نظرسنجی: نظر شما در باره تاپیک دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)چیست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نکته نداشته باشیم
3.45%
2
3.45%
همین روند فقط حجم نکات کمتر بشه
10.34%
6
10.34%
دعوتنامه ارسال نشه
6.90%
4
6.90%
همین روند ادامه پیدا کنه
68.97%
40
68.97%
عکس و مکس نداشته باشیم و همه چیز تاپیک ساده باشه
10.34%
6
10.34%
در کل
58 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دعا برای تعجیل در ظهور آقا (سرپرست: .آرام.)

سلام بچه ها

من م خوندم.
خیلی دعای کوتاه و سرعتی ای هست، دعای عهد
128fs318181
سلام

ممنون از همراهیت داداش
آره دعای آسون و زیباییه
موفق باشی

و اینم سومین نکته این هفته

[تصویر:  xe7ow9pivhohzorh0ley.jpg]
شرط (یا شرایط) ظهور قائم آل محمد(عج)

درباره شرایط ظهور اختلاف است، گروهی خواست عمومی شیعیان برای پذیرش مصلح جهانی و توانایی و آمادگی شیعیان برای حفظ جان حضرت را تنها شرط ظهور عنوان کرده اند. 1و2
گروهی دیگر علاوه بر این مورد؛ آمادگی عمومی جهانی برای پذیرش مصلح جهانی را یکی دیگر از شرایط ظهور میدانند. استدلال این دسته از افراد اینست که امام زمان (ع) تنها برای تصحیح زندگی شیعیان ظهور نمیکنند، بلکه خداوند آخرین منجی و راهنمای خود را برای آخرین حکومت نجات بخش و جهانی خواهد فرستاد و بدیهی است که ظهور عمومی شرایط جهانی و توجهی عمومی را میطلبد. 3
این توانایی پذیرش در سطح جهانی ممکن است با ناامیدی از حکومت های فعلی و بیشتر شدن ارتباطات افزایش یابد، علاوه بر اینکه در همه ادیان و مذاهب اعتقاد به مصلح جهانی وجود دارد.

علائم ظهور

براساس روایات علائم ظهور به دو دسته حتمی و غیر حتمی تقسیم میشود.
در باب علائم حتمی قبل از قیام، امام صادق (ع) میفرمایند: "پیش از قیام 4قائم(ع) پنج نشانه به ظهور می آید: 1) یمانی و 2) سفیانی و 3) منادی آسمانی و 4) خسف بیداء 5) کشتن نفس زکیه." 5

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. استاد رائفی پور این مورد را تنها شرط ظهور میدانند.
2. با توجه به نکات اولیه برای اینکه این شرط محقق گردد باید شیعیان منتظر واقعی باشند.
3. به نظر میرسد به غیر از این دو مورد، بقیه موارد عنوان شده توسط افراد جزء نشانه های ظهور باشد.
4. به نظر میرسد در بعضی روایات میان فرج، خروج، ظهور و قیام حضرت(ع) فرق هایی گذاشته شده؛ و این تفاوت از نظر زمان وقوع آنها میباشد، هر چند فاصله زمانی بین آنها اندک باشد.
البته در حدیثی از امام جواد(ع) آمده: "خداوند امر ایشان را در یک شب اصلاح میفرمایند." (کمال الدین، ج2، باب 36، ح1)
ولی شاید منظور از امر در این حدیث امر فرج باشد.
به همین دلیل و عدم اطمینان به تفاوت زمانی میان فرج تا قیام، از آوردن این مطلب به عنوان نکته خودداری گردید. لطفا خود برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید:
http://www.vs666.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D...%A7%D9%86/
5. کمال الدین، ج2، باب57، ح1

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نکات هفته پیش رو: علائم حتمی و غیر حتمی ظهور
1

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
سلام من خوندم Khansariha (8) میخواستم دعای ندبه هم برم مسجد خواب موندم نشد  13
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

ﻭﻗﺘﻲ ﮐﻪ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻨﺪ  ﻋﻠــﻲ ‏(ﻉ) ﻏﺮﻳﺐ ﺑﻮﺩ...
ﻟﻌﻨﺖ ﻣﻲ ﮐﻨﻴﻢ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺭﺍ...

ﻭﻗﺘﻲ ﮐﻪ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻨﺪ  ﺣﺴﻴـــﻦ ‏(ﻉ) ﻏﺮﻳﺐ ﺑﻮﺩ...
ﻟﻌﻨﺖ ﻣﻲ ﮐﻨﻴﻢ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﺭﺍ...

وﺍی ﺑﻪ ﺭﻭﺯی ﮐﻪ ﺑﮕﻮﻳﻨﺪ ﻣﻬـــﺪی ‏(ﻋﺞ‏) ﻏﺮﻳﺐ ﺑﻮﺩ!

اللهم عجل لولیک الفرج
53
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
سلام خوندم ولی دیر خوندم.. اشکالی نداره که؟
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام به بنده های خوب خدا1

داداش رضا، خب خونه میخوندی، اشکال نداره همین که تصمیم برا خوندنشم داری خوبه، ان شاء الله هفته آینده53

اسماء خانم قبول باشه ان شاء الله، ممنون از همراهیتون53

ستاره سهیل خانم ممنون از متن و تذکرتون، شما هر هفته تو دعای عهد بودین مثل داداش قاصدک، هفته بعد منتظرتونم53

داداش قاصدک، اگه خودت داری چله میگیری از اون ور یکی اضافتر قبل از طلوع آفتاب بخون که خیالت راحت باشه، قبول باشه ان شاء الله53

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا زهرا، یا علی53
خوندم شکر خدا1

یک هفته متوالی خوندم... از اول قصد چهل روز نداشتم...اما از خدا میخوام کمکم کنه..آقا(عج) دستم رو بگیرن لیاقت داشته باشیم به چهل روز برسونم 53258zu2qvp1d9v
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
سلام
عذرمیخوام اگه به علت کمبود وقت نمیام اعلام کنم.
بله اگه خدا بخواد هر هفته هستم. هفته های گذشته هم خودندم خدا رو شکر.
اگه زحمتی نیست، خودتون اسمم رو هر هفته تو لیست بنویسید 53
ممنونم از زحماتتون Khansariha (8)
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
سلام منم این هفته هستم 53 التماس دعا
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

به نام خدای مهربون
ﺍَﻟﻠَّﻬُﻢَّ ﺻَﻞِّ ﻋَﻠَﻰ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ ﻭَ ﺁﻝِ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ ﻭَ ﺻَﻞِّ ﻋَﻠَﻰ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ ﺟَﺪِّﻩِ ﻭَ ﺭَﺳُﻮﻟِﻚَ ﺍﻟﺴَّﻴِّﺪِ ﺍلأﻛﺒَﺮِ ﻭَ ﻋَﻠَﻰ ﺃَﺑِﻴﻪِ ﺍﻟﺴَّﻴِّﺪِ ﺍلأﺻﻐَﺮِ ﻭَ ﺟَﺪَّﺗِﻪِ ﺍﻟﺼِّﺪِّﻳﻘَﺔِ ﺍﻟﻜُﺒﺮَﻯ ﻓَﺎﻃِﻤَﺔَ ﺑِﻨﺖِ ﻣُﺤَﻤَّﺪٍ... و عجل فرجهم

سلام
میلاد امام جواد و پیشاپیش میلاد مولی امیر المومنین رو تبریک میگم317
ان شاء الله که پیرو واقعی باشیم

الون خانم خیلی خوش اومدین

این هفته ام 3 تا نکته داریم که درباره علائم حتمی و غیر حتمی ظهوره ولی به طور مختصر
بعد از اتمام نکات صفات یاران به این موارد بیشتر میپردازیم

جمعه این هفته دعای عهد داریم
شب میلاد مولی (ع) هم زیارت آل یس داریم
میل تان به هر کدام هست بسم الله1

و التماس دعا

[تصویر:  19cov1t8qnpx4h3x323l.jpg]
نشانه های حتمی ظهور:

1. یمانی: شخصی است که در آخر الزمان از یمن خروج و قیام میکند. که مکرر در روایات نام وی برده شده. انقلاب یمانی یکی از انقلابهای زمینه ساز ظهور حضرت میباشد. در بعضی روایات قیام یمنی و پرچم او را هدایت کننده ترین پرچمها دانسته و یاری کردن آن را واجب شمرده. روایتی نام او را حسن یا حسین و از نسل زید بن علی(ع) یاد میکند، ولی این روایت از نظر متن و سند قابل بحث است. روایات میگویند: یمنی در پی نبرد سفیانی با وی وارد عراق میشود و نیروهای یمنی و خراسانی جهت رویارویی با سفیانی وارد عمل میشوند و از روایات چنین ظاهر میشود که نقش نیروهای یمن در نبرد سفیانی، نقش پشتیبانی از نیروهای خراسانی است. به نظر میرسد در منطقه خلیج و حجاز، یمنی ها نقش اساسی خواهند داشت. به نظر میرسد یمنی مستقیما از رهنمود های امام زمان بهره مند میگردد. 1

2. سفیانی: خروج مردی ناپاک از نسل ابوسفیان از سرزمین شام که از حساسترین و مهمترین حوادث علائم ظهور است که اندکی پیش از ظهور رخ میدهد. او با لشکری عظیم و مجهز که متشکل از صدو سی هزار نفر است برای تسخیر بغداد و گرفتن عراق و قتل و خونریزی رهسپار میشود. 2
امام صادق (ع) : سفیانی خبیث ترین مردم و کبود و سرخ و ارزق است. 3
امام صادق (ع): خروج سفیانی از امور محتوم است و آن در ماه رجب اتفاق خواهد افتاد. 4
امام صادق (ع): "خروج او از آغاز تا انجام 15 ماه به طول می انجامد، وی شش ماه کارزار میکند، همینکه بر پنج شهر دست یافت نه ماه فرمانروایی میکند بی آنکه روزی بر آن افزوده شود. 5

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. موعود نامه
2. براساس روایات این احتمال هست که دو سفیانی وجود داشته باشد. (کتب موعودنامه، وقایع ظهور قائم)
3. کمال الدین و ... ج2،ص557/ترجمه منصور پهلوان
4. کمال الدین و تمام النعمة، ج2،ص556/ترجمه منصور پهلوان
5. بحار، ج52،ص 248

ادامه دارد...

[تصویر:  wje1wzgxvc2aawpvsnnl.png]
1. پارشان

2. اسماء

3. هادی94

4. خانوم لبخند

5. ستاره سهیل

6. الون باب هپی

7. ؟

8. ؟
...
13. سورد

[تصویر:  87wo8oeudgtj5jeeq2c0.png]
1. سورد

2.

3.

4.

5.

6.
...

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
من هردو مورد هستم انشالله1
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
سلام جناب sword.u.a.c  [تصویر:  wavesmile.gif]
 اسم منم بنویسین لطفا  4fvfcja
هر دو موردشو هستم ان شاءالله
سلام

دعای عهد رو هستم

زیارت آل یاسین رو مطمئن نیستم

ممنون آقای سورد 53
سلام

خانوم لبخند خوش اومدین همراه همیشگی

انیس خانم ممنون از همراهیتون

سنا خانم، ان شاء الله زیارت آل یس هم میخونین

اینم نکته امروز

[تصویر:  na5q9agxwxld1oxvwsc2.jpg]
3. منادی آسمانی:
ظاهرا صدایی است که در آستانه ظهور حضرت از آسمان شنیده میشود و همه مردم آن را به زبان و فرهنگ خود میشنوند. (بحارالانوار، ج52، ص288)
امام باقر (ع) : "ندا کننده ای از آسمان نام قائم را ندا میکند، پس هرکس در شرق و غرب عالم است، آن را میشنود. از وحشت این صدا خوابیده ها بیدار، ایستادگان نشسته و نشستگان بر دو پای خویش می ایستند. رحمت خدا بر کسی که از این صدا عبرت بگیرد و ندای وی را اجابت کند؛ زیرا صدای نخست، صدای جبرئیل روح الامین است. این صدا در شب 23 ماه رمضان خواهد بود. در این هیچ شک نکنید و بشنوید و فرمان برید. در آخر روز، شیطان فریاد میزند که «فلانی مظلومانه کشته شد» تا مردم را بفریبد و به شک اندازد." (غیبة نعمانی، ص257)
به نظر میرسد ندای دیگری نیز در ابتدای ظهور حضرت برای بیعت با حضرت داده شود.

4. کشتن نفس زکیه:
نفس زکیه یعنی فردی بی گناه و پاک، کسی که قتلی انجام نداده و جرمی ندارد که از نسل شریف امام حسن مجتبی (ع) است. در روایات تصریح شده که نفس زکیه میان رکن و مقام کشته میشود. (موعود نامه)
امام صادق (ع) : "بین قیام قائم آل محمد و کشتن نفس زکیه پانزده شب فاصله خواهد بود." (کمال الدین و.. ،ج2، ص554/ ترجمه پهلوان)

5. خسف بیداء:
خسف به معنای فرو رفتن و پنهان شدن، زیر آوار ماندن به وسیله زلزله، سیل، طوفان، موشک، بمباران و جز آنها است. (لسان العرب، ج9، ص67 و روزگار رهایی،ج2، ص854)  و بیداء نام سرزمینی است میان مکه و مدینه. ظاهرا منظور از خسف بیداء آن است که سفیانی با لشکری عظیم به قصد جنگ با حضرت عازم مکه میشود، در میان مکه و مدینه و در محلی که به سرزمین بیداء معروف است، به گونه ای معجزه به امر خداوند در دل زمین فرو میرود. (غیبة نعمانی،ص252)
در برخی روایات غیر از خسف بیداء، از خسف در مشرق و مغرب نیز یاد شده است. (منتخب الاثر،ص442)

به نظر میرسد احتمال تغییر در این علائم و جزئیات آن وجود داشته باشد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نکته بعدی: علائم غیر حتمی ظهور

اللهم عجل لولیک الفرج53

و نراه قریبا
یا علی53
قاصدک
نمیدانم
مرد مجاهد

شماام هستین دیگه؟؟؟
فقط نمیخواین ریا بشه4chsmu1

حیف که دستو بالم بستس مگرن میومدم میکشوندمتون تو تاپیک

[تصویر:  wje1wzgxvc2aawpvsnnl.png]
1. پارشان