نظرسنجی: به نظر شما برای شروع یه زندگی خوب، ایجاد کدوم عادت خوب موثره؟اگر گزینه ی دیگه ای مد نظرتون هست به سرپرست مسابقه اطلاع بدین.
این نظرسنجی بسته شده است.
خواب منظم و با برنامه
12.88%
63
12.88%
خوش اخلاقی (ترک پرخاشگری)
9.20%
45
9.20%
نظم داشتن
12.88%
63
12.88%
زندگی کردن در زمان حال
10.02%
49
10.02%
فعال و با حوصله بودن
9.41%
46
9.41%
استفاده مفید و به اندازه از اینترنت
8.38%
41
8.38%
ورزش
10.22%
50
10.22%
خوش رفتاری با والدین
8.38%
41
8.38%
مثبت نگری
12.68%
62
12.68%
راست گو بودن
5.93%
29
5.93%
در کل
489 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسابقه شروع زندگی خوب، (سرپرست: *شهریار*،یا باب الحوائج ، سنا)

به نام خدا

سلام

روز 17 ام مسابقه عادت سازی

قانون اول تغییر عادت

1. واضحش کن

طبق چرخه تغییر عادت که اینجا توضیحش دادیم؛
هر عادت یک یا چند سرنخ یا نشانه داره که مارو یاد انجام اون عادت میندازه
برای ایجاد عادت های خوب هرچه سرنخ ها ی بیشتری ایجاد کنیم ؛ احتمال انجام اون عادت بالاتر میره

چند تا روش میگیم که با اون ها میشه سرنخ های  یک عادت جدید  رو  بیشتر کرد:

روش اول: سیستم اشاره  و اعلام ؛

عادت ها با گذشت زمان  عادی میشن و به صورت ناخودآگاه انجام میشن
برای تغییر عادت باید اول اون هارو از ناخودآگاهمون بیارم به  خود آگاه  .چطوری؟
کاری که میخوایم انجام بدیم و پیامدش رو با صدای بلند برای خودمون بگیم

مثلا میخوایم استفاده از گوشی رو کاهش بدیم ، اما وسط کار یا درس هی دلمون میخواد بریم سراغ گوشی
با صدای بلند به خودمون بگیم : " فکر کنم میخوام برم سراغ گوشی ولی الان وقتش نیست! اگه گوشی بگیرم دستم حواسم پرت میشه و تمرکزم کاهش پیدا میکنه و وقتم هدر میره ، وقتی درسم  تموم شد گوشی رو برمیدارم!"

ادامه داره...

تکلیف 5 : چطور میتونید از این روش برای واضح کردن و آگاهی پیدا کردن نسبت به عادت انتخابی مسابقه تون استفاده کنید.با مثال

لینک مطالب تا کنون:

نقل قول: مسابقه ۵ هفتست ، من در نظرم بود یه هفته دیگه تمدیدش کنم
ولی حالا ببینیم تا اون موقع چی پیش میادو چقدر دوستان همراهی میکنن

اما از الان باید رو ذهنمون کار کنیم ، ما برای مسابقه عادت ایجاد نمیکنیم ، ما برای رشد خودمون ، برای انسان بهتری شدن میخوایم عادت بسازیم، حتی اگه مسابقه ای نبود ما ادامش میدیم  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]
میتونیم مثلا بعد مسابقه هم بگیم ماهی یک بار بیاین از عادتتون یه گزارش کار بدین 

در مورد خرده عادتت  در کل ببین آیا وضو گرفتن ترغیبت میکنه بری نماز بخونی؟ اگه آره که خوبه ادامش بده
حالا میتونی طی مسابقه پله پله خرده عادتو بیشتر کنی وقتی پله قبلی تثبیت شد
مثلا اگه وضو گرفتن تثبیت شد و دیگه راحت تونستی انجامش بدی ، مرحله بعد میتونی پهن کردن جانماز هم اضافش کنی اونوقت دیگه اصلا دلت میاد نماز نخونی؟  [تصویر:  4chsmu1.gif]

رزا از خواب بیدار شد  یا به محض اینکه اذان رو شنید سریع وضو میگیره جانماز پهن میکنه ، دیگه نماز نخوندن واقعا سخت میشه اینجا [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

یه چیز دیگه ای که هست چون نماز واجبه و با عادت های دیگه که ما داریم میسازیم یکم فرق داره ، اگرم خواستی میتونی همون نماز رو عادت انتخاب کنی واسه امتیاز مسابقه 
اما روزایی که دیدی ذهنت داره بهانه میاره برای نماز  برو وضو بگیر و جانماز پهن کن
بلههه باهات موافقم،صد درصد برای مسابقه عادت نمیسازیم ولی چون هفته های اول جزء سختترین هفته ها هستند، مسابقه کمک بزرگیه برای شروع. 
با این قسمت آخر خیلی موافقم،خود نماز خوندن باشه و وقتایی که ذهنم خواست بهونه بیاره وضو یا جانماز پهن کردن. میدونی کلا یه جور مبارزه با نفسه به نظرم. ینی حتی اگه خیلی بی حوصله ام هستی در حد یه کم با نفست مبارزه میکنی، مبارزه رو رها نمیکنی خلاصه 53258zu2qvp1d9v
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

به ما اعتبار بدید بد نیستا... Gigglesmile
دفعه بعدی من درس گرفتم

درس گرفتم که اینبار اون باید از میدون به در بشه

محمد علی کلی
سلام 
هدف: کسب مهارت/ عادت: حداقل روزی ۲۰ دقیقه زمان گذاشتن / خرده عادت:  باز کردن برنامه زبان و چرخیدن ببین عناوین کتابها

جمع امتیاز هفته دوم: ۵

هفته سوم: 
شنبه 1
یکشنبه 1
دوشنبه 1
سه شنبه 
چهارشنبه 
پنجشنبه 
جمعه 

دلایل امتیاز صفر:  

(1401 آذر 5، 20:25)سنــا نوشته است:
سلام
صحبتی با شرکت کننده ها

هفته دوم مسابقه هم گذشت به لطف خدا

لطفا هر کس بیاد بگه این دو هفته چه کرده در راستای رسیدن به هدف یا عادتش؟خرده عادتی که انتخاب کردین چطور بوده ؟ و در کل از خودتون و پیشرفتتون راضی هستین یا نه؟

البته کلی مطالب جذاب دیگه توراهه  4chsmu1
که کمکمون میکنه بهتر عادتمون رو بسازیم
ولی تا اینجا میخوام بدونم چطور پیش رفتین 

هفته اول نه اما هفته دوم خیلی خوبتر از چیزی که فکر میکردم پیش رفت، خرده عادت هم غیر از ایجاد انگیزه باعث شد یه سری کتاب سریالی پیدا کنم که اصلا عالی شد 4chsmu1 فعلا که افتادم رو غلطک Khansariha (69)
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
.پارادوکس.

هفته ی  اول :

شنبه :  1
یکشنبه : 1
دوشنبه: 1
سه شنبه : 0
چهارشنبه: 0
پنجشنبه: 0
جمعه: 0
مجموع امتیاز هفته : 3

دلیل امتیاز 0 جمعه : کمبود خواب روزهای قبل ، تداوم نداشتن سه روز قبلی و ادامه ی آن . 

هفته ی  دوم :

سه شنبه : 1
چهارشنبه: 1
پنجشنبه: 1
جمعه: 1
مجموع امتیاز هفته : 7

هفته ی  سوم:

سه شنبه : 
چهارشنبه: 
پنجشنبه: 
جمعه: 
مجموع امتیاز هفته :

ساعت خوابم به هم ریخته  . هفته ی سوم مسابقه از 6 ساعت رسیدم به 10 ساعت  42 

نقل قول: سلام
صحبتی با شرکت کننده ها

هفته دوم مسابقه هم گذشت به لطف خدا

لطفا هر کس بیاد بگه این دو هفته چه کرده در راستای رسیدن به هدف یا عادتش؟خرده عادتی که انتخاب کردین چطور بوده ؟ و در کل از خودتون و پیشرفتتون راضی هستین یا نه؟

از وقتی خرده عادت رو به برنامم اضافه کردم و هرشب قبل خواب تایمر فعال میکنم از صبح روز بعد دیگه شروعی نیست بلکه ادامه ی برنامه رو پیش میبرم و این از مقاومتم کم میکنه . وجود دفترچه و نوتفیکیشن بالای گوشی هم یادآور خوبی برای نوشتن برنامه ها هستند . ولی روزهای خاصی هستند که مقاومت خیلی بیشتری برای بی برنامه و نامنظم بودن پیدا میکنم . مثل روز تعطیل جمعه .
تا به امروز خیلی چیزها خوب بودند ولی حس میکنم میتونه بهتر باشه ، به روزهای آینده امیدوار هستم .
(1401 آذر 7، 8:09)سنــا نوشته است: به نام خدا

سلام

روز 17 ام مسابقه عادت سازی

قانون اول تغییر عادت

1. واضحش کن

طبق چرخه تغییر عادت که اینجا توضیحش دادیم؛
هر عادت یک یا چند سرنخ یا نشانه داره که مارو یاد انجام اون عادت میندازه
برای ایجاد عادت های خوب هرچه سرنخ ها ی بیشتری ایجاد کنیم ؛ احتمال انجام اون عادت بالاتر میره

چند تا روش میگیم که با اون ها میشه سرنخ های  یک عادت جدید  رو  بیشتر کرد:

روش اول: سیستم اشاره  و اعلام ؛

عادت ها با گذشت زمان  عادی میشن و به صورت ناخودآگاه انجام میشن
برای تغییر عادت باید اول اون هارو از ناخودآگاهمون بیارم به  خود آگاه  .چطوری؟
کاری که میخوایم انجام بدیم و پیامدش رو با صدای بلند برای خودمون بگیم

مثلا میخوایم استفاده از گوشی رو کاهش بدیم ، اما وسط کار یا درس هی دلمون میخواد بریم سراغ گوشی
با صدای بلند به خودمون بگیم : " فکر کنم میخوام برم سراغ گوشی ولی الان وقتش نیست! اگه گوشی بگیرم دستم حواسم پرت میشه و تمرکزم کاهش پیدا میکنه و وقتم هدر میره ، وقتی درسم  تموم شد گوشی رو برمیدارم!"

ادامه داره...

تکلیف 5 : چطور میتونید از این روش برای واضح کردن و آگاهی پیدا کردن نسبت به عادت انتخابی مسابقه تون استفاده کنید.با مثال

لینک مطالب تا کنون:

سلام..اگه امکانش هست بهترین پاسخ را هم اعلام کنید
دفعه بعدی من درس گرفتم

محمد علی کلی
عادت: نماز اول وقت (قرآن) در وعده مغرب و عشا
خرده عادت: وضو گرفتن بعد از بیدار شدن از خواب  بعدازظهر

هفته ی  سوم:

سه شنبه : 
چهارشنبه: 
پنجشنبه: 
جمعه: 
مجموع امتیاز هفته :

سنا جان میشه این سیستم اشاره و اعلام رو روی یه عادت مثبت که میخوایم ایجاد کنیم مثال بزنی لطفا؟ چون عادت انتخابیت یه عادت منفیه که باید ترک بشه و من نمیتونم روی عادت خودم بفهمم چطوری میشه 39
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

عادت:عصبانی نشدن
خرده عادت:آرامش
هفته اول
شنبه:0
یکشنبه:0
دوشنبه:0
دفعه بعدی من درس گرفتم

محمد علی کلی
Khansariha (56)اقا تکلیف ها چقدر سخت شدن

هفته ی  اول : 

یکشنبه : 0
دوشنبه: 0
مجموع امتیاز هفته : 2

هفته ی  دوم : 

مجموع امتیاز هفته : 4

هفته ی  سوم : 

یکشنبه : 0
سه شنبه : 
چهارشنبه: 
پنجشنبه: 
جمعه: 
مجموع امتیاز هفته : 

دلایل امتیاز 0  (علت اینکه چرا انجام نشده):

نتونستم حرفمو بدون ناراحتی و بدون صدای بلند بزنم
حرف اونقدر بد نبود. لحنم بد بود. نمیدونم راستش چرا اینجوری شد اصلا
علت ناامیدی و غم هم هست

خرده عادت هم بعضی روزا برای خودم مرور کردم. ولی بیشترش یادم رفت

حالا الان خرده عادت امشب را اینجا مینویسم
من کنترل خشم را انتخاب کردم تا هم اخرت ضرر نکنم. هم این دنیا تنها نشم. 
هر چی کمتر عصبانی بشم. اروم تر و خوشحال ترم
دنیا پوچه و مهم نیستو دل ادم های اطرافم از دنیا مهم تر. مبادا بخاطر چیزای کوچیک دنیایی دلشونو بشکنم
امیدوارم بتونم Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
ُسلااااااااااام به دوستان پرانرژی و اهل رشد

صبح تون بخیییییییییر

رزا جان

ممنون بابت مثال چرخه عادت ..خیلی عالی بود 49-2 
دفترت هم مبارک
ان شاء الله به کمکش کلی عادت های خوب ایجاد کنی
سعی کن اون عادت های دیگه رو هم با همین روش حرده عادتی پیش ببری چون بهترین  روشیه که پایدار و ثابت میکنه عادتت رو
و درسته اینم یه جور مبارزه با نفسه با قدم های کوچیک

گلبرگ جون ممنون از دلایل زیبایی که نوشتی .. بیا بگو برامون چقدر موفق بودی تو انجام خرده عادتت

پارادوکس جان
خرده عادتی که انتخاب کردی خیلی عالیه 49-2 
ممنون بابت مثال چرخه ..عالی بود
ماشاء الله ساعت خواب 4chsmu1 
خداروشکر که تو انجام عادتت موفق تر از قبل شدی Khansariha (69) 

روژان جان
ممنون از مثال چرخه عادت ..عالی بود 49-2 
خوشحالم از حس خوبی که این عادت تو زندگیت ایجاد کرده ..ان شاء الله هر روز بهتر از دیروز Khansariha (69)

آقا فرید

ممنون بابت مثال چرخه عادت .. فک کنم خیلی هامون درگیر این چرخه هستن 4chsmu1
خوشحالم که افتادین رو غلتک.. ان شاء الله همینطور عالی پیش برین Khansariha (69)

آقای محمدعلی  (حسین)

خوش اومدین 49-2
هم به اینجا و هم به کانون .. ماشاء الله خیلی فعال هستین

مسابقه دو هفته هست که شروع شده و الان وسط هفته سومیم و دیگه امکان ثبت نام نیست فعلا
ولی میتونید مطالبی که میزاریم رو بخونید و  رو عادتتون کار کنید  و اینجا هم اعلام وضعیت کنید مشکلی نیست .
مطالب قبلی رو خوندید؟  خرده عادت آرامش رو میشه بیشتر توضیح بدین به چه صورته؟

نقل قول: سنا جان میشه این سیستم اشاره و اعلام رو روی یه عادت مثبت که میخوایم ایجاد کنیم مثال بزنی لطفا؟ چون عادت انتخابیت یه عادت منفیه که باید ترک بشه و من نمیتونم روی عادت خودم بفهمم چطوری میشه [تصویر:  39.gif]

رزا جون من از عادت خودم مثال میزنم
من خرده عادتم باز کردن فایل صوتی و گوش دادن 1 دقیقه ای هست
گاهی که گوشی رو دستم میگیرم برم سراغش ، میگم حالا یه سر بزنم به ایتا ، یه سر بزنم به کانون
و وقتی سر میزنم به این دو  بعدش اصلا یادم میره باید فایل صوتی رو گوش میدادم! و کلا فراموش میشه اون لحظه
حالا من برای اینکه این حالت پیش نیاد میام  با صدای بلند کاری که میخوام انجام بدم و پیامدش رو برای خودم میگم.
" سنا جان فک کنم میخوای بری سراغ شبکه های اجتماعی ،  ولی الان موقع گوش دادن فایل صوتیه ، اگه الان سراغش نری فراموش میکنی انجام بدی یا مدام به تعویق میوفته و حس بدی پیدا میکنی ، بعد از گوش دادن فایل صوتی میتونی شبکه های اجتماعی رو چک کنی"

اگه عادتمون مثبته ، در واقع اون چیزی که مانع انجام عادتمون میشه رو میتونیم گوشزد کنیم به خودمون
اگرم ترک عادت منفی رو داریم که میتونیم پیامد های انجامش رو به خودمون گوشزد کنیم.

گاهی هم میتونیم خود انجام کار رو به خومون گوشزد کنیم، مثلا  "سنا یادت باشه باید عصر حتما فایل صوتی رو گوش بدیا"
خب من تکلیف 5 رو انجام دادم الان ، آقای شهریار امتیازم یادتون نره 4chsmu1 

نقل قول: [تصویر:  khansariha (56).gif]اقا تکلیف ها چقدر سخت شدن

کجاش سخت بود بگو کمک کنم 4chsmu1 

عارفه نیست منم دارم سوء استفاده میکنم 65

نقل قول: خرده عادت هم بعضی روزا برای خودم مرور کردم. ولی بیشترش یادم رفت

سعی کن طوری باشه هر شب بتونی انجامش بدی
مثلا هر شب فقط یه خط بنویسی
یا هر شب 1 دقیقه بهش فکر کنی و بعد برای خودت مرور کنی پیامدش رو با همین روش اشاره و اعلام که گفتم
اگه دفتر تهیه نکردی حتما تهیه کن یا اگه داری تو همون هر روز گزارش کارت رو بنویس و جدول هم بکش و تیک بزن

ممنون از همگی

از پست ها و از انرژی مثبتاتون کلی انرژی میگیرم
روزتون عالی و سرشار از تلاش و پشتکار 302
(1401 آذر 8، 7:47)سنــا نوشته است: ُسلااااااااااام به دوستان پرانرژی و اهل رشد

صبح تون بخیییییییییر

رزا جان

ممنون بابت مثال چرخه عادت ..خیلی عالی بود 49-2 
دفترت هم مبارک
ان شاء الله به کمکش کلی عادت های خوب ایجاد کنی
سعی کن اون عادت های دیگه رو هم با همین روش حرده عادتی پیش ببری چون بهترین  روشیه که پایدار و ثابت میکنه عادتت رو
و درسته اینم یه جور مبارزه با نفسه با قدم های کوچیک

گلبرگ جون ممنون از دلایل زیبایی که نوشتی .. بیا بگو برامون چقدر موفق بودی تو انجام خرده عادتت

پارادوکس جان
خرده عادتی که انتخاب کردی خیلی عالیه 49-2 
ممنون بابت مثال چرخه ..عالی بود
ماشاء الله ساعت خواب 4chsmu1 
خداروشکر که تو انجام عادتت موفق تر از قبل شدی Khansariha (69) 

روژان جان
ممنون از مثال چرخه عادت ..عالی بود 49-2 
خوشحالم از حس خوبی که این عادت تو زندگیت ایجاد کرده ..ان شاء الله هر روز بهتر از دیروز Khansariha (69)

آقا فرید

ممنون بابت مثال چرخه عادت .. فک کنم خیلی هامون درگیر این چرخه هستن 4chsmu1
خوشحالم که افتادین رو غلتک.. ان شاء الله همینطور عالی پیش برین Khansariha (69)

آقای محمدعلی  (حسین)

خوش اومدین 49-2
هم به اینجا و هم به کانون .. ماشاء الله خیلی فعال هستین

مسابقه دو هفته هست که شروع شده و الان وسط هفته سومیم و دیگه امکان ثبت نام نیست فعلا
ولی میتونید مطالبی که میزاریم رو بخونید و  رو عادتتون کار کنید  و اینجا هم اعلام وضعیت کنید مشکلی نیست .
مطالب قبلی رو خوندید؟  خرده عادت آرامش رو میشه بیشتر توضیح بدین به چه صورته؟

نقل قول: سنا جان میشه این سیستم اشاره و اعلام رو روی یه عادت مثبت که میخوایم ایجاد کنیم مثال بزنی لطفا؟ چون عادت انتخابیت یه عادت منفیه که باید ترک بشه و من نمیتونم روی عادت خودم بفهمم چطوری میشه [تصویر:  39.gif]

رزا جون من از عادت خودم مثال میزنم
من خرده عادتم باز کردن فایل صوتی و گوش دادن 1 دقیقه ای هست
گاهی که گوشی رو دستم میگیرم برم سراغش ، میگم حالا یه سر بزنم به ایتا ، یه سر بزنم به کانون
و وقتی سر میزنم به این دو  بعدش اصلا یادم میره باید فایل صوتی رو گوش میدادم! و کلا فراموش میشه اون لحظه
حالا من برای اینکه این حالت پیش نیاد میام  با صدای بلند کاری که میخوام انجام بدم و پیامدش رو برای خودم میگم.
" سنا جان فک کنم میخوای بری سراغ شبکه های اجتماعی ،  ولی الان موقع گوش دادن فایل صوتیه ، اگه الان سراغش نری فراموش میکنی انجام بدی یا مدام به تعویق میوفته و حس بدی پیدا میکنی ، بعد از گوش دادن فایل صوتی میتونی شبکه های اجتماعی رو چک کنی"

اگه عادتمون مثبته ، در واقع اون چیزی که مانع انجام عادتمون میشه رو میتونیم گوشزد کنیم به خودمون
اگرم ترک عادت منفی رو داریم که میتونیم پیامد های انجامش رو به خودمون گوشزد کنیم.

گاهی هم میتونیم خود انجام کار رو به خومون گوشزد کنیم، مثلا  "سنا یادت باشه باید عصر حتما فایل صوتی رو گوش بدیا"
خب من تکلیف 5 رو انجام دادم الان ، آقای شهریار امتیازم یادتون نره 4chsmu1 

نقل قول: [تصویر:  khansariha (56).gif]اقا تکلیف ها چقدر سخت شدن

کجاش سخت بود بگو کمک کنم 4chsmu1 

عارفه نیست منم دارم سوء استفاده میکنم 65

نقل قول: خرده عادت هم بعضی روزا برای خودم مرور کردم. ولی بیشترش یادم رفت

سعی کن طوری باشه هر شب بتونی انجامش بدی
مثلا هر شب فقط یه خط بنویسی
یا هر شب 1 دقیقه بهش فکر کنی و بعد برای خودت مرور کنی پیامدش رو با همین روش اشاره و اعلام که گفتم
اگه دفتر تهیه نکردی حتما تهیه کن یا اگه داری تو همون هر روز گزارش کارت رو بنویس و جدول هم بکش و تیک بزن

ممنون از همگی

از پست ها و از انرژی مثبتاتون کلی انرژی میگیرم
روزتون عالی و سرشار از تلاش و پشتکار 302
سلام
اولا تشکر میکنم از این همه لطف
دوما اون که نوشتین محمدعلی(حسین)منو یاد این انداخت که اسم اصلی محمدعلی کلی کاسیوس مارسلوس کلی بود و بعد تغییر اسم داد.اونمواقع اسم اونو اینطوری مینوشتن Khansariha (13)
بله..خرده عادت من اینطوریه منی که میخوام عادتم که عصبانی نشدن است را از بین ببرم باید به خرده عادت آرامش دست یابم..این مثل قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود است

راستی اون تکلیف محمدودیت زمانی دارد...چون من دارم فعلا دربارش مطالعه و تحقیق میکنم..
دفعه بعدی من درس گرفتم

محمد علی کلی
(1401 آذر 7، 18:59).پارادوکس. نوشته است: .پارادوکس.

هفته ی  اول :

مجموع امتیاز هفته : 3

دلیل امتیاز 0 جمعه : کمبود خواب روزهای قبل ، تداوم نداشتن سه روز قبلی و ادامه ی آن . 

هفته ی  دوم :

چهارشنبه: 1
جمعه: 1
مجموع امتیاز هفته : 7

هفته ی  سوم:

چهارشنبه: 
پنجشنبه: 
جمعه: 
مجموع امتیاز هفته :

دلیل امتیاز صفر : تماشای یک فیلم سه ساعته و در ادامه نخوابیدن تا صبح / 

من دیروز فکر کردم فقط منم که تکلیف آخری برام سخت شده  42
سلام Khansariha (48) 

نقل قول: بله..خرده عادت من اینطوریه منی که میخوام عادتم که عصبانی نشدن است را از بین ببرم باید به خرده عادت آرامش دست یابم..این مثل قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود است

آرامش یعنی چی ؟ معنیش کنید
مثلا سکوت کنید 1 دقیقه؟ یا موقعیت رو ترک کنید؟ یا چند تا نفس عمیق بکشید تو لحظه عصبانیت؟

نقل قول: راستی اون تکلیف محمدودیت زمانی دارد...چون من دارم فعلا دربارش مطالعه و تحقیق میکنم..
محدودیت زمانی نداره ..ولی بهتره که زودتر انجام بشن و همراه تاپیک پیش بریم

نقل قول: من دیروز فکر کردم فقط منم که تکلیف آخری برام سخت شده  [تصویر:  p.gif]
پارادوکس جان با توضیحاتی که به رزا دادم بازم سخته؟

مثال میزنم مثلا پارادوکس میخواد  عادت هر شب کتاب خوندن رو ایجاد کنه  ولی مثلا  همون موقع تلویزیون داره یه فیلم سینمایی جذاب میده

پارادوکس با صدای بلند  به خودش میگه " ببین عزیزم میدونم الان دلت میخواد فیلم ببینی ، ولی الان موقع کتاب خوندنه ، بعد مثلا دو صفحه کتاب میتونی فیلمت رو ببینی "

تو داری خودت رو آگاه میکنی که ببین الان موقع فیلم نیست ! الان موقع انجام عادت کتاب خوندنمه.

هرچیزی که مانع انجام دادن عادتت میشه رو این مدلی به خودت گوشزد کن تا آگاه بشی بهش ،" مثل اینکه الان میخوام برم سراغ گوشی ولی الان باید درس بخونم "
خیلی وقتا ناخوداگاه میریم سراغ گوشی یا هر عادت بد دیگه ای  ؛ تا وقتی عادتی تو ناخوداگاه باشه قابل تغییر نیست .. ولی با این روش میتونیم اون عادت بد رو بیاریم تو خود آگاهمون و بعد آگاهانه تغییرش بدیم.

الان فکر کن ببین چه چیزهایی میتونه مانع انجام خرده عادتت بشه ، همونارو هر روز به صورت جمله با صدای بلند به خودت بگو
به نام خدا

سلام

روز 18 ام مسابقه عادت سازی

ادامه قانون 1: واضحش کن

روش دوم: استفاده ازسرنخ زمان ، مکان ، احساس  (قصد اجرا)

دلیل اینکه خیلی وقتا کارهامون رو انجام نمیدیم ، نداشتن اراده و انگیزه نیست
بلکه بیشتر دلیلش اینه که  واضح و مشخص و شفاف  نمیکنیم کارمون رو

قراره کی انجامش بدیم؟ کجا انجامش بدیم؟ تو چه موقعیتی انجامش بدیم؟چطوری انجامش بدم؟

میتونیم عادت هامون رو در قالب این جملات بنویسیم و واضحشون کنیم

من  در این "ساعت" و در این "مکان"  این " رفتار یا کار " را انجام خواهم داد.

مثال : عادت مطالعه
من ساعت" 6 بعدازظهر" ، به مدت 5 دقیقه در" اتاق خواب، پشت میزم " "زبان انگلیسی" مطالعه خواهم کرد.

مثال : عادت ورزش
من ساعت " 8 صبح " در  " حیاط منزل " به مدت" 5 دقیقه پیاده روی" میکنم.

یا در قالب این جمله

وقتی موقعیت xایجاد شود ، من پاسخ Y  را انجام خواهم داد.

من وقتی عصبانی میشم ؛ 3 تا نفس عمیق میکشم.
من وقتی ناراحت میشم ، چند خط مینویسم.

این روش باعث میشه وقتی تو مکان خاص یا زمان خاص یا موقعیت خاصی هستیم یاد انجام عادتمون بیوفتیم و راحت تر انجامش بدیم.

muhammadali1964/عادت:عصبانی نشدن/خرده عادت:آرامش
شنبه:0
یکشنبه:0
دوشنبه:0
سه شنبه:1
دفعه بعدی من درس گرفتم

محمد علی کلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان