نظرسنجی: آیا این مسابقه تا حالا تاثیری در کنترل نگاهتون داشته؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اصلا
9.54%
25
9.54%
تا حدوددی
33.97%
89
33.97%
خیلی
56.49%
148
56.49%
در کل
262 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه کنترل نگاه و ذهن (سرپرست: زینبی)

والله این قسمت یک جوری از حالت مسابقه در اومده

چون یک جوری بود که لحظه ای باید میومدیم عمل میکردیم

دوست خوبمون شاینی یک زمانی یک ایده ای واسه از سر گیری مسابقه دادند

که دیگه خبری نشد ازشون

انشالله بزودی یک برنامه ای ترتیب بدیم براش 4fvfcja
[تصویر:  thumb_HM-2013366757605124351372966757.6976.jpg]
بزودی سری جدید مسابقات کنترل نگاه شروع خواهد شد

317317317317317317

اهای بیاین هر روز سر بزنین 41414141
نگاه کردن تصاویر مستحجن

امروزه بحث نگاه کردن تصاویر مستحجن که آیا شرعی است یا نه بحث روز است خیلی ها میخواهند بدانند که با این موضوع چگونه برخورد کنند؟من فقیه نیستم که بخواهم حکم فقهی مساله رو بیان کنم اما از لحاظ علمی وقتی به مضرات نگاه به تصاویر وفیلم های مستحجن وغیر اخلاقی نگاه میکنیم به ناچار وبه شدت دیدن چنین صحنه هایی را تقبیح خواهیم کرد.کاری که دین مقدس اسلام هزاران سال پیش کرده است.ووقتی مساله روشن شد آدم به حال آن دسته ازپدر ومادر هایی که ساده لوحانه نسبت به آلوده شدن فرزندان خود به این گناه خطرناک بی تفاوتی میکنند تاسف میخورد.
کسانی که این دسته از فیلم ها وتصاویر را میبینند دودسته اند
.یا مجردند یا متاهل .
که در هر دوصورت به مضرات آن اشاره می شود.
فرض کنید آقا وخانمی که با هم ازدواج نموده اند پای چنین فیلم هایی نشسته باشند.اولین خطر این است که مرد خانه یا به عکس زن خانه طرف خود را با آن شخص در فیلم مقایسه می کند چه اتفاقی می افتد؟دلزدگی از همدیگروخود را شکست خورده در انتخاب همسر تلقی کردن ؛به اعترافات کسانی که کم هم نیستند دم دادگاه ها نگاهی بکنید خواهید فهمید که چه بلایی بر سرما آمده است.واین یعنی از هم پاشیده شدن کانون یک خانواده به نظر من آن خانمی که اجازه میدهد شوهر او یا آن آقایی که اجازه میدهد خانم او پای چنین بساطی بنشیند دانسته یا نادانسته به زندگی وآینده خود خیانت میکند نگویید آقا باندیدن که مشکل حل نمی شود خودم خوب میدانم نظریات غربی ها را که آقابگذارید ببیند عادی میشود اگر عادی شد حل می شود؟خیر این درست مثل آدمی است که وقتی عصب بدن او سوخت او دیگر درد را احساس نخواهد کرد آیا این شخص سالم است ومشکلی ندارد؟.
اما اگر مجرد باشد به خصوص در سنین پایین اولین ومهمترین خطری که متوجه او خواهد بود بلوغ زودرس جنسی است که اگر این اتفاق بیفتد دیگر باید حداقل استعداد وآینده چنین فرزندی را قربانی نمود من خود سراغ دارم کسانی را که در دوران دبیرستان جزءبهترین شاگردان بودند اما با آلوده شدن چشم آنها به دیدن چنین فیلم ها وعکس هایی استعداد آنها به هدر رفت و....
نتیجه گیری از این بحث با شما البته این قصه سردراز دارد..والسلام
منبع

منبع :وبلاگ راه روشن
یه نظر........
من میگم مسابقه طوری باشه که به فیلما و عکسای مورد دار نیگا نکنیم وگرنه همش باید سرمون پایین باشه........به قوله یکی باید چشات به کفشت باشه و این نمیشه............البته کار نشد نداره فقط آرتوروز گردن میگیریم..............4fvfcja.................تلویزیونم که باید تعطیل شه که نمیشه اینجوری..........البته کار بازم نشد نداره ها... فقط اوقات فراغتمون زیاد میشه یه وقت دیدی از فرط بیکاری رفتیم سر وقت خودار...
می خوای چشم چپ و بینا کنی میزنی چشم راستم کور میکنی........و این اصلا خوب نیست

اگه اینطوری باشه خیلی بهتره..........اگه مسابقه به سمتی بره که مارو از مهمترین عامل خودارضایی یعنی دیدن اینا دور کنه رسالتشو انجام داده..............ولی در کل...........صلاح مملکت خویش خسروان دانند.....
[تصویر:  MuALi.png]
هدف اصلاح دیدن است ،نه ندیدن 4fvfcja

امروز تو یک محیطی بودم هی چشمام میچرخید سمت یک خانم مهربون و خوشگل 1276746pa51mbeg8j دست خودم نبود حتی وقتی اون سمت نگاهش سمت من نبود یواشکی بهش نگاه میکردم 1276746pa51mbeg8j

بعد با خودم گفتم عالم محضر خداست

یکی تو رو نگاه کنه،سربع نگات رو می دزدی حالا فکر کن خدا روبروت نشسته و داره تو صورتت نگاه می کنه روت میشه باز نگاه کنی نگاه کن

دیگه خود بخود سرم چرخید اونور تا اخر دیگه صحبت هم می کرد برنمی گشتم نگاه کنم
4fvfcja

یک چیزی این اواخر گفت که مخم سوت کشید گفت من سخت ترین روز زندگیم روزیه که به زور حجاب سرم کردن
می خواستم بگم بهترین روزت کی بود 4fvfcja
دوباره

وقتی داریم گناه می کنیم روزهایی رو به یاد بیاریم که به خدا التماس می کنیم که خدا جون

تو رو خدا آبروم رو نریز

زندگیمم رو نجات بده

پدر مادرم رو بهم برگردون

قول میدهم خوب باشم

عالم محضر خداست
در محضر خدا گناه نکنیم
این انجمن دوباره راه نمی یوفته آره یا نه منتظریم که راه بیفته 534253258zu2qvp1d9v
انسان در کنترل نگاه می تونه به حدی برسه که واقعا اگه چیزی که فکر می کنه به گناه میفته رو نبینه
تا جایی که من استفتائات مراجع عزیز رو خوندم همه اتفاق نظر دارند به این که چیزی که فکر می کنی باعث گناه میشه جایز نیست که بهش نگاه کرد
و این جواب تمام نگاه هایی که ما می کنیم رو میده
اما بچه ها بهتر از من می دونن که نگاه اول به یک مورد حرام ، حرام نیست ولی نگاه دوباره حرامه
به هر حال آدما در صورت مواجه شدن با این کار باید سریعا استغار کنن چون به قول پیامبر هم باعث بخشودن گناهت می شه و هم ممکنه در صورت استغفار کردن ، شیطان استغفار این گناه رو از یادت ببره و هیچ وقت موفق به این کار نشی و اون موقع حساب هر نگاه بی استغفار رو اون دنیا باید جوابشو ببینیم
گفته دیگر از رسول خدا که به نقل شهید مطهری شنیدم اینه که کلکم خطائون و خیر الخطایین التوابون
یعنی همه ی ما خطاکاریم ، اما بهترین خطاکاران نزد خدا توبه کنندگان هستند.

برای تثبیت و اشتیاق به عمل خودداری از نگاه و استغفار ، داستان یکی از مریدان شیخ رجبعلی خیاط در کتاب کیمیای محبت رو می نویسم:

...دیگری گفت: با تاكسی از میدان سپاه - كنونی - پایین میآمدم، دیدم خانمی بلند بالا با چادر و خیلی خوش تیپ
ایستاده، صورتم را برگرداندم و پس از استغفار، او را سوار كردم و به مقصد رساندم.
روز بعد كه خدمت شیخ رسیدم - گویا این داستان را از نزدیك مشاھده كرده باشد - گفت:
«آن خانم بلند بالا بود كه نگاه كردی و صورتت را برگرداندی و استغفار كردی؟ خداوند تبارك و تعالی
... یك قصر برایت در بھشت ذخیره كرده و یك حوری شبیه همان....»

یه تشکر و خسته نباشی به صابر خان گل که تاپیک به این مهمی و موثر در زندگی دنیوی و اخروی آدم رو اداره می کنه

موفق باشین دوستان53
!...Nobody's perfect
 سپاس شده توسط
والله چی بگم از دل تنگم !!

دیده دریــا کنم و صبــر به صحرا فکنم

وَ انــدرین کار دل خویش به دریا فکنم

از دل تنــگِ گنــهـکار بـرآرم آهــی

کاتــش انـدر گُـــنَهِ آدم و حوّا فکنم

چند وقتیه دوست دارم بیام و این تاپیک رو زنده کنم اما ...

ببینیم انشالله چی جور میشه سعی می کنم یک کم فعالیت کنم از این به بعد

یا علی
در آیه 30 و 31 سوره نور، مسئله حجاب مطرح می شود که ابتدای آیه مربوط به پرهیز از نگاههای بد مردان به زنان و بالعکس است و در ادامه مشخص کردن محارم است .

به مردان با ایمان بگو دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند که این براى آنان پاکیزه‏تر است زیرا خدا به آنچه مى‏کنند آگاه است. (30)

و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند ...... (31)
یه روزی پسری باخانوادش دعواش شد و از خانه زد بیرون و رفت خونه یکی از دوستاش یک ماه موند بعد از یک ماه دختری را سرکوچه میبیند و بهش تیکه میندازد یکی از دوستاش میگه میدونی این کی بود ؟!!!!!!!! میگه نه !!

میگه این خواهر همون رفیقت بود که تو یه ماه خونشون بودی عذاب وجدان میگیره میره خونه رفیقش، رفیقش داشت ... میخورد ( همون که دوبله فیلم ها بهش می گن نوشیدنی خنک ) به رفیقیش میگه ببخشید من سر کوچه به دختری تیکه انداختم ولی نمیدونستم که خواهرتو بود

!
.
.
.
.
.
.
دوستش پیک ...ش رو میبره بالا میگه به سلامتی رفیقی که یه ماه خونمون خورد و خوابید ولی خواهرمو نشناخت !!!

- البته یک ماه خیلی تابلو می باشد حالا تخیل نویسنده در این شکل می باشد شما بگو یه روز -

[تصویر:  nasimhayat.png]
آثار نگاه با لذّت و شهوت به نامحرم برای تبیین موضوع آثار نگاه شهوانی بحث را در ضمن چند نکته مطرح می کنیم:

۱٫ بد حجابی و بی حجابی زنان علاوه بر این که خود یک گناه است، زمینه گناه دیگران را نیز فراهم می کند، اما این نکته دلیل نمی شود که مردان نامحرم مجاز باشند به آنها نگاه های هوس آلود و شهوانی داشته باشند.! بلکه هر انسان بالغ و عاقلی خود پاسخ گوی اعمال خود می باشد؛ چرا که انسان دارای اختیار است و می تواند با وجود مهیّا بودن زمینه های گناه خود را کنترل کرده و مرتکب گناه نشود. چنان که بسیاری از افراد مؤمن به ویژه جوانان مؤمن در روز با موارد زیادی از این صحنه ها مواجه می شوند، ولی از آنها چشم برداشته و مرتکب گناه نمی شوند.

۲٫ هر گناهی دارای آثار منفی مخصوصی است. نگاه به زنان نامحرم از روی لذّت و شهوت هم، آثار منفی در زندگی فردی و اجتماعی انسان به جا می گذارد. به عنوان نمونه، به برخی از آنها از نگاه روایات اشاره می شود:
امام علی (ع) می فرمایند:«هر کس چشم خویش را آزاد گذارد، همیشه اعصابش ناراحت است».[۱۱]

امام صادق (ع) نیز در این باره می فرمایند: «نگاه به نامحرم، تیری از تیرهای مسموم شیطان است و چه بسا یک نگاهی حسرتی طولانی بر جای گذارد».[۱۲]
و هم چنین آن حضرت فرمودند:«نگاه پیاپی [به نامحرم]، بذر شهوت را در دل می افشاند و همین امر برای هلاکت بیننده اش کافی است».[۱۳]

۳٫ اگر کسی در دوران قبل از ازدواج به زنان نامحرم نگاه از روی لذّت و شهوت نماید و از این کار توبه نکرده و ادامه دهد، ممکن است در دوران بعد از ازدواج نیز نگاه های حرام او استمرار داشته و چه بسا بیشتر شود که تأثیر منفی آن در محبت متقابل بین او و همسرش غیر قابل انکار است و حتی ممکن است منجر به اختلاف و جدایی شود.
سلام

منم هر چی می کشم از این نگاهه :smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell:

منم به لیست اضافه کنید که به خودم بیام Khansariha (18)
وقتمون خیلی کمه تو این دنیا
خیلی کم خیلی خیلی کمتر از اون چیزی که فکرشو بکنیم
یوم الحسره [روز حسرت] . . .
خاک پای همه رفقای با اراده کانون

سلام

آقا یکی زحمت بکشه این تاپیکو احیا کنه ، دایی صابر که دیگه کم پیداست

منم پایه هستم

ممنون

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
منم موافقم
اما فکر می کنم این اصولی که برای مسابقه کنترل نگاه برنامه ریزی شده خیلی مناسب نیست
یعنی باید تو این مسابقه همون شکلی که اقدام به ترک خ.ا می کنیم نگاه رو هم کنترل کنیم
چه بسا که من صدها بار نگاه به نامحرم کرده باشم ولی یک بار هم خ.ا ...
نباید نادیده گرفت که کنترل نگاه از عوامل بازدارنده مهم در خ.ا هم هست.
منظورم رو اگه درست رسونده باشم غرض اینه که سختی که برای خ.ا شکل میگیره نباید برای کنترل نگاه باشه بلکه کم کم باید به حالت آرمانی نزدیکش کرد
و این نیاز به یه برنامه مدون و دقیق داره
باید روش کار کرد ، اگه پایه هستین یه برنامه واسش بریزیم چون از ترک محرمات بسیار بسیار مهم و اساسیه
بعد تا اون موقع اگه صابر نیومد مدیریت رو هم که حله
با امیرحسین 4fvfcja
!...Nobody's perfect

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان