امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مدیریت قبل از لغزش، پدافند غیرعامل

بچه ها یه راهی که من قبلا برای رهایی از این هوسِ لعنتی به کار می بستم این بود که صدای خودم رو توی گوشیم ضبط میکردم که خطاب به خودم میگفتم "از الان تا چند دقیقه دیگه یه دنیا فاصله هست، یا می تونی بعد از این چند دقیقه به خودت افتخار کنی، یا اینکه یه آدم افسرده و گوشه گیری باشی که یه بار دیگه شکست خورده" و سعی میکردم خودم رو دلداری بدم که آره لابد از چیزی سرخورده ای، یا غصه ای داری، یا به هردلیل لعنتی ای میخوای دست به کاری بزنی که خودت هم میدونی چند ثانیه اش لذته و ساعتها و روزها عذاب وجدان و خشم از دست خودت! 

به من اعتماد کنین، شنیدن هیچ صدایی به اندازه صدای خودتون بهتون کمک نمیکنه که از پس کار سختی مثل این بربیاین! چون هیچ کسی به اندازه خودتون با درونتون آشنا نیست، به حرف خودتون گوش بدین! کار میکنه!
(1399 آذر 17، 14:04)ArminNewLife نوشته است: بچه ها یه راهی که من قبلا برای رهایی از این هوسِ لعنتی به کار می بستم این بود که صدای خودم رو توی گوشیم ضبط میکردم که خطاب به خودم میگفتم "از الان تا چند دقیقه دیگه یه دنیا فاصله هست، یا می تونی بعد از این چند دقیقه به خودت افتخار کنی، یا اینکه یه آدم افسرده و گوشه گیری باشی که یه بار دیگه شکست خورده" و سعی میکردم خودم رو دلداری بدم که آره لابد از چیزی سرخورده ای، یا غصه ای داری، یا به هردلیل لعنتی ای میخوای دست به کاری بزنی که خودت هم میدونی چند ثانیه اش لذته و ساعتها و روزها عذاب وجدان و خشم از دست خودت! 

به من اعتماد کنین، شنیدن هیچ صدایی به اندازه صدای خودتون بهتون کمک نمیکنه که از پس کار سختی مثل این بربیاین! چون هیچ کسی به اندازه خودتون با درونتون آشنا نیست، به حرف خودتون گوش بدین! کار میکنه!

روش خوبیه ایول?.
سعی میکنم از این روشت توی درس خوندنمم استفاده کنم.
مرسی بابت ایدت?.
سلام...
این صوت دوای شخص شخیص تو وه...
وقت گوش دادن... هرچقدر دوست داشتی گریه کن....خجالت نکش. این گریه ازون گریه هاس که افسردت نمیکنه، تازه بعدش سبک میشی و حال میای.

سه بار به ابا عبدالله سلام بده تو هر حالی که هستی ... این هم خیر میشه. 
امیدوار باش... اگه از خودت امید بریدی و به هیچ کس امید نداری، یعنی دلت از همه کنده شده حتی از خودت، سریع خودتو بنداز تو بغل امام زمون... میدونی که امام پدر مهربونه؟؟؟برادر دلسوزه... از مادرت بهت مهربون تره...
اینجا 

بد نیست قبل از شکست به اینجا سر بزنید 

اگه انسان با ایمانی باشید شک نکنید تاثیرگذارخواهد بود 53258zu2qvp1d9v
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
دیدم احتمال داره بلغزم تلگراممو حذف کردم
سلام

به نظر منم در این مواقع باید احساساتمون و حال و هوامونو سریع ببریم به سمت لذتهای معنوی...
وقتی شما با تمام وجودت وسوسه میشی که گناه کنی و لذت ببری....فقط یه چیز معرکه تر یه عشق معرکه تر میتونه جلوتو بگیره تا قیدشو بزنی....

من خودم یه سری فایل صوتی دارم که واقعا محشرند..یکیش 10 دقیقه ی اول دعای کمیل با صدای مداح حاج مهدی سلحشور است 

دیگه غیر از این زیارت عاشورا با صدای مداح اهل بیت میثم مطیعی ... اینم عالیه فقط چند دقیقه اولش هم گوش بدید کامل از فکر اون گناه میای بیرون....چون احساساتت تغییر میکنه...دیگه دلت نمیخواد اون کارو کنی دلت یه چیز دیگه میخواد....

دیگه دو تا صوت قرانم دارم که خیلی خوبه...یکیش آل عمران با صدای محمود شحات هست 

غیر از اینا مداحی های حمید علیمی رو خیلی دوست دارم و بینظیره به نظرم 

باید با این چیزا خیلی سریع خودتو برگردونی...احساساتتو برگردونی....حس تنفر نسبت به گناه پیدا کنی....

و یه چیز خیلی مهم اینکه تو کتاب احادیث قدسی اومده کسایی که نمیتونن ازدواج کنند خدا بهشون دوتا پلک داده که میتونن سریع به هم بذارند و صحنه های شهوت انگیزو نبینن و دوتا پا بهشون داده که میتونن با چسبوندنشون به هم شهوتشونو فروکش کنند و پاک بمونند
یعنی خود خدا راه حلش اینه چشماتو ببند و پاهاتو به هم بچسبون ...تا مقاومتت بینهایت بشه.

پس برای مواقع اورژانسیتون برنامه مکتوب داشته باشید.

فاصله شما تا اجرا کردن اون فایل های صوتی و برگردوندن حال و هوا و احساسات باید خیلی کمتر باشه تا فاصلتون تا رفتن به سایت های مستهجن و محرک.
ف ی ل ت ر ش ک ن هم اگه داری باید تو موبایلت هیدن باشه یا نصبش غیر فعال باشه برای کارهای درسی شاید لازمت بشه و حتی تلگرامت باید هیدن باشه تا اگه وسوسه اومد طول بکشه بری سمتش و برعکس فایل های صوتی پدافندی باید دم دستت باشه صفحه اول موبایلت.

اگه هم شدیدا وسوسه شدید ..مثلا وسط شب...پاهاتونو محکم به هم بچسبونید و دست به سینه و سریع فایل های صوتی رو گوش بدید...تا وسوسه ها گورشونو گم کنند..

به خودتونم تلقین کنید که خیلی راحت از پسش بر میایید.
نفس عمیق بکشید.
اگه شد داخل بینیتونو با آب بشویید تا اکسیژن خیلی زیاد به مغزتون برسه.

و به فواید پاک بودن و پاداش های خیلی بزرگ و باحالش فکر کنید به خوشگل شدنتون از نظر ظاهری موفقت های کاری و تحصیلی و عشق واقعی به اون بالایی.
جه لذتی بالاتر از اینکه آدم به خاطر عشقش سختی بکشه.
داره نگاهت میکنه.
تو بعدا میشینی و فیلم این روزاتو میبینی.
تو داری فیلم بازی میکنی.
تو نقش اول فیلمی.
پس نشون بده یه قهرمان عاشق پیشه ای.

لبخند بزن تا مقاومتت بینهایت بشه.
لبخند بزن و بگو نهههه.

پس از هر سختی آسانی است.
خوابتون میبره و صبح همه چی از نو شروع میشه.
----------------------------
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
Khansariha (69) میتوانیییییی Khansariha (69)
حالا بشین با خودت فکر کن ببین
 فکر میکنی ؟ 
---------------------------------
https://www.google.com/amp/s/www.mashreg...mp/986072/

این لینک دعای کمیل حاج مهدی سلحشوره....فقط 15 دقیقه تا 20 دقیقه اولشم گوش کنید عالیه عاشقش میشید....التماس دعا
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
https://s5.picofile.com/d/8112664718/282...saa_ir.mp3

سلام....این هم لینک یکی از صوت های قرآن فوق العاده زیبا از استاد محمود شحات .....التماس دعا
اگر فکر میکنی 
 که
میتوانی
قطعا 
 فکر میکنی ؟ 
تجربه چند وقت اخیرم و تحلیل هایی که داشتم نشون میده در مورد خودم  فاصله بین وسوسه و شروع لغزش هام خیلی کم هست در حد هیچ تا وسوسه میاد متاسفانه به قول معروف نه نمیگم میدونم خیلی اشتباه هست ولی میخواهم درستش کنم چون هیچ وقت توی عمرم به اندازه الان مصمم به ترک نبودم

حالا فاصله بین وسوسه و شروع لغزش رو به نظرتون چطور میشه بیشتر کرد؟

این چند وقته خیلی تلاش کردم و نشد باید یه راه حلی باشه باید پیداش کنم

1- شب ها باید گوشی رو با فاصله از خودم یا بیرون اتاق خواب بزارم.
2- اگر خوابم نبرد خودمو با کتاب خوندن مشغول کنم.
3- برای آینده خودم قدم به قدم برنامه ریزی کنم و تلاش کنم.هر چند قدم ها کوچک باشن ولی متوقف نشم حتی شده روزی 10 دقیقه!
4- روزی حداقل 1 آیه قرآن بخونم همراه با تفکر و تدبر.
5- ورزش رو با کم شروع کنم.
6- مواقع اورژانسی اینقدر خودمو مشغول کنم که از سرم بپره

Hanghead
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام به همه و تمام عزیزانی که کارشون اورژانسی شده
من علیرضام تقریبا چند ماهی شده با کانون آشنا شدم Confetti
و از اون موقع یه بار تونستم یک ماه پاک باشم ولی خیلی بد شکستم جوری که دو روز نمیتونستم دووم بیارم
ولی تسلیم نشدم و یه روز مصمم شدم که ترک کنم Shy
به لطف خدا و برکت خون شهیدا که متوسل شدم بهشون
الان 41 روزه که پاکم Khansariha (69)
بله 41 روز 
دوست عزیزی که اومدی اورژانس بدون که میتونی
فقط همت میخواد  Khansariha (46)
اول از خدا و بعد از شهدا کمک بخواه
البته سخته تو این وضعیت ولی اگه تونستی مزار شهدا برو
قطعا معجزه میکنه
من خودم یه تابلو درست کردم "الموت"
زدم پشت میز کامپیوتر تا همیشه یاد مرگ باشم
و عکس چند تا شهید رو هم زدم تا بدونم نظاره گر من هستن
البته خیلی مواظب باش که غرور نگیرتت 
من سری قبل سر غرور شکستم
هیچ وقت نزار غرور بگیرتت
مطمئن باش بعد چند هفته 
دیگه اصلا بی حس میشی 
اصلا دیگه دلت نمیخواد بری سمتش
با آرزوی موفقیت برای هممون
یا علی
راستش تنها چیزی که میتونه من از اون کار بکشه بیرون حرف زدن  با کسی هست که دوسش دارم و یا خانواده . خیلی جواب میده ولی وقتی که نیستن چی ؟!!! خیلی شکننده ام  اون موقع. ولی دارم تلاش میکنم از روش های شما استفاده کنم. ولی به نظرم بهترین دفاع اینه که نزاریم کار به اونجا برسه.
میشه یه راهکار تضمینی برای ترک بدین؟ 53

برای ترک عادات غلط باید تلاش زیادی کرد، 2uge4p4
و این تلاش زیاد، با یک راهکار محقق نمیشه! 49-2
بنابراین شما باید چندین رو باهم و هم زمان انجام بدین تا موفق بشید. Confetti
و در رابطه با تضمینی بودن راهکار باید بدانید که تا خودتون نخواین، هیچکس و هیچ کاری نمیتونه تضمین کنه که موفق می شید! Swear1
فقط باید خودتون ارده کنید، و اراده و اراده!! Khansariha (69)Khansariha (69)Khansariha (69)Khansariha (69)Khansariha (69)Khansariha (69)Khansariha (69)
و راهکار هایی که داده میشه هم صرفا جهت کمک برای  راحت تر شدن و سهولت ترک هست. 128fs318181

چه راهکار هایی!؟؟؟ 39
نماز اول وقت 2uge4p4 /سوره لقمان 49-2 /دوری از تنهایی Khansariha (18) /دائم الوضو بودن Khansariha (69) /دوری از محرکات Esteghfar /خوردن آب سرد studsmatta /لباس زیر نخی و گشاد haha /ورزش bliss /برنامه ریزی balloons /پرهیز از بیکاری Khansariha (2) /حمام کوتاه Khansariha (8) /دوش آب خنک Gol
فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
من رازی کشف گردم که شما را نیز در آن سهیم میکنم
آیا دقت کردید خدا در قرآن میگه قرآن هدایت برای متقین هست؟
و اینکه گفته کسانی که امکان ازدواج ندارن دامن خودشونو از گناه جنسی حفظ کنن یعنی تقوا

پس قرآن سبب هدایت مجرد هایی میشه که فعلا به هردلیلی امکان ازدواج ندارن اما تقوا دارن و این فضل خداست.

من تفکرات خودمو نگفتم بلکه تفسیر قرآن به قرآن کردم.
پس اگر عهد بستید با خدا که تقوا داسته باشید، هر روز قرآن بخونید
 یا گوش کنید. من تاثیرات معجزه آسایی دیدم. مثلا یه بار نزدیک به لغزش بود بدجور، ولی قرآن رو باز کردم و خوندم. البته با آداب مخصوصش مخصوصا وضو گرفتن. به این سبب یک باره تمام شهوت خاموش شد.

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
راز جدید:

یک پزشک وقتی بیمار می شوید می گوید مثلا هر 8 ساعت آموکسی سیلین 500 بخور تا خوب شی. این خوب شدن جسم از بیماری های جسمی هست.
برای خوب شدن روح چه کنیم؟ آنتی بیوتیک روح چیست؟ نماز هست. پس مراقبت بر نماز های یومیه سبب اولا پاکسازی روح میشه و ثانیا جلوگیری از لغزش. حتی اگر یک نماز قضا بشه، افکار لغزشی سراغتان میاد. انگار نماز خاصیت بازدارنده داره اما برای یه مدت تا نماز بعدی اثر داره. بهتر هست نماز ظهر و عصر را با هم نخوانیم و هر کدام رو در وقت خودش بخونیم. اینطوری احتمال لغزش به صفر می رسه.

پس: آموکسی سیلین = آنتی بیوتیک جسم
نماز = آنتی بیوتیک (ضد شیاطین) روح

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان