امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

صبـــــــــــــــح:   [تصویر:  shy.gif]
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:

این هفته ان شاءالله
صبـــــــــــــــح:   
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:
 سپاس شده توسط
طاهر / 21 آذر ماه
صبـــــــــــــــح:    
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا: 

الحمدلله علی کل حال
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
 سپاس شده توسط
و اما دعا در هنگام وضو و مقدماتش، در حدیث صحیح از امیر المؤمنین علیه السّلام رسیده که آن حضرت آب طلب نمود ابتدا مشتی آب با دست راست بر دست چپ ریخت و فرمود:
«بسم اللّه و الحمد للّه الّذی جعل الماء طهورا و لم یجعله نجسا» سپس استنجا نمود و فرمود:
«اللهمّ حصّن فرجی و اعضه و استر عورتی و حرّمنی علی النّار» سپس مضمضه نمود و فرمود:
«اللهمّ لقّن حجّتی یوم القاک و اطلق لسانی بذکرک» سپس استنشاق نمود و فرمود:
«اللّهم لا تحرّم علیّ ریح الجنّة و اجعلنی ممّن یشمّ ریحها و روحها و ریحانها»
سپس به شستن صورت خود پرداخت و فرمود:

«اللّهمّ بیّض وجهی یوم تبیضّ فیه الوجوه و لا تسوّد وجهی یوم تسوّد فیه الوجوه» سپس دست راست خود را شست و فرمود:
«اللّهمّ اعطنی کتابی بیمینی و الخلد فی الجنان بیساری و حاسبنی حسابا یسیرا» سپس بدست چپ پرداخت و فرمود:
اللّهمّ لا تعطنی کتابی بشمالی و لا تجعله مغلولة إلی عنقی و اعوذ بک من مقطّعات النّیران» سپس بمسح سر پرداخت و فرمود:
اللّهمّ غشّنی برحمتک و برکاتک و عفوک.
سپس به مسح پا پرداخت و فرمود:
«اللّهمّ ثبّت قدمی علی الصّراط یوم تزلّ فیه الاقدام و اجعل سعیی فیما یرضیک عنّی یا ارحم الرّاحمین»
 سپس به فرزندش محمد که راوی حدیث است فرمود ای محمد هر کس چنین وضو بگیرد و آنچه را من گفتم بگوید خداوند از هر قطرۀ آبی ملکی بیافریند که تا روز قیامت تقدیس و تسبیح و تکبیر گویند و ثواب آن برای آن وضو گیرنده ثبت شود.

و در تفسیر امام علیه السّلام آمده است که هر کس در آخر وضوء و غسل خود بگوید:
«سبحانک اللّهمّ و بحمدک اشهد ان لا إله الاّ أنت استغفرک و اتوب إلیک و اشهد انّ محمّدا عبدک و رسولک و اشهد انّ علیّا ولیّک و خلیفتک بعد نبیّک و انّ اولیائه خلفائک و اوصیائک».
گناهانش همچون برگ درخت فرو ریزد و خدا بعدد هر قطره‌ای از آب وضوء یا غسل او ملکی بیافریند که تسبیح و تهلیل و تقدیس و تکبیر حق تعالی گویند و بر پیامبر و آل پاک او درود فرستند و ثواب آن برای آن وضوء گیرنده خواهد بود، و در کتاب «من لا یحضره الفقیه» روایت شده که زکات وضو اینست که در هنگام وضوء گفته شود:
اللّهمّ انّی اسئلک تمام الوضوء و تمام الصّلوة و تمام رضوانک و الجنّة.
سلام
خدایا! منو ببخش.

صبـــــــــــــــح :   
ظهـــر و عصـر :
مغرب و عشا : 
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــــح:   
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:

صبـــــــــــــــح:★    
ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا:

ظهـــر و عصـر:
مغرب و عشا:
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
 سپاس شده توسط
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:

این هفته ان شاءالله
صبـــــــــــــــح:   
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:
[تصویر:  qol.jpg]
 سپاس شده توسط
(باب دوم) «در فضیلت مسواک زدن و فوائد و کیفیت و اوقات آن»

در فضیلت مسواک و فوائد آن اخبار زیادی است که بخاطر تبرک ببعضی از آنها اشاره میکنیم از جمله آن خبر مشهور است که از ابو- جعفر علیه السّلام از رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله روایت شده که آن حضرت فرمود: اگر نبود که کار بر امت من مشکل می‌شد آنان را می‌فرمودم که برای هر نماز مسواک کنند.
و در «خصال» مرفوعا از پیامبر روایت شده که آن حضرت فرمود:
در مسواک دوازده خصلت است: دهان را پاکیزه می‌سازد و موجب خشنودی پروردگار است، و دندانهایت را سفید میکند و آنچه را که بر دندان‌ها جمع شده و باعث خرابی دندان می‌شود از بین میبرد، بلغم را کم میکند و اشتهاء طعام میآورد، حسنات را مضاعف میکند، و سنت بپا داشته می‌شود و باعث حضور ملائکه می‌گردد، و لثه را محکم می‌سازد و راه قرآن را پاک می‌سازد، و دو رکعت نماز که با دهان مسواک زده خوانده شود نزد خدا محبوب‌تر است از هفتاد رکعت بدون مسواک.
و در ثواب الاعمال از امام صادق علیه السّلام روایت شده که آن حضرت 
از پدرش امام باقر علیه السّلام روایت نموده که فرمود: اگر مردم خوبی‌های مسواک را می‌دانستند آن را با خود ببستر میبردند.
و اما کیفیت و آداب آن، مستحب است که با چوب اراک مسواک شود و اگر یافت نشد و یا دست یافتن بآن مشکل بود با چیز دیگر حتی با انگشت، و مستحب است که هنگام مسواک این دعا را بخواند:
الّلهمّ ارزقنی حلاوة نعمتک و ارزقنی برد روحک و اطلق لسانی بمناجاتک و قرّبنی منک مجلسا و ارفع ذکری فی الاوّلین الّلهمّ یا خیر من سئل و یا اجود من اعطی حوّلنا ممّا تکره الی ما تحبّ و ترضی و ان کانت القلوب قاسیة، و ان کانت الاعین جامدة، و إن کنّا ولی بالعذاب فأنت أولی بالمغفرة، الّلهمّ احینی فی عافیة و امتنی فی عافیة.
و اما اوقات مسواک، آنچه از اخبار و روایات بدست میآید استحباب مسواک در هر وضوئی و هر نمازی و هنگام خواب در شب و هنگام بر خواستن از خواب و قبل از نماز صبح است و احتمال هم دارد که این سه مرتبه مسواک در شب از مسواک هنگام وضو و نماز صبح کفایت کند.
و اما عبرتی که باید از این سنت گرفت در این زمینه همان روایتی که در مصباح الشریعة از امام صادق علیه السّلام رسیده کفایت میکند: در آنجا حضرت از رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله نقل می‌فرماید که فرمود مسواک تمیز کننده دهان، و موجب خشنودی پروردگار است، و آن را از سنت‌های مؤکد قرار داده است، و آن کس که در آن بفکر بپردازد منافع ظاهری و باطنی فراوانی در آن میبیند.
سلام
خدایا! حرفهای بدی زدم امشب ... کمکم کن و از دست خودم به تو پناه میبرم.
خدایا! شکرت برای همه ی نعمتهات و همه ی توفیقاتی که امروز داشتم.
صبـــــــــــــــح :   
ظهـــر و عصـر :
مغرب و عشا : 
طاهر / 22 آذر ماه
صبـــــــــــــــح:    
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا: 

الحمدلله علی کل حال
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
سلام عزیزان. دعا کنید منم وضعیت نمازام خوب بشه. برای خواهرمم دعا کنید همه جوره. ممنون.خدا خیرتون بده 302

صبـــــــــــــــح:
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا: 

خدایا شکرت 317
 سپاس شده توسط
سلام دوستان

تاپیک خیلی توپیه! از مهدی یار هم بابت مطالب خوبشون تشکر می کنم.

من هم می خوام شروع کنم. این هم وضعیت این هفته من هست تا الان.
صبــــــــــــــح :   
ظهــر و عصـر :
مغرب و عشا :
[تصویر:  photo_2018_02_20_19_03_36.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
صبـــــــــــــــح:    
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:

ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
سلام
و سلام بر برادر همت عزیز،
خوش اومدی داداش جون Confetti
... توپی این تاپیک به قرار عاشقی های توپشه 1 
امیدوارم هر روز نمازامون بهتر بشه.

امروز صبح مطمئن نیستم نمازم قضا شد یا نه؛
قضا ثبتش میکنم.
قرار: ان شاء الله تا آخر هفته، قبل 1 تو رختخوابم.
قرار: تا چهارشنبه، کاری که باید انجام بدم رو انجام میدم، ان شاء الله.
صبـــــــــــــــح :   
ظهـــر و عصـر :
مغرب و عشا : 
 سپاس شده توسط
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:

این هفته ان شاءالله
صبـــــــــــــــح:   
ظهـــر و عصـر:

مغرب و عشا:
 سپاس شده توسط