امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

از شنبه 18 دی ماه
صبـــــــــــــــح: ★ .....این باید سبز بشه 
ظهـــر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
سلاااام دوستان
صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
خدایا هزاران مرتبه شکر... سبحان الله
[تصویر:  qol.jpg]
 سپاس شده توسط
از شنبه 18 دی ماه
صبـــــــــــــــح:  .....این باید سبز بشه 
ظهـــر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
الحمدلله
 سپاس شده توسط
امام على عليه السلام : اگر نمازگزار بداند كه چه هاله اى از جلال خدا او را فرو مى پوشاند، هرگز دوست ندارد كه سر خود را از سجده اش بر دارد .

[تصویر:  hadith.gif] رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : إنّ الرَّجُلَينِ مِن اُمَّتي يَقُومانِ في الصَّلاةِ، و رُكوعُهُما و سُجودُهُما واحِدٌ ، و إنّ ما بينَ صلاتَيهِما مِثلُ ما بينَ السَّماءِ و الأرضِ .[تصویر:  pav.gif]
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : دو نفر از امّت من به نماز مى ايستند و ركوع و سجود هر دو نفرشان يكى است ، اما فاصله نماز آنها با يكديگر از زمين تا آسمان است .

[تصویر:  hadith.gif] الإمامُ الصّادقُ عليه السلام : إذا قُمتَ إلى الصَّلاةِ فَقُل : اللّهُمّ إنّي اُقَدِّمُ إلَيكَ مُحمّدا صلى الله عليه و آله بينَ يَدَي حاجَتي و أتَوَجَّهُ بهِ إلَيكَ، فاجعَلْني بهِ وَجيها عندَكَ في الدُّنيا و الآخِرَةِ و مِنَ المُقَرَّبِينَ، اِجعَلْ صَلاتِي بِهِ مَقبولَةً، و ذَنبي بهِ مَغفورا، و دُعائي بهِ مُستَجابا، إنّكَ أنتَ الغَفورُ الرَّحيمُ .[تصویر:  pav.gif]
امام صادق عليه السلام : هرگاه به نماز برخاستى بگو : خدايا ! من محمّد صلى الله عليه و آله را واسطه حاجت خود قرار مى دهم و با [وسيله ]او، به تو روى مى آورم ؛ پس به حرمت او، مرا نزد خودت در دنيا و آخرت آبرومند گردان و از مقرّبان قرارم ده . به حرمت او، نمازم را بپذير و به حرمت او، گناهم را بيامرز و به حرمت او دعايم را اجابت فرما كه تو آمرزنده و مهربانى.

[تصویر:  hadith.gif] الإمامُ عليٌّ عليه السلام : يا كُميلُ ، ليسَ الشَّأنَ أن تُصَلِّيَ و تَصُومَ و تَتَصَدَّقَ، إنّما الشَّأنُ أن تكونَ الصَّلاةُ فُعِلَت بِقَلبٍ نَقِيٍّ، و عَمَلٍ عندَ اللّه ِ مَرْضِيٍّ، و خُشوعٍ سَوِيٍّ .[تصویر:  pav.gif]
امام على عليه السلام : اى كميل! مهم اين نيست كه نماز بخوانى و روزه بگيرى و صدقه بدهى ؛ مهم اين است كه نماز، با دلِ پاك و عمل خدا پسندانه و خشوعِ راستين صورت گيرد .
 سپاس شده توسط
سلاااام دوستان
صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
 سپاس شده توسط
عاشق

صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
صدف جان خیلی خوبه.
باید همش رو طلایی کنی خوشگل بشه. Khansariha (69)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
بسم الله
خاله شادن
از شنبه 25 دی ماه

صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
افتضاح بود امروز vayy 
قبل هر چیز باید نمازام رو درست کنم.

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلاااام دوستان
صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
 سپاس شده توسط
سلاااام دوستان
صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
 سپاس شده توسط
خاله شادن
از شنبه 25 دی ماه

صبـــــــــــــــح:

ظهـــر و عصـر: 
مغرب و عشا:  
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 

خداحافظی

سپاس شده توسط
همیشه برام جای سوال بود که 
 ساعات نماز اول وقت چه ساعاتي است , مثلا اگر ساعت 12 اذان باشه تا چند ساعت بعدش خوندن نماز جز نماز اول وقت حساب ميشه؟؟؟ 
و اینک جوابش:

وقت ادای نماز عصر و عشا پس از خواندن نماز ظهر و مغرب است. اما اگر منظورتان وقت فضیلت است، وقت فضیلت نمازها به این صورت است که وقت فضیلت نماز صبح از اذان صبح تا بیست و یک دقیقه بعد از اذان صبح ادامه دارد.
وقت فضیلت نماز ظهر از اذان ظهر تا یک ساعت و چهل دقیقه ادامه دارد.
وقت فضیلت نماز عصر دو ساعت و پنجاه دقیقه بعد از اذان ظهر شروع می شود و چهل و دو دقیقه ادامه دارد.
وقت فضیلت اذان مغرب پنجاه و یک دقیقه ادامه دارد.
وقت فضیلت نماز عشا پنجاه و یک دقیقه بعد از اذان مغرب شروع می شود و سه ساعت و ده دقیقه ادامه دارد.

منبع:
اینجا
سلام

این رو هم من خودم از دفتر آقای سیستانی پرسیدم:

پرسش: سلام،

بازه ی زمانی وقت فضیلت نماز عصر و عشا، با معیار ساعت و دقیقه، چگونه محاسبه می شود؟
و بهترین وقت این دو نماز (اول وقت آنها) چه زمانی است؟

با تشکر

بسمه تعالى
معیار کلی وقت عصر و عشا در رساله توضیح المسائل ذکر شده و در مانند مناطق ما وقت فضيلت عصر بين يک ساعت و نیم تا دو ساعت بعد از ظهر است و عشا سه ربع ساعت بعد از مغرب است ، و در تعیین وقت دقیق آن به اهل خبره مانند مرکز فلکی نجومی مراجعه شود.

موفق باشید
www.sistani.org
دفتر مرجع عالیقدر آقای سید علی سيستانى - بخش استفتائات
صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا: 
نماز مغرب رو می تونستم جماعت بخونم ولی تنبلی کردم. Shy

خداحافظی

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان