺋﻢ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ وﯾﺎد ﺧﺪا ﺑﺎﺷﯿﻢ 25 -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﮐﺴﺐ آﻣﺎدﮔﯽ ﺑﺮاي ﻣﺮگ 26 -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﺑﺮﻗﺮاري ﺻﻠﺢ و ﺻﻔﺎ 27 -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﭘﺎﯾﺪار ﻣﺎﻧﺪن اﻋﺘﻘﺎدات 28 -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﺣﻔﺎﻇﺖ از ﻣﺮزﻫﺎ 29 -ﺗﻼش ﺑﺮاي رﺳﯿﺪﮔﯽ ﺑﻪ اﻣﻮر ﻓﻘﺮا 30 (. -ﺗﻼش ﺑﺮاي زﯾﺎرت ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ واﻣﺎﻣﺎن )از ﻣﺴﺘﺤﺒﺎت ﻣﺆﮐﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ دﯾﻮار ﺑﻪ دﯾﻮار واﺟﺐ اﺳﺖ 31 (. -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﺗﻔﮑﺮ وﺗﻌﻘﻞ )ﺟﻬﻨﻤﯽ ﻫﺎ دﻟﯿﻞ ﺟﻬﻨﻢ رﻓﺘﻨﺸﺎن را ﺑﯽ ﻋﻘﻠﯽ ﺧﻮد ﻣﯽ داﻧﺴﺘﻨﺪ 32 -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﻓﻬﻢ دﯾﻦ 33 (. -ﺗﻼش ﺑﺮاي ﯾﺎﻓﺘﻦ ﺻﺎﺣﺐ آﻧﭽﻪ ﮔﻢ ﺷﺪه )اﺣﮑﺎم ﮔﻤﺸﺪه را ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪاﻧﯿﻢ 34-ﺗﻮاﺿﻊ 35 ( . -ﺗﻮﺑﻪ و اﺳﺘﻐﻔﺎر از ﮔﻨﺎﻫﺎن)اﮔﺮ ﺗﻮﺑﻪ ﻧﮑﻨﺪ ﺣﺮام ﻣﺮﺗﮑﺐ ﺷﺪه اﺳﺖ 36 -ﺗﻮﺳﻞ ﺑﻪ اوﻟﯿﺎء ﺧﺪا 37 -ﺗﻮﮐﻞ ﺑﻪ ﺧﺪا 38 (. -ﺟﺎ دادن ﺑﻪ دﯾﮕﺮان در ﻣﺠﺎﻟﺲ )واﺟﺒﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻗﺮآنﻫﻢ آﻣﺪه اﺳﺖ 39 ( -ﺟﺒﺮان ﺧﺴﺎرت ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ دﯾﮕﺮان زده )ﻣﺎﻟﯽ، آﺑﺮوﯾﯽ، ﮐﺎري، اﻋﺘﻘﺎدي، ﻧﺎﻣﻮﺳﯽ 40 -ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻌﻤﺖ ﻫﺎي ﺧﺪا 41 -ﺟﻬﺎد ﺑﺎ دﺷﻤﻨﺎن ﺧﺪا 42 -ﭼﺸﻢ ﭘﻮﺷﯿﺪن از ﻧﺎﻣﺤﺮم ﭼﻪ زن و ﭼﻪ ﻣﺮد 43 -ﺣﺠﺎب 44 -ﺣﺞ 45 (. -ﺣﻔﻆ آﺑﺮو )ﺣﻖ ﻧﺪارﯾﻢ آﺑﺮوي ﺧﻮد راﺑﺒﺮﯾﻢ و ﻋﯿﺐ و اﯾﺮادﻫﺎرا ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﻣﻄﺮح ﮐﻨﯿﻢ 46 -ﺣﻔﻆ ﺟﺎن 47 ( . -ﺣﻔﻆ ﺳﻼﻣﺘﯽ)اﮔﺮ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﭼﯿﺰي ﺑﺮاي ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺿﺮر دارد واﺟﺐ اﺳﺖ ﺗﺮك ﮐﻨﯿﻢ 48 -ﺣﻔﻆ ﺷﺨﺼﯿﺖ اﻓﺮاد ﺣﯿﻦ ﻏﯿﺒﺖ 49 -ﺣﻔﻆ ﻋﻮرت 50 -ﺣﻔﻆ ﻣﺎل 51 -ﺣﻔﻆ ﻧﺎﻣﻮس 52 (. -ﺧﺪﻣﺖ ﺑﻪ ﭘﺪر وﻣﺎدر)ﺧﺪا اﯾﻦ ﺣﮑﻢ را ﺑﺪون ﻫﯿﭻ ﻗﯿﺪ و ﺷﺮط ﺑﯿﺎن ﻣﯽ ﮐﻨﺪ، ﺣﺘﯽ اﮔﺮ ﭘﺪر و ﻣﺎدر ﻫﯿﭻ ﺣﻘﯽ از ﻓﺮزﻧﺪ را ادا ﻧﮑﺮده ﺑﺎﺷﻨﺪ 53 -ﭘﺮداﺧﺖ زﮐﺎت 54 -ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﯽ از اﻟﻄﺎف ﺧﺪاوﻧﺪ 55 (. -ﺧﻮش رﻓﺘﺎري ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮ)ﻏﯿﺮ از ﺣﻘﻮق ﻫﻤﺴﺮ اﺳﺖ 56 ( -دﻋﺎ )ﻗﺮآن ﻣﯽ ﻓﺮﻣﺎﯾﺪ اﮔﺮ ﮐﺴﯽ دﻋﺎ ﻧﮑﻨﺪ ﺧﺪا ﺑﻪ او ﺗﻮﺟﻪ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﺪ 57 -دﺷﻤﻦ داﻧﺴﺘﻦ ﺷﯿﻄﺎن و ﺷﯿﺎﻃﯿﻦ اﻧﺲ 58 -دﻓﻦ ﻣﯿﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎن 59 (. -دل ﮐﻨﺪن از دﻧﯿﺎ )اﻧﺴﺎن ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮاي آن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰي ﮐﻨﺪ .اول ﺑﺪاﻧﺪ ﻫﻮﯾﺖ آن ﭼﯿﺴﺖ، ﻣﻨﻈﻮر از دل ﮐﻨﺪن از دﻧﯿﺎ ﭼﯿﺴﺖ و ﺑﻌﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ اﯾﻦ ﮐﺎر را اﻧﺠﺎم دﻫﺪ 60 -دوري از اﻫﻞ ﮔﻨﺎه و ﮐﻔﺎر 61 -راﺿﯽ ﺑﻮدن از ﻗﻀﺎي ﺧﺪاوﻧﺪ 62 -روزه 63 -زﮐﺎت 64 -ﺷﻬﺎدت دادن ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ از او ﻣﻄﺎﻟﺒﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد 65 -ﺻﺒﺮ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼت 66 -ﻗﻀﺎ دادن ﺑﻪ ﮔﺮﺳﻨﻪ 67 -ﻋﻔﺖ و ﺣﯿﺎ 68 -ﻋﻤﻞ ﻃﺒﻖ ﻋﺪاﻟﺖ ﭼﻪ ﺑﺮاي دوﺳﺖ ﭼﻪ ﺑﺮاي دﺷﻤﻦ 69 -ﻏﺴﻞ ﮐﺮدن واﺟﺐ 70 -ﻏﺴﻞ دادن ﻣﺮده اي ﮐﻪ ﮐﺴﯽ ﺑﺮاي ﻏﺴﻞ دادﻧﺶ ﻧﯿﺴﺖ 71 -ﻏﯿﺮت 72-ﻓﺎش ﻧﮑﺮدن اﺳﺮار دﯾﮕﺮان 73 -ﻓﺮﺻﺖ دادن ﺑﻪ ﺑﺪﻫﮑﺎر 74 -ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﻓﺮدي ﮐﻪ ﮔﻢ ﺷﺪه 75 -ﮐﯿﻨﻪ ﻧﺪاﺷﺘﻦ از دﯾﮕﺮان 76 -ﮔﻮش دادن ﺑﻪ ﻗﺮآن ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺧﻮاﻧﺪه ﻣﯽ ﺷﻮد 77 -ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ي ﻧﻔﺲ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﻋﻤﺎﻟﯽ ﮐﻪ اﻧﺠﺎم داده اﺳﺖ 78 -ﻣﻬﺎﺟﺮت ﺑﻪ ﮐﺸﻮر اﺳﻼﻣﯽ و ﻋﺪم اﻗﺎﻣﺖ در ﮐﺸﻮر ﮐﻔﺮ 79 -ﻧﺎراﺣﺖ ﺑﻮدن از ﮐﺎرﻫﺎي زﺷﺖ 80 -ﻧﻔﺮت از دﺷﻤﻨﺎن ﺧﺪا 81 -ﻧﻔﻘﻪ ي ﻫﻤﺴﺮ و ﭘﺪرو ﻣﺎدري ﮐﻪ درآﻣﺪي ﻧﻤﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ 82 -ﻧﻤﺎز 83 ( -ﻧﻤﺎز ﺟﻤﻌﻪ)ﺑﻪ ﻓﺘﻮاي ﺑﻌﻀﯽ از ﻋﻠﻤﺎ 84 ( -ﻧﻤﺎز ﻋﯿﺪ ﻓﻄﺮ و ﻗﺮﺑﺎن)ﺑﻪ ﻓﺘﻮاي ﺑﻌﻀﯽ از ﻋﻠﻤﺎ 85 -ﻧﻤﺎز ﻗﻀﺎ 86 -وزن ﮐﺮدن درﺳﺖ ﻫﻨﮕﺎم ﺧﺮﯾﺪ و ﻓﺮوش 87 -ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ و ﺑﻪ اﻧﺪازه ي ﺟﻨﺲ 88 -ﻫﻤﺴﺮداري ﻧﯿﮑﻮ ﺑﺮاي زﻧﺎن 89 -ﻫﻤﻨﺸﯿﻨﯽ ﺑﺎ اﻫﻞ ﺧﺪا 90 -ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﻋﻘﺎﯾﺪ و اﺣﮑﺎم ﻻزم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
ماجرای تلخ شکست بعد از بیست روز ...
اینم عیدی دوساله شدنم تو کانون 
مبارکم باشه این نامبارکی همیشگی
 سپاس شده توسط
یه حس امیدی ته دلم روشن شده پس از شکست دومم 
من که بیست روز تونستم بی کیفیتی تمام مقومت کنم کمی بیشترشم می تونم  Khansariha (69)
(1395 آبان 7، 11:23)بازگشت به خاک نوشته است:
(1395 آبان 4، 21:41)ما می توانیم91 نوشته است: سلام
امروز یه دل سیر حرم حضرت رضا بودم
دلم  سبک شد از بار گناه
بعد چند روز که طلبیده نشدم امروز قسمتم شد
امیدوارم قسمت همه شما بشه
خدا همه رو تو این روزگار عاقبت بخیر کنه 302

کوفتت بشه 

من در حسرت یه مشهدم  مردم 10 تا 10  تا میرن Swear1

زیارت قبول ....
سلام
من در حسرت کربلا ایران و عراقم
ان شاالله مشهد نصیب شما هم بشه
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
 سپاس شده توسط
داشتن یا نداشتن ...دین ....مسئله این است!!.... 16
 سپاس شده توسط
(1395 آبان 14، 18:32)بابا لنگ درازم نوشته است: داشتن یا نداشتن ...دین ....مسئله این است!!.... 16

دین مسئله خیلی خیلی خطرناکی هست 

تیم فوتبال نیست که یکی بگه من طرفدار استقلالم اون یکی بگه سپاهان یکی دیگه بگه تراکتور و ...

بحث دین یعنی بحث ابدیت - بحث بینهایت سال بعد دنیا - 

چه طرف اعتقاد داشته باشه چه نداشته باشه محشور میشه از قبر

حرف سازنده تایتانیک رو یک بار بخونیم

The man who built the Titanic said “Not even God can sink it!

سازنده تایتانیک : حتی خدا هم نمیتواند این کشتی را غرق کند !

نظر دانشمندان

نقل قول: دلیل غرق شدن کشتی تایتانیک مشخص شد :
به گفته محققان، سه ماه پيش از غرق شدن كشتي تايتانيك در 14 آوريل 1912، ماه در روز 12 ژانويه 1912 در نزديكترين فاصله خود از زمين طي 1400 سال گذشته قرار داشته كه منجر به توليد يك جزر و مد فوق‌العاده بالا و سست شدن ناوگان مرگباري از يخ‌توده‌ها شده بود.

یعنی خدا طوری خشگل گذاشت تو کاسه این کافر که دیگه غلط اضافه نکنه !

جنگ با دین و جنگ ببا خدا = باخت محض 

دوستی با خدا و عمل به دین = پیروزی محض و غرق در نعمات مادی و معنوی بهشت شدن !
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
(1395 آبان 14، 18:32)بابا لنگ درازم نوشته است: داشتن یا نداشتن ...دین ....مسئله این است!!.... 16
نیم ساعت داشتم مذاکرات بالا رو میخوندم و میخواستم یکم درد و دل کنم ولی این پیام رو که دیدم از بس خندیدم همش پرید!!!
Khansariha (13) Khansariha (13) Khansariha (13) Khansariha (13) Khansariha (13)

شعار من: ناامیدی ممنوع
[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 سپاس شده توسط
داشتم با خودم فکر میکردم که اگه پاسخ دوستان همراه این انجمن رو بدم یا ندم چه فرقی میکنه....!!؟......تحصیلاتم اضافه میشه؟؟

یا اینکه این همه پاسخ گوی این جور مباحث بودم چه فرقی توی زندگیم حاصل شده!!؟.......درآمدم دو برابر شده!!؟

جواب و پاسخ و دلیل و برهان که زیاده برای رد هر ادعا....اما چه سود برای من!!؟؟؟.....

پس با ذکر و یاد نام ایزد، از پاسخ و درگیری کلامی اجتناب میکنیم و به دوستان لاییکمان میرسیم... 4chsmu1

من برم دوتا لغت زبان بیشتر حفظ کنم ، احتمالا بیشتر به کارم بیاد!.... 303
 سپاس شده توسط
دسته دسته همه رفتند حرم٬ واویلا..

من عاشق شده جامانده ام  از قافله ها 1276746pa51mbeg8j

حسین جان!‌ آقا جان!‌ امسال هم نشد.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
این قافله عمر عجب میگذرد
 سپاس شده توسط
خدایا! من فقیرم در بی نیازی ام،
پس چگونه فقیر نیستم در فقرم؟

خدایا! من نادانم در دانایی ام،
پس چگونه نادان نیستم در نادانی ام؟
(1395 آبان 16، 6:57)گلبرگ نوشته است:
 هر وقت به خدا فکر می کنم 
و
یه کم معنویتم بیشتر میشه

خجالت می شم حتی بهش فکر کنم
(1395 آبان 15، 10:44)بابا لنگ درازم نوشته است: داشتم با خودم فکر میکردم که اگه پاسخ دوستان همراه این انجمن رو بدم یا ندم چه فرقی میکنه....!!؟......تحصیلاتم اضافه میشه؟؟
یا اینکه این همه پاسخ گوی این جور مباحث بودم چه فرقی توی زندگیم حاصل شده!!؟.......درآمدم دو برابر شده!!؟
جواب و پاسخ و دلیل و برهان که زیاده برای رد هر ادعا....اما چه سود برای من!!؟؟؟.....
پس با ذکر و یاد نام ایزد، از پاسخ و درگیری کلامی اجتناب میکنیم و به دوستان لاییکمان میرسیم...  4chsmu1
من برم دوتا لغت زبان بیشتر حفظ کنم ، احتمالا بیشتر به کارم بیاد!.... 303

سلام بابا لنگ دراز عزیز
حقیقت محض توی این پیامت بود که واقعا این بحثا باعث تغییر عقیده این افراد میشه یا نه؟!
به نظر من که نمیشه.
من با برادری بزرگ شدم که 100% افکارش خلاف دینه و کلا وقتی از این بحثا میشه اعصاب من یکی که داغون میشه
دوران دبیرستان که بسیار توی بحث و جدل بودیم هر روز با هم میبحثیدیم ولی در آخر با چند تا فحش به عزیزترینای دینمون خون منو به جوش می اورد ولی درست نشد که نشد
در روند زندگی یاد گرفتم برای اینکه به این عزیزان توهین نکنه بهترین کار اینه که باهاش نبحثم!
اینجا اومدیدم که پاک بشیم از این گناه کبیره از دیدگاه خودمون و این دوستان به نظر شما لاییک هم حتما برای یه دلیلی اینجان
پس به نظر من بهترین کار همین روش شماست که سکوت کنیم و احترام خودمون رو نگه داریم
یاعلی

شعار من: ناامیدی ممنوع
[تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 سپاس شده توسط
این حسین  کیست که عالم دیوانه اوست ....

[تصویر:  13950816001204_PhotoL.jpg]

[تصویر:  13950816001199_PhotoL.jpg]

[تصویر:  13950816000968_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000964_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000960_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000973_PhotoL.jpg]

[تصویر:  13950816000974_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000977_PhotoL.jpg]

[تصویر:  13950816000983_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000985_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000988_PhotoL.jpg]

[تصویر:  13950816000995_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000948_PhotoL.jpg]
[تصویر:  13950816000946_PhotoL.jpg]

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان