امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: بنت الهدا :

خیلی   ممنون   واقعا از امیدواریتون متشکرم ، روحیه  واعتماد به نفس  خیلی  خیلی  تاثیر داره   و  اعتماد به نفس تو روند کنکور از نظم ساعت مطالعه  بالا  و  تعداد  تست  بیشتر بدست میاد   واقعا درسته  حرفتونو قبول دارم  من سال یازدهم  مشاورره داشتم  ازمون میدادم  ولی خودمو  دیگ شرحه شرحه  میکردم  ساعت مطالاعم میشد  ۶  باا ۷  ساعت  تعداد تستام کمتر از ۱۰۰ تا تو روز بود اوایل اصلا بلد نبودم زیستو ترکیبی بخونم  اصلا روش مطالعم غلط بود  کلی  نکته  داشتم  که همشو ریختم رفت چون اشتباه دراورده  بودم   [تصویر:  khansariha%20(13).gif]  بارها  مسخره شدم  تخریب شدم   حتی افراد خونواده  مثل  دادش  یا ابجی مسخرم میکردن  میگفتن اینهمه  میخونی  بازم ازمونارو بد میدی  ولی من فقط ادامه  میدادم اصلا  اهمیت  نمیدادم  میگفتم اونا  بارشون   نیست   بعد الان  کم کم  دیگ ساعت  مطالعم  به ۱۱ یا ۱۰ ساعت به صورت منظم  در هفته رسیده  فراشناخت  و خودشناسیم  بیشتر شده مثلا  یکی از ویژگی های  خودم که از تحلیل  ازمونا بدست  اوردم  اینه که  من وقتی تو یه سوال گیر میکنم ذهنم ناخوداگاه  میره  سمت مسائل گذشته  و ارکاری  میکنه  که  من کلافه تر بشم  و هنوزم   با این قضیه  مشکل دارم مثلا  تو گزینه دوم  یه تست زیست  موندم  بعد یه بار فک میکنم  به جایی نمیرم  بعد میرم گزینه های بعدو میخونم به جایی  نمیرسم  بعد ذهنم  یهو  اینجوری میکنه یادته  تو خیابون داشتی راه میرفتی اون پسره چجوری نگات کرد؟  چرا واقعا  مگه لباسات بد بود ؟  مگه  سبک  به نظر میومدی  که اون به خودش اجازه داد اونجوری نگاه  کنه  و .... یا مثلا  یهو یاده بحثم  با مامانم میفتم کلن از فاز ازمون  میام  بیرون و ازمونو  رها میکنم و جدیدنا  به این نتیجه  رسیدم که  این به خاطر  رونده ازمون تشریحی دادن  که ما همینجوری هر چی تو ذهنمونه تخلیه میکنیم بدون یکم فکر کردن   بعد یهو که میایم  با یه ازمون  چالشی مثل  قلمچی روبرو میشیم  که هر سوال زیستش  واقعا  یه متخصص  تو  کتاب میخواد که تمام نکته هارو ریزو درسشت بلد باشه و قدرت استدلال  خفن داشته باشه  دقیقن  مثل اینکه داری یه بیماریو تشخیص میده  و باید اون انرژی کافیو بزاری  و خب کار کرده باشی تست بالا زده باشی ترکیبی خونده باشی  تا مثلا بتونی درصد  ۷۰  یا ۸۰ بدست بیاری  خیلی فرق  میکنه با امتحان تشریحی   ساده و بدون تفکر مدرسه  و ذهنمون  چون عادت کرده  اونجوری امتحان بده الان اینجوری ازمون  دادنش  خستش  میکنه و ذهن من وقتی خسته میشه میره یاده مسائل گذشته  میفته  و اصلا یه چیزایی رو از یه جاهایی درمیاره بهونه  میکنه که نگو  مثلا  مثل همون مثالی که  بالا  گفتم  اصلا تو حالت عادی نگاه  کردن یه عابر پیاده  هیچ اهمیتی نداره ولی ادم وقتی تو فشاره میبینید ذهن چقد گندش  میکنه  و من با این قضیه تو ازمون دادن مشکل دارم

خانم بنت الهدا بازم چنتا نکته داریم 

همونطوری که این بالا نوشتم ذهن ماها وقتی خسته میشه یا کاهش قند خون داریم تمرکزش کلا کم میشه.... 

اینکه ذهنتون میره سمت افکار گذشته نشون میده توی اون زمان به حدی رسیدید که قشر مخ داره به اصطلاح پروتکت میکنه!

یعنی داره فرمان میده : دیگه بیش ازین کار نکش نمیتونم !

ممکنه یکم این وضعیت ناراحت کننده باشه ولی اینم باید بدونیم دقیقا توی همین زمان ذهن شروع میکنه به پیشرفت کردن!

دقیقا مثل عضلات ، زمانی که ازشون زیاد کار میکشید و توانشون کم میشه فرداش یا هفته ی بعد میبینید تقویت شدن!

الان اگه وقتی به سوال 35 زیست میرسید و ذهنتون چنین رفتاری نشون میده اگه همش ادامه بدید روی سوال 45 چنین حالتی ایجاد میشه...

اصولی تمرین کنید که مثل نفرات برتر کنکور اونقدر قدرت داشته باشید تا اخرش بدون مشکل برید جلو...

مورد دوم در مورد ساعت مطالعست ...

ماها فکر میکنیم که اگه الان 4 ساعت میخونیم ، اگه 8 ساعت بخونیم دو برابر مطلب یاد میگیریم ! در صورتی که اینطوری نیست!

ساعت مطالعه از یه حدی که بیشتر میشه بازدهی کم میشه ...

برای اینکه کم نشه لازم داریم که بعضی قسمتای قشر مخ در طی زمان تقویت بشن و بهترین روش مطالعه رو پیاده کنیم...(البته وسواس هم 

نگیریم سر این مسائل)

اینایی که میخوام بگم رو ممکنه بدونید ولی من تاکید میکنم روشون...

اولیش و مهمترینش اینه که بقچه ایی نخونید! یعنی نشینید 4 ساعت پشت هم بگید میخوام زیست بخونم... هر 45 دقیقه که گذشت 

استراحت کوچیکی کنید . یا کلا یه درس دیگه بخونید! 

دقت کردید وقتی فیزیک میخونید انگار سر و صورت داغ میکنن! 

ولی وقتی به فارسی میرسه انگار ذهن داره 20 درصد توانش رو استفاده میکنه و بهش خوش میگذره! Gigglesmile

یه درس اسون بعدش یک درس سخت رو بندازید پشت هم....

یه درس حفظی پشتش یه درس محاسباتی...

53

دوستان روش هایی که کشف کردید برای تقویت قدرت ذهن و استقامت رو بنویسیم اینجا به کار میاد .... یه جور همفکریه که باعث میشه همگی 

بیشترین بازدهی رو داشته باشیم...

53
------------

متشکر از خانم اتریسا به خاطر زحمتی که کشیدن...

انشالاه که همیشه باشید 53
نقل قول: میتونی با این نسبت پیش بری یا فکر دیگه ایی کنیم؟
اره داداش عالیه  Khansariha (8)

خیلی ممنونم  Khansariha (8)
(1400 آذر 5، 10:50)افرا نوشته است:

خیلی   ممنون   واقعا از امیدواریتون متشکرم ، روحیه  واعتماد به نفس  خیلی  خیلی  تاثیر داره   و  اعتماد به نفس تو روند کنکور از نظم ساعت مطالعه  بالا  و  تعداد  تست  بیشتر بدست میاد   واقعا درسته  حرفتونو قبول دارم  من سال یازدهم  مشاورره داشتم  ازمون میدادم  ولی خودمو  دیگ شرحه شرحه  میکردم  ساعت مطالاعم میشد  ۶  باا ۷  ساعت  تعداد تستام کمتر از ۱۰۰ تا تو روز بود اوایل اصلا بلد نبودم زیستو ترکیبی بخونم  اصلا روش مطالعم غلط بود  کلی  نکته  داشتم  که همشو ریختم رفت چون اشتباه دراورده  بودم   [تصویر:  khansariha%20(13).gif]  بارها  مسخره شدم  تخریب شدم   حتی افراد خونواده  مثل  دادش  یا ابجی مسخرم میکردن  میگفتن اینهمه  میخونی  بازم ازمونارو بد میدی  ولی من فقط ادامه  میدادم اصلا  اهمیت  نمیدادم  میگفتم اونا  بارشون   نیست   بعد الان  کم کم  دیگ ساعت  مطالعم  به ۱۱ یا ۱۰ ساعت به صورت منظم  در هفته رسیده  فراشناخت  و خودشناسیم  بیشتر شده مثلا  یکی از ویژگی های  خودم که از تحلیل  ازمونا بدست  اوردم  اینه که  من وقتی تو یه سوال گیر میکنم ذهنم ناخوداگاه  میره  سمت مسائل گذشته  و ارکاری  میکنه  که  من کلافه تر بشم  و هنوزم   با این قضیه  مشکل دارم مثلا  تو گزینه دوم  یه تست زیست  موندم  بعد یه بار فک میکنم  به جایی نمیرم  بعد میرم گزینه های بعدو میخونم به جایی  نمیرسم  بعد ذهنم  یهو  اینجوری میکنه یادته  تو خیابون داشتی راه میرفتی اون پسره چجوری نگات کرد؟  چرا واقعا  مگه لباسات بد بود ؟  مگه  سبک  به نظر میومدی  که اون به خودش اجازه داد اونجوری نگاه  کنه  و .... یا مثلا  یهو یاده بحثم  با مامانم میفتم کلن از فاز ازمون  میام  بیرون و ازمونو  رها میکنم و جدیدنا  به این نتیجه  رسیدم که  این به خاطر  رونده ازمون تشریحی دادن  که ما همینجوری هر چی تو ذهنمونه تخلیه میکنیم بدون یکم فکر کردن   بعد یهو که میایم  با یه ازمون  چالشی مثل  قلمچی روبرو میشیم  که هر سوال زیستش  واقعا  یه متخصص  تو  کتاب میخواد که تمام نکته هارو ریزو درسشت بلد باشه و قدرت استدلال  خفن داشته باشه  دقیقن  مثل اینکه داری یه بیماریو تشخیص میده  و باید اون انرژی کافیو بزاری  و خب کار کرده باشی تست بالا زده باشی ترکیبی خونده باشی  تا مثلا بتونی درصد  ۷۰  یا ۸۰ بدست بیاری  خیلی فرق  میکنه با امتحان تشریحی   ساده و بدون تفکر مدرسه  و ذهنمون  چون عادت کرده  اونجوری امتحان بده الان اینجوری ازمون  دادنش  خستش  میکنه و ذهن من وقتی خسته میشه میره یاده مسائل گذشته  میفته  و اصلا یه چیزایی رو از یه جاهایی درمیاره بهونه  میکنه که نگو  مثلا  مثل همون مثالی که  بالا  گفتم  اصلا تو حالت عادی نگاه  کردن یه عابر پیاده  هیچ اهمیتی نداره ولی ادم وقتی تو فشاره میبینید ذهن چقد گندش  میکنه  و من با این قضیه تو ازمون دادن مشکل دارم

خانم بنت الهدا بازم چنتا نکته داریم 

همونطوری که این بالا نوشتم ذهن ماها وقتی خسته میشه یا کاهش قند خون داریم تمرکزش کلا کم میشه.... 

اینکه ذهنتون میره سمت افکار گذشته نشون میده توی اون زمان به حدی رسیدید که قشر مخ داره به اصطلاح پروتکت میکنه!

یعنی داره فرمان میده : دیگه بیش ازین کار نکش نمیتونم !

ممکنه یکم این وضعیت ناراحت کننده باشه ولی اینم باید بدونیم دقیقا توی همین زمان ذهن شروع میکنه به پیشرفت کردن!

دقیقا مثل عضلات ، زمانی که ازشون زیاد کار میکشید و توانشون کم میشه فرداش یا هفته ی بعد میبینید تقویت شدن!

الان اگه وقتی به سوال 35 زیست میرسید و ذهنتون چنین رفتاری نشون میده اگه همش ادامه بدید روی سوال 45 چنین حالتی ایجاد میشه...

اصولی تمرین کنید که مثل نفرات برتر کنکور اونقدر قدرت داشته باشید تا اخرش بدون مشکل برید جلو...

مورد دوم در مورد ساعت مطالعست ...

ماها فکر میکنیم که اگه الان 4 ساعت میخونیم ، اگه 8 ساعت بخونیم دو برابر مطلب یاد میگیریم ! در صورتی که اینطوری نیست!

ساعت مطالعه از یه حدی که بیشتر میشه بازدهی کم میشه ...

برای اینکه کم نشه لازم داریم که بعضی قسمتای قشر مخ در طی زمان تقویت بشن و بهترین روش مطالعه رو پیاده کنیم...(البته وسواس هم 

نگیریم سر این مسائل)

اینایی که میخوام بگم رو ممکنه بدونید ولی من تاکید میکنم روشون...

اولیش و مهمترینش اینه که بقچه ایی نخونید! یعنی نشینید 4 ساعت پشت هم بگید میخوام زیست بخونم... هر 45 دقیقه که گذشت 

استراحت کوچیکی کنید . یا کلا یه درس دیگه بخونید! 

دقت کردید وقتی فیزیک میخونید انگار سر و صورت داغ میکنن! 

ولی وقتی به فارسی میرسه انگار ذهن داره 20 درصد توانش رو استفاده میکنه و بهش خوش میگذره! Gigglesmile

یه درس اسون بعدش یک درس سخت رو بندازید پشت هم....

یه درس حفظی پشتش یه درس محاسباتی...

53

دوستان روش هایی که کشف کردید برای تقویت قدرت ذهن و استقامت رو بنویسیم اینجا به کار میاد .... یه جور همفکریه که باعث میشه همگی 

بیشترین بازدهی رو داشته باشیم...

53
------------

متشکر از خانم اتریسا به خاطر زحمتی که کشیدن...

انشالاه که همیشه باشید 53

سلام  وقتتون  بخیر و شادی  

چه جالب  !!!  یعنی واقعا  زمانی  که خسته  میشیم  ذهن  شروع به پیشرفت کردن  میکنه ؟  پس  من جواب  همه  این  خستگیامو میگیرم  4chsmu1 

درست مثل  قانون  ۴۰  درصد   که  برای  نیرو دریایی  هست  و میگه درست زمانی که  تمام  بدنت خسته شده  و دیگ نمیتونی ادامه بدی تازه ۴۰ درصد از توانتو  استفاده کردی  

را ه هایی  که شما گفتید  بنویسیم برای پیشرفت  ذهن  و عملکردش ذهن درست مثل  یک سیستم  یا برنامه  بزرگه  که  ما باید کنترلش  کنیم و بهش  برنامه  ریزی بدیم  اینا غذاهای  ذهنن  چنتا کار که من انجام دادن  و باعث استمرار  تو ساعت  مطالعه  و پیشرفت   درصدام شده  اینا بوده   

۱  اعتماد به نفس (  اعتماد به نفس  اکتسابیه  و باید بدستش  بیاری) و ذاتی نیست  پس اگر اعتماد به نفستون پاییه  هیچ غمی  نداشته باشید چون  میتونید بدستش  بیارید  برا اعتماد به نفس چنتا راه کار دارم  که رو خودم تاثیر گذاشته
تلقیییییییییین   خیلی  خیلی موثره   من همش  به خودم تلقین میکنم  جواب کنکور اومده  و پزشکی قبول  شدم  اثلنم نمیخوام ذهنیتمو تغییر بدم  همین باعث میشه  من  خودمو بیشتر  باور کنم و تلاشم دوبرابر  بشه باور کنید اگر  باور کنید که  میتونید حرکت میکنید 

۲ تلقین جملات  مثبت   همش  به خودتون بگید  من صبورم من پرتلاشم  من  دقیقم  من باهوشم  من  با برنامه ریزی زندگی میکنم حتی اگر  اونشکلی نباشید ذهنتون باورش  میشه  که شما اونشکلی هستید  
۳ بازیابی  خاطرات منفی  که  باعث شده  شما تخریب  بشید  این خیلی  کمک  میکنه  با خودتون حرف بزنید بگید مثلا  من چرا  نمیتونم فلان کارو کنم ؟   من خودم وقتی  خودمو بررسی  کردم  دیدم  مثلا اولین بار که عزممو  جزم  کردم  برم جلو جمع  حرف بزنم  بابام گفته تو بچه  ای بشین سره  جات  و هنوز ذهن  من نتونسته  اثرات منفیه  اونو پاک کنه    هر کلمه  منفی  که  شمارو تخریب  میکنه  ۷بار  باید جمله  مثبت بگید تا اثرش  از بین بره   و ..... کلی چیز دیگ هست که دوست دارم بهتون یادبدم  ولی وقت نمیکنم تایپ کنم ایشالله  بعده کنکور بیشتر درخدمتونم
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
 سپاس شده توسط
سلام 303

وقت بخیر ، خدا قوت  302

ببخشید ، یه سوال داشتم ، فکر کنم زیاد جای درستی نباشه ، ولی خب تحصیلیه دیگه  Gigglesmile

اطلاع دارید ، 
اگر کسی پزشکی دانشگاه خوب قبول بشه ، امکان داره که بعد از یک یا دوسال  بتونه  تحصیلات پزشکی عمومی رو بورس دانشگاه های مطرح خارج کشور ادامه بده ؟
یا برای تخصص امکانش هست فقط ؟
 سپاس شده توسط
(1400 آذر 4، 22:04)ArA نوشته است: سلام
راستش آقا افرا هر وقت تونستید جواب بدید زیاد عجله ای نیست.. نمیخوام وقتتون رو بگیرم
راستش من نمی فهمم با خودم چن چندم
خیلی عقب موندم
امسال کنکور دارم ولی اصلا از همه چیز دل کندم نمیخوام کسی رو ناامید کنم ولی من خب "چرا دروغ؟!"قبلا از کرونا ک حضوری بود شاگرد خوبی بودم
یعنی شما حساب کن در حدی که بچه ها ازم میپرسیدن چه جوری اینقد میخونی... خستگی نمیشناختم
الان انگار ورق برگشت 2 سال داره میگذره و من هی به خودم میگم چرا من ارای 98 نیستم چرا اینقد بد شدم
ترازم 4800 افتضاح افتضاح اون هم تو سال 12 ام تابستون هیچی نخوندم از مهر تا الان هم آنچنان نخوندم
اصلا پیام درد و استرس انگار توسط مغزم دریافت نمیشه
دو روز پیش امتحان مستمر داشتم و من بدون اینکه بخونم رفتم سر جلسه امتحان
یعنی هیچی روز قبل داشتم فیلم میدیم!
اصلا نمیدونم چمه چرا اینجوریم
بی خیال بی خیال شدم
برام دیگه هیچی مهم نیس
هعی
کلی درس عقب مونده کلی کار نشده

یعنی الان که مدرسه حضوری شده و میرم وقتی دوستامو میبینم که همش درباره ی تست و قلم چی و امتحان و... حرف میزنم باور کنید روحم داره کنده میشه
هی میگم
من چی کار کردم با خودم
الان دیگه هیچ امیدی نیست
به زور 4 ساعت میتونم بخونم... تمرکز ندارم
این شهوت لعنتی هم که امون نمیده
انتطارات اطرافیان
آرزو های خودم
چرا نمی تونم درست شم
انگار دیگه امیدی نیس
خسته شدم
از دست خودم خسته شدم... من ولله که اینجوری نبودم ... الان همه ی رفیقام چون فک میکنن مثل سال دهم دارم میخونم ازم میپرسن چرا توی نفرات برتر نیستی؟!!!!22 
میخوام بگم اختلاف من و گذشته ام خیلی زیاده
خسته ام هم دلم میخواد درس بخونم هم نمی خوام
ای خدا من چرا اینجوریم God 809197ps94ijjhwg

سلام آرا جان

چند وقته که کلاساتون حضوری شده؟

چون بودن توی جامعه ایی با هدف یکسان کمک میکنه برای بعضیا بیشتر برای بعضیا هم کمتر...

ظاهرا برای تو بودن بین بچه ها خیلی مهم بوده و توی این مدت طولانی تنها موندن اثرات بدی داشته....

ولی نکته ی بسیار مهم اینجاست که عادت های خوب فقط یک ماه زمان نیاز دارن تا شکل بگیرن و یا اینکه از بین برن...

عادت خوب زیاد خوندن توی سال های گذشته کم کم درونت شکل گرفته که خودتم متوجهش نشدی...

ولی به خاطر کرونا از بین رفته...

حالا کافیه برش گردونیم...

یادمه از زمان دبیرستان هم از بچه هایی که فراز و نشیب دارن خوشم میومد! Gigglesmile  

برام خیلی مهمه که برگردی به زمان اول بودنت....

ببین الان حدود 7 ماه داریم .... تقریبا اخرین زمانیه که یکی بخواد با پایه ی ضعیف رتبه ی زیر 100 بیاره. (که تو پایت هم ضعیف نیست)

دیگه اگه زمان ازین کمتر باشه خیلی سخت میشه و استثناست....(ولی ممکنه)

الان  اینکه حس میکنی دیگه نمیرسی و دیره و من دیگه درسخون نیستم ، خودش جلوتو گرفته...

چکار کنیم ؟

روز اول همیشه سخت ترین روزه...

چون هم عادت نداری بهش ، هم باید تلاش کنی و نتیجه نگیری!  توقع داری که یک ساعت میخونی بتونی مثل گذشته همه سوالارو جواب بدی ولی

میبینی نمیشه! یعنی پاداشی در کار نیست!

ولی من دارم اینارو بهت میگم ، پس هم مطمئن میشی که اخر داستان روشنه ،هم توقعت الان میاد پایین...

امروز چند ساعت میتونی بذاری برای عقب افتادگیا؟

اگه خواستی هرروز توی یادداشتا یا همینجا پیام بذار ببینیم چکار میکنی....
 سپاس شده توسط

سلام  وقتتون  بخیر و شادی  

چه جالب  !!!  یعنی واقعا  زمانی  که خسته  میشیم  ذهن  شروع به پیشرفت کردن  میکنه ؟  پس  من جواب  همه  این  خستگیامو میگیرم  [تصویر:  4chsmu1.gif] 

درست مثل  قانون  ۴۰  درصد   که  برای  نیرو دریایی  هست  و میگه درست زمانی که  تمام  بدنت خسته شده  و دیگ نمیتونی ادامه بدی تازه ۴۰ درصد از توانتو  استفاده کردی  

را ه هایی  که شما گفتید  بنویسیم برای پیشرفت  ذهن  و عملکردش ذهن درست مثل  یک سیستم  یا برنامه  بزرگه  که  ما باید کنترلش  کنیم و بهش  برنامه  ریزی بدیم  اینا غذاهای  ذهنن  چنتا کار که من انجام دادن  و باعث استمرار  تو ساعت  مطالعه  و پیشرفت   درصدام شده  اینا بوده   

۱  اعتماد به نفس (  اعتماد به نفس  اکتسابیه  و باید بدستش  بیاری) و ذاتی نیست  پس اگر اعتماد به نفستون پاییه  هیچ غمی  نداشته باشید چون  میتونید بدستش  بیارید  برا اعتماد به نفس چنتا راه کار دارم  که رو خودم تاثیر گذاشته
تلقیییییییییین   خیلی  خیلی موثره   من همش  به خودم تلقین میکنم  جواب کنکور اومده  و پزشکی قبول  شدم  اثلنم نمیخوام ذهنیتمو تغییر بدم  همین باعث میشه  من  خودمو بیشتر  باور کنم و تلاشم دوبرابر  بشه باور کنید اگر  باور کنید که  میتونید حرکت میکنید 

۲ تلقین جملات  مثبت   همش  به خودتون بگید  من صبورم من پرتلاشم  من  دقیقم  من باهوشم  من  با برنامه ریزی زندگی میکنم حتی اگر  اونشکلی نباشید ذهنتون باورش  میشه  که شما اونشکلی هستید  
۳ بازیابی  خاطرات منفی  که  باعث شده  شما تخریب  بشید  این خیلی  کمک  میکنه  با خودتون حرف بزنید بگید مثلا  من چرا  نمیتونم فلان کارو کنم ؟   من خودم وقتی  خودمو بررسی  کردم  دیدم  مثلا اولین بار که عزممو  جزم  کردم  برم جلو جمع  حرف بزنم  بابام گفته تو بچه  ای بشین سره  جات  و هنوز ذهن  من نتونسته  اثرات منفیه  اونو پاک کنه    هر کلمه  منفی  که  شمارو تخریب  میکنه  ۷بار  باید جمله  مثبت بگید تا اثرش  از بین بره   و ..... کلی چیز دیگ هست که دوست دارم بهتون یادبدم  ولی وقت نمیکنم تایپ کنم ایشالله  بعده کنکور بیشتر درخدمتونم

دقیقا....مثل ورزش کردن که بعد از خسته شدن عضلات شروع به قویتر شدن میکنن...

-------

تمام این مواردی رو که نوشتید بسیار عالی بود . وقتی همه رو کنار هم بذاریم ذهن میوفته روی یه چرخه ی مثبت که خودش به خودش انرژی میده 

و تقویت میکنه...

53
 سپاس شده توسط
نقل قول:
محسنین :

سلام [تصویر:  303.gif]

وقت بخیر ، خدا قوت  [تصویر:  302.gif]

ببخشید ، یه سوال داشتم ، فکر کنم زیاد جای درستی نباشه ، ولی خب تحصیلیه دیگه  [تصویر:  gigglesmile.gif]

اطلاع دارید ، 
اگر کسی پزشکی دانشگاه خوب قبول بشه ، امکان داره که بعد از یک یا دوسال  بتونه  تحصیلات پزشکی عمومی رو بورس دانشگاه های مطرح خارج کشور ادامه بده ؟
یا برای تخصص امکانش هست فقط ؟

جاش همینجاست 303 اگه اینجا نباشه کجا باشه؟ 4chsmu1

برای اینکار نیازه که پزشکی رو حتما توی دانشگاه های دولتی بخونه و معمولا بعد از 3 ترم میتونه به دانشگاهای خارج کشور درخواستشو بده...

برای اینکار معدل بالایی لازمه و ازون مهمتر مدرک زبان ، انگلیسی و المانی و فرانسه کاربردی ترن....

کشور های اروپایی مثل المان و ایتالیا و اتریش معمولا کم هزینه تر هستن و احتمال گرفتن بورسیه توشون زیادتره...

ولی در کل برای یه پزشک فرقی نداره که اینجا باشه یا اونجا...اینجا هم میتونه به اندازه ی ایی که زحمت میکشه پیشرفت کنه....
خانم عبدالمرحوم سوالی پرسیده بودن چون دیدم به درد خیلیا میخوره اینجا به همراه توضیحاتی مینویسمش....

نقل قول: سلام 
امیدوارم حالتون خوب باشه [تصویر:  53.gif]
من راستش یه سوال داشتم که مزاحمتون شدم
توی مشاوره لطف کرده بودین و در جواب یکی از دوستان فرموده بودین که سر جلسه آزمون از نقاط قوت شروع کنیم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
نقاط قوت من بیشتر درسای حفظ کردنی و عمومی ها مثل ادبیات و عربی و زبان و بعد دینی هستن که خب بخش زیادی از مغزم رو درگیر نمی‌کنن و من الان هم که سر جلسه از نقاط قوت شروع میکنم به نقاط ضعف که دروس حل کردنی مثل فیزیک هم هستن اواخر تایم آزمون که میرسم واقعا احساس می‌کنم مغزم کشش نداره [تصویر:  khab.gif]
به نظرتون این رویه با تیت بیشتر درست میشه؟

در گذشته یادمه که میگفتن چینش سوالای کنکور منطقیه و حتما طبق ترتیب پاسخ بدید...

ازون زمان من به حرفشون گوش نمیکردم و طبق چیزی که راحت بودم پیش میرفتم Gigglesmile الان رسیدیم به جایی که بسیاری از مشاورا میگن استراتژی 

داشته باشید برای پاسخگویی نه اینکه طبق فرمایشات سازمان سنجش برید جلو...

دوستان لطفا توجه داشته باشید که روشی که من پیشنهاد میدم روش پیشنهادیه و اکثر جاها باعث پیشرفت شده  نه اینکه 

صد در صد و تضمینی باشه...

اولین درسی که جواب میدیم باید اونی باشه که توش تسلط داریم...

مثلا من دینیم خوب بود و باهاش شروع میکردم... ذهن نهایت عملکردش رو داره و درصد مناسب خودشو کسب میکنه...

اینجا به خاطر خوب جواب دادن یه درس و مسلط بودن انرژیه کمتری مصرف میشه و روحیه بهتر میشه...

بعد میریم یه درسی که توش ضعیفتریم...برای من ادبیات (فارسی ) بود... بعدش هم زبان بود...

تا اینجا طبق برنامه ی زمانی که از قبل درست کرده بودم (توضیح میدم) پیش میرفتم ولی چون توی عربی اطلاعاتم همیشه لنگ میزد ( Gigglesmile ) زمان 

اضافه میاوردم و برمیگشتم ریدینگ زبان انگلیسی رو جواب میدادم و وقت تموم میشد...

اینجا ضریب هارو حتما در نظر بگیرید...

یه تفکر اشتباهی که قبلا وجود داشته اینه که مشاورا میگفتن : عربی رتبه سازه و اگه بخونی رتبت فلان میشه! 

ولی خب سازمان سنجش نمیاد نگاه کنه که چون عربی سخت بوده و شما بالا زدیدش پس رتبتون رو یهو نصف کنه! چنین چیزی نداریم...

ضریب داریم که ضریب زبان و عربی برابرن...

شما اگه 4 تا سوال توی ریدینگ زبان جواب بدید فرقی نداره با 4 تا سوالی که توی عربی جواب میدید...پس سوال هایی رو جواب بدید

که توش مسلط هستید و احتمال اشتباهتون کمه و زمان کمتری هم ازتون میگیره....

اختصاصی هم به همین صورت...

بعد از ساعت یازده و نیم معمولا ذهن خیلی خستست و به هر ترتیبی هم جواب بدیم بازم ذهن خسته میشه ولی ما درسی که توش ضعیفیم رو

میندازیم اخر که خستگی توش مهم نیست(20 درصد و 25 درصد فرقی باهم ندارن! Gigglesmile )  ولی اگه نقطه ی قوت رو بذاریم اخر (مثلا درس زیست) 

ممکنه خستگی درصد هفتادمون رو تا 40 کم کنه! 

روزهای قبل از ازمون هم زمانبندی رو تمرین کنید...

مثلا من میرم سر جلسه و 9:15 عمومی تموم شد ، 5 دقیقه فرصت داری هرچی میتونی زمین شناسی جواب بدی (برای عشق داروسازیا)9:20 میریم

روی زیست تا 9:10 ...مقادیر رو جوری تنظیم کنید که بهترین نتیجه رو بگیرید....

مشکل استقامت رو هم با تمرین حل کنید...سرعت مطالعه رو بالا ببرین تا به ذهن فشار بیشتری وارد بشه برای ازمون قشنگ اب بندی بشه Gigglesmile

دوستان مطمئن باشید قدرتتون بیشتر ازین حرفاست....

53
 سپاس شده توسط
  • سلام شبتون بخیر 53  
بچه ها چه کتابی برای مطالعه قوی قواعد کنکوری عربی میشناسید ؟میشه معرفی کنید؟
 سپاس شده توسط
نقل قول: سلام آرا جان

سلام آقا افرا

نقل قول: چند وقته که کلاساتون حضوری شده؟

منظم نبوده ولی از اول آبان ماه

نقل قول: ظاهرا برای تو بودن بین بچه ها خیلی مهم بوده و توی این مدت طولانی تنها موندن اثرات بدی داشته....

یعنی وقتی این جمله رو خوندم اینجوری شدم 1744337bve7cd1t81 
دقیقا درست میگید
من چون بر جو مدرسه مون هم رقابت و درس خوندن حاکمه
من اصلا کشته مرده ی این بهتر بودن از بقیه بودم
ولی وقتی همه چی رو ول کردم
خیلی بد شدم از خودم بدم میومد... خودم رو یه بازنده ی شکست خورده میدونستم
من خیلی روی روابطم حساس بودم باور کنید
یعنی سمت رفیقی نمیرفتم که منو از درس بندازه
به خاطر همین بعد تعطیلات کرونا حتی به رفیقام پیام نمیدادم...هم غرور بود و هم اینکه فک میکردم اونا درباره ی من چی فک میکنن...

نقل قول: ولی نکته ی بسیار مهم اینجاست که عادت های خوب فقط یک ماه زمان نیاز دارن تا شکل بگیرن و یا اینکه از بین برن...

عادت خوب زیاد خوندن توی سال های گذشته کم کم درونت شکل گرفته که خودتم متوجهش نشدی...

درسته
خیلی دوست دارم مثل قبل بخونم
حتی اگه امسال قبول نشم
اینکه تلاش کردم و دست روی دست نذاشتم برام ارزش داره

نقل قول: چون هم عادت نداری بهش ، هم باید تلاش کنی و نتیجه نگیری!  توقع داری که یک ساعت میخونی بتونی مثل گذشته همه سوالارو جواب بدی ولی

میبینی نمیشه! یعنی پاداشی در کار نیست!

درسته
من به اینش دقت نکرده بودم
به خاطر همین هی از درس دست میکشیدم

نقل قول: امروز چند ساعت میتونی بذاری برای عقب افتادگیا؟

اگه خواستی هرروز توی یادداشتا یا همینجا پیام بذار ببینیم چکار میکنی....

تا الان بعد از این که 13 کلاسام تموم شد 5 ساعت خوندم

باشه چشم حتما ممنون آقای افرا که هوامون رو دارید
لطف تون رو فراموش نمیکنم 53
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

سپاس شده توسط
نقل قول: Ara :

یعنی وقتی این جمله رو خوندم اینجوری شدم 
[تصویر:  1744337bve7cd1t81.gif] 
دقیقا درست میگید
به خاطر همین بعد تعطیلات کرونا حتی به رفیقام پیام نمیدادم...هم غرور بود و هم اینکه فک میکردم اونا درباره ی من چی فک میکنن...

برای تو یکم سخته که خودتو ثابت کنی... 

چون قبلا خیلی خوب بودی الان باید از قبلنات هم بهتر باشی Shy

خودمم که اینجا نشستم میخونم ولی چون نه مقاله ی سنگینی انجام دادم نه امتحانا مهمن نمیشه هیچ خودی نشون بدیم! کلا زیر آبم! Gigglesmile

نقل قول: درسته
حتی اگه امسال قبول نشم

این گزینه ی سال بعد رو کلا حذف کن... هم تواناییش رو داری هم زمانش رو ... هیچکس دلش نمیخواد یه سال عقب بیوفته....

میدونی من اگه از اول درست پیش میرفتم الان داشتم فوق رو میگرفتم؟! Gigglesmile

فدا سرت الان نقشه اینه که یه مقداری بدون نتیجه با سختی بری جلو (حدود یک هفته) بعدش یه کوچولو تغییر توی ازمون بعدی احساس میکنی...

حجم تغییرات ترازت ازونی که توقع داری کمتره ولی نباید نا امید بشی...

چون من دارم همه ی اینارو بهت میگم کل مسیر رو میدونی چی میشه پس جای نگرانی نیست...

مثل اینه که بگم فلان مسیر رو باید بری بعد بیوفتی توی یه چاه ولی توی چاهه نردبون داره و میای بیرون و بعدش میوفتی توی چاه بعدی ولی 

بازم در میای و 7 ماه دیگه به جایی که میخوای میرسی! این اخرش مهمه. جاییه که میبینی مسیر سخت بود ولی یه جماعتی رو جا گذاشتی 

اونم زمانی که فکر میکردن کارت تمومه!

اینو از یادداشتای پروفایل نقل قول زدم :

نقل قول: ARA :

سلام 

امروز 5 ساعت خوندم
فیزیک دینامیک قاون اول و دم
زبان درس 2 وکب با گرامر درس 1 در حد 10 تست
زیست 12 فصل دوم تست+زیست دوازدهم فصل 3 مرور

به این میگن یه برنامه ی خوب...

درسایی که تراز رو میبرن بالا رو انتخاب کردی مخصوصا زیست دوازدهم...

ازمون بعدی 19 امه که زیست دوازدهمش رو چون بچه ها براشون سخته یه مقدار سوالاش رو شل و ول میدن. پس میشه با دقیق خوندن درصد 

بالای 70 زد...

زیست پایه هم گیاهیه سخته ولی اگه روش تست خیلی زیادی بزنید به تسلط میرسید و درصدش خیلی میره بالا...

کارت روز اول حرف نداشت Khansariha (8)

---------------

دوستان کتابایی که میخونید رو هم بنویسید و معرفی کنید...من برای عربی و ریاضی چون خودم ضعیف بودم نمیتونم پیشنهادی بدم به فاطمه خانم.

خوده منبع تاثیر زیادی داره...

ولی من تا الان اسم نبردم چون نمیخوام خدایی نکرده باعث هزینه ی اضافی برای بچه ها بشم...

الان یه کتاب تست بالای 200 هزار تومنه 

ولی برای آرا که این بالا در مورد زیست گفتم اول ببینم خودش کتاب چی داره بعدش در مورد گاج میکروب! ( Gigglesmile ) و نشر الگو و سبز و از همه مهمتر 

آی کیو یه صحبتی کنیم....
(1400 آذر 7، 10:14)افرا نوشته است:
نقل قول: Ara :

یعنی وقتی این جمله رو خوندم اینجوری شدم 
[تصویر:  1744337bve7cd1t81.gif] 
دقیقا درست میگید

برای تو یکم سخته که خودتو ثابت کنی... 

چون قبلا خیلی خوب بودی الان باید از قبلنات هم بهتر باشی Shy

خودمم که اینجا نشستم میخونم ولی چون نه مقاله ی سنگینی انجام دادم نه امتحانا مهمن نمیشه هیچ خودی نشون بدیم! کلا زیر آبم! Gigglesmile

حتی اگه امسال قبول نشم

این گزینه ی سال بعد رو کلا حذف کن... هم تواناییش رو داری هم زمانش رو ... هیچکس دلش نمیخواد یه سال عقب بیوفته....

میدونی من اگه از اول درست پیش میرفتم الان داشتم فوق رو میگرفتم؟! Gigglesmile

فدا سرت الان نقشه اینه که یه مقداری بدون نتیجه با سختی بری جلو (حدود یک هفته) بعدش یه کوچولو تغییر توی ازمون بعدی احساس میکنی...

حجم تغییرات ترازت ازونی که توقع داری کمتره ولی نباید نا امید بشی...

چون من دارم همه ی اینارو بهت میگم کل مسیر رو میدونی چی میشه پس جای نگرانی نیست...

مثل اینه که بگم فلان مسیر رو باید بری بعد بیوفتی توی یه چاه ولی توی چاهه نردبون داره و میای بیرون و بعدش میوفتی توی چاه بعدی ولی 

بازم در میای و 7 ماه دیگه به جایی که میخوای میرسی! این اخرش مهمه. جاییه که میبینی مسیر سخت بود ولی یه جماعتی رو جا گذاشتی 

اونم زمانی که فکر میکردن کارت تمومه!

اینو از یادداشتای پروفایل نقل قول زدم :

نقل قول: ARA :

سلام 

امروز 5 ساعت خوندم
فیزیک دینامیک قاون اول و دم
زبان درس 2 وکب با گرامر درس 1 در حد 10 تست
زیست 12 فصل دوم تست+زیست دوازدهم فصل 3 مرور

به این میگن یه برنامه ی خوب...

درسایی که تراز رو میبرن بالا رو انتخاب کردی مخصوصا زیست دوازدهم...

ازمون بعدی 19 امه که زیست دوازدهمش رو چون بچه ها براشون سخته یه مقدار سوالاش رو شل و ول میدن. پس میشه با دقیق خوندن درصد 

بالای 70 زد...

زیست پایه هم گیاهیه سخته ولی اگه روش تست خیلی زیادی بزنید به تسلط میرسید و درصدش خیلی میره بالا...

کارت روز اول حرف نداشت Khansariha (8)

---------------

دوستان کتابایی که میخونید رو هم بنویسید و معرفی کنید...من برای عربی و ریاضی چون خودم ضعیف بودم نمیتونم پیشنهادی بدم به فاطمه خانم.

خوده منبع تاثیر زیادی داره...

ولی من تا الان اسم نبردم چون نمیخوام خدایی نکرده باعث هزینه ی اضافی برای بچه ها بشم...

الان یه کتاب تست بالای 200 هزار تومنه 

ولی برای آرا که این بالا در مورد زیست گفتم اول ببینم خودش کتاب چی داره بعدش در مورد گاج میکروب! ( Gigglesmile ) و نشر الگو و سبز و از همه مهمتر 

آی کیو یه صحبتی کنیم....
سلام علیکم 4chsmu1 
دوستان من یه راهنمایی بکنم در خصوص عربی ما خودمون رشته دیپلممون معارف بود اون موقع دوتا کتاب داشتیم یکی مبادی العربی یکی هم هدایت العربی(غلط املایی نگیرید اون ت باید یه جور دیگه نوشته میشد روی کیبورد پیداش نمیکنم  65  4chsmu1 )خلاصه این کتابا دیگه ته عربی بودن ولی خوب من اون موقع خیلی درس خون نبودم ولی با این حال عربی را توی کنکور 35یا40 زدم دقیق یادم نیست البته همون طور که گفتم من خیلی از کلمه های کتاب انسانی هارا هم نخونده بودم ولی خوب با یه سری نکات تست زنی و یه سری قواعد مربوط به تست زنی میشد تشخیص داد کدوم گزینه صحیحه مثلا یادمه چند سوالو میشد یا توجه با زمان افعال تشخیص بدی بعضی هارا با توجه به اینکه معرفه هستن یا نکره 
خلاصه میخوام بگم قواعد بخونید و درک کنید که چی به چیه برای عربی چون خدای عربی هم باشید روز کنکور یه سری کلمه میارن که معلوم نیست از کجا میارن
سلام وقتتون بخیر باشه  53
یه سوال دارم ، شما زیست رو چطور مقایسه‌ای(مثلا توی گوارش مقایسه گاو با ملخ و انسان که حالا سوال اومده بود مثلا اون بخشی در گاو که نقش روده باریک انسان رو داره در پرنده چه ویژگی داره 17 ) و ترکیبی میخونید؟
خب من پایه دهمم و توی دهم با مسائل ترکیبی مشکل زیادی دارم چون تقریبا از نکات ترکیبی هر بخش فقط یک پنجمش رو راجبش اطلاعات دارم و باید صرفا حفظ کنم که بخاطر نفهمیدنش توی ذهنم نمیمونه  42
----
برای عربی هم من کتاب جامع خیلی سبز سه پایه رو دارم که بهم معرفی کرده بودن و ریاضی هم خب دهمم و شاید به کارتون نیاد ولی خیلی سبز جامع سه پایه برا درسنامه و تستای آیکیو که البته هنوز استارت نزدم 42
 سپاس شده توسط
من عربی گاج میکرو طلایی
ریاضی مهر وماه هم شنیدم خوبه
خانم العبدالمحروم
واسه اون تستا باید یه بار بشینید ویژگی های عمومی هر بخش رو دربیارید
مثلا الان معده ی ملخ معادل روده کوچیکه انسانه چرا؟! چون کاری که میکنند یکسانه
یا مثلا شیردان معادل معده انسانه که البته این خط کتاب بود
تسلط به نظرم مهمه و بعدش تیپ مختلف دیدن
نقل قول: کارت روز اول حرف نداشت [تصویر:  khansariha (8).gif]

از آقا افرا هم ممنونم
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

سپاس شده توسط
(1400 آذر 7، 18:39)New fighter نوشته است: سلام علیکم 4chsmu1 
دوستان من یه راهنمایی بکنم در خصوص عربی ما خودمون رشته دیپلممون معارف بود اون موقع دوتا کتاب داشتیم یکی مبادی العربی یکی هم هدایت العربی(غلط املایی نگیرید اون ت باید یه جور دیگه نوشته میشد روی کیبورد پیداش نمیکنم  65  4chsmu1 )خلاصه این کتابا دیگه ته عربی بودن ولی خوب من اون موقع خیلی درس خون نبودم ولی با این حال عربی را توی کنکور 35یا40 زدم دقیق یادم نیست البته همون طور که گفتم من خیلی از کلمه های کتاب انسانی هارا هم نخونده بودم ولی خوب با یه سری نکات تست زنی و یه سری قواعد مربوط به تست زنی میشد تشخیص داد کدوم گزینه صحیحه مثلا یادمه چند سوالو میشد یا توجه با زمان افعال تشخیص بدی بعضی هارا با توجه به اینکه معرفه هستن یا نکره 
خلاصه میخوام بگم قواعد بخونید و درک کنید که چی به چیه برای عربی چون خدای عربی هم باشید روز کنکور یه سری کلمه میارن که معلوم نیست از کجا میارن

wow  Gigglesmile

عجب کتابای خوفناکی داشتید Gigglesmile 

متشکر فایتر جان والا من که عربیم خیلی ضعیف بود نمیدونستم اصلا....

53

(1400 آذر 7، 19:12)العبد المرحوم نوشته است: سلام وقتتون بخیر باشه  53
یه سوال دارم ، شما زیست رو چطور مقایسه‌ای(مثلا توی گوارش مقایسه گاو با ملخ و انسان که حالا سوال اومده بود مثلا اون بخشی در گاو که نقش روده باریک انسان رو داره در پرنده چه ویژگی داره 17 ) و ترکیبی میخونید؟
خب من پایه دهمم و توی دهم با مسائل ترکیبی مشکل زیادی دارم چون تقریبا از نکات ترکیبی هر بخش فقط یک پنجمش رو راجبش اطلاعات دارم و باید صرفا حفظ کنم که بخاطر نفهمیدنش توی ذهنم نمیمونه  42
----
برای عربی هم من کتاب جامع خیلی سبز سه پایه رو دارم که بهم معرفی کرده بودن و ریاضی هم خب دهمم و شاید به کارتون نیاد ولی خیلی سبز جامع سه پایه برا درسنامه و تستای آیکیو که البته هنوز استارت نزدم 42

توی تستای مقایسه ایی برای راحتیه کار میتونید کل توضیحات مربوط به یک اندام رو خط بزنید بالاش اسمشو بنویسید...

مثلا سوال  گفته : اندام گوارشی در گنجشک که بالای کبد قرار گرفته است! اینو یه خط میکشیم روش مینویسیم معده و ادامه ی سوال رو میخونیم.

توی گزینه ها هم به همین شکل...

حالا توی گزینه ها مثلا میبینیم نوشته : در  اندامی در گنجشک که وظیفه ی ذخیره ی موقتیه غذا را دارد همانند اندامی در گاو که میکروب ها در آن 

بیشترین فعالیت را دارد غذا نرم میشود!  

قسمت آبی رو خط میزنیم به جاش مینویسیم چینه دان !

قسمت قرمز رو خط میزنیم به جا مینویسیم سیرابی!

اینطوری خلاصه میشه : در چینه دان همانند سیرابی  غذا نرم میشود 4chsmu1

خیلی راحت...

حالا این یه مثال ساده بود ولی بقیش با تمرین و زدن تستای ترکیبی درست میشه... 

سرعت ذهن توی پیدا کردن و ربط دادن بخش های مختلف سه تا کتاب زیاد میشه...

(1400 آذر 7، 23:02)ArA نوشته است: من عربی گاج میکرو طلایی
ریاضی مهر وماه هم شنیدم خوبه
خانم العبدالمحروم
واسه اون تستا باید یه بار بشینید ویژگی های عمومی هر بخش رو دربیارید
مثلا الان معده ی ملخ معادل روده کوچیکه انسانه چرا؟! چون کاری که میکنند یکسانه
یا مثلا شیردان معادل معده انسانه که البته این خط کتاب بود
تسلط به نظرم مهمه و بعدش تیپ مختلف دیدن

از آقا افرا هم ممنونم

مرسی آرا جان به خاطر توضیح خوبت... 53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان