امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه 10 روزه شرط: اعلام حضور در مسابقه (سرپرست: همساده و Queen)

سلام به همه دوستان :
اگر بتوانی تنها یک کار را درست انجام بدهی به پیروزی های بعدی دست خواهی یافت
سلام بچه ها!
من میخوام تو این مسابقه 10 روزه شرکت کنم اما راستش رو بخواین کمی گیج شدم و چون هنوز 10 ارسال نداشتم نمی تونستم از کسی با pm کمک بگیرم واسه همین اینجا بیانش میکنم!
کریم/امروز: 12 فروردین 90 ورودم رو به مسابقه اعلام میکنم!
اگه اعلامم مشکلی داره بهم کمک کنید
ممنون
پ.ن: اینقدر تو این انجمن از این شکلکها دیدم دلم میخواد منم ازشون استفاده کنم 1
varzesh Khansariha (48) 317 317
و خدا عشق است
و عشق خدا ...
هرگاه روح از تهی بودن خویش خالی شود...
از خدا پر میشود

[تصویر:  05_blue.png]
با اجازه بزرگترهااا
ام کا ی عزیز خوش اومدی303
یه مطلب از اولی که این سایت رو دیدم توی ذهنم هست که دوست دارم بنویسم
یه جور تجربه ی شخصیه
توی این سایت و بقیه ی سایتها ی این مدلی یه روش هایی برا ترک گفته میشه که فک کنم موثر که نیس هیچتازه مضر هم هست مثل روزه گرفتن و ذکر گفتن و اینا منم به تاثیر عبادت اعتقاد دارم ولی نه برای کسایی مثل ماها اگه کسی خدا رو هنوز درست نمیشناسه روزه و نماز و ذکرش نه به خودش میچسبه نه تاثیری داره توی ترک گناه فقط ادم رو بدتر از خدا دور میکنه و عبادت زده میکنه به نظرم کسی که میخاد ترک کنه باید از خود ارضایی متنفر بشه باید از بیرون به خودش در حال خود ارضایی نگاه کنه موثر ترین آیتم توی ترک اینکه از خودارضایی متنفر بشی از عواقبش بترسی از آینده ای که در انتظارته روزه و نماز بی شناخت فقط خستگی میاره همین535353

هذا من فضل ربی
[تصویر:  shaeeban.png]

سلام
(1391 فروردين 12، 15:54)mehrdadbaby نوشته است: یه مطلب از اولی که این سایت رو دیدم توی ذهنم هست که دوست دارم بنویسم
یه جور تجربه ی شخصیه (من نظر شخصی نمیگم.. نظر دینی هست!)
توی این سایت و بقیه ی سایتها ی این مدلی یه روش هایی برا ترک گفته میشه که فک کنم موثر که نیس هیچتازه مضر هم هست (ب هیچ وجه مضر نیستن!! اثر وضعی بی نظیری دارن!)
مثل روزه گرفتن و ذکر گفتن و اینا منم به تاثیر عبادت اعتقاد دارم ولی نه برای کسایی مثل ماها (ماها چمونه مگه؟!؟!؟!؟! ی گناه کردیم !! ک وقتی تصمیم گرفتیم ترکش کنیم خدا قطعا میبخشه!)
اگه کسی خدا رو هنوز درست نمیشناسه (کی خدا رو میشناسه؟؟!؟!؟ غیر از اولیای خدا؟! اگه اینجوری بود ک شرط عبادت رو شناخت میذاشتن.. نه تکلیف و رسیدن ب سن تکلیف!)
روزه و نماز و ذکرش نه به خودش میچسبه نه تاثیری داره توی ترک گناه (جمله روشن قرآن هست ک "نماز آدم رو از فحشا دور میکنه" خدا الکی حرف نمیزنه!!!)
فقط ادم رو بدتر از خدا دور میکنه و عبادت زده میکنه(اون ک آدمو از خدا دور میکنه عبادت نیست!! شاید شکلش شبیه باشه.. اما قطعا عبادت نیست.. باید دید چی باعث میشه ک قالبی مثل یاد خدا جایگاه خودشو از دست میده!مثه وقتی ک داری غذا میخوری اما چون قلبت بیماره یا فلان مشکل جسمی رو داری ی غذای عالی و خشو مزه برات حکم سم رو پیدا میکنه!! ایراد از غذا نیست! ایراد از جسم هست ک ی چیزیشه!!)
به نظرم کسی که میخاد ترک کنه باید از خود ارضایی متنفر بشه باید از بیرون به خودش در حال خود ارضایی نگاه کنه موثر ترین آیتم توی ترک اینکه از خودارضایی متنفر بشی از عواقبش بترسی از آینده ای که در انتظارته(این میتونه درست باشه.. ی چیزی رو بگم.. دوری از گناه دو حالت داره.. یا گناه رو ب خاطر اطاعت انجام نمیدی و یا ب خاطر ضرری ک میدونی بهت میرسه(این وقتی هست ک برسی ب اون ضرر و بفهمی! حالا تا اون وقت چ کنی معلوم نیست!!).. ظاهر هر دو ترک گناه هست اما نتیجه ها کلی فرق میکنن.. اگه دینی و از زاویه خدا نگاه کنی! فرقش توی اینه ک تو حالت اول خدا محور هست و تو حالت دوم خودمون!)
روزه و نماز بی شناخت فقط خستگی میاره همین(نه!! همون چیزی ک در مورد تکلیف گفتم رو تکرار میکنم.. اگر اینطور بود ک شمامیگی پس حتما خدا شرط عبادت رو شناخت قرار میداد!!! شناخت اوج بندگی و بالندگی هست ک همه ماها میتونیم بهش برسیم.. اما این اصلا ب این معنی نیست ک ماها دست رو دست بذاریم تا اول ب اونجا برسیم و بعد تازه عبادت رو شروع کنیم..مگه میشه بی عمل ب نتیجه ای رسید؟!؟!؟ یادتون نره.. ایمان و عمل صالح هم دیگه رو زیاد میکنن.. اول عمل صالح بعد افزایش ایمان بعد زیاد شدن عمل! و همینطور چرخه بزرگ تر میشه تا ی وقتی ک یقین ایجاد میشه و اون موقع عبادتت جوشش درونی میشه...! [تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]):gol::gol::gol:

در پناه خدا..
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

هنوز نشکستم
دعا کنین53

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
(1391 فروردين 12، 16:57)ســـها نوشته است: سلام
(1391 فروردين 12، 15:54)mehrdadbaby نوشته است: یه مطلب از اولی که این سایت رو دیدم توی ذهنم هست که دوست دارم بنویسم
یه جور تجربه ی شخصیه (من نظر شخصی نمیگم.. نظر دینی هست!)
توی این سایت و بقیه ی سایتها ی این مدلی یه روش هایی برا ترک گفته میشه که فک کنم موثر که نیس هیچتازه مضر هم هست (ب هیچ وجه مضر نیستن!! اثر وضعی بی نظیری دارن!)
مثل روزه گرفتن و ذکر گفتن و اینا منم به تاثیر عبادت اعتقاد دارم ولی نه برای کسایی مثل ماها (ماها چمونه مگه؟!؟!؟!؟! ی گناه کردیم !! ک وقتی تصمیم گرفتیم ترکش کنیم خدا قطعا میبخشه!)
اگه کسی خدا رو هنوز درست نمیشناسه (کی خدا رو میشناسه؟؟!؟!؟ غیر از اولیای خدا؟! اگه اینجوری بود ک شرط عبادت رو شناخت میذاشتن.. نه تکلیف و رسیدن ب سن تکلیف!)
روزه و نماز و ذکرش نه به خودش میچسبه نه تاثیری داره توی ترک گناه (جمله روشن قرآن هست ک "نماز آدم رو از فحشا دور میکنه" خدا الکی حرف نمیزنه!!!)
فقط ادم رو بدتر از خدا دور میکنه و عبادت زده میکنه(اون ک آدمو از خدا دور میکنه عبادت نیست!! شاید شکلش شبیه باشه.. اما قطعا عبادت نیست.. باید دید چی باعث میشه ک قالبی مثل یاد خدا جایگاه خودشو از دست میده!مثه وقتی ک داری غذا میخوری اما چون قلبت بیماره یا فلان مشکل جسمی رو داری ی غذای عالی و خشو مزه برات حکم سم رو پیدا میکنه!! ایراد از غذا نیست! ایراد از جسم هست ک ی چیزیشه!!)
به نظرم کسی که میخاد ترک کنه باید از خود ارضایی متنفر بشه باید از بیرون به خودش در حال خود ارضایی نگاه کنه موثر ترین آیتم توی ترک اینکه از خودارضایی متنفر بشی از عواقبش بترسی از آینده ای که در انتظارته(این میتونه درست باشه.. ی چیزی رو بگم.. دوری از گناه دو حالت داره.. یا گناه رو ب خاطر اطاعت انجام نمیدی و یا ب خاطر ضرری ک میدونی بهت میرسه(این وقتی هست ک برسی ب اون ضرر و بفهمی! حالا تا اون وقت چ کنی معلوم نیست!!).. ظاهر هر دو ترک گناه هست اما نتیجه ها کلی فرق میکنن.. اگه دینی و از زاویه خدا نگاه کنی! فرقش توی اینه ک تو حالت اول خدا محور هست و تو حالت دوم خودمون!)
روزه و نماز بی شناخت فقط خستگی میاره همین(نه!! همون چیزی ک در مورد تکلیف گفتم رو تکرار میکنم.. اگر اینطور بود ک شمامیگی پس حتما خدا شرط عبادت رو شناخت قرار میداد!!! شناخت اوج بندگی و بالندگی هست ک همه ماها میتونیم بهش برسیم.. اما این اصلا ب این معنی نیست ک ماها دست رو دست بذاریم تا اول ب اونجا برسیم و بعد تازه عبادت رو شروع کنیم..مگه میشه بی عمل ب نتیجه ای رسید؟!؟!؟ یادتون نره.. ایمان و عمل صالح هم دیگه رو زیاد میکنن.. اول عمل صالح بعد افزایش ایمان بعد زیاد شدن عمل! و همینطور چرخه بزرگ تر میشه تا ی وقتی ک یقین ایجاد میشه و اون موقع عبادتت جوشش درونی میشه...! [تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif][تصویر:  8.gif]):gol::gol::gol:

در پناه خدا..
یاعلی.
ممنون از جوابت ماها هیچیمون نیس گناه کاریم و اینم از نداشتن سناخت به خداست
من نگفتم که در سطح اولیا خدا رو بشناسیم هر کسی از ظن خود شد یار من هر کسی اندازه ظرفش میتونه خدا رو بشناسه باز هم میگم کسی با ذکر گفتن و عبادت بدون شناخت خدا نمیتونه این گناه رو ترک کنه صحت یا عدم حت حرفم رو میذارم بچه ها تایید کنن
تا حالا واستون پیش نیومده که کسی واسه ترک یه عبادتی رو انجام بده ولی بعد از تموم شدن عبادتش هوس گناه کنه؟؟؟
سبحه بر دست دل پر از شوق گناه
معصیت را خنده می آید ز استغفار ما
یه بار دیگه میگ باید از کارمون متنفر بشیم حالا به هر دلیلی اگه خدا محوری بشه که بهتر ولی اگه خود محوری هم باشه تهش میرسیم به خدا

هذا من فضل ربی
[تصویر:  shaeeban.png]

ببخشید میون صحبتتون
امیـــــــــــــــــرحسیـــــــــــــــــــن :smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell:
هنـــــــــــــوز نشکستم چیـــــــــههههههههه ؟؟؟؟؟؟
بـــــــــــــــــگوووووووووو

نــــــــــمــــــیـــــــــشـــــــکـــــــنـــــــــم

317317317317317

من و رکسانا اگه نباشیم این تایپیک اصلا مزه نداره ها(بمب اعتماد به نفس)303
الا بذکر الله تطمئن القلوب
[تصویر:  353.GIF][تصویر:  353.GIF][تصویر:  353.GIF]
دوستان سلام
چه کنم؟وقتی افکار خراب به سمتم دارن هجوم میارن؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بچه های ده روزه منو دعوا نکنین آآ..
جان خودم نمیخوام بحث کنم!!
ی گپ دوستانه اس!1276746pa51mbeg8j

آقا مهرداد..
من عرض کردم.. نص صریح قرآنه ک میگه " ان صلاة تنها عن الفحشا و المنکر" اگر گیرنده ایراد داره عیب از ماست!
تا اینجا حرفمون یکیه..

فقط شما میگین چون گیرنده ایراد داره پس دیگه هیچی..
من میگم نه!
فرض کنیم گیرنده دیگه شده حلبی..!! داغون و افتضاح و از رده خارج! اما این دلیل نیست ک بگه من دیگه گیرنده نیستم..
سیستم فرستنده اونقدر قوی هست ک اثر بازسازی داره ..
خودش ترمیم هم میکنه..

من میگم حتی اگه شوق گناه هست تو دل.. تا وقتی حزن بعدش هم هست..
امید هست ک همون عبادت ظاهری درست کنه گیرنده رو..

علت انجام گناه چند تا چیزه..
خدا رو نمیشناسیم
خودمون رو نمیشناسیم
و گناه رو نمیشناسیم..
همش با هم جمع میشه تا گناه کنیم..

اما دارم میگم نمشه بگیم چون شناخت نداریم پس کاری نکنیم.. شناخت چطور ایجاد میشه؟! با تمرین !

من میدونم حرفام صحت دارن!چون مال خودم نیستن!53258zu2qvp1d9v

و پایان بحث رو اعلام میدارم!53

باز هم شرمنده از بر و بچس ده روزه.. 1276746pa51mbeg8j
ارادتمندم!303

در پناه خدا.
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

(1391 فروردين 12، 17:34)پرواز جغد نوشته است: دوستان سلام
چه کنم؟وقتی افکار خراب به سمتم دارن هجوم میارن؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الان که بهت هجوم آورده اینجا رو ترک نکن
ذهنت رو بمباران کن از افکار خوب اصلا به فکر تنهایی نباش بلند بلند آواز بخون ذهنتو به همه جا و همه چیزای قشنگ سوق بده پاشو برو یه چند صفحه قرآن بخون
بالاخره یکی از این کارا باید به دردت بخوره
مراقب باشیا .....
تو میتونی 41414141
تو تاپیکه مسابقه 10 روزه شله مدن که همه دارن اینجا رو میخونن ؟ [تصویر:  o.gif]
آقا منم مخام [تصویر:  12.gif][تصویر:  12.gif]
آقای پرواز اورژانس در خدمت باشیم [تصویر:  7.gif]
تشریف بیارید فشارتونو بگیریم [تصویر:  e.gif]
مهرداد جان با عرض شرمندگی کاملا ناشیانه حرف زدید طوری که خیلی ساده میشه حرفاتون رو نقد کرد عجیبه با خوندن حرفات یاد تفسیر مشرکان از قرآن افتادم دوس ندارم استدلال بیارم و دلیل بگم اما همین قد بس که حرفای سها جان کامل و جامع بود امیدوارم قانع شده باشی . 53
سعیدسیزده/ 12 فروردین /10
1276746pa51mbeg8j1276746pa51mbeg8j
[تصویر:  3603a504c71.png]

نوبهارم کن، نوبهارم
(1391 فروردين 12، 17:26)Roksana نوشته است:
ببخشید میون صحبتتون
امیـــــــــــــــــرحسیـــــــــــــــــــن :smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell:
هنـــــــــــــوز نشکستم چیـــــــــههههههههه ؟؟؟؟؟؟
بـــــــــــــــــگوووووووووو

نــــــــــمــــــیـــــــــشـــــــکـــــــنـــــــــم

317317317317317

سلام رکسانا خانم303
ان شاالله نمیشکنم42
دعا کنین برام، بلکه به آبروی شما کمکم کنه[تصویر:  8.gif]

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان